Cao drugari, evo i ja da otvorim svoj dnevnik i uzvratim zajednici ono sto sam iscitao i do nekle naucio :) Pa je vreme i da se proba prvi grow. 3x SLH (seedsman) Zemlja je Potgrond H potovi su 10L sem ove jedne ne znam tacno koliko je. 1x 250W hps + 120x300 + aluflex crevo i ventilacija napolju na dimnjak :D na kraj tuba je kuler od procesora jer drugi nisam mogo da stavim previse je bucan a i ovaj radi kako treba. Jedan kuler od kompa 200mm iza potova. Temperatura u boxu je oko 30-31c max kad je sve zatvoreno, a verovatno ce biti oko 16-20c kad je svetlo ugaseno. Danas sam posle 72h u vodi i papiru posadio seme u zemlju i zalio vodom koja je odstojala 48h. Rezim svetla je 24/0 prvi dan i od sutra 18/6 tako sam isplanirao tajmer a nisam hteo da ih ostavljam u zemlju bez svetla. Vlaga u boxu varira od 30-40-50% sad kad sam malo jos zalio zemlju posto je bila onako suva otislo je do 40%+ To bi bilo to ja mislim za pocetak :)
Da privedem ovaj dnevnik kraju, susile su se par dana non stop sa ventovima, i evo ih u teglice. Sto se tice smoke reporta uh, ovih dana se toliko pusilo da ne znam ni sam vise dali sam high ili ne :gled: Zanimljivo mi je to da u kucnoj varijanti bas ume da opusti, ili postanes pricljiv ume kad kako i napad euforije smeha i da ne znas sta ces sa sobom :D kad sam vani to ume da bude smejanje koje se pamti, tako pre neki dan smo se smejali jedno sat vremena, bukvalno upala misica :D oseca se ukus citrusa u ustima posle dima i nakon zavrsenog jointa. A kad se pretera ume i da zakuca malo ali ne ustondiras, nego skroz neko drugo stanje. ovo je treca marica dosta su krckavi hedici puni kristala.
Hvala mentore, sad cu malo da iscitam kako se radi curing posto do tog dela nisam stigo jos uvek :)
Doso je kraj ovim curicam, prelepog mirisa i ukusa. Najvece hvala mentoru @opa cupa i svima koji su mi pomagali oko grow-a :) Nemam vagu pa ne mogu da kazem koliko ima tacno. ovo im je 65 dan od kako su izasli tihomiri i 77dan 12/12 ukupno 103dana kako su posadjene, mozda su trebale da ostanu jos koji dan preko, ali na zalost strpljenju je doso kraj. Ovo sam vido od @PowerSeed pa odlucio da i ja uradim jedino sto je 70% alkohol, sutra cu dosipati jos jedan litar.
u svakom slucaju mislim da cu preskociti water curing, jer nemam uslova za to. Ali posto ce biti razlike u dimu, to meni govori samo jedno u ovoj situaciji prvo ce da se pusi marica koja nije oprana, pa onda pravi uzitak za kraj ove dve lepotice :) sto kazu ljudi najsladje za kraj :) ma da je meni ovo prvi put da zapalim nesto drugo sem ulicnih domaja, i nekada davno je bio ak47 par puta zapalio i to je to. Hteo sam da kazem da sam skinuo jedan cvet, od ove sto nije flush i dim mi se izuzetno svidja, nije kiselo niti tome slicno, volim kad izbacim dim kroz nos i osetim pravi ukus. A za sada je ukus fantastican, bas bas vuce na citrus nesto izmedju limuna i malo jacek ukusa koji ne bi znao da definisem, a s obzirom koliko stavim ulicnu domaju u joint tipa 80 i 20% duvan, ovde je situacija skroz drugacija, 50%slh i 50%duvan singlic me razvali. A normalan debeljko joint ume da traje bukvalno ceo dan ako sam pusim :) Uskoro ce final update i seckanje! :rasta::gled::vutra:
Odustao sam od busenja kofe. Hm prvi put citam sad za water curing, bas cu da vidim sad o cemu se radi :) Hvala zdravi ;)
izgleda da ce tako biti, bas se razmisljam dali da probam da izbusim ovu kofu ili je ostavim tako :watch:ako nista drugo na svom iskustvu cu osetiti razliku pa cu i da znam za u buduce.
Zajebano mi je ovu trecu maricu da flusham jer je u kofi koja je jako kruta, i ako probam da izbusim koju rupu samo moze da pukne ova plasitka, i onda ne bih imao gde da je stavim :/ zato sam odradio flush za ove dve ljubimice, voda iz tusa je isla jedno sat ipo, dva sigurno.
Danas ulaze u dan 60 od kako su izasli tihomiri i 72dan od kako su 12/12, ph zemlje nakon flush-a je 6.8 - 6.9 a druga je ph 7 nesto malo ispod. Do sledeceg updejta, planiram da se zemlja malo prosusi i da ih secnem. :vutra: A trecu maricu ovu iza nisam mogo da odradim flush pa ce ona bez toga da bude secnuta, dobila je oko 2.5L vode, nadam se da nece to drasticno uticati na nju? Morao sam slike da okacim na postimg, nesto nije hteo upload na forumu. edit: grupna :)
mislim da ih ubrzo skinem, ne preostaje im jos dosta, tako da izdrzace jos malo ja mislim kad su vec do sada, inace ova dva vrha iza su vezani.
Jos malo slicica, da se nadje :)
Ja iskreno sad prvi put cujem za to flat stem ali bas cool naso sam ovu sliku na netu Sledeci update bice lepe slike izvadicu ih za flush i uslikacu ih lepo iz svih uglova. @1310 Visina im je 125-135 vise manje ta visina stoji zadnjih 2-3 nedelje, i iskreno bas mi je drago da su tu stale sa rastom, jer da su otisle jos 5-10cm CT bi ih sprzio. Nesto je zezao ovaj postimg, pa sam okacio na forum, nisam ni zapazio opciju da je ovako mnogo bolje :) za buduce znam! Inace moram da priznam da sam od zadnjeg puta morao da uzmem jos jedan cvet i susio se 3-4 dana u toploj sobi, i evo stoji pola jointa u pikslu ceo dan, zove me sad da ga zapalim i odem u drugu dimenziju. Ne znam stvarno sta da kazem za ovakav poduhvat, ali tek sad vidim kako je kad zapalis nesto svoje. :):gled::mario:::let:
Miris je toliko lep, da ja stanem tako iznad ovog mutiranog cveta i udisem jedno 5min punim plucima kako je lep miris :) Kad pipnem hedove prsti se toliko lepe da bukvalno sapunom ne mogu da operem. Evo slicica mentore, meni je taj cvet od pocetka bio cudan, kao neka kosica ovo gore mu dodje :D Najbolje sto sam mogo telefonom uslikati. Inace ph zemlje je 6.5, sad su dobile pola dozu bloom i f+. Onda ja mogu da skratim vreme i za vikend da bude flush i sledece nedelje seckanje, sto se tice flush-a imam jedno pitanje, voda sa cesme je ima ph 7 ja mislim, jel bi to uticalo nesto na marice posto je zemlja 6.5 ili ne?
Planirao sam da ove nedelje dobiju isto full dozu, a sledece nedelje da idu na flush i da se zemlja osusi + 2 dana mraka i seckanje. To bi ukupno bilo 70dana od kako su izasli tihomiri i nekih 80dana od kako su na 12/12, ova treca marica mi se cini bas lepo ima dosta braon tihomira, a ove druge dve imaju tek mozda 40% . Tako da ce treca marica sigurno pod noz ako ne i brze :) Slike cu okaciti sutra. Ulaze u 56dan od kako su izasli tihomiri i 68dan 12/12
Hvala bizz, ja ih izbrisem iz kompa i fona cim ih ubacim ovde, tako da nema veze, do sledeceg updejta :)
Ne znam sta im je bilo sa linkovima, nesto se poremetilo ... ali neki su imali priliku da vide :ajnstajn::cool23:
Dobili pola dozu danas bloom i f+, sutra ih isto ceka pola doze, sto cini jednu full dozu :D Sve ostalo isto lepotice! Slikao na brzinu. ulaze u 49dan kako su izasli tihomiri i 61dan od kako su 12/12.
Znam da se ovo nece svideti mentoru ali nisam mogo da odolim, i odkinuo sam jedno malo parce koje je bilo sa strane, cisto radi testiranja :D obecavam da vise nece biti ovoga dok ne budu gotove :rasta:
Roger that! :rasta:
@opacupa dao sam pola doze ali bloom 6ml i f+ 3.5ml malo vise nego sto treba, pa su se listovi malo uvili i nisam hteo da preteram i odlucio samo vodu da im dam. Ovde dve iza nemam gde da savijem/sklonim CT je odmah tu do kraja podignut 26c im je tacno tu temp a za 2-3c manje kod ovih drugih vrhova. Hvala mentore :)
Ulaze u dan 45 od kako su izasli tihomiri i 57 od kako su 12/12, nema nikakvih problema, mislim da sve ide kako treba. Ph 6.6 - 6.7, visina 125-135cm i mislim da su tu stale sa rastom u visini. Ovog puta su dobile samo pola dozu bloom-a i F+.
Meri ovim 250W znam da je previse za moj prostor, ali za prvi put je dobro, za sledeci put cu pametnije to da uradim neki manji hps ili cfl. :)
Jedna i od mene :)
Bas im poklanjam paznju, nadam se da ce biti gotove krajem februara meseca :)
Evo jos jednog updejta, skroz zaboravio da okacim moje lepotice, ovih dana su se bas prolepsale i porasle od 119 do 127cm, imaju prelep sladak miris i redovno ih hranim sa 5-6ml bloom i 2.5ml F+ na 1.2L dva puta na svakih 7-8 dana, zemlja ima 6.8 do 6.6PH planirao sam da im povecam dozu sledeceg puta na 6ml bloom i 3-4ml F+ dali je to pametno? Kako mi je @rKj420 reko ovo dodje 34 dan od kako su krenule da cvetaju i 47 dan 12/12 Photo session: Kako vam se cini ? :D
Iskreno sam i ja tako mislio, ali sam ipak hteo da pitam glupo pitanje cisto da mi neko potvrdi. Edit: Danas su dobile bloom 5ml i Fplus 2ml na 1.2L vode, sutra ih isto to ceka, ph 6.7 - 6.5. Krenule su bas lepo da cvetaju, cini mi se isto da su do nekle i stale sa naglim rastom.
Sad je oko 100-110cm ja mislim, ja se nadam da nece jos mnogo iskreno :) da stavim i bloom i F+ zajedno u istu vodu koju zalevam po 11-12ml + 2ml F+ ili zasebno ? :D
ima jos nekih 30cm od prilike, a ti vrhovi sto su rasli bas njih sam savio, pa cu videti da savijem jos neki ako krenu bas da rastu.
Jedan novogodisnji update :) ph zemlje 6.6 - 6.5 dobile su zadnju dozu hesi bloom-a, sledece nedelje ide flush pa hesi F+ Temperatura mi je pala, kad je svetlo ugaseno je oko 14c kad je upaljeno oko 21, kad iskljucim vent da ne duva u njih ide do 23-24c. 30dan 12/12. i 50dan kako su izasle.
Na jednoj marici su mi grane debele ne bi mogo nikako da im uradim supercrop sada, savio sam dva vrha pa da vidim kako ce da bude, moram da nabavim jos zice za dalje :) @enjoint evo nam odgovora od iskusnijeg clana :) Edit, posavijao sam nekoliko vrhova pa cu da vidim kako ce da rastu na dalje :)
Odradio jos jedan lolipop, skratio listove, i grane koje nece nikad da uhvati svetlo tako da sam njih smako. Koliko je pametno skratiti listove koji su blizu vrhova, i zaklanjaju cvetove ispod imam par velikih listova koji smetaju pa bi da ih skratim, ali ne bih bez potvrde nekog iskusnijeg clana :)
Ja sam citao ljudi koji su gajili da im je maksimalnu visinu dostigo do 113cm to je po meni ok. Plus su moji potovi od 10L tako da ne verujem da ce rasti nesto preko 100cm http://en.seedfinder.eu/strain-info/Super_Lemon_Haze/Green_House_Seeds/review/indoor/
Ulaze u 16dan cvetanja 12/12 i 41dan od kada su nikle :) dva puta su dobile bloom u razmaku od 7 dana, i izmedju toga jedno zalevanje, ne preterujem sa zalevanjem uopste, ma da su od zadnjeg hrane dobile i po 2puta 1L vode na sve tri. Interesantno sto je treca marica ona sto je zakrzljala sad najveca u boksu :D ostalo mi je jos nekih 40cm prostora u visini, a one i dalje rastu po malo trenutno su oko 80-86cm visoke. Pitanja :) Kada prestaju sa rastom, jel su hedovi poceli da se formiraju, kada trebam da odradim flush i kako ovo izgleda za 15dan cvetanja ? Ako je neko voljan, hvala na odgovoru :rolleyes:
Odradio lolipop na jos druge dve devojcice, malo namestio i sredio grane, i produzio alu crevo i podigo CT jos malo. To je to od mojih updejtova, sad ih ne diram i pustam ih da cvetaju. Zaboravio sam da napisem da je temp. 23-24c Max kad radi, i oko 16c kad je ugaseno. Vlaznost oko 40-44% ph po zadnjim merenjima isto 6.5 6.6 + -
Pa mislim da mi je problem jer ne znam dali cu uspeti da rasirim box, to me je strah, i mislim da ce morati da ostanu tu gde jesu :(
Ovde devojcice, postaju bas zedne, i moram da ih zalivam na svaka tri dana skoro. Danas su dobile po 1.2L vode, ph ide od 6.5 do 6.6 cini mi se, ovaj ph metar mora da se zabode bas dosta u zemlju da bi pokazao lepo. Ulaze u 9 dan cvetanja. I odradio sam lolipop, kako sam gledao po klipovima i malo citao, krate se donji listovi i grane koje mogu da smetaju i koje ne dobijaju svetlost, pa sam tako samo jednoj marici odradio lolipop da bih vido kako ce da se ponasa, ako je sve okey, i druga dobija lilipop seckanje :) Kako vam se cini, nadam se da nisam pogresio? Ovde ja sam sa sobom vodim dnevnik o_O:D
Dan 6 12/12
Danas su dobile 6ml hesi bloom na 1.2L vode sve tri. Treca marica je izrasla mogu da vam kazem bas bas dosta. 6 dan 12/12 :) Inace sam primetio jednu bubu na trecoj marici po donjim listovima, nesto kao muva neka. Pre 2nedelje od prilike sam ubio 2 i jedna je izgorela u CT i nisam ih primetio sve do malopre kad sam primetio jednu bas bas malenu jedva da se vidi, ali pobeze i nisam uspeo da je ubijem niti vidim opet, a mislim da se radi o ovom stvoru https://vutra.org/threads/fungus-gnats-pljesnive-mušice.6518/ ako vidim da se pojavi jos neka onda cu da posipam sitan pesak po zemlji i izvadicu biljke iz boksa da ih produvam ventilatorom.
Ulaze u 23dan vege, planiram da ih drzim 28 dana u veg. treca marica se izvukla lepo posle onih muka na pocetku. Posle toga idu na 12/12, ne znam dali ce mi visina praviti problem, ma da sam radio lst, ostalo mi je jos nekih 110cm :rolleyes: I lepe slicice sa lepim updejtom foruma :D
Ulaze u 16dan vege, i od zadnjeg lst-a su pocele da rastu i to bas. Pa sam im danas uradio jos jedan lst, ako to moze tako da se nazove :vb_kez: Ph je i dalje 6.5 - 6.6. Ostavicu ih tako jos nekih 4-5 dana, pa posle jos neki lst verovatno pre nego sto krenu na 12/12 :icon_wink: I treca marica se izgleda oporavila i uhvatila mah u rastu :) I uskoro je ceka ovo :)
To sam malopre dok sam zalivao pa je kapnulo malo po listovima, inace prskam samo kad je ugaseno svetlo i to po nekad. Sad mi je temp oko 21-23c max kad je svetlo upaljeno, i oko 55-57% vlaga kad je ukljucen ovlazivac.
14. Dan vege. Sad sam im podelio oko 2.5L vode i napreduju lepo, zadnji put su zalivane pre 6dana. Ako moze neko da mi predlozi kako jos da radim lst, ubacio sam im pre neki dan ovako sa zicom do zemlje, pa cu opet kad poraste jos malo.
Sacekacu jos koji dan, pa cu u ponedeljak odraditi ovako neki lst.
Marica je preko noci bukvalno izrasla duplo. Pa me zanima neki savet, po pitanju lst-a ili hst-a, i dali bi trebalo to da radim, ili da ih pustim da rastu jos malo? Evo jos slika malih ljubimica. Sad ulaze u 9dan vege, tj kad se upali svetlo uskoro. Planirao sam da ih pustim da vegaju do kraja meseca. i od 1decembra stavim na 12/12, dali je to isto pametno tako? Ima nade za ovu trecu lepoticu nadam se :)
Imam jedan 12x12cm vent od kompa njega cu da stavim ispod da duva, kad malo porastu ma da mi je sad temp i okey, taman kako treba poceli hladni dani :)
Pa ovlazivac mi je bio iza ventilatora, tako da je bacao u ceo box tu toplu paru, koja kad prodje kroz vent uopste nije ni topla nego samo vazduh hladnjikav. :) Tako da je ok to ne primecujem nista lose, niti da ih sijalica przi. PC vent, mislis na ventilator iz kompa ? imam vec na kraj CT-a vent koji duva u sijalicu tacno po merama kako treba jos okrugao vent, mislim dase vidi na prvoj stranici na slikama. :) Sad je iskljucen ovlazivac, i vlaga varira oko 55% i temp mi je oko 24-25c.
Ulaze u 8 dan vege. I Sad sam im podelio oko 2.5 - 3L vode koja je odstojala 24h da izadje hlor. Ph je 6.5 kad sam merio juce. Sorry za zuta svetla, sijalica radi jos uvek :) Razmisljam se sta da radim sa ovom trecom, da je bacam ili ostavim tako ?
Dve ljubimice su krenule da rastu kako treba, a treca se nesto muci i nije bas izasla iz zemlje, pa sam je pre neki dan zasadio kako treba odklonio zemlju i zaboo opet. Ali sam spreman da ako kroz koji dan ne izadje vani i ona, da je bacim :( i tako ostavim ove dve, da se komotno rasire :) Vlaznost otisla do 60% :)
Termometar mi je malo iznad biljcica sa desne strane, ja mislim da moze i da se vidi, valjda je okej tako mozda prikazuje stepen vise s obzirom da tu bije sijalica isto. Vlaznost se popravlja i spustio sijalicu na 20cm :)
Ovako sam uspeo da uradim, mislim da s obzirom kakav je box velicina i ventilacija, nemoze trenutno bolje, vlaga ce sutra biti veca.
Hvala stipe. Zamenio sam inace sa nekim random adapterom i kuler radi i vrti jace nego sa tim predhodnim adapterom to sam siguran. Temp mi je sad valjda okey, sa malo odskrinutim vratima 26C.