Prije svega, Sretna nova godina svima !::kauboj:: Odlučio sam započeti ovaj dnevnik i podjeliti s vama svoje prve dodire s indoor uzgojem. Na forumu sam od 2015. godine, u teoriji imam nekog iskustva. :crazyd: Doduše, teorija i praksa nisu ista stvar, možeš biti načitan i imati iskustva koliko god i još toliko, ali kad naiđu problemi, u cijeloj toj panici, nije jednostavno biti sam. Iz tog razloga, u mom malom vrtu, svi ste dobrodošli. :ljubav: Dobrodošli ste pričati, družiti se, savjetovati me i savjetovati jedni druge, djeliti iskustva i korisne informacije. Moja želja, za ovaj dnevnik i za svaki sljedeći je, da zajedno uživamo i pomažemo si međusobno sa najboljom mogućom namjerom. Nema svađanja, pričanja gluposti ili vrijeđanja. ::nono:: Većina vas koje očekujem da ću i vidjeti tu, to već i znate. Iako su to rijetki slučajevi, nije rijetkost da zaiskri kada se mišljenja iznose. Nemojte me krivo shvatiti. Do sada sam ispratio i pročitao mnoštvo vaših vrhunskih dnevnika. Unutarnjih i vanjskih. Učio sam iz njih, divio se. Nije moguće svima ostaviti lijepu riječ, ali ovom prilikom bih volio. Hvala vam na svemu. :respect: Iza sebe imam jedan neuspješan outdoor. Naučio sam puno na ovom forumu. Kroz godine sam razvijao strast prema uzgoju, te sam kroz isto vrijeme i sazrijevao. Volio bih da svi koje zanima naša strast, jednako upoznaju i osjete iste emocije. :vutra: Seedbank - Fast Buds Strain Info - Girl Scout Cookies x Gorilla Glue x Unknown Ruderalis 30.12. Stavljene u čašu vode na toplo. Unutar 24h sve tri sjemenke su pustile repić. Stavljene u final pot 31.12. Zemlja poprskana površinski, stavljena prijanjajuća folija preko tegli, izbušena koja rupica sa čačkalicom. 01. 01. Sve tri su izašle iz zemlje i započele su odvajanje od opne. Vrsta uzgoja - Zemlja ( Gold Label Special Light Mix ) 3 x 15 L Tehnika uzgoja - LST Rasvjeta DIY E27 panel Veg - 6400k ( 15 - 200W) Bloom - 2700k ( 150 - 250W ) Ostala oprema DIY Box 70 x 70 x 200 - Vents TT 100 - Box Fa
@jopezg hvala stari! :)
@reaktor slažem se! Perverzija osjećaj :thumb:hvala prijatelju! :respect: @Bizzzo taman dok ovi završe posao ja odlučim koji bi šator :D u međuvremenu prerađivanje panela i tvornica može u pogon! Prvi završen! :)
Hvala ti @beštija ::kauboj:: novi vrt uskoro nadam se!! @serviser bilo je i vrijeme heheh, hvala druže! :rasta:
@xx_tani drago mi je da ti je ispalo zanimljivo :) Uzivancija i pripreme za novi vrt su u tijeku, hvala ti na lijepim rjecima! :ljubav: :respect:
@Palac šteta samo što nije išla do kraja, al i ovako nije loše. Hvala kolega :respect: @Jamiroquai :lol: @VenloNL :joint2: :respect:
Hvala kolega :joint: :respect:
Update #10 HARVEST DAY Dan 90. Bloom dan 61. :makaze: Pozdrav ekipica :) Evo da privedemo ovu prvu avanturu u završnicu. Ova 3 mjeseca su bila jako zanimljiva i poučna. Ispunio sam svoju veliku želju. Dojmovi o cijeloj priči su blizu očekivanjima. Nedostajalo mi je vremena da to bude onako kako sam zamišljao. Napravio sam jako puno grešaka, bez njih mislim da to ne bi bilo to. Iskustvo, kakvo takvo je tu. Za ubuduće znam kako trebam planirati, razmišljati i organizirati. U ovom zadnjem updateu, napravit ću kratak osvrt na sve te greške, na bolje solucije i na kompletan dojam o uzgoju. Nadam se da će svi novi članovi, koji naiđu na moj dnevnik i koji ga budu čitali dok planiraju svoj prvi grow, imaju korisne informacije za uspješnu berbu bez većih problema. Malo teksta pa slikice. 1. Veličina tegli x Prostor Ovo bi trebala biti prva stavka u planiranju. Moj prvobitni prostor je bio DIY ormar gabarita 70x70x200, igrom slučaja svakakvih nekih, morao sam započeti u novom okruženju. Najveću grešku koju sam napravio je bio izbor ovolikih tegli. Čudo je što mogu kad im se da jako puno zemlje. Ja sam išao sa razmišljanjem, ma autoflower, neće one biti velike, da bi na kraju imao čudovišta. Za ormar a i za ovu kabinu, bilo bi mi puno pametnije da sam išao sa jednom biljkom u 15L. Ovako sam napravio overkill sa brojkom biljaka. Tri su na vječnim lovištima morale biti, jedna kržljavica je nestala iz kabine tijekom stretcha, nastala je takva gužva da se nije više moglo održavat uredno, zaljevanja su postala težak fizički napor i zapravo sve mi je postalo naporno. Doduše ulogu u tome isto je imala i kabina. Znači ili jedna u velikoj litraži ili više njih u maloj litraži. Moje osobno mišljenje je da u većim teglama, autosima treba duže vremena, root bound se dogodi puno kasnije. Imam osjećaj da se pune bolje a i da završavaju prije u manjim teglama. To je samo osjećaj, ne bih htio da me itko drži za riječ po pitanju toga. 2. Sunce Za taj ormar napravio sam panel dimenzija 65 x 65. Grla su bila na udaljenosti od 11cm, 25 komada sveukupno. Dugo sam razmišljao 9, 11 ili 15W za tih 70 x 70. Idealno bi bilo da sam išao na 9W ili 11W žarulje. I mogao bi panel raditi na max bez puno štete. Sa 15W sigurno bi na maxu radilo 13 do 17 komada. Uzeo sam 15ke, neznam zašto.. iako cure kažu kako veličina nije bitna, al ajd, mislio sam, bit će bolja penetracija. U međuvremenu, od ormara sam odustao. Jako naporno ako ga negdje ne možeš ostaviti i zaboraviti da uopće postoji. Težina mu je najveći problem, i da išta moraš skloniti, premjestiti ili maknuti, pošteno se čovjek naradi. Bilo je jako zabavno raditi na njemu, ali najmanje zabavno nositi ga, spajati i premještati. Kad sam išao sa improvizacijom kabine, razmišljao sam da rastavim taj već napravljen panel i napravim novi. Kabina je dimenzija 90 x 120. Trebao sam. Dobio sam jako loše raspoređene sijalice na taj prostor, s tim i rezultate kakvi jesu. Sada realno, s ovih 25 grla i sa žaruljama koje imam, mogao bih pokriti 100x100, svaka bi radila na svojih 20x20cm, sa maxom od 375W. Na distance između panela i vrhova isto tako pripaziti i pokušati shvatiti što im odgovara. 3. Refleksija Ako ste odlučili improvizirati sa prostorom i ići na neku DIY varijantu, obavezno se pobrinite oko ovog. @Bizzzo me na vrijeme upozorio da stavim nekakvu foliju na te pločice. Mislio sam, bijele pločice, ma mora to bit ok, bio sam i malo lijen neću lagat. Sve u svemu, gubiti ikakve postotke refleksije sigurno smanjuje yield. Ne budi lijen ako improviziraš ili kupi šator :) 4. Autofloweri x Trening Jako kasno sam počeo sa LST-om, trebao sam puno ranije dok stablo nije odrvenilo i dok je bila gipka. Još jedna od grešaka koje sam napravio je zasigurno nastavak treninga kad su ušle u cvjetanje. Tih desetak dana sam ih svakodnevno zatezao i širio, uz navedene faktore gore, dogodio se strašan stretch, utrostručile su se. E sad, je li to zbog Cal-Mag def. ili zbog nečeg drugog, nisam pametan. Znam samo da sam usporio cvjetanje sa tim razvlačenjem. Kad bi uzgajao autoflowere opet, krenuo bih ranije sa savijanjem i širenjem i stao bi odmah na pokazivanje prvih pistila. Stvarno su jako osjetljiva bića :) Lolipop je za čudo prošao jako dobro, nisu mi izgledale kao da su stale, dapače mislim da su dobile dobar boost sa tim fokusom na glavne grane. Defoliaciju sam radio 7 dana prije harvesta, nije pokazala da joj smeta. Skidao sam sve što nije zeleno i sve što ima ikakav trag def. Ja sam riskirao sa oboje i nisam izgubio, ne mora značiti da će uvijek proći glatko, tako da ako se odlučujete na slične podhvate preuzimate i rizik. 5. Prehrana Oko ovog segmenta stvarno nisam pametan. Ja sam ih hranio svako zaljevanje i postepeno povećavao doze. Davao sam im hranu svako zaljevanje iz razloga jer su stavljene u Light Mix. Vegetacija je prošla jako dobro, prve pistile su pokazale 29. dan. Ulaskom u cvjetanje počeli su se odražavati problemi sa svim ovim faktorima gore. Uz njih, mislim da mi ni hrana nije baš pomogla. Trokomponentna gnjoiva sigurno više neću kupovati. Komponenta Grow mi je malo sumnjiva za cvjetanje. A sva tri djela moraju ići u istom omjeru. N je potreban u početku, ali znam da ga treba smanjivati i potpuno ga ukloniti u određenom momentu. Što se tiče AN-a kao prehrane, nisu upitni što se tiče kvalitete, ali da je naporno raditi sa desetak različitih bočica, je, naporno je. Lijepo izgledaju i sigurno imaju svoju svrhu, ali dok ja pripremim njima za jest, prođe tu i više od sat vremena. Mislim da ću pokušati pojednostavniti stvari malo, ali o tome malo kasnije u budućnosti. Sljedeće što bi volio probati je Sensi linija A&B Bloom, Grow komponente bi zamjenio malo kvalitetnijom zemljom od starta, vegetaciju bi izdržao sa B52 i možda malo Cal - Mag Xtra + Nirvane. Vidjet ćemo, u tijeku su pripreme za novu avanturu. 6. Temperatura i Vlaga Temperatura je bila ok, al kad sam skužio kako mogu kontrolirati vlagu u prostoru malo sam pretjerao. Smatrao sam da što je vlaga niža u cvjetanju to bolje. Bile su skoro mjesec dana na 30% vlage. Tu sam isto tako pogriješio, sigurno bi bilo bolje da sam ciljao 45-55%. Ovoliko niska može proći u zadnjih tjedan dva, pogotovo nakon flusha i striktno samo vode, naravno ako uopće možete imati kontrolu nad tim i postoći toliko niske vrijednosti. Da ne dužim puno, a i ovako dužim, oni koji ne znaju, malo pročitajte o tim vrijednostima i što se događa, kad i u kojim uvjetima sa biljkom. 7. Rasporedi zaljevanja Planirana zaljevanja i nekakve rasporede po danima zaboravite. Tu nema pravila, ne pije uvijek isto i jednakom brzinom. Ono što ću ja ubuduće prakticirati je težina tegli i odvajanje zemlje od ruba potova. Tako znam da im treba. Sa rasporedima nikad nisam znao jel over ili under watering u pitanju. Tako da ići po osjećaju što se tiče ovog segmenta bi bila najbolja opcija. Treba vremena. "Dosadan" dio ovog updatea je gotov, nadam se da će netko uspjeti izvući nešto pametno iz mog osvrta, da će uspjeti primjeniti moje greške i kroz svoj grow izvući maksimum. Dobra priprema je jako bitna, određivanje gabarita growa jednako tako. Isto tako, učiš dok si živ, tako da sam siguran da ću i dalje nastaviti nailaziti na slatke muke što se tiče ovog našeg hobija. I iskreno, jedva čekam. A sad, nekoliko slikica da uljepšamo ovaj zadnji post. :) Malo prije mača :D Grow report + Smoke report Od prvog harvestanog Zkittleza dobio sam 50g, od drugog 85g. Nije to ni toliko loše s obzirom na sve. Ova koja stoji duže u teglicama ima baš sour miris, citrusno i intenzivno. Ova koja je pala nedavno ima iste karakteristike, ali ima ona još gurat u staklu do prave stvari. Što se tiče rada, i ovako ranije skinute imaju dobru potenciju. Krene u glavi, udari na oči pa na cijelo tijelo. Ima tu sat ipo - dva fore :) Jako sam zadovoljan svakako, napokon imam svoje.. Stvarno predivno jedno iskustvo, jedva čekam novi grow. Što se tiče straina i reporta o njemu, Zkittlez je monstrum. Pogotovo kad ima prostora za raširiti se. Breeder je na svojoj stranici naveo, kako strain zahtjeva puno vode, a i da se dodaje Cal-Mag od prvog dana u manjim dozama. Strain je cross između Grape Ape x Grapefruita x Unknown straina. Nitko nezna koja je treća komponenta ove divne sorte. U svakom slučaju, ja zadovoljan sa svojim bombončićima :) Preporučio bi svima kojima se sviđaju autofloweri. Meni su malo pretjerano osjetljivi, pogotovo za prvi grow i za upoznavanje, mislim da bi mi sa fotoperiodnim, skupljanje iskustva bilo puno lakše. Vidjet ćemo u kojem smjeru će ići moj sljedeći vrt. Volio bih se zahvaliti, svim kolegama koji su se pronašli u mom dnevniku. Koji su davali savjete i pokazali potporu. Također velike zahvale mojim mentorima, @Bizzzo i @beštija ,vas dvojica ste stvarno oličenje strpljenja i dobrote. Hvala vam od srca još jednom. :ljubav: Stigli smo do kraja. Šteta što je moralo završiti ranije od planiranog. Bilo mi je jako zabavno i jedva čekam družiti se s vama ponovo i djeliti svoja iskustva. Vrhunski ste, svi ostali forumi se mogu sakrit iza ovakve zajednice. Hvala vam svima još jednom što ste hodali samnom ovaj grow. RESPEKT :vutra:
Inače, obožavam ovakve patke koje predlažete :D znači vrhunski ste! Al se sad baš preispitujem, jel mi to upravo iskušavanje sreće.. jutros smo se čuli rekao sam mu da nema nikakvih problema, da ga sutra nazovem i kažem mu da imam koronu, strah me da će mi lik reći da mogu lagano iselit van da mu ne zagađujem prostor..:lol:
Zeznuto je slažem se. Da nije čovjek dobar i korektan, vjerovatno ne bih ni krenuo. Imam malo vremena za izmozgat gdje ću posušiti, valjda ću do večeras - sutra naći rješenje. Drugi put će sigurno biti bolje, veselim se i ovome, malo ali dovoljno. Tako sam i sebi rekao jutros, bit će još puno prilika, bolje da imam strah koji imam, nego da glumim kauboja. Čujemo se još kasnije.
UPDATE Harvest MORA biti večeras. Najavljeni su mi radovi u stanu koji počinju u četvrtak ujutro. Nemam priliku završiti ovaj grow onako kako sam htio, nisam zadovoljan uopće. Jako mi je žao što ću morati završavati ranije, ali sigurnost mi mora biti na prvom mjestu. Imat ću rad ali ne količinu i kvalitetu koju sam htio postići. Znao sam da će radovi biti, ali mi je rečeno da ih očekujem u petom ili šestom mjesecu. Sila prilika je ovaj put jača čak i od moje neke nestrpljivosti. Ne želim iskušavati sreću. Večeras ide pod nož, i moram cijelu improvizaciju ukloniti. Ekipa žao mi je što ovako privodim svoj dnevnik kraju, meni osobno uopće nije drago, ali nemam nikakve druge izbore osim ovog. I samo sušenje mi je trenutno problem u glavi, jer kad se prva sušila sve je mirisalo. Moram hitno pronać neku soluciju i za to. Večeras ću staviti koju sliku cvjetova, kakvih takvih, istrimanih, težinu mokrog cvjeća, pa kad se posuši i finalnu težinu + smoke report + grow report. Nadajmo se da će sve proći u najboljem mogućem scenariju i da se neće dogoditi ono čega se i bojim. Isprike još jednom, svim dragim kolegama, koji su pratili ovaj grow i pomagali mi Edit: Ako će te bacati smajliće, trenutno preferiram ove crvene i ljute. Hvala.
Auh, ja rijetko kad po danu i pušim. Posao i to.. moram biti atento većinu vremena. :) Tako da kad mi završi dan, stvarno mi odgovara sedatacija. :D Evo i ova koju sam skinuo sigurno je imala sve mlijecne, nije mogla imati ni jedan amber jer je sveukupno cvjetala možda ne punih 8 tjedana. Krene lagano u glavi, nekih pola sata, i onda težak umor na cijelo tijelo. A siguran sam da nije stigla doći u amber.
Ma neka me kamenuje, neću se žalit :D Može Bizz, privežem večeras ovo sve što se savija, pa preksutra (odokativno) ide tuširanje. :) Hvala ti što si se javio!
Druga je skinuta, u teglicama i već se pušika. :D Skinuto dosta rano, ali radi rad. Znam zapaliti navecer, zaspati, probuditi se i još je osjetiti od sinoć. Znači da je jako potentno. Tko zna što me čeka kad ova sazrije kako treba. Knockout :) Inače više volim da me uspava, sative mi se puno igraju s glavom. :razvaljen::
@xx_tani Da da, stvarno jesu :) E sad, je li do straina ili do Bud Factor X-a neznam, iako i breeder kaže da je sama po sebi tvornica šećera. :D Ova koju sam već harvestao nije bila toliko, ali ova je pobjedila definitivno. Znam da ih moram pustit ali kao malo dijete u dućanu se osjećam :lol: Već su mi se neke grane počele savijat od "težine" koja nije neka al eto. Moram ih sve privezat za glavnu granu danas :) @Bizzzo Meni isto padalo na pamet odraditi to sad kad se isuši od ovog zadnjeg zaljevanja. Bar mi to neće bit problem odraditi pošto je već gdje i treba biti za to :D Istuširat ću je pošteno, e sad, kad to odradim, čekam da se isuši pa onda hrana ili kako? :) P.S. napravio sam joj defoliaciju danas, sve što je izgledalo zdravo i zeleno na njoj je ostalo. Drži fige da izdržim još dva tjedna gledajući je :D
@Infinity U pravu si :) Možda sam mrvicu nestrpljiv, ali poslušat ću te. Idemo do 100 dana, pa ćemo odlučiti. To bi onda trebala biti još dva ako ne i tri puta hrana. Bude li se debljala i pokazivala napredak, ostavit ću je i preko te brojke, vrlo vjerovatno. Ostane li sve isto, cap cap cap i uživancija. :D @Kihaš Hvala kolega :joint: :respect:
Slažem se s tobom kolega :) Ali tješim se već mjesec dana da će se popunit i teško joj. Sad mi je malo žao što na početku growa nisam ubacio neku foliju na zidove. Dobro mi je Bizzz govorio kad sam krenuo. Ima tu puno puno faktora koji su utjecali na yield. Ali s obzirom na improvizaciju, nemam pravo žaliti se :D pustit ću je sigurno još desetak dana, ako pokaže neki napredak bez komp Grow, sigurno još i toliko koliko predlažeš. :) Pistile su već počele ići u narančasto pa ćemo vidjet, al da je šećer, stvarno je, predivno nešto za vidjet.
Update #8 Dan 87. 58. dan Bloom Bližimo se kraju ove avanture. Bit će malo ali slatko :) U planu su još dva put hrana, bez komponente Grow pa flush. Mix koji planiram za ta dva zaljevanja: Micro 8ml, Bloom 16ml, Cal-Mag 4ml, Nirvana 8ml, Carboload 8ml, B52 6ml / 4L Danas dobila prvi put navedeno. Temp varira od 25-28 Vlagu sam malo podigao, držim se 45-55% Nemam što pametno napisati, puno grešaka, ali sve u moju korist za ubuduće :) Već sam počeo uživati u ranije harvestanom Zkittlezu. Stvarno ima neku notu tih malih slatkih bombončića, više nekako ona zelena Sour vrećica eyessss: Stvarno sam zadovoljan, jedva čekam završiti ovaj grow i razbiti kasicu prasicu i priuštiti sebi neki lijepi šatorčić :D Sljedeći update će vrlo vjerovatno biti i harvest. Vidjet ćemo oće li se ovo što popuniti bez komponente Grow. Trebalo bi ići od početka do kraja u omjerima 1-1-1 al sumnjivo je to meni nešto. Da sam imao pH metar vjerovatno bi se pozabavio, ali ovako idemo na slijepo. Valjda se neće dogoditi drastične pogreške pred kraj. Hvala svima koji prate i veliki pozdrav! :vutra:
Pronađi bolji pristup za samog sebe. Forum je pun prekrasnih ljudi. Pomoć oko bilo čega možeš dobiti i uvijek je tražiti. Naravno, ako ti ego ne smeta po putu. Kritike se primaju jednako kao i pohvale. Porazi jednako kao i pobjede. @Bizzzo ako nije greda kad uhvatiš vremena ukloni OFF :) edit:off uklonjen. Pisan na granici pristojnosti. Suzdržao sam se ovaj put od infrakcije, slijedeći put neću. Bizz
Frende, ne treba meni hladan tuš. Ako mi je baš vruće skočim na glavu u more i opustim se. :) Komentare poput takvih ostavi za neko drugo mjesto. Već si dobio bananu, neznam jel tražiš još koju. Imao si priliku zaželjet mi uspješan grow. Ne shvaćam te ozbiljno uopće nakon takvog neukusnog komentara. Sve najbolje, pozdrav. Edit: Pročitaj pravilnik nekoliko puta ako treba + malo manira uvedi u svoje tekstove pa te mozda i shvatimo ozbiljno :wave:
@Shiljator izjasni se ;) Edit: Aha ti si onaj #BabaBuds, ne brini ne shvaćam te ozbiljno uopće :kafa:
@imam lud da sam papir slažem se! Sam puno toga možeš skopčat + mrvica improvizacije + nekoliko grešaka i dođe to :) Nije loše ni pročitat malo kutak od kolege @Barbarossa, pogotovo dio o pretjeranoj brizi. Ima tu puno dobrog štiva za nove članove, pogotovo za one koji nikad nisu imali dodir s uzgojem. Sad puno toga ima smisla :) ali to dolazi kroz proces, nekad i kroz nekoliko njih :D
Da, AN je stvarno malo naporan za radit.. puno bocica, a sve imaju jako lijepu etiketu jel :) Dobro gnjoivo, možda malo precijenjeno, ali stvarno tlaka za miksat.. Mjeraci su mi padali na pamet, i sigurno cu si ih uzet jednom kad bude viška love, dobro je to imati svakako :D Malo ju jesam pecnuo, ali drži se jako dobro. Može ona to podnjet očito, nema što im nisam radio ako ćemo tako gledat, baš sam ih smorio, kao i neke cijenjene ljude na ovom forumu eyessss: shout out za njih ovom prilikom, hvala vam za znanje, vrijeme i strpljenje koje ste mi poklonili. :ljubav: Bit će to još bolje u narednim podhvatima, sad imamo malo radnog staža u rukavu :) Hvala ti na ljepim željama kolega, pratimo se! :respect:
Ma proći će ovo, ta što je ostala se moli, izgleda puno zdravije od ove što sam je harvestao. :) U zadnjih tjedan dva, može se spuštati, ali sad dok se puni, gledam je već tri tjedna, ni naprijed ni nazad.. nema šanse na 30%. Trebam gađat 45-55%. Prošvrljaj malo što se događa kad je preniska vlaga :) Al kažem, neki strainovi uopće ni ne osjete to, i vidio sam puno komentara da je sve bilo uredu i sa niskim vlagama, ali evo, moj Zkittlez je očito malo osjetljiviji :D Što se tiče hrane, puna doza baze je 4ml/L a od aditiva su pune doze 2ml. Trokomponentno mi se ne sviđa i sigurno ga neću kupiti opet. Sljedeće na meniju će biti Sensi pH Perfect A+B. Za metrima neću posezat jer i ovako previše mudrujem. :lol:
Zaboravio tekst .. :lol:
Mini update #3 Dan 81. 52. dan Bloom Pozdrav ekipica :) Evo da zabilježimo par stvari, bez slika za sad, odgađamo to na dva tjedna pa ćemo vidjet napredak. Dosta sam razmišljao o ovom potezu i mislim da sam donio dobru odluku. Svjetlo je preslabo za obe, dimenzije panela, raspored i distanca žarulja nisu bile za ovaj prostor. To je sigurno. Pretjerao sam sa 3 komada u 15L cijeli setup bi bio savršen za jednu. A da sam znao, išao bi na 3 x 6-8L max. Jedna je ispala iz igre tijekom stretcha, druga je ranije pobrana i već je sušena i u teglicama. Ne bih htio dokumentirati, jer nije nešto reprezentativno. :D Ali, iako je skinuto puno ranije, ispalo je 50 grama suhog i čak radi. Taman dok ova zadnja ljepotica ne završi. Miris je slatkast, voćno i nekako sour. Okus isto prolazna ocjena. Zadovoljan. Do sada sam 4 sjemenke bacio u vjetar, jednu na pola iskoristio i jednu čekam da dođe do kraja. Malo mi je žao, ali ako je iskustvo, neka je tako + imam ih još pa mi nije bilo toliko teško opraštati se. Jako puno grešaka, i to je dobro. Uspio sam shvatiti što zapravo želim i sada znam kako to može biti bolje ubuduće :) Ova što je ranije skinuta je po sebi dobila jako puno točkica,koje nisam mogao definirat kao i sve ostalo kroz ovaj grow. Uz to malo se počela vješat, nije napinjala listove prema svjetlu pa sam se zabrinuo i u obzir uzeo puno faktora. Od light burna, do magnezija, do pH, overwateringa / underwateringa, nedostatka hrane.. ma nema što mi nije padalo na pamet. Puno kemijanja, mozganja, nestrpljivosti, uzbuđenja. Ali to je sve prvi grow, i jako mi je drago na kraju da sam imao priliku proći kroz sve te slatke muke :) Da bi, prije dva dana, uzeo vlagu kao faktor u obzir. 24 dana je vlaga 30% a znala je padati i ispod toga. To bi trebao biti zastoj što se tiče mase. Optimalno bi trebalo biti 40-45%, 50-55% max, a preko 60% su mogući problemi. 30% bi moglo dobro doći pred kraj, ali za debljanje s ovim strainom mi se čini da neće proći. Iako sam čitao da neki nisu imali nikakvih problemima sa takvom vlagom od početka pa do kraja cvjetanja, na stranim forumima. Sve u svemu, izgubio sam puno vremena. Ostala je jedna, zdrava, puna šećera, prije 2 dana je dobila 5L. GMB 20-20-20ml + Sensyzim 10ml. Runoff skoro litar, znači 4L su dovoljne. Rješili smo se nakupina soli ( valjda ) Vraćam se na 3ml/L sa aditivima sljedeće zaljevanje. Već dva dana stoji na 45-50% i vidim nekakav napredak. Više o tome za dva tjedna. :) Skužio sam kako podizati i spuštati vlagu u ovom prostoru, imam kontrolu nad tim, sad ćemo vidjeti hoće li se pomaknuti i početi debljati. Ciljam na 45-55% Do idućeg javljanja, pozdrav najjačem forumu! :respect: :vutra:
Razmišljao sam baš o tome, al sam i razmišljao da ga do flusha ostavim na max 1/2 doze. Otkad je u igri pokazuju mi napredak, 1/4 - 1/2 u svakom koktelu, valjda ih neću zeznit s tim. :)
Update #7 Dan 73. Bloom dan 44. Pozz ekipa :) Evo mislim da smo krenuli cvjetat kako treba. Dobila je dva gore navedena zaljevanja, nisam ih spalio, zapravo su se i mrdnule. Loli je prošao dobro, nije bilo nekih razloga za brigu. Počele su se punit, napokon, digao sam količinu mixa sa 5L na 7L jučer. GMB 21-21-21ml, Cal-Mag 7ml (1/2), B52 7ml (1/2), Nirvana 14ml (1), Carboload 14ml (1), Sensyzim 7ml (1/2), Bud Factor X 10.5ml (3/4) :sun2: Toliko za sad. Do idućeg puta! Lijep pozdrav svima koji prate :) :vutra:
Sinoć odrađen loli. Večeras idu slike. Sutra ujutro ide zaljevanje. Mislim da bi bilo vrijeme podignuti hranu, trebale bi jest. Bile su troduplo manje kad su dobivale istu dozu baze. Idemo na 3ml/L. Mislim da me nebi trebalo biti strah još s ozbirom da su u light mixu. Sutra će opet dobiti 5L. Zadnje je: GMB 10-10-10ml, Cal-Mag 7.5ml (3/4), B52 5ml (1/2), Nirvana 10ml, Carboload 7.5ml (3/4), Sensyzim 5ml (1/2), Bud Factor X 5ml (1/2) Za sutra je plan: GMB 15-15-15ml, Cal-Mag 5ml (1/2), B52 7.5ml (3/4), Nirvana 7.5ml (3/4), Carboload 7.5ml (3/4), Sensyzim 5ml (1/2), Bud Factor X 5ml (1/2) Nakon sutrašnjeg: GMB 15-15-15ml, Cal-Mag 5ml (1/2), B52 5ml (1/2), Nirvana 10ml (1), Carboload 10ml (1), Sensyzim 5ml (1/2), Bud Factor X 7.5ml (3/4) I tako u krug svako 3 dana. @beštija Mislim da će moći pojest, ako ih pecnem naučit ću, al mislim da im neće bit ništa, pa da odmah krenemo ovako. Velike su to cure, trebalo bi sve bit uredu, možda se i pomaknu. :)
Onda je to večeras, jučer sam ih zalio i u koktelu je puno toga što će sigurno pomoć pokrit taj stres. Čujemo se kasnije ostavim slike kako izgledaju nakon brice :)
Ven mi se ne javlja, odlučujem počet sa loliem večeras na obe pa što bude. Plan je u idućih deset dana skinuti donju trećinu krošnje. Malo po malo pa ćemo vidjet rezultate. He who dares wins perspektiva, valjda autosi nisu takva zlopamtila :)
A neznam mislim da bi mogao, da im neće bit ništa. Samo umjereno i polako, sve to ispod troši bespotrebno hranu. :) Panel je sad na 50cm od glavnih vrhova, i mislim da ih peckam, jos moram za 10cm to podignit pa pratit. Listovi se mole i napeti su put gore. To jos jednom moram dotaknut i nakon toga vise necu, pa sta bude bude. Još samo da @VenloNL izabere gospođicu koju neću dirat i možemo počet. :)
Dan 61. :sun2:
Ja sam svoj Cal-Mag def. zamjenio sa light burnom. Čak još u fazi vegetacije. I konstantno sam se fokusirao na tu distancu između vrhova i svjetla, mislio sam da mi listovi govore da ih peckam, i jako su slični ti početni simptomi. Početne je lako zamjenit, ali si siguran sto posto kad baš krenu te smeđe točkice i fleke po listovima. Do toga dolazi 6-7 tjedana nakon pokazivanja prvih simptoma deficita. Znam da sam panel digao na 60cm u jednom momentu. Dobro za proći kroz grow, jer dosta ljudi ga zanemari. A bitan je. Netko ga da kad biljka pokazuje problem, netko koristi cak i kroz cijeli grow. Moje misljenje, sad, ne moze bez toga. Korjen je dobra prica. I diktiras sa koliko mu prostora daš. I stvarno, evo gledam ih u 15L. Monstrumi. Ali mislim isto tako da bi bili odlicni i u 6-8L. Dobar mi je defenzivan pristup od kolege @VenloNL, zbog određene reputacije autoflowera i stresa, kako je svaki list bitan dok ga ona sama ne baci. Pusti je da radi svoje. Svakako si fraer ako pušiš svoje i boli te uvo, i radiš ono što voliš i imaš to s kim podjeliti. To je shema :) Sa strateške strane dobar je @Bizzzo Mislim da danas, genetika, mora bit stabilnija. Kao što i kolega @truare kaže, dođe na isto. Može se to malo pošišat ima materijala. :) Cirkulacija zraka i fokus hrane na ciljana odredišta. Ne bi trebalo proći loše. Osim ako je ne ogolim, u deset minuta. Što bi već možda i postao problem. Mislim na ovako u hodu, proći svaki dan po dva puta sa škaricama u periodu od 7 dana. Skinuti donju trećinu. Imam i okej ishranu, valjda, nemam pojma šta radim uopće ali dobro. :D Strateški to odradit, polako, i najbitnija stvar, ni slučajno prerezat shoot. Ispravite me ako griješim ali obojica ste mi u pravu. Tako da realno, ni ideja jednu pusti drugu šišaj nije loša. :thumb: Ako kolega Ven želi da jednu ne diram, bila bi mi čast da je izabere, a drugu ćemo malo depilirat :D @sone1 tu je namjerno da mi bode oči da budem pažljiv dok zaljevam. Ne mogu ti objasnit. Al mora bit tu :lol: @imam lud da sam papir hvala na ljepim zeljama kolega, također :) Pratimo se! ::kauboj::
Najrađe bi krenuo odmah, ali me strah kako će reagirat pošto su autofloweri.. šta ti misliš da udarim ili ne ? :(
Hvala hvala, imao sam od koga učit :) Meni se čini da su stale, tri tjedna je skoro trajalo, baš su podivljale sad kad pogledam slike prvih pistila i danas. Ove dvije što su ostale su pojele treću najslabiju, otvaram kabinu nje nema. :lol: Sad ćemo vidjet pomak u dva tjedna, nadam se da će se popunit lijepo :D
Stvarno su proždrljive. U 2 dana popiju sve što im dam, zemlja barut suha. Pa ako tako treba bit, neka bude. Opet koktel 5L. GMB 10-10-10ml, Cal-Mag 7.5ml (3/4), B52 5ml (1/2), Nirvana 10ml, Carboload 7.5ml (3/4), Sensyzim 5ml (1/2), Bud Factor X 5ml (1/2) :banana123:
Dan 57. Temp 27 - Vlaga 30% Šećerana. Napokon. :gled: Dan 59 Ide to polako, jučer su opet tegle bile lagane. Ajde dobro :D Spremio hranu: GMB 10-10-10ml, Cal-Mag 5ml (1/2), Nirvana 10ml, B-52 7.5ml (3/4), Carboload 7.5ml (3/4), Bud Factor X 5ml (1/2) / 5L Panel je pre blizu. A podizanje je već nekoliko puta rezultiralo skorim odlaskom na drugu stranu. :fuck: Plan je podignuti lijevu u istu ravninu sa desnom, jer obe ne mogu stat dole i dignuti panel za desetak cm. To mora biti proces koji traje pola sata da ih ne poubijam. Jer je loše improvizirano i na knap se i drži. :crazyd: Pustit ću ih još jedno zaljevanje na 2ml/L po litri od baze, pa podignuti na 2.5ml Ostat na 75% max sa aditivima osim Nirvane i Carboloada. Cal-Mag čini sitnu promjenu, ili mi se samo čini. Ali mislim da je. Vidjet ćemo kroz idućih desetak dana kako idu. Pozdrav najjačem forumu! :vutra:
Nema bježanja :D
Update #6 Dan 57. 28. dan Bloom Evo da vodimo dnevnik malo, pozdrav svima koji se nađu tu. :) Kasnimo, ali to je u redu. Dogodilo se par promjena, na kraju mi se problem sam pokazao po listovima, dan nakon čišćenja. Isti problem sam zamjenio sa light burnom.. Raširile su se dobro :D Dan 39 Dan 40 Dan 42 Dan 45 Dan 47 Dan 48 Dan 49 Dan 50 Dan 56 @mester evo kako sam rješio ispuh.. Dobile prije dva dana GMB 10-10-10ml, Cal-Mag 7.5ml (3/4), Nirvana 10ml, B-52 7.5ml (3/4), Carboload 7.5ml (3/4) / 5L Vidjet ćemo kako će sad ići, dao sam prvi put Cal-Mag, sljedeće mislim dat pola i tako u krug, pati od njega sigurno. Vidimo se ponovo za 2 tjedna. Pozdrav svima koji prate! :ljubav: :vutra:
Meni čak i ne pari puno, kabina je skoro 1x1. Izgledaju one odlično s obzirom na probleme, ali jako sporo cvatu. Zakačit ću slike večeras pa ćemo malo dublje uć u priču. Prošla su dva tjedna od zadnjeg updatea, duplo su veće i u širinu i visinu. Sredstvo za uklanjanje pljesni kupljeno, večeras akcija. To mi smrdi kao najveći problem skupa sa treningom u prefloweru. Ja bi rađe dole stavio neki grijač za terarije pa da je korjenu toplo, al to je za idući grow u planu. Temp je 27 sada, vlaga 35%. Ja se nadam da će malo ubrzat tempo, kako budemo rješavali gore navedene faktore. Moram nabaviti Cal-Mag i pokušat s tim također. Pa ćemo vidjet što će bit od svega.
To znam.. ali nisu bile takve mogucnosti.. pasivan upuh mi je lijevo od ispuha na vrhu kabine. Slike pod obavezno okacim veceras kad se vratim s posla.
Slabo napredujemo. Otprilike vrtim moguće razloge pa bih volio da se uključite. Dobro bi došao koristan savjet. Trenutno smo u trećem tjednu cvjetanja a izgleda još uvijek kao da je u prefloweru. Ima pistila, neću reći da nema, ali mi sve to izgleda slabo za ovaj vremenski period. Dvije su se izdužile pošteno, treća nešto manje. Sve u svemu izgledaju zdravo, iako sam na starijim fan listovima primjetio žute - smeđe točke, mrvicu spaljenje tipove. Nema puno takvih listova, po jedan-dva na svakoj biljci. Ali svejedno dovoljno za brigu. Napisat ću moguće faktore sporog razvoja. 1. Nastavljanje treninga od pokazivanja pistila. Stretch je prošao odlično, ali razvoj pistila baš i nije. Mislim da je ovo 30% problema. 2. U ćošku zida i stropa, to sam primjetio i prije postavljanja kabine, kao da kapa iz cijevi u zidu. Tada nisam išao toliko za tim. Ali.. Otkad se počelo uzgajat u kabini i kako se unutra počela vrtit vlaga, tako se počela razvijati pljesan na zidu. To sam primjetio u potpunosti tek prije par dana, danas bi trebao sanirati to. Moram uzet neko sredstvo za rješit taj problem i može ga se nać u bauhausu. Uništava plijesan, alge, gljivice i bakterije Prikladno za pločice, fuge, stropove, zidove i plastiku Izbjeljuje i dezinficira S trenutačnim djelovanjem Sadržava klor Ovo je sigurno 20% problema.. ako ne i više. 3. Možda sam trebao početi sa boostom ( Nirvana ) odmah od prvih znakova pistila. 10% 4. Over watering, zaljevanje po rasporedu? Ne. Zaljevanje po osjećaju? Definitivno. Možda nisam pretjerao baš u ovom pravcu, ali da je mogućnost, je. Pogotovo iz razloga jer su u 15L zemlje i jer se supstrat sigurno sporije suši, uzimajući u obzir uzgoj pod LED svjetlom. Na listovima nisam vidio znakove ili over ili under wateringa. Nemam kandze. 10% 5. Nedostatak svjetla. Prvih dva tjedna cvjeta, panel je bio na 50% snage. Radilo je 13 komada, sada je na 100% (375W) udaljenost 50cm. Recimo 20% problema. 6. Cal - Mag def. 10% Nisam siguran, ali pada mi na pamet da im nedostaje za normalan razvoj. Sudeći po tim starijim fan listovima. Kombinirajući sve ove faktore. Sigurno imam problem u razvoju. Oscilirajuci vent stavljen na max, ispuh na max. Sad je vlaga u kabini 35% sa temperaturom od 27. A unutra dzungla. 1. S treningom sam stao prije nekih 7 dana. 2. Obavezno saniranje pljesni i čišćenje kabine. To je plan za danas kad se vratim s posla. 3. Počeo sam sa boostom za cvijet. 4. Više nema zaljevanja po "rasporedu" samo na osjećaj i po težini tegli. 5. Panel je početkom trećeg tjedna na max. 6. Moram kupit Cal-Mag aditiv pa vidjeti hoće li napraviti kakvu promjenu u razvoju. Ako još kome što pada na pamet, pišite.
@mester :respect: Vidis meni nije bio ni na pameti a ti si mi vrlo vjerovatno rjesio problem. Mogu ga jedino zakacit iznad njih sa strane. Prejak je za direktno. Logicno, ovako udara u plocice i one dvije gore najvise pate u cijeloj prici, hladi im tegle... jer ova dole je doslovno iza ventilatora, nema veze s njim. Zato se zemlja i susi normalno, pije i trazi, a ove dvije gore su u problemu. To je to.. kakav peh :fuck: Nista, danas ce malo grijalica radit oko tegli, ventilator cu podignut iznad krosnje i stavit ga sa strane. Vidim ja one dvije gore idu mrvicu sporije, a filozofiram sa sobom zasto, ima smisla. Mozda su mogle bit jos bolje al necu se zalit ni na ovo :)
Dan 38 - ZK#2 Dan 40 - ZK #1 i #3 Grow ( 9ml ) + Micro ( 9ml ) + Bloom ( 9ml ) + Sensyzim ( 6ml ) + Carboload ( 6ml ) + Bud Factor X ( 6ml ) / 4.5L Podsjetnik - zaljevanje - dan 45. ( PON ) :vutra:
Update #5 Dan 38. 9. Dan Bloom Pozdrav ekipa! ::kauboj:: Evo nas u drugom tjednu cvjetanja, šestom sveukupno. Još ovoliko i alles gut. Barem je tako po papirima. Kroz prvih sedam dana lijepo su se izdužile. Vidjet ćemo koliko će trajat. Sve je počelo poprimat neki oblik, za sada sam jako zadovoljan. Puno sam i naučio kroz ovih mjesec dana. Znam koje stvari popravljam idući put i na koji način pristupam. :fuck: Zkittlezu #3 LST nije baš nešto sjeo. Ili se meni čini. Bar što se tiče faze vegetacije. Znači krenuo sam 20. dan i pokušavao sam je savit. Krenuo sam dan nakon zaljevanja koji je bio po rasporedu. Nije baš surađivala. Otkad cvjeta, milina za radit s njom. Zkittlez #1 , potpuno očekivan rezultat što se tiče vegetacije i trganja fan listova. Malecka je, ali dat će i ona nešto. Narast će ona još i ojačat usput. Zkittlez #2 je spreman pojest obe i kabinu usput. Stvarno je čudesna. Ljepo se raširila i bez savijanja glavne grane. Tek sad ulaskom u cvjetanje mi postaje jasnija što se tiče forme. :watch: Zaljevanje još uvijek isto. Znači dobile su 31. i 35. dan : Grow ( 6ml ) + Micro ( 6ml ) + Bloom ( 6ml ) + Sensyzim ( 3ml ) + Carboload ( 3ml ) + Bud Factor X ( 3ml ) / 3L Plan za 39. i 43. dan je pojačati malo aditive, ostati na 3L. Grow ( 6ml ) + Micro ( 6ml ) + Bloom ( 6ml ) + Sensyzim ( 4.5ml ) + Carboload ( 4.5ml ) + Bud Factor X ( 4.5ml ) Nakon ta dva zaljevanja, dizanje mixa na ukupno 4.5L, ubacivanja B52 i Nirvane nazad u koktel i držanje aditiva na 75% do flusha. :banana123: Početak malo ozbiljnijeg treniranja na #1 i #3 Dan 33. Dan 34. Dan 37. Dan 38. Toliko za ovaj upd. Čujemo se za 2 tjedna kada bude to malo ozbiljnije izgledalo. :) Krenule su lagano pistile po svim granama. Bit će to sve dobro na kraju, čini mi se da me čeka prava poslastica. Jako slatkasto mi miriše već sad. Eto toliko od mene, stojte mi dobri i pozitivni! Pozdrav svima koji prate! :mario:: :vutra:
Mini update #2 Dan 30. :sun2: Prebacili smo se u topli spektar. Dodali smo još 4 žarulje na panel, sada radi na 195W i na udaljenosti je od 60cm. Sljedeće zaljevanje po rasporedu bi trebalo biti sutra. Ali pustit ću još jedan dan čisto da malo ogladne. Ubacujemo Bud Factor X i Carboload. Sensyzim mi se jako sviđa jer ih nisam popalio do sada, tako da ću ga nastaviti koristiti kroz cijeli grow i ubuduće. B52 i Nirvana su na čekanju jer usporavaju stretch, tako da ćemo ih ponovno uvest od trećeg tjedna cvjetanja. Ostajem u omjeru 1-1-1 što se tiče trokomponentnog. Ako je itko koristio GMB pa se igrao nek slobodno ostavi koji tip u komentarima. Za sad ćemo nastaviti kako smo i krenuli pa ćemo vidjet. Sljedeći mix bi trebao biti ovakav. 32. Grow ( 6ml ) + Micro ( 6ml ) + Bloom ( 6ml ) + Sensyzim ( 3ml ) + Carboload ( 3ml ) + Bud Factor X ( 3ml ) / 3L Što se tiče aditiva još uvijek smo na 50% snage, zasad im paše pa se neću puno igrat. Vidjet ćemo kroz iduća dva tjedna, pa ćemo polako to sve podizat. :banana123: ZK#1 ZK#2 ZK#3 Na #2 sam počeo razvlačit sve sporedne grane žicom, pa ćemo svakodnevno mic po mic, dobit neki dobar oblik nadam se. Otvorio sam put svakom novom shootu, valjda će to sve bit dobro na kraju. #1 i #3 još uvijek čekam da bočne grane malo izduže da je lakše radit s njima. Na #3 sam već dvije privezao, koje su se dale, ostalo sve na stand by. Postao sam tetkica od kad sam ovoj skinuo 2 fan lista. :lol: Dnevna temperatura je 24-27 °C sa vlagom od 50-55% Noć se drži oko 20-21 °C sa 60-65% Pozdrav ekipi koja prati :wave: :vozdra:
Ovo je bilo brzo :D Jučer sam im pripremio malo toplih boja za prvi dan petog tjedna. Danas prckam malo oko #2 namjestam listove i vidim ih.. sve tri isti dan. Službeno završava prvi dan cvjetanja! :ljubav:
Da ih pomješam ili da baš odem na toplo? Tipa da ostavim 6 komada od 6400k i da ubacim 7 komada od 2700k. Pa kad pokažu pistile da odemo skroz na toplo. Tako je nekako planirano, baš kako si nacrtao strelice :D Vidjet ću jel mogu učinit išta korisno ovaj put sa žicom. Neka ih još dan dva :)
Još par sati i službeno gotov četvrti tjedan. Neznam da im već sad promjenim spektar u toplo ili da ih pustim još ovako da vidimo oće li dobit još šta lisne mase prije cvjetanja. Zkittlez #1 i #3 će sigurno izbacit pistile mrvicu kasnije, #2 očekujem da će prva krenuti. A možda me i ove dvije iznenade pa budu sve u isto vrijeme. Budemo vidili po putu. :) ZK#1 ZK#2 ZK#3 Bombončići zajedno Vlaga iza zaljevanja otišla na 70% noć je bila na 19.5 °C Zaboravio sam ostaviti malo grijanja kad su otišle spavat. To je to, na oko sve slike izgledaju iste, ali neka ima materijala u dnevniku. Da popunimo to što više. Bude tako i do kraja :D Dzo neznam gdje ću sad s tom zemljom, jedva su prešle rubove po visini, mogu ih samo zakopat unutra :p Korigiramo to u svim narednim podhvatima, topla preporuka svima da napune tegle do kraja. Budu lakši planovi i tehniciranje sigurno. Još jedan pozdrav najboljoj ekipi i najboljem forumu, daleko! ::kauboj:: :vutra:
Update #4 Dan 28. Pozdrav ekipa :) Završavamo četvrti tjedan, nekoliko korisnih malih grešaka se napravilo po putu u zadnjih desetak dana, znam za idući put. :D :sun2: Malo sam ih pecnuo svjetlom ali su se lijepo vratile unutar 48h korigiranja visine. Panel je bio na 40-45cm, gledam listove i filozofiram sa sobom, neš nije ok. Primjetio sam kako su se počele pokrivat listovima 2-3 sata prije spavanja, a tokom dana su atento. Nije mi bilo jasno, očekivao sam to tek kad sunce pada. Dignuo panel na 55cm, počele dobivat boju i tamnit. Listovi počeli izgledat zdravije. :gled: Dan 25. Dan 26. Dan 27. LST baš i nije bila neka najbolja odluka, možda bi ispala dobra da mi ne fali 5cm zemlje do vrha tegle i da sam počeo ranije. :fuck: Rupice su gore al mi ih se nije dalo sa strane bušit, počeo sam kad su već i razvile nešto lisne mase. Stabljike su unutar nekoliko dana postale puno ozbiljnije pa mi nisu baš dopustile da se zezam s njima. My bad, svejedno sam pokušao napravit nešto da ima smisla jel, khm eyessss: Radit sa žicom dok je biljka ukopana ispod vrha pota, nema smisla. Počet ranije? Dok su još gipke, da. S dvije sam pokušavao nešto, da bi ih na kraju pustio na miru i čekao jer nije imalo smisla stresirat ih dalje. Jedna je malo usporila kao odgovor na savijanje, slabo je i pucala sve ispod. To je ZK#3 Dan 24. Dan 27. Druga je ostala bez 2 fan lista, mojom trunkom nepažnje. Valjda mi oprašta. ZK#1 :mad: Ide i ne predaje se, sporije ali ide i trudi se, ta distanca s panelom također nije pomogla na stres ostajanja bez dva solarna panela. Sad sam je pogledao kad su se svjetla upalila, nju najviše gledam od svih. U iščekivanju sam kakva će biti na kraju. Baš želim vidjeti comeback. Dan 24. Dan 25. Dan 27. Danas su dobile hranu prije spavanja. Pokazala je dobru reakciju kad se probudila, cini mi se da joj je voda dobro došla. Puno bolje izgleda ovo jutro nego u zadnjih 8 dana od kako prelazi preko stresa. Napeta i spremna. Treću nisam niti dirao, i samo sam je pustio da radi svoje. Da raste i da se širi po svojoj volji. ZK#2 :watch: Dan 23. Dan 24. Dan 25. Kad je već počela dobivat neku formu, počeo sam otkrivat puteve novim shootovima, trpanjem većih fan leafova ispod novih. Tuck it in, strateški. To mi je bila najbolja opcija od samog početka, gledajući na činjenicu da mi fali zemlje. Dan 27. Da mi je još tih 5cm visine, da mi je baza stabla na samom vrhu tegle, mislim da bi mi LST prošao sa puno više smisla. Lakše bi bilo za pritegnut. Ali i bez obzira na to, zakasnio sam što se tiče mogućnosti boljeg manevra sa glavnom granom. Mislim da ću idući put krenuti ranije. S možda malo boljom taktikom, zemlja do vrha, da ispada iz pota, možda piknut sjemenku uz rub, umjesto u centar i vući glavnu granu u dijagonalu. Vidjet ćemo, dobro iskustvo svakako. Sad čekamo stretch da raširim te grane, malo urednije, kako sam i zamislio prvobitno. Zaljevanje uredno svaka 4 dana, svako ide sa hranom. 19. dan sam prvi put dao 2ml/1L trokomponentno. Mix na 2L. Grow ( 4ml ) + Micro ( 4ml ) + Bloom ( 4ml ) + B52 ( 2ml ) + Nirvana ( 2ml ) + Sensyzim ( 2ml ) 23. dan sam opet smanjio na 1ml/1L, čisto iz sigurnosnih razloga. Opet 2L. Grow ( 2ml ) + Micro ( 2ml ) + Bloom ( 2ml ) + B52 ( 2ml ) + Nirvana ( 2ml ) + Sensyzim ( 2ml ) Znači kroz tih sveukupno 8 dana do današnjeg zaljevanja, popile su ugrubo 1.2L svaka, aditivi su na oba ta zaljevanja bila na 50%. :banana123: Odlučio sam izbaciti B52 i Nirvanu do početka trećeg tjedna cvjetanja. Pojačao sam vodu na 3L. 27. dan Grow ( 6ml ) + Micro ( 6ml ) + Bloom ( 6ml ) + Sensyzim ( 3ml ) Ako do sljedećeg zaljevanja pokažu dlačice, ubacujemo Bud Factor X i Carboload. Ako ne, ponovit ću još jednom. Već krajem drugog tjedna su počele mirisat. Tetejac ušao u igru radi pun gas. Bilo je zabavno izmišljat kako ga ukomponirat u kabinu. Na kraju je ispalo super. Temp varira 22-27. Vlaga od 50-65% Čekamo dlačice i da se prebacimo iz hladnih u toplije boje :) Nadam se da će kroz idućih 7 dana početi magija, i da ćemo privesti ovo zajedno samom kraju sa što manje problema. Bude još koja slika sutra, buđenje nakon hrane. Da službeno zabilježimo zadnji dan četvrtog tjedna. Do idućeg puta, stojte mi dobri i zdravi! :ljubav: :vozdra: