Posle putešestvija od 33 dana stigoše ove dragocene semenke do mene . Imam po tri semenke ove dve sorte ali 28 marta sam stavila na klijanje jednu semenku Blue dream da bi sa nje mogla da skinem klonove . Ostale ću staviti na klijanje oko 15 aprila . Blue dream ima i oznaku CBD - i jedna je od najpoznatijih američkih hibrida , sativa dominant, a ipak medicinska za smanjenje bolova prvenstveno kod artritisa .Za tu svrhu je i napravljen izbor , izrade ulja za moju kevu koja ima probleme s kostima , bolove u zglobovima i teško se kreće . Naravno , neće sve u šerpu na kuvanje , nadam se i pravom firmiranom dimu i čarolijama s tim u hvezi . :) Karakteristike BD: https://www.wikileaf.com/strain/blue-dream/ Blue dream je hibrid indike Blueberry i sative Haze. Na uzocima je zabeleženo od 15 % do 25 % THC. Ima hedove srednje veličine i može da da rekordni prinos i da bude robustna biljka preko 3 m visine. Ovo su podaci za biljke odgajane u Kaliforniji, a šta će biti na 300 m nadmorske visine, videćemo. Lišće BD je tamno zelene boje sa primesama ljubičaste. Miris je voćni i intenzivan. Može se koristiti za ublažavanje hroničnih bolova u zglobovima i kod fibromialgije, u lečenju depresije, PTSD, za eliminaciju stresa, nesanice itd. Blue dream CBD - se koristi i kod multipleks skleroze. Jednostavna je za uzgoj i klonovi su otporni i lako se ožiljavaju i ne zaostaju za biljkama dobijenim iz semena. Otporna na buđ, podnosi mediteransku klimu ili sličnu sa dosta vlage.. neotporna na spidere ili podložna... Dalje na ovom linku piše da je biljka žbunasta i dobro podnosi trening . Potrebno joj je 10 nedelja cvetanja i poznata je kao heavy yielder ... (daćebog) Za tzv "rekreativnu" upotrebu -zabeleženi su lsd efekti u prvom talasu , za kojim stiže talas indika udela u hibridu . Ukratko vrh , jedna od najpopularnijih sorti u Americi . Odličan strain za društvo - ali i za spiritualne solo introspekcije .. Ako nekoga zanima mogu da prevedem i ceo ovaj r
Sinoć sam izašla u klub sa živom muzikom . Gostovala je neka amaterska grupa muzičara koji odlično sviraju. Queen , Dejvid Bouvi, Azra, Ekaterina itd ... To nije ništa posebno - kao podatak , ali meni je bilo interesntno ... čak nisam mogla da se načudim kako je moguće da sam slušala letos istu grupu u istom klubu i tada mi je bilo neizmerno dosadno - iako je bilo leto i gužvanjac i neka euforija u narodu ... ( što bar o računima za grejanje ne mora da misli .. ) Sinoć sam pre izlaska podelila s drugaricom jednu spravu iz ove moje zimnice ... i čini mi se po prvi put sam stvarno slušala muziku kad izađem negde . Moguće je da sam se nagledala ljudi i naslušala tračeva pa mi je izašlo iz fokusa .. Ali sam bila zadivljena mojom koncentracijom na muziku. Oduvek sam se pitala kako to da su crnci stvarali onako divnu muziku, a nisu išli u velike škole za to ..i kako pevaju u crkvama , raduju se i lepo se vidi da uživaju u životu ..ili su pevali još dok su bili roblje . Nekako mi je običajno prihvatljivije da se neko u problemima našljoka ili naguta lekova za smirenje da bi se nosio s problemima - nego da peva ili igra uz muziku. Kod nas je to sasvim drugačije .. Da ustaneš da igraš možeš samo ako si mrtav pijan. SHODNO - ako si ustao da igraš onda mora da si mrtav pijan. Jer tako se radi na svadbama , žurkama ili po klubovima. Oblaci smrdljivog duvanskog dima i reka alkohola je preduslov da bi se neko odvažio da ustane da igra i prepusti muzici . Ogavno ...ali tako je . Ljudi su okovani glupim teškim neraskidivim lancima ... tipa šta će neko da kaže ako ustanem da igram - da jedino burence alkohola u krvi može da ih se otrese za kratko vreme - s kamatom u obliku mamurluka i balasta sramote koji te čekaju ujutru ..i zakletve - NIKAD VIŠE - do sledeće prilike . Tako i ja sinoć - nisam smela - iako sam htela - da ustanem da igram . hahahha Da ustanem sama da igram - NE IDE .. jbg .. ne ide ... iako nisam bila pijana - valjda nisam ostvarila taj preduslov pa dodatno i zbog toga . I ostali ljudi su se tako klatarili na stolicama , oko mene prateći ritam ... uredno pristojni, trezni... a svima se sviđala muzika ... wtf - pa evo pokušavam da razumem .. Bila sam sa tri drugarice ( moje staro društvo) i sa jednim drugom koji je kasnije došo. U neko doba me on pita što se moje drugarice smeju - šta je smešno? - Ma sigurno je nešto odvratno - a ne smešno ... - rekoh - ne daj se zavarat ... - I naravno bila sam u pravu ... Smejale su se jedinom čoveku koji je ustao da igra . Obično smo navikli da ga vidimo u odelu i na lokalnoj televiziji .. ali on više nije predsednik opštine, njegovoj stranci je odzvonilo .. i on konačno može da priušti sebi odsustvo odgovornosti ili medijskog pristiska ... ili je shvatio ...... ili je samo mortus pijan .. hahhaha - Vidi ga Obama , kako tancuje - kažem ja drugaricama ...- a ko kec na deset se namestilo da je s njim ustala da igra i isto bivša nešto ..prvi drugi čovek u opštini ... koleginica .. - Evo je i Hilari - .. i isto mrtva pijana . Izrezano iz pijanstva i zluradih pogleda i komentara - njih dvoje su se super proveli - po preskupoj ceni - za moj pojam . Mene je neodoljivo podsećao na onog lika iz Trainspotinga - kad se na kraju filma zatvori u sobu i pusti muziku da igraaaa :) :) :) Meni je u više navrata padalo na pamet da im se pridružim , ali su moji moralni okovi prilično jaki , tako da sam ostala prikovana za stolicu... i pijuckala crno pivo ... Kud svi Turci tu i mali Mujica .. Nemaju separeje za varenje frulica .. mislim na klub .. što je veliko veliko minus ... Možda će jednog dana neke generacije moći da slobodno NEDROGIRANI uživaju u muzici na otvorenom , da se prepuste pokretima i ritmovima , da budu u sadašnjem trenutku i uživaju u turbulentnim energijama i pulsiranju radosti a da ih niko ne legitimiše , ne posmatra popreko , ne ogovoara , sutra ili odma preko fejsbuka , da se ujutru ne probude otrovani , nego sveži , odmorni , napunjenih baterija. Definicija provoda u postojećim uslovima - na osnovu mog iskustva - NA VR BRDO ZA KAŠIČKU PIRINAČ . (objašnjenje - kad su nekog tamo pospanog mrguda naterali da ide na parastos na groblje , koje je bilo na brdu , pa ga posle pitali kako je bilo - ... ma ništa , penjasmo se na vr brdo da izedemo pilav ) ps: spamujte slobodno :) mrzi me da tražim odgovarajuću sobu za ovaj divan - može naslov : Dodatak na smoke report ... jer nije samo rad bitan ... nego rad u invajermentu hahaha
Evo kontrolni : Ovo beli valjčići su moje zalihe duvana .. pre nego što zapalim one cigare što mrzim, ja otkinem parče , pa em manje pušim, em korisno ... hahahhaha TA DAAA : :popcorn:::popcorn:::popcorn:::idea::let:
Hvala drugari :) :) :) Nisam znala za ovu motalicu - futrolicu. Potražiću :) Ovaj način s karticom mi je delovao jednostavan ... ali kao što sam opisala hahhaha to traaaaje ... Xl_Xf8-DROE
Suvo je , suvo .. u staklu stoji ... na sigurnom . Tokom sušenja desila se havarija .. hahaha pomešala sam travke pa sad više ne znam koja je koja . Smoke report: Kako bi drugačije nego nešto neplanirano ..kod mene uvek tako. Elem , prvo ne umem da motam. Gledala sam i tutorijale na tu temu i uživo .. ali kad ja uzmem da smotam to traje ... i traje ... vrtim papirić pod prstima , i taman mi se učini da je to to ..ono se raspadne ..pa ajd ponovo ,,,onda mi se rizla zgužva , pa uzmem drugu , i ponovo pravim valjak od biljnog materijala jelte..ponekad mi dođe da bacim to na patos ..ono zavrljačim ... ali obično iz pedes i nekog pokušaja stignem do lepka i savladam zamotuljak koji treba da bude džoint .. i onda (najčešće) vidim da to nije džoint .... ili je mnogo rastresito ..ili neravno , više krompirasto nego cigarasto .. ali ne nerviram se ..pomirila sam se s tim mojim hednikepom i to mi je ko neka vrsta meditacije.. :) :) :) Dok nisam pomešala hedove .. probala sam prvo Blue Dream . Bila sam pod utiskom Hazerijevog smoke reporta, pa me bilo malo i strah ... :spliff: stavila sam mrvicu , dve .. i bila prijatno iznenađena. S obzirom da nemam mnogo iskustva da bih mogla da upoređujem .. ipak mi je bila jasna razlika između domaćica ( jednom su mi se oduzele noge , pa sam bila ko izvađena iz zamrzivača ) koje sam do sad imala prilike da probam i ovog sativa dominant hibrida. Takođe mi je bilo jasno zašto je trava tako omiljena i koliko je bolja od alkohola ( ako je ovo uopšte potrebno upoređenje) , ako želiš psihoaktivno dejstvo . :) Rad BD je jako prijatan , najkraće bi ga opisala kao Diznilend u glavi. Tera te da ustaneš i krećeš se i jako je prijatan osećaj. ( dva put sam napisala jako prijatan - što znači da je baš to ... ) Ono što mi se nikako ne sviđa kao propratni efekat je želja da otrsiš frižider i pojedeš sve što ima po kući .. Zeznulo me par puta .. pa sad spremim jogurt ... nekako mi najviše prija da se nalijem jogurtom umesto napred navedenog . U drugoj , trećoj probi , bila je na redu Baba gift .. i tu nema puno priče ... isto mi je sve divno i krasno samo - ćao, doviđenja , laku noć . Sad se mislim .. šta da radim sa onim negativnim efektom marihuane.... Kad pušiš marihuanu - imaš manje marihuane. tj .. imam nedovoljno za neko ulje ... a da eksperimentišem i strpam ovu gomilicu u alkohol i ne postignem ništa s tim .. samo potrošim ove lepe hediće .. i nemam više za dim .. mada meni ovo ima za tri godine .. kakav sam ja varilac .... Pisala sam ovde o pušenju .. neću da pišem o ostavljanju duvana iako nekoliko dana nisam palila zbog gripa ... isto mi smeta u grlu i kad pripalim pomešano travu i duvan . Razmišljam da nabavim vape ... to će mi biti dobro rešenje ,.. prostudirala sam tu temu ovde . Eto , može u završene . Divno mi je bilo iskustvo letos oko odlazaka na sajt ... toliko da ću ovo leto pamtiti po tome ... Zabrljala jesam , ali to ide u fajl - učenje . ps. Pravila sam melem od maslinovog ulja , voska i trima . Izlečili smo ekcem na rukama .. suva ispucala koža , mikro ranice .. sve se to povlači pod kanabisom . Pozdrav svim drugarima na vutra org :) :) :) hvala na podršci :let:
ee... hvala :) to je samo jedan odličan online program za igranje sa slikama :) https://deepdreamgenerator.com/ mogla bi da otvorim posebnu temu za to ..pa da vidimo još neku curu iz kroptobera
Hvala drugari , meso se suši .. mada je danas počela kiša i vlaga je velika u vazduhu , pa sam ih ipak prebacila na tavan na promaju . Kačim i ovu poslednju sliku ulaza u sajt ..koji je negde gde strelica pokazuje . Možda je bilo previše senovito zbog visokog drveća okolo . Na proleće , naravno ide u novi grow . Razmišljam da sadim na istom mestu a to je granica zemljišta na kome raste rastavić - znači barovito .. i gde počinje neka livadica ... Na toj livadi je sunčanije ali manje zaklonjeno , a i trava je gusta i neverovatno bujna ..pitam se kako bi to smetalo ili koristilo . Ali ima vremena izdumati sve natenane . U planu mi je nabavka nekog rasterivača divljači - repelijenta ..tipa nafta ili nešto slično odbojnog mirisa za divlje živuljke . Sve što je moglo da me stresira pojavilo se : Krpelji, zmije vukovi, drvoseče ( videla zadnji put kad sam išla) lovci i njihove skalamerije .. pa bar da su sigurno oterali vukove oni im još praivli gozbu.. brrr.. gljivari, travari - kod nas se to bere naveliko jer postoji otkup i ti ljudi se stvarno svuda šunjaju s vrećama. ovčari i njihovi kerovi Nego sreća pa ljudi znaju da idem da berem gljive i da vodim moje kerove pa nisu toliko znatiželjni ... ali ko zna .. Paranoja me je uredno drmala od početka do kraja i sad se valja novi talas finalni - oko neobuzdanog mirisa po kući od sušenja .. :) :) :) Od trima ću da pravim tinkturu .. a cvetići kad se osuše i dosuše ..biće degustacija . za sad sam odolela da ne sušim fenom za probu .. mada ne garantujem da neću ..bar nešto sitno :)
Seča knjeginja :) Sad nemam sve slike , crkla mi baterija , pa kad se čardžuje onda postavljam i ostale slike pa da završimo i ovaj dnevnik za dvojku - prelaznu ocenu ali trebalo je bolje bar pet puta . Posle lovačkih kamera na solištu , rešena misterija leševa životinja - to su lovci dovlačili na to brdo da bi koknuli kurjake . Danas kad sam prošla ima ovčije vune na sve strane i krupnijih kostiju , u prečniku od stotinak metara , tamo gde sam prošla , a ko zna šta još ima okolo . Otkrila sam drvo gde je bila kamera - okrenuta prema solištu , ali i novi prilaz da se sve to zaobiđe .. još desetak minuta uz brdo pa zaookret .. ali te kamere i dronovi su krenuli da mi se priviđaju danas po vrućinčini. U međuvremenu sam išla još jednom pre dve nedelje i zadnji put zalila uz dodatak bustera, rastvora za cvetanje. Šta su napravile za tri nedelje je fascinantno . Danas su me pozdravile miomirisom sa prilične udaljenosti . Ostala mi je samo po jedna biljka kao što rekoh, i jasno se vidi tamnija Bubbas gift i svetliji Blue dream , iako se u veličini nisu razlikovale. Na dreamu se pojavila plesan na nekoliko mesta, ali ništa kritično. Njega je trebalo ranije skinuti . Kako mi je ovo leto baksusko bilo , šta se sve izdešavalo i oko mojih odlazaka na sajt - ovo je super jedan bidermajer za mene . Kako sam slomila jednu biljčicu u transportu i dve mi pojeo puž ..ovo je super harvest. Ovo na žici za veš su amerikanke zamotane u marame pa okačene da se suše .. Ne mogu da odredim mesto odakle će najmanje da mirišu - i to je nemoguće - miriše mi ceo stan . Na tavan ne mogu da ih stavim jer ne znam dal će neko tamo da bane , iako je mala šansa da ih vidi u nekom ćošku iza loma , ko na svakom tavanu - miris se ne može sakriti . Pa sam ih okačila ovako u svilenim prozračnim maramicama - ako mislite da ne valja tako - ja da sklonim ... i ovako su na promaji - a zamaskirane. U vreći je lišće i trim . Ovo su obe Ovo je samo baba zajednička pre friziranja .. vidi se i malo braon truleži .. ali meni ti ne liči na plesan , nego kao da je suvo pre vremena, nema neki loš miris .. odvojila sam , naravno sve Drajing system :)
tu negde na brdovitom Balkanu ... A ko bi se drugi ovde smucao .... JpoACx4GoVk Na drvetu sa solištem nije bilo kamere ... detaljno sam razgledala Lovci postave solište da bi divljač mogla da se osoli ... ali takođe i da bi se oni omastili ... dobre duše .. I BANGGGGGGGGGGGGG! hunting camera - reaguje na pokret ... snimak od 9 maja .... Sinoć bejah ( blejah) u nekom širem društvu ... i zadesi se tamo moj drug lovac . Znala sam gde je lovački teren njegove grupe ( nije ova kota ) i da imaju profi kamere .. pa zapodenem priču da mi pokaže slike . I videla sam dnevne i noćne snimke divljih krmača i prasića, srna i bambija .. ali šta je zanimljivije od vuka ??? Gledam ja one slike ... na malecnom ekrančetu mobilnog i sledim se kad ugledam ovu ... rekoh -Ajde pošalji mi tu sliku ... i pitam ga gde je to slikano ( kao nemam pojma ) i čovek mi lepo opiše mesto i dodatno ispriča da su tu lovci napravili mrcinište ( dovlačili mrtvu stoku ) da bi namamili vuka ( ovog sa slike ) jer se muvao u tom delu lovišta . Vuk je ubijen .. i tu sam sliku videla ... Dolijao je iako nije lija ... Razrešena misterija odakle ovce i svinja na istom mestu .. (( ja sam pretpostavljala da je čopor vukova napao te životinje pa ih odvukli tamo .. ali nije tako bilo ) Vuk je bio uslikan i video snimkom - s traktora u sred prikupljanja sena s livade , ladno se prošetao u jednom pravcu pa se vratio odakle je došo i nestao u šumarku ... Ipak su se moje slutnje obistinile da je neko na tom mestu postavio lovačku kameru .. Nemam povratne informacije da sam i ja uslikana ... mada rekoh drugaru da sam išla tamo u pečurke .. ali niko me nije kontaktirao i ne verujem da će .. Pitanje je koliko je kamera bila tamo i da li je još uvek . eskiviraću to drugim prilaznim putevima ubuduće .. iako je to teško izvodljivo , a ovaj hrastić je baš na delu gde mora da se prođe ... ne mogu da obrišem slike . izgleda .. MODERATORI HELP ! BRIŠITE SLIKE
Istrojiske slike .. Makro - lepe .. ali na prvoj se vidi kakav je to kikirez od biljke ... No dobro , da smo živi i zdravi :) Blu drim - zaglavljen u glini Balkana ...
Posle dva meseca . Išla sam u obilazak na dve nedelje , dve biljke su slabašno napredovale u odnosu na slike i karakteristike iz prospekata .. Najverovatnije da nisu imale dovoljno svetla preko celog dana , možda im je falilo par sati dnevno zbog senki . Mesto je udaljeno sat i nešto hoda i ta šikara je toliko urasla da jedva nađem prolaze do potoka. Na brdu su njive , ali sam uspevala da izbegnem ljude prilikom žetve letos . Sad su kukuruzi stigli , mada ih još ne beru ima ko ne gleda kalendar branja. Divlje svinje ... Krda divljih svinja se iz planina spustilo do njiva što zbog kukuruza , što zbog suše i nestašice vode u višim predelima . Ovde je zabranjeno pominjanje ortaka i slično .. ali ja moram da napravim izuzetak .. Elem u prethodnu posetu sam išla sama kao i celo leto ... ali ova pretposlednja mi je zakuvala čorbu .. Kod mene uvek neki ektremni događaji ko u srvajveru .. pa tako i ovaj put . Došla sam do zapuštenog voćnjaka na brdu odakle treba da krenem da se spuštam do potoka kroz trnjine i ostalo šiblje, slabo vidljivih staza i prolaza i osetim neverovatan smrad lešine . Posle nekoliko koraka iza šiblja trnjine ugledam lešinu divlje svinje , istegnutu po zemlji i rasčerečenu da koske vire .. Čula sam i kako se nešto kreče kroz šiblje , grane su se pomerale ispratile životinju koja je upravo otišla sa tog mesta. Iako ga nisam videla znala sam : Vuk !!! Beeeeži odatle ! Okrenem se levo desno i ugledam još jednu rasporenu ovcu i razvučene iznutrice ... vunu po travi ... Malo je reči da mi je kosa pošla uvis ... Smesta sam napustila" lokaciju" sreća pa je to bilo odmah na prelazu otvorenog polja i šiblja ... a ne bliže sajtu ... te nisam i sama postala meta gladnim vukovima (pretpostavljam da su oni, jer međeda nema fala bogu , a druge zverke ne mogu da naprave onoliki rusvaj i pokolj ) .... Nisam imala vremena da bilo šta slikam .. Mislim da sam se za deset minuta spustila u grad ... Za sledeću posetu posle dve nedelje sam morala da povedem pratioca da mi čuva stra ... i najzanimljivije je da na tom mestu više nije bilo ničega sem vune i mirisa na ovčetinu ... ostalo mi je enigma kako ovce i svinja ? ( koliko uopšte ovaca je bilo pojedeno na tom mestu ) i šta je bilo ono najveće što sam prvo videla .. po krznu i papcima bi rekla da je bila divlja svinja .. ali je bilo pola pojedeno pa nisam mogla tačno da utvrdim šta je bilo sem da je bilo grozno ... i nepodnošljivo je smrdelo. Postaviću kasnije slike biljaka koje su mi ovog leta na žalost pale u drugi plan .. čak nisam ni na forum svraćala da odmorim oči na divnim biljkama koje ste odgajili ... pozdrav svim growerima :)
Živa sam . Dnevnik mi pade u drugi , treći , peti plan ...pa sad da napravim kratki pregled šta se izdešavalo u međuvremenu . Bila sam na sudu kao nesolventni dužnik i osetila na svojoj koži svu bezobzirnost i bahatost pravosuđa i mafije koja mešetari u takvim slučajevima . Šta god da sam ja rekla odneo je vetar i nije ih bilo briga za moje objektivne razloge niti išta ... taj moj slučaj iz građansko - obligacione oblasti pokazao mi je nanovo kakvi su ljudi " koji samo rade svoj posao " i zbog kojih smo dovedeni u položaj ropstva . Nek priča i misli ko šta hoće , ali standard i status koji su ljudi imali u SFRJ nismo umeli da cenimo i čuvamo i sad vladaju prodane duše i najgori od najgorih u lepim odelima . Oko svega je počela da me drma jeziva paranoja - i strah od crnog talasa ... da kad krene po lošem da neće da se desi samo jedno ... Da .... o zadnjem sam pisala dok su mi biljke bile na terasi u ručnom frižideru spremne za transport... Finih šest biljčica od kojih mi se jedna osušila prilikom presađivanja.. ( i to presađivanje napravljeno bez potrebe .. ali dobro ) U tom takvom raspoloženju , spakujem biljke koje su bile u prerezanim plastičnim flašama od dva litra i odnesem ih na pola puta do sajta .. koji je od mene nekih 5 km ..merila sam na google mapama .. Biljke sam sakrila u neko žbunje , posula pepelom oko njih da ih ne pojedu puževi kojih je bilo mnogo tada u maju mesecu ... i odahnem ... bila je i kiša tih dana .. zalivene ..na sigurnom .. U drugom odlasku odnesem do mesta đubrivo i kupovnu zemlju ... hahahha , to je bio poduhvat ..nositi na leđima to čudo , po vrućini ... poljoprivredni radovi su u to vreme bili na pauzi pa nije bilo ljudi na njivama ... bar jedan problem manje ... Elem...odem do mesta ,,tj sajta i shvatim da ne mogu da uđem od trnja i žbunja ... Ostavim zemlju i ostalo u drugom nekom žbunju i vratim se kući .. Sve mi rastureno po žbunju kojekakvom ja sam izgrebana po rukama kao da sam bila na survaveru ... Kući sednem za komp i odem na google mape da vidim gde sam bila i ukapiram da sam promašila mesto za nekih dvesta metara .. Sledeća ekspedicija za koji dan . Pokupim biljke i odnesem ih do mesta .. Nađem ulaz s druge strane .. probijem se opet izgrebana ali sad manje s dugim rukavima sam se spasila . U transportu mi se jedan blue dream polomio , ostane samo dobar koren i prvi sprat . Imobilišem ga nekako ..nadajući se da će se obnoviti . Posađene , svih pet ..tj 4+ jedan invalid . Sledeća faza - nevreme u tom delu . Bilans - ostale tri samo . Još uvek ne znam koje tri , jer sam ih pomešala u međuvremenu . Ali šta god da ostane ... ne mogu više da se nerviram . U povratku sa sajta krenem opet kroz neko žbunje i na metar od mene ugledam zmiju na drvetu .. spava ne pomera se .. ili bar ja mislim da spava . smuk je bio , rekla bih po dužini , smotana u dve reda i opružena po granama ..nije osetila vibraciju mojih koraka i nije se pomerala . Vratih se unazad i odoh sa tog mesta , čitave glave . Putem sam povremeno gledala gde stajem .. i u jednom momentu ukočim se na peti , dok mi je ispod stopala otpuzala druga zmija .. Dođem kući i sednem da meditiram . Sve je u redu ... ooooom ! Pozdrav drugari ... prelistaću forum ovih dana ..dugo me nije bilo ps. đubrivo od golubova - ima kao posebna tema ovde. ali svejedno ... nije teško napraviti - stavi se neka količina u vodu da se rastvori , teško se rastvara, ali može da se koristi već posle dve nedelje ... razmućeno se razblažuje s vodom tek da je zamuti ... i uvek je bolje stavljati po malo pa dodavati , nego staviti više pa izgoreti biljke .. a to se desi čas posla .. inače je odlično za sve biljke ..
Blue dream pred topiranje --čekam konsultacije pa da seknem ... konačno liči na kanabis i raaaste ....
Ma ... ja volim da komplikujem... Sad sam mirna, biljke su u "transporteru" i ako mi bane neko lakše mi je da ih sklonim i zabarikadiram ...nego onako u velikim saksijama u onom velikom platou što su bile ... Ide prvi maj, gosti .. hahhaha ovaj put najavljeni ... :) Sad se konačno primećuje da rastu... Ove dve zajedno su domaje, njih ostavljam za vežbanje zahvata i neću da ih nosim na isto mesto sa ovim ostalim gospojama ... Flaše su presečene visoko, tako da imaju dovoljno prostora nadam se ... do seobe ... Bajdvej, golubije đubrivo je stvarno fenomenalno. Imam neke ribizle u dvorištu pored ograde koje su tavorile nekoliko godina , bile štapići sa nekoliko listića kao kad su i posađene .. Pre mesec, dva sam ih zalivala rastvorom sa golubijim đubrivom i poludele su , sve su pustile nove izdanke ima čak i ribizli ... hahaha .. čudo ....
Dnevnik .... dragi dnevniče ..sad ću da te spamujem , sama sebe ... ne mogu samo da slikam biljke ... od zorta danas ... nemam ni volju da ih slikam posle maltretiranja .. Elem ... čitam sinoć neki tekst o legalizaciji u Makedoniji i pompezne napise u novinama, tipa Kurir .. NIČU POLJA MARIHUANE U MAKEDONIJI ... Malo morgen niču ... Izgooglam uslove za otvaranje pogona za proizvodnju medicinskog kanabisa i imam šta i da vidim: Dozvolu može da dobije samo pravno lice. Mora da zaposli AGRONOMA I FARMACEUTA pored ostalih čupkača korova. Objekat mora da ima video nadzor i ogradu od 4 metra sa tri reda bodljikave žice na vrhu. blablabla .. dalje - kad se bere mora da se vodi evidecija kolko mokro kolko suvo . Kad mokro bude suvo , pravno lice MERI i pakuje u papirne kese i nosi u apoteku - UZ PRATNJU POLICIJE ZA ČIJU USLUGU OBEZBEĐIVANJA - SAMO PLAĆA ! Znači monopol i nerealne cene i dalje ostaju , samo se sele u legalne ručice tajkuna i miljenika ministra koji daje dozvole i uzima tal ... tako znači izgleda legalizacija - TA- DAAAA ! Pravno lice koje bude nevaljalo i oće nešto da mućka - tj da da nekom bolesnom jadniku gratis neku kapljicu ulja - može za to delo isto da zaglavi zatvor ko i da nije u dilu sa državom ... Zatvor je od 3 do 12 godina ... Paleptehebo! A zašto na primer i ta apoteka u koju se odnese suva materija radi izrade maslo od kanabisot - nije POD OGRADOM OD 4 METRA S BODLJIKAVOM ŽICOM NA VRHU . Gde to tačno putem kanabis prestaje da bude opasna droga - a isto to kad se kupi u apoteci posle hiljadu i jednog papira dijagnoze,pečata i uverenja postaje lek... ako nesrećnik bude imao sreće da dočeka taj momenat !!!! Ljudska gluposti , večna li si ... i onda mene , pored besa obuzme i paranoja ... šta da radim ako meni upadne u kuću neki nezvan ili nenajavljen gost ? kud ću s onim saksijama , a da ne polomim biljke itd itd .. Rešim da ih sve nanovo , ubacim u prerezane flaše od dva litra, jer njima treba prostor za pružanje korena do presađivanja, a ne treba im širina saksije da bi rasle do presađivanja na sajt .. za kojih dve tri nedelje ... Mislim .... moja sigurnost i sloboda ... ipak su važnije od dobrobiti mojih sadnica koje treba da budu spakovane - ready to go or to hide ... ..a ne da mi se šire tu ...bzvz.. Zamišljeno - započeto ... Ponovo sam rastovrzla sto u dnevnoj sobi za operaciju presađivanja ... ali nešto mi ne dade ... ajd neka ih još danas ..mislim samo što sam ih presadila neki dan ... i tako mislim se oću neću .. i primetim kako mi se jedna od bubba omuljila ... kao da počinje da vene . Uvati me panika i otkopam je pažljivo, isperem koren , koji se, gle čuda zadesio baš oko grumenčića đubreta ... ffffffffffff .... ubacim u čašu s vodom i posmatram . - Neeeemoj da umreš , plizzzz ! :( Srećom, čitala sam ovde o ispiranju prekomernog đubrenja .. pa i ja uradih tako. I biljčica podiže svoja dva listića . Nije krepala , a nadam se i da neće . Sad ako bude promenila s-pol ... ne mogu da se ubijem. Sve ovo se odvija u sobi sa zadnjom terasom , ne kako sam planirala u dnevnoj ... kad čujem neko mi kuca na ulazna vrata . Ne očekujem nikog, niko se nije najavio ... i izađem blatnjavih ruku, zatvorim vrata od kritične sobe - kad ono moj drug koji živi 200 km od mene BANUO da me iznenadi bez najave . OooooooBože! - Kakvo divno iznenađenje ! - Ajde uđi (u dnevnu sobu) ! Sedi , saće kafica ... PA, ODAKLE TIIII ???? OMG ! Baš sam se iznenadila ...nemaš pojma koliko ! Šta ima novo ? :) :) Ma ja evo ništa, mlatim se oko nekog rasada, bosiljak , nikako da nikne ... Biće da mi treba mentor ali i psihoterapeut ... prekombinovala sam .. jedva čekam da ih odnesem na brdo ... a još su malee :watch: smiley9934smiley9934smiley9934
Pre presađivanja ..ostavila sam ih bila malo dublje u saksiji da mogu da dodam zemlju i prekrijem stablo .. Blue dream stigo do trećeg sprata ..jedva ... Presadila sam ih u veće saksije . Sve su bile pustile koren do dna ovih manjih saksija sem ove najveće .. što me čudi .. verovatno je zato i stagnirala ovoliko . videla sam samo jednu žilicu .. a ne mrežu žilica kao kod ostalih ... zalivene u još boljoj zemlji .. sve po ps-u samo kad sam podigla ovaj plato da ga prenesem na drugu terasu gde prelazi popodnevno sunce .. sinulo mi je da ovo presađivanje baš i nije bila dobra ideja ako treba na leđima da ih prenesem do sajta ... :rolleyes:..sad imaju bar deset kila sve zajedno .. u litrima nemam ni pojma možda 6x3 litra ..najverovatnije neće ići sve odjednom .. :) I za kraj ovog javljanja - "hint" za kod frizerke kad tražite kosu - da vam ne bi bilo neprijatno - recite da vam treba da terate krticu iz dvorišta - a istovremeno i proverite delotvornost - dal ljudska kosa zaista tera divlje životinje ... ovo sam našla u savetima kako se izboriti sa krticom a da je ne kokneš ..nego samo oteraš , bar kod komšije ... za moju gošću na travnjaku sam ubacila gomilu lišća od zove koje smrdi ... i nema je još uvek već desetak dana .. ali nađoh i ovo za kosu ... :)
Biljke su mi stagnirale zbog tmurnog i hladnog vremena ... poslednjih nekoliko dana nisam ih iznosila napolje jer je padao sneg .. bile su pored prozora .. a i ta terasa na kojoj su inače je južna , pa nemaju direktno sunce ceo dan .. jedino da im menjam terase za pre i za popodne ... nemam ideju .. ali nadam se da će konačno lepo vreme i da će da nadoknade bilo je i jutarnjih mrazeva pa su mi neke biljke po dvorištu sparušene .. voće isto ne izgleda lepo ..
hvala :)
Prvi red - blue dream Drugi red - babaz - vidno manje biljčice, ali su jedre .. ova u sredini ostala bez kotiledonih listića ali gura i ona .. Ovo u trećem redu niklo samo u saksiji od prošle godine, greota da joj ne dam šansu :)
Evo da uvatimo mustru :)
Hvala @BA-KA-LU-LA :) 4.4. uveče stavljene i ostale semenke na klijanje. Ovde kod mene vegetacija kasni i po dve nedelje u odnosu na niže predele pa ipak moram da uvatim priključak i poranim deset dana pre planiranog tajminga za setvu :) Sve su fino krenule :) Prva biljka dobila jedno bojažljivo đubrenje uz zalivanje i dodala sam još zemlje u saksiju. Slobodno upija sunce na terasi ovih dana , ali sad je vreme opet kišno i ladnjikavo. Sva vegetacija je krenula, voće cveta , maslački ... sve buja na radost :) ps: za dodatnu sigurnost i zaštitu instalirajte browser TOR koji vam sakrije IP adresu i svaki put da novu - koristim ga za pristup forumu - po preporuci, iako sam objasnila da je i forum zaštićen ... paranoje nikad dosta ... :) https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html#windows
VI dan . Ljuspica spala juče . Nije bila slepljena za kotiledone .. ali to je sad iza nas ... Ovo živo biće sad ima reeealne moći .. da od ovih dva- tri cm izraste u dva- tri metra . Ima zapis da izraste u najlekovitiju biljku na planeti . Ima moć da te njeni dimovi uvedu u posebne svetove gde je mnoooogo lepše nego u ovom gde rastu s nama svakakvima ... Ima moć da te zatvori u zatvor - mada je to ljudska izmišljotina, pa se nadamo svi da će jednog dana biti ukinuta... CRTICA O POSEBNOM NAČINU SADNJE ZA LEK U knjigama o Anastaziji piše da se seme (kedra ) sadi na poseban način kako bi primilo suptilne informacije o licu kome se sadi za lek . Tako može da se zasadi bilo koje seme voća,povrća ili lekovitog bilja za ljudsku upotrebu, sem hemijski tretiranog . - Seme se pre sadnje drži u ustima pod jezikom desetak minuta, onda se ostavi dva tri dana da se biohemijske informacije iz pljuvačke probiju do semena i budu usvojene na neki nama nedokučiv način. Posle toga bosonog čovek izađe na povšinu gde će saditi i drži seme još neko vreme u sklopljenim dlanovima, a onda i dune u njega nekoliko puta . Na mesto gde će spustiti semenku treba pljunuti mao pljuvačke . ( jes bljak , ali tako piše u tim knjigama a ima ih desetak o humanijem životu u skladu s prirodom ) Svako kasnije bavljenje oko biljke se izvodi bosih nogu opet radi nekog povezivanja sa biljkama i majkom Zemljom. Ako se sadi više biljaka ovaj postupak se ne izvodi za sve semenke nego samo za nekoliko biljaka koje će se kasnije same razlikovati od sabraće.. Tako da ljudi koji sade kanabis za lek mogu da personalizuju lek i biljka će sama izvesti optimizaciju lekovitih sastojaka. Ako sadite za drugog ima načina da se ovo izvede na početku . Hvala svima na podršci :)
hvala , posetiću frizerku iz kraja :)
NE DIRAJ NIŠTA! A ove ljuspice vuku ko blesave da ih čovek skine umišljajući da je plastični hirurg i da je to - ništa - samo malo da pomogne nejači .. i onda nečujno KRC ... :) Ali odolevam . Neka je nek se sama izbori sa ljuspicama . Ovo svetlo zeleno označeno je neka klica bezveze a izrasla je ekspresno samo da me nervira ...dok se moje mezimče lagano, nevidljivo proteže . Okrugli krater oko nje je od presečene plastične flaše za zaštitu od isušivanja . Probušene rupice za ventilaciju da se ne bi skuvala unutri ..
Na sajt ih nosim krajem aprila .. početkom maja . Imam finu terasu za jaslice ... A ova prva je danju na terasi a uveče je unesem jer je niska temperatura još uvek . Nadam se da ću da izbegnem izduživanje stabljikea i otopliće još koji dan .. da je ne unosim više .