Kao prvo VELIKI pozdrav svim vutrasima Pratim vas vec dva mjeseca, nije puno,ali odkad sam naletio na forum, zaljubio sam se *_* Iscitao sam puno tema,te sam se prije dva tjedna bacio na prvi grow Gledao sam da prodjem sto jeftinije,jer nije da imam bas novaca na bacanje,ali recimo da sa nekih soma -soma i dvijesto kuna se moze dobiti skoro sve sto vam je potrebno , pa da vam kazem nesto o setup-u Radi se kako sam rekao o Newspaper boxu (wtf misle si svi) 57x70x120 Dakle radi se o dvijema nekoristenim policama , koje su spojene,malo modificirane u box, vrata sam radio sam, isto kao i pante(posto u tom trenutku (nedjelja 21.00) nije radio niti jedan ducan :p ),te je izvana oblozen novinskim papirom,cisto iz fore,a i da nebude ruzan,a i da bude 'stelth' xD Dok je struja smjestena u pc kuciste pored boxa kako nebi dodatno dizala temp u boxu Box je iznutra oblozen dimond folijom(iskreno ne bas najbolje,ali sto je tu je) Na vrhu zadnje strane su dva pc venta od 120mm, i mogu rec da obavljaju svoj posao na dijagonalo od pc ventova je pasivni ulaz zraka Za cirkulaciju unutar boxa su zaduzeni 1x pc 120mm i 1x cpu 80mm ,tako da biljcice imaju lagani lahor ,koji je po mojoj procjeni dobar :) Ravjeta, pa dakle imamo Sylvania SHP TS 150w + 2x 20W 2700K 1300lm Osram I home made reflektor od stranice kompa ,malo savijene i oblozene dimond folijom Od gnojiva cu koristiti Planetellu List (ako ce uopce trebati) i Cvet, te koristim neki talijanski ukorijenjivac koji se za sada pokazao dobrim(nije bilo nuspojava,pa smatram da je dobro) Zemlja Planetella Balkonia + malo florabele(ostalo kad sam ih presadivao iz manjih u vece potove) + perlit, te sam na dnu ostavio 1-2cm glinenih kuglica radi bolje protocnosti Potovi su 14l cetvrtasti 30x30x26 Sjeme je Auto Critical, tako mi je receno,posto su dobivene na poklon, a izmedu ostaloga vidjet cemo Sjemenke su stavljene u destiliranu vodu dok nisu potonule, te su onda stavljene u zemlju u 4l potove. Jedna (ljepotic) je niknula 28.1
Zelim se zahvaliti svima na pozitivnim mislima a dalje redom @Lunnamoon znam da je naknap sa rasvjetom,ali nemam visak vremena preradivati reflektor da naguram jos koje grlo, a mislim da ce izfgurati s ovim, ipak je prvi grow,pa se ucim na njemu :) @1310 ne razumijem sta ne stima sa cfl-kama? malene rastu,ne zale se tako da necu ni ja :D Danas je velikoj 18.dan a maloj 16. nekako mi se cini da su pustile pistile al ostavljam vama da prosudite (iako su fotke ocajne :( ) Ova pod hpsom je mala , a ovo bez je velika peace
Aaaa,vidis,to sam uopce zaboravio... al nema beda, da mi je to tko prije tako ukazao na to vec bi bilo rjeseno, sutra kad dodem s joba to cu ja ljepo prepravit, vec imam rjesenje :D zasto da ne iskoristimo svaki lumen kad mozemo :D Moze li mi tko rec,dal jesu ono pistile il me oci varaju ?
Hahah, ma corav i ovak jesam, pa furam lece. Reko mozda su mi se kakve dlacice zaljepile pa vidim svugdje pistile xD
@Smells Sta kazes? ima smisla? svaka je dobila po 20w cfl :) a opet ne smeta hps-u :D (mada na slici izgleda ko da smeta)
pa iskreno, da cirkus je u boxu xD ma kad cu jednog dana to pusiti,ako ce bit odlicna reci cu ,da da to je zbog one dvije cfl, a ako ce bit losa reci cu , da....da... to je zbog one dvije j... cfl koje mi se nije dalo skidat nakon sto sam ih postavio smiley9934:lol:smiley9934:lol:
Ma uskoro ce to bit puno ljepse, i bolje, kad dragicka i ja odemo solaka na stan, a ovak, nit imam alata, nis smijem tu flexat, ma show, al kao sto reko uskoro, ako ne drugi, treci grow sigurno ce biti pocetak vrhunca ,od pripreme,koju ova biljka naravno i zahtjeva, pa do sjemenki, ima da uzmem neke lude sorte :D
Istina, al sam malo skeptican prema 150w na 60x70? istina da je 19000lm ali dal je to dosta na tom prostoru? to me brine, dal ce izgurat cvijrtanje s tim do kraja? svi kazu da je to malo da bi trebalo biti 250 na taj prostor, a ja sam u pocetku naleto na 150w dosta jeftino, a jbg, poslje jos citas, ucis, a pare sam dao na ovaj set up sta imam sad, sve do sad je super (osim djecjih bolesti zbog kojih sam se previse brinuo) , al nastavljam sa pocetnom voljom, znaci maximum koji im mogu pruziti. A i proslo je 2 mj od zadnje pljuge i znam da necu jos toliko dok ne izguram grow (self promise) tako da,moraa uspijeti :D
Pa u tom po meni i je poanta kada uzgajas za sebe, dakako da je puno lakse kupiti sator, rasvjetu,ventilaciju, i sve ono pro, ajde nisu to sad milioni, recimo placa-placa i pol, da bi sve bilo kupovno. Ali meni osobno je veci gust kad se malo mucis, gledas oko sebe i mislis si,hmmm da ovo bi mogli iskoristiti,i ovo... I mic po mic, sklopis sve, nisi puno usparo jer moras neke stvari kupiti (nije da cu ic skidat ulicnu rasvjetu(mada mi je i to palo na pamet :D )) I onda gledas kako malene rastu, uzivas u svakom pogledu na njih kad rastu u prostoru koji si im ti s ljubavlju napravio. A tek kad bude berbica pa prva pljugica....jaaaaaaoooo , moram se smirit,idem gledat zavrsene dnevnike :drull::drull::drull: :lol:
@draš_katalenić (andrija se pise xD) da , jeste, znas mozda nesto o njemu?
Hahahahhaha, ja ubacim puni cep na 5 l vodd u svako zaljevanje xD i mogu rec da se ne bune ni najmanje :D
Pozdrav ekipo, danas sam zaljevao biljcice vodom, posto zadnji put malcice sam ih sprzio sa planetellom cvijet, al jakooo malo pa samo voda za njih Velikoj je danas 23 dan , 6 dan cvijetanja (racunam od pojave prvih pistila) a maloj 21 dan , 5 dan cvijetanja. Dakle danas sam uocio neke moguce problema pa bi bilo dobro da to evidentiram i ako netko zna sta je (ako je uopce ista zabrinjavajuce) ima da govori :D Mogu rec da sam zadovoljan rastom velike,koja je vec pravi zbunj, ali ima neke flekice po listovima pa neznam dal je to od gnojenja ili nesto drugo .dok mala mislim da napreduje ok, ali uocio sam da su neke pistile na njoj posmedile,sto mi ne sluti na dobro, isto tako ima cudne vrhove na jednom listu Mala ( i da, na jednom mjestu je korjen malo izvirio pa sam ga zatrpo zemljom (scimo sam se ko manijak kad sam pomislio prvo da je neka jbna gusnjenica xD) ) Velika Zajednicka :D Evo , nadam se da su slike oke, ako je nekakav problem, neka netko kaze da to probam sanirati, Svaki kometar, sugestija ili bilo sto drugo dobrodosli :D :D :D Peace Edit: privitak je od male :( neznam od cega je taj 'burn' )
Ph je kalibriran na 6.5-6.8
Pa kad kontroliram ph vode ,unutar tih vrijednosti je... nebi trebalo da smeta ta mala oscilacija od 0.3? Napravit cu slj tjedan flush, samo da ulovim malo vremena, i praznu kupaonicu hahahah :D Obje imaju iste uvjete, istu zemlju, istom vodom ih zaljevam pa mi nije bas jasna tolka razlika izmedu njih...
Znaci da ju flusham i od onda poslje ph 6.2? Inace neznam kako ali kad sam njoj mjerio run off bio je veci za jedno 0.6-0.7 od ove druge... slj tjedan flusham obje pa javim kako je proslo
31/14 Evo, napokon slobodan dan da se malo i forumu posvetim. Dakle, doslo je do nekih problema posto sam bio jako zauzet pa sam malo bio prisiljen zanemariti moje dvije bebice... Dakle danas sam obje flusho jer su neki listovi pozutili, neki izgorili, i iskreno malo se lose osjecam sto sam ih zapostavio,al visa sila je bila u pitanju... Znaci, danas je obavljen flush, i svaka je u zadnje dvije litre dobila 1/3 crvene planetelle, malo sam capnuo skroz zute listove, i one zapostavljene u podnozju biljke. Slike su dosta lose,ali ako tko zna problem koji bi mogao biti ,molio bih da podijeli sa mnom pa makar i misljene... Hvala unaprijed :D P.S. Na trecoj slici je ona mladja, i nekako mi se cini da jos nije pocela formirati cijetove...neznam dal da se brinem ili ne....
Pa ne brinem, jedna cvijeta, sto je ljepo,znaci da ce zavrsiti prije, i ova ce moc sama da se bahati u boxu poslje, al daleko su one jos od svega toga. Pitao sam jer su automatici, iste sorte, isti uvijeti pa reko da nije neki zaj.. s moje strane... A ovo sprzeno? :(
Dap,iste,tako mi je receno, mada sljedeci put uzimam nesto provjereno , a posto je prvi grow,necu previse k srcu uzeti ako puno failam, da bude za pljugu ja happy :D Stipe mi je tako preporucio, posto mi je on mentor, pa sam ga poslusao...
Posto sam radio pod tusem neznam koliko tocno vode je proslo kroz njih, ali po mojoj nekoj kalkulaciji svaka je isprana sa minimalno 60L vode :D Imas pravo ,vidjet cemo sta ce male rec u novoj , ova im se godina ocito ne svida :D
27 dan cvjetanja (ukupno 44) Dakle nakon flusha situacija je bolja, zutilo se ne siri, bebe lijepo napreduju, reko bi da imaju jos toliko do kraja, al vidjet cemo sta ce vrijeme rec, i triomi kad ih uspijem nekako slikat da ih vidim nakon flusha, zalivene vodom, pa s pola doze crvene pa opet voda, sutra ih treba zalit,neznam dal da im puknem punu dozu ili ipak 75% ? Jedna mi se pohermila ,tako mi se cini, mozda grijesim, ali ju necu sad izbacit, zavrsit cu pa sta bilo da bilo I evo slikica, svidaju mi se kristalici po listovima :D
Ako hermi oprasi ovu ne hermi, dal ce menke dobivene od toga bit hermi? glupo pitanje al zanima me
A ma nema veze to, za prvi put ce biti dobro, a bar cu imat zalihu menki :D jbg, necu vise nikad gurat dvije u ovako mali prostor :/
36 dan cvijetanja(ukupno 53) Ako bi mi netko mogao rec koliko jos do kraja? Nemogu trenutno bolje slikati a zanima me otprilike koliko jos. Planirao sam negdje oko pocetkom drugog mjeseca napraviti flush pa dal je to ok ? Hvala :D
Pa tako sam negdje racunao, za 10ak dana flush, i ovisi koliko ce trebat da se posusi, nek bude sedmica, i tamo negdje 10.2. secem...
Pa moraju brojevi bit okvir, kad do 15.2 moram to shutdownat na nekih tj dana zbog odredene delikatne situacije, pa bi bilo dobro da zavrsim to lijepo :D
U ponedjeljak 1.02.2016. je napravljen flush. Bebice su isprane, svaka sa 75 litara vode. Slike navecer :D
Evo obecanih slika sa malim zakasnjenem.. I ako bi mi tko mogo reci koliko jos otprilike do kraja, nemam mikroskop da sam provjerim. ludim lagano :makaze::makaze::makaze:
Ma sta ovaj vec??? :let:
Uh uh, to sam se nekako nadao da cu cuti,al kakve sam obicno srece mislio sam da ce mi netko rec jos dvije sedmice :lol: U petak navecer ih onda bacam u mrak, i nedjelju lijepo capa capa. nakon flusha sam skinuo hedic, posusio ga na radijuatoru cito da vidimo o cem se radi, i onda sam bio zadovoljan. sto znaci nakon mraka(da se makne onaj okus klorofila) i lijepog susenja, te curlinga, mora da ce bit nesto najsavrsenije :D Can't wait :makaze::makaze::makaze::makaze::makaze:
Moram rec da growanje je ovisnije od bilo koje droge. Ne u smislu da poludis (mozda neki i jesu :P ) nego (bar mene) daje onaj neki lijepi osjecaj uspijeha. Nakon dva mjeseca brige, provjeravanja(precestog) te vjestog skrivanja i kamufliranja (od nepozeljnih i znatizeljnih ociju) vidim plod svoga rada. Mislim da cu si do kraja zivota prepisati tu anti- stress terapiju :D I moram naglasiti kad sam mislio da je pohermila bio sam u krivu,jer nije bilo muskih cvijetova, nego neke kuglice sa dlacicama, sto sam kasnije procitao da su to zenski cvijetovi ako se ne varam.
Hahaha, da, kod tebe sam to vidio pa mi je srce bilo na mjestu. Ma i ja sam probao pincetom, al nakon 50 skinute vise mi se nije dalo, pa reko sta bude ,bude. A na kraju je ispalo odlicno. Bebice bacene u mrak, u nedjelju planirana dekapitalizacija :D
Pozdrav moji dragi Vutrasi, nakon 2 mjeseca, tocnije 10 tjedana ili ti 70 dana otkako sam i ja poceo prvi grow, doslo je vrijeme i za prvi HARVEST. Tako da 7.2.2016. nakon 5 ne lakih sati capkanja i fiziranja, moje dvije ljepotice su objesene naglavacke. Znaci mislim da je ovo fizicki (a malo i psihicki) najtezi pothvat u cijelom growu. Uz pomoc bolje polovice, zajedno sa trimom, i pokojom stabljikom (na vecim cvijetovima) u mom boxu je sada na susenju 991g svjeze vuvice :D Iznedadio sam se koliko toga ima, i nisam ocekivao da ce biti toliko. Po mojoj kalkulaciji bi trebalo ispat negdje oko 200g, sto bi znacilo da sam ispunio g/w , al to cemo vidjet kad se posusi prije nego sto bude islo u tegle (za koje sam sad siguran da nemam dosta) evo koja slikica od sinoc big team The biggest one Sve na okupu Pitanjce, koji % vlage nebi smijelo prelaziti? Probo jesam pusit,i odlicno je, al prije nego sto se posusi kak spada necu komentirati. Osvrt na grow,posto je prvi Dakle, kada sam se poceo informirati nisam ni mislio da cu do ovde dogurati. Pa je pocelo nabrijavanje, nabavka dijelova, projektiranje boxa, pa klijanje, nezgoda sa brendiranom menkom, pa djecje bolesti dok su bile male, pa primjetan rast i naglo bujanje, pa lst, stelanje temperature i vlage, pa pregnojavanje, pa prvi flush, pa formacija cvjetova te njihovo debljanje, kriva prosudba da je pohermila, pa olaksanje kad sam shvatio da nije, i onda zadnji flush i harvest. Da, znam, nadrobio sam klasican proces growa, ali meni je to bilo nerealno do sada. Nije lako growati, al bogami nije ni tesko. Treba se malo angazirati, pratiti sta se desava,a ne samo udrit brigu na veselje. Jako sam sretan sto sam se upustio u ovo, jer kad vidim ulozeno/dobiveno nemogu skinut smjesak s lica.Koristeci rezim svijetla 24/0, rezultati koje sam dobio su preodlicni, em nemoram paziti na razliku dan/noc, jer nema noci, em se nisu previse izduzile pa ih je lakse bilo trenirati.Tako da cu koristiti taj rezim samo. U pocetku su mi bili rekli da je 150w naknap da bi grow odradio kako spada, pa sam naknadno bio dodao 2x20w koje su naposljetku samo visile sa reflektora nekih 3cm od kojeg vrha, ali ocito je dovoljno svjetla i za moje potrebe nema potrebe za jacom rasvjetom,bar ne za sad. Najbitnije nemoram se vise j**at sa lokalnim dilerima, pa cekaj, pa nema, pa me skrati, brige moje proslosti. A i izmedu ostaloga sad cu znat sta pusim. :D Pošto mislim da sam mogao to bolje obaviti, uskoro krecem sa istom sortom , jedna biljka u isti box, mozda veca tegla, to ce mi bit kao popravni :D Zelim se zahvaliti svim clanovima, oni koji su mi aktivno pomogli, oni koji su mi pomogli a da toga nisu ni svijesni, te cijelom forumu koji postoji da bi pocetnici (zaljubljenici u nama dragu biljku) mogli doc do znanja koje im je potrebno da vizualiziraju i ostvare svoj prvi grow, a tako i svaki onaj poslje tog. Posebno hvala mom mentoru @Stipe koji je u pocetku trpio hrpetinu mojih pitanja :D :vutra: RULZ :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Upalio klimu, u box ubacio onaj sakupljac vlage (mada mu ne vjerujem bas) i sad cu izbusit rupu i ubacit jos jedan vent za ispuh, znam da mi sad tek netreba da se uspljesnivi kad smo tako blizu cilja :D i btw. HVALA :D
Hvala once again Klima k**ca ne radi pa sam mali radijator ubacio unutra temp 25 vlaga 50-60 to je nadam se oke :D pocupo korjenje van da ocitistim potove, i mislim da izgledaju cist solidno,iako sam mislio da ce se zapetljat, al valjda dobro sto nisu. takoder sam si odrezo ove deblje grane, a od jedne cak i ''deblo'' pa mozda napravim neki spic cigar ili pipe mozda, nemam trenutno inspiracije :D
@1310 znao sam ja da ce one dvije cfl imat kljucnu ulogu :D hahaha Vidjet cemo za koji dan koliko ce biti :D pa ce sve dileme bit rjesene, vec plairam ice hash raditi :D Mislim da nije samo do rasvjete samo, treba na sve pazit, ja sam imao dosta problema tokom growa, ali cim sam nesto primjetio odma sam to iso rjesavat, cak jednom u 4 ujutro :D draga kaze da sam lud, ja joj vjerujem xD Hvala svima. Svima zelim duplo kolko sam ja dobio :D :D
Trim je suh(ispalo ga je 63g), tako da cu sad od njega raditi ice hash al neznam kako da procijenim dal su hedovi suhi kak treba @1310 u utorak kad si reko da ne cekam da grancica bude suha , sam sve hedove (a bilo ih je dosta) koji su bili izvana suhi prebacio u staklenke, al posto sam procijenio da su jos nekako vlaznjikavi, jucer sam ih opet vratio na susenje. pa ako postoji neki recept volio bih znati...
Fala :D nakon sto izhasisarim, bacam sve u staklenke. Al prije toga na vagu da okvirno vidimo s cime raspolazemo :D
Evo rezultata :D:banana123: znaci hedovine ima 230g i trima ko sto sam reko 63g( koji je sad u ledu ,pravi se hash) sto je sveukupno 293g ( da nisam tu i tamo skurio koju pljugu mozda bi bilo 300 smiley9934:lol: ) @Windfucker9000 & @1310 izgleda da je 1310 bio u pravu :let::makaze: ž ugl , ja sam preeezadovoljan :D pa stavljene u staklenke evo i trima u ledu :D za koji dan bacim smoke report i napon ce i moj dnevnik u zavrsene :D
Hvala :D jucer sam napravio bas pljugetinu... stavio glisticu u sredinu jaooo nemam rjeci Znaci trava se ljepo pusi, nakon 3-4 dima osjecas da te pocinje primat. Jos sam komediju stavio, bas neka idiotska komedija Draga i ja smo plakali od smijeha, fino drzi, a kad pocne pustat il smotas jos jednu, ili u krpe Prezadovoljan sam i okusom i radom, posto mi je ovo prvi put da pusim nesto sto znam da pusim neznam kako da detaljnije to docaram :D :D :D Ugl, dnevnik moze u zavrsene :D A nakon malo odmora krecemo sa popravnim :D hvala jos jednom cijelom forumu i ekipi na njemu jer bez vas vjerovatno jako puno ljudi nebi se bacilo u ovaj hobi. :D :respect::vutra::spliff: