Pozdrav Nakon dulje pripreme i prilagodbe prostoru, osmislio sam svoju mašinu Box: 100x80x100 (dšv), izrađen od šperploče, sve unutarnje plohe su obljepljene mylar folijom Rasvjeta: Sylvania Britelux 400W HSI-T SX 40000 lumena, HPS Lumatek 400w 55000 lumena, digitalna lumatek prigušnica Ventilacija: pasivan upuh, ispuh 2 wc venta, jedan obicni 120 mm za ispuh zraka iz gornjeg dijela boxa, jedan cjevni također 120mm za ispuh kroz cooltube i 2 pc venta 92mm koji su u cooltubu i rade konstantno za razliku od ostalih ventova koji se pale po potrebi. Također sam ugradio regulator brzine vrtnje wc ventova, pa ih po potrebi stišam. Termostat: održaje temperaturu u 25-28°C tako da pali wc ventove kad dođe 28°C i gasi na 25 i tako u krug Sjeme: 2x Fruit Spirit, 1x Amnesia Haze, 1x Blue Mistic, 1x Speedy chile, 1x Special Kush Zemlja i gnojenje: zemlja je plantela balkonia pomjesana sa plantelom za sjetvu, plantela mi se pokazala dostojna da parira drugim brendovima. Za gnojivo jos ne znam, al sigurno nesto na prirodnoj bazi Sad su stare 25 dana otkad su izbile na površinu i nalaze se u Sutra cu staviti jos slika izvedbe ventilatora sa cijevi za odvod 120mm
Ventilacija, gore jedan cijevni vent, a dolje desno obicni wc vent Termostat i prigušnica Najveci razlog vertical growa je zbog nedostatka prostora za viši box Sto se tice treninga mislio sam kad malo porastu staviti mrežu oko svjetla u krugu nekih 25cm tako da ostane 10cm za vrhove i 15 za razmak od svjetla ako budem zadovoljan visinom idu na cvjetanje za 2 tjedna P.S. ne mogu okrenuti fotke
Nema guzve, potrudit ću se da sve vrhove isprepletem, pa da vam mogu poslati sliku nalik ovoj
Hvala svima Speedy mi se nije pokazala baš najbrža barem za sad, sve su izklijale za cca 2 dana, a speedy za 6, sad je dobro krenula, na prvoj slici je dolje lijevo bilo je tu dosta kompenzacije i puno toga mi je bilo u glavi i ni sam ne vjerujem da sve šljaka kako sam zamislio
Dao sam više snage ovom cijevnom ventu jer mu ova 2 mala u CT-u pomažu, iskreno nisam razmišljao o 45° ali ima smisla Hvala Bit ću zadovoljan koliko god da bude samo da je moje jer ne trpim ove krize ima/nema dobro/loše
Pozdrav, oko 30 dana su stare, nisu gnojene, topirane jednom Za tjedan dana cvjetanje
Možda izgleda da im je blizu jer su poprilicno velike, razmak je oko 20ak cm Temp 25-28, po mraku oko 15, vlaga oko 35, nocu 70-80 moram priznati da se plantela balkonia s ovom za sijanje pokazala odlicna, baš daje na stajski gnoj
Planiram mrežu staviti kad se malo izduže i ide scrog, nije mi baš izvedivo da dižem lampu, pokusat cu ovako, pa kako ispadne
Sutra cu probati staviti mrežu i kriviti ih kritika je jednako dobrodošlia kao i pohvala, sto se tice svjetla ostaje kako jest, a do slijedećeg growa cu to modifirati ventilaciju da mogu svjetlo dignuti više sad se nadam da cu dobiti nešto da sam miran ovo ljeto i to je sve što tražim vertical grow je ispao samo zato jer sam "morao" staviti hps 400w u 1m visine bit ce bolje drugi grow hvala svima na pomoći
Jutros se digao u 6 i u akciju, digao CT maksimalno i stvarno se osjeti veća refleksija svjetla cijevni vent ide direkt na CT, a drugi wc vent sam posebno stavio u vrhu boksa i bolje funkcionira stavio mrežu sa 5x5cm rupama biljke sam nakrivio i uputio na mrežu na ovim slikama nisu zavezane detaljnije poslikam sutra
Malo ću je smanjiti da mi se oslobodi mjesta sa strane da imam više mjesta za pletenje razmišljam staviti cijev s napajanjem kap na kap i samo priključim onu kanticu od 7L od vode kao infuziju da mi je jednostavnije zaljevanje kad zagusti Sad su u posudama od 10L i tako ce ostati tako da mogu ostati fiksne box se otvara odozgo i sa strana gdje su biljke tako da mislim da nece biti vecih problema sa održavanjem
Sad ce se izdužiti kad sam podigao svjetlo, pa cu ih na cvjetanje imam par litara hesi blooma i phospora, danas sam ih zagnojio sa pola doze plantele list Mrežu sam ispod odrezao i uvukao posude ispod mreže i isprepleo vrhove prema svjetlu i lišče iza mreže Jedna strana Druga strana (tad ove nasuprot nisu bile vezane)
Update Još 10ak dana do cvjetanja danas sam shvatio da sam prije 3 dana zaboravio vratiti tipku na timeru, pa su 3 dana bile na 24/0 i sviđa im se tako da ce tako ostati do cvjetanja Jedna strana Druga strana Iskomentirajte što vam se sviđa, a što ne i jesam li na pravom putu bilo je grešaka, ali trudim se ispraviti ih
Mislite da mi je potreban flush za sad? 1 put su gnojene sa pola doze plantele list i 1 put pola doze željeza Iskreno nisam razmišljao o flushu prije sredine ili kraja cvjetanja
Evo zalio ih sad sa po litru vode Rastu dobro i paše im 24/0 Zabrinjava me samo na jednoj biljci žuto lišče, najviše u donjem dijelu i jedan u gornjem koji se počeo prvo žutiti, pa sušiti PH korigiram, jedino sam primjetio da mi je vlaga pala na 20%, dali je to možda uzrok?
Pozdrav počet ću sa prihranom, danas sam im objesio mokri ručnik i vlaga se digla na 35 iako sumnjam u preciznost uređaja, jer pojazuje na 30cm od svjetla 38°, a termometar na termostatu 26°, za vlagu ga nemam čime provjeriti PH mjerim onim kapima i postavim ga oko 6.5 u odstajaloj vodi sa PH minusom bloom cu u cvjetanju koristiti, ako nabavim neki prirodni tipa biobiz onda se prebacujem, blooma imam na zalihi od prošlog growa Ipak ću ih ostaviti još par dana na 24/0 , skroz se bliže vrhu žice i baš fino napreduju, kad budu spremne idu na cvjetanje, ne želim žuriti Puno sam toga naučio na svojim greškama i to će mi koristiti u daljnim avanturama
Najvjerojatnije mi higrometrar ne radi jer sam jucer veliki rucnik natopio vodom i objesio na 20cm od svjetla i za 24h se nije potpuno osušio iz čega zaključujem da je vlaga ok jer znam kako bi mi se prije osušio kad fali vlage u prostoru
Stvarno pregusto rastu i teško ih je provlaciti ja sam sve sporedne vrhove prebacio u unutrašnju stranu mreže, jedino da lišče nekako vežem i pustim više svjetla na sporedne grane
Pozdrav termostat imaš po našem najpoznatijiem oglasniku i koristi se za inkubatore za piliće Jucer sam ih zagnojio sa pola doze vlaga je oko 50% Samo ne znam zašto mi i dalje lišće žuti
gnojio sam sa plantelom list pola doze mislim da je najveca krivica sto nisam dan prije zalio obicnom vodom ne vjerujem da je PH
Znaci da ih zalijem sa 3x više vode nego inace i da korigiram ph
Pozdrav Jutros napravio flush sa po 10L u svaku i ubio se od posla jer biljke ne mogu micati, a kamo li izvaditi ih van. Sutra idu na cvjetanje
Ovo je sad sve probno Da ispadne nešto opet dobro Slijedeci put cu napraviti manje grešaka poučen dosadašnjim iskustvom Hvala svima
Pozdrav Biljke su 3 dana na 12/12 i super napreduju nakon flusha ako bi se tako mogao nazvati Brine me vlaga koja je oko 85% po danu, zidovi boxa su puni vlage. Kako da smanjim vlagu? Popunile su mrežu, sutra cu malo bolje povezati lišče da se vrhovi sunčaju
Pojacat cu ventilaciju onda bio je mokar do prije nekoliko dana
Ventilatori su na najnižim okretajima i rijetko se pale jer je niska temperatura, jedino možda da približim senzor temperature svjetlu
Temperatura je 25-28 samo dugo treba dok dođe do 28 Približio sam senzor temperature bliže svjetlu, pa imam izmjene zraka svakih 5 min i manje Edit: nakon 12 sati i vece izmjene zraka vlaga je pala na 60%
Biljkice su počele cvatnju Vlaga oko 45% Zalivene su sinoc prvo sa po 0.5L vode, pa sa po 1L mješavine vode i polovice doze plantele list Vrhovi se lagano guste i formiraju
Što mislite o prvom zalijevanju bloomom iako nikad nisu dobile punu dozu plantele list iako se povuklo zutilo sa lisca i izgleda da im pase pola doze Sa bloomom bi krenuo sa 1/4 doze jer sam shvatio da ode ne stoji ona "od viška glava ne boli" :D
Znači da dobro "isperem" plantelu i sve ce biti ok Inace ih zalivam sa po 1L vode, a "flush" sam radio sa po 8L po posudi i od tad su jednom zagnojene plantelom 1/2 doze Welcome to the jungle
Pozdrav Napokon sam uspio napraviti pravi flush, dobile su svaka po cca 50L vode iz vodovoda PH 8, bilo mi je pre komplicirano regulirati PH, ali izgleda da to curama ne smeta. Sad cu ostaviti par dana da se zemlja osuši, pa ide zalijevanje sa pola doze blooma. Cvijetovi se formiraju i vec su poprilicno dlakavi, ova brza najbolje pumpa, a nekad najmanja Amnesia Haze je doslovno poludjela, razgranala se u tolikoj mjeri da udara u plafon, a druge imaju jos 10ak cm fore
Pozdrav Biljčice super napreduju i svu snagu usmjeravaju na cvjetove, baš su počele su fino mirisati. Dobile su jucer pola doze blooma i čini se da im ne smeta. Vlaga je oko 60% i ne ide niže jer su ventovi na 100% i rade neovisno o termostatu.
Hvala Obložio sam sve plohe boxa mylar folijom tako da mislim da je bolje da se svjetlo reflektira od plafona prema biljkama nego direkt, ali ne zamaram se puno oko toga glavno da se one šire Mislim da mi je najveca greška što ih nisam ostavio da se izduže da se vrhovi bolje slažu, ali sam i ovako zadovoljan kako izgledaju.
Hahaha zarobile su CT
I dalje traje žestoka opsada biljčica, guraju se na sve strane, a vrhovi se fino pune. Do sad su dobile pola, pa cijelu dozu blooma, sad slijedi pola doze fosfora
Mislim da su mi najvece greske sto nisam poceo sa 4 biljke i stavio svjetlo u horizontalu da se malo izduze pa svjetlo u vertikalu i bilo bi puno lakše razmjestiti vrkove i lisce, al i ovako se nadam zalihi za ljeto
izgledalo je gadno, u zadnji tren sam stavio mrežu "u biljke" i od tad je prošla opasnost od neuspjeha iako je naravno sve moglo biti puno bolje i bit ce slijedece sezone poucen dosadašnjim iskustvom
Imas pravo, ova nepokretnost je veliki minus vertical growa, ali to što kažeš svaka mreža pojedinacno zvuci dobro sad se prebacujem na outdoor Dali mi je bolje biljke za outdoor prvo malo u box staviti sa ovima na 12/12 ili na balkon i zaštititi ih mrežom za komarce jer nemam srece u pocetcima?
Bilo je jače od mene, kriza udara nisko a kako kod nas kažu "teško žabu u vodu" bilo je presudno za jedan lijepi debeli vrhic tik do lampe nakon jednosatnog sušenja u pečnici pokazuje iznimne rezultate ostatak cu posušiti prirodnim putem nekoliko dana
iskreno nisam vjerovao da ce ovako zabetonirati nakon sušenja u pečnici, baš me pere neka euforija, ležimo na kauču ja i moj vrhić, curi nije dobro, meni jest :spliff:
jednostavno se treba prepustiti osjecaju, a ne neki bed sve u svemu jedva čekam
Totalno sam svjestan toga ako cemo po uputama ova brza bi trebala biti gotova za 2 tjedna, sad cemo vidjeti kako ce izgledati Žao mi je stresirati biljke i pretrpit cu jos 2-3 tjedna
Evo me nakon 2 tjedna, cure napreduju super, pocele su mi se sušiti neki vrhovi koji su blizu svjetla, vlaga je 54% Na brzoj biljci je vec podosta smeđih dlačica, ali su thrinomi jos uvijek prozirni, sad joj je taman 6 tjedna cvijetanja kad bi po deklaraciji trebale biti gotove
ventilacija mi radi na 100% i vlaga je oko 54 i ja sam tek na slikama posumnjao u pljesanj, jedan mi se vrh totalno osušio i posmeđio na biljci, jutros sam ga uglonio, cini mi se da je to prva žrtva pljesni
Jutros sam uklonio sve suhe vrhove, pošišao, pocistio i evo suše se zahvatilo je samo jednu biljku i to baš onu najbližu svjetlu, možda i nije buđ jer su se samo osušili, pljesanj vidio nisam
Najvjerojatnije cu skinuti sve osim amnezie koja ima bar 6 tjedana do kraja i nije još u stadiju za pljesanj Pocinje lagano i outdoor, kupio 8 vreca compo sane 40L i imam 8 biljaka white widow RQS i 2 anubisa pyramid seeds, stavljene u tegle 1.5. u terra magmu i sad ih namjeravam prebacit u zemlju samo me muci to sto nema sanse da iskopam rupe na sajtu zbog ogromnog nepomicnog kamenja, pa sam se pitao kolike bi posude mogao kupiti za njih ako bi narasle npr 1.5m, znam da tu nema pravila, ali ono okvirno? Hvala
Taman iman 320L zemlje i to je taman oko 30L po biljci Satralo me ovo kopanje, u posudama su pokretnije, a i duze drze vlagu Uzeo sam i vrtno racunalo sa timerom i el. ventilom tako da jos samo cijevi za kap na kap i zalijevaju se same u 9 navecer da na miru popiju do jutra prije sunca
Dugo se nisam javljao box je pobran i nije mi moglo bolje upasti nego usred ove nestašice vutre, sa prinosom i kvalitetom san zadovoljan, brza biljka se pokazala najucinkovitijom (brzina, prinos, kvaliteta) ali ni druge ne kaskaju. Sad imam vani u posudama 10kom ww i trenutno su oko 120cm i planiram prvo gnojenje ovih dana Može lock