Pozdrav ekipa. Moj prvi indor. Nadam se da ću ga uz vas uspješno dotjerati do kraja. SJEME: 4 x Chemdog Fem. (GHS) - THC 21,5%, CBD 1,5% 5 x Royal Medic Fem. (RQS) - THC 10%, CBD 12% BOX: 180x180x200 cm (šxdxv), iznutra izoliran stiroporom 5 cm (zbog hladnoče). Stigla mi je i mylar folija, ali ju nisam još postavio. Bio sam stavio onu alu foliju od žene iz kuhinje ali mi se nije sviđalo pa sam skinuo. LAMPE: Sylvania HPS SHP-T 400W Basic Osram HPS Vialox 600W NAV-T 4Y Super (Son-T Plus) Sjenila "home made" od aluminijskog lima. Nemam Cool Tube!! ZEMLJA: Klasman Potgrond H - nije mješana sa ničim (rekoše mi da netreba) GNOJENJE: Plantella list Plantella cvijet VENT: Ventop Air system, odvodna cijev fi 100 mm, ispuh 100m3/h, postavljen bočno u vrhu boxa, na kontra zidu 3 pasivna upuha fi 50 mm (ne ulazi svijetlo) TEGLA: PVC okrugla, 20L Sjeme stavljeno na klijanje 24.03. a 26.03. proklijano posađeno u tegle. Za sada ih je iz zemlje izašlo 7 kom (još čekam 2 cucka da izmilje) s tim da mi je jedna nikla uz sam rub tegle. Neznam kako se to dogodilo kad sam ju pikno na sredinu posude. Prije sat i pol sam upalio lampe. Lampe su na 70 cm od tegli. Temperatura 29°, vlaga 25%. Sad sam ubacio još jednu kantu sa vodom u box i u nju namočio ručnik pa ću vidit kak će bit. Ako smanjim vent onda mi temperatura ode na 35°. Zaljevam vodom iz vodovoda bez da mjerim ph, jer mi još nije došao narućeni ph metar. A juće me je kontaktirao kinez da mu je brodar javio da se zagubio moj paket sa digitalnim mjeračem temperature i vlage, tako da imam samo ovaj mehanički i ko zna koliko je pouzdan. Uh, jesam se raspiso... neću više. Ako mislite da bi još nešto trebao napraviti, sugestije su dobro došle i rado ću vas poslušati. P.S. Šta da radi sa onom curicom šta mi je izašla uz rub tegle???
Hvala svima. Mislim da već imam problem sa ventilatorom. Lampe sam spustio na 55 cm od tegli, ventilator radi na najjače, a temperatura je 35°C, vlaga 30%. Neznam šta da radim? Probao sam ostaviti otvorena vrata ali onda vlaga padne na 15%. Nadam se da se neće curkama niš dogodit do sutra popodne kad dođem s posla i ugradim još jedan jaći ventilator??
Hoće li se biljkice izdužit ako podignem lampe?
Podigao sam lampe na 75 cm. Skinuo sam vrata i objesio plahtu preko otvora. Temperatura je sada 28°C, a vlaga 40%. Valjda će bit sve ok do popodne. Još mogu jedino lampe dignut skroz do gore. Dvije mi još nisu izišle iz zemlje (nadam se da hoće), a na dvije koje su izišle nikako da se otvori kora sjemenke. E da... presadio sam onu curicu na sred tegle upravo onako kako me Venio savjetovao. Kakav vent preporučate, mislim koliki protok zraka? Stim da ću ovog šta je sad gore isto ostavit.
Nadam se da sam riješio sve probleme napokon. Zamjenio sam ventilator. Ugradio sam CATA promjera 190mm, i protoka 700 m3/h. Temperatura je sad oko 27° kad rade lampe, jedino je vlaga slaba oko 25%. Mislim da ću i njega morati spojiti na tajmer da se ugasi kad i lampe jer mi izvuće svu temperaturu dok lampe spavaju (15°C). Ovo sa otvaranjem sjemenke sam riješio još juće kad mi je ChilliHead napisao šta moram napravit. Btw. one dvije što nisu nikle iz zemlje su nažalost umrle. Vjerovatno sam nešto zeznuo. Sinoć sam stavio još jednog Doga na klijanje i mislim ga ujutro piknut u zemlju. I imam još jednu menkicu koju sam dobio uz ove kad sam narućivao, AK-47 auto, ali nju sam mislio malo kasnije staviti na klijanje pa je ubacit da otprilike zajedno uđu u cvjetanje. Odoh ih obić i zalit. Zaboravih napisat da sam lampe spustio na 50cm od tegli.
O.K. Koliko vode je potrebno na teglu od 20L i koliko često? Nikako nemogu odredit jel zemlja suha. Nekad onako dobije smeđu boju i izgleda kao da je suha a pod prstima mi se ćini vlažna
Bok društvo. Nije me bilo par dana, strka oko posla, a i gore mi se činilo sve u redu. No međutim danas sam uoćio ponovo neki problem. Tri curice Medice su mi se savinule kao da si same rade LST. Lampe su mi na 50 cm od njih, temperatura 28°C, vlaga 35-40%. Prvo sam mislio da idu za svjetlom, ali ne, jer se jedna savila na skroz drugu stranu od svjetla. Neznam šta da radim. Da ih izravnam i podboćim sa nečim? Ili da stavim još zemlje pa da im tako skratim stabljiku pa bi onda imale manju mogućnost motanja? Evo slika pa pomagajte. Ostale mi se ćine o.k. i za sad rastu ravno. Zaljevam ih svaki drugi dan sa oko 0,6L vode.
Hvala dečki i cure. Zatrpao sam ih zemljom skoro do prvih listova (koliko sam imao zemlje) i nadam se da će sad bit sve ok. Budem ih sliko pa ću stavit slije na uvid. HazeSeeker ... imam taj vent šta imitira vjetar i stalno je uključen. Čak sam mislio da se nisu zbog njega savinule. Ali baš je ovo šta ti kažeš, preteška im glava za stabljičicu. Bit će to sve 5.
Pozdrav ekipa. Nije me dugo bilo, imao sam neko neodgodivo putovanje pa je žena brinula za moje curice. Evo par slikica kako su izgledale prije 7 dana. To je bilo taman prije puta i tu sam na nekima napravio mali trening.
Žena ih je već dva puta pognojila sa Plantellom, svako zalijevanje puna doza. Ali šta mene ustvari muči. Temperatura. Naime box mi je napravljen na tavanu na kojem je vruće, sad kad je ovak toplo na tavanu mi je 27°C. Imam 3 ventilatora u boxu koji mješaju zrak, tri pasivna upuha i jedan vent koji upuhuje (fi 100, 100m3/h) i ispuh fi 190, 700m3/h i đabe. Temperatura u boxu je 33°C. Neznam kak će to bit kad vani još zatopli. Mislim da ću morati kupit klimu. Na curkama su mi listovi ufrkani i počeli su žutit na špicevima, vjerovatno od vručine. Evo današnjih slika. edit Najviše me muči ta temperatura. Nije problem, kupio bi ja neku slabiju polovnu klimu, ali ko će mi ju postavit. Šta reć tom postavljaću za šta mi služi taj box. Ja bi cure maknuo, al svako će me pitat šta držiš tu kad postavljaš klimu. Nisam pametan.?! editiraj prethodni post. nema potrebe za duplima...zzz
Najviše me muči ta temperatura. Nije problem, kupio bi ja neku slabiju polovnu klimu, ali ko će mi ju postavit. Šta reć tom postavljaću za šta mi služi taj box. Ja bi cure maknuo, al svako će me pitat šta držiš tu kad postavljaš klimu. Nisam pametan.?!
Razmisljao sam o prenosnoj klimi,ali ona bi mi zauzela puno mjesta u boxu. A da ju stavim van boxa onda se nebi gasila kad treba, mislim zbog termostata koji je na njoj. Sta mislite zasto su listovi ufrkani? Nixa nisam ih presadjivao isao sam odmah u zemlju sa sjemenom.
Ali listovi su pofrkali prije gnojenja, pa sam rekao zeni da dobro pognoji jer sam mislio da ce ih to dignut.
Ma vlaga je jedva 20%. Kad se ugase lampe i temperatura padne na 25°C onda vlaga ode na 40% ali nikako više. Imam dvije kante sa vodom u boxu, dva ručnika koja stalno močim i ništa. Jednostavno moram nekako spustit temperaturu, a nevidim kako osim sa klimom.
Opet sam bio odsutan 4 dana zajedno sa ženom i bio sam prisiljen ostaviti curice same. Uredno sam ih zalio i pripremio na naše odsustvo. Ćetvrtu noć kad sam došao doma i otrčao da vidim kako su moje curke skoro me strefio šlag. U boxu 35°C, zemlja suha ko barut i curićke sve klonule. Ukenjo sam se od prizora. Odmah po vodu i puna doza Plantelle. Još sam ih sa prskalicom poprsko po lišću i molio boga da se oporave. I da nebude nezanimljivo ujutro prizor za drugi infarkt. Prevrnuo mi se ventilator i pao točno na jednu od cura i naravno, slomio ju, Doduše nije skroz, jer je to stvarno čvrsta biljkica.... I tako ja puko ko nokat i lijepo kupio mojim curicama klimu. Pobaco sve ventilatore i gluposti iz boxa, klima ih je vratila u život. Sad sam bio kod njih i moram reć da su se oporavile i nadam se da su sva sranja iza nas više. Čak mislim da će iva slomljena curkica doć sebi, samo da prebrodi ovaj stres. Baš mi je laknulo...
Pozdrav ekipa, Evo mene napokon bez problema hehe. Curice rastu, u boxu je gužva ko u kineskoj četvrti. Danas im je 47. dan vegetacije , dvijema curama 48. a jednoj kujici 43. (i ta je najviša od svih). Zalijevam svaki drugi dan i gnojim sa punom dozom svako drugo zalijevanje. Gnojivo kombiniram; Plantella list i Kristalon.Danas sam im simulirao kišu sa štrcaljkom. Temperatura pod svijetlima 28°C, a po mraku padne na 23°C. Vlaga konstantno 45%. Medic raste baš lijepo grmasto, a Dog više u visinu. U ponedjeljak ću im promijeniti režim svijetla na 12/12. Idemo u cvatnju, juupii... jedva čekam. Evo uspio sam nešto uslikat. Vidimo se ponovo sa slikicama kad krene cvatnja. :skot::
Hvala. Misliš da ne čekam ponedjeljak?
Ok. Onda ih danas prebacujem na cvjetanje. Kad prebacim na 12/12, jel gnojim odmah sa nećim za cvjetanje ili moram ćekati da procvjetaju? Imam Plantellu cvijet.
Evo ga... Od jučer smo na 12/12 i sad se nadamo samo slatkim brigama hehe. Danas ide puna doza Kristalona i onda čekamo prve pistilice, jupiiii...
Bok društvo. Samo da se javim da je sve u redu. Danas je 9. dan cvatnje i naziru se pistilice. Zalijevam svaki drugi dan sa po 1,5-2L vode. Gnojio sam ih samo jednom od faze cvjetanja i to Kristalonom. Ako ovako nastave rasti bojim se da će box biti premali (zato ne gnojim). To je takva gužva da uopće nemogu do zadnjih tegli, a i šire su od vrata boxa pa ih se bojim vaditi da im ne slomim koju granu. Klima je zakon, nemam nikakvih problema sa vlagom i temperaturom, sve je kako treba. Uvjeti su idealni i curke samo bujaju. Sutra ću nabacit koju slikicu da potkrijepim ovo što napisah večeras. See You.
Šta je lolipop?
Hvala Tarzan.
Hi. Bio si u pravu Stipe, 2L vode im je premalo. Sada im dajem po 5L i uvijek ih malo pošpricam po lišču. Lolipop ću odraditi u subotu jer do tad nemam baš vremena a to vjerovatno traje malo duže. Dogovi rastu na očigled, nevjerovatno kako se izdužuju, dok Medic raste lijepo grmasto. Upravo sam im dao punu dozu Plantelle cvijet i odradio simulaciju kiše. Evo par slikica moje Džungle
Uvijek i zalijevam kad je lampa ugašena, samo upalim obićnu žarulju da vidim poslikat. A što se tiće žurke, žurka je već sad u boxu. Čak se na slikama i ne kuži tolko ko uživo kad vidiš. Al nema veze bolje žurka nego tuga hehe. U subotu ću ih lolipopat pa im možda oslobodim malo mjesta.
Bok društvo. 66. dan u boxu i 16. dan cvjetanja. Temperatura 28°/22°, vlaga oko 50%, gužva brutalna. Visoke su 140 cm sa potovima, mjereno do zemlje u potu oko 110-115 cm, a ja lampe mogu podići još samo 30 cm. Piše da cvjetaju 9 tjedana, znači još 7 i ako nastave ovako morati ću rezati glavne vrhove. Ovaj vrh (Chemdog) je stalno 5 cm od lampe. Kako ja god podignem lampu on za njom. Molim boga da prestanu rast više. Počeli su se i cvjetovi lijepo punit, sve se više bijeli. Danas sam odradio lolipop i malo ih razrijedio dolje tako da mi je sad malo lakše zalijevat, a i dobile su zraka.Fino sam ih ogulio... I sad me još zanima dali se može šta korisno napraviti sa trimom od lolipopa s obzirom da ga ima fest: Vidimo se uskoro ponovo kad još više zabijeli. Nek smo živi i zdravi!
Obojici.
Stipe, jel se lolipop smatra hst-om?
Onda možda nisam trebao raditi taj lolipop. A i na jednoj sam otkinuo cijelu granu kad sam je vadio iz boxa. Nadam se da nisam puno naštetio curkama. Ma otporne su to zvijerke.
70. dan u boxu i točno 3. tjedan cvjetanja. Šuma Striborova, hehe. Za sad je sve baš onako kako treba. Temperaturu i vlagu više neću ni spominjati kad klima to sve odrađuje vrhunski. Vrhovi se pune i sve je lagano zabijelilo. Curice cvatu, a bome i ja s njima haha. Evo mali update: Pozdrav i do sljedećeg viđenja.
78. dan u boxu i 29. dan cvjetanja (ušli u 5. tjedan) "Šta se ovo u mom boxu bijeli?, il' je snijeg, il' su labudovi. Nisu ni labudovi nit' su pahulje pale, to cvjetaju moje curke male..." hehehe malo pjesništva. Temperatura/vlaga idealni (28-23°/45-55%). Zalijevam svaki 3. dan sa po 4L vode. PH ne mjerim ide direkt iz pipe. Gnojim svako zaljevanje, kombinacija Plantella cvijet i Kristalon uni. Lampe su u najvišem položaju. Nisam ništa još morao crop-ati ni pinching-irati. Mislim da ne rastu više da sad samo pune vrhove. Uglavnom jako sam zadovoljan.... Pozdrav i vidimo se za par dana.
Osjeti se tek kad otvorim box. Inače mi je sve provedeno van u vrh krova i vent za ispuh i cijev od klime tako da se ništa ne osjeti dok je box zatvoren. Ali zato kad ga otvorim pa me zapuhnu mirisi... neprocjenjivo. Stipe, a sa čim da zaljepim foliju a da se ne odljepi od temperature. Već si mi to napisao u jednom postu ali sam malo zanemario jer sam mislio da bi se folija odljepljivala jer tu lampe najviše griju.
Pozdrav društvo. Danas imam par pitanja pa bi vas molio za pomoć. 1. Znam da je buđ=plijesanj. Zanima me zbog čega se može i šta ubuđati ili upljesniviti u boxu? 2. Dali je normalno da se ono sitno lišće oko cvijeta na hedu suši? Svuda drugdje je lišće super osim na cvijetovima, tu se počelo ufrkavat i sušit. 3. Vrhovi postaju sve teži i grane mi se počinju uvijati. Ja bi ih povezao ali do nekih nemogu dosegnut, pa me zanima jel smijem piknut kakav štapić u teglu da ne oštetim korijen? 4. Jel obavezan taj mikroskop ili mogu nekako odokativno odrediti kad su vrhovi za skidanje? Da ne kupujem još i mikroskop... Evo mali update:
Ma znam da je berba za mjesec dana, samo pitam da nemoram mikroskop kupovat. Morati cu onda popikat neke kolčiće popikat, sve mi se počelo savijat.
A ništa, onda se idem bacit na istraživanje gdje mogu kupit mikroskop.
Jesi mislio prerano ili prekasno? I koliki bi trebao biti omjer trihoma da bude idealno za berbu?
Nemam mikroskop, ali ću morati kupiti jer uzgajam za ulje pa je to sa trihomima valjda bitno.
89. dan u boxu, 40. dan u cvjetanju (sutra je točno 6 tjedana cvjetanja). Stanje u boxu je O.K. Imam još 7 biljčica, jednog Medica sam upravo izbacio jer sam ga ujebo sa vodom. Previše sam ga zalijevao i sav je strunuo. Ostalo je sve super. Vrhovi rastu. Zabio sam kolčiće i povezao grane tako da je sad sve gut. Evo par slika: See you.
95. dan u boxu, 46.dan cvjetanja. Zemlja je mokra i sad me je malo strah tog zalijevanja, jer sam jednu biljčicu već ukenjo sa pretjeranim zalijevanjem. Nego sad mene više mući to što su mi curke narasle skroz do lampi i na nekim vrhovima (onima koji su najbliži lampama) je požutilo lišće. Temperatura u boxu je super (28°C) ali blizu lampe je velika temperatura i jednostavno mi prži listove na vrhićima. No nekako ćemo izgurati još tih 20ak dana. Vrhovi su masni za poludit. Sad kako ih povezujem ovih dana sav sam se uljepio, ruke mirišu po travici i poslije tuširanja hehehe. Sad je i miris sve intenzivniji. Sativa mi miriši onako voćno, kao malo po limeti ili nešto slično, a Dog neki neodređeni miris, nemogu opće procijenit na šta miriši. Al' evo da ne davim više sa pričom ide par friških slikica: To je to za danas. Doviđentos.
UPOMOĆ!! Neznam što se moglo dogoditi od jućer popodne, ali jedna biljkica mi je skroz užegla. Cvjetovi su skroz omekanili i lisće se je objesilo. Jućer popodne sam ih zaljevao i bilo je sve u redu.
Od kad mi je ona jedna uvenula smanjio sam im na dvije litre vode svaki treći dan. Prihranjujem sa Plantella cvijet i Kristalon univerzal svako drugo zalijevanje.
Meni to djeluje kao da je od previše vode. Temperatura je visoka samo u vrhu ispod lampi jer klima radi non stop. Neznam, da ju vadim iz boxa.
Svaki put kad zalijevam sa te dvije litre vode, voda lagano procuri u podmetač od tegle.
Da. Zalijevao sam sa 5 L i onda bi mi ostajalo pun podmetać vode i još mi je iz njega curilo po boxu. I onda sam smanjio na 2L. Svaki put kad zalijevam sa te dvije litre vode, voda lagano procuri u podmetač od tegle.
Neznam kako da ju prenesem do kade kad ju moram nositi kroz cijelo dvorište, jedino da improviziram tu kod boxa nešto. Neka veća kaca i šlauf. Idem nešto smisliti. Hvala na pomoći. Dali su mi i druge ugrožene?Jel da ju poslije flusha vratim nazad u box?
Jel da ju poslije flusha vratim nazad u box?
Evo složio sam si bačvu za tuširanje i jednu da se iscijede poslije tuširanja i sproveo sam šlauf gore. Stavio sam još jedan šlauf da mogu ispustit vodu iz te bačve na kojoj ih tuširam. Sad ću ih sve iztuširat i onda kad se zemlja osuši samo voda, nikakva plantella a bogsmi ni kristalon, samo stara dobra pipovača. Dvije sam istuširo već hehe, idu i ostale pod tuš. A ovu ću ostavit negdje vani na suncu samo neznam gdje. Javim se uskoro. Majko mila ako ovo preživim ubit ću flašu Martela.
Kraj priče. Pas je uginuo. Sinoć sam ga izvadio iz boxa. Koji glupi osječaj. Prekjućer kad sam vidio da nešto nije u redu srušio mi se cijeli svijet. Pa kako je to moguće? Baš da mi se uebe najveća i najljepša biljčica. I to sada pred kraj groowa... Mislio sam da ću poludit. A sad, sad više ni ne razmišljam o tome, sad samo razmišljam kako da spasim ostale koje su mi ugrožene. Bože daj im da prežive, pa neće mi valjda i te uvenut. Košmar u glavi... Ali biti će to sve o.k., idemo dalje, ako je Nixa preživio sestru budem i ja ovo hahahehe. Za ove se još borim i nadam se da ću ih uspjeti spasiti. Prokleta Plantella. I to je to. Borba. Većeras ću pokušati spasiti bar nešto od ovog uvenulog "psića" pa ako uspijem napraviti ću mali tutorijal i postaviti.
Pa i nije baš tak suha, dosta je vlažna ali na opip djeluje onak ko da je ispuhana, nema čvrstoću. Al je zato ljepljiva jako.
Većeras ću ga otrimat pa za dva- tri dana smoke report.
No sikiriki. Smoke & fly.