
Galerija nije uvezena
Prvi mi je grow, semenke su Dutch Passion fem. (1x Mazar/1x Blueberry/1x Orange Hill Speacial/1x Orange Bud). Stavljene na klijanje. Stavljene u zemlju. Proklijale. Stavljene u box 18/6 MH 250w. OPREMA: Grow Box: Secret Jardin Dark Street II 60 (60x 60x 150cm) http://www.secretjardin.com/images/_photos/DS_AN/azoom-secret-jardin-darkstreet-60.png Balast: NXE Lumatek Ballast 250w (Dimmable) http://www.hempatia.si/modules/uploader/uploads/s_product/pictures/lumatek_250_w.jpg HPS: Philips Son-T Pia Plus 250w (33.200 Lumena) MH: Philips HPI-T Plus 250w (20.500 Lumena) Cool Tube Reflector Ø125mm 30cm Hurrican Ventilator (kruzenje vazduha) RVK125E2-L1 Systemair LTI Duct Fan 340m ³ / h, 125mm (Izduv/Ispuh)http://www.growland-hydroponics.com/bilder/produkte/gross/RohrluefterLTI345cbmhr125.jpg BioBizz Light-Mix (Zemlja) Hesi Starter Box (Djubrivo) 1L Superoot Air-Pot/10.8L 23x23cm (Saksije) Box: Blueberry: Orange Bud: Orange Hill Special: Mazar: pozdrav
Znam i ja sam se dvoumio izmedju 250w i 400w ali sam na kraju isao na 250w ali sam uzeo digitalni ballast sa super lumenima tako da mogu na HPS da dignem 30% vise lumena ako prebacim na super lumen opciju sto planiram da uradim, mislim da nece biti nikakvih problema... Trenutno imam malo problema sa vlaznosti vazduha stavio sam posudu sa vodom, prskao sam i pumpicom po boxu nije da mi je bas pomoglo... i dvoumim se kada da prebacim biljke iz 1L u 11L s obzirom da je sada 11 dan vegetacije. Hvala i Pozdrav!
Ah da zaboravio sam da napomenem da cu 90% raditi SCROG... :kenny_revenge: - Prvi post updejtovan sa slikama... Pozz
3-4 nedelja vegetacija Hvala :) Mislis da ih jos danas presadim u vece posude ili da sacekam da prodju 2 nedelje vege?
Desilo se to da su donji listici poceli da mi zute oni prvi mali i oni sa jednim krakom... ne znam da li je to normalno ili treba na nesto da obratim paznju... sto se PH tice jos uvek nista ne znam jer mi PH merac jos uvek nije stigao a narucio sam ga preko e bay-a...
Zelene boje je... Nego sta da radim? Pomazite Biljke izgledaju normalno osim sto im prvi listovi koji su biljci izrasli poceli da zute... :D
update: su presadjene u 11L Saksije i obilno zalivene bez HESI-ja... Jer sam se uplasio da nisam poceo da przim biljku... Blueberry Mazar Orange Hill Special
Hvala samurai na savetima i pohvalama :) pozz
Posto niko nista ne komentarise,nadam se da problem sa listovima i nije veliki posto su novi listovi normalni... :) Biljkama je odradjen FiM.
Evo malog updejta posle izgleda neuspesnog FIM-a posto sam visoko sekao morao sam biljke da prepravim,pa sam odradio Topping... Nadam se da su sada ok.. :) Danas je 22. dan vegetacije. Evo slika:
Ajde kad vec imam par pitanja da odradim i mali updejt... :) 25. dan vegetacije. (Prosuo sam vodu u podicu nadam se da ce sada biti bolje sto se tice vlaznosti...) E sad kod Mazara mi se na dva lista desilo nesto cudno... prvo je na vecem bila mala rupica a sada vidim da je i na drugom listu slicno... Samo ta biljka druge su normalne skroz i samo dva lista... Ne znam sta je plasim se da nije neki nametnik... :) Uzeo sam jaci ventilator jer planiram da kupim potenciometar sa 5 stepena kojim mogu da spustim obrtaje ventilatora na 80v zbog buke mi je to idealno resenje,tako da sa jacim ventilatorom na manje obrtaja necu gubiti nista :) nisam registrovao sad cu to da odradim :D
Mislim da nije problem jer u dunjom delu saksije u svakom slucaju imam 2 cm glinenih kuglica zbog drenaze,nadam se da nece biti problem ali znam sada znam da na 2 dana sipam litar kada ovo ispari... Hvala na savetu! P.S. Mozda imas neke ideje sta je sa listovima? :)
Pa bre ljudi ja gledao dobrih pola sata po boxu da vidim da li neceg ima,mrdao sam biljke,pregledao listove nista ne mrda... :D
Evo malog updejta usput... :) 29. dan vegetacije. Sutra treba da padne zalivanje i puna doza HESI-ja. Sutra je 10. dan od poslednjeg zalivanja... :)
Ma ja bih da ih pustim jos 10 cm da odu u vis i da stavljam ja mrezu lepo i da prebacujem na cvetanje... :) pa da teram scrog do kraja...
31. dan vegetacije. Danas sam okacio mrezu i razmisljam da ih sutra prebacim na cvetanje 12/12... samo nisam siguran da li da sacekam jos jednu nedelju ili da odradim sutra? Sve kritike i pohvale su dobrodosle! evo par slicica:
Recite mi lolipop da radim sada dok je biljka jos u vege ili da sacekam cvetanje i kada u drugoj nedelji cvetanja? Sto se tice tog lolipopa stvarno nemam pojma ni kad ni sta ni kako... :D
Niko nista? :spcartman:
Nista ja sam sada malo istrimovao donje grancice za koje sam siguran da nikako nece stici do mreze cisto zbog lakse pristupacnosti biljkama, a veliki lolipop cu da odradim u na kraju druge nedelje cvetanja kada krenu budovi... Hvala big na savetima... Poz
Odradio bih neki update ali ja ne vidim neki napredak jer svaki 2-3 dan vezujem vrhove tako da mi stalno izgleda slicno... videcu da odradim update sutra da vidimo da li da 23.03.14 prebacujem na cvetanje ili sacekam jos malo...
Velicina filtera je 20x20cm
Evo updejta kako sam i obecao... Posle vegetacije od 42 dana prelazim na cvetanje... Odradjen je lolipop (nadam se da nisam preterao) tj nadam se da je dobro odradjen s obzirom da je prvi... :ridinghorse: :prof10: 1. dan cvetanja. Evo i slika: toliko od mene... pozz
Danke Herr Ziko :)
Danas posle zalivanja hteo sam malo da ih podvezem i slucajno sam polomio dva lepa vrha s time sto jedan nije otisao skroz i njega sam zalepio izolir trakom a onaj drugi lepsi je otisao u k...c skroz... izbedacio sam se skroz... ne znam sta ce se desiti sa tom biljkom i koliko sam je usporio...
Znaci onda tera dalje po starom nista strasno? :D
mini update: 5 dan cvetanja 12/12 Kao sto sam se zalio da sam sjebao par vrhova... Znaci jedan je propao ovaj drugi je vracen u zivot :) nema nekog napredovanja(a mozda i ima) evo jedne slicice e sada vidi se da imam na stranama jos malo nepopunjenog prostora i nadam se da ce se to u toku 12/12 popuniti u prvih 2 nedelje... toliko od mene poz :)
To i planiram samo hocu da sacekam jos nedelju dana da udju u drugu nedelju cvetanja do tada samo lagani trening savijanje a na kraju 2 nedelje ima da ima pokosim sve grancice za koje ja mislim da nisu potrebne... :) Ne znam ni da li da skidam sve fan listove ispod mreze ili da ostavim malo? pozz micurine scroggeru :)
Eto mene opet,izgubio sam oko 2-3 sata ledja me ubijaju istrenirao sam ih,poskidao sam dosta grancica i ispremestao s time sto sam morao da pazim da ne polomim grane jer je bilo jako zajebano premestati one debele grane... :) Ujedno im je danas bio i 5 dan od poslednjeg zalivanja,pa kada sam izgubio toliko vremena oko ovog rekoh i da ih zalijem... PH - 6.5 full doza hesija bloom,super vit,i onaj hesijev komplex prilikom stresa i power zyme... :) Znaci, 8. dan 12/12 Cekam komentare i nadam se da nisam ukenjao nesto :)
popravljeno :)
Da me ne zaboravite... :spcartman: U sustini nista ne radim, zalivam sa Hesijem svaki 5. dan i to je to... :) Neki saveti,kritike,pohvale? 16. dan 12/12 pozdrav
ne,mislio sam kako sam napisao zalivam ih jednom u 5 dana i svaki put sa hesijem :)
Ja bas i nisam u mogucnosti da radim flush zbog ove mreze... tako da teram bez duplih doza na 5 dana :) Nego poceli listovi koji su ispod mreze da opadaju i da se suze to je valjda tako normalno? :)
Proslo je neko vreme, kod mene cini mi se sve deluje isto... mozda malih promena ima... i dalje teram po starom svaki 5. dan zalivanje hesi... Zanimao sam se danas sam digitalnim mikroskopom i trihomi su beli,mada jos uvek nema bran narandzastih... :( Malo sam ih slikao radi updejta... Odradio sam slike sa HPS-om i par bez HPS-a... :) Danas 28. dan Cvetanja bez HPS-a. Eto toliko od mene... Naravno sve pohvale kritike i ostala cuda su uvek dobrodosli... :) Pozz
42. dan cvetanja: Cisto da vas podsetim da sam jos uvek tu... :) Vec postajem nestrpljiv... ;D
nisam vas zaboravio nego posao obaveze uzimaju danak :D Nego mi se nesto cine ovi hedovi malim... nisam jos siguran hoce li kroz dvadesetak dana biti nekih znatnih promena :D
jos uvek ne....
54. dan cvetanja Jos koliko odprilike?
4 automatika,ne foto, verovatno samo lst i fim bez scroga...
Danas sam uhvatio malo vremena da odradim par slika bez HPS-a i malo sam se igrao sa mikroskopom :) 56. dan cvetanja Blueberry: Mazar: Orange Bud: Orange Hill Special: Grupne:
Negde u sred noci mi je iskocio osigurac od ventilatora i lampa mi je digla temp u boksu na 45c. Mislim da sam sredio sve na vreme i da nece puno uticati na njih... Maler...
Ja veceras treba da ih zalijem... Razmisljao sam da ovo i sledece zalivanje odradim bez hesija posto nisam u mogucnosti da radim flush... treba mi savet koliko jos da ih drzim posto po nekom mom planu zalio bih ih sada 20.05.2014. i posle jos jednom 25.05.2014. i posle toga bih ih pustio do 28. pod svetlima i od 28.-30. mrak... Ajde dajte neki savet ipak mi je prvi grow :)
Hvala :)
Nista mogu vam reci da sam zadovoljan... napunio sam 3.5 tegle ali ne klasicne nego nesto kao tegla za testenine... Nikako vremena da nadjem da okacim slike... pocelo je uveliko da se trosi... Nemam digitalnu vagu tako da merio nisam... Sto se smoke report-a tice mogu reci da je Blueberry vockast, ne baca u stond i raspolozenje bije do maksimuma, OHS ima lep rad,s time sto ume malo da baci u stond, OB je jako slican samo mi se cini malo slabiji od OHS-a ... Dok Mazar koristim za pred spavanje jer je po mom misljenju stonderska trava totalno :D Od mene je ostalo jos neku sliku da okacim da se vidi to i to bi bilo to do sledeceg grow-a :) S time sto sledeci grow ide sa Led Panelom i ovoga puta planiram neki Auto... :)
Evo i slike koliko to ima odokativno :) Sto se mene tice tema moze lock :) Pozz