Pozdrav svima,nov sam sto se tice growa,nemam nekog znanja i iskustva sem osnovnog koje sam prikupio na forumu.Probao sam da odradim grow sam ali javili su se problemi koje nemam znanja i iskustva sam da resim ,zato sam odlucio da ovaj grow podelim sa vama radi sebe a naravno i druge pocetnike.Svaki savet dobrodosao Info Početak vegetacije:Acapulco star oko 10 dana,SB negde oko 20 dana Box homemade ,stiropol 5cm,folija za auta,dimenzije 90x90x160 Strain:Acapulco Gold, Strawberry diesel FOTO Zemlja: Pot h,potovi 20L Gnijivo:Hesi root,pz,sv,tnt,boost,bloom,pf+ Tehnika uzgajanja:LST,TOP Svetlo vege: 100w,Led e27,8x 11w 6500k,1x 12w 4500k, udaljenost panela 50cm Svetlo cvetanje:400w,30x11w 2700/3000 ,6x11w 6500k, udaljenost panela 40cm Ventilacija:ulaz pasivni,izlaz klasicni vko 125 fi Odmah na pocetku javljaju se problemi ,neki insekti verovatno tripsi.Postavljena zuta lepljiva traka (ulovljena jedna musica),postavljeni parcici krompira (po koji insekt na svakom parcetu) i poprskane spinosadom(laser 240sc).Imaju male promene na liscu,nista strasno ,biljke dobro napreduju.Planiram za svaki slucaj da stvar resim nekom dobrom hemijom dok su jos u vege. Vode i hrane ce dobijati preko tanjirica barem narednih 20-25 dana, i bice prskanje 2x nedeljno spinosadom.Stl se tice hrane dobijace root,pz i sv ako bude potrebe krajem vege tnt. Vegetaciju planiram jos nekih 50 dana ,imam dve biljke u cvetanju koje cekam pa cu u tom boxu odraditi cvetanje. Lst pocinjem kada biljka bude 30cm visoka,topiranje samo glavnih vrhova 1-2x To bi bilo to ,mozda ce mi trebati neki savet u pocetku sto se tice zalivanja posto nisam nikada to radio preko tanjirica,do sada je SD pila 3L vode na 2-3 dana ,jel okej da probam 1.5L svakog drugog dana? I kada hranim posto cu sada cesce zalivati kako to ide,jel da hranim 2x uzastopno pa onda 2x samo voda,pitam iz razloga da ne bih isprao zemlju.
Parkirao i gorilu ,sto se tice nje hedovi su kvalitetniji,suvi i veći od acapulca , unutrašnjost heda ima ljubičastu nijansu ili ljubičaste tačkice po hedovima,rad je dobar nije toliko agresivan kao kod acapulca ... Može lock Hvala na savetima i podršci sada mogu da uživam :D
Gorila 51 dan cvetanja ,deluje da može još 7-10 dana da se drži ali zbog nedostatka vremena večeras ću je poseći,trihomi uglavnom beli,poneki crni trihomi ,na nekim mestima više negde manje ... Čudno je malo što tako rano završavaju ipak su sative ,mora da je uzrok duga Vegetacija Gorila skinuta ,hedovi su veći,masniji ,mnogo manje popcorna ,boja sivo -ljubicasta
Acapulco skinuo 18.tog,posle 48 dana cvetanja ,mislim da je biljka sama uvenula kroz dan-dva da bi mi pokazala da je spremna za berbu.Danas sam je otrimovao i ubacio u teglice ,sada ostaje samo da se molim da ne bude budji. Hedovi su baš kristalni ,lepo mirišu ,rad same trave je nešto što nikad nisam iskusio.Posle pola dzoka počinje extremni high,razni tripovi ,kroz telo u talasima prolazi nekakav lep osećaj,trnci,malo paranoja ,napadi panike zatim napadi smeha ,euforija... Siluje mi mozak do granice raspada ,dejstvo traje i sutradan ujutro.Nikad ništa jače nisam pušio ,ni približno,oduševljen sam radom.Rekao bih da je sorta za ekipicu i noćno druženje posle svih obaveza ,za preko dana nije sigurno jer retko ko bi ostao normalan posle jednog dzoka ,ponašanje se graniči kao da si na nekoj hemiji. Danas trebam proveriti gorilu ,mislim da je ona isto blizu berbe ,možda ću je večeras pokositi ako ima barem 20% amber ,iz razloga što kasnije neću imati vremena da je skinem inače bih sačekao zadnji trenutak nekih 7-10 dana.
Sve sam pritego sada samo čekam da dodje vreme berbe.IC je imala na svaki glavni vrh budj pa sam pobacao glavne vrhove,sve ispod vrhova posusio i izašlo 60g To me dovelo u sumnju da proverim Temp i vlagu i kao što sam predpostavio vlaga je bila 70%. Temp noću je oko 22-23c danju oko 26-7 Vlaga danju 55-60% ,nocu 70% Ubacio sam filter i turbinu , vlaga se spustila tako da je sada koliko sam ispratio noću 55-56% sto je ohrabrujuće.Do sada je prozor u sobi gde je box bio otvoren 24/7 ali roletne su bile spustene i voda se slivala sa njih koliko je bilo vlage,juce sam podigao roletnu nekih 20cm i čini mi se da se vlaga i zbog toga spustila.Ostalo mi je još da preusmerim alu-crevo gde izlazi vazduh iz boxa prema prozoru ,trenutno je usmeren u plafon pored prozora..možda i to pomogne Takodjer još nešto što me je iznenadilo je količina koju je IC dao na kraju.Pored toga što je bila jako mala ,možete uporediti na slikama koliko je mala u odnosu na AG i GB ,da nije bilo budji izašlo bi sigurno 100g+ ,sve glavne vrhove sam bacio a to su najveći hedovi.Videcemo za nekih 30 dana koliko će ove devojcice dati
Evo druže čekam da završim IC 75dan možda 5-10% amber ,skidam je sutra/prekosutra,onda da se prihvatim posla i privezem lepo ove grdosije.Kako je posmatram lepo se pune hedovi,piju po 5L vode ,hrana po tablici..Temp i vlagu sam odavno prestao sa gledam ,sada pogotovo kada je temp pala sigurno im je u boxu prijatnije nego pre (34-35c). Od saksije do vrha ima 100-110cm jedva čekam da ih privezem,tek su na polovini cvetanja 30-32 dana Nemogu da nađem bolji ugao za foto ,kada izbacim IC biće bolje :D
IC 54dan cvetanja,AG I GB su procvetale posle 2-3 dana na 12/12 tako da su jedno 10 dana u cvetanju ,strech jos uvek traje nije nesto drastican ...odradio sam loli ,jednoj privezao vrhove za panel. IC ima jos negde 3 nedelja tako da nju polako privodim kraju ,jos nekih 10-12 dana hrane I onda flush. AG I GB lagano prestaju sa strechom ,kada izbacim IC bolje cu ih rasporediti u boxu ,na jednoj imam nekih promena na liscu , zadnji put su dobile hranu tacno pre 10 dana I to po tablici boost I bloom ,mozda biljka pokazuje znake da je gladna ..juce su dobile vode tako da hranu dobijaju za nekih 2-3 dana
Bice problema sto se tice grana,vec sada mi padaju neke po podu.Cekam IC da zavrsim da I'm privezem vrhove za okvir panela nema mi druge ..hvala za predlog
Nadam se boljem rezultatu od ove strawberry pa videcemo :D
IC 46 dan cvetanja,Gorilla I Acapulco 7 dan 12/12 ,jel nije kasno za loli procvetale su pre par dana .Sto se tice strecha kao da je stao ili je jako slab sto me raduje .
Ma kakav mrak daj samo ganjuu .. Nego previse sam osusio hedove ,negde sam procitao nemogu tacno da se setim jel treba da ne otvaram teglu 2-3 dana I tako se povrati vlaga ili treba da otvaram na 2 sata teglu I promesam malo hedove Gorilla I acapulco su vec procvetale ,verovatno zbog duge vegetacije ,I pre 12/12 imale su pistile bele.Izleda mi da slabo strecha sto mi se svidja,sada sam u nedoumici da li 10-12og dana da odradim loli ili bi trebalo sad posto su procvetale?
IC 39 dan cvetanja,dosle su drugarice iz vege boxa ,bile su 2-3 meseca vege .Jedva sam ih uneo u box , morao sam im odseci neke grane i odraditi loli da bi uopste stale ,visine su negde oko 90cm pa sam stavio mrezu cisto da ih malo optereti zbog strecha.
Danas sam ubrao strawberry I primetio par semena , predpostavljam da ce biti vise kada pocnem da trimam za par dana.Vrlo moguce da je pohermila kada se tajmer pokvario,tada je dan bio duzi za 1-2h ili mozda od stresa kada sam pokusavao da joj pricvrstim grane ..jbg provericu danas Ice cream verovatno je I ona pohermila jer su u ustom boxu . Nego me sada brine kako sam izbacio strawberry ,u boxu sam ubacio gorilu I acapulco gold stare 2-3 meseca ,velike su biljke 70-90cm visine vrhovi ..mislim da cu problem sa strechom uspeti da sredim mrezom ali me brine da I one proherme ...i ako se desi koja je razlika izmedju zenskog I hermi cveta ?jel ce samo biti manji hedovi ili je i kolicina thc- a smanjena? Veceras cu postaviti slike da vidite Acapulco monstruma :D
Strawberry diesel 65 dan cvetanja ,temp 28c ,vlaga 54% Danas je 3. put zaredom dobila samo vodu,na nekim hedovima su samo mlecni ,a na nekim ima 20-50% amber tako da mislim da ce za 2 dana biti top.Imam jedno pitanje jel da je secem kada se zemlja osusi za dva dana ili da je zalijem za dva dana pa je ostavim u mraku jos 48h? Tj glavno pitanje jel ta 48h mraka imaju neku ulogu ili je samo mit
No no ,drugi grow ,jesi video amnesia haze :D Nego zanima me kada se hedovi najvise pune ,jel pocetkom cvetanja,tokom celom cvetanja postepeno ili se najvise pune krajem cvetanja tokom flusha zadjih 10-14 dana?
Malo novosti iz boxa, SD 51dan cvetanja IC 20dan cvetanja Temp 30.5c,vlaga 37% Prvo strawberry ,hedovi se udebljali za 20-30%,padaju kao sto se vidi na slikama.Dobila je danas 6l vode ,bloom 4ml/L,boost 2ml/L,p+ 1ml/L .Trihome sam proverio idalje su prozirni tako da verovatno imam fore da je hranim I sledece nedelje . Kod IC mi se svidja kako se puni, Lagano je hranim po tablici,dosta je otporna sorta na sve uslove hrane,temp,vode,treninga..
SD je dobila drustvo ,ice cream .Procvetala mozda pre dan-dva bila na terasi ,malena je ima svega 10 grana ujedno I 10 vrhova ...stistuo sam ih kako sam mogao.
Doslo je do greske prilikom pisanja dnevnika I razloga sto je nekoliko clana zbunilo kao I mene.Naime prilikom pisanja dnevnika uglavnom sam umoran I naduvan pa sam prilikom pisanja pobrkao datume 6.07 je stavljena na 12/12 ,20.07 procvetala .Nelogicnost je primetio clan Dinko I poslao mi u pm ,da nije njega verovatno bih sledece nedelje poceo flush :D Biljka je tek je 33 dana cvetanja Danas ide samo voda ,mozda i sledece zalivanje mislim da sam je malo pregnojio 4ml blooma ,2ml boosta, 1ml fosfora
61.dan cvetanja DAN: TEMP 32.7C,VLAGA 36% Temparatura je znala ici do 35c ,mada nisam primetio nuspojave. Hrana svako drugo zalivanje po tablici ,bloom,boost,sv,fosfor 8L vode svaki 3.dan Lampa jacine 410-20w Udaljenost od najviseg vrha 35cm ,prosecna udaljenost od vrhova 40-45cm Lst sam upropastio iz razloga sto su grane pocele padati pa sam bio primoran da je malo "skupim" tj privezem vrhove za panel. Lisce zuti ,susi se ,verovatno prirodni proces cvetanja ,ne verujem da je zbog pregnojavanja .Iskreno razocaran sam stanjem hedova ,ocekivao sam krupnije ,punije hedove ovako kako mi se cini bicu sretan ako prebaci 100g suvog. Uporedjujucu sa amnezijom u proslom grovu ,hedovi su joj vise nego duplo manji.Na sajtu stoji da je mostly sativa I da cvetanje traje 8-10 nedelja.Medjutim uskoro ce 10 nedelja a trihomi koliko vidim su jos uvek providni,sto me stavlja u nedoumicu kada da pocnem flush.Neko moje razmisljanje je da krenem sa flushom kada vidim prve smedje trihome I valjda ce za 10-14 Dana biti pola smedjih? Po breeder u pise 8-10week mada nigde ne stoji jel racunaju period 12/12 ili cisto cvetanje Amnezija u proslom growu dan pred skidanje: Strawberry diesel
Ne ne ,nisam se lepo izrazio ,nemam tih problema da mi se uvijaju listovi vec sam hteo pitati jel to jedan od znakova foxtaila. Sto se tice zalivanja tu nema problema ,sacekam da biljka spusti lisce,zemlja da bude suva uglavnom zalivam uvece ,sutradan kada provirim u box vidim kako se uzgila sva I srecna :D Verovatno je razlog cesceg zalivanja temperatura koja je 30-34.5c,udaljenost panela nekih 40cm,snaga 410w
Skoro sam provalio da je sativa ,u pocetku listovi su izgledali kao kod indice ,medjutim sada kada sam video kako se formiraju budovi posumnjao sam da je sativa.Cvetanje ce svakako biti 65+ dana mislim da je tek sad na polovini. Kada se pojavi koii amber tada krenem sa flushom 2ned ,do tada budu 30-50% amber.A sto se tice boje ostavicu 4-5 plave ostalo cu 27-3500k koje nadjem dobra sugestija Jel foxtail kada listovi na vrhu pocnu da se uvijaju ? Koja je posledica toga?
Update Strawberry diesel (devil's harvest seed) od linde ,63 dana 12/12 ,cvetanje 49 dana. Temp 33.5c,vlaga 41% Update ide svake druge nedelje jer se nista posebno ne desava. Visina vrhova u sredini 60-65,po uglovima boxa 40-45cm.Koliko vidim bice dugo cvetanje mozda 12ned,po brederu kaze 8-10ned. Od hrane dobija bloom 4ml/l,boost 2ml/l I od sledeceg zalivanja dobijace I fosfor 1ml/l.Pije trenutno 7L na 3 dana.
Update 77 dana vege,17 dana 12/12 Loli odradjen 12 tog dana na 12/12 Procvetala je pre 3 dana,danas je dobila hrane bloom 4ml/L ,boost 2ml/L ,sv 1kap ,6L vode. Temp 30c ,vlaga 50% danju Rasirio sam je kako najbolje znam I umem ,voleo bih da se izduzi bar jos 5-10cm zato sto sam neke grane dosta savio pa ne znam kako ce se razvijati cvet.Loli je bio hardcore ostavio sam na svakoj grani 40% lisca,mislim da sam pogresio sto sam u sredini ostavio neke male grane koje zaostaju 10ak cm,tu sam mogao da rasporedim duze grane I onda bi vrhovi bili svi jednaki. Lampa je na 60cm od vrhova I 260w snage,ne znam do kada traje strech ,mozda da sacekam jos 3-4 dana pa da spustam panel I pojacam snagu.
Pa zavisi druze koliki je pot,koja je zemlja ,koliko je trajala vege..tu je mnogo faktora po meni je najbolje pravilo pratiti biljku I tu nema nemozes pogresiti. I da polako sa gnojivom bolje da je u manjku nego da overdozira od hrane
Cal/mag nemam ,prezivece I bez toga,sto ti tice boosta nisam znao, koristio sam ga tek polovinom cvetanja Hvala na savetu
Update Posle 77dana vege ,6.7 je prebacena na 12/12 Danas joj je 10 dan 12/12 ,udaljenost panela 60-70cm,snaga 260w.Visina vrhova 50-60cm,ovih dana trebam je ponovo vezivati da poravnam vrhove. Pije 6l vode na 3 dana,posle 3-4 dana na 12/12 pocelo je fan lisce pri dnu da zuti, predpostavio Sam da je nedostatak N,zatim je dobila 5ml/l TNT a I dobro je odreagovala,sledeceg puta kada je hranim dobice plantelu list 15ml/2I tj 45ml onda nastavljam sa hranom za cvetanje. Loli ide 15tog dana ,pojacavanje panelna na 400w I spustanje na 40cm od vrhova Temp je trenutno 32c I vlaga 52%,sto se tice temp znala je porasti 33-34c mada nisam primetio da se buni. Sto se tice AG nju cu prebaciti na cvetanje kada zavrsim sa SD ionako se sporo razvija.Njoj ce biti tada mozda 120 dana vege :D Prve dve slike su blede zato sto Sam odzumirao.
Gotovo sad ste me nalozili pustam je na 12/12 :D Nego imam jedno pitanje ,ponestalo mi je hesi TNT a ,jel mogu da nastavim sa plantalom list?da li mogu da je mesam sa pz I sv?
Update 6 SD 75 Dan,ostavio sam je samu u boxu ,rasirio I cekam da se unutrasnje grane izduze da budu u ravni sa ostalim.Razmak lampa(150w) -najvisi vrh skoro 60cm,pije 6L vode ,jos uvek dobija samo pz,sv,root.Plan je bio da su vrhovi 60cm ali razmisljam da prebacim sledece nedelje na 12/12 a mozda i sutra :D Ako je prebacim sutra ,sve male grane koje zaostaju po 10-15cm cu odseci,mislim da Ima I ovako dovoljno vrhova.
Racunam Ako duva po korenu da nece biti problema :D Poskidao Sam nekolio grana,odradio Loli Da moze dobro zrak da cirkulise.Videcemo u sledecem updatu :D
Nece mi olaksati grow ,Jer za cvetanje planiram 350-400w to ce dodatno povecati temperaturu,verovatno cu SD prebaciti na cvetanje za jedno 2ned kada lepo popuni box,a AG ide u box za vege pa ce se kasnije pridruziti Temp danju 30-32 vlaga 66%,mada me temperatura ne brine mnogo imam dobar vent Koji mesa vazduh I postavio sam ga da direktno duva po sredini biljke
Videcu za 2ned kakvo je stanje u boxu,Ako se AG jos uvek kilavi vraticu je u vege box a ovu SD cu rasiriti i pustiti na cvetanje Kod SD vrhovi su vec 40-45cm visine I razvukao Sam grane kako Sam planirao,dok AG jos nisam razvukao do kraja saksije
Update 5 Prebacene u box 120x120,panel 13 sijalica od 11w SD: 62.dan ,pije 5L vode na 3-4 Dana,root,pz I sv od hrane mada primecujem intezivnije promene na liscu mozda je vreme da krenem sa TNT om .Probacu da je rasirim sto vise mogu sa strane. AG:55. Dan,voda oko 4L na 4-5 Dana.Polomio Sam glavni vrh prosle Nedelje,pa Sam je razvukao sto Sam bolje mogao,slabo napreduje.Razmisljam da je podinem Malo da bude u visini SD ili je bolje da je udaljenija od panela kako bi se izduzila? Mnogo zaostaje grehota da je prebacim na cvetanje.
Od drenaze perlit 2.5 ili 5L na 20L zemlje,sigurno je to sto kazete nesto zapelo oko zemlje,presadicu je nema mi druge,proverio rupice Malo procackao ,meka je zemlja na dnu Hvala
Jel ima Neko predlog sta mi je ciniti sa A.G ,nije dobila vode 14 Dana,idalje je pot tezak.Zemlja uopste nije suva a trebala bi biti kao Kamen tvrda sto je jako cudno,suprotno zemlja je umereno vlazna kada zabijem prst u zemlju,rastresita,meka.Jako sporo se razvija I pored toga sto posle toliko dugog vremena idalje je pot tezak kao da je zalivena. Sada sam zalivao SD I tri puta je laksa iako je 3-4x veca nje. Obe biljke Sam jedno 2 Ned zalivao preko tanjirica pa me plasi da mozda Ako pocnem da je zalivam a koren mokar bojim se da je ne ugusim.A pored toga meni ne izleda kao da je zedna,vama?
Update 4 SD: 48dan,zavrsila svoj deo posla ,cekam samo da se grane izduze za jedno 20-30cm I da ih poravnam Biljka je veoma optorna,brzo napreduje,zalivam na 3-4 Dana sa 4L vode. Prestao Sam sa hemijom ,koliko Sam primetio po boxu nema nista ,ovih Dana cu proveriti pomocu krompira zemlju. Supercroping u pokusaju,imam te vrhove u sredini Koji su dosta visi Ne znam da li da pocnem sa TNT om ,mada nisam primetio nijedan list da je poceo zutiti ,mozda da sacekam jos 7-10 Dana,onda Ako zatreba da krenem sa 1/3 TNT a AG:41 Dan,veoma zaostaje ,male grane ,jedva da se razvija,pot idalje tezak (duplo tezi od SD) verovatno je to I razlog sto se sporo razvija.Nisam je zalio od 25tog.Ne pokazuje da zedna,ne znam da li jos da cekam da pot bude lagan kao Kod SD. Sledece Nedelje idu u drugi box mozda se bolje Razvijati, sta bude bice.
Sigurno cu probati da nabavim Ako ova kombinacija neda rezultate
Update 3 Temp Dan 26.7 ,vlaga 57% SD : 41 Dan ,nisam izdrzao pa Sam topirao pre 4-5 Dana.Mislio Sam napraviti lepu strukturu zatim 2ned pred cvetanja da topiram Ali sta je TU je.Untrasnjost biljke se lepo popunila to bih Pola odstranio kada dodje Loli da bi do svakog vrha dopirala svetlost. Sacekacu jos 2 Nedelje da se glavne grane izduze I idu na cvetanje. Prskam je laserom 2x Ned po zemlji , abametkin 1 Ned po zemlji jos ove Nedelje ,onda cu proveriti zemlju kriskama krompira da li Ima tripsa. Od hrane pz I root,poceo Sam ih zalivati normalno odozgo,pije 4L vode na 3 dana Idalje se nastavljaju male promene na listovi ma,lisce ne zuti Ali se po krajevima lista gubi pigment ne znam o cemu je rec . A.G :34dan ,dosta sporije napreduje ,nema mesta od SD .Deluje zdravo , poceo Sam je savijati mada Kako mi Izgleda nije neki potencijal za lst kao SD.Ima isti tretman sto se tice insekticida I spinosada preventivno. Mada desio mi se jedan problem kada Sam je zalio preko tanjirica sa 3L vode jos uvek je saksija jako teska I nemoze se osusiti ,cekacu je sada da pot bude sasvim lagan. Verovatno kako stvari stoje ,SD ide u veliki box na jos Malo vegetacije zbog manjka prostora za AG .
Update number 2 Rezim 16/8 Panel -biljke 50cm,snaga idalje ista 100w malo zamiksao ubacio 2-3 crvene sijalice Pocecu da zalivam odozgo cim se osuse,ova SD moze vec veceras dok ova AG je dosta teska idalje,mnogo se sporije susi ,zalio sam ih 19.tog sa jedno 3L vode preko tanjirica SD:34 dan mada mislim da je malo starija zbog njene velicine,primetio sam jos od proslog puta neke promene na liscu idalje se nastavlja.Sto se tice LST necu je vise razvlaciti popunila je svoj deo boxa tako da sam dobio nekih 13-14 glavnih grana na kojima cu ostaviti po koju grancicu na sredini grane kako bi tu popunile biljku u sredini. Grane kako sam vezao necu dirati ,pusticu ih samo da rastu u visinu jedno 50-60cm onda idu na 12/12 Skratio sam im dobar deo lisne masne da vrhovi u sredini dosli do svetlosti kako bi se izjednacili u visini,i takodje malo usporio rast jer AG dosta zaostaje. Male promene na liscu AG: 27 dan ,cekam jos nekih 5-10cm da naraste da krenem sa LST om .Kako sam je zalio 3L vodom pre 4 dana preko tanjirica jos uvek je saksije dosta teska ,a i ne primecujem da je zedna.Kod nje nisam primetio nikakve promene cak ni larve tripsa na krompiru ali cu je preventivno spricati. Zajedno sam ih juce spricao laserom (spinosadom ) zemlju ,planiram spinosad koristiti 2 x nedeljno na zemlji i abastate 1 nedeljno takodje na zemlji . Sledece zalivanje ide root 2ml /L,pz 2ml/L po 3L vode Hvala ,pozdrav
Hvala ,hvala ,nista se posebno ne dasava,zdrave su. Rezim 16/8 ST : 27dan ST je vec popunila box,odsekao sam joj 6+7 fan listova koji su bili na zemlji ,moram je usporiti nece biti mesta za AG AG: 17dan,visoka tek 15cm Sto se tice zalivanja dobile su po 2.5-3L vode sa hranom pz,root preko tanjirica vidim sa im ne smeta,pocecu odozgo vec sledece zalivanje jer mi stize Abastate. Neke male promene na listu: Uspeo sam da uslikam insekte: Rokacu ih hemijom i laserom dok ne pocrkaju :D