Evo prvi dnevnik uzgoja, nemojtr zamjerit ako sta krivo radim, recite. box je 2x2x2 metra, mini sobica. Prehrana: Hesi (tnt, bloom, phosphorus, root, powerZyme, boost) lampe 2x 600w cool tube, 18/6dan/noc Ventilacija prima klima 2 brzine, 390/760 mc/h Karbonski fileter (nije jos postavljen a iskreno i postavljam ga vise da sluzi kao prigusivac zvuka nego zbog mirisa, imam jako canna friendly susjedstvo) Pitatri: velicine kante jupola.. Supstrat: terra magma, dosao sam 10ak % sljunka zbog drenaze, takodjer dno pitara napunjeno kamenjem. 20.03. evo vec dva tjedna ima da su sjemenke klijale, 18+ h u casici vode pa u salveticu dok klice nisu bile tipa cenat duge. Posadjeno odmah u velike pitere i stavljeno pod lampe. prosli tjedan sam dao pola doze root compleksa i tnt-a nakon niti tjedan dana u zemlji. Znaci drugo zaljevanje odmah. Neznam jel to greska..al dobro su prihvatile iako nisam vidio neki veci pomak, mislim da je glavnina otisla gdje i treba, u korijen. nakon toga nekoliko dana zalivene dekloriziranom’ vodom znaci odstajalom pola dana cirka. I evo sinoc prva prava prehrana, full doza root, tnt i powerZyme. I maloprije dolazim da vidim koja je situacija prije nego se lampe pogase i osto sam “paf” koliko su dobro narasle. Ma u listu usudio bi se rec cenat ipo ako ne umisljam. Majkemen iduci put cu mirit list sublerom xD Uglavnom cini se sve ok jedino sto vidim da su se neki listovi malo kao uvili, probat cu postavit par slika a imam i neki amateraki video hehe
Pozdrav svima, evo kao prvo se zelim ispricat svima koji su pratili ovaj moj grow sto sam doslovno preskocio zadnja bar dva unosa. Nekako i posao, familija, i necu lagat, ljenost izazvana onom prvom biljkom sto sam je skinuo i osusuio... :) poceo sam je pusit nakon niti tjedan dana u tegli. Evo od onog zadnjeg unosa, i nakon prvog flusha, prica je u kratkim crtama isla ovako: Iduce zaljevanje je isla prihrana, vise od ful preporucene doze, recimo do 130% doze, nakon toga voda, naravno PH izmedju 6.5-7 otprilike. Nakon toga jos dva zaljevanja prihranom zaredom, takodjer veca doza od preporucene i poslije toga drugi flush. Opet isto znaci 50ak litara kroz svaki piter, ph 6.5-7. To je to sto se prihrane tice jer su se tad vec trihomi na svim biljkama poceli mutit. Ovo su zadnje slike sto imam svih zajedno. Kod flusha, pogotovo drugog sam primjetio jednu stvar, punjenje. Ova najvisocija, Purple Skunk(gratis menka) je u dva dana nakon flusha doslovno poludila, udebljala se za vise od 20%, nisam mogao vjerovat. Na svakoj izbilo more novih bijelih pistila. Stvarno je flush majka kod uzgoja s mineralnim gnjojivima, da mi se vratit, radio bi ga bar jos dva puta. Nakon tog drugog flusha nisam vise davao prihranu, zalio sam iduci put vodom i nakon par dana kada se zemlja osusila, skinuo prvi Kush koji je pokazao ambere. Cekao sam da bude bas suha zemlja da mi sto prije dodje u rollu naravno... Odlezao je jedva tjedan dana u tegli kada sam ostao bez ulicarke i nema sanse da bi isao kupovat kad ovo vec mogu pusit. I pusio sam, i svaki iduci dan, svaki iduci bud koji bi izvadio bi bio bolji i bolji. Radi fenomenalno, pre pre zadovoljan sam njome. Jos je imam jedno 30ak grama :) cuvam je :) I tako sam svako par dana iza prve, kako bi se pokazali prvi amber trihomi, ja bi skidao jednu po jednu, jednom i dvije odjednom. Zena nije pomogla trimat.. :( Zadnju biljku koju sam skinuo, i koja mi je dala najvise je bila bas gratis menka, Purple Skunk, tek sam kasnije skuzio da je vecinski sativa? E ali sta je s njom, ona je imala ne miris, nego odor, znaci takav odvratan smrad da me niti malo nije vukla da je pusim, od te biljke nisam popusio ni joint. Jednostavno mi je bila nevjerovatno odbojna, smrdila je. To je na gornjoj slici ova u prvom redu, skroz desno. Ta biljka je tezila 280 grama u momentu kad sam je skinuo sa strika i utrpao u tegle. E sad, kolicinu koju sam izvukao necu znat u gram jer sam vagao biljke kada sam ih trpao u tegle na kjuranje, tad jos imaju nesto vlage u sebi. U momentu tegliranja, svaka je tezila izmedju 140-190 grama. Sve skupa kada se zbroji u tom momentu su tezile 1.077grama. Medjutim ja racunam, sad kad su se vec fino izkjurale i dodatno posusile da sam izbvukao izmedju 750-800 grama suhih budova. Ne vjerujem da je otislo vise od 300grama dok su se kjurale, al eto, nek je i 350, ostaje mi 750 cirka. Ja pre zadovoljan. Ne zadovoljan, nego nisam ocekivao ni 400 grama sve skupa tako da... E sad, ovaj sugavi skunk je ispao jebeno jebeno potentno ulje. Kao sto rekoh, nisam ga ni grama popusio, niti joint. Recimo da je od 280 grama pao na nekih 200 mozda 220 grama kad sam ga osusuio. Kjurao se i on nekoliko tjedana i onda sam ga jedno 4-5 dana prostro na dvije velike tacne u mracnu sobu i pustio ga da se dobro dobro osusi. Onda sam obukao rukavice, dobro ga izmrvio, dva puta ispirao ispropilnim alkoholom, 99.8%, ispirao sam ga do tri minute, cak i manje malo, neznam jel sam trebao duze ili ne, al nema sad veze. Istrosio sam vise alkohola nego je trebalo, tocno 5 litara kanticu. Kupljen u cipoteci ako kome treba, cirka 300kn kantica 5l. Za ovu prigodu, a i iduce, kupio sam kuhalo za rizu, kao i sva vjerovatno, ima mod kuanje i ''keep warm'' opciju. vecina alkohola je otisla za cas, nisam ni trubu uspio do pola popusit i vec sam morao iskuhat ono malo sto je ostalo. Palio sam i gasio kuhalo svako malo i isparavao taj visak alkohola, na kraju sam dodao doslovno 2-3 kapi vode, iskuhao sve to dok nije bilo bez mjehurica na vrhu. Bio sam gotov s kuhanjem u 21.30 navecer. Tad sam stavio kuhalo u ''keep warm'' mod i ostavio ga tako od znaci 9 i pol navecer, do 8 ujutro dok se nisam probudio. Ulje je tih 10-11 sati stajalo na temperaturi izmedju 48-55 stupnjeva. Ujutro sam ga jos malo dogrijao i uvukao u par sprica. Jedna puna od 10ml, jedna do 5ml, jedna mala sprica u nju sam stavio 2ml i jos jedna mala u nju 3ml(tu sam vec pojeo). Ovu od 2ml sam poklonio, a ovu od 5ml sam dao jednoj gospodji sto mi cuva malog, ima MS i pomaze joj u funkcioniranju. Doduse jos nije probala moje, dok ne istrosi sto ima, pa cemo vidit. Ulje je jako potentno. U pocetku sam mislio da nije bas, ali ocito ja imam jako veliku toleranciju, a i jedem ga od kad sam ga napravio svaki dan po nekoliko puta, gram mi ode u cirka 10-15 dana. Zena je odustala od ulja. Prosli vikend sam joj dva puta dao zrno rize i nakon sat dva dobrog raspolozenja bi zaljepila na kaucu i nebi bez mene mogla doc do sobe i kreveta. Onda ovaj prosli radni tjedan nije uzimala i preksinoc..ona sebi ide sama dat kao petak navecer, sutra ne radimo, mozemo spavat..i da frajerica sebi nesto tipa 3-4 zrna rize na vrh cackalice a ja konj ne reagiram jer eto ja omotam oko cackalice jedno 4-5 krugova i sve pet, lipo radi al opet mogu sve. Kad je moju dragu odnjelo....mislila da ce umrit, hladno/vruce, trnci, svjetlaci u ocima, muka, povracanje dva puta, osjecaj da joj srce preskace a ja gledam puls sve pet, radi ko sat.. To je trajalo od 8 u petak navecer, sutra do 3 poslije podne. Ujutro se budi, mrtvo tjelo, nemoze ustat nemoze nista, oce plakat...koma..kad ce ovo stat, kad ce ovo stat. I tek na kupanju popodne dosla sebi. Tako da to nam je bila pouka o doziranju i toleranciji. Iako ona vise nece neko vrijeme, ovo je bilo malo previse :) Odma sam naravno upozorio i gospodju s MS. I eto mislim da je to to sta se ovoga growa tice. Jos jednom se ispricavam svima na preskoku zadnjih unosa. Iduci puta cu ozbiljnije, a iduci puta bi trebao startat kroz 20ak dana, iako je sve spremno, imam neke razloge sto nemogu odma sad proklijat nove menke, btw, odluka je pala, idu od eva seeds jedan Jamaican Dream, i tri komada od Some, Nycd, 5G i soPurple, sve u soma soil i caj i udri :) Iskoristit cu priliku i ovim putem se zahvaliti svima koji su pratili ovaj moj prvi grow nakon 10 i vise godina, nikoga necu imenovat, ali hvala vam od srca jer ovo sta sam prozivio uz ovaj grow i uz druzenje s vama uz ovaj forum, svo znanje koje sam iz ovoga izvukao je neprocjenjivo. Par prijateljstava koja vjerujem nece imat rok trajanja, svo znanje koje skupljam citajuci forum i chatajuci, to je nesto za mene, neprocjenjivo. Vidimo se brzo u novoj grow avanturi :D I evo sad s ponosom i jednim velikim hvala, mogu zamolit admine da ovaj dnevnik sutnu u zavrsene dnevnike unutarnjeg uzgoja! Pozdrav svima!
Dobro jutro vutrasi, evo nakon sto sam malo zaslacko s dnevnikom, novi unos :) Sto se ventilacije tice, ja fraer sam naslagao masu viska ventilacijskih cijevi, jer su mi super izgledale onako na sve strane.. dok me forum (bizzo) nije prosvijetlio da svaki metar cjevi skida 10% snage ispusne turbine, a filter 30% i tako sam skinuo skoro 7 metara cijevi.. sta upuh sta ispuh.. ventovi unutra sve isto i dalje radi, dva clip stupna mala i tri ona veca. :) Biljke napreduju ja mislim skroz ok, pristojno. Hranim ih full doza bloom 50ml, boost 20ml, fosfor 25, super vit i power zyme 20ml na 10l vode. Zadnje zaljevanje 30 litara i jedva su procurile. Jako sporo zaljevam, hoce mi se i sat i pol dok zalijem. Zemlja je super, drenaza odlicna. Procure tek kad raspodjelim zadnju kanticu tj, cca 30tu litru. Zaljevam tako da uspem u malu zalivacu 5l i to raspodjelim polako na njih sest, pa pauza 10ak min cirka pa opet. Preksinoc sam radio flush, prvi put uopce. Odlicno iskustvo, trajalo dugo al super. Kroz svaki piter je proslo 50l vode. Razlika ocita, dosta novih pistila je krenulo rast i budovi su se zadebljali na oko u 24 sata. Pocinjem kuzit koncept “rokanja” prihranom par puta pa onda flush, svidja mi se. skuzio sam da sam defoliaciju i lolipop ubiti trebao raditi na pocetku cvata, ja sam mislio da mogu u par navrata tokom cvata. Al opet skinuo sam nesto prvi put tako da je odluceno ostavit ih ovako, ne skidat do zadnjih valjda tjedan dva tri pa ih sisnut momacki pa i ako krenu hermit nece imat vremena razvit menke. rezim svijetla vec par tjedana je 20/4 Eto..jucer smo imali foto session samo za ovaj unos :) a i djevojke su prvi put vidile sunce :) A kako mirisuuuuaaajme… tako medeno slatko ma nesto nevjerovatno. Morao sam stavit filter, imam neki can od 400tinjak litara. Taman za vent na prvoj brzini. Susidi je mirisala cjela kuca :D sad se apsolutno nista ne osjeti. I vani su inace osjetilo bas masu kad nema daska vjetra nocu npr. temp 23/28.5 borim se s vrucinom. Otvorim sobu i vrata satora i drzi na 28. To samo od nekih 8 ujutro do podne. I od 4 popodne do nekih 9 navecer. Onda je cijelu noc fino 27. Izdurat ce do kraja. ;) Vlaga izmedju 45-55 al ne bojim se pljesni, u boksu je masu vjetrovito i cirkulira 24/7. Zdravi i veseli bili i puno pozdrava iz vec vruce, za moj ukus i pre vruce, juzne Dalmacije! \m/ :wave:
Pozdrav ekipa evo moj novi unos. Nemam previse toga za reci osim da za sad sve ide vise manje kako treba. imao sam problem, mislio sam da je do PH, mesjutim uz Bizzovu pomoc sam shvatio da sam u biti biljke izgladnio. Nije bilo strasno, brzo sam reagirao i postepeno povecao prihranu. Sad je ok. Bar mislim :) ovo je ionako learning mode grow :) iduci ce bit interesantniji :) Uglavnom, dovukao sam bolji dotok zraka, sad umjesto sva mala wc venta udara turbina i bas ono, DOVODI zrak :) temp mi je pala radi toga na stabilnih 26 dok su lampe on, 21-22 dok nisu. Vlaga je konstantno 50+, nocu i vise od 60. Mislim da cu morat upalit neki vent da puse po njima dok je mrak radi pljesni da ne dodje. Zrak dovodim 24/7. I to od van. Ne iz prostorije nego bas od van kuce. Mislim se kupit one obicne odvlazivace sto ih ima po gradjevnim centrima da mi malo nocu skidaju vlagu. neznam jesam ista bitno izostavio..ako jesam, unjet cu kada se sjetim. Zaljevam tri puta tjedno, jos uvjek sistem voda-prihrana, moguce da cu saltat na prihrana pa dva puta voda..kraj je treceg tjedna cvata, krecem s bloom boostom, sinoc sisao, poslije sisanja mislim nisam slikao. stimam ph :) volim vas sve :) zivili!
Pozdrav ekipa. Evo moje djevojke cvatu od 06.04. Znaci sad je negdje tjedan da cvatu. neznam sta reci, cini mi se sve vise manje ok. Ova jedna malo mozda manje al ok je i ona. Stavio sam drvene raznjice u potove i time se ravnam kada da zaljevam, ali cini mi se da piju izmedju 3-4 litre vode svako tri dana. Treci dan su potovi kao barut. jedino se bojim PH locka kad ne dajem hesi prihranu, ali sutra sam u splitu tako da cu kupit ph trakice za prvu ruku i trazit cu ph korektor u smart shopu da me malo smiri. A drugo sta neznam sta bi rekao, meni se cini sve ok, a nemam ih namjeru vise vezivat i lomit, ali tu i tamo odvojim koju granu po par centi i vezem je. Smao u stranu nista ono lomi dolje pa da se dize sama. Necu ih vise tako mucit nek daju sto vise u cvat. Samo skidam lisce sto smeta svijetlu da dodje do cvjetova i one popcorn cvjetice i cak sam par niskih grancica maknuo. To sve ide u bratov komposter da kalifornijske gliste uzivaju malo :D Tu i tamo primjetim neko bijelo kao ostecenje lista, lici na nametnika “listovog rudara” kako se vec zove ali je sitno i nisam nasao nista pod mikroskopom tako da se ne brinem previse. Niti se siri niti vidim ikakve nametnike osim tu i tamo dvije tri sitne musice al onda budem zao i potjeram ih u turbinu mwahaha (evil laugh). Nocu je temp 20-22 max a dnevna 27-29 max. (Dogrijavam zaruljom od 200w) vlaga je 45-55% varira nocu/danju. evo i par slikica bez HPSica da ne bude uvjek sepia efekt :) pozdrav svima i cuvajte se /wave
Vidit cu par dana kako ce se ponasat. Njeno dizanje listova me deprimira lol. Evo imam neki “pattern” ponasanja vec. Kad se upale lampe digne listove maks do 75-80% naspram ovih drugih. I to nakon 3-4sata. Nakon nekih 12 sati svijetla listovi opet malo kao padnu dolje. Tako se ponasala zadnjih dan malo vise. Na vrhovima lisca sam primjetio blagu zasvjetljenost u odnosu na ostatak lista. A u boksu je jedna identicne gradje, ista genetika nezz al ko da je klon. Ta raste ko luda najveca mi je. Temp na dnu boksa je nocas i jutros bila 24.5, stavio sam jednu “baustelsku” zarulju od 200w i diglo je temp na 27. Sutra planiram vezivat i skinut malo lisca koje ne dobija svijetlo. Nadam se da me admini nece poslat u k sto svaki cas cackam nesto po ovom nesretnom dnevniku al gledam unjet svaku informaciju da kad netko tko zna vise od nas vidi, da lakse skuzi koja joj je pm haha :rofl: ps ta identicna ovoj koja izdise se cak vidi na ovoj slici, ona skroz desno do zida boksa. I s ove slike se vidi da leti ko luda od sinoc od kad sam hranio pogotovo. Ps nadam se da necu postat trigger happy sta se lisca tice, skinut 5-7 FAN listova s zdrave biljke nebi trebao bit problem? Nebi trebao bit problem ni to uradit istovremeno kad i vezivanje? onu jadnicu necu dirat.. :bocni:: ona je na promatranju..:watch:
Pozdrav, ma nisam imao namjeru pisati nista al ova jedna biljcica mi se ponasa malo cudno. Ima nekako mlohave listove vec drugi dan. Poslikao sam je malo vise evo. Ovaj kut od 90* od vezivanja nije bio ovakav, bila je savijena, mozda sam je malo previse nategao pa je popustila. Ali svejedno su joj vrhovi uporni prema gore. Treba joj po nekoliko sati da digne listove koliko toliko nakon paljenja lampi dok svim drugima treba nezz jel 15min. Ovo se nije desilo nakon vezivanjanja, ovo se desilo malo nakon co2 home made vrecica. Mjerim je nije bas ni rasla zadnja dva dana. Ove druge sve pet. Rastu ave stima. Pa mi nije jasno sta bi moglo bit. Stabljika je na par listova promjenila boju na neku crvenkastu. Jel ovi simptomi upucuju na ista? takodjer sam na drugoj primjetio par tockica na dva lista, za koje nemam pojma sta su. Evo i to sam sliko. oaim toga sve se cini ok. Danas sam zaljevao. Iako je isla obicna voda ja sam stavio pola doze roota tnta i super vita. Nekako sam mislio kao radi treninga da malo pomogne.. I eto malo sam izmjenio set up ventilatora da dobijem na prostoru. Stavio sam rucnik kako je bizzo predlozio sinoc na chatu i evo vcrs uz zaljevanje i taj rucnik vlaga stoji na 57%. Dotok zraka i vjetar u boksu su im zadnjih par dana radili 24/7. Povadio sam plitice s vodom, ovaj rucnik je prava stvar. mislim da je to to sto sam imao na umu.. Ps nije puno vjetra od ovih ventova, meni se cini taman. Imam video neznam jel ga mogu i znam ovdje uploadat.. sutra cu usisat i oribat boks (vodom) hehe Edit; temp 25.6. Vlaga 56. Da ubacim neku zarulju da digne temp po danu stupanj dva ili? Moga bi to slozit sutra. Zarulju od 200w obicnu onu baustelaku hehe. Bas me sanima koliko ce dic temp po da u. (Jebe mi se za racun struje :p) evo i slik prostora atm i slika biljke. Izgleda bolje i listovi su se malo digli. Al lampe gore vec 4 sata.. Ps, dali da skidam donje neko lisce polako ili ne?
Potaknut forumom i ja sam stavio nekoliko vrecica sode bikarbone i limunske kiseline da vise u boks. Tocnije, oko 150 grama po vrecici. Miksano pola pola al nisam gledao u par grama vise manje. 6 vrecica, kao za svaku biljku po jedna. trening su izgleda super podnjele i vec su sve okrenute prema gore. Jos glavni vrhovi nisu al vidi se da su ok. kako sadim gore di stoji stara, i ona svako malo zaviri u boks. Sinoc kad sam ih vezao rekla je da su lipse bile prije, ali vec jutros je dala prolaznu ovjenu za ovu metodu haha Nista, dva ventica vuku zrak manje vise 24/7, dam im nekad sat dva da odmore. I sobni jos uvjek udara po njima “odozgo”, ali vcrs kad se upale okrenut cu ga nekako naopacke da puse od dole prema lampama koliko je to moguce kako je infinity predlozio. Nisam ih htjeo mucit svjetlom sad dok pajke da to radim. Pa cu editat vcrs jos sliku dvije na sta to lici.
kakvo smijanje sve pet decki hehe bizzzo puno pomaze svima ovuda. Hvala puno na odgovorima Grona Cva i Marco. ja sam se malo pogubio, mislim da je danas 4tjedan od kad su nikle. Danas sam odradio nazovimo to LST. Prvi put u zivotu..dali sam malo okasnio vjerovatno jesam jer mi opce nije bila namjera al sad je napravljeno pa sta bude.. valjda ce bit ok. Evo slika pa vidite. Moram priznat da sam bas uzivao dok sam ih vezivao. Malo me vlaga zeza na 48% al smocio sam sve okolo pa ce valjda skoknit jos koji procenat gore. Iduce zaljevanje je za 3-4-5dana i ide voda, pa iduce poslije toga dat cu im zyme, supervit, tnt i bloom. Imam i bloom boost pa valjda i to.. Danas sam takodjer namontirao jos jedan ventilator koji dovodi friski zrak. Cinilo mi se da je mozda cijev pre dugacka za samo jedan pa sam presjekao cijev i stavio jos jedan na polovicu, puno je pomoglo, sad zrak bolje dolazi. E da mi je izgurat dok ne procvatu s ovom vrazjom vlagom imam najvise problema. Tesko je dignut iznad 50% dok je dan jer hpsice spale sve heh. Al borit cu se necu stavljat one slabije osim ako bas ono ne budem morao. par puta sam ih vec gledao i lisce se na svima vec polako kao okrece. Samo jedna mozda kao malo losije podnjela trening, ok ce bit i ona valjda. Evo pa recite ako sam sta zajebao hehe Jel stavljam pre velike slike il na los nacin? Il ih je previse…Recite..? Dal da nabavim i okacim one kesice s co2? Na cirka 95 centi su lampe od njih sad.
Uspio sam dignut vlagu na 58% dok lampe rade sa nekim socialnim ovlazivacem i stavio sam plitice vode da isparavaju. i montirao sam mali wc ventilator na prozor preko cijevi do u boks da im mogu davat friski zrak. pitanje: dali da dovodim friski vanjski zrak u boks kada lampe ne rade? Ili da ga pustim da radi i dovodi zrak samo dok lampe rade? Ili da ga pustim da radi 24/7 non stop? Lmpe su na 90cm od najviseg vrha a imam ih mogucnost dignut jos nekih 50cm. I nema zavijanja listova na novim listovima, samo na nekim starijim ostalo kao i to je to i to samo na mjestima di je ono boju mjenjalo. Sad cu pustit par dana pa cemo vidit. imam i dvije HPSice od 400 w ako mogu pomoc nezz sta da mislim jer ne kuzim ovo sto si mi ti @Bizzzo rekao gore. “Rijesenje je optimizirati udaljenost a neces moci s tom jacinom s kojom ides.” Ne nalazim tu optimizaciju udaljenosti medju temama ili ne trazim sta bi trebao. Mozes obajsnit mrvicu na sta si mislio? Cisto na udaljenost lampi od biljki ili? U smislu da necu imat dovoljno visine i da ce mi kasnije bit pre blizu kad biljke narastu ili? Sta bi trebao uradit tocno po tvom misljenju?
29.03. Pozdrav, sacekao bi jos malo za ovaj unos ali najvise zbog dva pitanja radim unos evo nakon 10dana. zanima me ova blaga izmjena boje na listu sa slike sto je iz bliza slikana. Mislim da nije nista neobicno ali eto cisto da vidi netko tko kuzi vise od mene. (A i sadim evo nakon 7godina tako da i znanje bude pomalo maglovitno nakon toliko vremena) A drugo pitanje je mozda blentavo al toe ok jer blentav sam i ja malo hehe; Znaci citao sam negdje da se i automati Mogu trenirati. Sad dali je HST ili LST ili sta drugo neman pojma.. Iskreno neman namjeru cak i ako je informacija tocna jer bi mi bio prvi put. Stress trening cu ostavit za jesenski indoor grow sa feminiziranim fotosensitivnim curkama. I bit ce mi prvi put tako da cu zamolit nekoga i za mentorstvo sto se tog tice. Al ‘otom potom’. Aaa sto se mojih curka tice, mislim da je sve ok. Zaljevam svaka 4 dana cirka jer su potovi dosta veliki a one jos malene pa ne isuse tako brzo vodu. Cekam da zemlja bude suha do krajnje granice ali da se listovi ne objese. I onda nalijem bas bogato vode u nekoliko navrata da bas svi pitari procure. (Poslije kupim vodu rucnikom jer nekom mojom logikom lakse mi je to svaki jebeni put nego ko normalan covjek stavit posude pod pitare). Lampe rade od sest popodne do sutra do podne. vlaznost zraka dok lampe rade je cca 30-33-35 do maks 40% (40 je nakon zaljevanja dok je sve mokro) vlaznost zraka dok im je noc je cirka 55-60%. temperatura dok je sve u pogonu, sa strane, znaci ne direktno pod lampama je 27-28.5 *c, a pod samim lampama je 30ak. Mozda 31-32. Bude li se povecavala preko neke mjere kako ide toplije vrijeme jednostavno cu opalit ventilator na drugu brzinu i mrvicu “odškrinut” hvatiste filtera te otvorit jes jedan dva otvora na boksu i na taj nacin rjesavat toplinu. To ako bude trebalo. E znate sta me jos zanima, znaci cirka jednom tjedno, uglavnom kada ih zaljevam obicnom vodom a ne prihranom ja im stvorim kisu. Doslovno. Znaci kad se lampe pogase ja upalim obicnu led zarulju i zalijem. To je praksa. Ta zarulja radi 10ak min dok zaljevam. Ali kad zaljevam obicnom vodom, nakon sto zalijem ja napunim pumpu s pritiskom obicne vode, odstajale malo i na temperaturi boksa naravno, i opalim po njima nemilo.. napravim im jednu bas tropsku olujicu i kisicu Nekako mi se cini da im to pase. Onda otvorim par otvora na boksu, upalim ventilator (onaj sto simulira vjetar) i pustim ih tako sve do paljenja lampi. U tom periodu je vlaznost velika pa radi toga otvorim i upalim vent. pa me to zanimalo, jer negdje sam cuo da im to ne pase i da to spere cvjetove ako su u flowering fazi bla bla. A to bas nisam pronasao po forumu koji je btw jebacka riznica znanja o nasoj predivnoj biljcici. E da.. sto se prihrane tice znaci dajem kako je kolega fat one rekao, root, super vit i powerzyme svako drugo zaljevanje, jos jedno 10ak dana pa cu root izbacit.? i pocet s pola doze tnt. dal da smuckam malo Bloom kompleksa za zelenu masu kad krenem s tnt-om ili? Ili da odma kad krenem s tnt-om opalim po pola doze i blooma kompleksa i fosfora posto su automati? To me malo buni jer jebeni automati haha… Nisam bas navika na njih. Eto ja mislim da je to sve sta mi je padalo na pamet ovih zadnjih desetak dana.. evo par slikica ofc. e, ako previse pisen, ili smaram, ili sam off topick nekad il sta vec, vicite jer ja se nadimim i popijem gricku i onda kad pocnem pisat pizdarije nema mi kraja hehe. zivi mi bili do iduceg puta /wave Edit; vec lagano mirisu kad otvorim boks. To znaci da krece cvat? I ta izmjena boje na listovima je samo na par fan listova na dvi tri biljke. Ne na svima.