Posle nekoliko uspesnih i neuspesnih outdoor grow-ova, odlucio sam se za unutrasnji grow. Specifikacije grow boxa su sledece. Velicina 150x150x200 Osvetljenje 1000w HPS Seme je blueberry automatic regular trenutno se u boxu nalazi 24 saksije pa cemo videti koliko bude mudonja a koliko ribica. Sto se tice zemlje i saksija.. Saksije u kojima ce biljke rasti su 10l a zemlja je kupljena i njene specifikacije su sledece: A kao djubrivo sam kupio sledece hesije pa ako mozete da mi kazete koji za sta sluzi i kada se koristi bio bih veoma srecan. :) Temperatura u boxu mi je za sada non stop 31c i nemam pojma kako to da smanjim ali cu procackati malo forumom i siguran sam da cu naci odgovor. Inace rezim svetla ce sve vreme biti 20/4.. Evo sad malo slicica kako je sve to postavljeno pa ako ima nekih misljenja i saveta dobro bi doslo.
Morali smo da zavrsimo ovaj grow pre vremena zbog nekih licnih stvari. Svega na kraju je ispalo nesto sitno ali kvalitetnog dima!
Sta vi mislite, koliko jos ovo dugo treba da stoji..? Ja sam mislio sada da dobro nadjubrim i narednih 10-15 dana ne zalivam i dam im non stop svetlo i onda uberem? Kako vam se cini ideja?
Evo neki update!!
Updateeeeee
Aha.. OK.. Hvala! NEgo sta vi mislite da li bih sada mogao da stavim mrezu preko biljaka? Ili mozda samo preko ovih mladih? Onda vise mesta zauzima?
Ma naravno.. Odavno sam ga ja izbacio iz boxa.. Znaci poskidam ova jajasca kad vec mogu sama da otpadnu, sacekam da se osuse i onda taj prah sa cackalicom za uvo stavim po granama tj budovima? Ali mislio sam, da onda tu biljozu koja je oprasena ne ubacujem par dana u box jer zbog ventilatora moze polen da odleti svuda po boxu...
Evo mudonje kog sam stavio na terasu kako bih oprasio neku biljozu u boxu. KAzite mi jel da skupim ova zuta jajasca i stavim u nekiu papir pa onda kad ih dovoljno nakupim da samo to razmazem po nekoliko grana. I da li onda biljoza sme da stoji u boxu ili mora da se izbacuje?
Neverovatan napredak budova i generalno svih biljaka nakon zalivanja HESI complexom i otkidanja FAN (VElikih listova) !!
Video sam neke sasvimz zadovoljavajuce rezultate nakon skidanja ovih lisca, pa rekoh ajde da isprobam kako ide na par komada da skinem vise a na nekim manje. A i skinuo sam ih jer imam dosta mladih iljaka i mislim da ce biti tesno u boksu ako bude previse velikih lisca koji dosta zaklanjaju samu biljozu a tako i sa strane. Uglavnom kada sam citao na raznim forumima misljenja su podeljenja. Oni koji nikad nisu skidali kazu da se ne skida a oni koji su skidali kazu da se definitivno itreba skinuti.. Ja mislim da ce se budovi povecati ako imaju visak direktnog svetla a i ostalo je dosta lisca za samu fotosintezu. Videcemo rezultate kakvi su i to vec za par dana a samim tim znacu i za ove mlade kako da postupam sa njima kad malo odrastu... Ja inace volim da eksperimentisem pa makar i bio manji prinos. Mada naravno, nadam se vecem.. :)
Evo poskidao sam sa pola biljaka skoro sve velike listove a sa nekih samo par najvecih. Procitao sam na par mesta da je tako najbolje... Inace rastu ko lude.. A cim sam im pocupao lisce odma sam ih dAobro nahranio hesijem...
PA zar je moguce da bas nema smisla ove dve?
:gled: Ma neka visi.. :)
Biljoze su iz dana u dan sve vece i vece lepse i lepse.. Ali me nerviraju ovi ogromni listovi jer bacaju ogromnu senku na ostale delove biljke pa tako da predpostavljam da to smeta hedovima..
I ja mislim da je cisto musko... A sta mislite o obaranju cele saksije umesto LST-a?
Nisam u mogucnosti sad da odem do boxa, tek u ponedeljak ili utorak. Evo par slika ove sumnjive biljoze jer sam je doneo do drugara da je gaji na terasi radi oplodnje, mozda cak i nije hermic...
Posto ima mnogo VELIKIH listova da li mogu njih da pocupam ili nesto da uradim kako ne bi zaklanjali veci deo biljoza i kako bi svetlo dolazilo do hedova itd....?
A saksije jel ima potrebe da stavim vecu litrazu? Ili su ove sasvim dovoljne? Danas ili sutra idu nove slike! Svakog dana sve Vece VECE i VVEECCEE!!!
Kako misčlis da li sam stedeo na saksijama? PItas zbog toga sto su male zapremine ili zbog toga sto su najjeftinije? Nisam spiskao sav budzet nego sam jednostavno mislio da nema veze da li je saksija od najlona ili zlata bitno je sta raste u njoj. A uspeo sam da sednem na biljku tako sto...Nemam pojma.. Desava se... A da ;li je mozda bolje staviti onu foru sa mrežicom? Ili nesto drugo? Ovo topiranje planiram da odradim na jedno 5-6 biljoza pa na drugih 5-6 nesto drugo itd...
JA mislim da je to ispao herm jer sam ja slucajno seo na biljku i polomio je pa sam otkinuo vrh i sad je kao da sam odradio toping
I to znaci ako se dobro secam da ako oprasim zenku sa ovim hermicem 99% sve semenke ce biti femke? :) I ako dobro kapiram najbolje bi bilo da se oprasi biljka koja je najveca, najbujnija itd kako bi seme imalo genetiku od te biljoze??
BIljke odlicno napreduju, mislim da je malo 10l saksija i evo imam par pitanja. 1. Da li mi neko moze reci kako da iskoristim ove hesije? Ona tabela mi je komplikovana 2.Da li je ovo na poslednjoj slici hermic?
Pa zasto bi mi te dve sijalice stajale u ormaru kad mogu da ih ubacim u box, a nemoguce je da njih dve nece poboljsati stvari... Sta bi mi predlozili od traininga? Ja sam cuo da sa autosima nije pametno raditi training jer kratko zive pa samim tim dok se oporavljaju od traininga prolazi dragoceno vreme... Istin?
Ukratko, 5 komada su sigurno radodajke, jednog mudonju sto se kurcio sam pokosio sa zemljiom, jos semencica je na putu, nadam se da ce uskoro stici. Da pocnem da ih djubrim? I ako trebam da pocnem, po kom redosledu da koristim ova djubriva sto imam a da ne preteram..(Nemam pojma kako da iskoristim onu hesi tabelu) Neke sporije neke jako brze napreduju.. Nadam se da ce se sve uklopiti na kraju. Daljina sijalice od vrha biljaka je oko metar, koja bi bila optimalna razdaljina? Ubacicu i 2x200w CFL.
Ma narucicu iz nekog shopa jbg, steta tolika struja itd da imam samo par komada unutra. Ali vec sam spazio par alapaca.
Uffffff!!! Ispomoc koju sam dobio od prijatelja od 8 autosa nije uspela nikako, gledam vec oko nedelju dana nista se ne desava uzmem cackalicu i raskopam i imam sta da vidim, semenka se otvorila ali zakrzljala. Moguce je jer sam je prvo drzao u vodi i onda kad je krenula klica prebacio u zemlju. Evo slike nekih biljoza, pocele su da sire stabljike ali se bojim sto imam samo 11 komada autosa i pitanje je koliko ce od toga biti mudonja. Aaaaaaaaa!!!!
Idemo dalje, biljoze su prebacene u vece saksije u kojima ce biti do kraja, za sada se fino i lepo razvijaju, nisam sve prebacio jer je ponestalo zemlje ali jako lepo izgleda za sada. Jednu sam slucajno polomio ali taman da bude kao o da sam radio toping, mozete pogledati na slikama. Kad da pocnem da ih djubrim? Jos nisu pol pokazale.
E ljudovi, lagano cu pa da prebacujem u saksije, i imam saksije od 10 litara, ali ja nesto mislim da su male, sta vi mislite da li d astavim u ove od 10l ili uzmwem vece i koliko litara mislite da je najbolje?
Zasto mislis da ne ubacujem ove CFL? Mislim da bi to poboljsalo ako nista onda gramazu. Posto nisam profesionalac cisto sumnjam da cu izaci sa nekom finom kolicinom, a samim povecavanjem voltaze povecavam i mogucnost vece berbe.
KOliko bi automatika po tebi bilo odlicno pod lapom od 1000w i prostorom 1.5x1.5 I da li bi mogl;o da se uklopi ako bi ovde ubacio neki neautomatik i rokao 2.5 meseca 18/6 i posle prebacio na cvetanje taman kad automatici budu gotovi? Inace planiram da ubacim jos dve sijalice CFL crvene koje sam dobio na nagradnoj igri ovde na vutri, cisto bi ih okacio bez reflektora itd da daju dodatno svetlo.. Sta mislite o tome?
Kapljice po njima su od zalivanja, kad sam zalivao namokrio sam i listove..
Evo mali update. Znaci proslo je oko 7-8 dana od kad su isklijale, nazalost od 27 komata izniklo je svega 11, ostale su bile bele semenke itd uglavnom nista. Te sam nabavio jos 8 novih koje su sada na klijanju pa se nadam da ce se uklopiti sa ovima. Vlaznost se krece od 10-20% sto je nisko a temperatura oko 30 mada se popne i na 34 kad je vreo dan. Tako da sam kupio hladan ovlazivac vazduha i jedan ventilator koji ce da ubacuje svez vazduh unutra. Evo kako bi to izgledalo... Zanima me kad mi preporucujete da pocnem da djubrim/gnojim. I razmisljao sam da u ovim casama od pola litre gajim dok ne pokaze pol a onda prebacim u one saksije od 10l i tu odradim do kraja...? Misljenje?
Kazite mi koje su prednosti CO2 sistema i koliko su stvari bolje ako isti dodam svojoj opremi?
Hvala na podrsci i savetima. :) Lepo je kad je tu podrska, posto sam generalno maltene sam u ovom projektu. Vidim kroz redove da vecina ne mirise bas automatike. Pa me zanima zasto su neki od vas napisali u fazonu pihhh automatik jos i regular... Ja cenim da ce od 27 semenki koliko je ukupno u najbolje slucaju biti barem 15 ribica. Mislite da tih 15 nece moci da izvuce najbolje sto se moze izvuci od ovog boxa?