
Galerija nije uvezena
Pozdrav svima. :) Radio sam sa ortakom jednim prvi sopstveni uzgoj, imamo par biljcica domace vutrice, sve je otislo u sumu i vec bas napreduju, zainatile se i idu kao lude, samo se sire, mnogo sam srecan zbog svog prvog growa i nadam se da ce sve ici kako treba i da nece biti problema oko plavaca pre svega a i da nece ih bolest neka napasti ili elementarna nepogoda unistiti.. Zanima me samo da 'l ce se osetiti vujdza kad bude u 9 mesecu i oce li moci neko sajt mi zbog toga provaliti, to me muci jako i brine, sajt je bas bas u gustoj sumi i trebas se dobro iseci da bi dosao do tamo, samo je problem sto svakih 5-6 dana kad odem putic se pravi i na kraju ce se kontati da neko ide tamo i da se nesto nalazi, al moram i putic promeniti. :) Uglavnom jedva cekam taj 9-10 mesec da zapalim, mislim da cu tada biti najsrecniji covek, samo plavaca i lopuza se treba paziti.. Uzivajte prijatelji :) :smoke18: :smoke18: :smoke18: :respect:
Ne nesto preterano ali sam iz ovog growa mnogo naucio, a to je da ne igram igrice sa nepoznatim ljudima u ovom slucaju da ne igram vrucu igru 6 meseci a ne znam ni sta ni zasto sadim i pazim, znaci iduce godine od mene ocekujte dnevnik sa dobrim strainovima, ocu da zasadim biljke koje ce mi davati puno po biljci, one od kilu i sto imaju jacinu, pa sam miran naredne 2 godine onda, stavim 10 fem takvih i miran sam sam 2 godine...
Evo jedna tegla za zimnicu spremna, high dobar, opustajuca, vutrica za nocno shvatanje, zabadanje uz neki movie, slusanje muzike, lagano resavati ukrstenicu i tako. :) Mislim da ste sad zadovoljni. :D
Bogey obecavam sutra- prekosutra najkasnije sliku, zasluzili ste svi a najvise ti. :)
Ovaj dnevnik je zavrsen, zadovoljan dimom i srecan, moze u zavrsene :D Hvala svima sto ste pratili ovu sprdnju od dnevnika, mozete me pratiti ko zeli i na unutrasnjem uzgajanju. :) Hvala vam svima i vidimo se do godineeeeeee sa novim dnevnikom, urednijim i boljim strainovima :D
Mandore nadam se da ce se udebljati do 20-og oktobra, da ce se videti neki pomak, to pricam za onu malu skroz prva slika, nadam seeeeee, al do kraja meseca po svemu sudeci cu je pustiti, samo sunca da ima i sve 5
Flip flop zalivao sam je, upila je sve i imam osecaj da slabo napreduje ili sam se samo istripovao, nadam se da ce se od prihrane zadebljati i da ce sve biti u redu, mrsavica je jos :(
Niko mi nije rekao, koliko jos treba ovu curu furati i jel ok sto je dobila plantele 20ml na 2 l vode i to bas danas? :D
kada sam ubrao hedic i istrimovao ga, primetio sam da nema heda nego ko bobice od semena, skenjao sam se i kad sam stisnuo da vidim seme nema ni semena i pitao sam drugara on kaze da je moguce da je to calyx, zapravo slabo znam o tom calyx-u i zanima me kad pogledate slike da kazete sta bi to zapravo moglo biti? Hitan mi je odgovor, i koliko joj treba do kraja, sa njom sam odlucio eksperimentisati, tako da je danas dobila plantelu cvet duplu dozu. :D
Na susenju je pa kad sav proces prodje uskocice u rizlu na procenu, pa sta bude bude. :D evo moja sativcice, mislim da ce se skidati za nekih 10 dana, al pusticu je jos da cuti, sta vi mislite o tome? :) Inace ona mi je najdraza i nju najvise volim, bice mi zao ubrati je, moja lepa Svetlana :D
Ipak mi djavo nije dao mira pa sam morao da je oberem, neka mi je Bog u pomoci, vama hvala sto ste bili uz mene i davali savete sta i kako, ipak sam vas poslusao i obrao je, bolje da se kod mene susi nego kod nekog drugog ili nedaj Boze u stanici pandurskoj. Jos 2-3 biljke da oberem u mogu reci da ovaj dnevnik moze u zavrsene, jedino sam promasio naziv, "Sumske domacice" su davno izdahnule, malo je to jest puno je neuredan ovaj moj dnevnik al' nemoj da mi zamerite, prvi dnevnik itd, zato ovaj sto radim indoor nece takav biti, vec sam dosta naucio, stizu nove slike kroz par dana od ove 2 billjkice sto su mi ostale jos. Inace ovo su slike od moje jelkice i njen koren, bilo je mucenja malo dok je nisam ocupao, jos sam razmisljao da poslusam old schoola pa da traktor upalim. :D :smoke18: Jedino mi je zao sto ce se " No Joke" razocarati kad vidi da nisam je pustio koji dan jos i da ce uzalud je traziti po njivama, hahaha kralju jos se smejem tvom postu. :D :D :D
Hahahaha pa znas brat VenloNL kako kazu, tamo gde najmanje sumnjas, tamo se nalazi ono sto trazis. :D Ma pusticu ja nju jos do 23-eg, samo se bojim da nije zrela pa da nema nikakav rad. Hahahahahhaha kraljino, ajde da ti malo pomognem, nalazi se na sredini njive, tesko je skontati iz daljine da je tu zapravo biljoza. :D Knele nadam se da su tvoje tvrdnje tacne, i da ce biti velikog dima, veliko HVALA :) Znam ja da ce biti dosta tu, al ebes to sve ako nema rad kakav prizeljkujem, al ostavicu je do 23-eg pa sta bude bude, idem iz grada na 2-3 dana pa kad dodjem skidam je. Neka potegne jos 4 dana pa onda ide pod noz a ja nastavljam dnevnik sa drugim curama koje jos trebam zaklati pa sam miran. Nadam se da me nece kostati ta 4 dana jer u suprotnom cu zapaliti pola grada.
Mislim da je doslo vreme da se veceras ili vec sutra uvece skine moja jelkica, misljenja? :) Svi hedovi na slikama su sa ove velike dive :*
Zbog ovog posta ja danas imam jednu biljku vise, citat sa 7 stranice, HVALA TI OLD SCHOOL :D " Canabis sativa je korov i tesko ju je ubiti" ta rec mi je ostala u glavi i posle mesec dana sam svratio da proverim biljku i video sam da je zivnula zapravo kao sto si i rekao, HVALA TI, daanas imam ljubicaste hedove, imas na slikama. :D
Istina, nisam je skontao i skroz se sasulila i onda sam je osetio to jest nisam mogao da prolazim pored te livade a da se sa sigurnoscu ne uverim da je biljka preminula i kad sam otisao imao sam sta videti, skroz sjebana al i dalje ziva, 10 l vode i stvar resena, samo voda i voda i na kraju sine moj izraste stablo malo kao auto flower i puna hedova i to veliki hedovi, ovaj je jos i mali, al dobro, bolje i to nego nista. :)
Ajde za ovu gore i znam da treba do kraja meseca cekati, zajebana sativcuga, aj mi recite koliko ovu da cekam, ispod slika (ljubicast hed) :) Inace ja sam zadovoljan, jako su masne i zadebljale se, ona velika da ne pricam, nisam je mogao prepoznati, nadam se najboljem. :D
Old iz tvojih usta u Bozije usi, al ako priustim plantelu nece joj nista faliti, u to sam ubedjen al dobro videcemo. :D A ona prva sto sam okacio je ona sto sam je presadjivao i sto sam mislio da je uvenula i riknula, zapravo nije, jeste malo zakrljzala al vidite kakva je, presrecan sam. ;)
Ja sam najvise zadovoljan sa SATIVCUGOM koju je power (bogeyman) komentirao da dolazi za oko 40 dana po njegovom, e ta se meni najvise svidja, evo malopre sam je isao gledati, znaci ne mogu da verujem koliko su se hedovi razvili za nedelju dana, prosto joj se divim, a ova velika jednostavno uvek mi je ista, malo je zivnula al je ista, steta sto nemam sad para da priustim tu plantelu, moram neke druge stvari resavati al' videcu da uzmem to sto pre, valjda ce joj pomoci.. U svakom slucaju necu morati pare davati lerdiju, imacu svoju a to je ono za cega sam se i cimao 6 meseci, tako da sam i vise nego zadovoljan. :)
Sve ce biti za berbu krajem sepmtebra, nista ranije ili? A sto se tice pticurina ne znam kako da ih oteram u pm, poludecu od tog, pocinje mi vrh truliti gde se iskenjaju, ne znam kako da ih oteram odatle.. HAHA moguce i da cu male naci, pa uz vutru ide i meso ;) :D Zezam se, inace sta kazete za biljkice? :D
Haha Mijo je manijak, evo novih slika od novih curica, i nekih starih. :) E to su slike od nove moje curice, pa isto me zanima koliko treba, znam da prvoj polovini sepmtebra nece biti, isto 25-30 dana ako ne i jace. A sad od ove, da vidite moju veliku curu i kazete misljenje :) I primetio sam da na vrhu biljke pticurine kenjaju kao lude po njoj i nasao sam perje na vrhu u tom zbunju, pa kontam da slecu na nju, inace kao sto vidite kukuruzi su pored obrani i nije primecena, niko je ne konta zato sto tamo gde je najvidljivije niko ni ne obraca paznju. :D Aj uzdravlje :P
Jel moze neko da mi kaze koliko jos do kraja treba, ja mislim do kraja sepmtebra al ispravite me ako gresim. :)
sad sam bio kod nje i pocinjem se plasiti, jednostavno dobila je za 2 dana preko 20 l vode, i uvek mi listovi deluju kao da su sasuseni i kao da je jos zednaa, znaci pocinje me panika hvatati da se susi, jel moze neko savet neki dati? :/ Hemuly ako se oporavi bice zurke tokom cele godine i jos kad dodje iz indora, huhh :)
Uslikacu ja i bunar da vidite pored te biljke, sve je tamo i nije ugazena slama nego trava obicna.. Znam da niko nije retardiran da sadi tu vujdzanu i jos na mojoj njivi, znaci nije sigurno, poznajem sve teritorije i nemoguce je. Ma nije industrijalka, prosle godine je osemenjena bila skroz al nije sva, jedna je samo bila nedirnuta, imala je muzijake mozda 2 komada a ovo sve osemenjene devojke bile prosle godine, a ove godine sam nasao samo tu i ako sam ocekivao vise, i to je bas izrasla tamo gde zito nije bilo posadjeno uz duzinu bunara jer oko bunara se uvek ne sadi jer ne moze kombajn prici pa da ne zakaci za bunar i zato je to uvek tako.. A ona nije industrijalka, vise me brine ona sto sam ti rekao da pogledas nego ova, ovu sam pusio i osemenjenu, skinuo seme i pusio nije neki high al obecavajucih sat i po dobrog opustanja. :) I opusteno, malo sam se previse zaneo. ;) Jao prijatelju ja se uvek nadam najboljem, ako je nisu do sada videli a vec je jelka kontam da nece ni ti beraci kukuruza, a na nekih 30 m je ona od kukuruza, ma uvek mislim pozitivno, ako je neko prekine i ubije onda jbg. :(
E moji momci, pogotovo ti Power, ako se secas mojih biljaka, uslikacu vam i bunar koji imam na sred njive i bice vam jasno da to nije NIKO PRESADIO I DA JE TO MOJA BILJKA, ja momci na sred njive imam izbusen bunar za navodnjavanje i kad god se beru kukuruzi ili zito bilo sta uvek na sredini njive nije posadjeno pa tako i ovaj put, prosle godine se secate kolika je rupa bila na sred njive, mislim na tebe power ako pamtis, al evo slike od prosle godine al sledeci put kad odem na sajt slikacu vam i ovo sto pokusavam objasniti pa cete i skontati, TO NIKO TU NIJE NASADIO NEGO JE ONA VEC DUGO DUGO tu, i sledece godine cete dobiti slike sa tog mesta i videcete sta pricam, evo vam slika od prosle godine... A inace necu je onda ni dirati do kraja septembra, imate mozda predlog cime da je zalijem djubrivo najbolje da pocnu hedovi da se razvijaju? Inace ove slike sto cu sada upload su od prosle godine sa istog mesta, osemenjene isto sam kasno pronasao biljke, al ove godine sam samo ovu nasao i naravno znam ko je i prvi put tu doneo te biljke al ovde to necu pisati, ja cu samo reci da ja na toj njivi (nastavljam tradiciju) od te osobe sto je zasadila i koja je meni veoma draga. :) Evo slike pa procenite sami ;)
Prosle godine sam tu drzao biljke svoje i ekstra je bila godina, i onda se sadilo zito i ja mislio nece biti nista, u maju nije bilo nista i sada kad sam slucajno svratio i video sa nekih 200 m jelku znao sam da je ona i kad sam prisao poceo sam igrati, seme garant ostalo i narasla je, stablo joj je ko ruka decija jbt. :D :D :D Ubracu hedic pa cu videti, ma je*es rizik, bitna je ona, vec 300 godina tu sadim i nisam imao frke, i ja i moji, opusteno za to. :D Najbolji dan za mene :))
Moze neko hitno da mi kaze koliko joj treba jos do kraja, ali sto pre, kad ce biti spremna za branje? :) Inaceeee ne mogu ih sve stici pobrati a ova mi se nakotila od prosle godine na istom mestu na njivi mojoj pa da je uberem u naletu ako je zrela :)
Evo nesto novo i iz mog dvorista, morao sam cigle oko nje staviti 2-3 dana ce morati tako stajati jel moraju neki ljudi mi doci pa da je ne vide, pa kad resim to opet dobija konacnu slobodu, ja sam srecan i molim Boga da ce biti curica :D Kao sto rekoh "nikad dosta biljaka" :)
Old toj nema spasa potpuno sam siguran jer sam debil, al videcemo, iz tvojih usta u Bozije usi :)
Nazalost moja cura nije dobro presadjena i skroz se skunjila ili drugacije receno preminula a ja se posteno iznervirao, nikada ali nikada nisam imao srece sa tim presadjivanjem, al dobro, sta je tu je, idemo dalje, biljaka ima jos.. Uskoro slike sa sajta. :)
Hvala Creative, jos jedan od dokaza kako si kreativan. :) :smoke18: Ljudi uskoro slike od biljkica iz sume :D
Nemoj groblje covece, spajaj sta hoces i gde hoces, al ne grobljeee.. Nemoj me zezati Creative nego stavi ga za "dnevik uzgoja" ja sam i hteo reci Jack Sparow da me prebaci tamo il Power Seed-u, jos neki dan.. Inace ljudi biljka je jutros u 01h presadjena i mislim da sam uspeo, ali videcemo. :) :smoke18:
Hvala na lepom i jasnom odgovoru, prelazim odmah na akciju. :) Faca izdali me prijatelji, izdala me rodbina, izdao me braaaaaaaaaat :D
Ja bi da pevam jos malooo, jer je zivot samo jedan i do njega mi je stalo MENI je vredan. :) Evo cure iz dvorista, ja placem svako jutro kad je vidim a ona svakim danom sve srecnija, sigurnost 0 % a bojim se da je prevelika za presaditi, imao sam jednu presadio je i sasusila se, lose iskustva imam sa tim presadjivanjima, ima li neko savet kako da je presadim, na ulaznim vratima mi se nalazi, znaci otvorim vrata i prolaznici mi gledaju curu sa ulice a sve veca i veca je, znaci prelepa je i znam nekad da zadimim buxnu sa caletom i gledamo je po 2h ko dva bolida :D A sto se tice devojcica u sumi, uhuuu rastu ko lude, al' mesto je najgore i najveca greska moguca sto sam u sumu je roknuo pored boljih mesta ja bas tamo moram, samo moram paziti da me ne savataju inace me nece biti na sajtu 10 godina, nisam svestan cime se bavim, al pocinjem da dolazim sebi, ne varim vec 3 nedelje pa se kontam u glavi.. :) Inace hvala na lepim komentarima, pratite dnevik i variteeeeeeeeeee. Ps. usput ce slike od unutrasnjeg uzgajanja, jos malo i imace i tu da komentarisemo pod istim naslovom "moje prvo unutrasnje uzgajanje" :) :smoke18:
Evo curice kod mene u dvoristu, prelepo izgleda i po ceo dan je na suncu, mislim ne moze bolje, uskoro je moram presadjivati da ne bi mene presadili u neku ustanovu :D Biljkica nikad dosta :smoke18:
Druze prati aktivno moj dnevnik, o tome i pricam najvise sta mi se desava, nazalost istina je to, bice sunca (nadam se) :)
Rasta brat moj, znas me znam te. :smoke18:
Pre svega to ti u septembru nece doci sigurno, druga stvar pazi dal' raste voda pa se ne sjebes, moj savet ti je da ih odaljis jedno 20m i neces imati bas preteranog uroda, ali ces imati za sebe. :) I nemoj mi upadati u temu vise, aj pozdrav sad! :) Joooj cuti dziklja a sunca nigde. :D a cini ti se da su stegnuti, nisu, bas su onakvi kakvi trebaju biti, znam sta radim brat, opusteno. :smoke18:
Ako je musko znaci da nije zensko? :D Haha salim se, ja sam uvek optimista i nadam se najboljem, al' ako je musko necu je zaliti pocupati Pozdrav care!! :smoke18:
Ovo su moje devojke danas slikane, opste nisam zadovoljan ali ni malo.. Jednostavno sam sam kriv i moram to resavati, imao sam obaveza puno i nisam mogao stici na sajt a mojim lepoticama je falilo sunca i u ponedeljak idem da to sve raskrcim i ocekujem znatni napredak onda, al' ja ne odustajem, ocu da imam dosta prihoda i da uzivam u dimu kvalitetne biljkice, Boze kako sam ih zavoleo, samo sto nisam zaplakao kad sam video kakve su, jednostavno celu sumu cu iseci, nece im nista faliti, al dobro nisu ni lose toliko, ali UVEK MOZE BOLJE! :smoke18:
Ево нешто ново.. :)
Cim odem i uslikam onda vam stizu fotke... Nadam se da nisu jos usle u fazu cvetanja.. :S
Moracu otici cim otopli i pokrciti sve okolo, imam jos 5 biljkica 20 m od tih, ali one su bas male i skoro da pustaju pistile, bas su u mraku naspram ovih, nisu skroz u mracini ali treba im svetlosti, jel moguce da biljke zbog manjka svetlosti udju u fazu cvetanja, malo je mozda glupo sto pitam ovo al ne znam bas sve, jako su male i pri vrhu kao da su pusteni pistili, mozda je to hermic mozda ne, ja ne znam, uslikacu to pa cu vam pokazati.. Ima njih par i jednu sam biljku ocupao jer sam video kuglice na njoj kao da je muzijak, pa sam je iscupao... :smoke18:
Jel treba jos da raskrcim mesta ili je to dovoljno, i ja kontam da se popravljaju al opet mislim da je malo svetlosti? :/
Ljudi ova biljka je najcudnija i ovo jos nisam vidjao, ima mozda jedno 15-20 cm i jednostavno listova ima hiljadu i izgleda ko kupus majke mi. Treba joj duzina, da se razvija a ona je mala i samo listovi izbijaju, ko kupus je, tu sam zasadio pre 2 nedelje inace, seme je random. Evo mi i glavnog sajta, juce oko 17h sam bio tamo i slikao to sve i obisao, ovih dana nema sunca pa su takve kakve su, al zadovoljan sam. Neke i smrde jako to jest ona najveca.. Evo je ova najveca curica, sto smo mislili da je muzijak al na kraju se ispostavilo da joj fali samo svetlosti, mislim da se koliko toliko oporavila. :) Ovako izgleda kad je sa visine slikam. :) E to su moje biljkice, pa ako mozete strucnjaci da mi kazete od onih slika pa do ovih sada jel se vidi neka razlika i dal' vam se cine biljke sada bolje nego od ranijih slika, hvala svima unapred, poz! :smoke18:
Bas to Marley :) Hvala, danas cu ici da ih obidjem i uslikam pa cu postaviti koju sliku da vidite. :dada :maryjane:
Ljudi imam jako dobru dobru vest, led (grad) opste nije padao na mom sajtu i biljke su napredovale, samo se ona sto joj fali svetlosti jos vise izduzila i ne znam dal' joj mogu pomoci, jer je to sumetina i ne mogu ja drveca seci a druge su ok, al kako bude neka bude, ja cu im pruziti svetlosti koliko mogu. :D Saaaaaaaaaaad sam jako srecan, bice :leafblunt: ako sreca posluzi me. :pat: :maryjane:
Hahahahahahaha ovako se nisam ismejao vec dugo dugo. :D :D :D :rofl: Inace i ja sam kroz to prolazio, upao tako ko divljak na sajt poceo pisati nesto i raspitivati se a ne znam nista, onda sam procitao i mnogo mi je pomogao ovaj sajt, ali ja jos nisam ni "malo" naucio, svaki dan se treba edukovati i uciti o ovome, ne moze doci na sajt i ispitivati "jel muzijak ili zenka" a posadio je pre 20 dana, a ja te sve stvari nisam znao dok nisam procitao tu sta su ljudi pisali, ako ti je stalo do biljkice i ako volis ovaj "sport" kako ja to nazivam, onda bogati svoje znanje citajuci, pomoces sebi a najvise ces pomoci biljkicama. :read: I jedno pitanje za Jack-a il Power, voleo bi ako mozete da mi predlozite gde mogu da se kupe hps 70 w sijalica komplet sa prigusnicom i svim sto ide? Peace! :smoke18:
Biljkice su ti male i nema problema, bice one super, nema tu sta puno da se kaze. :) A sto se tice mojih devojaka, ne znam sta da vam kazem, ja jos nisam bio na sajtu jer me strah pogledati to, al daans cu da idem ako stignem najkasnije sutra. :S
Joooj kako mi je krivo ljudi, srce me boli za biljkama, jbt isao sam svaki drugi dan, pazio ih, velike su bas bile i sad ako ih je sve potamanilo NIKADA vise necu outdoor raditi ni nista vise, odustacu i vraticu se onome "plati pa se klati" :/
Jeb*m ti sve vise u usta, pre 10 minuta je padao led da je to strasno, sjebao mi je sve biljke mogu da se kladim, jaooo Bozeeeeee :(( Cekao sam 7 meseci da krenem da ih zasadim, zasadim ih i dodje jedan obicni dan suncan i pretvori se u djavola i sve mi ubije, ne verujem da tamo nije padao i ako je odaljeno od mog grada jedno 5-6 km al opet me plasi. :(
Danas sam stavio jos 4-5 biljkica u casice, imam jedno seme hibrida nekog, pusio sam tu vutru od nje, drzala me je jedno 4 sata. :D I tu nadjem dva ogromna semena bela i posadim i niklo mi je jedna, jedna jos nije, prezadovoljan sam, totalno je drugacija od drugih biljkica.. :)