Dnevnik nisam planirao,ali resin da podelim ovogodisnje iskustvo sa Vama. Pa da ne duzim,pocnimo. ZEMLJA: Florabella,Flora,Rajska zemlja(40%-40%-20%) SEME. : Candy Kush fiminised (Express),Amnesia Haze feminised CupWiner DJUBRIVO:NPK 20-20-20 i 10-40-10 Fitofert, fertico list i cvet MENTOR:Tarzan U aprilu sam nabavio seme iz Holandije,ortak mi kupio u shopu 5 Candy Kush i 5 Amnesia Hase za 100€.Obe su Royal Queen seeds sl.1. 25.aprila stavio sam da proklijaju u papirnoj salveti ,sl.2, drzao na tamnom mestu 5 dana i i bacile su klicu. Od 10 semenki,Candy je ispunio ocekivanja,a Amnesia je od 5 dala 3.Zasto pojma nemam,fabricka greska. Za mesto pravog boravka odabrao sam plasticne case od 0,5l.busnuo 3-4 rupice na dnu,standardno bez filozofije.sl.3. sl.1 sl.2 sl.3 Nisam mogao da nadjem dovoljno siguran sajt za devojke te sam morao da se odlucim za mobilnu verziju,kante od 25l.Dobro sam ih oprao i izgubio 5 rupa 10mm.na dnu i 6 rupa 6mm.sa strane,da zemlja moze da dise. Posle nedelju dana sam biljke premestio u kofe,zalio i postavio na sajt.sl.4 i 5. sl.4 sl.5 25.dan. Zalivao sam samo vodom,nikakve dodatke nisam stavio,svaki drugi dan po 2-3l. Napredak je bio pomalo spor,bar sam tada bio tog misljenja,ali OK je i kada su prosle dan 40 poceo sam da dodjem gnoivo i to NPK 20-20-20,svako free zalivanje.Tada sam vec uveliko pojacao zalivanje.Koliko?,uvek je zemlja morals da bude vlazna,to je 5l.svaki drugi dan.Imate na umu da ako padne kisa ne radis nista.sl.6 i 7. sl.6 sl.7. Dan 40. Umorih se,nastavljam sutra,pratite me ima i zasto,obecavam:spliff:
Evo druze za tebe samo,danas dan 107. Sutra nastavljam dnevnik;-)
Evo ti jedna sl.preko reda,Amnesia dan 107
Haze naravno;-)
Hvala covek,radim na tabletu ovo pa moram pazljivije da gledam sta pise,jer sam bira reci,smor;-)
Pa da nastavim gde sam stao. Bio sam primoran da menjam sajt zbog bezbednosti. Tu su poceli da se javljju prvi problemi,kao sto je nedostatak svetlosti I tecnosti te se pojaviti dosta zutog lista koje sam pocupao.sl.8 sl.8 Posavetovao sam se sa mentorom,Tarzan,i po njegovog vodstvom pomalo poceo da vadim stvari.Posekao sam pola sume pojacao zalivanje,ali bolovala je,bila je gladna.Sl.9-10 sl.9 sl.10. Dan 55 Onda sam joj poceo dodavati i fertico list kao sto sam oplemenio sa Florabella zemljom. Za nedelju dana druga ptica,vidi sliku.sl11 i 12 sl.11 sl.12. Dan 70. Posle ovoga jos jednu gresku,skidam velike listove do stabla,reko da prodisu biljke.Kakva gluposti,pa preko istina tih listova biljke radi fotosintezu I hrani buduce cvetove.Opet sok za biljke Ali ga je brzo prevazisla.sl.13,sl.14 sl.13 sl.14 Dan 82 Od tada otprilike prelazim na NPK 10-40-10,dve velike super kasike na 10l.vode.Posto mi je sajt "blizu"mogu ga cesce zalivati,pregledati ima li nekih anomalija.Fotke stalno saljem mentoru,i zesce ga smaram pitanjima,ali sreca pa ima zivce ko konj. Za vrlo kratak vreme pretvorile su se u prave lepotice sl.15,16,17 sl.15 sl.16 sl.17. Dan 96 Vec tada su se mogli videti malecki cvetici te sam poceo da prskam biljke sa FERTICO cvet,a evo i sl.18 i 19 sl.18 sl.19 Extra rupe sa strane kanti omogucavaju da ne mozes da preteras sa vodom,tako da sam to obilato koristim i zalivam skoro svako vece. Zdrave su kao dren iako je bio incident sa vetrom koji mi se oborio 4 kante.Malo zemlje je ispalo,ali to je cela"steta". Candy mi je izrasla na 170 cm visine ima poprilicno hedica,a Amnesia skoro pa 190cm.a li kasno malko sto je i normalno. Sledece slike I ostale zanimljivo izbacivacu redovno,evo vec za dva-tri dana,kada se bude malo zabelelo od pistila,koji samo sto nisu. Nadam se da ste zadovoljni do sada,ovo nije kraj,gledamo se uskoro familio :respect: :vutra:
Aaa,pa spremio sam se za to.Razvukao sam crevo(60m.) Mora da budes spreman koliko vise mozes,a ako mislio neko da je to,baci seme u sajt pa zaboravi,taj neka ne pocinje sa ovim.Nije to za njega.Pozdrav druze i hvala;-)
Slusaj,moze i tako,samo je razlika sta dobijes na kraju procesa. Izdrzljiva je to biljcice,hvala na lajku;-) To za Haze u pravu si,znas kakav je bio April i Maj.S ada moram da budem pozitivac i molim boga za topao oktobar;-)
Fitofert je proizvodjac.A mentor mi je rekao da je to ok.Hvala;-)
Plantelu ne mogu da nadjem gde ja zivim,a Asef cu potraziti sutra.Kakvo je pakovanje,je li tecno ili u kristalu?Da li ide u zemlju ili preko lista I cveta se prska?
Pozdrav ljubitelji dobrog dima.Biljcice su u najboljem redu.Zalivam svako drugo vece,pa onda razmutim 30 gr. NPK 10-40-10 u 10L.vode I malo ih prehranim.Sa tih 10L.prehranim 2 biljke.Cvetovi su poceli da se razvijenija pomalo,ali sigurno. Evo slicica od danas,7 dan cvetanja U sledecem updates postavicu kvalitetnije fotke,pozdrav:spliff:
Ovo sam vam dugovao na samom pocetku kako bi na kraju mogli uporediti moje iskustvo sa fabrickom deklaraciom. Candy Kush Express FAST Feminised SeedsRoyal Queen Seeds Candy Kush Express FAST Feminised Seeds by the cannabis breeder Royal Queen Seeds, is a Photoperiod Feminised marijuana strain. This Indica / Sativa strain produces a Medium 475-525 gr/m2 yield. These seeds germinate in 7 weeks in September. This Feminised seed grows well in Indoors, Outdoors conditions. Additionally it can be expected to grow into a Medium plant reaching 100-130 cm. This strain has Sweet Special x Royal Kush Genetics. It has a High (15-20%) THC Content. The CBD content of the strain is Low (0-1%). This strain can be used to treat a variety of medical conditions including, Insomnia, Pain, Stress. The user can benefit from a Helps with insomnia, great for pain and stress relief. VARIETY GROWS SEX Indica / Sativa Indoors, Outdoors Feminised Generally, even strains that combine a Sativa and an Indica background tend to lean heavily towards one side or the other in both genetic background and effect. However, Candy Kush Express FAST Version is unique even amongst Indica/Sativa hybrids: at 40 percent sativa and 60 percent Indica, this Kush strain is about as close to a true, evenly mixed hybrid that there is available. This translates to a unique blend of both Indica and Sativa effects. The Sweet Special strain is part of Candy Kush’s direct genetic background. Among other things, this strain is known for a sweet taste and hearty, durable plants. These assets translate to Candy Kush, as the plants are physically sturdy for growing indoors or out, and the taste is always pleasingly sweet. The legendary Royal Kush is the other genetic parent of Candy Kush. Royal Kush is a famously Indica-heavy strain, being descended itself from the inexpressibly potent Afghani Kush. Both Afghani and Royal Kush are prized amongst insomniacs for their sedative effects, and more casual and/or recreational smokers note the heavy “couch-lock” present in these strains. Since this strain does have slightly more Indica in its genetic background, a strong physical effect is present. However, the Sativa element of this strain shows itself in a heady, soaring euphoria. The Sativa aspects of Candy Kush help balance the effects, giving the soothing effects an unusual yet welcome energetic quality. This variety is gaining popularity for its unique blend of uplifting and deeply relaxing effects. The most effective medical uses of this strain are stress and pain relief. The low CBD content helps regulate the sedating effect, meaning that this strain has the capacity to relax without completely knocking users out. It is notable that even with low CBD, the THC content of this strain weighs in at a very hefty 18 percent, making it one of the more potent varieties available. If grown outdoors, these plants yield at least 450 dried grams or up to 500 grams per plant if grown outdoors, or 475 to 525 dried grams when grown indoors. Since this is a Fast Version flowering takes only seven weeks. When growing outdoors it is best to schedule for an early September harvest. When fully grown, the plants will reach a height of up to 100 cm indoors, or up to 170 cm outdoors. Like all Fast Versions, these Candy Kush plants make for an easy growing process. Even novice growers will find that it is surprisingly easy to quickly yield dense, high-quality buds through a straightforward growing process. Candy Kush Express FAST Version is ideal for growers who are interested in an unusually balanced strain that is easy to grow quickly in either indoor or outdoor conditions. Amnesia Haze Feminised SeedsRoyal Queen Seeds Amnesia Haze Feminised Seeds by the cannabis breeder Royal Queen Seeds, is a Photoperiod Feminised marijuana strain. This Mostly Sativa strain produces a High Indoor: 600 - 800 g/m2 yield. These seeds germinate in 12 weeks in October. After the haze genetics came to Holland and several hybrids were made, an American expat would later combine one of these hybrids with a male derived from old school haze seeds creating the Amnesia Haze. We felt our collection of marijuana seeds would not be complete without one of the best hazes to ever be smoked, so we got a hold of some Amnesia and made feminized seeds. Our Amnesia haze is a well maintained plant growing over a metre tall, to about 2.10m. She can be grown outdoors but will require hot weather like Australia, North Africa and California, however may need to be grown in a greenhouse due to her long flower period. Amnesia haze is one of our best yielding cannabis strains, producing 70-80 g per plant with up to 650+- g per metre squared under a 600w light. She can produce big outside, with full sun, reaching as much as 700g per plant. However extra care should be taken outdoors as this is a sensitive plant, so problems with weather, bugs or irrigation will harm your final harvest. The only down side with Amnesia haze is the long flower time required for 12 weeks. Although this is high enough to make most commercial growers run for the hills, true cannabis connoisseurs will find the wait more than worth it. Amnesia haze is suitable for both hydro and soil grows, sea/screen of green too. So after 4 months of growing, 2 weeks of drying and curing and your finally ready to smoke the Amnesia haze that has taken you so long to grow. After your 1st joint or bong we are certain you will be more than satisfied with the smoke after waiting such a long time. Our Amnesia Haze really is one of the best cannabis strains in our entire stock. Every hit comes with a truly psychedelic head high, likely to send any user straight into the astrosphere. The flavour is fresh and fruity like you expect from a haze which only makes the smoke so much more enjoyable. Smokers are warned this is a strong smoke and, as the name suggests, users can often turn their brains off completely after a session. Odmah se da zakljuciti da cu imati velikih problema zbog Amnesie,ali visina obe vrste kod mene je postignuta. :spliff:
Danas saum otisao do sajta i primetio na jednoj Amnesiji sam video da je nesto zahvatilo pojedine listove,poceli su da se suse,ali ne celom povrsinom vec na krajevima prema peteljci.I vrhovi kao da su se malo sparusili.Evo slike pa vidite,ako mozete U globalu one izgledaju dobro,cvetici su znati manji nego li kod Candy,ali to je i normalno,jer je doba cvetanja duzi i do 4 nedelje. Evo slike cele biljke Dan 106. Kod Candy Kush stanje je mogu reci vrlo zadovoljavajuce. Pokazacu vam dve bioze,od 5, a sve su skoro identicne. Sl.1 vidite devojku staru nepuna 110 dana,i njene" hedice"stare 12 dana. sa strane Vrh biljke A ovo je druga,a sve su kao sto rekoh iste,skoro. Svaki komenter iskusnog grovera je dobro dosao. Obilato ih zalivam svaki drugi dan. Pratite me I dalje,ako hocete,a u sledecem updates izbacivacu slike hedova od Amnesia Haze i recicu vam da li se sranje sa listom popravlja. PS.Da napomenem da je u pitanju samo jedna biljka Amnezije,druge dve su OK. POZDRAV :spliff:
Takav odgovor sam dobio I od mog mentora,hvala puno;-)
Update Evo me opet drustvo,nadam se da ste se uzeleli novih slika i iskustva. Danas je 120 dan.Candy bas lepo napreduju.Sada su usle u trecu nedelju cvetanja.Presao sam na prehranu Fitofert NPK 15-30-15.Iako su sve pocele cvetati u isto vreme neke (dve) su malo naprednije pa sam malo promenio njihovo mesto,posto mi kante to dozvoljavaju.Elem,razlog tome je da nisu isto izlozene suncu pa reko da pomognem malo. Da ne tupim mnogo,evo slika pa pogledajte. PS.slike su obelezene sa C.1 itd.,a pored svake su njeni hedovi. C.1 C.1 vrh C.2 C.2 vrh C.3 C.3 C.4 C.4 C.5 C.5 Kao sto vidite,skoro da nema razlike,a tako i treba da bude. Sutra postavljam da vidite kako napreduju Amnezije. Ako imate neko pitanje ili comment samo udri.Pozdrav i srecan growing :banana_rasta::spliff:
Tako cu jos dve-tri nedelje pa cu videti da li je vreme za 4-10-30 Najbolje je kod Kush bude 5-6-7 nedelja cvetanja.8-9 nedelja ide voda.Pozdrav:rasta:
Update Evo me po dogovoru.Danas da vam prikazem kako napreduju Amnesia. Iako su pustile cvet skoro u istoj nedelji kao i Candy,Haze ne napreduje tim tempom sto je i logicno.Kod njih upotrebljavam fitofert 10-40-10,ali cu pojacati malko dozu na 30 gr.na 10 l.vode 3 puta u sledecoj nedelji.Ima puno praznog prostora izmedju hedova,pa mislim tako da ga popunim. Ono sto se javilo da se pojedini listovi suse,resio sam zalivanjem obicnom cesmovacom,bez ikakvog gnoiva. Amnesia nije bas najbolji izbor za nase podnevlje,ali sta je tu je,cekacu I nadati se lepoj,toploj i dugoj jeseni. A sada evo i slika,svaka je dostigla 2 m. A.1 A.1 A.2 A.2 A.3 A.3 Sledeci update sto se Amnesie tice bice za 2. nedelje,dok Candy izbacujem post svake nedelje,do njenog kraja. Budite mi pozdravljeni i secan growing :lol::wave:
Da,mislim da to nije previse.Pitao sam ove u pharmacy i oni mi rekli da je to kolicina ako ide zalivanje preko lista,a da ide gr.na litar vode ako ide u zemlju. Probacu jednu nedelju nece joj nista faliti. Hvala na pohvalama:cool23:
Nisam.Mali sajt jbg;) OK sefe.Razumeo sam.
Ide druze veceras cu postaviti da vidis.Skoro su gotove Candy ;-)
Evo proslo je skoro mesec dana od update. Candy je dala reprezntativne budove.Masne mirisljave velike.Ostalo je max 10 dana do finala.Zalivam samo cistom vodom da ih isperem od djubriva.U stvari sve zavisi od vremena kad ce seca.Iskoristicu max sunca,ne moze da skodi.Nasao sam po koju gusenicu i na jednoj biljci bas napravili stetu. A sad malo slicica da vidite dokle je doslo. Ovde vidite kako mi je gusenicu prakticno odsekla vrh:-( Amnesiu cu sutra da uslikam i da vam predstavim 3 zverke:makaze::skot::
Evo najzad da vas obavestim sta islands na kraju. Morao sam da ih skidam malo pre vremena,ali isuvise je bilo hladno. Mogu da kazem da sam izgurao,jedva,850 grsuve mase od 5 komada. Gornja polovina biljke kull,a donja mali krzljavi hedovi.Miris kao Afgan ali malo vise vockasti. Znam da slika govori kao 1000 reci pa zato,evo;-) Pre I posle timarenja. Stabljike na kojima sam susio sada onako kvrcne,ne puca kao kad je 100% suva.Stavio sam u tegle I drzavi ih u njima,otvorene,jos 2-3 dana pa cu zatvoriti. Valjda ce se u tegli onako ukrtiti,sad su mi nekako purchase. Eto to je Candy Kush 2016. Znam gde sam gresio,pa se nadam boljoj 2017. godini.
A sto se Amnesie Haze tice ne znam sta da kazem,vidite: Visina 2 M i 10 cm.Pune hedova,ali priroda bas ne da.Jos I'm fali pa sam resio da ih ostavim do prvog mraza. Neki savet mozda? Ostanete mi zdravo I naduvano;-) :rasta: