Seme: 2x Durban Poison regular i 1x nepoznati autoflower muzjak (moze biti AutoBluebery, AutoHaze 2.0, AutoJet47). Box: 50x50x50 Svetlo: CFL 85W 6500k i 78W 2700k,ukupno 163W. Zemlja: Florabella universal sa perlitom,kokosovim vlaknima,vermikulitom Djubriva: Slavol,Plantela cvet. Saksija:4l improvizovani smart-pot-ovi koji sam sam napravio. Rezim svetla: 12/12 ceo grow Evo jos jednog dnevnika posle dva koja su se oba zavrsila mudonjama :mad: Ostavio sam tog jednog mudonju autosa i nadam se da ce bar jedna od ove dve Durbanke biti zenka pa da pravim seme za outdoor 2015 :) Durbankama je prvi dan na 12/12 a muzjak je 20 dana bio na 20/4 i od danas je na 12/12 ali za njega necu ni da brojim,ionako mi treba samo za polen. Durbanke: Muzjak autos odvezan od zice i presadjen iz vece u manju saksiju da se ne bi gurao sa Durbankama,nece mu nista faliti,upravo dobio punu dozu Plantele cvet:
Nisam bas dobar u smoke report-ovima,dim je bas jak i bas grebe grlo jer je nisam flushao ni izgladneo pre harvesta i nisam je drzao 48h u mraku pa moram da razblazim sa malo vise duvana ali ide to nekako :D Rad je dosta blag (jebiga ipak sam je skinuo na pola cvetanja) ali je klasicna sativa,nema sedenja,tera te da se smejes i na komunikaciju,uporedio bih osecaj kao da sam popio 4-5 piva...hehe,svidja mi se,da je odcvetala do kraja bila bi vrh,ali bice popravni za outdoor :) Harvestana: Seed deo growa,rezultat 25 semenki: Re-vegetacija odlicno napreduje posle 7 dana na 18/6 rezimu,pooolako se pojavljuju novi listici i mesta gde ce biti buduci vrhovi,spor je ovo proces ali ide :) Moze u zavrsene dnevnike i vidimo se sa re-vege outdoor dnevnikom uskoro :) :) :)
Nisam bas dobar u smoke report-ovima,dim je bas jak i bas grebe grlo jer je nisam flushao ni izgladneo pre harvesta i nisam je drzao 48h u mraku pa moram da razblazim sa malo vise duvana ali ide to nekako :D Rad je dosta blag (jebiga ipak sam je skinuo na pola cvetanja) ali je klasicna sativa,nema sedenja,tera te da se smejes i na komunikaciju,uporedio bih osecaj kao da sam popio 4-5 piva...hehe,svidja mi se,da je odcvetala do kraja bila bi vrh,ali bice popravni za outdoor :) Harvestana:
Znam znam ceo postupak ali izduvni vent mi je pc 12v i taman odrzava temperaturu kako treba,sa filterom bih ga ugusio jos vise i napravio bih rernu unutra :D A za jaci (bucniji) vent nemam uslova jer je i ovaj boks donekle stealth ali na zimu se selim pa ce da padne neki hps250 za pocetak hehe :)
Jebiga brate i meni je mnogo krivo,znam da bi na kraju bio vrhunski dim al nisam se nadao da ce tako mnogo da se oseca :( Ne smem toliko da rizikujem :whato:: Sta da se radi,bar ce da ostavi potomstvo :)
Hoce hoce naravno za nekih 7 dana samo da se prosusi malo mada zeleno je ovo dosta,ima tek po koji mlecni trihom :) Malo bi ovo bilo u svakom slucaju,daj boze da ima 3gr :D Ali nema veze,volim da growam i minijature i outdoor dzinove ali bice zabavno gledati kako se u re-vege ova dva mala hedica pretvaraju u zbunove :D
Evo sad valjda moze,nesto sam editovao :)
Jutros ulazim u kucu posle 2 dana i osetim neverovatno jak miris biljke :whato:: Ni jedna mi do sad nije ovoliko mirisala u cvetanju. I to sam plus osetio u prizemlju a biljka mi je na drugom spratu :eek: Stvarno ne mogu to sebi da priustim s obzirom da mi mnogo ljudi dnevno prodefiluje kroz kucu a nemam mogucnosti za karbon filter mada bice i toga kada na zimu sklopim pravi hps boks hehe :) I evo sa zaloscu vas obavestavam da je patuljcica morala da ode :( 33. dan cvetanja,poslednji trenuci zivota: Harvestana: Seed deo growa odlicno napreduje,za nedelju ili nedelju ipo dana gotove semenke :) E sad poseban deo :) Rekao sam da cu je nakon harvesta re-vegati i uzeti 5 klonova za outdoor,e pa da pocnemo :) Jako je jednostavan proces: -Ostavljeno par listova da obavljaju fotosintezu i dva malecka hedica iz kojih ce krenuti novi vrhovi. -Pogasene 2700k cfl i ostavljena samo 85w 6500k. -Svetlo vraceno na 18/6 -Mrzelo me da je presadjujem i orezujem koren pa sam je samo flushao i nahranio sa 1/3 doze platele list i slavola. I sad cekamo :) Samo da harvestam menke pa moze ovaj dnevnik u zavrsene (bice jos jedan zavrsni update) a zapocecu novi sa ovim re-vege za outdoor :)
Ljudi hvala vam svima :joint2: Da nije bilo :vutra: ne bih znao ni semenku da proklijam :D A stvarno radim ovo sa gustom i nekim zadovoljstvom,smiruje me dok petljam oko biljke,iskljucim mozak totalno :) Pristupam growanju krajnje jednostavno,nema merenja ph,ec itd,dam joj svetlo,vodu hranu,malo je treniram i ona radi svoje :) Naravno ovo sa cfl i malim boksom je sve zezanje,mala kolicina se dobije ali grovam za dusu hehe :) Power voleo bih i ja da se cela uhedari ,nadam se da hoce :D
Mucenici na prozoru semenke polako pocinju da dobijaju saru :) 51. dan od pocetka na 12/12 - 33. dan cvetanja,od toga 13. dan cvetanja na 11/13 :D Pocinje da se deblja lagano ali sve je to jos prozirno bar ja mislim,nisam mogao bolje da izostrim jbg :) Ima ona da gura jos mozda do kraja 3. meseca :)
28. dan cvetanja:
Slikacu je u ponedeljak da bude update tacno na 7 dana,tad ce biti 21. dan cvetanja,znatno je ili je mozda cak i skroz usporila rast,sad se samo deblja lagano debelica mala :D Nego samo da zapisem sebi,plan za outdoor 2015: revegacu ovu biljku krajem marta i od nje cu da uzmem 4 klona koje cu da vegetiram 2-3 nedelje nakon sto ih ukorenim i krajem aprila idu napolje ,time automatski dobijam sve zenske biljke i u maju cu da piknem jos par autosa nakon sto mi u boksu pokazu pol a jednog muzjaka ostavljam unutra za polen:watch::wave:
Hvala al tek ce ona da se zabeli ;) :watch: Ma obicna folija za sofersajbnu,ima svuda da se kupe za 2-3 evra :)
Hehe ma salim se ja,znam da je sitna al bice bar jos ovoliko deblja do aprila :)
Uze mi rec iz usta :D Lagano samo sativa je to,ubuciće se ona jos za 2 meseca :)
Bas bas :) Sad krajem meseca stizu i čiliji,bice veselo na prolece :D
39. dan na 12/12 od pocetka, 21. dan cvetanja: Ipak sam resio da je od danas prebacim na 11/13 i tako ce ostati do kraja. Za sad sve ide po planu,pojavljuju se trihomi na sve strane,vrhovi pocinju da se debljaju...bas me zanima kako ce sve ovo da izgleda do kraja marta :D Planiram da je zapalim tamo negde pocetkom aprila kada krenem u outdoor da proslavim pocetak outdoor sezone :)
LST-irao sam i listove hehehe :D Guram jedan pod drugi ove sitne da ne zaklanjaju cvetove,lst-iram ih,bas izbegavam da ih secem. Bice sitna al dinamitna :D
Autos je zavrsio u rizli,poslusao sam starije clanove da ne sadim njegovo seme u out ove godine. A Durbanka koja kilavi na prozoru je puna semena,oprasena upravo tim hermi autosom,to seme cu vec da testiram u outdoor-u :) Evo je u boksu na slikanju: Formiranje semena: Biljka u boxu 33. dan na 12/12 od pocetka, 15. dan cvetanja: Na neki nacin mi je malo zao sto je nisam ostavio bez treninga pa da bude jedna biljka-jedan debeli hed nego ce ovako imati par manjih ali dobro,zanimacija do outdoor-a :)
Lepo to izgleda ovako na slici ali problem mi je sto sad glavni hed pocinje gusce da raste,nemam gde da utaknem zicu a zao mi da ne potrgam kalikse,moram bas bas pazljivo :( A opet zao mi da je odaljim od cfl-ki da se izduzi malo (sad je na nekih 6-7cm udaljenosti) jer ionako to sve dosta sporije ide pod cfl...
27. dan na 12/12 od pocetka, 9. dan cvetanja: Sledece zalivanje dobija samo vodu i slavol pa onda puna doza plantele cvet(+ slavol) ili pola doze u zavisnosti kako se ponasa i tako u krug. Nista posebno se ne desava,samo lst lst lst :D
Volim taj LST pa to ti je :D Uzecu i tu varijantu sa kombinirkama u obzir :D
Guram guram :D Imace svaka 2 dana po malo dotezanja i tako u krug oko saksije dok vise ne bude imalo mesta ili ne bude moglo od tvrdih grana :) Vec sad pola kuce mirise :D
Autos i jedna njim oprasena Durbanka su oboje zavrsili na prozoru a druga Durbanka se baskari po boksu :) Evo autosa i oprasene Durbanke. Autos hermi 43. dan zivota: Njegov polen i oprasena Durbanka presadjena u 4L saksiju: Oboje su na pozoru,nisu mi bitni,hocu samo seme da uzmem da se zezam malo i experimentisem a bice od njih za par pljuga jbg :D A evo i gospodje durbanke koja je ostala u boksu neoprasena,upavo presadjena u 4L,istrenirana i dobila pola doze Plantele cvet i punu dozu Slavol-a. Nastavicu sa LST dok grane ne otvrdnu tolko da ne mogu vise da savijam. 23. dan na 12/12 od pocetka, 5. dan cvetanja:
Evo sta se desi kada mladjem bratu ostavite biljku na cuvanje na 7 dana :mad: Ali dobro,nije tako strasno. Autos hermi 20 dana na 20/4, 18. dan na 12/12,ukupno 38 dana zivota: Donje lisce se nacisto osusilo i vece po malo krenulo da zuti: Poskidao sam osusene listove,dao mu punu dozu plantele cvet i stavljam ga na prozor do kraja da ne bi oprasio sve po boksu,jbg bice od njega do kraja za 2-3 pljuge i po koja semenka ;) E Durbanke su me prijatno iznenadile,OBE ZENKE :D:):rolleyes: Ujutru putujem na 3 dana pa ih u petak presadjujem u finalne saksije i radim im lst,sad ce da se baskare po boxu hehe :) 18. dan na 12/12: Prva: Druga:
Ljudi vidimo se za 7 dana,biljke ostavljam bratu na cuvanje :D Pozdrav od mene i jedine preostale zenkice koja je skoro napunila mesec dana i sutra dobija novi dom :)
Oprah znam ako ispadne hermi da moze da oprasi sve zivo uokolo,zato i racunam da ako posadim pocetkom maja da ce vec krajem jula/pocetkom avgusta biti za branje a tad sve regularke tek pocinju da cvetaju :) Ili mi je drugo i mozda cak i bolje resenje da se sa tim semenom zezam indoor preko leta dok cekam regularke :D
Hehe ma opusteno :) Dobra je genetika samo sam pomesao sve menke,zao mi da pobacam sve,izolovacu njih par u sumi negde,posle povadim menke i eto dima...hehe :) :cool:
@PowerSeed Posadicu par komada u neki izolovani deo sume da ne moze da mi oprasi (ako budu hermiji) normalne biljke a i svakako nece stici da oprasi jer ako ih posadim u maju zavrsice tamo negde krajem jula/pocetak avgusta,nista me ne kosta da probam :) @stipe Ja sam vec nacisto sludjen oko mozganja zbog Hermoslava ,neka ga pa sta mu bog da,imace i potomstvo mucenik...haha :D Elem evo update: Svetla su mi uvek na 10ak cm od biljaka nego uvek sve zivo ispomeram zbog slikanja :confused::) Durban poison regular 9. dan na 12/12: Presadjene u malo vece saksije gde ce da budu 7-8 dana pa idu u konacne saksije gde ce da budu do kraja,prihranjene sa pola doze plantele cvet jer sam na jednoj primetio da lagano zuti lisce jer je zemlja vec koriscena,bili su mi ciliji u njoj preko leta :D Hermi: Evo i ljutog Hermoslava,ostavicu ga do kraja u ovoj maloj saksiji od 0,5l radi experimenta,za sad se ne buni,svako drugo zalivanje dobija punu dozu Plantele cvet :) Bananice u akciji: Zajednicka:
Hehe u svakom slucaju znas bolje od mene :) I da bude regular seme nema veze,pusticu ga do kraja,bice semena u out-u na prolece pa cemo da vidimo sta i kako dalje,nikad do sad nisam video da muska biljka pohermi pa izbacuje klasicne muske cvetove pa njih batali skroz i nastavi sa bananicama i pistilama,bas me zanima :) Hvala :cool:
Koja zajebancija,zabole me glava o_O Po ovom tvom sam otprilike skapirao da ja imam musku biljku koja je bacila zenske cvetova i koja ima XY hromozome,i ako sa njom oprasim regular zensku biljku sa XX hromozomima dobicu regular seme. Mene sada tu buni ona Powerova prica sa sredinski uzrokovanim hermijima(to je ovaj moj nadam se,zbog bananica,nema muskih cvetova,samo bananice) kada oni oprase sami sebe ili regular zenku da se dobija fem seme :confused: izgleda da cemo videti tek na prolece kada posadim :D
Ljudi bice update danas/sutra,samo hocu sad da pitam nesto jer mi oko ovog hermoslava nista nije jasno :confused: Koliko sam ja razumeo Power-a stvar sa hermijima je sledeca: postoji genetski i sredinski uzrokovan hermafroditizam. 1. Genetski hermafroditizam je kada je biljka vec na rodjenju genetski predodredjeni hermi i od samog pocetka cvetanja izbacuje i muske i zenske cvetove makar bila u najidealnijim uslovima za grov. I takvi hermiji se NE koriste za pravljenje feminiziranog semena jer bi biljke koje bi nikle iz takvog semena sve bile genetski predodredjeni hermiji. 2. Sredinski uzrokovan hermafroditizam je kada je zenska biljka usred nekog stresa (menjanje svetlosnog ciklusa,fizicka ostecenja,djubrivo itd...) pocela da izbacuje muske cvetove (bananice) radi produzetka vrste. I ako sa polenom iz tih bananica oprasi samu sebe ili drugu zensku biljku rezultat ce biti feminizirano seme. E sad,moj hermoslav je prvo izbacio obican muski cvet (prvi preflower je bio jaje) i nastavio da izbacuje muske cvetove dok u jednom trenutku nisam video i pistile,znaci istovremeno izbacuje i pistile i jaja koja sam uporno skidao dok danas nisam video ovo,BANANICA,ima ih svuda,i samo njih sad izbacuje uporedo sa pistilama: Sad mi tu nista nije jasno,da li je ovo u stvari genetski predodredjeni hermi koji je usled stresa od na primer malecke saksije i menjanja svetlosnog ciklusa sa 20/4 na 12/12 poceo da izbacuje i bananice i da li ce kada oprasi sam sebe rezultat biti fem seme??? U svakom slucaju cu baciti par semenki u outdoor na prolece pa da vidim sta ce da ispadne,bas me zanima nego sam hteo ovo da podelim sa vama da vidim sta vi iskusni mislite? :)
To cu i da uradim,sad ce da radi pinceta :D
:eek: HITAN UPDATE ZA AUTOSA!!! :eek: E ovako,da se podsetimo,bio je 20 dana na 20/4 a danas mu je 3. dan na 12/12 s tim sto sam ga pre 2 dana presadio u bas malu saksiju jer je muzjak i nije mi bio nesto posebno bitan nego samo za polen,tamo negde oko petnaestog dana na 20.4 je pokazao prvi muski preflower i od tad je samo muske izbacivao,evo prvog: Upravo zbog toga sam ga otpisao i planirao da jednu zensku Durban Poison oprasim sa njim,MEDJUTIM PRC,ima jaja al ima i dlacica koje sam jutros uocio: Znaci muskarac postao hermi,ovo u zivotu nisam video da se nekome desilo :confused: Ostace u maloj saksiji da ga gnjavim malo i da bude kao neki experiment :cool: Posto je genetski uzrokovan hermi nema nista od oprasivanja tako da cim neka Durbanka pokaze pistile hermi ide na prozorsku dasku :D Ali pusticu ga do kraja,zanima me kakav rad ce imati :) Pre i posle lst: Sta vi iskusniji mislite o ovome,meni je bar cudno da muzjak pohermi? :confused::confused::confused:
Iskreno to sam od tebe i video,u nekom od dnevnika si naveo da sve potove busis na sve strane :D hehehe :D A daleko sam ja od majstora,kad vidim tebe,Powera,Jacka,Cilla,Kreativnog,Hejza,Zlo i jos brdo vrhunskih growera koji imate vise growova u guzici nego ja godina onda tek shvatim kolko u stvari ne znam :D Jos uvek ucim kako i sta pa kad nabavim neki veliki box sa recimo 400w HPS da pokazem sta sam naucio :) Mozda sledece zime a do tad se zezam sa ovim maleckim i ne mogu da docekam outdoor :)
Ne ode,opusteno :) Ideja pravih smart potova je tzv ''air pruning'' iliti ''vazdusno orezivanje'',kada koren naidje na vazduh taj mali delic korena odumre i koren se grana tj teras koren da proizvodi brdo novih malih zdravih svezih korencica po celoj saksiji umesto da se koren vrti u krug...eto,to je nesto najprostije ukratko :) to naravno vazi za prave smart-potove,ovo moje je neka improvizovana verzija :D ali opet mi svaki put bude brutalno dobro razvijen koren :)
Ljudi hvala svima na pozitivnim vibrama,boga mi nagledao sam se testisa na biljkama u zadnjih par meseci samo tako,dosta je vise bilo :D :D :D Vejka evo: Normalna saksija samo ih izbusim nacisto sa svih strana :)