Galerija nije uvezena
Pozdrav growersko-konzumatorskoj zajednici i onima koji će to tek postati.......... Ove sezone otvaram dnevnik da podjelim s vama svoju veliku strast i ljubav….uzgoj cannabisa….ne volim riječ marihuana jel je to pogrdni naziv za ovu biljku….koja zaslužuje puno više poštovanja nego ga trenutno uživa u cijelom svijetu. Growam iskljućivo za sebe i svoj gušt...ali nije samo rekreativa u pitanju.....nego i tumor s kojim se bori član uže obitelji.....znači dio za uživanciju a ostatak za ulje. Odlućih se za feminizirano sjeme iz dućana da ne gubim vrijeme i resurse na muške biljke koje meni ne koriste za niš…..zasad niš ne križam pa mi polena ne treba….. Pink Plant Sativa 85% Indica 15% Thc High Yield Alta Indoor flowering 55-65 day End of flowering height 2 – 4 m Outdoor harvest from mid to end October Weight/Yield in soil between 1 and 2 kg SUMMARY: Outdoors, it is an extremely vigorous plant, rather big, with true super-productions. Its pistils turn pink during the flowering phase. It generates little ambient odours, which makes it ideal for crops where smells might be a problem. Special kush #1 THC 17% CBD Low Yield Outdoor 500-550 grams per plant dried Height Outdoor 200 - 270 cm Flowering time 7-8 weeks Harvest month Late September Genetic background Afghan x Kush Type Sativa: 20% Indica: 80% Effect Clear and energetic U planu je multi topiranje, razno piganje, vezanje i natezanje iliti LST, a kasnije vjerojatno i supercroping....ovisno o razvoju situacije.....a sve u cilju da budu šire nego višlje....iz više razloga...bolje dobijaju svjetlo, lakše je općenito hendlat s njima, vjetar predstavlja puno manju opasnost kad su niže i zavezane...manje su uoćljive i svašta još Napominjem da trenutno nemam mogućnost da budu u zemlji....zato im neče niš falit u teglama....potrudit ću se da dobiju najbolju moguću brigu....znam da će neki reč da bi bile bolje i veče u zemlji....ali o tom po tom....bumo vidli u 10. mjesecu rezultat Zemlja je zmiksana u omjeru
ovako se provode dosadne zimske večeri...... malo po malo i došlo je vrijeme za špicu, krunu ovog mojeg dnevnika a to je svima nam poznata i draga juhica.....od vrhova otišlo je nešto malo preko pol kile suhog materijala, utopljenog u ukupno 12 litara benzina.....u dve ruke..........skoro puna kanta od farbe....nije stiskano niti prešano.....ugrubo otrimano i sušeno oko dva tjedna na desetak stupnjeva i 55 - 60 % vlage samu proceduru neču opisivat jel je identična ko na Rickovoj stranici a i napisana je na forumu više puta pa ne moram ja još jedan put.....ewo par slika di se manje više sve vidi od početka do kraja materijal filtriranje krčkanje gotova stvar od pol kile je ispalo 80 ml ulja.... nakon ovako mokre i loše sezone skoro bez sunca, bez ljeta......sretan sam da je ispalo i to kaj je ispalo.....kak god bilo...... još jedno iskustvo više u dupetu s vizijom više za sljedeću sezonu.... sad do sljedeće sezone ostaje slinjenje po indor dnevnicima...... što više pametno reči......osim da se zahvaljujem svima na podršci i praćenju, savjetima ili kritikama i još za kraj......posebna zahvala članovima foruma : mičurin i Peti Element.....oni znaju zašto....... Stay high :leafblunt:
malo materijala.......na mokro....s vodom na suho......bez vode, samo prosijavanje
.....malo da se osvježi dnevnik s nekim zgodnim detaljima dvije staklenke od pekmeza pune trima + led + mikser + posuda i udri....... nakon toga cjeđenje u iste te flaše + plastična.....i ocjeđeni materijal u flaši izbilza izgleda ovak....prije nego se slegne na dno..... nastavk uskoro :leafblunt:
Hot Grower - Oko Sokolovo :thumb: možda je prazan calyx
OPG je odlična ideja.....recimo u Uruguayu....da ne mora bit tajni OPG di smo ono stali....hmmmmmm...... SK #1 iz rajskog vrta
hvala :D PPR(retard) ova je bila boležljiva od početka s pola lista žutog a pola normalnog i nisam joj posvetio punu pažnju.....čak sam dolazio u napast da ju bacim u smeče/kompost ali na kraju nisam....puno je manja od ostalih a iz navedenih razloga nije otišla u veču posudu od 18 litara......da nije bilo problema sa pljesni i gusjenicama dala bi solidno....vrhovi su dosta manji nego na ostalim biljama i dosta prozračni....za razliku od ostalih pinkica di su vrhovi doslovno tvrdi....nakon jedno tjedan ili više dana mraka porezana i stavljena na sušenje....da je mogla ostat vani ostala bi i nebi bila tolko u mraku ali bila je velika vlaga + gusjenice + nedostatak vremana.....od mraka nije bilo nikakve štete, mrvicu se udebljala i to je sve.... suha izgleda ovako...... :leafblunt:
:P bombastik fantastik Special Kush #1..........suhi i fini ovo u malim flašama ide u juhicu direkt....za početak :P modna revija nije gotova.....ima još mladih dama za ispratit nastavak uskoro
Orange bud.....mada nije baš orange al ja se ne bunim.....lako za boju...... poštucano, osušeno i spremljeno u staklene posude.....2 x 2.5 litre i jedna od litru nisam stavljao na vagu pa nemam pojma kolko ima......a nije ni bitno.....bitno da se ima štofa ima još posla po dnevniku......nastavak uskoro :spliff:
Pink plant - down nema više živog.....zadnja berba je bila na puni mjesec u vrijeme ploda doćekao sam skoro polovicu jedanaestog mjeseca s njima......da nisu bile natkrivene davno bi to bilo skinuto pun manje zrelo nego je sada.....cvat je trajao oko 60 dana.....i malo preko toga.....mogle su se još malo popunit ali više nije išlo.....niska temperatura, oko 15 stupnjeva manje od idealnog, velika vlaga u zraku zadnjih mjesec dana i više ih držat na životu nije bilo nikakvog smisla....... još pinkica......... :leafblunt:
još malo pa nestalo......s pinkicama sam dočekao još jednan puni mjesec....za mene još jedan u nizu a za njih zadnji....... niš specijalno se ne događa.....pomalo skidam di ima pljesni a ostatak će za dva do tri dana pod nož/škare cvijetić skinut s pinkice otriman više nego ostatak....za slikanje ;)
mraz nisu vidle jel su nadkrite sa najlonom od početka devetog mjeseca ali lišče je potamnilo odozgora stanje u vrtu je takvo da su ostale na životu samo pinkice....jedna je još čitava a druga je skoro skroz pobrana zadnje hranjenje je bilo prije cca tri tjedna, a od onda su dobivale samo vodu sad ih skidam ne zato jel su gotove nego pljesan napada na sve strane.....nisu bile namočene ali zadnjih dva tjedna je dnevna vlažnost zraka od 80% na gore i to je napravilo svoje.....rezuckam pomalo par dana....ne stignem u komadu to napravit ostale su ili na sušenju ili u teglama....o njima drugi put....sad ne stignem....moram opet rezuckat.....
malo kushovinja izbliza.....a zašečeren do neba i natrag detalj....Pink plant.....još malo pa rezuckanje dolazi :leafblunt:
hvala ljudi moji dragi...... idemo dalje.....sinoč je još jedna priklana....grana koju sam nepažnjom strgao s jednog od dva kusha bilo mi je žao bacit je mada nisam više imao mjesta za novu biljku, a da ostane skrivena veča grana je porezana na manje grane, umoćena u prah za ukorjenjavanje i piknuta u posudu od 6 litara prvih par dana je izgledala tužno i stajala je u zatvorenom pokraj prozora da nije na suncu direkt da ne krepa dok se ne primi u novu posudu..... izborila se i preživila a i dala dobrog štofa, s obzirom da je spašena grana koja je mogla završit na kompostu.....naravno očerupana zbog pljesni.... trenutno nemam mikroskop pri ruci ali kad sam gledao prije desetak dana bilo je več dosta tamnih a sad sigurno dominiraju tamni, bila je u cvatu preko dva i pol mjeseca kad sam skidao lišče s nje primjetio sam da ima jako velike trihome, skoro pa u potpunosti vidljive golim okom bez pomagala miriši na finu zrelu potentnu vutru
okus je odličan....slatko kiselo mrvicu vuče na skunk....u tragovima još niš od ulja.....kad se štof osuši onda ide juhica sa hesijem sam zadovoljan....ne mogu niš prigovorit....osim kaj jako skida ph....al ono baš jako....ako malo pojaćaš dozu zna otić ispod 6.0 razlika između onog pobranog "na silu" radi pljesni i ostatka koji je skinut oko tri tjedna kasnije je nebo i zemlja i miris i rad još ima živih i zdravih među biljem.....Pink plant.....cvjeta oko 50 dana u grubo....puni se pomalo nočas su preživile jednu od najačih oluja ove sezone....bar kod mene......krov je bacilo skoro cjeli dole....a one stoje obješene svaka grana na svoju stranu....nije niš puklo ali se sve savinulo prema dole trebalo je potrošit čitavo popodne da se to malo dovede u prvobitno stanje i ponovo poveže dobijaju ljubičastu boju pomalo zasad nema pljesni ni gusjnica po njima a gusjenica vjerujem da više neče niti biti zelena cijev na slikama.....šestfrtaljaka......col i pol ;) :leafblunt:
ja ipak mislim da će dobit još jedan prehrambeni tretman do kraja, ali o tom po tom....ima još vremena kad krenu kiše neće bit neke velike štete jel su nadkrivene i ne pada po njima ni kiša ni rosa i imaju ventilator dobile su jučer svaka po 25 litara vode....ubili me komarci dok sam to radio :kenny_revenge: ....nemreš sve odjedanput zlijat...nije livada... ja sam više rođen za opuštanje uz hortikulturu ;) nije sve pobrano...ima živih još....neke na suncu a neke u mraku....kush je pobran i za njega jedino mogu reč da je do jaja doslovno...naravno ko voli indika efekt s relativno "bistrom" glavom......čak i ovaj nezreli....za 15 min hodaš cik cak i gledaš u križ......ok, uvijek se može napravit manja pljuga pa je i efekt manji ali ako staviš malo više a nisi u kondiciji onda cik cak i ostalo preskaćeš i prelaziš direkt na hrkanje :snupi: kad već pišem da nakeljim i jednu lijepu....OB.....pistile taman kak treba.....a i trihomi Orange bud porezan i stavljen na sušenje Na njemu sam napravio tehniku zvanu "Main lining"...........nije baš 100% odrađeno po PS-u....trebalo je sve sitne donje grane odrezat i glavnih 16 vrhova bi bilo dosta deblje.....ja sam i ovako zadovoljan....moglo je i bolje ali šta je tu je....uvijek može bolje na prvoj slici se vidi di je topirana i koliko puta :leafblunt:
zadovoljan u smislu uzgoja a u rizli.....ne znam još...nisam probal buja i dalje.......sad su samo dvije Pink plant biljoze ostale.....uzivaju punu komociju jel više nema Kusha malo sam ih razmjestio koliko je bilo vremena.....treba ih još malo bolje povezat i rastegnut posude - gume u kojima su biljke bile su sad ispražnjene.....oko 80 litara je imala svaka na raspolaganju,puna vreča od balkonije + 4 lopate.....sve tri gume napunjene s korjenjem totalno osim prvih dva tri centimetra na vrhu..... dimenzije su cca metar i trideset puta metar i trideset a visina oko metar i pol.....ne stane u kadar jedna čitava..... još jedno dva tjedna i gotove su skroz....čeka ih još jedna full doza do kraja kaj se gnojenja tiće i nakon toga samo čista voda pljesni i gusjenica nema po njima....malo skakavci grickaju lišče ali s tim se uopče ne zamaram....nek grickaju....još malo pa nestalo..... :leafblunt:
rogata je orange bud kojem je danas kolinje
sad kad je ostatk ekipe po raznim mrakovima a dio i u teglama.......sva pažnja i prostor ostaje za pinkice Iskreno, ugodno sam iznenađen tom biljkom......na početku je bilo dječjih bolesti ali osim toga ne mogu reč niš protiv nje u vegetaciji buja ko mutava....oče nebu pod oblake i stvarno je bio izazov ukrotit je da ostane skrivena....trebalo je dosta truda i vremena da bi bile u stanju u kojem su sad.....buja i dalje ali ne u visinu nego u širinu i to na očigled jučer su dobile full dozu Hesi bloom, fosfor i super vit....dva zaljevanja prije toga su dobile čistu vodu gledao sam trihome jučer i prozirni su zasad još jedna stvar me fascinira....prekrasni...30-40 cm dugački vrhovi, več solidno popunjeni, masivne grane.....a mirisa odnikud.....osjeti se blagi miris tek na metar od njih, a čak i onda se ne osjeti jako.....ova biljka je je idealna ako su susjedi jako blizu....kad sam uzimao sjeme mislio sam da to za miris piše tek tolko da nešto piše.....nisam mislio na početku da je istina....sad znam da je..... počele su cvjetat negdje iza 04.09......znači četrdesetak dana pušta brčine a sad malo fotošutinga..... :leafblunt:
zabavno je kad počneš ali nakon više sati nije više zabavno SK#1 :P .......jedan i drugi.....a veličina škara je jedva dovoljna za ovaj materijal
hahah...znam kaj misliš....ma frend od frenda i tak....je spika uglavnom ja nemam tih promlema.....moj materijal uz mene zapali jedna do max dve osobe i oni znaju da je moja i nema problema ni pitanja
buci buci....s rogovima :P........u mraku čeka kolinje
daleko je još četrnaesti mada nema kiše....al ima gusjenica......za to vrijeme i kod mene se nešto vješa.....nisu kobase al je fino.... Poseban je ugođaj bit među biljkama navečer i gledat vrhove na punom mjesecu.....a večer prekrasna....skoro pa ljetna....a miris u zraku....slatko-kiselo-zeleno dosta jako ali nekako decentno i profinjeno.....susjedima sigurno nije profinjeno..... :P ko meni.... Special kush #1 skinut nakon 70+ koji dan cvjetanja..počele oko 25.07........prva rata....ne stignem u komadu sve pokupit....neke manje grane, ostaci ostataka....veče su nažalost prerano morale past za slobodu radi pljesni..... navečer slijedi nastavak..... :hippy:
fala ljudi.....ma raste to samo od sebe....ja samo malo pomažem i poguram kad zapne...nikakva velika nauka...... Ob.....u cvatu puna dva mjeseca + desetak dana....pokazuje znakove zrelosti izgledom trihoma....prevladavaju milky sa več dosta žutih/jantar....odokativno oko 20 %, kolko je moguće procjenit.....sutra navečer ide u mrak na jedno dva dana i onda slijedi berbica, u tjednu punog mjeseca....pa di ćeš bolje.... zadnje gnojenje je bilo prije desetak dana sa full dozom hesi bloom, fosfor i supervit....prije dva dana obilno zalijan iliti ispran i sad čeka penziju ;)
malo kushovinja za promjenu....živog za promjenu
kad su male su crne a kak rastu dobijaju zelenjavu po sebi....bar ove moje....stare sigurno tri četri dana....samo te dane nisu provele na današnjoj lokaciji jel bi se to i više nego vidlo....vjerojatno donešene zračnom linijom
kak bi se ono reko....e neš majci.....borba se nastavlja....ove više ne jedu niš :P kaj su pojele - pojele su
Jesen stiže dunjo moja....ne miriše više cviće, zumbul, lale, jorgovani...... Jesen stiže a Pinkica buja....naspram njezinih vrhova....OB je igračka
ewo jedan brzinski......kush zabija i u glavu i u ostatak.....vjerujem da bi No Joke bio izuzetno zadovoljan radom ;) klasična indika.....mada sve to je ubrano nezrelo pa ni ne može imat puni potencijal kakav treba a pinkica......još je premlada za probu....bilo je par vrhova s one boležljive ali to još ne lupa kak bi trebalo za ob ne znam još niš borba se nastavlja
sexy OB sitno brojim, nemogu da stojim.......tak je nekad bilo u vojsci...sitnoooooooo
na grančicama je stanje.....dominira milky/zamućeno sa tu i tam kojom tamnijom.....još jedno tjedan dana i ide u kmicu s ventilatorom
PPR - Pink plant - retard, ona boležljiva :leafblunt:
sizifof posao mi traje od petog mjeseca.....još koji tjedan nije problem......velika je razlika u broju gusjenica kad su nadkrivene i kad su pod vedrim nebom.....odkad su nadkrivene nalazim gusjenice samo na vanjskim/rubnim djeovima biljki.....u sredini nisam našao ni jednu zasad da sam stavio najlon tjedan dana ranije, bar pola od skinutog bi bilo i danas živo i zdravo.....vrhovi su bili več solidno razvijeni i totalno natopljeni vodom.....danima se nisu mogli osušit.....to je razlog br.1 dosadašnjeg masakra......kad je več godina takva kakva je
po listovima operiraju skakavci i ovi ostali sitnog zuba a gusjenice jedu baš u samom vrhu ili ju vidiš slučajno ili tražiš pa nađeš
da ga vidiš u živo promjenio bi mišljenje....previše vlage i kiše ne paše ni lozi...... malo živog Kusha....... nova disciplina je uvedena......čupanje gusjenica pincetom....danas ih je dvadesetak palo za slobodu.....sve me strah kaj bi se dogodilo da su si mogle uzet maha.....bile su tri do četri mm dugačke....borba se nastavlja, protivnici se mjenjaju
buci buci Pinkica se pumpa na očigled.....vidim da počinje mjenjat boju pistila....za koji dan budemo vidli jel pink ili nije pink
ewo i grančice s Kusha....slučajno strgana, razčetvorena na više manjih grana....inače je bila jedna grana........ i popikana u teglu od 6 litara prije nekog vremena dosta je skinuto radi pljesni........nije pod krovim nego pod vedrim nebom....... ali još uvijek izgleda simpatično a pogotovo izbilza iz bližeg
svaki dan skidam s kusha grane večina najboljih vrhova je na sušenju....nažalost bar tri tjedna prerano kush u prvom planu.....ono kaj je ostalo od njih....iza su pinkice ostatak je završio ovako......šteta da se nisu stigli razvit do kraja.....da se ne lažemo....bili bi vrhovi ko butelje pogled s kauča Pink Plant, ona boležljiva....puni se pomalo...skinuo sam s nje par manjih vrhova gusta je ko salata i skroz drugačija od druge dvije a vidi se i očita razlika u veličini posuda Orange bud.....i s njega je skinuto nešto malo od pljesni i gusjenica Pink Plant.....polako uzima zalet i puni pomalo cvjetove ima još i ona grana s Kusha....to sam zaboravio poslikat :P
Veličanstveni je odgovorio za mene......sporije se suše s liščem.....a u sušioni ja kontroliram vlagu a ne onaj odozgora....pa si mogu priuštit sušenje s kolko tolko lišča
u međuvremenu.....i u tajnom vrtu se pojavila pljesan.....velika količina padalina i velika vlaga u zraku + gusto raslinje.....najviše je skinuto sa Kusha.....žao mi je skidat nezrele vrhove pred kojima je bar tri tjedna do mjesec dana da budu gotovi, ali nema mi druge....pošto ih ne špricam s ničim protiv pljesni.....kako reče istaknuti član PowerSeed....bolje prerano nego prekasno.....znači spašavam kaj se spasit da.....za borbu protiv prljesni je postavljen najlon iznad biljki da ih ne moči kiša i rosa.....ubaćen ventilator.....smiješno za vanjski uzgoj, ali....ekstremne okolnosti traže ekstremne mjere Orange Bud
ako me struja ne drmne.....bude i to,,,,moram neki višeči skonstruirat a da se okreće po mogučnosti trenutno je na programu jaka kiša i srednje jak vjetar sa vrlo jakim udarima na trenutke......kad mi klepeče klapna od nape....znam kak puše vani.... valjda krov još stoji
tnx ekipa nije plastenik....samo krov....to je stari....od danas je novi, u komadu bez krpanja i curenja između....a nije ni privremeno ;) skinuo sam pet šest vrhova koje je zahvatila pljesan..sve sa kusha jel je on več dobro popunjen......sigurno još ima neki da mi je promakao.....tebao sam malo više lišča poskidat i malo lakše bi disale....gusjenica nema zasad....napale su mi šimšire i pojeli ih totalno u dva tri dana, ali u svakom zlu ima nešto dobro....na svakom je bilo bar 50 komada pa puta sedam osam komada....to je brojka od jako puno gusjenica koje bi u roku dan dva devastirale moj tajni vrt.....dva dana od špricanja gusjenice nisu više davale znakove života.....zvuči ko genocid....i je.....al bolje gusjenice nego vrhovi.... krov ostaje do daljnjeg.....osim ako najave više od tri četri dana sunčanog....onda ga skidam.....ako bude ovak ko do sad onda ostaje do kraja...
kiša pada trava raste....to mi je od nekud poznato :127fs4573872: OB..... buci buci
pristajem samo na bolje ;) lijepši je pogled iz blizine......Pink Plant, ona boležljiva....izgleda da bi moglo bit pink bolje.....pistile mjenjaju boju SK#1 cvate oko mjesec dana....još jedno mjesec dana i gotov je
jedna grupna agrokultura
bolje meni ide vutrica nego kiwi....vidi se iz priloženog ;) nažalost....neče kod mene u vrt nikakva verzija koja ima skunk.....previše dunsta za moje uvjete s ovima sam zasad zadovoljan....osjeti se miris tek na tri četri metra od njih....bez vjetra kod mene je miris vrlo bitna stavka....a zna bit velika razlika od sorte do sorte
malo egzotike.....bit će bolji nego zadnjih 5 godina....mislim na kvalitetu a po pitanju kvantitete moglobi i bolje....al ja sam zadovoljan nije komercijala....za osobnu upotrebu :P malo OB :leafblunt:
......ona grana strgana s Kusha....s nje skinuto par granćica i piknuto u 6 litarsku teglu sve zajedno danas izgleda ovako..... odozgora glavna grana odozdola iznutra OB....zasad nije niš orange na njemu/njoj Kush where Kush meet Pink (bolje zvuči na eng)
:power: dobra ideja....ko mini građeviska skela
još je gusto....moram još malo pobrstit odozdoa....ali nema mreže u ovoj epizodi....da je ima bilo bi kudikamo urednije, gušče i s manje rupa...bolje iskorišten prostor....ali je malo teže operiranje po sredini...sve ima prednosti i mana.... i po lojtrici gor i po lojtrici dol.........prava malerska...četri gazišta Kush u prvom planu....pink u drugom....i boležljiva na dnu.....
do sredine dolazim na dva načina....odozdola klečim na stiroporu ili sjedim na njemu i operiam prema gore a drugi i jedini je odozgora s lojtre....nema druge nego tak tolko o slavolu i hesiju....a sad malo na zelenjavu..... OB cvatucka pomalo....uspio sam je skurit malo ali sam relativno brzo primjetio i isprao ga sa 40 litara vode i na to pada kiša dva dana....ak se sad ne ispere nikad ni ne bude.....a nije dobio ništa extra nego Kush a njemu ne smeta uopče Pink plant tek počinje lagano cvjetat, još uvijek buja ali mrvicu laganije nego do sad....ali nema ni sunca kak bi trebalo bit a Kush....oduševljava iz dana u dan.....valjda bude i u rizli oduševljenje isto..... a sad malo da zavirimo Pinkicama "pod haljinu" ;) :leafblunt: