
Galerija nije uvezena
Za početak da se pretstavim; ja sam friška figa novi sam na forumu i oduševljen sam ovim forumom i divim Vam se svima i pomalo sam ljubomoran,, toliko da sam poželio napraviti svoj, ali mi treba mala pomoć. Pročitao sam više manje dosta tema na forumu, pa sam odlučio sastaviti svoj dnevnik i staviti svoje slikice pa da vi kažete koju pametnu. -dimenzije boxa 40x60x100 -obojen bijelim mat bojom -dvije štedne žarulje 25w svaka u kučištu ručne izrade od jegermaysterove pikse -posuda 3l zemlje kupljene za uzgoj cviječa -6 proklijanih sjemenki neke domače vrste ali fine :family1: -20 dan sljede slike -ventilacija u izradi -ph regulatori i lakmus papir stiže na adresu -gnojivo floramin dušično gnojivo 48%dušika -režim svjetla 18-6h -temperatura 30'C po danu a po kmici 25'C, vlaga 75-80% I sad ja sretan svaki dan nemogu skinuti oći sa njih,nadam se da njim to ne smeta!!! Ali slabo rastu, što trebam napraviti a da nisam da se trgnu nekam. i zanima me koliko često i sa koliko vode treba zaljevati i dali je dosta to svjetla (2 štedne žarulje svaka 25w 6500K i 1070lumena). Koliko je ovo dobro što sam napravio???
curice presađene u svaku zasebnu posudu, imam problem vrhovi listova su se počeli sušiti pretpostavljam da je razlog slaba ventilacija i prenisko svjetlo. danas sam presadio i postavio ventilatora u gornji dio boxa da vleče zraka van dolje su rupe za usis, zalio ih i digao svijetlo na 15 cm od biljka. By friskafigaaa at 2011-06-22 By friskafigaaa at 2011-06-22 By friskafigaaa at 2011-06-22 vjerojatno ču postaviti još dvije žarulje i još jednog ventilatora za usis da brže cirkulira zrak, ako mi se dame oporave. prošvrljat ču još po forumu možda postoji preciznije rješenje!!! e da i temperatura boxa 30'c, vlaga 75%, 18-6 svjetlo biću jako razočaran ako im šta bude, ali ja neodustajem
:vb_wave: pozdrav škvadro, evo nakon malog odmora i malih neuspjeha od uzgoja ponovno ču započeti. Riješio sam probleme, bar se nadam. Što se tiće zemlje i vode ph im je idealan, nedostatak je bio u tome što nisam u zemlju pomješao drobljenog stiropora pa mi je zato biljka trunula od korjena pa sve do vrha dok u konačnosti nije jadna osušena klonula. proklijano sjeme nakon 7 dana, malo dugo ali je zišlo, sada je 4. dan od kako sam ju posadio u dvolitrenu posudu i vidljivo napreduje, slike ču staviti malo kasnije. Pozdrav još jedanput svima.
PROBLEMI!!! ljudi imam problem i neznam kako da ga riješim pa ako netko vidi ovaj post i ima želju pomoći bio bi bezprekorno zahvalan!!! situacija je ovakva, mala je u drugom tjednu od klijanja i na raste tako brzo ali sada se pojavio problem: listovi su se počeli uvijati prema dolje i žuteti na završnim stjenkama. Dali je nedostatak ili predoziranje neznam. Jučer sam zalio malu prvi puta sa gnojivom; Florin 7 urea N 46 dušično gnojivo. Rastopio sam gnojivo u vodi i zatim zalio zemlju stabla ali okolo ne zaljevajući stablo. I stavio sam ju na zrak van pošto je bio lijep dan da se malo nadiše friškog zraka!!! PH sam imjerio sa mjeračem za akvarije, pomješao sam zemlju i vodu i ph je od 7 do 8 to je valjda u redu. šta mi je sad raditi dali je pametno napraviti flushing zemlje??? I još jedno pitanjce; dali sad u ovom stadiju maloj smeta ako joj prekidam periode svjetlosti? ewo sljede slikice:
flushing učinjen, sad se nadamo da je uspjelo. ako netko misli nešto drugačije neka reče ili zauvijek šuti
da imate pravo potpuno nepotrebno gnojenje u samom početku, negdje mi je to promaklo. kao što rekoh flushing učinjen pa čemo vidjeti šta če biti, nadam se sve u redu!! pa ph mjerim sa onim kapima za akvarije za ribe znam da nije precizno al šta češ morat ču pothitno nabaviti pravu opremu. Još samo nekaj da pitam dal se može na neki način ph regulirati bez mjerenja??? fala ekipi
Zahvaljujem, stvarno korisno.5ml na 1.5 litara vode i ph vode je idealan!!! mala se oporavlja nakon flushinga stari listovi se suše totalno a mladi su ljepe zelene boje i drže se toga.
:bong7bp:
:maryjane: vozdra, ewo mene sa novom slikicom konačno je sve u redu mala raste ali sporo mislim da ću morat pod mus nabaviti hps lampu (ako netko zna gdje najbolje i najjednostavnije se može nabaviti neka javi molim), neznam da počnem sa gnojenjem ili da i dalje zaljevam samo sa čistom vodom??? ewo slikica poa ako se vidi iz toga šta neka se dobri ljudi oglase.
pa zasad su tri po 25w coollight i jedna 25w warmlight nekih 6000lumena a dodat ču još nije bed, ali ozbiljno razmišljam da stavim hps 75w pa par komada cfl pa nek svjetla bude. zanima me samo dal da stavim više coollight ili warmlight cfla??? sutra presađivam malu u veću rajnglu jer ovo je i meni malo za gledat.
pozdravićka ekipo trebam savjet; veliki listovi mi dosta rade sjenu nad malim listovima pa me zanima dali bi bilo pametno odrezat velike listove sljede update slike Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us
Jes thnx...ma šta ja razmišljam nisam normalan!!!
dobar dan, ali stvarno dobar dan!!! moja curica je na 12/12 4. dan i danas se pokazao pistilček jedan mali i sad mi je srce na mjestu, u nastavku slijede slike, samo još jedno pitanjce, dosad ih nisam sa ničime gnojio pa me zanima dali je sad vrejem za to, recimo sa nečim što bi sad bilo korisno. pripremio sam ljuske od jajeta i kore od banana. ima neko koju pametnu???
ne biljka je pod cflx 6x20w, nisam mogao doć do hps-ice, kolko moje oko dobro vidi, vidio sam dlačicu ono kolko sam se informiro to bi moglo biti to, ali ako nije onda grešim a možda i grešim neznam vidiću kroz sedmicu sigurno o čemu se radi. eh a sad da pitam urin??? šta da se popišam po tegli???
dao si me u razmišljanje zoki, da probat ču da savinem biljku kolko ču uspjet u tome neznam jer je dosta stablo odrvenelo, ali kroz par dana mislim da ču uspjeti. imam samo 6 cfl žarulja od toga 4x20w day light 2700k i 2x20w warm light pretpostavljam da je to dovoljno za moju buxu makar bi moglo i bolje i probat ču izvući najbolje!!! fala majstore
pa to sam i mislio da ju polagano svaki dan malo zatežem prema dolje, a ovo sa žednom biljkom je dobra fora. danas sam neku svoju šemu sproveo; listove sam svezao zajedno na ljevu i desnu stranu a hedove sam ostavio po sredini i spustio cflke do njih da su pod svjetlom.ewo slike pa recite al bi to bilo ok? danas je 6 dan 12/12 dlačice su se pokazale oku mom, tak da sam siguran da je cura :bananallama: i još jedno pitanjce našao sam u dučanu cvetal substral pa nisam siguran dali je povoljan za cvjetanje ima dosta veliki udio dušika
ispričavam se svim ljudima sa vutre što sam obrisao slike sa imageshac. nešto me jučer oprala paranoja, skoro da nisam obrisao i dnevnik uzgoja hehe :iamwithstupid:, peace :signs053:
crveni spektar to su one warm white 2700k-3000k? emitiraju crvenkasto svjetlo, imam ih 2 u boxu i daylight 6000k 4komada...Znači sutra u šoping po warm white!!! hvala zoki, nakitit ću box žaruljama ko božićnu jelku
dobra slika, tako nešto sam i ja mislio. vidim da mi treba dosta svjetla i ovo šta imam je malo,vidim na curi da joj dude sporo rastu :vb_whip: a i htio bi čim prije maknut buxu paranoja me pere :sick: htio bi da se sve dobro svrši :happy031: zanima me dalima tko od forumaša vutre da su ga skužili i da je pal????? :dog_walk2:_____________:violent018:
hvala zoki vjerujem ti...ah šta možeš kad mi se paranoja zavlači u glavu!!! znači mogu bezbrižno nastaviti sa uzgojem. šta se tiče toga da oni koju padnu putem interneta pa se ne javljaju forumašima nevjerujem jer tu je ekipa predobra i siguran sam da bi obavjestili forumaše o svom slučaju, internet je dostupan svima i svugdi i nekako bi obavjestili forum!!! :watchplant:a sada mali update cure
dobar dan ljudi, imam problem nadam se da nije ništa strašno jer sam vidio na forumu da se to događa i da ne brinem previše, donji listovi venu i suše se par donjih je totalno u banani a sad i par iznad dobiva iste simptome sljede slike jučer sam zalio sa pol litre otopine vode i svetala plantella npk-5-12-6, ali to nije do tog slučaja jer su počeli žutjeti prije tri dana, možda me malo muči temperatura boxa jer se po noči temperatura spusti na 15 celzića
12/12/12 :watchplant:Pa vjerojatno je u pitanju manjak dušika jer do sad nisam gnojio uopče,a zaljevam svaka 2,5-3 dana sa vodom iz boxa ph zeleno žuti, zelenkaste boje, ustvari više žutkaste, sad sam prvo gnojenje napravio sa plantellom tabs tabletice koje se otope u vodi te se sa tom vodom zaljeva jednom tjedno ili se prska po listu svakih 10 dana, npk 5-12-6 posebno gnojivo za sve cvatuče bilje. Omogučuje pravilnu prehranu, bogatu cvatnj te povečanu otpornost na stres. Cura mi je u fazi cvjetanja pa sam se zato odlučio na to gnojivo, nažalost malo kasno sa gnojenjem ali šta je tu je. Ima 13 heda i ako se svaki rascvjeta regularno bit će veselja i belaje za božične blagdane. Neču morat po zimi van na ulicu! :callyou: :maryjane: :maryjane: :maryjane: Zahvalo bi se vama ljudi evo ako mogu da rečem da vrlo poučno izlazi iz vaše glave, born green svaka čast za ovaj post kratko i sažeto:clap:
prvo evo slika ako neko zna ili sumnja na neki problem neka reče šta to bi!!!Poćelo se događati u fazi kad sam prebacio na 12/12 i sa ničime nisam zalijevao osim sa vodom ph 6, sve do unazad par dana kad se počelo to događati zalijevao sa plantelom 5-12-6 pošto sam mislio da je to od manjka dušika, točnije pojedinosti izvadite iz dnevnika, nažalost to se nije prestalo događati na mojoj curi.možda mi je ph visok pa se elementi nemogu apsorbirati preko korijena, ovako prvo vodu zreguliram na ph 5,5-6 onda na litru vode bacim jednu tableticu plantella 5-12-6 i sad više nemoguizmjeriti ph sa ph mjeračem za akvarije jer se boja ne mrda nikamo od naranđasto crvene jedino kad dodam malo octa porozzni a kada dodam čiste vode ponaranđasti tako da mislim da mi je ph oko 6, pa me zanima dali prvo zreguliram vodu pa dodam plantelu ili prvo dodam plantelu pa se bacim na regulaciju peha??? sa plantelom zaljevam cca svakih 6 dana. dal je moguče da mi se zemlja oko korijena zablatila i prestala biti prozračna i dal je pametno sad u 20-om danu pametno presaditi curu u frišku zemlju??? :maryjane: mali update
zafaljujem rista, sad imam jedan slučaj koji je isto meni novi a što se tiče njega negdje sam nešto čitao ali nemam vremena da ga ponovno tražim pa ako neko zna nešto neka zbori. mala mi cvjeta ljepo evo stavit ču i slike ali sad uz ove cvjetove jucer su izašla muda da tako nazovem zbog sličnost na maloj i ispuštaju crvene pistile dok su moji cvjetovi bijeli, šta sad da radim sa tim mudima ukloniti ili ostaviti?????????????? ewo sljede slike na jednoj slici se vide ta muda ali slabo
o moj god mislim da sam dobio hermiće..........:signs054:
evo tako to otprilike izgleda, nemam dobar fokus pa sam improvizirao. na slici se jasnije vide bijeli cvjetovi a sad ovo što to bi????
eh odma mi je lakše...power seed fala što si bio tako ljubazan da mi ljepo odgovoriš na pitanje, a ne za razliku od nekih mudonja koji se tuđim perjem kite...fala lepa....
Plantella npk 5-12-6, ako to misliš dva puta do sada prvi puta malo previše sad ipak malo sabije, veći listovi oni koji su sami več su otpali a počeli su i drugi žutjeti vidi se na slikama, cvjetići ljepo izgledaju posuti smolom kao da je snjeg opao na njih. pha šta ja znam kolko bi ih držo na 12/12, najvjerojatnije kad otpadnu listovi morat ću ju zasjeći.HAHA DA ZASJEĆI HA HA HA DAAAA I POPUŠIT :respect:
Pozdrav ekipo, došlo je vrjeme obrezivanja i degustiranja!!! I........ ima dobar okus......
Pozdrav ekipo, došlo je vrjeme obrezivanja i degustiranja!!! I........ ima dobar okus......
JUtro, daaa ima dobar okus mada sam ju posušio nabrzake, a i šus je dobar ono kvalitetno vegetiranje, sad pijem kaficu i zamatam ostatke od jučer. Zadovoljan sam nema se kaj za reči, glavnog vrha čuvam za novu godinu bit če veselja. Vrhići sad ne rastu i ne razvijaju se ali nakupljaju se thcejića, baš krasno, thnx za rep.:bananallama:
Neee nisam, počeo sam ju ispirati, i planiram ju zasjeći za božić, makar cvjetovi još uvjek cvjetaju i neznam kad bi bio kraj!!! I ako se pokaže da može još, ja ću ju ostaviti još!!! Rezuckam joj vrhiče sastrane malo radim proredu, svaka biljka to voli, a i meni dobro dođe. Sad konačno znam kakav je osjećaj sjedeti doma i uživati i ne imati posla s kriminalcima! Neprocjenjivo!!!
:watchplant:
Sretan Božić svim forumašima, kako sam i reko harvest za božić...
Sretna Nova Godina svim ljudima sa VUTRE.org to što vidite je ono što mi je ostalo od moje male curice, šmrc stvarno će mi nedostajat!!!:watchplant: bilo je ljepo dok je trajalo, zatvaram dnevnik a homebox by friška figa.
Nemogu sa preciznošću reći koliko sam dobio, ali otprilike 20g iz glavnog vrha još dok nije bio sasvim suh a toliko otprilike je bilo i iz hedova sastrane, rekao bi otprilike 40grama finih domačih cvjetova isfuranih do kraja cvjetanja, puna lipih ljepljivih kristalića, jača i kvalitetnija od one sa ulice, uvjerili su me počasni konzumenti. Fino ju je za pušiti makar mislim da bi bila kvalitetnija da sam imao strpljenja sušiti ju kak treba!!! Ljuta je pa mislim da je to od nagle dehidracije!!! Uglavnom kada sam ju prvi puta probao sat vremena sam proveo na fotelji nepomicajuči se hehehe Puno fala za rep!!!
:thankyou:Puno hvala svima koji su mi pomogli u growu, bez kojih nebi uspješno ovo priveo kraju!!! Zamislite da se školstvo svodi na forume sličnog VUTRA.ORG nebi bilo neznanja uopče :icon_lol: Ja sam željan još znanja zato ekipa vidimo se uskoro opet!!! I puno hvala na drugom listiću!!! A sad odo da vas ne maltretiram sa svojim glupostima :bong7bp: