
Galerija nije uvezena
evo da i ja malo pokazem zasto volim duge setnje prirodom :sun2: - Struktura : 3 patcha ( iz sigurnosnih razloga ) na svakom po 5 biljaka, znaci ukupno 15 biljaka - radi se od mandala seeds Hashberry i Satori, regularne sjemenke - 14 dana su provele u indoor box-u casama od po pola litre, 15. dan su presadjene u divljinu i trenutacno su u 43. danu vegetiranja ( slike cu staviti nakon teksta ) - tlo je jako glinovito, pa sam prekopao podrucje da ne bude kao kompaktna masa nego da ipak postoji kakav takav odvod vode, a zatim sam iskopao povece rupe u tom prekopanom tlu i napunio ih sa Plantellinom kupovnom zemljom adekvatne kvalitete ( stisnes ju u grudu, taknes prstom i raspadne se - to je moje mjerilo kvalitete osim naravno izgleda i sastava koji pise na vreci :P ) i zatim u to presadio biljke - posto se ocekuju velike vrucine tokom ljeta vjerujem da ce mi to glinovito tlo ic i u korist jer ce kupovna zemlja dobro zadrzavat vodu, a glina ce djelovat kao veliki spremnik za uzgoj, pa necu morat zalijevat svaki dan, vec svakih recimo 2-3 ili cak 4 dana u vrijeme velikih temperatura. odabrao sam i jedan patch koji je u djelomicnom hladu, da vidim hoce li biljke dobivati dovoljno sunca, a da ih ne przi i da se ne isparuje voda iz tla jako brzo i za sad biljke izgledaju prilicno dobro :pat: - poceo sam gnojiti kada sam primjetio da listovi lagano gube boju tj da u tlu nema dovoljno hranjivih tvari. uzeo sam Plantella List gnojivo za vege i biljke reagiraju jako dobro, listovi se lagano vracaju u onu lijepu zelenu boju , bili su se objesili malo ali vec sljedeci dan nakon sto sam ih pognojio su ojacali - jedino sto sam primjetio kod tog patch u hladu je da su se biljke poprilicno izduzile ali sad kad su na visini koja im odgovara su stale tako da im sunce cca 9 sati dnevno pada direktno na listove, a vjetojatno je za izduzivanje krivo i ono oblacno vrijeme koje ih je bacilo u cvat jer su neke i pokazale spol ( za sada 3 zenke i 0 mudonja :pat: ) SLIKE: http://s972.