Pozdrav svima, Preskočila sam jedan dnevnik (Auto Cheese Berry x Chill Om) ali moram priznat da rezultatima nikako nisam zadovoljna, :\ U 4 tjednu cvijetanja napala me gamad (mali crveni paukovi) a pošto nikakvi insekticidi nisu bili opcija, pokušala sam biljke prskati čajem od habanero papričica i sapunice, neem uljem itd, no šteta je već bila napravljena. Došla sam do zaključka (a vi me pobijte ako mislite da sam u krivu) da ta gamad obožava HPS spektar, a stari se složio samnom :) Njemu napadaju isključivo growove koje radi pod HPSom dok mu niti jedan LED grow nije bio ugrožen... pa eto, vratila sam tati cijev koju sam dobila za rođendan i trampala se sa njim za 2 x 300w LED :) A pod njega ide.... RQS Special Kush #1 i RQS Medical Mass. Ovog RQSMM sam jedva nabavila 2 sjemenke od dečka iz kvarta koji je uzgajao za tatin rak pluća a stavila sam ga na klijanje zbog nedavno diagnosticiranog karcinoma Žučnih kanala i Glave Gušterače bližeg člana obitelji :( iako doktori kažu da je rak gušterače neizlječiv, ali nada umire zadnja. Vjerojatno ću imati i par pitanja u podforumu Medicina... :( U čašu vode ubacila sam 2 komada od svake a planiram Kushove ostaviti da izrastu u ženke a jednog medical massa špricati STSom dok ne pohermi i napraviti si sjeme za slijedeći grow, pa eto ako netko ima kakvog iskustva sa time - slobodno mi punite dnevnik sa tim informacijama ili inbox... Do slijedećeg posta, voli vas Klarica ;)
Hvala, iako to što si napisao nije baš obećavajuće :( Ne košta me ništa pokušati...
@cerak1000 - Predlazu operaciju po whipple-u, teska operacija - diralo bi se 5 organa i zracenje + eventualno kemo nakon svega (sto smo sa gnjusanjem odbili)
Čisto par informacija o ovom growu dok čekam da sjemenke proklijaju. Osim što sam se rješila CoolTubea i 600W HPS-a i zamjenila to sa 2 x 300W MARS HYDRO LED panelima, promjenila sam i šator po nagovoru nekog sa ovog foruma :) Nisam sigurna da li su Mario ili Kirje kumovali tome a nakon što se promjenio layout foruma izgubila sam i sve poruke pa eto, hvala onome tko je predložio :) Dakle šator je sad PirateBox 100 x 100 x 200. umjesto starog 80 x 80 x 160 :) Ovaj grow će biti zemljani - koristiti ću BioBizz AllMix. Hidroponiji se vraćam u growu nakon ovog, najviše zbog toga što lijek mislim uzgajati potpuno organski tako da mi se zemlja čini kao "organskija" opcija od DWC-a. Od gnojiva ću koristiti BioBizz Grow i BioBizz Bloom, te pred kraj cvjetanja: BioBizz TopMax vaze su ~ 15 l - 25x25x25.5cm BTW.... Sjetila sam se jednog paketića RQS sjemenki kojeg čuvam još od pretprošlog grow-a, dodala sam još dvije sjemenke na klijanje pa bih molila moderatora da promjeni naslov u: 2xRQS(Special Kush #1+ Medical Mass+Candy Kush Express) organic grow, 600W LED by Klarica. Do slijedećeg posta... :) K.
Da li netko zna gdje se u Hr ili Slo može nabaviti ovo ? http://www.superthrive.com/
Hvala Stipe, svega sam se sjetila osim ebaya :D ex. plavuša šta ćeš :D
@stipe - Jedna kapljica na 5 litara vode, a dok sam mogla gledala sam HygroHybridov kanal na YT a on ima fantastične rezultate i koristi to pa eto :)
Mini update - dan prvi - (čisto zbog sebe) - svih 6 pustilo klicu - prebačene u čaše od 2 dcl ispod neonke 6500k.
Real DAY #1 update... 4 dobre vijesti i 2 loše :\ Niknule i otvorile svoje lišće su obje Medical Mass i obje Special Kush #1 dok Candy Kush Express nisu bile te sreće. Rodile su se pune nekake "paučine" - tj napala ih je nekakva plijesan tako da su limpy i lome se... U međuvremenu sam ubacila još jedan Auto Tuthankamon kojeg ću radit u Hydro sustavu (u čast Mariu) ;) Medical Massivke :) Special Kushice #1
Tuthankamon uzet u 3 tjednu cvjetanja :\ :)
Nisam ni sigurna da će on ići u ovaj grow, uzela sam dva klona u 3 tjednu cvjetanja sa namjerom da ih pretvorim u majke pa onda u neki drugi grow SOG metoda, 20ak biljkica sa po jednom top colom... to su samo razmišljanja :) Ili si mislio na ovog auto-tutankhamona što ide u Hydro?
Polako ppl, bila sam malo stoned pa sam možda bila nejasna. Imam fotoperiodnog tutankamona u boxu sa kojeg sam u 3 tjednu cvatnje skinula 2 klona. :) Njih mislim revegetirati i pretvoriti u mini motherplants i čuvati do sljedećeg growa pa sa njenim klonovima raditi SOG grow. Zbog toga što su mi od 6 biljaka samo 4 uspješno niknule, bacila sam i jednu sjemenku auto-tuthankamona kojeg mislim raditi hydro u ovom growu. Nadam se da je zbunjenost prošla :P :) :* K.
@Bizzo - pod "bacila" sam mislila - "ubacila sam u zemlju" - dakle ništa nije (od)bačeno :) P.S. ostavila sam noćas upaljeno svjetlo u boxu čisto da vidim te parametre koje si pitao. Vlaga mi je oko 60%, temp ujutro bila 21.6. Mislim da cu cak morat i skidat vlagu i zalijevat puno rijeđe nego pod HPSom...
Mini update... Negdje smo između 6 i 7 dana :) Medical Massovi dobro napreduju, sustiže ih auto tutankhamon koji je posijan 4 dana kasnije, jedan kush je Ok a drugi je nekako spor... See you next week :) :* K.
:( :( :( Danas oko 12h imala sam provalnika u staklenik. Susjedin mačor je nekako ušao unutra i uništio 3 od 5 biljaka. Ove preostale dvije su također dobrahno uništene tako da nisam sigurna da ću uspjeti nastaviti grow... Preostale dvije (oštećene) su 1) Medical Mass #2 i Special Kush #1. Glava je odrubljena Auto Tuthankamonu, Medical Massu #1 i Special Kushu #2. Ima li smisla nastavljati grow, ne znam... nisam ni sama sigurna, činjenica je da mi veća količina biljke treba a jedino što imam od sjemena a da je indica je 10 x blueberry regular od spliff seeds. Molim savjet iskusnijih growera :(
Nije stiropor, perlit je... Ispravka prethodnog posta... Ipak imam nešto sjemena, sad sam pogledala zalihe koje sam skoro zaboravila. Glasujte šta da još ubacim na klijanje. Bitno mi je da je biljka čim prije gotova i da daje neku pristojnu masu za ulje. Hvala...
Ostavit ću ovo dvoje što su preživjeli (a da li će se vratit u normalu, vrijeme će pokazati), topirat ću ih na trećoj nodi kad budu imali 6 nodova, rastegnut ih i pokušat napraviti mainlining a od topa kojeg ću skinut probati ću napraviti klona kojeg ću prskati STSom dok ne pohermi tako da si napravim zalihu sjemena. Dakle obje biljke će biti topirane 3 puta, i nadam se da ću imati po 8 velikih cola od svake. Možda ubacim ove WWxAK47fem u ostale 3 vaze a možda i ne, znam da su te menke prije pola godine dale takav dim da sam bila zalokana na kauč po par sati od samo par dimova tako da vjerujem da je količina CBDa dosta visoka... EDIT: @Tarzan - vidjela bi koliko bi ti imao sjemena da odeš u Amsterdam na maturalac i da ti stari da 500€ i kaže "kupi si nešto lijepo", a prije ulaska u seedshop si već pojeo 2 kolača :) LOL
Onda to. 3 x WWxAK47, 2 u zemlju, jedna u hidro :) Hvala na podršci!
ma kakvi... nije ovaj dosao obavljati nuzdu, dosao je napraviti upravo to sta je napravio - ovisnik o marici :( Tati je predlani iskasapio cijelu qbiljozu 2 tjedna prije skidanja, steta je bila oko 60% uroda... kutija sa pijeskom? ne bi pomogla - taj obavlja sve u wc skoljku :)
Kako me krenulo ne bih se čudila ni da lava nađem u greenhouseu :\ LOL
Mini update... Čini se da se Medical Mass oporavio od napada Tigra Što se ne može reći za Special Kush#1 - koji je čudan - smežuran (presadila sam ga u Tera Magmu - čisto da nije nešto do zemlje i zalila balansiranom vodom Ph 5.9) pa ćemo vidjeti kako će reagirati. U istu zemlju posijala sam 10ak random zrna čisto zbog eksperimenta, i sve su izblile iz zemlje, ostale pognutih glava te nakon 3 dana klonule tako da sam svu tu zemlju bacila... Kako stvarno nisam imala sreće posijala sam puno više biljaka nego ću ih moći odgojiti... dakle 3 x Auto NorthernLights, 3x WWxAK47 i zadnju Candy Kush Express-a - za svaki slučaj... Ako mi slučajno izbije sve (što me ne bi čudilo jer sam toliki pehist) onda ću ove autose + 1 WWxAK47 baciti u šator a dvije WW držat kao mama plants i u slijedećem growu radit SOG. Za sad su izbili jedan WWxAK47 i jedan Auto NL P.S. Pitanje za iskusne pošto je tata u krevetu po cijele dane pa me više ne može voditi za rukicu... da li je ovo spremno za branje? (Genetika je mix koji sam dobila u prošlom growu - Power Flower x Chill Om) Hvala na strpljenju samnom... :* K.
Hvala Cill :) Danas sam flushala i kreće zadnji tjedan života, pa u mrak pa pod škare ;) Na ovim automaticima mislim probat tvoju metodu supertopiranja pa da vidim iz prve ruke djeluje li ili ne :)
Ma jedna jedina je, bez bočnih grana, samo tower :D Evo fotkat ću ju sad da ju pokažem... nije ništa posebno :) EDIT: Evo je - mršavica / fluffy :D
Osam tjedana cvijeta from seed - u rockwoolu u kojem je bila pf je niknula sama od sebe pa sam joj dala priliku a posto je neka domaja vec cvijetala unutra stavila sam i ovu... Obzirom da nije LSTirana ni gnojena - super je :D
Dobre vijesti, Special Kush #1 od kad je presađen u teramagmu i zalijevan sa RO vodom PH5.9 (u jedan dan) izbacio novi set listova koji nisu smežurani, dakle - opravlja se :)))) Loša vijest, niknulo mi je pun klinac toga novog, bit će gužva u boxu ali uz dobar trening natuć će se 7 biljaka unutra. Valjda :) Po savjetu uzvišenog mentora prebacujem ovo na HPS 600w, a Cool Tube izbacujem iz igre čim nabavim nešto džeparca za običan hammerhead reflektor. :* K
Hvala Monk!
Halide :) Malo je strogo reći da sam odustala od hydra Ovo sam radila ovaj tjedan, dobro da nisam bez prsta ostala :) Bit će pola ovog growa hydro a pola zemlja. Mario obećao baciti oko na hydro, a Stipe na zemljani grow... Što se ostalog tiče, vidim i sama da stvari stoje više manje baš tako kako si napisao, zato i jesmo odbili terapiju. Osoba u pitanju svakodnevno konzumira najdražu nam biljku, na žalost još nemamo ulja tako da ju uzima "plućno" i nema nikakvih tegoba, smirenija je i nema tako crne misli... Nakon što počne terapiju uljem, ići će se u jednu privatnu kliniku u Austriju gdje su otvoreniji prema ovakvim metodama liječenja pa ćemo znat više... a i dobiti neke papire sa kojih se može vidjeti jel' radi ili ne radi. Držim fige da markeri budu u padu...
"Mama" Special Kush #1 "Mama" Medical Mass "Mama" Candy Kush Express Hydro grupa - 2xAuto Northern Lights SuperSoil grupa - 3x WhiteWiddow x Ak47 fem Plan je staviti ove 3 mame u box sa automaticima i cekati da mi soil fotoperiodne pocnu cvjetati, tada poceti uzimati klonove i u 4 tjednu (odmah po ukorjenjavanju) bacati u SOG u male posude od cca 4l i imati perpetual grow dok se ne skupi dovoljna kolicina za veci batch ulja. Vidimo se krajem tjedna ;) :* K.
Pozdrav ekipa, Mame su se lijepo primile i fino rastu i bujaju... Svih ostalih 5 biljaka - 3 x Ww x Ak47 i 2 Auto NorthernLights su zajedno u mini DWC dok ne puste korijenje (što je danas) kada će 3 x Ww x Ak47 biti presađene u zemlju ali... Da li netko zna nešto o potrebama auto biljaka u DWC-u? Naime - u istoj soluciji rastu svih 5 - ove 3 Ww x Ak47 su savršene a ANL je počeo bacati svijetlo zeleno lišće - kao da mu fali nečeg.... Mario, Cill ? pomagajte :D fotke :
Solucija je RO voda (bez klora dakle), 130ppm flora tripack u omjeru 1:1:1. :\ ne znam odkud im previše dušika?
Na zalost nemam opciju mjerenja EC, samo ppm - ph 5.9 :/
Probat ću im dati četvrtinu doze umjesto 1/8 hrane danas pa ćemo vidjeti da li će možda izreagirati...
Bravo! Potpuno zaboravila na njega a uvijek sam ga dodavala prije :) doduse, ne calmag nego buterfly complex + epsom sol... Mada nije mi jasno kako su samo ANL tako reagirali a ww x ak47 nisu a u istoj soluciji imaju noge :/
Sutra ujutro idu u hydro buckets sa novom solucijom od cca 350ppm-a i pod cflke skupa sa mamama (20/4 rezim)
Dobile sinoć punu dozu, Jutros su zelene skoro kao i sestre... Svi koji su "glasali" za nedostatak dusika bili su u pravu ;)
Sve Ok, desi se i najboljima ;)
@mario339 - Puna doza je 1100-1300 za 3 tjedan prema rdwc feeding schedule-u od GHE sa neta :/ nisam valjda zeznula???
Neznam da li sam luda ali ww mi izgledaju 50% vece nego jucer :)
@doomer - nadam se da nemas preoštre zube, popodne stavljam slike :P
Evo i slika... Dakle, nije bilo flusha :) doomer - grizi ali nemoj prejako :D Povećani PPMovi na 1100, biljke odreagirale, žutilo nestalo :) P.S. Prebacila na HPS 600 umjesto LED-a po dogovoru sa uzvišenim mentorom :)
:) hehehe 2 x virginia gold tobacco, 1 x bhut cholokia pepper, 1 x auto wembley (ps) u 5 tjednu cvjetanja, i ostale biljke znate :) a u budućem motherboxu je još 5 biljaka koje spremam za outdoor... Moj prvi ikad :D A tko je tata... eh :P :D
@doomer - ne pratiš baš? :) Ove 3 na zadnjoj slici su 3 male iz one plave kantice prije presađivanja, a ove dvije koje su ostale to su one koje su bile žute...
http://generalhydroponics.com/site/gh/docs/feeding_sched/GH_FloraSeries-Simple.pdf tvoje su u zemlji, jel? :)
Uh, vi se ovdje raspisali a meni obavijesti ne iskaču :) Da mi @Stipe nije skrenuo pozornost da se pise o hydru u mom dnevniku ne bih ni vidjela ;) Uglavnom, hydro nije više u pogonu, sve je u batmixu i na biobizz gnojivima (nazalost) a za sljedeci grow cu imat truncheon koji pokazuje ec vrijednost pa ćemo biti na istoj valnoj daljini ;)
Ne,ne, krivo si me shvatio, ne koristim BioBizz zemlju, samo BioBizz gnojiva... Zemlja je Plagron BatMix koje imam 8 vreća jer je tata mislio nju mješat sa nečim za outdoor ali pošto neće biti outa ove godine, koristit ću nju. Ne mislim gnojiti još neko vrijeme ;)
Evo, iskreno - probala sam obje u prijasnjim growowima. U AllMixu je bio moj prvi indoor ikad (i najuspijesniji) i nisam ga isprala jer nisam znala nista o tome tada :) biljke su rasle lijepo i veselo i dale vise nego solidan urod, mislim da sam jedino tada bila blizu 1g/watt :) Plagron BatMix - je stari koristio u out-u i uvijek ga je flushao prije upotrebe pa sam to napravila i ja. Dakle na svakih 5 litara zemlje islo je oko 30l vode i biljke su se preporodile od kad su u njemu. Ne gnojim dok ne budu pitale. A sto se tice Mandale, njihovo sjeme (Chill Om) - je u zadnjem growu spalio i cisti kokos zalijevan RO vodom tako da no comment ;)
Ma nema ljutnje, ovdje smo zato da razmijenjujemo iskustva ;) hvala na svemu dosad napisanom :)
Pozdrav, da ne mislite da sam u zemlju propala odkad imam vozačku :) Biljke rastu. Kako sam gore rekla, Northern Lightovi su presađeni u Plagron. Jednog tretiram STS-om i počeo je bacati prva jajca :) bit će autofem sjemena :) Mame su mame... kostantno dobivaju heavy prunning i defolijaciju, želim da ostanu male... Bijele Ak47 Udovice su u plagron batmixu, topirane i lijepo se popunjavaju, još koji dan i idu na cvijetanje... A Medicall Mass mama ima prvu kćerkicu koja kupa nožice u mom DWC bucketu :) RO 5.7, 340ppm Toliko od mene za sada :) Klikamo se :* K.
Radim mali experiment... Isti strain, dva klona, skinuta isti dan, presađeni u hydro jedan dan razlike. Jedan na GHE dijeti, drugi na HESI.nl dijeti. Zajednički faktori: RO voda, PH i SuperThrive. Ako se HESI pokaže barem približno dobar kao GHE, prelazim isključivo na njega jer mi je puno jednostavnije mješati samo jedno gnojivo u vodu nego mjeriti 3 puta :) EDIT: Skužila sam di je bila greška sa prvim hydrom u ovom growu. Na uputama su bile količine za 10L a ja sam mjerila po Galonu (cca 4l) tako da su biljke dobivale 2.5x više nego su trebale. Zato su izgarale. Svi ste bili u pravu kad ste tvrdili da mi je EC previsok. Mea Culpa, Mea Culpa, Mea Culpa :(
Pozdrav svima, evo jedan full update nakon dugo vremena, sorry - imala sam drugih obaveza nikako da odvojim vremena... :\ Prvo mame... Special Kush #1 nije dobro napredovao pa je eliminiran, ostale su dvije mame... Medical Mass i Candy Kush Express... Obje prekrasne i raskošne. Onda malo o dječici :) Od 3 White Widdow x AK47, jedna je cijelo vrijeme slabija pa ju razmišljam eliminirati, ostale dvije konsantno leaftrimmam i rastežem i sada izgledaju ovako: Auto Northern Lights... One dvije koje su se patile sada su postale lezbijski bračni par :) Jedna je podvrgnuta kemijskoj operaciji spola pa sada ima čime zadovoljiti drugu :) dječica se očekuju uskoro... "Tata": mama: Opservacija, "tata" je bacila puno polen sackova ali svi koji su se otvorili bili su prazni - tj u njima nije bilo polena. Nekoliko otvorenih polen sackova sam skupila... I trljala ih sa dvije pincete, dok nisam dobila ovo: Kistom sam pokupila sav polen koji je ispao te ga nanesla na donje budove mame ANL. Što se tiče GHE vs. HESI, rezultati su za sada identični, možda je biljčica u HESI-u mrvicu slabija (ali moguće je i da je to samo do treninga obzirom da je ova koja je u GHE mrvicu bliže ventilatoru). Obje su topirane par dana nakon što su korijeni probili van posude i prekjučer prebačeni na cvijetanje... foto-update za par dana :) Pusa svima! K. :*