Homegrown box 80x80x180 LUmatek 200W pro AC infinity 350m3/h , smart controler, 100 mm AIr pot 9l RQS Cookies Gelato Air pot 12,5 L RQS F1 Titan Microscope 45x PH meter , PPM meter Zemlja : Bio Biz All Mix koju prati cela BB linija Dobar dan, dobri ljudi . Eto dodjoh nekako i do ovog dela . Cenim da sam pokrio sve sa logistikom, no cenim i manjak iskustva :) Ovom prilikom zelim da se zahvalim forumu za sve savete do sada i za sve sto sam do sada uspeo da naucim , a valjda jesam nesto. Vasa pomoc je dobrodosla uvek . Meni je ovo drugi grow , no ...ovaj je legalan stoga se osecam puno opusteniji da postujem na forumu i pitam za pomoc kad voda dodje do usiju :L) a i pre toga :) 08.04 su menke stavljene u paper towel 10.04 u 14h su obe ubodene u zemlju I dobile 2,5 dl vode i 2 dl vode ,prskalicom cu se truditi da odrzim povrsinu vlaznom. Lumatek je na 32, 33 cm na 25 % , konstatovao bih da mi je Infinity na osmici i nekako se nadam da je to dovoljno jer ta nijansa zvuka savrseno lezi u stanu . Ne bih bas voleo da idem na 9 mada cenim da bih mogao ako moram. Phonic ducting uz infinity, do prvog izlaza iam 3 m . Bas nisam mogao da skratim tu distancu. Voda koju koristim je sa cesme PH 8,3 koji spustam na 6,5 iako mislim da mi je neko rekao da sa ovom zemljom to ne moram da radim ? za ovo nisam siguran i ostao sam zbunjen ,pa sam isao metodom sto je sigurno= sigurno je. PPM te iste vode je 510 ko zna cega :) Nadam se da me to ne userava jako . Sve se trudim da nesto ne zaboravim i nadam se da nisam , to bi bilo to za sada . Cekamo da devojke ugledaju svetlo , sto se iskreno nadam da hoce . Ah da ubacio i zute lepljive trake ,nadam se da nista necu videti na njoj :) To bi valjda bilo to za sada nadam se lepim vestima do sledeceg javljanja , ukoliko sam nesto od starta ukakio ljudi , tu sam , pratim , korigujem ! Hvala jos jednom ! TEMP 23 C Vlaznost 39% Svetlo 18/6
Bas sam nekako ubedjen bio da mi je ono gore poslednji post, no nekako osetih potrebu i da se pohvalim :D ali i na neki nacin ispravim sam sebe ... Pa i nisu bas tako vazdusasti hedovi kao sto sam ja mislio :) Mnogo iam jos da ucim , a boga mi i o kjuringu takodje . Meni je vutra kao sto znate 10 dana na susenju bez kontrole bila , medjutim vrlo ubrzo boveda rade svoje , a kako vreme prolazi ona je i izgledom sve zahvalnija . Evo ga jos koja slika za kraj , nadam se da nisam dosadan , zeleo sam budek iskren pre svega prema sebi , al kazem kako vreme odmice vidim da sam slagao :D Bas sam zadovoljan kako je ovo ispalo ljudi i jos jednom veliko hvala ekipi sa foruma sto mi je uletala u pomoc!
Pozdrav dobri moji ljudi , stigoh juce konacno sa odmora . Ostavi me moj poljak drugar u cudu malo , al ok ... sve bilo ok sa vutrom . No komsinice koje su dobile rezervni kljuc na cuvanje su ga izvalile sa papirom medju vratima da poslednja tri dana ili dva nije dolazio da obilazi macke , pa su nasle za slobodno da udju i sredile sve oko macaka i to bas tu pored boxa gde se dzidza susila ,a u pitanju su dve matore nemice sestre koje zive zajedno. U sustini moj box je potpuno legalan s tim da sam imao boga mi u 9 l saksiji 64 grama . Odmah sam kako je napisano u zakonu na moje ime teglu sa 50g i ostatak na zenu u drugu teglu sa njenim imenom.. I tu vise ja nemam sta brinuti . S druge strane nije morala cela zgrada znati da ja uzgajam , pogotovo zbog zene i njenog posla , al sta je tu je . Ne oslanjam se u zivotu inace na nikog , pogotovo ne u ovakvim situacijama i cim sam prvi put to uradio , obi mi se u glavu. To je tako klasika kod mene. Sa druge strane svaka cast za ove dve nemice koje ne rade nigde i vole zivotnje pa se zabrinule i uradile sve kako su uradile , jer da se nesto desilo mackama , tacno ne bi znao sta bi sa njim . Da se vratim na temu : Na kraju sam se odlucio da dzidzu sam skinem sa susenja nakon povratka sa odmora znajuci da ce verovatno biti suva veoma , ali to je cena kasnog pocetka(cekajuci phonic ducting) i jedne nedelje duze koja je njoj trebala da zavrsi . Ubacena je u tight vac i ubacena su i boveda zajedno sa njom . Nakon jedne noci vlaznost je podignuta na 55% , obraticu paznju da li mogu sa bovedama da zavrsim posao ili cu ipak dodati malo malo malo jabuke da je jos lepse ozivi . Tri pita sam napisao malo jer sam jednom u davnini i mladosti vraco nesto u zivot i preterao :) Da krenem prvo od pozitivnih stvari : Sto se tice efekta ili rada , djira kako god ko rekao , ja tu nemam ama bas ni jednu jedinu zamerku ,vec sam zapravo odusevljen . I vise od toga , a ja sam stvarno stoka koja je i sada po Spaniji na odmoru obilazila klubove i probavao top shell . Znaci ja stvarno imam proizvod koje mene lakse receno i te kako sljaka , a smatram sebe stokom . Druga pozitivna stvar je poredjenje ovog ukusa biljke koja je prosla lep flush i sa onim sto sam imao prvi put i sto nije proslo flash . Ovde sam ponovo zadovoljan do samog kraja , jer nikakvih poteskoca za pusenje . Sto cak vise : i suva ovako , ali boga mi masna dok je pusim nije kao sto sam pomislio da ce biti kad je ugledah , pa da pece grlo, ne. Stoga Zakljucujem da sam prezadovoljan i ovim segmentom. Jos da sam bio kuci da je skinem u pravom momentu bi bila poezija. Neko bi puno lepse od mene opisao i miris i ukus , ali ja nisam tako darovit za te stvari i verujem da se razumemo dovoljno. Ono sto je manje pozitivno svakako i gde dajem minimalnu ocenu sebi je izgled , na kraju je to dosta vazdushasto za moj ukus :) I to je ono gde sigurno u mom radu imam stosta da popravim , pa cak pocev i od nekih tehnickih stvari gde mi je izlaz za vazduh malo daleko i svestan sam da bi ventilacija doste bolje radila da je to krace , ali za sada sam mogao da namestim samo ovako kako jeste . U toku sledece godine je intezivna potraga za stanom gde cu ja da probam taj svoj kutak i da klimatizujem i da uozbiljim maksimalno moguce jos neke druge stvari . Pocev od optimalne pozicije za svetlo . Trenutno je phonic ducting do izlaza na 3,5m sto verujem kvari cug dosta i ako je ona meni radila na 9 brzini. No otom potom , strpljen spasen , slozicu ja ceo lego kako treba . Eto dobri moji , to je neki zakljucak ovog mog celog dnevnika iz moje perspektive i neka ocena samog sebe i ocena proizvoda . Nadam se sve boljem i boljem radu, isto tako i uslovima u sledecoj godini . Evo koja slika : Dobri moj forume nadam se da nisam bio predugacak , trudio sam se da budem maksimalno iskren , jos jednom zelim da kazem hvala za priliku , a siguran sam da se vidimo opet u nekoj sledecoj epizodi , e sad dal ce biti u ovom stanu sa slicnim uslovima ili tek sledece godine u novom stanu , to cu jos da donesem odluku. Jer podvlacim zadovoljan sam i ovako ! (djir nema gresku ) i svakako nisam ocekivao od mog pocetka cvet za izlozbu. Tako da postoji opcija od prvog septembra :) Mozda sam malo i predugacko sve ovo , ali drugacije i ne umem :) Velko hvala jos jednom , verujem da dnevnik moze u zavrseno .
Dobri moji ljudi , bas malo vremena imam danas da se spremim, sutra dok ne krenem na put , jer stosta jos moram kupiti . Juce je uradjen i harvest . Ona je u mrezi na prvom spratu gde je najsitnija mreza . Trim sam juce uradio povrsno , da tako kazem , pa cemo taj posao zavrsiti do kraja kada bude bilo suvo i okaciti koju sliku i informaciju vise o tome. Moj plan je ipak da mog jadnog kolegu poljaka naucim kad je cvece suvo tako sto cu ga zamoliti da meni preko kamere lomi grancice i ubaci u tight vac :D Boveda mu necu reci da ubaci , vec cu ja kad se vratim proceniti u kakvom stanju je head. Nisu optimalni uslovi za susenje nazalost . Imam trenutno 27 stepeni , vlaga je ok . Nezahvalno je pitanje ne bih mokre da mi on stavi to u tightvac , a nadam se ako je najdeblja grana sa najvecim cvetom pukne da je onda sve suvo pa cu mu na osnovu toga dati direktivu da ih stavi i tight vac. Ako bilo gde u razmisljanju gresim molim vas za isprakvku . Kad se vratim koja slika vise u suvom stanju (nadam se u suvom stanju ) i cela neka smoke ocena da to kazem . Razmisljao sam i da li mi je bolje da ne rizukujem sa njim i ostvim to u mrezi 9 dana , al opet kazem kako da trazim savet od vas , svestan sam da je nezahvalno pitanje i da to zavisi od uslova u boxu koji ce varirati , mozda ne puno ali hoce . Svako dobro , dobri moji
Ljudi, mali update : Ljubica je jos uvek ziva . odluciio sam se da moram da sacekam do cetvrtka , nekako me mori slika u glavi iz tog mog prvog growa u kom su izgledali puno bolje trihomi , da neam tu sliku u glavi i sa cim da uporedim verovatno bi je skinuo jos u subotu . Cekao sam ponedaljak i drzo je dan duze bez vode spremajuci za makaze , no ipak pisemo 88 dan . E sad htedoh pitati da li je ispravno razmisljanje da ja to stavim u mrezu koju sam uzeo na skroz donjem spratu i nazad sam za 9 dana ? Susio bi u boksu sa upaljenom ventilacijom i ventilatorom koji ne duva direktno i njih . I da ostanu dva dana duze u mrezi to mi je sto mi je ne mogu tripujem ovog momka sto ce mi obilaziti macke i ucim ga da proveri jel su badovi suvi :) Danas tacno dve nedelje kako dobija samo vodu , stim da je izmedju bio i flash . Ah, da svetlo je radilo poslednjih 7 dana 24 sto vec od sutra necu moci da ispostujem , al izboricemo se nesto do cetvrtka :D ili mozda petka :D Veliki pozdrav
Dobro jutro dobri forume , situacija je sledeca , skidanje je u subotu , dal uvece , dal jutre . Nama je danas 83 dan . E sad , prvo sam mislio da cu moci sa ajfonom da vidim nesto preko magnificer aplikacije , ali to nije to , prosto . Porucena je lupa i stigla je , sad majstor mora da postane majstor i proceni , da ,to potcrdjujem, ali u mom slucaju kakva god da je situacija u subotu skidanje mora biti , jer 13og letim na more . Nisam ja planirao ni da udjem u Jul uopste , ali sam cekao phonic ducting koji je sa kasnjenjem stigao, iako sam pretpostavio da ce biti navala i da ce tako biti i bio spreman sa 95 posto opreme , taj detalj zbog zvuka mi je bio veoma bitan sa obzirom da sam u stanu i to je bio pun pogodak . Svaka preporuka za phonic ducnting u kombinaciji sa Ac Infinitijem . Da se vratim na ono sto nas zanima . Znaci kako ja to vidim , a dobro vidim samo na lupi 60x , ima dosta mlecnih ima naravno jos uvek ovih koji su pola mlecni i zavrsavaju i ima po koji amber . Da budem odma jasan ne gledam po listovima . Do subote vece cemo biti i dva dana u 13 toj nedelji . Ono sto bih dodao je da je moja zamisao neka bila da poslednjim zalivanjima spustim ppm runn off a sto nize moguce .Donekle to nije uspelo ,verovatno timing i ko zna sta jos, da ne ulazim u dublje analize svega toga sa premalo iskustva . No da se vratim na ppm tog runn off.a koji je bio 900 , nakon dva zalivanja sam shvatio da na takav nacin necu isprati zemlju i flushnuo sam biljku sve do 300 ppm . Nadam se da ce to doprineti bar malo boljem ukusu . Rekao bih da je ona to super podnela , vreme me posluzilo , lampa na 100 posto i infiniti na desetku. Bilo kakav komentar u odnosu na moj sadrzaj ovde mi je veoma drag i uzecu u obzir , sa obzirom na to da sve sto radim , radim drugi put. -prvi put *underwatering u potu od 20 l , al doso do kraja sa 32 g cookiesa , ruznim ukusom , al super efektom* Donekle sam veoma zadovoljan sto sam stigao ovde jer moram i imati u obzir da sam imao srece sa ovim potom od 9 litara , jer ko je pratio , svatio je kako sam nastradao u vecem potu u kojem je bio Titan . No bas ovo mi je bilo potrebno da shvatim sta znaci kad si ispravno zalio i to sto mi je Sone pisao , kad probije dole da umem da osetim ,definitvno je ovaj pot od 9 l meni bio za veliki nauk , jer preziveo je moje neiskustvo kad sam definitivno u ranoj fazi davao vise vode nego sto treba kako tom titatanu tako i cookiesu .Samim tim me naucio kako to treba da izgleda . Jer eto u mom slucaju dzaba sve dok ne osetim pod svoju ruku , a nije da nisam citao. Ona izgleda danas ovako Pretpostavljam ljubicasto mu dodje ordenje iz borbe sa temperaturom :) Nadam se da ce trihomi do subote , mozda nedelje jos bolje izgledati i da se necemo upucati u nogu . Nedelja je 6ti , kuci mi od 13 og ostaju samo dve macke , planiram odma svezu da je trimujem , da slucajno ne zaglavim mokar posle sedam dana susenja , a onda u tight vac , posedujem i boveda i sad znam ... nisam tu , a bilo bi dobro otvarati tight vac jednom dnevno , to mogu da poverim kolegi koji ce da hrani mace , ali ne zelim . I za macke se brinem dovoljno. Bilo kakav komentar savet , uvek dobrodosao , puno pozdrava ljudi do sledeceg pisanja.
Pozdrav dobri ljudi , dan 75. za nas Poslednje zalivanje je isla samo voda oko 3,6 l na 6.5 ph . E sad naravno da imam neudomice , okacicu koju sliku trihoma zajedno sa pitanjem da li je ok da nastavim sa vodom do kraja , jer sam svakako svestan da sam podbacio u jednom delu sa hranom , pa ne bih bas da je pregladnem :) Ono sto mogu da dodam kao info je da sam nakon zalivanja imao 0,4 decilitra runn off i izmerenih 910 ppm u njemu . Slike trihoma su od pre 24 casa , slike badova od danas, zalivena juce ujutru :) Dodajem da je lampa poslednjih 7 dana bila 21/3 75 posto .Sledeca tri dana su malo toplija , moracu da korigujem , no dobro ... Veliki pozdrav i hvala puno na svakoj vrsti pomoci . Edit: i nadam se da se sa zumiranjem vidi dovoljno dobro , jer sad vidim da sam def mozda mogao da napravim i bolje slike .
Pozdrav dobri ljudi ! Zagledah se ja u fudbal ovih dana , na godisnjem jos uvek i nikako se javim . No evo me... Dan 70 . Vreme nas jos uvek sluzi dobro , bice par stepeni gore kako prilazimo julu , no mislim da cu uspeti na 75% da budem do 30 stepeni u boxu . (29) Trenutno je lampa na 100posto i 60 cm , tako se bojim da je spustam dole i nisam puno pametan koliko smem jos ? Hranu sam pojacao kako mi je Sone rekao i to je bio pun pogodak . Iam lupu no nisam zadovoljan sa njom , mala povrsina bas se mucim , imao sam jednu staru koja je bila bolja ,al sam je poklonio. Sacu vidim da porucim nesto intersantno i valjano, pa se nadam da moze da stigne za koji dan . . Valjda nisam nesto bitno zaboravio ... da , iam plan i da poslednja zalivanja pije samo vodu . e sad kad to tacno poceti je za mene veliko pitanje :D no svakako mislim ne jos ... svaki savet ko i uvek dobrodosao , puno pozdrava !
Evo ga Sone .Jako se nadam tvojim recima . Lampa na 67 cm 100 posto , razmisljao sam i ako je lampa pije pa zato zutim tako , dal je bolje da vratim na 75 i spustim na 55cm , svasta meni prolazi kroz glavu... no stvarno , osim vas ovde neam sa kim da se konsultujem i cesto bi imao podpitanja , al to nije moj stil , jer se osecam da davim ljude , no sad mi je vec nekkako voda u usima :) i moram :D
Pozdrav dobri ljudi , ipak jedno javljanje koje nisam planirao , a sve sa smislom da priupitam kako se to vama cini , jer ipak blaga paranojica usla u mene jer vidim par listova koji se bas onako spustaju na dole . Dan 64. Ja radim trenutno sa negde 3 l vode, stim da mislim da sam sipao poslednje zalivanje malo jace od tri , zbog kasno spazene greske u merenju. Tacno bi jedan deo mene umro sa njom odma , nadam se da mogu izgurati do kraja . Danas uvece bi trebala da bude i zalivena . Svaki savet dobrodosao. Update: jos jedna slika .
Eto nas ponovo , prvo da pozelimo dobar dan svima ! Dan 62. Sutra punimo 9 nedelja , sve ukupno kako izgleda ni sam ne znam , malo listovi zute , ne znam kako da im pomognem , ali ne panicim kontam ima nekog smisla da izvlaci iz njih . Verujem i da je led sisa na taj nacin kako Wendigo kaze . Stim vezano lampa je na 72cm , 73 cm i na 100 posto . Kako sam razumeo neka citanja mogu da zavrsim i na 75 posto? Al to su sad neke stvari u koje ja uopste nisam siguran pa sve nekako na osecaj . Opeko je nisam , stim kontam da i nije toliko lose sto je pun gas . Cetvrti dan kako je na 100 posto . Uz poslednje zalivanje dobila je i magnezijum uz bloom i top max (lomio se dal mogu to zajedno ili ne i eto , sipo na kraju ), sve zajedno bilo negde malo manje od 600 ppm . 6.5ph ! Nocna 24 C . Kad lampa radi 28 ... I totalno sam resio da kupium za sledeci grow ppfd meter koji god bi preporucili . Jer ovako da se osecam slep , nema sanse vise . Ovako to izgleda trenutno :
Pozdrav dobri moji ! Danas 57. dan i sam pocetak ulaska u 9tu nedelju . Poslednje zalivanje 04.06. bio heaven 5ml , bio bloom 8ml , top max 6ml - 3l vode . Sledi joj zalivanje veceras ili eventualno sutra jutre , to cu procenim kad dodjem sa posla veceras . Evo ga koja slika : Planiram da nastavim slicno sa hranom plus call mag .tu i tamo . Magnezijum bio pre nekih 7 dana ako se ne varam ili slicno. Svaki savet, komentar i predlog su dobrodosli kao i do sada . Do sledeceg pisanja puno pozdrava.
Potvrdjujem uspesno obavljen zadatak Wendigo ! U apoteci pronadjena potrebna so , dato na 3, 2 l vode 2.5 grama ! Puno hvala !
Dobar dan na forumasi dragi i dobar dan osmoj nedelji :) Da se javimo pri ulasku u finish . Dan 50 . poslednje zalivanje dobila 3l vode (2dl runn off) 1ml grow , 3ml heaven , 6ml bloom , 4ml top max E sad neki moj plan je da od sutra ne ide vise grow i da roknem jacu dozu blooma,uz top max i heaven. I zanima me ako je neko rad da odgovori ,kada procitam da njoj sada i dalje treba malo , malo nitrogena, da li je ok razmisljanje da to malo nitrogena moze dobiti uz callmag ? Puno pozdrava !
Oporavljamo se od gubitka, psihicki pre svega :D jer ubio sam je kao zeca , a osecao sam se tako bezbedno.No bas velika skola i osecam se duznim da nekako klouzujem ovo. I sad se vracam na to gde mi je Crazy Smoke rekao da je 3 dana neko normalno vreme za Air Pot da se osusi . I bukvalno nakon tog posta : Cookies zaliven 23.05 sa 2.5 l vode, dat callmag i danas nakon tri dana suv ko barut , a i njega sam cekao do sada 5 dana . Dakle nije tesko zakljuciti sta sam uradio . Kada sam ubio Titana prestao sam sa povecavanjem kolicine vode i za Cookies i ostao na 2.5l stim da smo u 6 i 7 nedelji on stvarno lepo napreduje iz dana u dan i sada pije tu kolicinu vode u tri dana tacno kao svajcarac . Znaci jasno je kao dan i sta se desilo sa Titano sobzirom da sam koristio i do 3 l vode u dosta ranom periodu , korena dole nije bilo vlaga je bila velika i to je bilo presudno . Dok smo sa cookies om imali srece jer pot od 9 L spasio zivot rekao bih . (i moze se pronaci na pocetku dnevnika , kako sam odma namirisao moj problem i izjavio kako mi se cini da mi mnogo vise lezi pot od 9l , ali eto njuh nisam ispratio kako treba) Nadam se da nisam previse komplikovano ovo sve sasuo sta se meni desilo , shvatam da puno ljudi ovde ovakav problem nece imati. Ali neko kao ja koji isto tako trenutno cepa forumom cita dnevnike i sprema za grow , mozda naleti i mozda ovo moze da mu znaci . Grcevito sam trazio razloge Titanovog stondiranja konstantno , mislio i da je previse treninga prerano , ali nije to bio main problem , mozda je dodatno pripomoglo , a nije ni moralo :D E sada ne tako sive price vec lepe , zelene i nadamo se da ce sto duze biti zeleno :) Dan 45. Cookies G. pot 9l , zaliven jutros 3ml grow, 6ml bloom i 3ml bio heaven u 2.7 l vode , dobio runn off oko 2 deci , ph 6.5, izmereno 484 ppm nakon toga spustio ph sa bio bizz phdown i izmerio 400 ppm , ovo vec nije oblast za mene, moro bi da citam o tome gde ode ta hrana. I moram da pitam ako bi neko bio rad da mi kaze kada je ok uvesti top max ? -tu se polomih citajuci ali ne izlazim na sigurne misli :) Hvala svima sto pratite. mladog dedeora neiskusnog . Lampa je 75% i 60 cm , bila je na 55 i primetio sam da su dva lista krenula da se okrecu naopako , podigao na 60 cm i sada je sve ok , valjdaaaa :))) Evo koja slicica pre nego sto sam je zalio. Ovo je nakon zalivanja . Puno pozdrava do sledeceg zalivanja i nadamo se samo lepim desavanjima. Veliko iskustvo !
Nazalost , lose vesti ovog puta . Pa mucio sam se od pocetka sa Titanom , negde sam pravio gresku i kroz postove se moze videti da sam trazio razlog njegovog sporijeg rasta , pa je tu jos i bilo malo intezivnijeg treninga , mozda i malo ranije sto mi je jos vise zamaskiralo moje lose zalivanje u razmaku od 6 dana , nekada i 7dana sto ce ispostaviti da nije bilo dovoljno pauze . Da skratimo pricu ovo je poslednja slika titana . Na slici se moze videti ocigledna razlika izmedju dve biljke , koje su izasle iz zemlje isti dan . Samo 24 casa nakon ove slike , listovi su krenuli da zute i dobijaju narandzaste fleke po listovima . Napretka je bilo malo ili ni malo na pojedinim granama i mozda cak dve nedelje unazad. Mozda sam i mogao da pokusam da susim saksiju i zalivam opet , sacekam da cveta pa uberem bar nesto ,no to bi mi rusilo plan da susim cookies gelato u boxu , a drugu opciju trenutno neam. S tim u mislima za dalje moram i dobro razmisliti kada budem runnovo box opet da li je meni pametno da iam razlicite sorte koje ce imati razlike u sazrevanju . No otom potom... Dobra vest je da cookies G izgleda dobro za sada .Poslednje zalivanje sam mu uveo malo blooma zajedno sa growom i bio heavenom . Do sada cookies nije dobio call mag, sto mi je plan da mu da dam bez icega drugog uz sledece zalivanje . Evo sveze slike od jutros . 41.dan Cookies G. Nema prostora za tugu . Cookies mora prezivi . I upravo dobar izgled Cookies.a i to sto sam sve isto radio, a nije dobro bilo za titana je moralo da mi kaze to sto mi je i reklo ali ja nisam dobro procito i korigovao , mislim da mi je cak i Sone na pocetku negde rekao da dam tom Titanu dan vise za susenje , sto sam nekako i mislio da sam uradio , ali eto ... nisam.
Diramo se sve manje i manje , jer eto razlika u biljkama nam govori da Titanu najverovatnije nije prijalo toliko diranja ,a pre svega verujem da sam problem napravio nakon bendinga biljke jer sam hteo da usmerim grane idealno i fan leavsi smetali ,a ja iseko da je zaboli . Ocigledna razlika u napretku . Moje skromno misljenje , 37.dan Cookies G , uz poslednje zalivanje dat bio heaven i grow , kontam valjda sledece je ok da uvedem bloom , al pogledam jos duboko u sebe tacno kolko cega :) i Titan , poslednje zalivanje 1/2preporucene bio heaven i 2/3 bio grow oko 400 ppm pokazao merac , 6.5 ph Tako da to je to za sada , blagi izvestaj za pocetak nedelje broj 6
U medjuvremenu jutros uslikano i razmisljam mozda bas ovde lezi odgovor na moje pitanje. Na prvoj slici vrhovi , ali na drugoj zanimljivo sa strane. Moja malenkost je citala manjak P negde na netu . Sto ce dobiti sa growom sl zalivanje . Kaze :) the issue is potassium related when the leaves turn yellow in the margins, primarily near the burn edges i onda mi to ima smisla . Jer ja ne mogu bez smisla :)
Pozdrav drugari :) Mali izvestaj . Poslednje zalivanje obe devojke su dobile bio heaven i bio grow 1/2 preporucene doze . Polako razmisljan o dodavanju blooma vec u sledecem zalivanju za Cookies , a do tada se nadam i za Titana i hocu ovaj put dan duze da mu dam da se susi. Ovako to izgleda sada . Cookies G slike krosnje od juce prekjuce , prva i druga slika od danas 32. dan Dodam jos par slika dole . A ovo bi bio Titan :) Ucimo polako u koraku sa zeljom se trudimo da ne izgorimo :) Malo je iritirajuce to pitanje koliko tacno zemlje nasuti u ove air potove da kasnije ne moram da se cimam da dodajem , jer voda ... :) No dobro , dao Bog da mi to bude najveci problem .Toliko za sada dobri ljudi , do sledeceg javljanja ! Da ne zaboravim Lampa je na 41 cm i na 50 % merac kad hoce da meri , onda meri 500 , 550 ppfd , za sada ostavljam to sve tako kako je cini mi se da cookies kaze da mu je tako ok , nekako je velika razlika u vege fazi sada izmedju cookies i titana , ono sto gledam , al opet neam sa cime puno da poredim , videcemo :) Puno pozdrava jos jednom.
Pozdrav ljudi ! Evo da osvezim malo i zaokruzim da polako punimo 28 dana . Prvo ova sto teze spavam zbog nje. Ko i receno , nisam je mnogo dirao i zatezao i cackao , odstranio par listica koji kontam da su smetali i danas sam je malo samo dotegao , jer ja newbie pa iam utisak ako je pustim jos samo malo , da necu znati kako :D Smesno , znam Dat joj je cal mag full doza u 2.5 l vode 04.05. I Cookies G koji me za sada cini veoma srecnim . Danas mu je bio dan za zalivanje dobio je 1/2preporucene bio heaven i 1/2 preporucene doze grow . Malo se sad ja tu grcim sa tim nutrijentima ako vidite gresku please let the man know :) Isto tako sam mislio da nastavim i sa Titanom jer on jos 24 casa minimum ceka svoje zalivanje . 28.dan Cookies G upravo zaliven, veliki list je pocepan jer se majmun nekako naslonio na njega . Svako misljenje dobrodoslo , puno pozdrava dobri ljudi !
Dobro dan slobodni forume. 22 dana devojke dogurale i usli u 23ci . Potovi se malo brze suse definitivno . Otklonio sam po koji list sa obe biljke i nadam se da ne preterujem , al to sto bi mi bas smeta i neam resenje , mora da ide . A moram malo da kazem kako non stop razmisljam zasto boja listova na Titanu nije ista kao na Cookiesu i razmisljam sta da mu roknem sledece zalivanje , nekako iam osecaj da je bitno , pa se lomim izmedju cal mag samo sa vodom ili mozda da puknem acti vera , alga mic zajedno , no nesto cu svakako odluciti , pa cemo videti . Ovo je slika od juce F1 22.dan a ovo je danas nakon malo zatezanja i opet moram da placem da koliko su male grancice i razmaci izmedju nodova , ne bas prijatno meni kao pocetniku . No dobro :) Cookies G . 22. dan Cookies G slika od jutros nakon blagog razgibavanja :D Ako sta god da ispravim , samo pucajte ljudi , za sad mi mnogo znaci iskustvo iz tog prvog grova koji sam imao , gde sam pre svega video , sta sve biljka moze da izdrzi i prezivi , a sta je greska zasigurno . Nadam se da necu na nesto natrcati i samo hrabro . 420
Magicno dobro jutro ljudi ! Malo mi se nakupi pa reko da bacim upadate . U proteklih par dana u zalivanju su obe dobile isto , stim da naravno uvek cekam malo duze na ovaj pot od 12,5 l . Ono sto su dobile je 1/2 preporucene doze root juice , 1/2 prep.doze bio heaven , 1/4 fish..mix a . Prvo bih da sutnem ovo sto sam primetio na Titanu Videcemo kako to ide dalje , ovo je uslikano juce . E sad dalje nadam se pozitivnije , prilozicu dole koju sliku jer sam im puko i neki lst i nadam se da je to koliko toliko dobro , znam da tu ima jos posla tek ali za pocetak . Cookies G. u podne U ponoc. Ovo jutro Titan *koji je rekao bih po mom skromnom misljenju meni bar licno nekako i dosta tezi za lst* no dobro , probacu . Ovo je slika od jutros. I da ne zaboravim da dodam da sam na obe odstranio sa prvog noda ono bud mesto *steam* sto ide odozdo i po jedan list da mi ne bi napravio vise nervoze nego sto sam je imao , jer mi je bas pravio nervozu :) Meni je ovo drugi put da radim ovo u zivotu , svaki komentar cu razumeti :D Valjda nisam nesto bitno zaboravio , do sledeceg pisanja , puno pozdrava ljudi !
Dobro jutro dobri moj forume ! E , sad polako da update.ujem prvo sto sam ostao duzan od proslog puta u dopisci sa Infinitijem . Photone app mi nazalost za merenje ppfd u full led spectrumu trazi 7 jura mesecno (razmisljam dal treba da platim) . U potrazi za drugom aplikacijom pronasao sam ppfd Meter koji trenutno pokazuje : 320 ppfd odnosno 350 pffd , svetlo je 43, 44 cm udaljeno . Danas smo ponosno napunili dve nedelje . U medjuvremenu (pre dva dana, odnosno tri ) su uz drugu dozu (1/2preporucene) root juice dobile 1/4 preporucene doze fish mix .a sto se iskreno nadam da nije bila greska,tj da nije ipak malo prerano bilo, posle me pojede ta misao . Dato na ph izmedju 6.2 i 6.4 i izmerno 570 ppfd ondosno 590 ppfd . Ono sto me malo plasi je zdepasta struktura f1 titana i lst koji bih naravno uradio , no dobro jedno po jedno. Evo koja slicica .
Jedno lepo dobro jutro vutro ! Nama je 10. dan i usli smo u 11 ti :) Temp 22 C , vlaznost 39 % u ovom momentu ! E , sad jedan ventilator mi radi naravno i mislim cak da je na odbijanje od boksa uspeo malo da izmaltretira i pokaze to na leavsu kod Cookies a (slika dole). Ako taj uvitak na leavsu nije od toga onda moja malenkost ne bih znala da pretpostavi . U svakom slucaju verujem da nije nista strasno , peglamo dalje. Ono sto bih mogao ubeleziti je da su obe svog sedmog dana zivota dobile prvu dozu root juice , tacnije 1/2 preporucene doze u 1l vode za titana i 0.8 deci za Cookies G. Od sinoc je lumatek na 45 -48 cm i 50 %... Ovde moram da napipavam (cuj mene ovde , u sustini sve napipapavam :D ) jer sam imao svega jedan grow pre ovoga . Stavljao sam ruku iznad nje i ako mi je toplo podignem svetlo jos malo . I op dodjosmo do te razdaljine da se osecam sigurno :) . Ispod slike devojaka , do sledeceg pisanja dobri ljudi !
Cao svima nama je danas sest punih dana i ulazimo u sedmi :) Temperatura danas 22 C i vlaznost 40% . Slicno smo imali i ovih dana . Dobile su dva zalivanja do sada i ne bih jos zurio sa trecim , negde nakon sedmog dana ce dobiti u tom trecem zalivanju 1/2doze root juice prvi put , pa polako dalje. Moram primetiti da titan (ubacicu sliku odozgo uslikanu) na jednom leavsu ima od prvog dana kao malo sprzen vrh leavs . Mislim da nicim nisam izazvao to . Lici na mozda blagu opekotinu od zemlje ? Sve u svemu nadam se i mislim da ne treba puno da brinem , pa polako.
Cyric hvala puno na lepim zeljama ! Tacno sve to sto si nabrojao Gazat , juce sam bas rekao zeni kad obidje trulexom sudoperu da predje i suvom krpom . I na voce su ludi da skoce , a fascinira me smece , jer drzim zatvoreno . Udjem ubijem ih , vratim se za sat vremena i razmisljam da nisu vaskrsnule dal treba da spalim tela .Napast ! :) Salu na stranu pored zutih traka cu im ubacim i jabukovo sirce da se brckaju .Puno hvala! Ovde bi mogo dopuniti dnevnik i potvrditi da je cookies gelato takodje sinoc posle 20h izasao napolje , stoga za obe ide lakse racunanje tj. isti dan zakljucno 12.04 kao prvi dan. Temperatura 24 C , Vlaznost 44 % Plan je samo voda , pa kroz 7 do 10 dana da dodam root juice. Cookies gelato u 9 l potu zaliven sa 3 dl vode dok je u vecoj saksiji i dalje dosta vlazna zemlja , pa ce kasnije dobiti svoje .
Prvo hvala puno dobri ljudi na lepim zeljama ! Sa danasnjim datumom je i prvi dan za F1 Titana dok Cookies i dalje cekamo. No ono sto mi takodje ostavi utisak su ova mala stvorenja koja sam se plasio jer znam da ih iam po stanu i borim se vec sa njima . Uvatih jedno na zutu traku . Pa se nadam da ce neko znati da mi kaze tacno sta su i koliko su opasna ? Takodje posedujem i bio bizz leaf coat koji nije na slici . Nadam se da cu izaci na kraj sa njima sta god da su . Sve u svemu ima ih na poslu i ima ih ceo grad.