
Galerija nije uvezena
Pozdrav ekipa. Evo odlučio i ja prijenjeti vam svoj grow u shpajzi. Ovo mi je prvi indoor, iskustva imam u outdooru pa reko da i ovo probamo. Od opreme imam sljedeche: BOX: 90 x 50 x 145 cm LAMPA: 250w sunmaster dual spectrum- mali testic sa duplim spektrom, reflektor sa staklom home made VENTILACIJA: 2 x 120 mm PC ventovi. Upuh i ispuh. 1 vent 220v 20w pushe po boxu i isti takav vent pushe po hpsici. ZEMLJA: Terra magma, nikakav mix nisam radio. Stavljen keramzit na dno posude radi bolje drenaže. POSUDE: 33 x 33 cm; (ne bih znao litrazu al mislim da je oko cca 15 l) četvrtaste Mjerach temp. i vlage HP metar u dolasku Posadio sam 2 menke Big Budha blue chesse iz razloga sto je jako fina za pushiti i komplicirana za uzgoj a junaci se na muci poznaju:)))) Pa da vidimo kaj bu iz svega toga. Malene su izasle prije tocno tjedan dana. Temp. u boxu mi je pod lampom 27-28 c a vlaga oko 35-40 % s tim cu se jos poigrati (stalno nekaj hebe) :dada po noci mi dodje na 17-18 sto je mislim ok. Fotic mi je neshto sheban al stavim pločice od prije 3 dana i naravno bit ce toga josh. Komentari ,savjeti ,kritike dobrodoshle.. Ekipa raspishite se... Evo uspio sam današnje fotke okinut sa mobom i nekako mi se cini da su listovi na jednoj nekak uvrnuto cudni Evo josh ploćica: Hvala svima na lijepim željama i savjetima.. do pisanja.. :respect:
Ekipa evo mali update Curke su stare 11 dana i po meni lijepo napreduju... prvi put zalivene 9.10. svaka sa po 1,75 l vode iz pipe kojoj je dodano pola cajne žlićice limunske kiseline jer je ph oko 7,5(nemam jos ph metar pa su i listići poslužili). Moram napomenuti da sam imao odstajalu vodu par dana koja je ,pokazalo se, puno loshija od pipnjače što se ph tice.. odlucio sam ne davati ništa u vege fazi osim vode..... Što se tice treniranja, planirao sam svašta nešto ali nisam jos 100% sa sobom kaj bum...mislio sam ih topnut jednom i malo ih povezat, nista previse, mada cu ovo ostavit za u hodu ili kak mi pukne tak cu ja njih puknut... evo i neki slikovni materijal: i zajednička to bi bilo to za sad...komenti,savjeti,laprdanja dobrodosla....sve znate :respect:
Ekipa evo da se i ja javim.... curke su sada 15. dan... jednu sam fimao jucer a drugu cu samo povezivat s ciljem da vidim razliku...zalijevao ih nisam od 9.10. zemlja je jos malko vlazna na nekih 5 cm dubine... sto se tice lst-a, prvi put se natezem s njima tako da mislim da bu to sve ok...pocela se granati...lijep bude to grmic.. evo neke fotkice miss fim i zajednicka eto toliko od mene za sada...ispravite me ako nesto nije vredu... :respect:
Evo bas se malo natezali i mogu vam rec da je ovaj LST do jaja.....stvarno teraju naocigled.... razmisljo sam ke bi covjek za natezanje zmislio i komad izolirane bakrene zice je jednostavan i brz nacin a najbitnije radi...samo usica s jedne strane i zahvati se stabiljka i u zeljenom smijeru sam se upikne u zemlju..milina..meni ok .. .evo 2, 3 friske skupa mislim da bu to sve skupa ok ..malo ova jedna kaska no nadam se da bu sve 5 :respect:
evo ekipa iza nas je 3 tjedna rasta..danas tocno 21. dan..za dodati nemam nista sve ide ok ...mislio sam jos tjedan dana vege i onda ih puknut na 12/12... slikice sljedece javljanje ide na 12/12 :respect:
e da je bar cijeli spajz box bila bi milina....ali posto sam ozenjen to ne igra...jbga...nego sto se prostora tice ogranicen sam na nekih 60ak centi za biljozu u visinu...hvala na savjetu bogey i eto produzit cu vege nego me muci da ne naraste previse kad je stavim na 12/12..ma nekak bu...
da istina.. ma nisam ja previse ni razmisljo kaj s njima...eto rijesio si me briga.. :D lampa mi je trenutno na oko 40 tak centi, bila je na oko 30 tak ali sam je podigao nebili onu malu malo natjero da se izduzi ali ne da se bas je cudna neka
dobro lumeni ali sto je sa luxima? lumen je jedinica protocnosti tj. dostupnost svijetla od izvora zar ne? a uz to idu luxi koji su lm/m2 znaci intenzitet svijetla na povrsini od m2 u ovom slucaju. e sad lampa mi ima 33000 lumena sto je na moju povrsinu 33000/0.6=55000 luxa. ako znamo da sunce za bistrog dana daje oko 50 000 lumena na m2 znaci da ja imam :sun2: u boxu :dada ... a biljkama je potrebno od 25 000 do 50 000 luxa za brz rast...e sada nasa biljcica bi spadala u ekvatorijalnu vrstu sto bi reklo da je luxa tu taman..e sad imam slucaj gdje dvije biljke rastu pod istom lampom al na povrsini od 0.3 m2 sto bi reklo da 33000/o.3=110 000 sto je po meni previse pa to je skoro luxa ko iznad atmosfere zar ne? lampa je 60 cm iznad tih biljcica i male po meni izgledaju jebeno stare su nekih 19-20 dana i imaju svega 15 cm sa min. razmacima internoda... nije moje tako da ne znam dal da stavim sliku da vidite.. iz svega tog mislim da visina lampe u ovim slucajevima ne igra neku bitnu ulogu...pa frendovi ovaj moj ima dva sunca u ormaru...hehhe :sun2: :sun2:
znaci..biljke su od buraza ima 250w hps na dimenzije 60 x 50 cm..lampa mu je na 70 i vise cm udaljena a biljoze rastu nenormalno...htio sam samo rec da na malim povrsinama i u ovom slucaju na dvije biljke nije tolko bitna udaljenost lampe....
tu smo da diskutiramo...sto se tice tabele ok ..mada mi nije jasno sto su ti brojevi u kucicama?? a sto se tice dva sunca... sunce emituje izmedju 100.000 i 120.000 lux-a a sto je onda s ovime evo bas pronasao tu na forumu: 90 000 lux je maximalni intenzitet svjetla na zemljinu povrsinu i to je previse svjetla. To nije dobro za biljke. Biljke koje su izlozene takvom intenzitetu ili vecem riskiraju “solarizaciju“ gdje je fotosinteza retardirana i nemoze se odvijati. To se moze desiti na u podne za jednog tropskog suncanog dana pogotovo na visim nadmorskim visinama. 140 000 lux suncanog svjetla je iznad atmosfere. https://www.vutra.org/topic/9121-svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet/
evo da se i ja javim ..lagano je danas 33.dan..malo sam ih odvezao da se malo protegnu...problema nema nikakvih i mislim da je za sad sve ok ...jos ih malo pustam da narastu pa idemo malo cvijetati .. Evo slikica za sad toliko cujemo se za 7micu... :respect:
ovo za protezanje sam vidio negdje..naime dobro je malo odmoriti biljku...ali to je vise sindrom prvog growa...tolko toga mozes napravit s biljkama da bi covijek to sve odma napravio i onda se malo i pogubis na putu...zavezo sam ja njih opet ne brini..savijet ti je na mijestu.. sto se PC venta tice mislim da za sada nema potrbe posto imam 1 vent 220V 20w koji puse izmedu biljaka i lampe i jos 1 isti koji puse po biljcicama..s vremenom uleti jos nekaj ko zna.. :respect:
41. DAN- 6. DAN CVIJETANJA Zalivene jucer sa plantelom cvijet- 5ml na 1,75l i izgleda mi jako lijepo sve to skupa... problema nemam nikakvih za sad ali posto sad tek pocinje ozbiljan dio svega ovoga vidjet cemo razvoj situacije...da ne laprdam previse evo pa slusajte :icon_wink: :icon_wink: cujemo se ljudovi moji sa prvim cvijeticima :respect:
48. DAN- 13. DAN 12/12 Pocelo je pocelo...pistilice su pocele na vrhicima ali posto mi fotic i nije bas nesto + jako svijetlo nekako se ne vidi sve to skupa..ali vidjet ce se to vam ja garentiram :dada Evo moje male sumice za sad tolko :respect:
55. DAN - 20. DAN 12/12 Eo mali update... cvijetanje cu racunati danas tjedan dana, + - dan dva..hehe..u 20 dana na 12/12 narasle desetak centimetara i jos rastu ali malo su usporile..sve je ok, problema nemam nikakvih od pocetka...gnojim svako drugo zaljevanje...svaka 4-5 dana zalijem...pustam ih dok ne klonu od zedji tek onda zaljevam kao sto sam obecao cvijetici mali poblize koliko sam uspio i evo malo van spajze :) zivi mi bili :respect:
prijatelju krivu racunalnu radnju koristis ako ne mozes dobiti tu brojku...heheh..probaj podijeliti i trebao bi dobiti....
a jesi kralj...eo sad se nasmijo posteno za dobro jutro...
62. DAN - 14. DAN CVIJETANJA Sedmica prodje novi update dodje... :respect:
za prvi puta i vise nego zadovoljan....sljedeci ce biti jos bolji...garentiram..hehe..
69. DAN - 21. CVIJETANJA Laganini se debljamo.. do slusanja.... :respect:
hvala frendic...a vidjet cemo za dim tamo oko sredine mjeseca sijecnja kada i ide sama sijeca..heheh..kak se poslozio sijecanj sa sijecom..
77. DAN - 29. CVIJETANJA ekipa pozdrav...fino se deblja...veca cura je stala na 45 cm..manja je na nekih 38 cm...za sljedeci put znam da ih mogu jos malo pustiti vise u visinu...tj. malo blazi lst i ne tako rano ko sada...ali zato se uci... na vecoj su listici poceli ljubicastiti na vrhovima dok kod ove druge nisu...to me jedino malo zbunjuje ali ok...mada su i vrhovi drugacije strukture tako da si sve mislim da su drugaciji tipovi biljke..bas me zanima kaj bu to ispalo na kraju...tolko za sad..... do citanja.... :respect:
84. DAN- 36. CVIJETANJA :respect:
heheh..nije pik ali bijela izolir traka je..jednostavno je samo ne drzi bas dugo..ne preporucujem bas...treba mjenjat cesto... becari hvala... :respect:
92. DAN - 44. CVIJETA eto malo i nas da se javimo... :respect:
Pozdrav svima....usli mi u 100-ti dan..od toga 52 dana cvijetanja....zeleno ljubicasti svijet...hranjene samo plantellom cvijet..mislim jos jednom i to je to ..voda do kraja ...par dana mrak i to bi bilo to... ostanite mi jebeni.. :respect:
hehe...ne suši se...cak se jos uvijek rascvijetavaju....ma nisam naso vremena jednostavno...radim svaki dan popodne ,dodjem doma krepan ..malo s klincima, bacim oko na curke i krpe..ujutro sam s klincima i ono jbga..budem,budem i prodju dani...al evo danas oko 12 stavljam friske...
Usli mi u 112. dan zivota 64. dan cvijetanja...pri kraju je ali posto se jos rascvijetavaju pustit cu ih jos...trihomici su onak pa ja bi rekao lapo lapo...pa cak i malo vise mutnih brijaca..sve u svemu polako...cut cemo se mi jos.... budite mi dobri.... :respect:
pozdrav dragi moji travoljupci..evo nedjeljno je popodne pa reko malo dnevnog shootinga sad vec starih dama u snjeznoj idili nije na odmet.. :icon_wink: :icon_wink: molio bih iskusne oci da malo prokomentiraju otprilike (ako se vidi jel mi fotic i nije bas nekaj) koliko da ih jos pustim jer jos uvijek novi krakici djelomicno izlaze...eto tolko...hvala unaprijed.. :respect:
harvest je pao..curke odlezale 2 dana u mraku..mogo sam ovu zelenu pustit jos koji dan ali jednostavnije mi je bilo ovako posto je unknown regular sjeme vec na klijanju...jos jedan growic ceka...samo ne znam dali ce ici i dnevnik..vidjet cu....vagao sam samo par glavnih hedova koji su stvarno zbijeni i tvrdih, njih 7-8 ....svaki je oko 25-30gr...sve zajedno ima nekih cca 400-450gr..kad se posusi znate i sami otprilike koliko ode..stavit cu i tu informaciju kad se posusi.... nisam mogao odolit a da ne probam posto nisam htio prije..pao je mali hedic u mikrovalnoj mada ga mikrovalka ubije do jaja..napusio sam se ko zmaj...pravi skankic nema kaj..jos kad se to skjura posteno bit ce to jako lijepa pusilica...ja presretan ko malo dijete..... a cijelo ovo vrijeme slusam da je indor k.... spram vanjskog ali moram rec da se sad ne slazem s tim....sunce je sunce ok ali ovak se nisam vec dugo upusio...i jos mikrovalka....pa kak ce to pucat kad se zgotovi?? sve me strah :rasta1: :rasta1: fotke i detaljniji report kad se zgotovi to sve skupa.. :respect:
hvala svima...sljedeci grow ide samo malo ubrzani....probat cu sa reg. sjemenom par dana vege pa na 12/12...da vidimo malo kak i to funkcionira..taman do nove vanjske sezone....