Pozz svim veselim vutrasima,evo dosao ja i do neke nove avanture nakon nekog vremena odsutnosti.. :D :banana123:. Ponovo sam se odlucio na uzgoj jednog malog automata u istom home made boxu kao zadnji put gdje mi je bio auto blue diesel!! :popcorn::. Pa da krenemo sa setup-om : - Box - 70x30x40 cm oblozen diamond folijom - Rasvjeta - za vegu,tj prvih tri tjedna cu koristit 2x36 w cfl ( 6500K) + 1x28w led full spectrum,dok poslije za cvat trilite 125w cfl ( 2700K) + 3x28w full spectrum led te ce biti sveukupno oko 210w u kombinaciji - Ventilacija - jedan mali pc vent 80mm na ispuh( 6V) koji je dovoljan posto je zima i hladnije vrijeme bit ce taman temp.. Upuh pasivan. - Zemlja - Terrabrill universalna - Posuda - kruzna fi 25 ( oko 7L) - Gnojiva - hesi ( tnt,bloom,boost te p+) - Sjeme - 1x Northern lights auto od nirvane seeds - Toliko za sada,menka tj klica je stavljena u zemlju danas pa ce sljedeci update biti van povrsine.. Cujemo se za dalje drustvo pozz svimaaaa i budite mi zdravi i veseliii,evo i koja fotka da upotpuni sve ovo sto sam pisao.. Ciaoosss :banana_rasta:
@Stipe ,molim te lockaj dnevnik,te ga prebaci u zavrsene,hvala :cool: :D
Pozz drustvo svima!! :wave:!! Eo kratkog javljanja po zadnji put u ovome dnevniku!! :joint2: :joint:.. Sto se tice samog produkta,nakon tjedan dana susenja,nortika je izbacila 120g cvjeta+ 55g popcorn budova sa trimom!! Naravno kao sto se iz slika moze vidjeti napravio sam cannabutter po prvu put i mogu priznat da sam veoma odusevljen!! Koristio sam jedan maslac od 250g na tih 55g suhe mrvljenje mase,te je od toga svega nakon dva sata kuhanja na pari ispalo ne tako puno mase ali zato je ispalo tako kvalitetno i dosta jako sa tom prekrasnom zelenom bojom!! Sve u svemu mislim da cu uvijek ovo pravit u buduce,stvarno me odusevio cannabutter!! Nadam se da se i vama svidja barem kako je sudeci po prekrasnoj boji.. Eto drustvo bilo mi je drago brijat sa vama u jos jednoj prekrasnoj epizodi!! Smoke reporta nece biti jer smatram da nema potrebe, svi vec dobro znamo kakav je nortern lights kao strain tako da eto!! Do nekog sljedeceg druzenja uzivajte mi i budite mi zdravi i veseli!! Pozz svimaaa,i da modovi moze lock na dnevnik!! Ciaosss :let:!! :vutra:
Ciaoo... :D smiley9934!! Day 115,ujedno i zadnji dan moje northern lights!! Pao je harvest nakon dugih skoro 4 mjeseca borbe i truda!! Fino se prosusila do kraja nakon flusha,vrhovi su bili tvrdi i ljepljivi!! Izvagao sam otrimane "zive" budove te vaga kaze 510g,sto bi znacilo da mogu negdje oko 120-140g ocekivat suvarka!! Sto i nije uopce lose za zarulju od 150w i jednu biljku!! Trima ima masu,takodjer dost ima onih malih nerazvijenih vrhica koji su bili u sjeni takorec,od njih i trima zajedno cu pravit canna butter!! :joint:!! To bi bilo to ekipo od mene i od ovog dnevnika,uzivanje mi je bilo druzit se s vama i podijelit ovu slatku radost.. Vidimo se u nekoj drugoj avanturi sa jos boljom opremom i drugim pristupom prema growingu.. toliko od Zeke,ljubi vas sveeeee :makaze: :makaze: :lol: :drull:, :vutra:
Ciao drustvo,stigao sam i do zadnjeg ajmo rec update-a!! :D :joint:.. Dan 112 je u tijeku i ujedno i zadnji dan zivota nortike jer sutra ju stavljam u mrak na 24h.. :watch:.. :banana_rasta:!!! Nisam joj nista davao nakon flusha fino se prosusilo kako treba,ma da ima jos malo vlage u zemlji probao sam podici posudu i onako nije teska al se i dalje osjeti da ima jos oko 25% vode unutra!! :bocni::.... Skinuo sam jedan manji vrhic dan nakon flushanja i nakon probe sam ugodno iznenadjen sto se tice svega.. bit ce to odlican rad i flavor nakon curinga!!!!! To bi bilo to ekipo,u ponedjeljak harvestiram lagano!! Do tada,do novih slija uzivajte mi i samo veselo.... pozzz... smiley9934 :makaze::makaze::djede: :lol: :lol: :cool23::cool23: :vutra:
Hello.. :wave:!! Day 107,flush odradjen vrlo dobro,fino sam ju iscjedio nema sta.. :bocni::.. Nemam puno toga za dodat,sad cu je pustit jos tjedan dana da prodise te u ponedjeljak ide u mrak na 24h.. Znaci u utorak sljedeci je planiram rezati,ne bi joj nikako dao duze jer ce mi stadij trihoma otic u chouch.. sutra test jednog cu cepnit i stavit na propuh.. hm.. Iznimno sam zadovoljan kako se ona napunila i razvila,s obzirom koliko je stresova prosla i zima ju je gadno opekla te usporila za tri tjedna!! Ekipa,bez vas nema nista,vidimo se u zadnjem update-u pred stavljanje u mrak.. voli vas vas zeka sve!! :D :joint: :lol: :watch: :joint2::joint2:, :vutra:
Hehe druze @Zlochika ,taj vrh je topan prije mjesec dana!! :cool:!! Zato tako izgleda kao gore maleni foxtailovi.. al je zato debel ko bomba!! :eek: :djede: :joint:
Pozdrav svima!! :wave:. Dan 102 u toku,od toga 58 u cvatu.. Uvjeti manje vise jednaki,temp 26/21C, vlaga 35/50%.. Dobila je zadnje gnojenje svega mix hesia u 5L vode,te mislim da ce dobit flush finalni tamo u utorak.. ostavit cu je da popije flush i jos eventualno jos da dobije jednu vodu do mraka.. :joint:! A do sljedeceg "flush" update-a budite mi dobri i naduvani!! Pozz od zekonje!! smiley9934 :lol::lol: :let: :vutra:
Day 97 : Pozz svima!! :D :wave:... Evo opet malog osvrta na ovu moju polarnu!! Nikad nisam ocekivao da cu ikad toliko dugo growati jednog autosa ali jbg kako kaze drug @Zlochika takav pheno zaeban i mos ga hebat!! Opet popila 5l tekucine i to od toga 2l vode ciste te odma nakon par min jos 3 l hrane( 15ml bloom+7,5ml P+)... @hazeri , neznam jel to ima veze sa ledom zbog sporog cvata al kako god i dok nisam led ubacio sporo je isao cvat!! :confused:.. jednostavno takav pheno! @nostromo ,hvala ti druze :D :cool23: :vutra:
Day 92. Nista specijalno osim debljanja,kristaliziranja i smrduckanja budova!! :D :joint2:! Temp 26/19,vlaga 35/50%... Nortika popije preko 5l tekucine(juce popila) po jednom zalijevanju svaki cetvrti dan. Zadovoljan sam do sad vidjenim,to mi je bitno!! Planiram ju gnojit sa hesijem jos dva do tri puta,ovisno o flushu no svakako ne bi joj dao duze od 115 dana! No o tome cemo jos malo kasnije!! A do sljedeceg javljanja,budite mi cool & "relax"... :rasta: :vutra:
Dan 87: Hello.. :wave:!! Eo malog update-a. Sporije ide cvjetanje,sad je negdje u cvatu oko 45 dana,ali ide sigurno tako da me vremenski ne brine to!! U boxu je oko 26C preko dana,19 dok spava 6h. Vlaga oko 35% preko dana dok spava oko 50. Juce je popila 5l i to dvije ciste vode te zatim u 3l sam zamuckao 15ml blooma,7,5ml p+,te 6ml boosta. I tek nakon pete litre je procurilo u tanjur ispod te je to takodjer povukla nazad nakon 15-ak min.. :cool23: :bocni::!! Hedovi se pumpaju i lijepe se vec sam tak,a miris je umjeren ali je prekrasan. Podsjeca na nesto minty!!! Mmm bit ce prava poslastica na kraju.. :D. Na par vrhova sam odrezao po staroj i provjerenoj metodi spiceve pa da vidimo razliku!! Do sad je to uvijek vrijedilo pa trebalo bi i sad.. hm.. :confused: Toliko za sad do sljedeceg update-a uzivajte mi svi.. :mario:: :djede: :joint2:
@Zlochika , dobro velis druze!! Ja racunam jos minimalno 4 tjedna pa cu tek onda odlucit sta cu.. ovisno o razvoju!! :thumb: :confused:.. Da,zaeban pheno i mos ga hebat jako duga vega al zato ce bit bata i mase sam takve!! :skot::
Day 83. Juce dobila 4l vode,procurilo tek nakon sve cetiri litre, @irieman !! smiley9934 :vozdra:. Goji se i pumpa punom parom.. :banana_rasta: :D. Pozz svimaaaa :let::let: :vutra:
@Barbarossa ,i ja mislim da je do samog phenotipa!! To tvrdim od početka!! Ali kažem biljka normalno prihvaća hranu i zdrava je ko dren tako da me ne brine previše.. Hm!! :banana_rasta: :D :joint:
Ma nije ajri!! :confused:. Rupe su vece i sve stima s njima,nije zedna,flushao sam ju za vikend u subotu a do juce je bila lagana posuda ko pero!! Posteno sam ju zalio sa hranom!! A inace cijeli grow tako izgleda "tuzno" zbog niske vlage ( 25-35%).. ali kako god ide ona!! :mario::
Ciaos drustvo!! Dan 78 u tijeku trenutno!! :D :mario::... Malena je popila flush jos juce pa je odma dobila full klopu svega!! Prvo sam joj dernio litru vode pa nakon toga 2,5l gnojiva( 2,5ml tnt-a,2,5ml p+,4ml boost,12ml bloom)!!! :bocni::!! Takodjer sam primjetio da uopce nije procurilo u tanjuric ispod,sto mi znaci da cu je morat sa jos vise vode na sljedecem zalijevanju zalit,cak i 4 litre bi mogla cugnit odjednom.. :confused:! Sve u svemu zadovoljan sam cupavi se i dlakavi,hedova ima dosta,svjetla ne fali. Vidim ociglednu razliku otkad sam ubacio led i pomijesao spektre,exploadala je!! Tako da eto do sljedeceg javljanja budite mi sretni i euforicni.. heh,ciaooss svim i pozdrav od zekonje :lol:!!
Flushing day!! Isprao sam ju sa nekih 70L vode.. Zadnje dvije sipao regulirane ph 6,7!! Pojela mi je cijelu tus kabinu mrcina haha.. A sad nakon flusha "pumpanje".. Dobit ce posteno hrane svega po malo heh!! :bocni:: :bocni::!! :D :lol:
Dan 72. Rezim rada 18/6. Ne bi ja bio ja da ne kemijam uvijek nesto,pa tako sam i danas!! Dakle odlucio sam dodatno zasecerit ovu moju polarnu pa joj ubacio u box 3x28w full spectruma!! Svaka zarulja ima oko 1800lm pa bi sada brojcano stanje lumena u boxu bilo sve zajedno sa hps-om oko 24000!! Sad cu bas vidjet kako napreduje kroz tjedan dana,a posto sam vec slicno exprerimentirao u growu prije sa blue dieselom,ne sumnjam da ce ovo bit lose.. :confused: :D!! Sljedece polijevanje ide flush da malo prodise pa nakon toga full blooma,doza boosta te pola doze phospoura+.. Toliko za sad,zanima me sto ekipa kaze na ovaj potez oce bacit sta vise secera ovaj led? Pozz svima!! :mario:: :vutra:
@reaktor ,hvala na savjetima,znam da je odlican strain u pitanju!! :D! Pocastim ja nju dosta sa vodom,nije u tome problem,nego je problem u niskoj vlazi tokom cijelog growa,to je razlog zasto stalno izgleda "objeseno".. :confused: :rasta:. Nazalost nemam nekek extra vitamine da joj dajem morao bi nabavit recimo super vit ili slicno!! Od hesija koristim bloom,boost,tnt,te p+!! smiley9934
Hello.. Update : Pozz svima,jos jedan report u nizu.. Northern lights ima sada vec 68 dana od sjemena,ide to lijepo sada.. :D :ajnstajn:!! Uvjeti vecinom ok,temp je ugodna od 24-26 C po danu,dok je po noci uz mali heater oko 20C,vlaga oko 30%. Rezim rada je 18/6 i ostat ce do kraja!! Pije malena ko nespasena,sad imam kraci interval svaki treci dan sukne po 2,5L.. Nisam flushao pricekat cu jos jedno dva tjedna pa cu onda. Razmisljam na sljecem zalijevanju da idem i sa pola doze phospour+ uz punu dozu blooma..?! :confused: Mirisa bas i nekog nema strasnog,onako fino umjereno se osjeti.. Brancheva ima dost nisam brojao ali evo izvukao sam oko 15-ak vecih plus centralni na kojem ce bit dosta.. Ne ocekujem puno ali mislim da ce ovo biti jaka "dizalica" barem kako sada izgleda po genetici!! Cak se i na najacim vrhovima pocelo i secerit,lagano se nakuplja.. Hih :vozdra: :let:. Tolko od mene i polarne za danas, budite mi nasmijani.. Ciaos!!! :vutra:
Dan 61. Polarna pije ko velika sad vec.. Razmisljam o flushu za koji dan da malo korjen prodise.. :bocni::. Iskreno razvuko bi ju jos al prostor mi ne dopusta gura tako sto je tu je.. Cvjetovi me opasno podsjecaju na sativu.. Hm cudan phenotip to je svakako!! :D :rasta:. Uzivajte mi.. I pozz od Zekana!! :joint: :vutra:
Vodaaa.. Vapila je za njom al dobila je 2,5L! :D :lol:. Bestija moja :razvaljen::
UPDATE : Pozz svima,eo malo javljanja nakon duze pauze od zadnjeg reporta!! :D. Dan 53, ide sve po planu,nortika pijucka i vodu i hesi ko luda.. :banana_rasta:!! Zalijevam ju svaki 4 dana po dvije litre vode,te svako trece zalijevanje ide hesi bloom 10mL te ce dobit sutra i dozu boosta!! :bocni::.. Po specifikaciji ovo bi trebala biti indica dominant,ali barem kako ovo izgleda po phenotipu bi rekao da je ovo 80% sativa u pitanju!! :puuuh::. Lst joj radim konstantno,prija joj,cropao sam dva vrha osla su blizu lampe na 10cm.. :djede: :joint2::joint:. Skocile su temp u mome kraju vani pa s time je i ubacen jos jedan vent da raspiruje topao zrak ispod hps-a. Temp preko dana ne ide preko 29 a preko noci ne pada ispod 20C.. Vlaga i dalje nesto niza ide nakon polijevanja do 45% a inace oko 25-30%.. Sve u svemu biljka je zdrava i to me veseli i vidi se da ce bit lijepih bata do kraja.. Mirisa skoro da i nema osim onaj klasicni miris zelja tj klorofila.. Ne kazu za nju djabe da je jedan od "najtisijih" strainova.. :cool23:. Eto to je to za danas cujemo se u sljedecem reportu.. Peace & enjoj.. :vutra:
Znam @tiki da su spicevi malo spaljeni,ali to je od prije jos jer sam krenio sa gnojenjem rano tj bubnio sam zajedno pol doze blooma+pola doze boosta a bilo je jos dost hrane u zemlji.. Hm.. ;)
Hello svima. :D :wave:!! Dan 41,izasla malo na svjetlo "dana".. :lol:! Rezim rada smanjen sa 20/4 na 18/6,jer mislim da ce bit najbolje za cvjetanje koje krece i napokon to ide sad kako treba!! :cool23:.. Dobila je dva puta vodu za redom svaki put po 2L ph 6.5.. Pustio sam ju da pojede sve iz zemlje te joj u utorak dajem punu dozu hesi blooma.. :bocni::!!!!!! Toliko za sad cujemo se za dalje ekipo pozdrav svima i budite mi high.. :banana123: :mario::.. :vutra:
UPDATE : Pozdrav drustvo!! Kilavi se kilavi ova moja polarna.. Dan 36 je u tijeku,ubacen hps 150 prije tjedan dana negdje,rezim smanjio neki dan sa 24/0 na 20/4. Vidi se promjene,dosta je osla u strech i ide jos svakodnevno.. Pistile krecu i racunam da krece cvjetanje.. :D :joint2:. Dobila je danas pola doze hesi boosta zajedno sa pola doze blooma.. Prakticki nije nist jela od aditiva osim one pol doze tnt-a do sad evo.. :cool23: :vozdra:. Mislim da cu joj sljedecu dozu vode pojacat malo vidim da sad vec moze cugnut dost jer ima tu 20L zemlje nagurano!! :djede:. Toliko za sad sljedeci update se vidimo u nesto bijelijem tonu.. Zivi bili i veseli i pozz od zekana!! :lol:!! :vutra:
Dan 29,24/0 rezim,mh 150w,ozbiljnijih pistila bas i nema tu i tamo koja,sutra ide 150hps!! :joint: :vutra:
Ha neznam @tiki kako si promasio.. :cool: :D!! No kako god vlaga malo jebe da al sta je tu je,kak se bude jos zagustila skocit ce i vlaga sama.. Jest malo su nasiljeni listovi al nije strasno.. :joint2:
UPDATE ; Pozz svima :wave:!! Evo kratkog posjeta mome boxicu.. :banana_rasta:. Dan 26,rezim i dalje 24/0,uskoro mijenjam na 20/4.. Temp manje vise ok 23-26 C,vlaga niza ali ne smeta toliko.. Nesto se oduzuje ovaj preflower i to mi stima zbog duze vege.. :D.. Lst joj picim skroz i to naklon do poda.. Cisto mazohisticki nema milosti.. :lol: Dobila danas pol doze tnt-a ( 2,5ml/L vode),cist dost da ne fali u cvatu!! Od juce imam i prinovu u boxu u posudici malena auto skunk ( sensi seeds) drugi dan na povrsini posadjena u litru mix florabele zute i tera brilla.. Toliko i cuemo see,peace svima.. :vozdra:
UPDATE : Ciaos svima. :wave:!! Dan 22 rezima 24/0 i dalje,no ima nekih izmjena oko samog setup-a. Naime,zbog opasnog minusa u mome kraju morao sam prebaciti biljku u malo veci box ( 45x60x110cm) radi dobitka na temperaturi posto sam vec prije spomenio da growam u negrijanom prostoru te je box u pocetku sa cfl+led zaruljama postao "hladan" i temp je padala i cak ispod 18C. :smoke:. No kako god mozda je malo pretrpila stresa,ali sad je pod mh 150w,presadjena( neki dan u 20L terrabrilla,bacila je pistilu danas ako sam dobro vidio,i idemo dalje. Odustao sam od topiranja,jer prvo nisam bas odusevljen razvojem ali sto je tu je mora se sad skulirat napokon i idemo dalje lagano!! :cool23:. Novi uvjeti u boxu su temp na 20cm od vrha je 26-27 te mi je takodjer i vlaga skocila na cak i 50-60%.. :djede:. Molim nekog od modova( @Stipe ,ili @VenloNL ) da mi izmjene naslov dnevnika na 150mh/150hps.. Hvala i ekipo toliko evo i fotkica koja,jos nisam odrezao ova dva lista od prvog kata koji su fasovali zbog prskanja mojom nepaznjom,no i njih budem rijesio sutra i ide lst lagano.. Peace :vutra::respect:
UPDATE : Pozdrav drustvo :wave:. Opet mali update!! :D. Trenutno je u tijeku dan broj 15 ove moje nortike. Kao da je malo nadosla te mi se cini da je pocela zvakat nutriente iz terra brila. Naime vec sam prije spominjao da mi se cini da joj je prejaka u startu!! Temp u boxu je oko 24-26C dok je vlaga i dalje niska oko 30-35%. Poceo sam regulirat ph vode da budem siguran sto se polijevanja tice. :p Mislim da cu je pustit jos jedno tjedan dana mozda malo duze na rezimu 24/0 te onda do kraja cvjetat sa 20/4.. Hranjenja jos nema za sad nikako,dobit pol doze tnt-a mozda prije cvata nakon boosta.. Na listovima prvog kata se izbacile fleke zbog prskanja mojom nepaznjom,jbg nece se vise ponovit nadam se.. :razvaljen:: Lst ce ici cim se malo vine gore ali dosta je nabijene strukture.. :gled:. Toliko drustvo za sada,cujemo se opet u sljedecem updateu,a do tad evo i fotke neke da upotpuni tekst.. Ciaos svim i budite dobri!! Peace :lol: :joint: :vutra:
UPDATE : Dan 8 nije donio nista posebno.. :cool:! Rezim rada i dalje 24/0,biljka se ne razvija bas savrseno,muci me niska vlaga zraka unutar boxa.. ( 25-40 %). Temp ne prelazi 25 C tako da ima pravo proljece sto se temp tice.. Takodjer mislim da joj e ova zemlja terrabrill mozda malo jaka za start... :confused:!! Barem tako za sad ona djeluje. No sve u svemu gura se nekako,ide to polako sve ok manje vise.. :razvaljen::!! Za sada jos ph ne reguliram mislim da bi od sljeceg zalijevanja mogao pratit ph jer imam obicno tu naviku bez obzira sto je to auto.. Hm.. :D :p.. Do sad prakticki samo prskanje iz sprice dvaput dnevno radi odrzavanja vlage na povrsini.. Toliko za sad mozda i sljedeci update padne i neki supertoping al o tome kasnije.. :rolleyes: :lol:.. Pozz svima i stay high!! :djede: :joint: :wave:
Fala ekipo,zakon ste!! Eo dosao ja do malog update-a.. :banana_rasta: :puuuh::!! Dan 3 bebici traje na rezimu 24/0 koja je probila povrsinu u srijedu ujutro pa tako racunam!! :D:D. Uvjeti u boxu i nisu bas idealni (temp 24-25,vlaga 30%).. Vlaga me jebe jer je niska a nisam si konj rijesio neki maleni ovlazivac sad bi dusu dao.. Al morat cu nema druge. Inace u uvodu dnevnika nisam spominjao rezim rada ali eto prvih tri tjedna ce bit na 24/0 te onda ide na 20/4 do kraja.. :razvaljen::.. Trgla se napokon,skidao sam joj opnu sa pincetom,jednostavno morao sam joj pomoc jer bi se udavila jadna.. Hm.. No kako god,sve je po ps-u za sada,razmisljao sam o super toppingu ali moram vidjet kako ce bilja izgledat za deset dana pa cu odlucit!! :makaze: :djede:!! Toliko za sad,pozz svima i samo chill out.. :lol: :joint2::joint2:
Hehe,evo me druze zeleni,lutam po svijetu.. :D:D :joint:
@Sensi Star ,pa naravno da ide dolje komad krpe neke stare,ali ideja za stiropor ti nije losa da.. Ako nadjem kakav stiropor budem da stavio ispod.. :banana_rasta: :D:D.