oprema identicna kao u https://www.vutra.org/threads/auto-rijaliti-show-600w-hps.16118/ pa ako vas ne mrzi pogledajte opis..posto mene mrzi da pisem opjet :D zemlja ovog puta florabela..sasvim krektna,mislimd a cu je na dalje korsititi definitivno..u mixu sa perilitom i vermikulitom. u boxu su trenutno 2 fem autofloweru smart potovima od 8 l(ovog puta pravi smart pot)..nikakv trening radjen,upravo dobile po 1ml grow,1 ml micro i par ml bakterija svaka.Stare..oko 25-30 dana.. u malim saksijama se nalaze foto i autoflower regular mix..ne znam ni ja koja je koja..videcu kasnije kad se budu razvile.. nikako da andjem obelezivace za saksije :) u principu to sto je od automata je ista genetika kao i te dve fem mal starije a ovo ostalo su regular sativcuge neke bolesne :) dobijene na poklon :) kad se izjasne sa polovima krecemo sa treningom..planiram lst i topiranje kod fotosa. trenutno su pod 400w mh..kasnije idu pod 600w hps.. podlozno je sve promenama..ukoliko ne bude dovoljno zenkica..tu je uvek fem strawbery cough od dp..saaamo cekam priliku :D temperatura ok.. 28-30c..popodne krene da se penje..al to je na kratko..gasi se svetlo ondak vlagu nisam merio,samos to sam ubacio ovalzivac.. valjda je to to..ako nesto fali,kritikujte..vicite :D
let the force be with u :D i will try my master
iskuliraj se sa smenom avatara,ne mogu te popratim vise :D pa bilo je gusto u nekim trenucima..al da..nisam ni ja ocekivao ovakav kraj :) samo poozitivno,nova gooodina :D slazem se sve sa tobom,4 fotosa pod 600w bi mi bio zapravo prvi normalan grow..taman sve..bez preterivanja i izivljavanja..bezveznog otezavanja.. za tegle sam se jedva snasao..palo mi na pamet velike one zip kese..al bolje tegle svakako :) hvala jos jednom svima koji su pratili..:)
tenk ju veri mac..sensi star gave me a star :D
drugari,petog sam obrao sve..posle grubo0 66 dana cvetanjanego nisam stigao da napravim update..nisam bio kuci,praznici i to.. tako da evo ga sad..kranji rezultat.. znate i sami da sam nesot skidao pre,nesto posle..u principu.. 400g suvog je krajnji rezultat pod 600w u 1.2x1.2 satoru. sto je odlicno i veoma sam zadovoljan..ja sam jurio skromnih 300..jer sam do sada najvise izvlacio 150g suvog.. i ova cifra od 400g je vise nego korektna s obzirom da sem posteno presusio i cheese i durban posion,i jagodu i dzeka i royal medic..nisam bio tu..i jebiga sad..ce vadimo stvar sa kojom mandarinicom/pomorandzicom :) ceo grow je trajao oko 100dana,nisam ni ja vise siguran..i bilo je mnogo sorti i jako sareno i raznovrsno..i automata i fotosa.. na kraju kao i uvek zadovoljan..bilo je problema..al na kraju price,iskustvo neprocenjivo..dobio sam i par menke od cheesa i durban poisona(random) genetskog mutanta mazara ima vuje u svkaom slucaju,i box se na dalje zatvara i gasi..rasklapa,idem si na pauzu.. ne znam kad ce biti sledeci grow,al nadam se da ce biti jos bolji od ovog i iskreno jedva cekam..za sada sam osiguran.. i najjaca stvar..ispade sam na kraju obrao sve same sativcuge sem cheese..znaci nema spavanja..idem sad da probam dzeka..budi pozdravljeni. srecni praznici i tako to..s brda s dola :D moze u zavrsene..poceo sam dsa nizme i zavrsene dnevnike..nije lose :D bastovan 20
opran sirac,zaliven melasom..sjutra prekosutra cu da tusnem jagodu i random i to je to..do desetog januara sve pod noz.. ovih dana sam flasnuo i royal medic i jach herer.. na slikama royal medic,jagoda i sirac
tako ce da bidne ondak..racunica je ipak oko 65 dana cvetanja..tako nekako.. jer smo tako u mogucnosti :)
mal sam u nedoumici kad da flasam koju.. ako moze koje misljenje.. naravno..uzivajte u slitcicama :) flasao bih kroz 2-3 dana..i vec 10 og januara skidao..to je otprilike 70 dana cvetanja
tenk ju frend :)
Onaj auto mazar,sto sam ga prvog skinuo..onaj mutant.. Bleji mi danima isecena biljka do zida..sa sve granama i po kojim listom.. Hteo sam za sit da je iskoristim. Al kad sam je probao,iznenadjenje..miris,ukus..rad.. Kao sto su mi ljudi rekli,mutant iznenadio. XD I jos ispade i kolicinica :-)
batke,s obzirom da sam do sad od automata dobijao fazon 15g..ovih 50 od mazara me bas prijatno iznenadilo :) bas fina hedovina.. poboljasao sam se eto tu kod autica makar.. a od fotosa je to moglo dosta bolje,kasnio sam sa hranom i stekario se.. u prevodu,nijesam znao..i eto penala :D
Auto mazar-50g Ja zadovoljan :-)
update. veceras skidam mazar,posle 90 i kusur dana..prelepa biljka,mozda mi ima i najlepse hedove :P pune grane,vezao sam je bio poslednjih par dana ko buket xD u boxu je preostao jack herer auto,royal medic,cheese,strawberry i randomka koja opasno mirise :) temperature malo vise,oko 30-32 vlaga ok oko 40-50% mislim da skidam sve do 15og januara..fotosima je od prilike 52-53 dan od prebacivanja na 12/12..ne cvetanja.. tako da im najvise mogu pruziti vremena jos do 15og,drzao bih i duze..al dobro,sta je tu je :) javim se kad istrimam biljozu,poz
malo sam se ulenjio,imam dosta toga na pameti..treba da se i selim i tako.. pa ne stizem neki ok update da napravim. kontam da cu za par dana kad budem zalivao fotose. nista 2 ak 47 automata skinuta takodje mazar auto mutant drugi mazar ispran,dodata melasa..cekam da se osusi zemlja pa skidam i njega auto jack herer,necu ga jos..pumpa se tek sad autosi prebacili i 95 dana ja mislim,nisam siguran..ne brojim vise dane.. i fotosi malo bolje izgledaju sada 51.dan od prebacivanja na 12/12 sneak peak do sledeceg updata za koji dan
mazar proso pranje..dodata melasa..danas mu je 92.dan.. za par dana branje :) prelepa biljka,prelepi hedovi..tokom celog growa blag miris..pune grane,mislim da ce biti izvanredna vutra :) jasno mi je zasto ga hvale steta za drugog mazara,mutanta :)
Ubran drugi ak 47..mal veca biljka od sestre Dosta losiji kvalitet..prozracni badovi uglavnom.. Al veca tura,40 g
videcemo ko ce se do koga cimati :D naravno da nije ucena..xD
Smrdi ovaj ak kolega..:-P zadovoljan sam i mislim da nikad nisam imao ovakav kvalitet..puno i masno Onako grubo :-D
Ubran ak 47 prvi automat posle 85 dana..grubo receno Oko 33g grubo sve nesto grubo.. to je najmanja biljka bila..sad ako je dobra racunica..najmanje dobijam 250g..jer imam 7 biljoza u boxu jos..grubo :D Oboricu rekord,grubo
hihihih,mazar se posteno napunio..steta za drugog sto nije makar maaalo losiiji..al dobro..bice shita.. jack ide lagano.. kalasnjikovi,jedan odavno ispran i zaliven melasom,planiram veceras sutra i drugog da sredim..ne bih ga hranio vise.. autosi su prebacili 80. dan ja mislim,tu su nedje.. fotosi,ok..sta znam..do kraja cemo dogurati,sad kako..ne znam.. sinoc dobili dozu :) kratko samo veceras..
meni izgleda malo strasnije,al dobro xD veceras cu da na'ranim decurliju opet..pa cemo vidjet sta i kako..kontam da im dajem svako zalivanje punu dozu an jungle juice na 2 l vode..mozda i malo jace hvala high above,slazem se sve..spor sam ja,bas kao sto kazes..treba mi jos iskustva,jos par growica :) mal' sam bolji..xD
s obzirom da sam hteo da je secem,sve je ful i sve dolazi u obzir :D
Jooj,bas mi drago sto ste se javili ljudi..neki koment,pohvala kritika..valja se.. Prija,lakse mi da radim :-) Nista i jagoda i random dobijaju opet hranjenje.. A bas sam ispao tunjavko,strec ide..veca biljka dva i po puta..a ja je hranio skoro istim dozama..nidje logike..i sad jos uvek ne mogu se sastavim i lupim joj propisnu dozu..vec sve po malo i kaskam uvek..zaostajem Hvala pentagane,ljepe su..samo da su vise zelene eto..sledeci put ce biti bolje ja se nadam
sumnjam na neki ph lock na ovoj u desnom gornjem uglu? a jagoda mi deluje gladno? cheese i random hranjeni poslednja dva puta..cheese je malo pecnut,al bolje i to nego ovo jadno stanje kod jagode.. za radnom fem pocinjem da tripujem da je ph lock? strawberry jadna..flush pa hranjena sa 4ml bloom i 1 big bud,4ml micro
update drugari,ne stizem..imam mnogo toga na pameti ovih dana,i mozda nisam najbolji tatko.. al sta je tu je.. definitivno sebi zadajem stalno veliku borbu sa vise sorti i vise biljoza,a nisam ja taj nivo da se razumemo.. samim tim biljoze ne pucaju kao sta bi mogle..al guram,snalazim se.. hvala ludom na pomoci oko jagode,bez njega sumnjam da bi i ovo bilo od nje..zaebana mi malo sativa,glup sam automati oko 70 i kusur dana imaju fotosi valjda 30ak dana od kad sam prebacio na 12/12.ne vodim strogu evidenciju,ali imam zapisano.. nista,autosi ak 47 oba izgeldaju pristojno i ok,jedan suri..drugi manje..iskljucujem im hranu do daljenjeg i dobijaju flush i melasu. jack herer i mazar poceli sa pumpanjem,ukidam nitrogen..probacu da ih povadim sa jos jednom ili dva hranjenja bloomom..onda takodje flush i melasa jednom..iskreno se nadam da ce se to napumati jos..jer nisam uopste zadovoljan sadasnjom situaciijom. drugi mazar..ljudi da bacim to cudo? zauzima mesto i oduzima mi i vreme i sve..kontam da probam i njemu da roknem jednom melasu..posot bloom nutrijenti..ne reaguje uopste.. jagoda,vadjena iz moje glupsti vise puta..valjda cemo dogurati zajedno neki kraj. posle flusha hranjena sa 5ml bloom,1 ml big bud i 3-4 ml micro istripovoa sam da joj je to malo pa sam joj roknuo pre neki dan opet 3-4 ml micro i 3 ml bloom. cheese i random..dobijaju pune doze na 2 l vode svako zalivanje..mislimd a cu im i sledece siknuti hranu. nikako da pustim ruku za tu heamru i stedim ih i onda losija slika u boxu odmah.. savetujte,kritikujte..kao i do sada..poz
Ma cheese i random su po rasporedu i trebali da klopaju sinoc.. video sam da zuti dole,nego nisam hteo da zalivam dok se zemlja ne osusi :-) Reko imam strpljenja,ne zurim..vidim sta se desava..al kao lagano,dobile su papu sinoc i mislim da je ok.. A ova druga..pa kkao jagoda da ne izmislja nesto? pa ne ide too taaako..ona je proslo zalivanje dobila hranu,i ovo je trebala smao vodu.. Al je dobila pola doze,za svaki slucaj..cheese i random prolaze sa hranom svako drugo zalivanje..jagodi uvek dam za trecinu ili pola doze vise nego njima Hvala bata hejzeru :-D
helou,helou maj diiier freends..javljam vam se za rehabilitacije i evo jednog update..strejt sam kolko oces :D fotosi 20.dan od kad su prebacene na 12/12..znaci ne cvetaju 20 dana xD autici..hmm daaan..cek da vidimo..62 recimo..tako nesto ak 47 veca biljka dosta slabije hedove ima,druga manje ima pune hedove tvrde u fulicu jack i ova dva mazara za sada nista bitno..al pocecu da im gruvam jaci bloom kako savetuju kolege.. naravno do mene je,ne do biljke..jbg..kontam da im smanjim malo azot svima i pojacam bloom.. tooo su te traanzicije jbg,jos ulazim u fazon..polako ali sigurno :) sto se tice fotosa,zadovoljan sam..najvisi vrhovi imaju oko 83cm..sto je za mene uspeh..grdosije,sad ko je video vece..njemu je smejurija..:) dobio sam od kolege 50ml big buda,da se oprobam i to..verujem da ce mi pomoci,meni neukom..da se napumpa to kako valja.. a vi komentarisite,vicite..slobodno malo veceg intezinteta nego do sada..nadam se da ste jeli nesto danas.. :D pozdrav
nikada do sada nisma imao ovako velke biljoze i veliku bastu..tako da mi je baaas banja..videceemos ta ce i kako ce biti do kraja :) hvala ti
Cisto onako..ljepo
update..brzinski tvarno posto sam preumoran foto 15 dan 12/12 auto 55 dan otprilike.. stroberi juce dobio samo vodu,cheese i random punu dozu jungle juica..leglo im ko budali samar.. automati su dobili nesto bedno opet 0.3-0.4 ml micro svaki i 1 ml bloom.. jedan ak 47 se dok sam bio u pragu napumpao posteno..dok ovaj drugi malo zaostaje..jedan svre vreme ima listove tako kao da mu je vrucina ili kao da je sprzen hemijom..sta znam..tera i bez toga.. ovaj mazar jedan ne znam sta cu sa njim,jako cudna biljka..nikad nisam video tako nesto..ja sam misliod a ce krenuti u pumpanje dok nisam tu..on irastao jos 10 cm..ravno na jedan m.. drugi mazar krenuo lagano u cvet..jack herer isto.. zao mi je sto nisam detaljnije,drugi put cu valjano sve..valjda ce imati i sta da se vidi.. poz
tako zboris razmane,am? da ne precerujem? ok..tripuje me malo jer cheese i random fem jedu mnooogo mnooogo manje,a lepsu boju imaju dosta..nisam imao do sada neku zahtevniju biljozu,sativcugu i to.. mada sta sam i znao ranije pa da kazem ova je zahtevna,ova nije xD bas ni miiic da joj ne dajem..? pa breee :D hvala ti.bice slika..koliko sam video ima par ljudi sa foruma da ide,kad bi se neko jos i javio..bilo bi super..uslikaceemo svakako nesto :)
update: autosi dan 47 tako nesto fotosi 7.dan 12/12 ne znam sta da kazem,kukao sam mali mi autosi,mali mi autosi..mazarcina ima 80 cm..mili boze cuda velikoga.. :banana_rasta: malo sam tu skakao po kuci,pevao im svasta nesto i tako..evo raja,gledajte.. ak47 se prvi bacio u pumpanje jack herer me malo zabrinjava samo,cudne neke fleke su pocele da mus e pojavljuju na listovima.ako je nesto sto nije gud,vicite da saniram odmah to. autosima sam dao proslo zalivanje oko 1.2 ml bloom i oko 0.3 ml micro..tako nesto,okvirno..uopste nisu zahtevne za sada. evo sad prvi put uocavam da im mozda treba malo azota pojacati.. stroberi fotos je dobio dve pune doze jungle juica na 2 l vode za redom..razmisljam da ga i sutra nahranim iskreno. da budem sigurica,zahtevnija biljka od ostalih fotosa definitivno cheese i random fem su proslo zalivanje dobile vodu samo i bakterije..tako da im rokam sutra punu dozu na 2 l vode,nema sale.. ej ovako,mnogo ste cutljivi i ja ne kontam sta se desava..da l niko ne prati dnevnik,da l sam nekom ensto zgresio..al meni bi znacilo kad bi prozborili koju rec toplu.. :D idem na kana fest u sredu,..nece me biti znaci 6 dana..jako dobro mi ide za sada,ne bih voleo da upopastim sad sve..znaci pricajte kolko hrane kome,sta da radim i kojoj da radim.. ja mogu po svome da mu ga dam,al rizicno je..necu biti tu kazem vam nedelju dana..kana fest ne mogu da propustim..sad ce ludi da me natovari kako stalno napustam biljke i da se to ne radi tako..al sta cu ;D jace je od mene..lep im je ugodjaj,ja bih da i meni bude :) znaci jos jednom kritike,ajmo..pucajte sa komentarima.. e da,lolipop je pao isto pre par dana..cerupanje,sta cemo..kokoske..valja se.. i dalje radim bez ph metra..po nekims tarim racunicama,nema za sada problema..oph metri nikako da stignu iz kine..al kad stignu,5 komada imam..pa nek se kvare..siguran sam 2 godine xD :banana_rasta::rasta: aj loooove vutra fooorum:vutra:
update drustvo. temperatura i vlaga korektne xD autosi imaju oko 40 dana cini mi se,veoma sam zadovoljan.. po prvi put su mi automatici ispali normalno aj da kazes,nisu zakrzljali.. sto znaci da je meni leti ili bila niska vlaga i visoke temperature..malo i bubice i eto zakrzljalosti. sad je sve taman.imaju izmedju 40-50 cm..mazarcina jedna ima i preko 5o cm u visinu,miriiise staablo..jako fino :p imaju hrane i previse,poslednja dva zalivanja im dajem samo vodu..sada cu isto samo vodu i malo bakterija,dzek herer se vec obesio :) mozda im roknem 1 ml blooma,cisto maaalo.. sto se tice fotosa..visina izmedju 40-50 cm..zauzimaju oko 40x40 prostora(grubo gore dole) proslo zalivanje su dobili punu dozu na 2 l vode jungle juica.. ali mislim da cu im roknuti sada svima isto po pola doze,mislim da mogu da pohasaju pola doze za vege opet..kojeg ste vi misljenja? fotosi su danas prebaceni na 12/12 posle 51og dana..pozurio sam nesto..mada sam ispunio da kazem tu neku svoju normu,mislio sam jos par dana da ih drzim..al mislim da je ovo skroz korektno.. nista,pisite,komentarisite..kinjite,lajkujte..ne lajkujte..pratite :D pozdrav moram da se pohvalim da jedan od mazara ima 70 cm..sto je za mene uspeh jer su mi do sada imali 20-30 cm :)
To,cekam ljude..hvala hejzeru sto probijas led :-) Cudno mi je jer je imala apsolutno isti tretman kao ova druga dva fotosa na slikanja do nje. Flush i jedno hranjenje.. Pomagajte :-D
jos jedno pitanje..imam turbinu fi 125 - 240m3 protoka na ispuhu.. i filter od 450m3 125x600 turbina je spakovana u iso kutiju (kamena vuna) i zakaceno je zvucno iso crevce na oba kraja turbine. hteo bih da pojacam ispuh..ima li smisla stavljati neki plasticni vent fi 125 - 150-180 m3 protok vazduha. i da li bih ga trebao staviti posle turbine ili pre turbine..a da je ne gusi.. ili to ne ide nikako..imam jos jednu malu turbinicu,al ona je manjeg fi 100..i izbacuje isto tako negde oko 180m3.. trenutno je na upuhu..al mislim da je pasivan upuh mnogo bolji i hteo bih to da regulisem ako je ikako moguce sa ovim sto imam..bez da kupujem nove zaebancije..
litl help pliz drugari..budni me malo ovaj strawberry cough..nisam vrsan znalac ocigledno.. ne znam sta da raidm sa njom,treba mi pomoc.. zuckasta je i to fino,bolesljivo mi deluje..a pecnuo sam je poslednji puta sa hranom.. u nedoumici sam da l opet da je nahranim..ukoliko neko od vas ne da neki konkretan savet xD mislim da cu experimentisati sam..posle nemoj da vicete :d
update: fotosi dan 43. autosi dan 29. temperatura od 27-30 vlaga 50-60% sve super..jedino me jagoda malo zeza. 20og oktobra su fotosi dobilio prvo hranjenje.prvo dva litra vode sa 0,8 ph minus..pa onda 2 l vode sa 2 ml micro i 2 ml bloom i 2 ml bakterija svaka.. jagodi sam jedino dao nesot vise azota..oko 3 ml micro i 1.5 ml grow..jer mi pokazuje neke cudne simpotme,a ujedno je i gladna.. lepo joj je selo i pocela je da se siri dosta..malo je kasnila za razliku od random fem i cheese..stagnirala malo i tako..mucila se moja kcer.. tako da ako joj nesto ne valja vicite gde gresim.. sledece zalivanje bih im dao vodu samo,mislim da ce to biti kroz par dana..pocele su lepo da piju.' sto se tice autosa..jack,mazarcine i kalasnjikovi..sve taman,ja sam veoma zadovoljan kako se razvijaju biljoze..lepo se granaju i imaju i visinu :) malo sma im udario lst sad svima i to je to.. mozda da im dam koji ml hrane svakoj veceras,posto su saksije lagane bas..ako moze par sugestija za to..mada deluju poprilicno zeleno.. royal medic,zadovoljan sam kako se izvukao..s obzirom da je biljcica posle klijanja bila na samrti.dobila je topiranje danas..royal medic i autoskunk 47 kaskaju za ostalim biljkama,al neka ih.. :) vicite isto ako treba is vetlo malo da se pomeri i to..600tka je unutra,ko nije upucen.. pozdrav sliek mozda nisu nesto,al sams e iskilavio dok sam ih povadio i vezao,slikao sam ofrlje..
Ma da,ne desava se prvi put.. Nego meni je pobeda sto se ja budim u trenutku kada on gasi svetla.. I kao cupam tajmer iz struje da vidim zlebove..i u tom trenutku pada i karton od pasivnog upuha..u fazonu sam,sta koj kurac..ko da spavao nisam.. Namirisao sam sranje xD
Cudne stvari mi se desavaju.. Budim se pre 5 min i sekundu posle ako ne i iste sekunde cujem skljoc.. Tajmer gasi sijalicu i aparaturu celu. Gledam da l je moguce..izvalim da su na mehanickom tajmeru dva zleba ona ili jedan spusteni..verovatno sam zakacio nesto dok sam namestao pasivan upuh.. Kontam da jedno 4-5 dana oko pola 9 ujutru ugasi na 15 min pola sata..i onda ukljuci opet.. Imam digitalni balast i svetlo inace radi od 22h-16h.. Svetlo sam ostavio iskljuceno.. U tom trenutku se rusi i moja velicanstvena kreacija i odlepljuje se karton od pasivnog upuha.. Bzvz..lezem da spavam,pa za par sati palim regularno svetlo da radi do 16h..valjda fotosima nece biti zajeb.. Kasnije danas update.
kazu neki,valja se :D
update: stuacija u boxu superiska xD dzigljaju automati i fotosi.. konacno cu imati pristojne automate,a ne automatice :) na fotosima se pojavljuju neke fleke na listovima i kandzice,nisam imao nesot slicno do sad.. po koji list je isaran,vidi se na slikama ja se nadam.. nisu zalivani jos od flusha..tako da ne znam,mozda ih previse tuce ovaj novi ventilator..ili je zbog mokre zemlje koja se poduze susi.. ako moze par saveta i skretnica..lepo se razvijaju,ne deluje kao d aim to pravi neki veci problem.. mh 400 je zamenjen hpsom 600w. i dodat filter 125x600 nadam se da cu ovih dana ubaciti i jos jedan mali reflektor i hps od 250w ili mh..nije ni bitno,samo da rasteretim malo jedan deo boxa..pod njega bih gurnuo 3 automata i to bi bilo taman..pa kad budu stigli drajveri za led..bataljujem mh i hps rasvetu na dalje najverovatnije :)
da im ne bude muka od mnogo svetla :d zao mi je hejzeri,nemam mogucnosti za jos jednu lampu..kazem cekam delove za led,nadam se da ce za mesec dana u boxu biti jops dva panela pored hpsa.. a sto se tice venta,skinuo sam deo dna..tripuje me ostatak,imam utisak da cu da polomim,nema srafova
Skarabudzio sam nekako pasivni otvor..napravio krilca.. Videcu uvece,povadicu biljoze jer sam sad mrtav..pa cu videti ima li light leaka..deluje mi ok. Dr.smoke..mislim da cu uzeti veci filter za svaki slucaj..ukoliko budem uzimao jaci vent nekad..pa da ne razmisljam..ukoliko je manje vise ista stvar :) hvala na objasnjenju Stavio sam i ovaj stubni vent bas na rupu za pasivni ulaz vazduha..nek bude na toj strani.. Tako da jos bolje hladi sada ja mislim.. Nego treba da resim malo kablove,kabl od turbine mi je prekratak pa sam ona budzio sa produznim i to malo ruzno izgleda,ali ispeglace se
Cu nabudzim bolje,videcu jos za to..
i ako moze preporuka za filter..turbina izbacuje 240m3 uzeo bih ovako nesto Carbon Filter φ125x600 450m³/h, ili Active Carbon filter from CAN Filters. Capacity: 300m³/h ne znam da l ovaj od 450m3 nije previse za tu turbinu i box 120x120x200 razlka u ceni je manja od 1000 din
Ne obracajte paznju na kablove iza xD Valjda je ovo ok..videcu kad se ugasi svetlo..samo je vizualno malo bzvz,vidi se da je skarabudzeno
Znas kako,idem po nekicrni sprej sad,savicu jos crevo..staviti crnu mrezicu za komarce..i to je ti od cimanja.. Znaci cisto da obavim svoju duznost,kolko mogu :-) da ne kukam posle sto nisam.. Evo japanac,sad ce slika..sta ih tera..pioneer naravno :-D promenio sam 4-5 pojacala,prvo je bilo najbolje.. :-) Sad cu pogledati to hejzeri..slazem se sa tobom..ide 600w za koji dan.. A sto se tice broja biljoza,kazem planjrao sam i led..i onda aj kao trpaj,bice pregrst svetla i mesta..a i automatici su meni licno ispadali minijaturni stalno,tako da kontas od prilike zasto sam uskocio na ovaj voz :-)
jos jedno pitanje,posto imam neispravan ph metar.. procitao sam nedje da je hesi root neutralan,ali ne znam za bakterije mikrobioloski preparat.. da l on obara malo ph,posto sad idem na slepo.. upamtio sam jos od ranije da kad dajem vodu..stavim od prilike 0.8 ml hesi ph down na 2 l vode..i ph bude oko 6.5.. gore dole
a mislio sam da si mudar :D procitah nesto..termalna neka primena,jebem lio ga..nije ni bitno..znam dami ne odgovara.. ma da,svasta pise..u V u S..u 90 stepeni..farbanje iznutra u crunu boju,ili obicna aluminijumska cev.. ova iso vrsi tu poso u fulu..smao veci precnik..nista,cu izmislim nesto.. oce l neko reci nesot za hranjenje kad sta? kad biste poceli,sa kojom dozom..interesuju me vasa mislenja,a cutljivi ste nesto :D a po0sle ocete azdaje,pa pomozite mi :D
zatupljen sam sad..nije ti fora opa cupa :D verovatno treba biti takva..tamo dje se koristi.. e sad u mom slucaju konkretno, meni to bas i ne ide u prilog :D
pa nikada se nisam sluzio tom logikom,ja sam u fazonu bio samo da prekrijem korenje gore da ne viri..to sto ti kazes je next level,ko hoce da se igra bas strucno :) svidza mi se,al mi deluje ko fizikalija i cimanje :D a mozda biljoza to bas lagano prihvata,bez stresa.. nemoguce da mi treba vise od 2 m cevi,je l me zezate? kolko to moze prirodna svetlost da se reflektuje kroz cev majku mu..videcu bas sutra.. mozda da probam da stavim mrezicu za komarce,da upije malo svetlost..nesto mrezasto.. nisam primetio kako su drugi ljudi resavali to kod sebe na nekim slikama..ako moze neki link.. trenutno mi je fi 150 obicna na upuhu.. imam ovu izolovanu fi 125,kontam da sa njom ne bi bilo refleksije,al ona je fi 125.. a kolko znam rupa na upuhu treba da bude veca nego ova na ispuhu,,?