Šta se radi kod vas ekipo? Kod mene su Dva AK240 Auto od Herbisa na klijanju,od juče. Jedna je već proklijala,druga nije ali se nadam da će uskoeo,na ruteru su,navlaženi tupferi i Al folija. Rešio sam ovog puta da autose posadim "po PSu" odmah u završne od 10L. Zemlja je Pot H,konačno :banana_rasta: Svetlo LED sijalice od po 9w ,u vegeu do 100w valjda:rofl: . Videćemo šta i kako bude. Boja sijalica je 6500K i 4000K. Svetlo u cvetanju do 170W u boji 3000K i 4000K . Sve sijalice su od po 9W ima ih 19 kom. Palim ih postepeno,da ih ne spržim,a i da se izduže.... Od prehrane imam fertico Bloom , Canna PK13\14,fertico list, Florabela, Slavol trenutno nemam al kupujem ga uskoro, imam i aminoflex,magnikalB,limuntus za dobar PH. Jedini problem je što je zemlj zaleđena,pa nemogu još uvek ništa da uradim ,ali sutra bi već trebalo sve da bude u boxu. Box je 50x50x100 , moj stari koji imam,ventovi jedan na ispuhu na 220v , imam i 5 PC venta vezanih na 12W koji su tu za mešanje vazduha,pravljenje veće vlage,pravljenje manje vlage, izigrava vetar. Fotografije nemam trenutno,ali ću ih ubaciti,ima ih u starim dnevnicima,ali slikaću ponovo sve.... ako sam nešto zaboravio , pitajte .
Ova zadnje ubrana ima drugačiji ukus,meni se više sviđa. Malo čadim jednu,malo drugu i nema neke velike razlike. Možda je ona zadnje ubrana ipak za nijansu jača. Inače u teglama nije idealno suva,pa otvaram tegle svaki dan po 10 min. Onu koju hoću da pušim ,odvojim u kutijicu,koja ne dihtuje i osuši se do kraja. Tako volim,a i masna je. dovoljno,sve lepo gori sa vrlo malo mixa,izbegavam duvan u vutri,drugačije udara :rofl: Toliko od mene za ovaj dnevnik. Ne znam kako da ocenim ukus vutre. Mnogo je jak i ostaje u ustima dugo. To mi se ne sviđa,al ajd ,istrpeću :respect: Veliki pozdrav i hvala svima koji su me pratili i davali mi elan i volju da nastavim dalje,jer sam više puta bio na kraju nerava i hteo da olakšam box za jednu biljku.... Pozdrav ekipa
85. dana sam obrao i ovu drugu,koja mi je svaki živac pomerila.Biljka ne trpi da bude bez vode,bolje je zalivati dan ranije,ovako je sva sagorela + što su joj se neki vrhovi spržili na sijalice :rofl: 69g i nije loša količina i sa prve 80, 150g nikad više nisam izvukao. Na izgled postoji velika razlika desno je mlađa,ubrana pre 4 dana. Znam da tek treba da odstoji,ali se neće još mnogo promeniti,ostaće svetlija,što me dovodi do manjka azota,ali šta je sve prošla dobro je da sam je i ubrao,a ne bacio,kao što mi je padalo na pamet,više puta.Želja za dobrim dimom je jača. Možda nema izgled kao sestra i ima puno popcorna , al ima udarac ko kundakom :rofl:,otud valjda i naziv ::listomahanje::. Sad je box prazan i čeka nove poduhvate. Budite mi dobro Redosled je kontra ::listomahanje:: :respect:
77. dan ,voda 2l treći put za redom. Pod mikroskopom su počeli da se naziru braon trihomi,a i da se gube providni. Na fotkama termometar trenutna,maximalna(dan),minimalna(mrak),kao i vlaga ,max (noć),min(svetlo) .
Danas joj je 75. dan ,juče dobila vodu. Pod mikroskopom još uvek nema braon ništa,sve belo. Znači neka raste i pije vodu ...
71. dan i dobila je 2,5l vode dok ne razmislim šta da radim. Dal da flušam sad il kad? Trebalo bi sad,da bi trava imala pravi ukus trave. Možda tripujem,ali starija je flušana sa 30l vode i dobila 3X vodu,pre 4. zalivanja sam je ubrao i ukus je prosto osvežavajući. Mogu da je sad ostavim zalivenu pa da je za 4 dana nahranim sa PK 200%,i nakon toga je isperem isve redno? Ima dosta braon dlačica,ali previše belih :rofl: i te braon su neke jadne izgorrele na sijalicu nema fotke ubaciću je ,očistio sam svuda okolo i skinuo puno žutog lišća.:let: Ima fotke nisam baš toliko lenj :lol:. E sad da se dodam mojom AK 420 koja stvarno ima rafalni rad.... E sad imam još veću dilemu šta da radim ,imam trilemu,palo mi je na pamet da od sad nastavim samo voda pa štra bude ? Zaboravio sam:smoke::rofl:da se pohvalim da je prvorođena dala 80g suvog zlata. Nikad do sad nisam skinuo više sa jedne biljke nego li sada. Nisam baš siguran,ali ovaj box,kao ni prethodna 2 il 3 :rofl: nisam izvukao iz celog boxa 2-3 biljke. Ovog puta je jedna biljka dala 80g , a druga neka da i 30,opet je više od 100 :let:::listomahanje:: Temperature su konstantne i to noću 24 , vlaga 50 % , a danju 30-33 , vlaga 30%, jedino mi vlaga ide na ruku :lol: Srećni vam prvomajski praznici.....
E sad ovako : 63. dan zadnje zalivanje dobila PŠK13/14 , međutim lišće jke počelo naglo da žuti pa će sutra dobiti neki NPK bloom. Dve grane sam zatego žicom još malo,jer udaraju u sijalice. Trenutno mi deluju svi budovi fluffi , ali se nadam da ću malo da ih popunim,ako već nije kasno,jer luđu biljku od ove nisam imao,nisam ni želeo da imam,bar ne za ovaj box, ali sam verovao da ja mogu da je savladam :rofl: Lepo kaže stara poslovica,ako nemaš gde,ne juri sative :lol: . Morao sam da naučim to nateži način,sad na indiku gledam blagonaklono,ili kako već , ali brate :respect: za svakog ko izgura sative u indoru. Starija je na sušenju,već treći dan . Posetio sam je danas,da je imalo promaje bila bi suva,ovako ću sutra da je pokupim jer neću imati vremena,pa nek budu otvorene tegle,ako ne bude baš skroz suva.
Dobro pratiš bro,najveći su,juče sam je obrao istrimovao i okačio da se suši. mlađa je sad sama,ali trenutno nemam slike. Juče je dobila,tj pre 2 dana ,2 l vode,sutra će opet bloom ili PK videću,ali mislim da će ipak PK 13/14
73ći dan starijoj ,do sada je dobila čistu vodu 2X posle flusha,još uvek preovladavaju mlečno bele ,nozovimo pečurke, e one su na samom cvetu kad pogledam kroz mikroskop baš mlečno bele,barem nema providnih :rofl: Do sada je sa nje skinuto u dva navrata ,dva cveta cca 7g i mislim da ću biti zadovoljan,ali sačekaću sa branjem još koji dan. Ova mlađa se raširila u visinu :lol:,nemam pojma šta da joj radim, čekam da izbacim prvu pa da ugasim neku sijalicu,za početak. Da su noćne temperature normalne,letela bi sad za vikend,al loćeš. Ima još da se čeke za aut. Dok je starija pila vodu , mlađa kje dobila 1x vodu i 1 X PK 13\14,sledeće će opet PK, Ima dobru lisnu masu ne treba joj dodatni N (azot).:vutra:
Starijoj je danas 65. dan mlađoj 43. Po matematici ,ali i po onome šta sam video,odlučujem da je večeras isperem sa 30l vode, zalijem još 2X i adios to je 75. Trenutno je veći deo mlečno beo,dok ima ponegde tamnih,kako se zove to malo što se ne vidi golim okom? Zadnja dva zalivanja su išla klopa,sad ne smem to,ako već zalivam samo s vodom ,onda bolje da završavam sa starijom. Ona već danima odbacuje lišće,list po list,nekad i više ::listomahanje:: Ušla je u poslednju fazu , čak i po onome što piše,njoj treba još 10 dana,ima par dana više u mom brojanju :rasta:. Nije malo 10 dfana ,ova mlađa poludela,treba joj prostor. Provalio sam kako da je kropam a da je ne upropastim , nije da ne umem već neće da sarađuje,cepa se i pada,nema snagu da se popne,pa podmetnem nešto,neku žicu,tvrdu , sad prvo zgnječim mesto na kojem biljka treba da se savije, zgnječim lepo da ne dođe do pucanja, ali je ne rascvetam,e sad to mesto bandažiram izolirkom,malo poviše i malo ispod , savijem granu gde hoću i ostavim je na željenoj visini,za sad deluje. Kupio sam bateriju da izmerim vlagu i da vidim temperaturu ispod svetla,bez senke na vrhu biljke,za sada ne prelazi 32,3:rofl: Vlaga mi noću 66% po svetlu 32% ovo sam uhvatio trenutak malo posle paljenja svetla. Ovo na zadnjoj slici su uzorci koje sam gledao pod mikroskopom,a upravo sam stavio uzorak u rernu :whato:: Kad gledam slike ne vidim nigde pistile koje nisu bele,a uživo ih ima,ali ništa preterano. E da upravo sam se setio stavke koja menja dosta stvari ; razmak između zalivanja je počeo da se povećava,po malo,ali se povećava. Da ne radim ova biljka može da čeka i sutra ujutru,ali do večeri nisam siguran,pokazala je da ne podnosi suvo,ni malo. Evo pišem ovo ovaj dnevnik nekoliko sati,dočekao i ispratio taštu (punicu) i konačno rešio šta ću ; odo pod tuš sa najstarijom :let:::listomahanje::
Prošlo je više od 12 sati,ali to što sam malo zakasnio je ostavilo mali danak u vidu osušenog lišća,koje sam uklonio. Evo fotke ,možda je mlađoj bila malo jača doza ,ali preguraće Proveravao sam mikroskop i trenutno imam pola belih,a pola providnih. Kao da čuvam dve bebe,a ne biljke (ne)obične. Pogasio sam sve sijalice od 6500K i ubacio crvene i žute ,trenutno sam na 100 % rada panela 171W
Postoji već stirobor 6 il 7 cm. On će uskoro vanka,možda i ne. Po matematici zalivanje je trebalo dfa padne juče,većoj,maloj još hvatam ritam. Međutim ona nije bila spremna da primi tu količinu tečnosti u svoju cenjenu saxiju , ili da se izrazim na našem,težak pot u p m ::listomahanje:: . Svetlo mi je ugašeno,ali se nadam da nisam zakasnio,jer sam možda mogao sinoć da polivam,ali nije to puno vremena. Spremam se da starija dobije 3L PK13/14 . Ako bude trebala i mlađa,njoj ću 2,5l fertico blooma ful doza. Trenutno je u boxu noć pa ću vam ostati dužan za fotke.Taman kad budem hranio klinke :rofl: Zadovoljan sam sa temperaturom,maximalna ne prelazi 30-31,minimalna 23-24. Vlagu više ne merim,trenutno mi trebaju baterije da bi proraio merač,dođe mi da ne kupujem , al moram zbog merača temperature.Volim da merim temp na 2,3 mesta :lol: Edit1; Došla mi tašta (punica) u goste,taman da krenem da sipam vodu da odstoji,kad očeš,neko lego na interfon. Bolje i tako nego da je došla posle zalivanja kad cela kuća miriše na hedovinu. Ili da je upala dok sipam 3l PKa,koje razmeravam špricevima...pa tačno bi je strefio šlog.:rofl: Edit2 ; lepo sam hteo juče da je zalijem,ali gotovo sad ovo je najzahtevnija biljka do sad. Možda ova bude vanka ,nije ona za moj box,barem ne za ovaj. Jednu granu sam lečio,ali sam je malopre ispušio,odvratnog je ukusa sad,ovo je više maltretiranje nego growanje :rofl: . Moram za sledeći da napravim plan kojeg moram da se držim , da napravim i plan B
Na greškama se uči, a na svojim se najbolje zapamti :rofl: . Znači sad sam napravio razliku u boxu od 15ak dana i nikad više. Da je razlika 5-6 dana,moglo bi ,ali ovako nema smisla. Starija je počela da puni cvetove , dok ih mlađa nije ni formirala , tek po neku dlačicu izbaci. Zato je starija dobila 2,5L vode dok ovoj drugoj nisam dao ništa,može još dan , dva. Ja sam već počeo psihički da se pripremam za sledeći grow u kojem imam u planu dva automatika i jednu foto. Automatici će biti 10ak dana u boxu i idu napolje i to jedna će biti automatski Kolačić , druga Amnesia. Fotoperiodnu imam u planu da vegetiram 30ak dana i to će biti Gorila Glue. Ima vremena još do tad.Trenutno su temperature veće za par stepeni jer je i napolju toplo , ali ništa alarmantno. Na mlađoj mi napukla grana. Ja je zalepim i ona nastavi,oporavila se ,ali kad je neko maler onda je dovoljno da je pogledam i da opet pukne,na isto mesto, bačena je. Žao mi je što velika guši malu, a sa druge strane, mala smeta velikoj da se lepo razgrana i da raste kako treba, inače mi dođe da je regulišem :makaze:
54. i 36. dan ili mogu i ovako ; jednoj je VIII , a drugoj VI sedmica. Mlađana je konačno pokazala pol , uskoro će svuda da bude isto svetlo,upravo sam dodao još jedno od 3000K iznad mlađe. Obe sestre su danas dobile isti tretman ,Plantela cvet i magnikalB 2L u mlađu , a 2,5 u stariju. Međutim ja mislim da sam se zabrojao i da je starija trebala da dobije čistu vodu. Sad gotovo, videću sutra -prekosutra pa ako treba ide pod tuš :rofl: . Taman ne radim za vikend pa mogu da ispratim. Inače u stariju može da ide više od 2,5 L jer sam malopre samo izručio :rofl:,dobro trajalo je minut,jer imam na flaši poklopac da se lakše pije,a meni je super zgodno za zalivanje,znači posle zalivanja jedva da je nešto iscurelo,dok je iz druge iscurelo kolko oćeš :zvezda::. Prvi put da je mlađa dobila duplo veću količinu tečnosti , propratiću to.Ne sme da prenoći sa đubrivom. Inače bi u oba pota trebalo da stane najmanje 3 litra. Jer je jedna od 10 druga od 11 L. trecina je malo više od 3, tako su me učili da izračunam :respect: Problem koji imam ,a ne pominjem ga jer nemam pametno rešenje , visina panela je 20cm ,negde i manje ,a raste još. Nadam se samo da se neće spržiti , zato i koristim sijalice od 9w , a ne jače , idealno bi mi bilo 7w , moraću da pogledam šta gde ima,pa da namikerim neki bolji panel (to drugom prilikom). Temperature ne prelaze 29 danju,nekad je 25-26,dok je noćna 22-23. Mala je razlika ,nadam se da to ne smeta mnogo? Da je razlika preko 10 °C znao bih da sam u problemu,ovako nemam pojma,nisam čuo da je neko imao problem jer je razlika između dnevne i noćne samo 2-3°C E da vas pitam,ovu zemlju viđam svuda po pristojnoj ceni,kakva je? Ima li ko iskustva? E da ,malo sam ovu mlađu kropao. 3 grane , a jedna pukla pre neki dan kad sam zalivao stariju,malopre sam primetio da se drži na koncu nije osušena,pa joj dadoh šansu, malo izolirke može samo da pomogne. Sad znam zašto više da ne sadim ako je razlika veća od par dana, ovo nije humano,da postoji neko ko kažnjava za loše ponašanje prema biljkama,mene bi streljali.Starija mi pojede mlađu ,vršnjačko nasilje ,a za sve sam ja kriv. Eto opet sam nešto naučio , nadam se da nisam jedini. Dnevnici tome i služe, zar ne ? Ajd u zdravlje....
Upravo sam primetio dupli hed :rasta: Koliko se ja razumem ,ona klopa joj je legla ko budali šamar ,a i mlađoj je odgovaralo,izrasla da se bori za svoje svetlo. Morao sam da popustim one glavne žice nma mlađoj sam to uradio danas,a na starijoj pre desetak dana ,ali sam mogao i ranije, debela grana ko prs Nemam više šta da vam kažem, evo fotke,naučilo me dete kako se to radi,još malo i biću pravi haker :lol:
Dragi dnevniče,dao sam otkaz pre 4 dana,a pre 2 poče na drugom mestu,gne mi radno vreme malo duže.Juče sam radio 12 sati,danas samo 8,ali imamo u najavi da nas sutra čeka izginuće. Zašto je to važno? Starija je dobila danas 2L Plantele cvet i magnikal,umesto sutra,jer ne garantujem da ću se setiti da je zalijem,a već ako prođe dan više,ode sve u tri lepe. Trenutno baš lepo pije,sad krećem i da je hranim,da vidim koliko može da podnese :rofl: klope .Probaću 2X klopa pa voda i u krug. Svetlo je podeljeno na pola po bojama , sve levo su 3000 K, a desno ima 0d 3 i 4 hilj K ukupno 154 W. malo sam napravio mesta ovj mlađoj da se razgrana i u stranu,a dao sam joj i litar vode sa 50 % Plantele list i 50 % Primetio sam da na gornjim cvetovima i listovima nema onog foxtaila , ali se pojavljuje na mlađoj koja do sad nije osetila ništa sem vode i Slavola ponekad. Takođe bih i da konstatujem da je supstrat PotgraundH podosta različit od žute Florabele,koju sam koristio do sad bar 10 growa. Ova brže sleže,a i brže se suši , bolje pije , samo da provalim kad može da počne , tj kad mora da počne, hranjenje azotom. Kod Florabele jke to bilo tačno 221 dan, u minut. Ako neko zna bilo bi lepo od njega da podeli to znanje. Slika govori više od 1000 reči,a ja sam naučio kako sa telefona da prebacim fotke na komp ,pa odatle da ih prosledim ovde i potom obrišem zauvek,jer je komp ipak detov :rasta:. Ostajte mi dobro E da obzirom da su atomatici ,neću da brojim dane u cvetanju,jer to nemam pojma sad,merim samo vreme od kotiledona,mislim da je tako najpoštenije i prema autosima i prema fotoperiodnima, kojima brojiš i vege i cvet :respect:. Inače ja vodim još jedan dnevnik uporedo sa ovim,iscrtao sam ga sam i dobio neku vrstu planera , tu najbolje vidim kad je kojoj koji dan i kad je koja dobijala šta ,jer tu upisujem odmah po zalivanju,dok ovde moram da dođem ,nekad ,na red za komp , a nemam isti uvid kao na papiru ipak ja spadam u one starije likove što ne veruje mnogo u računare:whato:: . Zezam se verujem,al ne umem :lol: Edit ; Starijoj je 51.dan,amlađoj 32.dan deluje jadno pored ove starije,dobila je danas snage,pa nek se izbori.
Imam tehničnih problema,ostao sam bez telefona sa kojim sam postavljao fotke,sad moram da smislim drugi način,tj da naučim kako da iskoristim komp. Stanje je ludilo,trenutno održavam dnevnu temperaturu na 28-29 , noćnu (4 sata mraka) cca 23°C. Na starijoj sam kropao sve grane i uz pomoć žice i ideje bonsaija , sam nekako održao neku visinu vrhova,neće da se podižu pa su dobile protezu od žice :zvezda:: . Takođe sam sipao 2,5L vode sa Plantelom cvet cca70%, 9ml. Počela je da pije 2L na 3 dana,pa sam malo povećao. Dotat je i rastvor limuntusa. Mlađa raste,tek je sad počela da se rasteže,ona je preključe dobila litar slavola vvl. Sijalice sam opet raspoređivao tako da iznad mlađe budu 2 od 6500K,2od4000K i jedna od 3000K,ostatak koji je od 3000K je raspoređen iznad starije i ima ih 7,znači ukupno svetli 12 komada po 9W . Probaću da editujem neko fotke. Inače da se pohvalim da sam kupio LED mikroskop X 100 direktono iz PRC ::listomahanje:: . Proverio sam, radi taman koliko mi treba. Najbolje potrošenih 5,5 €, e da baterije sam kupio zasebno,zamalo da me one koštaju više od mikroskopa :rofl:. Ajd da probam da editujem fotke. JOš nisam za bacanje :rofl: Inače,ovoj mlađoj je 24 dana kako je u istoj zemlji,a do sad nije dobila više od 1L vode čiste il Slavol. Razmišljam da sledeće bude bar 1,5 L sa MgCal,a posle toga ću krenuti sa 2L i po pola doze,u početku svako drugo,ali korak po korak. Pozdravčić
Svaki dan gledam i molim je da prestane :rofl: . Do sada mi temperatura od 33 °C nije bila problem,nekad je išlo i do 40,leti je tako. Trenotno jedan deo dana je temp do 30,ali kad spavamo tad poraste na više i to ne mogu da kontrolišem. Panel je na najvišem,možda da se potrudim i podignem za još 1cm i nema više mesta. Ipak ova sorta nije za moj box ::listomahanje::. Nema veze,biće nešto na kraju,pa ću da razmislim šta ču sledeće da sadim indor. Taman kad ih skinem stavljam dve da spremim za aut i dve da odstanu,sve će biti automatici , o sorti još razmišljam,ali mi se kolačić iz prethodnog growa čini kao najbolji kandidat,jer znam šta da očekujem. Imam i GG,al ne smem da je posadim,foto je i porašće ko jelka,to neću još. Upaliću u boxu još neki vent da ladi i meša vazduh. @Infinity mala je bila u tom položaju do jutros,pa sam je okrenuo,i dodao joj još jednu sijaalicu od 6500K. Trenutno mi je panel na 90w, zute su iznad starije, a plave iznad mlađe. Evo ovo što me zabrinjava
Velikoj je 41 dan, a maloj 24. Mala je danas dobila 1L vode sa Slavolom, dok je veća pre 2 dana dobila isto, samo 2L. Imam problem, mnogo je izdžigljala i višlja je nego što sam se nadao. Imam promene na listovima, tj na vrhovima se javlja foxteil. Ima li neko neki predlog? Inače starija je počela da cveta Temperature ne prelaze 33 i ne idu ispod 22-21,vlaga je pod znakom pitanja, merač sam izbacio iz boxa. Starija inače lepo pije, opet će da dođe dan za zalivanje i to brže nego što sam planirao, povećaću količinu vodr sa 2 na 2,5 L i nahraniću je sa pola porcije Plantele cvet, a daću joj i MgCal. E da naručio sam preko kineza neki mikroskop, uveličava do 100X,prekosutra idem da ga preuzmem, nadam se da će da vrši posao.
Korak po korak, znao sam da će da bude džungla, ali ovde će da bude svašza, morao sam jednu granu da kropam. Počela je da cveta, pa se nadam da će da stane sa rastom. Inace je razlika samo 1l iumeđu oba dva pota, ovaj duguljasti je 11,a ovaj drugi 10l. Neka rastu, neka ptave problema, ali biće dima :rasta: 
Negde sam se zabrojao, danas joj je 38. dan, Juče dobila 2l vode sa pola doze plantele list i magnikalB.
Danas je starijoj 40ti dan i dobila je 2l magnikalB manja1l vode i obe su dotegnute malo. Velika ulazi u preflower
Velika ima 28 dana i dobila je 1l vode, a 15 dana mlađa samo pola litra. Uključen još jedan vent da meša vazduh, a svakpg dana dolivam vodu. Starija samo što nije počela da cbeta, miriše odavno, ali se još uvek rasteže Malu sam LSTovo, nisam uslikao, kasnije ću. Poz
Manjoj je 7. dan i dobila je pola litra naštelane vode sa Slavolom(vvl), a starijoj je 23. dan i dobila je ceo litar istog rastvora. Dodao sam još jednu sijalicu od 6500K i jednu od 4000K sada rade 3 od 6500K i2 od 4000K kao i jedna od 3000K. E da ovo je juče nastalo
E dosao dan da dopunim pot do vrha, još malo pa do kotiledona, ko da sam nišanio :rofl:. Starija sestra reaguje lepo na LST. Vlagu ne mogu da očitam,ali mogu da se kladim da nije ispod 50%, još kad žena ubaci žicu sa vešom da se suši u sobi, bum :banana_rasta: Temperature su od 23 noću do 29-31 danju.... Pozdrav svima....
Znači prvi dan drugorođenoj AK240 je danas, a 16. sestri, al računam 15,lakše se pamti i sabira i sve to :rofl: Weedimo se....
15 dana stara, od one menke opet ništa, pa sam pre više cca48sati pikovao menku direktno u zemlju. Danas je zalivena sa 0,5Lvode i SlavolaVVL (za vinovu lozu) i 0,5mll limuntusa. Dotegnuta malo.... Pozdrav
Ne verujem da mi se ovo dešava,znam da trebam da budem strpljiv i jesam,ali ove menke imaju nešto protiv mene. pre više od 24 sata sam uklonio šlem sa klice,ali ništa nije pomerilo,ni za mikron.Zato sam piknuo menku direktno iz frižidera u zemlju,pofajtao,a ono ostavio,možda krene,ali ne verujem. Prvorođenoj je već 13. dan života i danas je dobila svoje prve žice za trening,koji će se nastaviti. Trenutno su mi dve sijalice iznad nje 3000K+4000K,čekam ovu drugu,iznad koje je samo jedna od 3000K, da malo krene ,pa da povećam za još jednu od 3000K u desnom delu. Merač se ne vidi lepo od vlage koju održavam na oko 50% doki je temp 28 - 29 max,oko 24 kad je ugašeno svetlo. Verujem da ću uskoro da ponovim zalivanje,ovog puta sa više od 2dcl vode. Ako se pita neko zašto je žica labava, to je jer ni biljka nije ništa jača, kako bude biljka zatezala i jačala, tako ću i sa žicama da je obuzdavam. Sve u svoje vreme....
Konačno kreće,polako ali sigurno,do jutra će već biti bez šlema. prvorođenoj je deseti dan. Vlaga je oko 50 %,ne diram ništa još uvek i temp je do 29 max. režim svetla je 20/4 ceo grow,msm da sam već pomenuo,međutim nešto sam se preračunao pa mi mrak kad j mrak,moram da promenim,nadam se da neće da oseti,to je druga stvar koju ću uraditi,kad napišem stranicu u dnevniku moemu :rofl: Prva je da editujem fotke ::listomahanje::. Malo sam fajtao obe jutros....
Ubacio sam sistem za održavanje vlage Ugasio gornji veliki vent i sad rade dva mala od kojih jedan meša vazsuh, a drugi ubacuje vlagu u box. Trebalo bi da se doliva voda na 24 sata, trenutno sam zadovoljan vlagom pa sam sklonio čašicu, neka krene sama biljka Gasi se od vlage, čim se ne vide brojevi, ima više od 50 %. :rofl:
Stanje je sledeće , prvaorođenčetu je danas već šesti dan :rofl: ,do sada je što se polivanja tiče ,išla samo fajtalica,danas ću zaliti sa cca 3dcl, ali uz biljku da se koren spusti do dna prvo,pa da krenem uskoro i sa LSTom. Malo se uzdužila,ali će zemlja da slegne pa ću dodati cca 2L do kraja,tako da se ne brinem. Druga je piknuta juče msm,(oprostitemi malo mešam dane zbog terapije koju pijem), možda je piknuta i kasnije,bez obzira ona je ispod rakijske čašice jer je vlaga u boxu samo 29 % temp kontrolišem da bude letnja 29 , to je ideala,po meni. Ventovi ne rade ,još uvek nema potrebe,samo će da mi suše vazduh,ustvari NE idem da upalim jedan da meša vazduh,to može,ali ispuh je na OFF,barem još par dana.Otvaram svaki dan,spuštam roletnu da komšije ne vide :) i gledam i slišam kako rastu moje ćerkice :rasta::vutra: fotke idu za par minuta u editu,jer ne umem da sa fona na komp prebacim,pa onda ovde. Nego na kompu kucam,a telefon je za fotke,logično i prosto ko šeboj. Edit2 : Režim svetla je 20/4 i tako do kraja,upalio sam veliki vent,zalio sa 200ml vode i 5ml Slavola S (on je za seme,ali i za koren,po logici) Edit 3 ; Klicu sam zatrpao sa malo zemlke da se ne przi, već je počela da menja boju, držim joj fige. Evo fotke kako sam zalio, na stranu na joju želim da mi ide koren, osim u dubinu, jer mi u ovom potu takav raspored, a i u glavi...
Volim i ja,al nema sad,zima je. :rofl: stavio sam čašu preko mesta gde je menka,naprskao vodom,spustio panel,upalio jos 1 od 6500K,sad su dve unutra. Malopre sam napravio cannakapućino i razvaljuje,a tek počinje . jednoj već brojim prvi dan ide slika u editu pofajtao sa mesto gde je semenka,kao i mesto okle izlazi mlada biljka,vrlo malo sam le prsnuo po kotilrdonima- e da vas pitam jel je dovoljno 100X uvećavanje za da vidim ttrihome? ili moram stvarno neki profi? sve mi mutno ,odoh da slikam dok mogu :zvezda::::listomahanje:::lol:
Imam problemčić sa prvoposađenom,još ne izlazi. Malko sam raskopao polako i menka je ista kao kad sam je posadio,klica je iste dužine. Daću mu još neki dan fore ,mada ima 22 stepena,i jedna već ima dan starosti. Ne bude li ništa ide nova ,zezaznncija :zvezda::::listomahanje:: Edit : Napravio sam omiljeni kapućino sa cannabuterom i uživam, a večeras će ludnica biti
Oslobodila se sama, uz malo vode jutros, druga se nazire, biće dobra, ne žuri joj se
I druga menka je piknuta sinoć,obe sam polio sa po 2,5ml SlavolaS+2,5ml vode.
Još uvek neće u box Jedna menka vraćena na ruter. Box je uvek čist i dezinfikovan kad počinjem, neki mi se smeju, ali me ne dotiče to jer lakše mi je da prebrišem asepsolom nego da bacam nešto urađeno. Ovo i radim da bih vežbao strpljenje, ovog puta kažu 75 dana, častim i ja neki i to je cela filozofija strpljenja oko automata. Kad budem rešio Gorilu da sadim u veći pot na duži vege, e tad će mi strpljenje stvarno trebati, za sad imam nešto preko 50g strljenja, malo al vajdica... :let: