Legen... wait for it... dary! Datum sadnje i nicanja sjemenki: 26.8 stavljena u tersetnu tabletu, niknule 30.8 Početak vegetacije: 02.3.20 Strains: Substrat: Plagron Growmix Tehnika uzgoja: Jos nisam dogovorio sam sa sobom ali najvjerovatnije idem scrog, sad kako cemo doci do vrhova neka ostane ne definirano. Rasvjeta: Zeus 308xt 301h ONE + 2x 18w 3000k led modula na svaku stranu po jedan, ugaseni do cvata. Prehrana: Ostala oprema: Ima tu svega, ovlazivac, odlvaivac, "heating pad" za dogrijavanje korjena, svasta nesta uglavnom sve sto jedan grower treba. Ono najbitnije ovaj put imam i strpljenja. Long story, short: Pozdrav ekipa evo jos jedan dnevnik, vjerovatno zadnji ove godine, ali vidjet cemo ima tu jos prostora :D Ovaj put radim 3 bioze da bih skratio vegetaciju koja mi u prosjeku traje 50 dana na nekih 30 dana, ali kako nemam jos plan u glavi kako bi to trebalo izgledat vidjet cemo kako ce ici. I cvat ce biti malo zeznut jer sve ovisi kud koji gen potegne, htio bih da trainwreck povuce onaj sporiji sativa fenotip tako da ostane sa super silver hezeom u boxu, a samo WW da izvadim prije, ali vidjet cemo sto bioze nose. Ovaj put sam odlucio da se ne zamaram ph-om pa cemo vidjet kuda ce me to odvest :D Bioze su trenutno kod bolje polovice u boxu na odrastanju dok se ne oslobodi prostor u mom boxu. ,,, .
The End Evo nas na kraju jos jednog dnevnika, sad cu odradit jedan grow bez vođenja dnevnika sebi za zivce i obrazovanje. Ovim growom nemogu rec da nisam zadovoljan, Krenuli smo u ormaru i sklepanom boxu, razvitkom situactije u privatnom zivotu doslo se do sredstva za bolju opremu, nadogradnja opreme me je vec nagradila. U kolicini neznam tocno zadnju nisam vagao. Ali gledajuci staklenke ispalo ih je 23, bilo je i vise ali ovi blagdani su bili ubitacni, a prije sam izlazio sa 10 staklenki najvise. Big Bud: Smoke report: Prilicno fini dim, rad prilicno fini, meni lagano djeluje na raspolozenje i kreativnost u startu, dok poslje nekih 3-4 komada ti se vise neda nista i samo bi spavao. Od negativnih pri rekao samo malo jaca žeđ, tj suha usta stalno. Te neka lagana paranoja zna opaliti nakon cjele vecere s big budom. Bolja polovica kaze da joj jako dobro djeluje na anksioznost. Miris na neke trave, nemogu nefinirat jer je jako lagan. Dok se zapali sve smrdi na vutru prilicno jako. White Widow: Dim odlican za opustanje nakon dana, svaki dan navecer oko 2g ovog ode prije spavanja. Cisto zakucavanje, ima bas fini kick nekih 20 min nakon pljuge spreman za odmor, svaka aktivnost postaje "sutra cu", i samo bi odmarao :) Milina kako se covjek opusti prije spavanja. Miris na neko cvijece, tokom harvesta sve je mirisalo na ljubicice ali taj se miris izgubio i ostao sav neki cvjetni onako sladkast miris. Okus nazalost ne osjetim kako treba jos uvjek, ali mogu rec da nije tezak za grlo, ne izaziva kasalj, kao train wreck recimo. Trainwreck: Ovaj puta drugi fenotip opet, 3 growa 3 fenotipa. Rad neznam rakao bi isto kao i i do sada, neka lagana euforija, malo potakne kreativnost, i svakako za preko dana samo, navecer dolazi do izrazaja ovih 60% sative i nemoze se zaspat nikako. Miris ovaj pun najjaci, Tropski-Slatkasti predivno nesto, upsoredio big ga sa power kushom po mirisu ovaj put. SSH: Skinut za staru godinu, trim zavrsio u kolacima, greskom nesto vise od 300g trima(sav trim i pokoji popcorn iz growa) zavrsilo u 500g maslaca, Maslac potrosen u 2 ture brownia. Od toga dana se nisam "od pusio" stalno me drzi, kolaci su bili toliko brutalni da nemogu opisat rad, ponovili ih nakon 2 dana dok smo dosli sebi od prvih. Kolace smo pojeli umjesto sampanjca u ponoc, u 2 sata ujutro dok je pocelo, nisam vise znao ko mi glavu nosi i takav sam bio sve do navecer sutradan. Joint? samo jedan u 24h i bio je previse. Prijeđimo na SSH harvest nisam zabiljezio ali ima koja slika: I sada u tegli drugi dan: Rad nije ni priblizan onom ste ce biti, ali moram priznat da prva 100% sativa koju sam izgrowao u indooru me odusevila svime osim strukturom, previse je fluffy, ali je zato ima masu. Miris predivan, nemogu ga povezat s nicim sto sam mirisao do sada. rad je predivan, probudi te kao litra kave na prazan zeludac :D I dalje samo na kreativnost i neku aktivnost tjera. bas prava dizalica. Odluka je pala da je mali box postao sativa box, 60x60 za ciste sative a i kod mene u boxu ce jedno mjesto imat neka sativa od sada.
Brojimo sitno, zaliven s vodom, mozda jos jedna voda i kraj, a mozda kraj na ispracaju godine. Nasljedstvo prica svoju pricu :)
Posljedni pozdravi dviju biljaka, WW poamberila, train pokoji amber među svim mljecnim. Situacija je takva da se mora cistit veliki box, jer se male biljke pocele dosta bunit u 3L zemlje.. Evo malo slika s harvesta.
Update 12 Date: 15.12.20 Temp i Vlaga: 26.5-30°c 40-50% / 21-25°c 40-55% Režim svijetla: 13:30 / 10:30 / Svaki panel diman na 75w cca 315w ~ 50cm od vrhova Zaljevanje i ostale info: Vegetacija 43 dana - 12/12 61. dan (8 weeks and 5 day) Ukratko: Posljedna lagana hrana i dalje smo na vodi. Lagano se privode kraju, WW je ima dosta ambera po sebi, ali pustam jos malo, nikad nisam skidao preko 30% ambera, a ww je presla taj postotak. Train malo iza nje, dok na SHH jos uvjek ima dosta prozirnih. 13 ipo sati mrako svakodnevno da malo ubrzamo proces.Grane iz dana u dan sve blize podu ali neka ih ima mjesta, kako se spustaju dolje tako popcornovi dobivaju vise svjetla, iako se to nemoze nazvat popcornom koliko su veliki. Vezat cu ih ako ce biti potrebe, neke vec jesam da rasirim jer su krenuli padat na ostale grane. Zajedno Super Silver Haze Trainwreck Ima sam ga prvu turu unutra, kolega radio outdoor i ni jedan nije mirisao kao ovaj, povukao na neko predivno tropsko voce. Isto tako rekao bi jako osjetljiv na hranu, nakon flusha dobio 2/3 doze, a opeklo ga kao da je dobio duplu dozu.. White Widow @VenloNL Mislis da bi bilo dobro preventivno ocistit sve vrhove od ovih zutih listica? Vrhovi su opeceni ali dalje su vecina zdravi. Have a nice day ;) :vutra:
Igra ulogu vlaga svijestan sam toga, ali do sada uz dobru ventilaciju nije bilo problema ni na 80% vlage, prvi i drugi grow mi takvi bili, a pljesni ni traga. Sada vlaga nije prosla 65% cjeli grow ako dobro pamtima, ali prosli tjedan sam otvorio box i zrak bio sav ustajao. Tu sam primjetio da turbina ne vuce dobro, ali bilo kasno vec. + siguran sam da je do cirkulacije zraka jer su mi ventovi bili na timer i gasili su se kao u vegetaciji.. Moja graska u svakom slucaju.
Budj je zeznuta stvar, ali tamo gdje sam citao dobro su napisali. "zvuci kao neslana sala, ali provjerite svoje, najdeblje i naljepse budove prvo" Nisam gledao onaj filc na filteru se toliko napunio da vise nije islo nista kroz njega. Kako sam sredio to vlaga pala 10%.
Bilo je do turbine, ovo su jaci ventovi od SC sad su u drugoj bryini grane se ljuljaju kao da bura udara. Nece vise pljesni biti, ali imam i stupni ako zatreba :D
Susenje gotovo, mozda i previse gotovo :D Od pocetnih 615 sto je vagano ispalo je 132g + nekih 15g popusenih zadnja 3 dana sigurno, sto ispada nekih 23,5%. Cistih pupoljaka 113,83 (+pousenih vec spomenutih). Miris, okus, izgled - uzas pokosena trava, ali zna se razlog sad ce to doc na svoje u teglama. vrhovi su ispali ljepi, posepeni secerom dosta vise nego je to izgledalo tokom growa, o ljepljivosti nema potreba pricat. , , . Malo "otpada" za pljugicu :) Nasljedstvo se gura, ali cini mi se da ce jedan umrijet prije nego pocne zivjet, Klijani su tersetnim tabletama i korijen je dosao do tanjurica koji je bio grijan grijacom folijom za reptile i opekao se ocito, 6 dana je vani i dalje samo prvi par listova, ali aj poceo je primat zelenkastu boju, do sada je bio skroz zut. Oprez kod klijanja na tim grijacima.. Have a nice day ;) :vutra:
Hvala ekipa, nemogu rec da nisam zadovoljan. Ali budimo iskreni ovo moze biti puno bolje. BigBud 3-4 dan na susenju vlaga 45-55% temp 20-25°c Nije se previse smanjio, miris sve jaci i sve secernije izgleda. Dim nije los nikako, ali sto ce tek bit za mjesec-dva iz tegle :) Pljesanj je krenula normalno zbog mene, nisam primjetio da mi se filc na filteru zacrnio i da turbina ne vuce ni 30% kapaciteta koji bi trebala.. RIjeseno je sada sve, bioze su rasirene i guramo jos 2-3 tjedna. Panele sam opet smanjio za 10% sada je svaki na 75w. Evo slike od jucer :)
Harvest - Big Bud 8 weeks & 3 days 12:12 Pozdrav Vutrasi, evo da zabiljezim pad big buda. Kako to uvjek ide, gledas najveci i najljepsi vrh u oko upadne mali zuti list, ti ga primes i povuces van, a kad ono "a u p******..". Krenula pljesanj, srecom uocio sam odmah u startu zahvatilo samo jedan djelic najvece cole. Odmah juce otkinuo dio te cole (do crte), tj dobar dio gdje je bila mrvica budji sve ljepo razdvojio stavio susit. Dans u konzultaciji s kolegom odlucio skinut dolje prije nego li krene negdje dalje. Sto se tice biljke ostao sam prilicno iznenađen, vrhovi teski, debeli nabijeni, miris cista vutra, i to intezivan dok nabijem hed pod nos. Pratim trihome vec neko vrijeme nema prozirnih, sve je mljecno nekih 20%amber, a po pistillima bi mogla jos najmanje 3 tjedna gurat. Prema papirima je gotov. Ali zbunio sam biljku flushom, nutrientima, greskama. S obzirom na greske tokom growa, i stanja biljke zadnjih 3 tjedna, ja sam zadovoljan. Mokre materije ispalo 615g + testni vrh skinut prije 3 dana 22g mokar + polovina heada gdje je krenula budj i trim koji nisam vagao. Rekao bih 650-670g mokrog. Sto je duplo od onog sto sam ocekivao s obzirom na stanje biljke. Da vas ne zakinem za slike ostalih, s njima je i bigbud slikano jucer. WW prema trihomima zreliji od Big buda, ali ostaje s nama, jucer je flushan vidjet cemo sto ce rec pa cu znat daljni plan. I za kraj bebe se naziru :) Have a nice day ;) :vutra: EDIT: Malo novih slika
Evo zbog tebe jedna ce biljka bit starija od ostalih sljedeci grow, samo da izracunam. SSH skidam prije svejedno jer necu drzat jednu biljku u kutu 2 tjedna samu na 1.3m2. Samo cu jednu odradit main-lining ostale 3 klasika LST + Topiranje. Nesto sam krivo navikao radit moram to ispravit. Drugi grow za redom malo poslje switcha bjezim u problem, moram pametnije sljedeci put, samo cu izbacit ph metar jer sam uvjeren da je to glavni problem. E sad dodatnih gresaka je bilo pa se odrauzilo malo, sreca nije stradalo previse. Ali sto se tice main-lininga znam tocno sto sam pogrijesio i sto trebam drugacije odradit. 2 biljke su se raskolile, dok na SSH sam dobro napravio kod prvog topiranja ali zeznuo drugo. A kod WW dobro sve, cak i raspored grana samo je trebala dulje vege koji dan da poraste u visinu vise. Zanimljivo je sto na sve 4 biljke, imam samo 2 popcorna koja trenutno vidim. Kako koja vrsta podnese tehniku, recimo bigbud bacio jaja prije lolipopa, i vise nema, tj nasao sam jos 2 kasnije pa onda vise nista. Trainwreck isto do lolike bacio jaja, dalje nista. WW i SSH su primili bez problema. Usputno nove slike. Oporavile se lagano, jedino WW trazi jos magnezija?
Sa tehnikom sam zadovoljan, vidjet cu na kraju rezultate pa cu moci bolje reci. Ali sa svojom izvedbom nisam zadovoljan. Krivo sam topirao, neke grane krivo razvukao, dva debla su mi se raskolila dolje odmah, a jedno na drugom topiranju jer sam previse forsirao rastu grane u stranu. Sve u svemu odlazem ovu tehniku neko vrijeme.
Update 11 Date: 27.11.20 Temp i Vlaga: 27.5-30°c 40-50% / 21-23°c 40-50% Režim svijetla: 12 / 12 / Svaki panel diman na 105w cca 315w ~ 50cm od vrhova Zaljevanje i ostale info: BigBud - Vegetacija 53 Dana - 12/12 50. dan (7 weeks and 1 day) ⦁ 22/11/2020 - 5L + 16.6 ml bloom + 12.5 ml p+ + 6.6ml boost + 5ml cal-mag Trio - Vegetacija 43 - 12/12 43. dan (6 weeks and 1 day) ⦁ 12/11/2020 - WW = 5L 16.6 ml bloom + 8.3 ml p+ + 6.6ml boost ⦁ 22/11/2020 - SSH i Train = 5L + 16.6 ml bloom + 12.5 ml p+ + 6.6ml boost + 5ml cal-mag Ukratko: Pustene su sve da se osuse kako treba od flusha, postale su i vidljivo gladne. Nekih sat vremena nakon zaljevanja bile duplo sretnije i povratile boju. Evo koja slika da ne duljim previse. Zajedno Super Silver Haze Trainwreck Nosi posljedice, LB, i nut. locka, ali ljepo se oporavio, nek propadnu do kraja ovi listovi pa cu ih sklonit. White Widow Malo pokazala glad, ali nista strasno, nahranjena je. Jucer mi je djelovala da joj nije dosta vidjet cu danas dal je vratila boju vise. BigBud Također nosi posljedice, doduse vise od traina ali on je dobio zadnju klopu, i ide dalje samo voda najvjerovatnije, tako da je otpisan vec. Have a nice day ;) :vutra:
Sjetio sam se tocno tog komentara neki dan dok sam radio flush :D Iskreno mislim da sam dao 2 puta punu dozu, pa pola doze umjesto puna doza, pola doze, voda. Nisam siguran u to jer sam prilicno nemarno prihvatio ovaj grow iz nekog razloga. Svijetlo se mozda nebi toliko odrazilo da je bilo sve uredu s ostalim uvjetima. Ali ovako je igralo ulogu. Mozda i vuku i nesto od stresova u ronoj fazi. dosta cimbenika je tu koje moram izbaciti u sljedecem growu. Ph metar jedan od njih, to mi je losa navika siguran sam da si s tim dodatnostvaram probleme, ali koliko ga je sad pametno izbacit u ovoj fazi ne bih znao. Sad nebi trebalo vise bit problema, od sad ce dobivat lakse doze hrane do kraja, pa sljedeci grow pametnije bez nepotrebnih mucenja, samo par topiranja da se box popuni i to je to. Previse forsiram, u startu to se odrazi kasnije ako nije sve savrseno. Ovaj hard loli bi me na trainu i big budu mogao kostat dosta.
Update 11 Date: 21.11.20 Temp i Vlaga: 27.5-30°c 45-55% / 21-23°c 40-55% Režim svijetla: 12 / 12 / Svaki panel diman na 105w cca 315w ~ 50cm od vrhova Zaljevanje i ostale info: BigBud - Vegetacija 53 Dana - 12/12 47. dan - Flower 37. dan (5 weeks and 2 days) ⦁ 19/11/2020 - Flush Trio - Vegetacija 43 - 12/12 40. dan - Flower 27. dan (3 weeks and 6 days) ⦁ 12/11/2020 - WW 5L + pzyme, ostali flush. Ukratko: Zeus izbacen iz boxa i ceka svoj box (pirate box 60), jer ovako nije dobro. Nije isto svijetlo, nemoguce pogodit sweet spot, potreban po meni dobar lux metar za ustimat to zajedno.. Sada su ostali 3x enfun paneli, svaki na 105w (70% snage drivera.) Biljke podignute stavljenje u ravninu opet i paneli podeseni na 50cm od vrhova. Također bilje sam flushao jer sam ocito negdje pogrijesio, i vjerovatno dao 2 puta za redom punu dozu i zapalio bilje, nesto hranom, nesto svijetlom. Nadam se da sam sad stavio sve pod kontrolu nazad i sad nastavljamo opreznije i pametnije dalje. Hvala na savjetima @Jednomsemora Zajedno Super Silver Haze Prva sativa u indoru, i sva mi je cudna. ali takva valjda mora biti? Trainwreck On je također dobio malo po liscu, ali ne toliko kao big bud, a i imas jos malo vremena napraviti pokoji novi list. Na vrijeme uocen problem nadam se. White Widow Bez greske za sada. Otporan strain ocito jer sve isto je islo kao i kod ostalih. BigBud Najvise stradao, ali najmanje ima do kraja. Nakon flusha poceo vracati boju. Have a nice day ;) :vutra:
U vege probaj do 50w na nekih 50cm, inace ce ti se u kupus pretvoriti, ako je ne opece. Nema potrebe za divljanjem s lumenima tako brzo svejedno ih biljka nema cime iskoristit, pa se dovodi u pitanje kome placamo to svijetlo? :razvaljen:: Meni se zasada cini da sam im pogodio, zeus moze bit jace diman da ne burna, dok ovi kinezi pale ko ludi ako se ne pazi. Ali to su slatke muke, sljedeci grow cu bit uhodan s novom opremom pa ce biti sve puno lakse. Ali sve u svemu olozeno oko 1k€ u upremu i zasad mi izgleda da se vec isplatilo. Bilje konacno ima mjesta, i vrhovi se pune ljepo, odmah sam i ja sretan :D A sad opecen list gore dole, treba ulovit ritam niko ga ne ulovi preko noci. Uh ali me voza ovaj trainwreck, raspisem se ko budala.
Ali vidi nije isto dok je jedan panel u pitanju i 4 kao kod mene. kod tebe je to 100w na twoj prostor (Iako mi nerealno zvuci snaga i blizina.) A kod mene je na nekih 3x70w i zeus na odprilike 100w. Na 70w mi djeluju oke, vidjet cemo dalje. Prema fonu ona zuta aplikacija po kojoj se neki ljudi mjere i dalje zakucava na 30k cim stavim u box 28-30k. Prilicno su jaki paneli, za te novce odlicni, samo se treba uigrat s njima.
@lemonjuice Razmisljao sam izbacit zeusa van i improvizirat box za start autosa, ali dok big bud zavrsi. Ovako mi je bolje pokrivenost boxa nego sa 3 panela, ali zato mi je puno teze pogodit kako im pase jer paneli ocito moraju ic na prilicno nisku snagu. @marijofil1111 Kakav je na high tolerance usere? Nekako me vise skunk privlaci, nisam ni jedno ni drugog probao, ali rijetko koju osjetim ljepo, mozda je vreme za pauzu neku a neda mi se ne pusiti hahah
A pali mi lisce, vidi na trainu i Bigbudu, jedan dan su bili ispod 90w svaki panel i opeklo ih posteno, sad sam mozda pre oprezan sa 70w na svakom panelu jer je to 210w + zeus na nekih 100w, a ipak je ovo prostor od 1.35m2 150x90. Vidjet cemo dalje.
Mini Update Date: 17.11.20 Temp i Vlaga: 27.5-30°c 50-65% / 21-23°c 40-55% Režim svijetla: 12 / 12 / Svaki panel diman na 70w cca 310w ~ 50cm od vrhova Zaljevanje i ostale info: Sutra im ide voda. Zadnje dobile: BigBud - Vegetacija 53 Dana - 12/12 40. dan - Flower 33. dan (4 weeks and 5 days) ⦁ 12/11/2020 - 7L + Bloom 50% + p+ 50% + Pzyme Trio - Vegetacija 43 - 12/12 33. dan - Flower 23. dan (3 weeks and 2 days) ⦁ 12/11/2020 - 6L + Blom 50% + P+ 50% + PZyme Ukratko: Nikako pogotidi sweet spot s panelima stalno imam osjecaj da je prejako sad je vec na 45% 70w svaki, osim zeusa koji je na nekih 100w, ispod njega je vecinom SSH i on se ne buni nista. Zajedno Novi raspored u boxu, ww prebacena ljevo, big bud naprijed. slike izmjesane :D Super Silver Haze Fan listovi puni secera, vrhovi su krenuli lagano s punjenjem, ide lagano sto je i ocekivano za sativu. Trainwreck Opeceni, svjetlo smanjeno. Valjda ga nece vise peci.. Također puni se dosta sporije s usporedbi s prvim, potegnuo je drugi pheno prvi je bio cista indica, ovaj bas i nije. Sad ce krenut imam osjecaj. White Widow Zasad u odlicnom stanju, puni se savrseno, secer na sve strane, ne kao kod SHH-a ali prilicno secerna biljka. BigBud Također opecen, ali on ima jos samo 2-3 tjedna ispred sebe. Stigle menke sad treba odlucit sto sljedece growat, ici cu 2 autosa koje startam prije jedan je purple kush, drugi neznam ali isto u tom rangu cvata. I idem 4 foto koje cu startat na odprilike polovici zivota autosa. Ide jedna gorila, gledam veci postotak idnice da su do 10 tjedana cvata. Prijedlozi dobro dosli. Have a nice day ;) :vutra:
Mini Update Date: 13.11.20 Temp i Vlaga: 27.5-30°c 50-65% / 21-23°c 40-55% Režim svijetla: 12 / 12 / Svaki panel diman na 90w cca 360w ~ 45-50cm od vrhova Zaljevanje i ostale info: Negdje sam krivo izracunao datume, ali tocnih sada BigBud - Vegetacija 53 Dana - 12/12 36. dan - Flower 29. dan (4 weeks and 1 day) ⦁ 12/11/2020 - 7L + Bloom 50% + p+ 50% + Pzyme Trio - Vegetacija 43 - 12/12 29. dan - Flower 19. dan (2 weeks and 5 days) ⦁ 12/11/2020 - 6L + Blom 50% + P+ 50% + PZyme Ukratko: Imao sam mali problemcic, srecom uocen "na vrijeme". Vento mi se otpustio i objesio tako da je vruci zrak gurao na BigBuda, i Trainwrecka malo su stradali ali oporavit ce se, nekih 2-3 dana je tako puhao sreca nije velika steta. Pritegnuo spustio malo nize i stavio da oscilira. Panele sam jucer stavio na 420W, ali sam ih smanjio za 10% dok se ne oporave malo dan/dva pa cu pojacati nazad. Zajedno Super Silver Haze Trainwreck White Widow BigBud Have a nice day ;) :vutra:
Update 10 Date: 09.11.20 Temp i Vlaga: 28-33°c 50-65% / 23-24°c 40-55% Režim svijetla: 12 / 12 / Svaki panel diman na 75w cca 46-52cm od vrhova Zaljevanje i ostale info: BigBud - Vegetacija 53 Dana - 12/12 29. dan - Flower 22. dan 08/11/2020 - 7L + bloom + p+ Trio - Vegetacija 43 - 12/12 22. dan - Flower 15. Dan 08/11/2020 - 6L + Bloom + 50% Cal-Mag + Boost Ukratko: Evo jedan vise slikovni update :) Zajedno Stretch i dalje prisutan kod vecine danas podignuti paneli za 8cm, proslo 3 dana od proslog dizanja panela. Jedino WW podignuta 5cm. Super Silver Haze Nekakav mi djeluje cudan, imao je lagani defecit magnezija, ali popravlja se stanje nakon svega pola doze. Trainwreck Sve isto kao i kod prvog growa, U vegetaciji nekako bio najmanji, ali u stretchu sve prestize. Kod njega je bilo par jaja vjv genetski, ali stalo je. kod lolipapo sam uocio i pratim od onda ni jednog novog nema. White Widow Sve po PS. BigBud Sav mi je nekako cudan ali sad vec dobro izgleda kakav je bio bljedunjav, Rekao bih da je ipak florabella promjenila kvalitetu, i nije vise povoljna za uzgoj. Biljka ima sve uvjete osigurane, gnojiva u umjerenoj dozi, ne previse ne premalo, a opet negoduje. Have a nice day ;) :vutra:
Bas zato sam i skinuo toliko. Jer imam jos 2 mjeseca ispred sebe, a box je bio pojeden, skinuo sam sa svake biljke preko 20 mogucih klonova, vise je tu bilo skinutih grana nego lisca., Nije mi bio cilj imat 56 vrhova po biljci nego nekih 15-tak velikih to sam i postigao hard lolikom. A sto se tice lisca biti ce ga dovoljno jer biljka je jos u laganom strechu, tako da ce se dosta obogatiti liscem jos. A sto se tice grana slazem se trebat ce nesto da ih drzi, ali to je bilo i predviđeno, sve i dalje ide prema planu. QB puno vise toga izvuče van nego prijasnja svijetla, ima bolju penetraciju i to se odrazilo i iznenadilo me, Sljedeci grow idem sa 2 biljke u 50L zemlje sa nekih 2 mjeseca vege, mainlinig u scrog, nekih 8 topiranja da izvucem oko 60 grana sa svake biljke. Samo moram strainove odabrat koji su vrijedni tolikog truda. usput cu izgurat 2-3 mala automata dok vegetiram foto.
Hvala, kod tria sam impreorisiran, ko veliki BIC upaljac ako ne i deblje. Moraju bit topovi, jos i pad zeusa na njih bio vrsta treninga jer ih je dobrim djelom cropao umjesto mene, malo neplanski topirao, iako topiranje u tranziciji se pokazalo dobrim, igrom slucaja. Okacim koju sliku danas navece. I da nisam ni spomenuo do sada BigBud bio genetski hermic, na lolipopu sam skinuo sva jaja (sigurno njih 50) i sve male grane s jajima. Od toga dana ga pratim i nema jaja vise. Imam jos jednu s jajima do lolipopa, evo pratim sad dalje da je bacim van ako nastavi ali 2 dana ni jedno nije izaslo. Dok gledam ovog BigBuda duplo tanji, sad moze bit do genetike i svijetla u vegetaciji, jer trio je od prvog dana ispod QB-a. Ali svakako mi pocinje bit sumljiva florabella sve vise. Nije nutrient lock ali izgleda mi da slabije prima nutrijente, i nekako mi ne djeluje previse sretna biljka, iako se puno nenormalno brzo.
Update 9 Date: 06.11.20 Temp i Vlaga: 26-31°c 50-65% / 23-24°c 50-60% Režim svijetla: 12 / 12 / 75w svaki, stavljeni za cca 50cm // cca 300w Zaljevanje i ostale info: BigBud - Vegetacija 53 Dana - 12/12 29. dan - Flower 19. dan 04/11/2020 - 6L + Pzyme Trio - Vegetacija 43 - 12/12 22. dan - Flower 12. Dan 04/11/2020 - 5L + Pzyme + Root Ukratko: Pozdrav ekipa evo bit cu kratak ovaj put, sve regularno i ide svojim tokom, jucer odrađen loli kod Tria, svi su vec ljepo formirali cvijetove imao sam dobrih sat i pola posla oko sisanja, skinuo sam jako puno ali i puno je ostalo.. BigBud se vec ljepo popunio, bio mi je poceo cudne simptome davat, vec sam poceo vjerovat u prokletsvo florabella, ali bio je samo mali cal mag defecit barem tako izgledan tjedan dana kasnije, stanje se popravilo a vrhovi se ljepo pune. Prije Poslje Trio , , , . BigBud ,. Have a nice day ;) :vutra:
Update 8 Date: 26.10.20 Temp i Vlaga: 26-31°c 50-65% / 23-24°c 50-60% Dok im je mrak drzim otvoren prozor u sobi pa je vlaga dobra, temperature su jos uvjek dobre pa je grijanje potrebno tek uvecer. Režim svijetla: 12 / 12 / paneli dimani na 75w svaki stavljeni za pocetak na 50cm // cca 300w Zaljevanje i ostale info: BigBud - Vegetacija 53 Dana - 12/12 18. dan - Flower 8. dan 25/10/2020 - 5l + Bloom + Boost + Root Trio - Vegetacija 43 - 12/12 11. dan - Flower 1. Dan 25/10/2020 - 4l + 50% Bloom + 50% TNT + 50% Root + Full Boost Ukratko: PStiglo vrijeme da odradim update, danas su bioze konacne dobile novo svijetlo. sada su tu 3 enfun panel 120w lm301b ledice, i jedan zeus sa lm301h ONE ledicama. sve skupa nekih 480w snage trenutno dimani svi paneli na 75w. Promljenjena i ventilacija prije dan dva prima klima turbina 125 te novi filter. Problem mi prave ovi ventovi (Secret Jardin Monkey Fan 20W, oscillating) od kad su dosli vec drugi dan postali su nemoguce glasni, rastavio ih cjele podmazao ih nekio mazivom u spraju namjenjenim za slicne stvari i nista. jednostavno kako osciliraju tako proizvode taj neki zvuk kao da se nesto drobi/preskace. Cini mi se da cu ih stavit u stabilan polozaj i svaki u jednu stranu nek puse jer ovo je nemoguce. Ako ima netko neki prijedlog nek javi. Sto se tice bioza dobro su podnesle pad panela na njih. Big bud iako je pukao na pola ponasa se kao da mu nista nije jedino me bode u oci to sto se je lagano razdvojio na sredini, valjda ce se popunit s vremenom, Svakako cu privezat vrhove cim postanu teski. Kod tria je sve dobro, cak i tamo gdje je panel potpuno odsjekao grane izasle su po 2 nove tako da ih je topirao u tranziciji za sada bez posljedica. Big Budu je danas odrađen zadnji loli taako da ga nisam stedio, dok sam trio samo lagano posisao jer se stvarno previse razlistao, kod njih planiram sljedeci tjedan odradit finalni loli, s njim i update ovdje. Evo slika za kraj ;) Mozda sam trebao jos malo skinut, al neka ga. Ima skoro pola boxa. Trio istreniran i posisan od velikih fanova. Have a nice day ;) :vutra:
Samo da zabiljezim svoju nepaznju. Stigla ventilacija ugrađivam ja to, ne pazeci na nista i srusim panele na biljke... Bigbud pukao na pola, zavezao sam ga vezicama nazad vjerovatno nece ni osjetit, barem se nadam. Dok trio nije prosao bas najbolje. Zeus koji je laksi napravio je puno vise stete. Odsjekao je dvije grane na SSH ili WW nisam siguran,drugoj je cropao 3-4 grane, a trainwreck je imao srece i njemu je samo cropao jednu granu koju sam priljepio nazad. Na svim biljkama polomljeno masu grancica, i lisca. Sutra mi dode svijetlo pa cu odradit redovan update i pocistit biljke do kraja od potrganih stvari.
Update 7 Date: 15.10.20 Temp: 26-31°c / 23-24°c Režim svijetla: 12/ 12 Zaljevanje i ostale info: BigBud - Vegetacija 53 Dana - 12/12 7. dan - ⦁ 07/10/2020 - 4 L + 75% tnt + Pyzme ⦁ 08/10/2020- Flip ⦁ 14/10/2020 - 4L + 50% Bloom + 50 tnt% + Boost Trio - Vegetacija 43 - 12/12 1. dan - ⦁ 07/10/2020 - 2L 75%tnt + Pzyme ⦁ 13/10/2020 - 3L Root + 50%TNT Ukratko: Pozdrav ekipa, evo konacno update, stigao je sator sve je postavljeno, biljke premjestenje i prebacene na 12/12. Bigbug je vec 7 dana na 12/12, pocinje lagano s cvatom. Za sada sam slab sa svijetlom, jedan zeus i diy panel nekih 100w, ali naruceni su 3x panela, odlucio sam za kineze ipak, Enfun 120w (Samsung lm301b,Meanwell driver). Također moram pojacati i ventilaciju tako da i to trazim, nadam se da ce sve stic sljedeci tjedan. Dosta o tehnikalijama, prelazimo na biljke. Sve je za sada super, nikakvih problema nemam. Trio sam do sada samo 3 puta hranio, danas sam skino nekoliko fan listova i odradio blagi LST, sljece ide samo voda kod njih. Big bid je 7 dana na 12/12 kod njega sam danas samo odradio LST jer sada ima jako puno mjesta ali mu fali svijetla, izdrzat ce jos malo. Tek ulazi u cvat ima jos vremena da se puni. Have a nice day ;) :vutra:
Update 6. - Vegetacija 32. dan Date: 04.10.20 Temp: 26-27°c / 23-24°c Režim svijetla: 18/ 6 Zaljevanje: ⦁ 28/09/2020 - 2.5L Ukratko: Cao Vutro, evo događanja nema zadnje zaljevanje bilo 28.9, ali zemlja jos nije suha pa odgađam zaljevanje jos koji dan. Pala temperatura, podigla se vlaga odrazilo se na susenje zemlje. Morat cu pocet grijat uskoro zbog growa, jer ovim tempom nece dobro ici. Jedina novost je sto dolazi novi box, tj kupio sam sator Dark Room 150w , te ovim biozama se pridruzuje i big bud iz susjednog boxa koji je stariji i dosta veci ali treniran na isti nacin. Prostor growa je duplo veci pa cemo vidjeti kako ce ici dalje sa popunjavanjem novog boxa. Have a nice day ;) :vutra:
Update 4. - Vegetacija 22. dan Date: 24.09.20 Temp: 29°c / 24-25°c Režim svijetla: 18/ 6 Zaljevanje: ⦁ 20/09/2020 - 1.5L + Root + pzyme + sv + dodana mikroriza ⦁ 24/09/2020 - 2L + Root + SV Ukratko: Pozdrav ekipa, proslo je 8 dana. Zadovoljan sam trenutnim razvojem, cak su sve 3 malo brze od Big Buda u paralelnom dnevniku, ali su ove i prije topirane. Nikakvih problema nema jedino sto rastu kako ih volja i sve su razlicitog uzrasta ali ajd nekako ce se to iskontrolirat. Trainwreck Opet se ponavlja prica kao u prvom growu, nekako najmanji i najsporije razvija nodove, također jako malen razmak između noda. Ali jednako razvijen kao i ostali, samo manjeg rasta. , . White Whidow On je nekako u sredini i najvise mi odgovara za moj plan, ali sto je, tu je snaci cu se sa svima. , - Super Silver Haze Kod njega cu morat puno vise LST-a radit jer ima dosta velik razmak između nodova, mogao bi bit poprilicno velika biljka. , . Zajedno Prije Poslje Have a nice day ;) :vutra:
Update 3. - Vegetacija 14. dan Date: 16.09.20 Temp: 32°c / 24-26°c Režim svijetla: 18/ 6 Zaljevanje: 16/09/2020 - 1.5L + Root 7.5ml + pzyme 3ml + SV Ukratko: Pozdrav ekipa, evo kao i inace u vege fazi malo vise updejtova jer ima vise desavanja. Pa eto samo da zabiljezim zaljevanje i rast. Sve tri krenule vec drugi dan kao da nista nije bilo, danas su to vec 2 vesele grancice. Sljedece idem s vodom, pa poslje tog malo jaci root i jos jedno topiranje, tu ce i update biti. Razvoj je krenuo dalje prema planu, nadam se da ce i dalje ici sve po planu. Trainwreck 14.9 16.9 White Whidow 14.9 16.9 Super Silver Haze 14.9 16.9 Zajedno 14.9 - , 16.9 - . Have a nice day ;) :vutra:
Tocno je tako i odrađeno, topan na 3 nodu, skinuto sve ispod treceg noda. Malo je dublje presađen zato mozda tako izgleda, bile su razlicitog rasta pa sam ih tako ujedno dobio u ravninu osim SSH koji mi je pobjegao malko vislje kod presađivanja. Sad pustam ove dvije grane da narastu do 4 noda i topam na trecem i skidam drugi i to je to, necu ici na onaj klasican mainlining, jer su rezultati na ovaj i onaj nacin s jos jednim topiranjem gotovo isti. a vremenski nacin s 3 topanja produzi za 10 dana.
To je ono sto se djele misljenja oko main lininga, nisam ga do sad radio to je jos jedan od razloga. Ali koliko sam istrazio po netu ovo je dobar nacin da se istrenira biljka prema zeljenom obliku s malo ulozenog vremena. Nov sam grower imam svega 5 growa iza sebe jos istrazujem, radio sam 4 puta klasican LST i izvukao odlicne rezultate, jednom scrog isto nije lose proslo s obzirom da je gorila 2 puta u zivotu pohermetila, kod LST uvjek bi imao 2-3 grane koje nebi uspio izvuc nikako i onda mi na kraju 30+ dana kradu snagu bezveze jer ih u lolipopu skinem ionako. Ovak sam n.a sigurnom, ostavljam ono sto ocu, 3 su biljke pa ce se i box brzo napunit. Ovako sam dao malo vise vremena i korijenu da popupi pot. Ne znam djeluje mi kao jako dobra tehnika vidjet cu na kraju dnevnika rezultate svega skupa.
Tocno tako! Sad izlaze dvije debele main grane njih cu jos jednom topirati tamo za 7-10 dana i to je to od HST-a, gledao sam da idem do 30 dana vege, da zavrsim do Bozica/Nove jer idem na 2 tjedna a toliko bioze nemogu bez mene. Idem kao u paralelnom boxu/dnevniku s big budom. Odlucio sam na to iz vise razloga. Nemogu ici na scrog jer imam 3 razlicite biljke s razlicitim cvatom. Morat cu ih vadit van, namjestat, itd. Ovako cu napraviti da dobijem 8 velikih vrhova po biljci, sad ce ona jako brzo krenut dalje jer ima zavidno razvijen korijenski sistem. Kroz 5 dana grane ce biti nekih 6-7cm. Nesto kao ovdje. Također na ovaj nacin imam dvije node koje dobivaju jednaku kolicinu energije koju djele na jednak broj cvjetova u konacnici svi vrhovi bi trebali biti gotovo isti. @Hammer 2 +5 bombi vidjet cemo kroz dan-dva, ali gotovo sam siguran da ce expresno krenuti dalje, kao i prosla.
Update 2. - Vegetacija 10. dan Date: 12.09.20 Temp: 32°c / 24-26°c Režim svijetla: 20 / 4 Zaljevanje: 11/09/2020 - 1L + root 10ml + sv Ukratko: Pao harvest, box se ispraznio, dezinficirao sve, maknuo policu da dobijemo na visini ipak su 3 biljke necu ih drzat previse nisko ovaj put. Zeus ima dobru moc penetracije tako da si mogu priustit da budu malo vislje. Finalni potovi su 19L 30x30x30, prerađeni u "air pot" ili nesto kao to, izbusio sam preko 300 rupa na svakom potu. Presađene u plagron growmix, ispod korijena dodano 2 zlice mikrorize. Zeus stavljen na 60cm na nekih 50% snage. 12k luxa prema mobu. Odmah sam odradio i planirani trening tako da ne radim dupli stres sutra. Također primjetio sam da se ovaj put korjen nije spustao do dna nego se je poceo omatat od pocetka rupa na potu. Dakle ove rupice za zrak super funkcioniraju. Također veliki plus tih rupica je sto se i veca kolicina zemlje brzo osusi (1.9L startni pot 3 do 4 dana max). Mislio sam da u ovim skupljim substratima nema smeca, kad ono vise nego u potgroundu.. (drva,komadici cigle,kamenje i sitno i vece..) Zajedno prije presađivanja Trainwreck , . White Whidow , . Super Silver Haze , . Zajedno poslje svega Have a nice day ;) :vutra:
Update 1. - Vegetacija 6. dan Date: 08.09.20 Temp: 32°c / 24-26°c Režim svijetla: 20 / 4 Zaljevanje: 04/09/2020 - 2,25 dcl + root + pzyme + sv 08/09/2020 - 3,25dcl + root + SV Ukratko: Pozdrav Vutro. oko bioza se nista ne desava, evo update cisto da zabiljezim rast i zaljevanje. Plan jos nemam, ali cini mi se da cu ici nesto kao main lining, ali na svoj nacin, kako ce ispast vidjet cemo do kraja dnevnika. 4.9 6.9 8.9 Have a nice day ;) :vutra: