Strain: Green Crack punch & Afgan kush×Black domina https://www.royalqueenseeds.com/feminized-cannabis-seeds/439-green-punch.html https://www.worldofseeds.com/eng/afghan-kush-x-black-domina.html Breeder : RQS & World of seeds Prostor : Grow box, Mammoth 120 pro+ Zemlja : Bio grow Atami https://www.hempatia.hr/bi-grow-mix-50-l-paleta-70-kom Gnojivo : Advanced nutrients(Iguana grow, B52, Big bud, Nirvana, Rhino skin,Carbo-load, Overdrive) i Hesi po potrebi. Cal/mag od Atamia (čisti koncentrat) Root $ Huminska kiselina za korjen i bloom (isprobavam gnojiva i za korjen, dobar) https://greenbuzzliquids.com/en/more-roots/ https://greenbuzzliquids.com/en/organic-bloom-liquid/ Rasvjeta : Zeus 308xt, Zeus 308 ONE i HLG 100v2 Potrošnja u vegetaciji : cca 150w Potrošnja u cvatu :300w (potrošnju u vegetaciji je teško izračunat, jer dodajem bordove i pojačam kako se bliži cvat.) Oprema: clip ventilator (20w),stupni ventilator, turbina , ph metar, tds metar, tlačna prskalica (8L), podni grijač (40w) Potovi : 18L Upuh : pasivan Ispuh : Black orchid 125fi Više je, kao usisavač i radi na 15% Temperature : 20°-22°noč 22°-27°dan Vlaga : 30% sa upaljenom turinom 70% sa ugašenom, ali onda i temperatura ide gore... Klijanje : od 10.09.-25.09. Presadio: 01.10. Pa da krenem, a ako sam išta zaboravio, nadodam... Imajte na umu, da preko mobitela, sve radim... Kao što to, kod mene, inače bude, več imam odrasle cure! U vege boxu, odradile klijanje i ranu vegetaciju. Ovo su 3 Green Crack puncha! U ovoj fazi, presađene u litarski pot(1L). ovo su, pred presađivanje u finalne potove Dobijale su samo, More roots i Humičnu kiselinu od Green buzz liquids! Odmah se pokazalo, da su 2 različita gena. Feno#1 niži i manji razmak između nodova Nakon par sati Jednom ih topam i pustim, da nod ispod, stigne glavne grane i onda ih cropanjem rastvorim. Tako dobijem brdo vrhova, dosta nisko. Namjera je napunit box, a Afgan je tu, više kao osigur
Još si gvintam, pa postao sam, a posta nigdje... :) Eto, barem neke smjernice, prema dnevniku"Još jedna tura", a kad updatam, stavit ču i tamo, iste slike+ razvijanje! Sorry za grešku, odmah da prijavim, da je Afgan kush ×Black domina skinuta sa vješalice u staklenke! Malo se razlikuju vrhovi od Green Crack puncha i Afgana. Mada, Afgan nema one kush vrhove, koji obavezno idu u mrvilicu. Miris Afgana je puno slabiji, ali razvoj trihoma je tu negdje. Green Crack punch je ostao favorit. Na njemu mi sve paše... Rad, jačina dima, miris, okus, sve.... Trenutno mi je Liberty haze najdraži strain uz Cheeseve, pa Laughing Buddha i onda Green Crack punch! To je to za ove biljke. Sad ih treba ocurjat, pa u pluća ::vapor:: Još jednom isprike moderatorima, preko mobitela, ujutro , dobro da nisam forum fulao:) Svima sve najbolje, družimo se dalje u drugom dnevniku:rolleyes:
Upuh radi fenomenalno! Turbina je na kontroleru(pwm), a ovaj cijevni vent radi na max. Kada je turbina narihtana, odlično radi i biljke se ne bune! Gledao sam video, gdje frajer objašnjava i tu se više trga turbina, nego šator. Šator što je veći, ima veče stranice i normalno je, da če ih uvući, dok ne zahvati zrak iz upuha. Mada on ima Gorilla tent, a oni su među jačim na tržištu! BmRHEaJF9YM Taj light leak je radi onih prozora sastrane, koji bi uvijek, trebali biti otvoreni! Evo, da odmah zabilježim prvi trening za cure Ljevi, naprijed je Deep cheese i on nije neki yielder, ali uzgojio sam ga 10ak puta i dosta je stabilan... Meni osobno, puno draži Blue cheese, jer ima bolji okus... I evo ih jutros Brzo su se primile. Morat ču ubacit B-52, radi njegovog npk, čisto da malo dobe boju! Mada, to su ostale fleke, jer su mjesec dana bile u litrenim potovima. Nekako mi se čini, da je presađivanje 2,3 puta, puno bolje, nego odmah u finalni pot(fotoperiodne)! Nemam straha, da ih prezalijem, jer sredina je uvijek žedna(ne znam kako bi se drugačije izrazio). @xyve420, hvala frende :thumb:
Hvala! I još jednom, hvala svima na ljepim riječima! Još če ići jedan post, da popratimo Afgan kush ×Black dominu, mada do sada nije iznevjerila...
Hvala kolega :thumb: Afgan, nakon 24h mraka, pao je... Ova tura je išla, kako i treba. Box sam otvarao, samo za zaljevanje, a Green Crack punchevi su jedan od jačih strainova, koje sam uzgojio! Jednostavne su za uzgoj, jedu pune doze skoro svako zaljevanje. Išao je bloom(5ml/l od Green buzz liquids), a drugo B-52, Nirvana, Overdriva, Bud candy (on ide prvu polovicu cvata(radi magnezija)), Carbo-load (drugu polovicu cvata), Big bud i Pure Zyme(čisti enzimi) od Plagrona! Smoke report: Vrhovi su tvrdi i srednje kompaktni, ali su prekriveni trihomima. Srednje su veličine, ali tu igra ulogu i način treniranja! Popcornova ima, ali su odlični za pušit Myoov U videu je popcorn... Ima slatkast miris i okus, ali nije voče ili kao po žvakačoj gumi:) Bazzoka Malo je drugačiji i jako je intezivan. Pogotovo, kad otvorim staklenke kod curjanja! Kod prvih dimova, osjeti se u licu, a onda ide lagano zakucavanje. Uz Liberty haze, Cheeseve i Laughing Buddhe, jedan od jačih higha... Genetika mi se čini stabilna, jer sam uzgojio 4 komada i dosta su slični, ako ne i isti... Sjeme je iz Hempatije i RQS mi je do sada, imao 100% germinaciju! Cvate 8 tjedana, ali već nakon 6.tjedna,izgleda kao da je gotova! Za Afgana ču još jedan post objavit, pa dnevnik može u završene ::listomahanje:: Moram izmisit ime za novi dnevnik, pa slobodno dajte preporuke:thumb: A onda ide kratka pauza, ali i to se može primijeniti! Ostanite dobri, zdravi i punih staklenki:respect: P. S. Za Hr. Herbies seeds ima plačanje pouzeču. Jedino na 12€ dostave, ide još 8€, tako da je onda dostava 20€,ali barem ne gubite novce u slučaju, da ne prođe! Ja sam prezadovoljan sa Slovencima, Hempatija pogotovo!
Update : Afgan ide dolje sutra, a Green Crack punchevi su otrimani. Cakle se ko kajle:) Jedna je povukla crveni pigment, druga je zelena... Visjele su 6 dana, volio bi da su još barem dva dana, ali u sobi je niska vlaga(30%) i 20°-21° temp. Onda ide sve skupa u vrečicu, dva dana, pa u staklenke. Trimanje sam smanjio za dosta, jer su sugar leafsi, prekriveni trihomima. Osobno pušim i popcornove, jer te iste sam plačao malo bogatstvo na ulici! Eto, to je poanta svog growa. Makne vas sa ceste, a onda i od budala:) Afgan ima dosta bijelih pistila, a srečom imam slike od njih i svi su završili sa više od 50% bijelih pistila. Da nemam mikroskop, pustio bi ju još tjedan dana, ali trihomi su 100% mlječni sa nešto ambera po večim listovima. Na samom vrhu su mlječni....swich je bio 1.10.2020.ušla je u cvat oko 17.10.2020. rekli bi Donkey dick:) Bloom od Green buzz liquids se pokazao odličnim. Čak ima kelpa u sebi, što je veliki plus, a neki aditivi suvišni... Nikad manje B-52 i Nirvane, nisam potrošio. Imam još jednu litru blooma, pa u idučem dnevniku, ide isto gnojivo, drugi strainovi! Čim skinem Afgana, idu 4 nove, več debelo za presadit. Stari custom made panel, razvaljuje sa metra razdaljine Uglavnom, piju svaki dan, vrište za večim potovima. Nastavim u drugom dnevniku, a za afgana javim još u ovom... Nadam se, da ste se ljepo družili, pili i jeli za praznike. Svima sve najbolje :respect:
Evo Afgana, malo sam ga ispruźio i tek sad vidio, koliki bi bio, da ga nisam rezao, da stane u kut....svih 5 sjemenki, je dalo skoro identične biljke. Stavio sam grijač ispod, jer dok se Green Crackovi suše, ne palim grijanje u toj sobi. Mada je za stupanj, dva, niža. I da nije sama, pravi mu društvo, Sensi skunk iz susjedstva (mali boxić u sobi) Ispod full spektar COBova, ne vidi se pravo stanje biljke. Pošto je u malom potu, odradio sam flush sa 10l vode. Afgan nije dobijao, toliko hrane, jer je presađen i odmah, prebačen na 12/12.pa je između hranjenja, dobijao enzime od Plagrona, Pure zyme. Power zyme od Hesia je dobar, ali sa Advanced nutrients boosterima, daje previše mikroelemenata. Njega dajem u vegetaciji! A slike ču stavljat, kao i do sada. Važnije slike ču cijele vadit, a manje bitne, ubacivat kao minijaturu. Tako je i preko mobitela, pregledno! Neču nastavljat dnevnik. Otvorit ču novi, jer inače ima previše stranica za čitat, a i Strainovi su novi, pa je lakše naći u tražilici! Zapisao sam si datume, što je kad izašlo i več su mjesec dana u vegetaciji. Topane i vrište za večim potovima! Uglavnom, treba završiti i ovaj, pa se vidimo u novim avanturama :thumb: P. S. Da ovo zabilježim, da mogu bacit. Uglavnom, Green Crack punchevi, svaki parni dan, 2.5l tekućine, svaka, a Afgan u prosjeku, svaki 3.dan,2 l tekućine
Harvest : Oba Green Crack puncha su gotova. Mlječni trihomi sa dosta crvenih i nešto amber(10ak%) Jednoj je odrađen lolipop, dok je druga ostala, kako je... Ovoj što su ostali veliki fun listovi, manjih je vrhova, ali puno masnija. Uglavnom, ima razlike... Slučajno sam jednu ostavio, jer nisam mogao, čučeči do nje. Popcornova ima, ali su ko bombon! Afgan ostaje još tjedan, dva... Više dva... Evo ih, zadnji put: volio bi, da mi napišete, jel bolje kad stavim cijele slike, minijaturne ili ih ostavim dolje? Sve u svemu, dobar grow! Mislio sam ih stavit u mali boxić, a Sensi skunk prebacit uz Afgana, ali ne stanu! Morao bih, vrh po vrh, vezat, ali sušim ih sa listovima, jer su puno jače(miris, okus). Sljedeća tura, več čeka idu sve 4 od sjemena. Sad su u vege boxu, mjesec dana i taman im je vrijeme za presadit! Deep cheese (Dinafem), Sensi skunk, Critical (RQS) i Mamba negra (Blim burn seeds)! Stavim njihove slike, samo da ih oslikam, pojedinačno, jer ih ima više :thumb: Evo i korjen! Kupio sam još 4 aero potova, jer su najbolji
Update : Green Crack punchevi, več 10 dana na čistoj vodi... Temperature :20°-26° Vlaga :40% Svjetla su spuštena na 250w i malo podignuta(60-70cm) Afgan danas dobija zadnju dozu Overdriva i onda i on na vodu! Trihomi su 90% mutni, kako na kojoj visini... Pošto če Afgan, ostat još barem 10ak dana, ne žuri mi se, pobrat Green puncheve! Jedan GP je crvenog vrha, dok je drugi, više naranđast i ovaj na zadnjoj slici, malo je tanjih vrhova, ali oba su prekriveni trihomima. Miris mi izbija po cijeloj kući, uz miris bora:) U najavi novi strainovi:Deep cheese, Mamba negra, Sensi skunk i Critical (RQS) 660652993 Svima sretna nova godina ::listomahanje::
Evo malo, loše fotografije :) Napokon sam skužil, kako da se vide, prave boje. Nije baš, ali blizu.... Jednan(ljevi) GP je naranđast, kako piše u papurima Navode i crveni pigment, ali u ovom slučaju je na drugoj biljci Ali zajedno je to, to..... Crni afgan je još uvijek bijeli Da sad ne keljim slike, dolje su;) Svim Štefekima, tj Stjepanima i koji se tako osjećaju, sredan imendan:thumb:
Imam tu sreću, da ima večih nametnika, koji jedu ove manje:) Nisam čistunac, sve je puno prašine, ali čistim i špricam boxeve sa iso alkoholom, a i novi je box:) Ulovio sam ih prije spavanja, napokon ... Kamera ne pokazuje pravu boju listova. Sad se već na debelo vidi, crvena boja... Jako dobar i jednostavan strain(Green Crack punch) ! Ovaj vrh je drito na sredini i od polovice cvata su žuti listovi. Jedu, sve što im se da.... Afgan se deblja, ali ima još 2,3 tjedna do kraja...
Ho ho ho:wave: update : Cure su u ponedjeljak dobile zadnju dozu blooma, Overdriva, Carbo-loada. Jučer Green punchevi 5l čiste vode samo sa Carbo-loadom, a afgan još ostaje na Overdriveu i ostalim preparatima Stavio sam Black orchid ventilator u cijev kao aktivan upuh, jer mi turbina uzme dobar dio boxa! mali šiba, ko veliki i ako ne treba filter, dovoljan je i za ispuh...bez kabla je još 20 ili 25kn manje. Nisam puno slikao. Nikako, da ih ulovim prije ili poslije svjetla, a usred spavanja, nikada ne otvaram box! Šta se novog boxa tiče(Mammoth 120 pro+), box je odličan. Nema rupica i sl. Zipovi su isto odlični... Curke su počele, dobijat crvenkastu boju po listovima. Još 10ak dana i cap. Trihomi su 50%mlječni, 50% prozirni... I Afgan kush ×Black domina, nazovimo ga, Black afgan:D Zaboravio sam napomenut, par puta, tokom cvata, dao sam im pola doze Rhino skina. Rhino je odličan u strechu, deblja i jača stabiljke, što kasnije puno znači! Svima sve najbolje u nadolazečim praznicima, a ja se javim se između Božića i nove godine :wave:
Update : 40.dan cvata, 47.dan na 12/12 za Green puncheve Temperature :21°-26° Vlaga:30%-40% Svjetlo:3×100w Hrana i aditivi:Green buzz liquids bloom, Overdrive AN, Nirvana, Carbo-load Počele su se savijat. Srečom, ovaj put sam stavio mrežu. Listovi gube boju i od ponedjeljka, ide čista voda! Afgan je 10dana kasnije ušao u cvat, tako da bu malo dulje u boxu i još je na Big budu, od ponedjeljka ide na Overdrive uz sve ostalo... Vrhovi su prekriveni trihomima Sve u svemu, ide kako treba. Miriši van na cestu. Ionako, se mješa sa mirisima Božičnih kolača. Nemam kaj, pametnoga za dodat. Piju, svaki drugi dan, po 2.5l tekućine. Polako smanjujem kako se bliži kraj, tj više isušujem zemlju. Neki to rade i ranije(stresom pojačat lučenje smole), ali ovako je sigurnije! Još 2,3 updatea i end:)
Update : Cure su na kraju 5.tjedna cvata, ulaze u 6.tjedan... Green punchevi piju, svaki drugi dan, 5l tekućine. Zadnje zaljevanje, dobile su Overdrive, umjesto Big buda, a zaljevanje prije, pola doze Big buda i pola doze, Overdrivea! Afgan kush ×Black domina pije, svaki 3.dan, 2l tekućine i on je 10dana iza Green puncheva. Dobijale su, Nirvanu, Bloom(Green buzz liquids), Bud candy, Carbo-load, Big bud, B-52, Rhino skin i dva puta cal/mag... I ulazi Overdrive u igru... Bud candy, dajem prvu polovicu cvata(radi magnezija), a Carbo-load drugu polovicu... Počele su bljedit, kako treba Jako me podsječaju na Deep cheese. Cvate 7 tjedana i na pola cvata, krene gubit boju, pa ide Jesen.... Ali, proizvodnja trihoma je na vrhuncu Trknem vrh i sav sam zljepljen. Miris, jako podsječa na Marmeladu. Tko ju je uzgojio, zna.... Afgan kush ×Black domina, krenula se punit U pripremi je feno hunt, neka vrsta.... Nekoliko strainova u staroj 1️⃣0️⃣0️⃣ki 655569239
Mini upsić : Sad se već pune na očigled... Digao sam litražu na 6l za oba Green puncha. I na to... Grow: 10ml Bloom : 10ml Big bud : 10ml B-52 : 10ml Dao sam grow (pola doze) sa pola doze blooma(Green buzz liquids), jer žica dušika, pa sredinom cvata, dam pola doze, ako su od istog proizvođača. U suprotnom, zasebno zaljevanje... Jedan vrh, ima izbljedene listove, jer su bordovi, bili prenisko. Digao na 55-60cm. Niti jedno zaljevanje, nije išla čista voda. Afgan, jede malo manje, ali i on se puni. Sve u svemu, sredina 5.tjedna i ide, kako treba. Listovi, lagano nahebu, ali ne uzgajam listove:) Sljedeće zaljevanje, ide Overdrive, umjesto Big buda! Još kad dobiju Overdrive, ima da polude ::listomahanje:: Afgan još uvijek, ostaje na Big budu! Šta se tiče, straina Afgan kush ×Black domina, uzgojio sam ju 4 puta. Od 5 sjemenki, svih 5 izašlo. Pokazala 2 fenotipa,ali jako mala razlika. Pošto su 3 biljke, bile identične, rekao bi, dobra i stabilna genetika! Do viđenja
Update : Evo ih, krajem 4.tjedna cvata. 34.dan cvata, 41.dan na 12/12 Afgan ušao u 3.tjedan cvata. Njemu sam ostavio, sve fun listove, čisto da vidim razliku! Trebalo mu je 17-18 dana da uđe u cvat. Green punchevi, 7 dana... Temperature : 20°-26° Vlaga - 40% Svjetla- 300w,50cm, 12/12 Spustio nočnu temperaturu u sobi, toliko da je 20°u boxu! Danas sam zaljevao, sve tri sa 7 litri vode(2l Afgan, po 2.5l GP) +Big bud(14ml),Carbo-load(20ml)malo više nego inače, Bloom (25ml) i drugi put sam stavio 1ml cal/maga(čisti koncentrat) Za sada je to, kako treba... Ako sam išta zaboravio, nadodam, a kako je sad, najzanimljiviji dio growa, updateam češće.. Vozdra :respect:
Evo ih danas.... I ispod suknje ostavljam listove, da padaju sami, kako ih biljka potroši... HLG sam digao na 50cm, jer vrh na sredini, dobija svjetlo od sva tri borda. I jedan Zeus, okrenuo sam okomito, da je veči razmak, između bordova!
Hvala dečki :thumb: @sone1 ,ovaj put, nisam radio lolipop, jer biljke su dosta niske. Neki strainovi, recimo Somango od Soma seeds, njega sam ostavio, jer mu i najdonji vrhovi, budu tvrdi ko kamen! Složio sam staru 100ku u zatamljenu sobu i stavio Mamba Negru(Blim burn seeds), Critical(RQS) , Sensi skunk i klonove od biljaka, koje su u pogonu. Nešto tipa, feno hunta, ali lovim strain za mene:) Očistio sam pilu od prašine promjenio ventilatore i roka ko 2018. :) . Rađen je za m², 121 dioda(3w),500mm×500mm×100mm su dimenzije. Meni osobno, popcornovi ne smetaju. Oni budu, masniji nego neki vrhovi na samom vrhu biljke! Imam na umu, pa ču odvojit, ako bu nešto larfy, ali kako se već sada cakle, mislim da bu sve kako treba :) @imam lud da sam papir, di si frende::listomahanje:: Meni ti miris nije prioritet, ali strainovi, poput Deep cheesea, osjete se na ulicu! Kod terpena pomažu gnojiva, ali nama to nije bitno, jer ih nečemo držat u regalu:) Namjeravao sam uzet ove aditive, mada još ne znam ništa o njima i jel imaju svoju liniju.. Ako ih je netko probao ili zna išta o njima, neka slobodno podjeli. Meni su police full pune i barem godinu dana sam miran, tako da mi je žao sad i to kupovat, ali tko voli miris i okus, ovo vjerojatno pomaže! Kod Advanced nutrientsa, to su Nirvana, Dr. X i još jedan, ne mogu se sjetiti (nadopišem). Mislim, da je Bud ignator, ali to su boce od 500kn litra, tako da ih nisam probao! @Palma ,točno tako.... Strpljenje je dobar dio growa. Biljke vole mir i znaju to, ljepo vratit :thumb:
Update : Evo ih, početak 4.tjedan cvata... 21.dan cvata, 28.na 12/12 Temperature - 21°-26° Vlaga :40% Digao sam litražu za sve tri. GPi, dobijaju 6l tekućine, umjesto 5l,svaki 2.dan... Afgan dobija 2l tekućine, ali zemlje je manje(16l) i manja je biljka! nakon 48h,suho ko barut:) Klopaju Bloom od Green buzz liquids, Big bud, Nirvana, B-52, Bud candy i uzeo sam Carbo-load. Drugu polovicu cvata, ide on, umjesto Bud candya. Rhino skin nisam stavljao, jer grane su dosta debele, a i sa njime imam loše iskustvo, pa ga dajem, jednom ili dva puta u tranziciji(pola doze 1ml/l). Ovaj grow, ga nisam davao, inače je odličan proizvod. Rezultati se vide, ali biljka mora imat hrane u zemlji, inače se biljke bune:) Afgan je krenuo, da puni vrhove i dobio je prvi put B-52 uz gore navedene proizvode. Već sam napomenuo, da rotiram Nirvanu i B-52, da ih ne dajem, zajedno... Green Crack punch, pokazuje odlične karakteristike. Green Crack je inače dobar strain, isto kao Purple punch(Green Crack punch je križanac, tih dva) Razlika je u boji, jer je prvi ispod lm301h dioda, a drugi ispod lm301b dioda(oba Zeusa). Tu mogu reći, da su lm301h diode puno bolje. Nisu jače, nego na istoj snazi i visini, puno su blaže za biljke. Njega držim na 90w i pokazuje iste brojke, kao drugi na 100w... Uglavnom, ima razlike! HLG je 40 cm iznad Afgana i to mu je idealna visina u cvatu! On je malo kasnije ušao u cvat, tako da kaska za GPima. Ako sam išta zaboravio, nadodam. Savjeti, pitanja i sl.samo šibajte. Nekih bitnih stvari se ne sjetim, pa možda zakompliciram, ali zato u mom dnevniku, nema spama! Tu smo, da se družimo :thumb:
Update : Evo nas u 3.tjednu cvata 17.dan cvata 24.dan na 12/12 Temperature :21°-26° Vlaga:30%-40% Parametri su više - manje, isti. Držim nočnu na 21°-22°,nekako se više cakle... Afgan je u prvom danu, 2.tjedna cvata ili 8.dan cvata. Uvijek mu treba, barem 14 dana, da uđu u cvat! Taman sam im ostavio mjesta, da se ispruže! Klopaju bloom od Green buzz liquids i 5ml/l, radi veliku razliku i mislim, da ču ostat na njemu... Big bud dajem u drugom zaljevanju sa B-52, Bud Candy. Nirvanu dajem, ali ne sa B-52, jer su sličan proizvod. B-52 je energy booster koji ima b1, 2,3 vitamine...uz extrat morskih algi, alfa-alfa meal, juka i kelp, koji se nalaze uz Azomit u Nirvani. Tako, da rotiram B-52 i Nirvanu, ali ih ne dajem zajedno! Treče zaljevanje ide nanovo bloom, jer ga biljke žicaju i tako ukrug... Pokušavam ih držat na rubu, da im nije previše, ni premalo... Zaljevam, svaki drugi dan, Green punchevi sa 2.5l tekućine, svaki Afgan kush ×Black domina, dobija 2l tekućine, isto svaki, drugi dan.... Afgana sam pola, odsjekao, jer inače, nebi stao u box! Njemu, danas ide, prva doza Big buda i B-52, jer B-52 se ne daje prvi tjedan cvata. Zaustavlja strech, ali to nije dobro, kako sam mislio, jer smeta biljci na više načina... Dajem ga u vegetaciji, radi B vitamina(ranijoj vegetaciji) , a i smije se davat, jer jača biljku! Ventilator sam kupio, radi oscilacije, ali kada ga stavim kako treba, od stranice boxa, ne može oscilirat, a da ga stranica ne zaštopa, a onda se mogu pregrijat. Sada visi na žici:) i oscilira ::listomahanje:: Svjetla su spuštena na 50 cm od vrhova i svaki board, radi na 100w To bi bilo to. Kreče zanimljivo razdoblje, barem za mene! A sad pozdrav:) sve ste već zauzeli, tako da Stay high and medicate
Update : 10.dan cvata, 17.dan na 12/12 Temperature :21°22°noć 25°-26°dan Vlaga : 30-40% Evo, Green punchevi cvatu i ljepo se pune. Afgan, još ulazi u cvat. Lagano se izduljuje, sad če i on... Afgan, jedini ne jbe swich, dok su Green punchevi, još u vegetaciji, pokazivale pistile. Uveo sam Big bud, malo ranije, jer već puni vrhove! Bloom dajem, duplo više, nego prošli grow i tu je ležao problem... Bloom od Green buzz liquids ima jaku pjenu(slične boje kao samo gnojivo) . Kada sam mixao soluciju, davao sam pjenu, umjesto gnojiva. Mada, sad je to nebitno. Kopirao sam kolegu Bizza, stavio cijevčicu na špricu i turnem ju duboko u bocu. Sad im dajem na 5l vode, 25ml blooma, 10 ml Big buda, 10ml Bud candya, 10 ml B-52 i u 3.tjednu dodam Nirvanu, a početkom 5.tjedna, mjenjam Big bud sa Overdriveom. Jedno zaljevanje, ide Bloom solo Drugo zaljevanje, boosteri(Big bud, B-52 i Candy), ako vidim da im ne treba, treče zaljevanje samo bud candy.... Lupio sam Candy, umjesto Carbo-loada, radi magnezija. Cal/mag sam dao, par kapi, kako sam prebacio. Meni je voda iz pipe 270ppma ili ti 0.5EC,s time da je većina kalcij i nešto magnezija. Magnezij dobijaju iz Bud candya i Blooma, pošto ga i on ima... Afgan, dobija istu klopu, samo Big bud, još ne... ostavio sam mu 6,7 glavnih grana i čekam, da uđe u cvat, da spustim panel iznad njega. Svjetla su na 300w i 60-70 cm od biljaka. Od Afgana i više... Odradio sam lagani lolipop, ništa drastično, a svjetla idu niže, sad kad krenu vrhovi. Kad su tri borda na 60 cm, daje oko 37.000 luxa. Evo, kratki video 646776082 To bi bilo to, ovaj tjedan. Pozdrav
Ma frende, ako je to problem, onda problema, nema:) Neka ti kolega @FatOne ,kaže koliko je to pouzdano kod Enfun bordova, koji su se dosta probili, jer su jeftini i nakipali su brdo dioda, jedne do druge, gdje ti dimmer, multimetar itd.ništa ne pomaže! Iskreno, u početku me je smetalo, ali sada po temperaturi drivera, znam na koliko je watta:) Dimmer sam označio, ali nisam nikad koristio:) Ima u Lt u kutijica i možeš tražit, da ti označi i naprave to, bez pardona. Ovi kinezi, trpaju bordove,svakom sa malo ljepšom biljkom. Dolje ti je screenshot. Ima ih još, ali ovi imaju dosta dugo stranicu. Jednostavno za uzgoj, uzeo bi za vegetaciju cca 5000k i držao ih metar od biljaka. Ljudima se frču biljke, a oni ih šopaju sa cal/magom. Ako pratiš youtubere, znaš o čemu pričam :)
Update : Snaga : 300w i tako do kraja Temperature : 21°-25° ugasio podno grijanje Vlaga : 50% Zaljevanja: svaki drugi dan 2.5l tekućine, dižem na 3l i tako do kraja Evo, cure su postale žene M² se ispunio, a i to mi je bio cilj, kada sam uzimao veči box. Do sada, nisam radio lolipop ili defoliaciju. Samo velike, stare fun listove, ali odmah da nove... Evo i kratki video, kako zaljevam 643368394 2.5l vode za 2.20 minute, ali skratio sam zaljevanje, ubacio biljke! Računam, početak cvata sa ponedjeljkom :) Tada su dobile prvu dozu Blooma. Uz to u zasebnom zaljevanju, dao i Nirvanu sa Carbo-loadom, da potakne cvat. Nastavljam, samo sa bloomom, a Nirvanu, ubacujem sa Big budom i B-52 početkom 2.tjedna cvata ili u ponedjeljak! To bi bilo to, za sada, jer ništa važno se ne dešava!
Niti jedan panel, nema multimetar, niti je večina točna! Kupiš za 60kn ovakav i preko njega ih narihtaš https://m.aliexpress.com/item/1005003016417172.html?pid=808_0000_0105&spm=a2g0n.productlist.0.0.236f319bfoJuHI&browser_id=e54109e701ad487790339a49f8327aa9&aff_trace_key=8850a2dae7cd4b1290cf1dc975f47ac8-1636520541075-07949-_vBAC2e&aff_platform=msite&m_page_id=msdngm3p5q4cabz817d0839bff979cd47022532a3c&gclid= Tzv. Wattomerti:) A griju na 100w,39° to provjerim sa laserskim tempometrom(50kn). Ako je to pretoplo, staviš jedan ventilator, da pirka po njima To sam nekada stavljao pc ventilator na njih, ali nema potrebe. Do 110w se griju oko 40°,a na max 140w na 52° i tako je deklariran! HPS grije oko 300° Ja sam u m² stavljao po 3 borda, pa bi ljeti stavio ventilator na njih. Koja je razlika između toga i da ti ventilator tera zrak po boxu? Pokušavam skužit na šta točno misliš, da ne znaš snagu? Driver je od 150w i dimer na 50% ili na sredini je 75w:) ti si vjerojatno mislio, da ih dimmam na samom driveru? Ni to nije loše, ali je zezancija kod tranzicije!
Update : Temperature :21°-26° Vlaga :50% Zaljevanja: utorak 2.11. Zalio oba GPa sa 4.5l vode+Nirvana Afgan-0.5l vode+Iguana grow četvrtak : zalio oba GP sa 5l vode+cal/mag+Iguana grow Snage u wattima: 240w od 380w za sada. Bordovi 70cm iznad biljaka U prosjeku, svaki 2.dan,piju 2.5l vode+dodaci. Afgan puno manje, pošto je i najmanji... Evo, 5.dan na 12/12 i pistili se vide, več 3 dana. 2.11. 4.11. Najveći pomak se vidi na ljevom Green punchu. Afgan se polaku izduljuje Zemlja je ostala bez hrane i sada full doze blooma i početkom 2.tjedna cvata, kreče Big bud, Nirvana, B-52 i Carboload Nirvanu neču davat od početka. Dobile su jednu dozu, da ih potaknu na cvat, a od sada, ide Bloom od Green buzz liquids sa par kapi cal/maga! Več su počele žicat. Vidljivo na starim fun listovima bez naočala, nebi ni skužio,a evo i dan nakon Mada, gledajuči slike, brijem da sam slikao krivi list:) Stavio sam 3 pasivna upuha i svejedno mi kida stranice boxa. Mislim, ne kida ih, ali uzme barem 10 cm. Uzet ču šipke od starog boxa i stavit u ravnini vrhova, da ne diraju stranice. Brzo bu upuh aktivan. Imam duck ventilator, što se gurne u cijev(100fi) i mislim, da bu dovoljno! Update ču radit ponedljeljkom, barem ču probat i to ne ujutro:) Trenutno smo u najdosadnijoj fazi, neka tako ostane do kraja! I evo jedna iz čučnja... @xyve420 ,više ne treba vremena, da se to složi... Više je do toga, što profili i popratni materijal, košta više od samih dioda(bordovi, stripovi, moduli). Ja sam lemio stripove, ali kome se neda, kupi sa konektorom. Jedino, onda ga ne smije rezat, jer je spojen serijski-paralelno-serijski, dok su bez konektora serijski, svakih 7 dioda. Tako od jednog stripa, dobiješ 14 dijelova, koje poljepiš na aluminij! Šta se tiče razlike od kupnje plug'n play panela i ovih Zeusa 308xt,za te novce(recimo 500-600€), točnije 623€,uzmem 6 bordova na ovaj driver,samo AB,tako bordovi ne prelaze 80w po bordu i traju 5-8 godina, bez problema! Čak za 600€,sada dobijem 3× Basic 240w,jer tu se dobija driver, dimmer i držači. Ovi, dođu već složeni, a pokrivaju m² bez problema (jedan basic).
Afgan kush je Hindu kush, a križan je sa Black dominom, kojoj je NL majka i križana sa indikom Ortega. Na stranici, stisneš na strain sa kojim je sve križan, pa ti baci i njegove karakteristike. Većinom su to nepoznati strainovi! Evo video. Najviša i najniža su Afgan kush ×Black domina 556778594 Uglavnom, 100% Indika, kojih nema više toliko, a i bio je kod mene više puta i uvijek je bio odličan. Od okusa do mirisa i rada! Nikada problema, a nisam se nešto extra brinuo o njima, a na kraju, te biljke budu najbolje, s jakim mirisom, a rad ovisi o strainu! Afganistanski hašiš je u moje vrijeme, bio simbol za najbolji hašiš. Sad jel ima veze sa Hindu kush, ko če ga znat... Imam Atami cal mag, koji je čisti koncentrat uz vodu iz pipe, (285ppma(0.57EC)koja je puna kalcija i nešto magnezija, s time da magnezija ima bloom. Dat ču par kapi, sljedeće dva zaljevanja i jednom oko 3.tjedna cvata. Prebacio sam... Nočas su bile 12h u mraku Jutros su se probudile sa smješkom:) 24h mraka im treba dat, ali onda imaju minimalan strech. Mada i to su nebuloze sa youtuba... Panele kupujem u kompletu po dva, ali u ovom boxu ih rastavljam, dok je u drugom u profilima sa dodatnim stripovima(50cm,60w,2700k) heatsinc je metar i dva stripa na njemu na odvojenim driverima LCM-60. Pale se prvi i mogu imitirat zoru i sumrak. Postepeno se pale, a Zeusi su na drugom timeru i pale se 15 minuta nakon stripova! Imao sam fazu, dok me to držalo, slagao sam panele:) Za cijenu jednog Attisa, dobijem 3 Zeusa i 6 stripova sa driverima. Slažu se ko lego kocke, a leme se samo stripovi, mada može se naručiti sa konektorom, pa se žice, samo utaknu! Za 50€ složim panel za 60×60 od dva stripa ja mislim, da ne može jeftinije. Strip od 50cm,96 dioda, 60w(ja sam ih pilio na pola) je 12€ i driver je 35€. Znači oko 60€ za 2 stripa i driver . Meni je trebao biti za 40×40×160,ali jednostavno je prejak, pa koristim stare COBove, full spektar. Nebi htio, da me vlasnici Attisa, krivo shvate. Paneli su fenomenalni, ali tu se plačaju heatsincovi i profili, puno skuplje i nema razmišljanja, plug'n play! Evo i mali update o rasvjeti:) U cijeloj ulici, zamjenili su HPS i stavili module od 500w:) ima da dio ulice, bude u mraku:)
Update : 28.10. Stavljena mreža 29.10.dobile po 2.5l vode 31.10.dobile 2.5l vode +Iguana grow (4ml/L) Temperature : 22°-25° Vlaga: 35% Evo, par dana do swicha. Mrežu sam, ovaj put stavio, jer su biljke, velike, a i mogu zaljevat, a da se ne polomim:) Još sam malo polomio veči GC I sve tri, par sati, nakon Prebacujem ponedjeljak, tako da odprilike sljedeći ponedjeljak, bude 1.dan cvata! Afganu sam stavio HLG, 1.5m iznad, da se izdulji, jer je bio ko kupus... Trenutno je najjači strain, kojeg imam u staklenkama i odličan za stonere! curjao se mjesec dana. Ne znam, zašto nije dobio ime, nego Afgan kush ×Black domina?? Uglavnom, hrana u cvatu je bloom od Green buzz liquids, a boosteri B-52, Nirvana, big bud, Overdrive, Rhino skin i Carboload. S time, da Carbo-load neče iči svako zaljevanje, kako sam to radio do sada, jer sam probao bez i može se, bez problema! Manji GC On se ljepo, dao trenirat. Jednom top i zategnute grane. Veči GC nakon istezanja. On je više sativast. Veči razmak između nodova i bila bi dosta višlja, da nije mreže... To je to, za danas! Stay low :thumb:
Prije sam koristio Kilomix ili Canna terra professional. Sada sam uzeo Bio grow od Atamia. Nju sam imao uvijek, ali za klonove i male biljke. Mislio sam, da če taj udio kokosa, radit probleme, ali baš naprotiv... Klonovi se brzo prime, odlično rastu, a i male mi puno brže rastu, dok ih štopam u vege boxu! Za sada je odlična, biljke ko bombon Jutros, sve 3 Jučer dobile 2 l vode+Iguana grow (3ml/l cca), sada ču češće, ubacivat ritam zaljevanje, jer već jutros, bi mogao zalit. Ako izdrže danas, sutra im dajem 2.5l vode+enzime. Imam power zyme, koji ima i nešto micronutrijenata u sebi Mikronutrijenti: Željezo (Fe) 5mg/1L, bakar (Cu) 5mg/1L, cink (Zn) 5mg/1L, mangan (Mn) 5mg/1L, bor (B) 5mg/1L, molibden (Mo) 5mg/1L, kobalt (Co) 0.05mg/1L i jod (I) 0,2mg/1L Dok su Pure Zyme Plagrona, čisti enzimi Voda, sorbitol, šećer, encimi-celulaze, encimi-pektinaze Stabilizirana otopina enzima Tako da,jednom power, drugi put pure zyme! Budem češće, upisivao ritam zaljevanja, jer 2 litre, brzo popiju. Već jutros su poluteške....
Vlaga je oko 30% i podni grijač radi, održava non-stop temperaturu, a i nema puno biljaka za 120×120. Mada, inače zaljevam tim ritmom. Što su veče biljke, više i piju.... 18l je pot, a zemlje oko 20l. Ali perlit nema veze s time. Zemlha ima 20%kokosa,pa sam stavio, možda 5% perlita! Ovo je tablica od prišlog growa(cvat)
Afgan još uvijek, dobija po 0.5l svaki dan. Sad če i on... Green punchovi Prošli ponedjeljak uveo po 2l vode sa 3ml/l Iguane grow (prvi put, hrana) Srijeda po 1.5l vode+Power zyme Četvrtak 1.5l vode +iguana grow Petak po 1.5 l vode+power zyme Nedelja po 1.5l vode Ponedjeljak po 2l vode +p. Zyme I danas po 2l vode+Iguana grow Nastavljam sa 2 litre i pojačavam prije swicha. Perlita sam stavio, samo do pola pota(zaljevanjem dođe na površinu) , pa se brzo suši, dosta su velike, a imam aero potove. Iznutra su izbušeni . Najbolji potovi i jedini koje koristim! Pošto je Iguana grow, organsko gnojivo, idem bez runoofa, ali u cvatu piju oko 3.5l vode, svaki 3.dan(48h)
Večinom zaljevam, pa onda slikam(da što manje otvaram box), a velika nakon zaljevanja, spusti panđe! Evo ih ujutro: F2 I f1 Ma i Afgan Moraš računat, da ih cropam, svaki cca 3.dan,da rastu u širinu. Tako im pojačam stabiljke, a i izviri, brdo vrhova. Ista stvar se dešava, prije spavanja. Kao bosiljak... Afgan kush ×Black domina je križanac, izmixan ko moja susjeda. Imao sam ju više puta :D više feno tipova i svi su odlični! Zadnja dva sam imao u malom boxu,prošli dnevnik na 12/12 od početka, ali su klonovi, pa su isti... Ubiti, sad čekam Afgana, da se malo ispruži, a i strechat če više od velikih. Uvijek je tako... Ne znam, jeli od toga, što u zemlji ostane dosta dušika, ali uvijek odu visoko! Gledam, da prebacim prije 1.11.,tako su gotove oko nove godine :) Ja sam banane, imao samo na Ice creamovima i to mi je prvi put. Sjemenke nisu bile u orginal pakiranju, a i od 2,oba sa jajima, ispod pistila. Vjerojatno je biljka oplođena preko jajeta u istoj situaciji, pa postoji 30% šansa, da ne dobije ponovno jaja!