Pozdrav dragi kolege! Kako nema baš puno dnevnika o Blue Dreamu na forumu ja ću napraviti jedan. I potrudit ću se da prikažem što više podataka iz moga iskustva. Već sam jednom odradio dva mala BD-a u micro boksu pod CFL i bio sam jako zadovoljan. Generalno o BD-u smo večina čuli, otporna biljka, daje velik urod, okus i miris super. A Purple Orange mi je ovako za socijalizaciju i preko dana kad imam još posla za radit a želim zapalit. Izbacio sam cigarete skoro potpuno iako nisam ovisnik već dugo. Onako nakon posla zapalit malo CBD i za sat možeš dalje dok Critical je bože pomozi dok dođem sebi... NOctbO9y9HM Purple Orange CBD is a CBD-rich feminised cannabis seed noted, among many unique traits, for its delicious and complex flavour. Thanks to its 1:2 THC/CBD ratio, it has an amazing therapeutic potential, which means it is a marvellous choice for people suffering from muscle tension, anxiety or lack of appetite. Purple Orange CBD comes into the world as a result of a California Orange Diesel backcross, an exclusive and distinctive clone from a Diesel lineage created in the north of California. Despite its Sativa dominance, its high CBD content makes its effect easy to put up with. In fact, since CBD cannot get you "high" in the way THC does, you will be able to continue with your daily life without problems even right after consuming it. Purple Orange CBD evolves into really vigorous marijuana plants capable of producing plenty of delicious fruit-scented buds that, at the end of the flowering phase, end up covered in a beautiful purplish layer. It will make your garden the envy of your neighbourhood. Što se tiće opreme... Box : 80*80*160 cm tent Pirate box Rasvjeta: početak 3*32 w cfl daylight nakon toga na 250 hps i kad počne cvijetat ubacit još jedan hps Zemlja: Početak u Terra Brill zemlji, biljke mi najbolju boju pokazuju u njoj, a onda idu u Potground H Gnojivo: Biobizz (vidit ću da li ću imat para za aditive) Posude: oko 15 L, kockaste piše na njima
Smoke report BLUE DREAM - HSO Pet mjeseci kjuranja je prošlo i mislim da je vrijeme za jedan smoke report. Bio bi on i ranije ali trebao sam se psihički rehabilitirati da bi smoke report bio što vjerniji realnosti. Jučer sam bio slobodan i cijeli dan posvetio Blue Dreamu da bi ga potpuno osjetio bez fizičkih i psihičkih turbulencija, a to se i ostvarilo. O sorti nemam šta puno reći. Zahvalna, vrlo brzo ide ponovo kod mene u boks. To će biti jedina sorta koju ću više od jednom do sada imati, a biti će joj treci put. Mozda budem naručio,običnu i CBD verziju koju je HSO stavio u ponudu. Vizualno i na opip budovi tvrdi, svijetlije zeleni. Ovo varira o puno stvari pa neću puno o tome. Miris je za mene jako bitna stvar. Puno vrimena odvajam na mirisanje, a miris je kod mene jako razvijen, skupa sa okusom. Iako treba vježbati mozak da počne povezivati iskustva. Naprimjer može se imati jako osjetljiv njuh ali sad treba izvježbat povezivanje, nešto slično kao relativan pitch u muzici. Da ne duljim... Miris Blue Dreama je jako sladak, to je najviše izraženo, a sad dio na koji sam potrosio nekoliko sati njušeći su ti mirisi koji su utopljenji u to prevladajuće slatko. Moram priznat da mi je bila jedna od težih za dokućit. Ono šta sam primjetio je da ima dosta Hazea u sebi, to sam povezao tako da sam paralelno ponjušio Shining Silver Haze. Znaći osjeća se nota citrusa i još nekog voća lagano skroz uronjeno u jako slatko. Ukratko miris je vrlo slatkast sa vočnom notom gdje na momente naviše do izražaja dolazi limun, ali bez svoje kisele komponente nego jako lagano iz pozadine, pomješan u vočnu salatu. Sigurno svoju slavu Blue Dream dosta dobiva i na račun toga vrlo "catchy" mirisa. A i zbog toga će opet kod mene u boks. Okus sličan mirisu. Slatkast, malo kiseliji zbog gorenja ali daleko da je kisel kao neke kisele sorte. Slatkasto-vočni haze okus... Rad je isto atribut zbog kojeg će ponovo u boks. Jedan jako dobar "uplifting" relaxing osječaj. Osobno sam ljubitelj i indika zbog hiperaktivnosti ali naprimjer cura kad zapali "indiku" odmah joj se spava tako da blue dream je baš ono što nam treba kada navečer stavimo film, neku seriju gledat ili za izdržat popodne nakon jutarnje smjene. Taj uplifting melow osječaj ne traje dugo 30-45 minuta ali nakon njega ne ostane neko teško tupilo nego se može dalje iako osječaj laganog high-a i relaksiranost ostaju i 2 sata. Normalno pričam o dozi koja ne prepuši čovjeka, jer kad se prepušiš ko prase onda si uvijek ispran nakon, iako od nekih sorta više od nekih manje. Zaključak: Iako imam tendenciju da isprobavam što više vrsta zbog svog znanstvenog stava prema kanabisu, Blue Dream ću morati ponovit. Nema toga kome se nije svidjela i ne možeš falit kad počastiš nekog gosta bilo jutro, večer, stoji se doma ili se ide vani. A još kada u to upakiramo super catchy miris i okus koji rijetko da netko neće volit, dobijemo stvarno hybrida koji je odličan za imati u osobnoj rezervi. p.s. uskoro ide i Purple Orange CBD smoke report
Shvatio sam nakon 12 dana da je pozicija sušenja loša. Nije se baš sušilo jer se u dijelu prostora blizu krova vjerovatno događala neka vrsta kondezacije šta bi objasnilo i fenomen naopakog sušenja s obzirom da su mali vrhovi bili bliže krovu koji je leden pa kondenzira paru... Trebao sam sušiti u boksu sad kad ovo vidim iako mi je prostorija djelovala suho. Vlagometar na stolu u blizini vecinom bio na 50-55, a najvise 60+. Skinuo vrhove sa grana i poredao ih po kvaliteti i po vlažnosti. Rasporedio ih u škartoce-papirnate smeđe vrećice i stavio ih na malo toplije i manje vlažno područje. Neki su već u teglama, a i testiram neke stvarno dobre zip-bags. Na jednom vrhu sam vidio malo-malo pljesni uz granu, ali nije bilo vece od nokta. I to sam mikroskopom vidio jer mi je boja bila malo žučkasta. Bacio sve u pm i opra ruke i skarice alkoholom ;). Ostalo sam pomno gledao dok sam trimao relativno suho, a to je trajalo jako dugo kroz dva dana. Purple orange nenormalno ljepljiv. To još nisam doživio. Udara da nikad nebi rekao da ima 5 % thc-a koliko je deklariran. Odmah u glavu i stoji onako kao ovojnica oko mozga osječaj i lagano iza ociju. Fascinantno je da da se osjeti nakon 10 sekundi odmah. Bio bi sretniji da je slabija jer jakih imam dovoljno:thumb: Dok sam trimao napravio koju sliku vrhova Blue Dreama (prva slika), Purple Orange (druga slika). Sad samo provjeravati i provjetravati 6 puta na dan, taman sam na godišnjem.:popcorn:: Edit: ili sam ja pomješao u svojoj glavi poredak sušenja... nebi bilo čudno.:upiii:
Prošlo je 10 dana od hrvesta prvog Blue Dreama i Purple Oranga i još nije suho. Temperature su niske. Bilo je od 4- 15 stupnjeva Celzijusa. Ono šta mi trenutno se vrti po glavi je fenomen koji se javlja. Do sada kad sam sušio onako obješene grane, uvijek bi mi se prvo osušili mali budovi i polako bi se grana sušila od dna do vrha. Ali sada su mi vrhovi kole suhi ko barut, dok mali su kao da sam jučer stavio. A još najluđe je to da se čuje snap kad pri sredini slomim.Vlaga je od 55-63 otprilike. Dva venta vrte po prostoriji zrak ali ne tuku direkno. To čudno sušenje prepisujem vjerovatno nekoj čudnoj mikroklimi koja se javlja zbog razlike u temperaturama, pa vjerovatno neka vrsta kondezacije, a ostaje mogučnost i da kroz krov jer je to kao onaj "ventilirani krov". Jednu granu sam obradio i stavio preko noći u teglu. Već tada po meni je bilo prevlažno, a to se pokazalo i ujutro. Bilo je prevlažno pa sam sada prebacio u smeđi škartoc. Bilo kako bilo izgleda za moje pojmove vrhunski, a tako i miriše. Pušio Purple Orange i zasad mi se najviše sviđa od svih CBD-ova koje sam probao. Okus u onim prozirnim (100 % celuloza?) rizlama je tako sladak i po naranči da je za ne povjerovat. Okus i rad zasad odlični... evo malo slika od Blue Dream testnih vrhova...
Hvala svima na podršci i na praćenju dnevnika. Svaki dnevnik je na neki način svoja avantura, koju je draže prolazit i lakše kad imaš sa nekim podijelit, a i poslušat savjet. Malo predramatičan kraj ali bitno da je happy end, ali on će doći sa smoke reportom :respect: @Himalaya Gold je,je, lijepo je sazrilo. ;) @bigeskalibur biće i smoke za nekih mjesec dana. :smoke: Hvala i na statusu "poznanika foruma" @PowerSeed :sadbanana: @Stipe, @Sensi Star , @hazeri, @Raconja hvala i svima drugima. Stvarno je bilo kao iz neke crne komedije. :drull: Ali ova stvar je stvarno to @mr. Herb Gardener. Umro sam od smijeha :lol:. Odlicna stvar... Eto ljudi moji. Uvijek me motivirate pa tako bi mogao uskoro da bude i drugi dnevnik. Ovaj put laganije nešto. Jedna biljka pod 250w. Dinafemov CBD Og kush. Čisto malo za igru dok nisu temperature previsoke. Pa onda pauza. Live long and prosper!
UPDATE 9. -HARVEST 103-105.DAN 74+-. na 12/12 Došao i harvest prije par dana. Na kraju sam zadovoljan. Iznenađenje je Purple Orange jer je bio u kutu, zgužvan i nekako slabašnih budova ali na kraju se lijepo zaokružio i pošećerio. A daje na slatku naranču masu. Najslađa berba do sada. Oba slatka masu ali PO je kao sirup sladak. Kao ona čokolada sa narančom. Nažalost slika nema puno niti su dobre jer sve sam radio u brzini. Ali nisu se puno promjenile od zadnjeg updatea. Kum dobio sina pa mi je draga brownise napravila od popcorna. Bilo je svega ovih dana... evo slike pa ću napravit jednu malu digresiju na "jučernjašni" dan. Jučer sam imao niz neugodnih situacija. Sve je počelo prekjučer navečer na poslu kad sam kolegi koji je u odluci života i u teškoj situacija pravio društvo uz malo više čašica Jacka i Moby Dick CBD na vape. Hvala bogu nije bilo posla ali situacija je teška za prolazit sa njim. Došao doma ujutro i spavao do podne jer sam imao staviti win10 da mogu popodne igrati sa starim prijateljima Diablo 3. Cijelo popodne mene su doslovno "izjebale" stvari da jednostavno nemoguće da je slučajnost. Nikako zaigrat, ili grafika neke crte po ekranu ili ping, zajebava se sa raznim voltažama ma za poludit. Nisam ništa ni igrao, a već sam morao po dragu ici oko 19 h navečer. Skupa otišli ja i frend i sve prošlo ok. Dođem doma, izbiram sa sušione, najsuši komadić i srolam za probu, skuham čaj, sjednem i kažem ekipi na skypu i frendu doma " ajme kako ću sada sa guštom malo zaigrati i zapalit u miru jer me dva dana nešto jebe". Zapalim, povučem dva dima, kad odjednom neko kuca na vrata. Ja viknem "koje?", kaže glas "policija", ja opet onako upitno "koo?" kaže on "policija". Prvi put sam mislio da je neslana šala od nekog ko je blizu da ga udavim golim rukama :D. Kroz glavu mi prođu svi načini na koje sam mogao najebat. Forum-nagradna igra, a za ostalo niti ne znam. Taman kad sam spreman da otvorim vrata stana, čujem kako majka govori policiji "nema gore nikoga". Iako je protivnik toga šta radim, mora prihvatit i ipak me brani iako joj je glavna zajebancija "prijavit ću te" :D. Majka se našla na ulici jer je išla kod sestre u susjedstvu(WTF neznam pisat). Čim je ona to rekla čujem korake kako se spušta jedna osoba niz stepenice i odlazi. Pustim par minuta i nazovem majku. Kaže da je policajac samo išao uručit kaznu muzu sestrinom. Neki prekršaj... nakon toga teškog stresa. Smirim se sretan ali devastiran i zapalim. Kad misliš da stvari ne mogu gore ipak te život iznenadi. Malo kasnije frend ode i krenem sam zapalit nešto od nove berbe. Isto tako uzmem neki popcorn, brzo osušen, bez puno mirisa, nisam baš ni mogao razaznat šta je. Srolam si vrhić veličine nokta malog prsta kad ono "BAM". Uzjebanje stotog stupnja. Teška panika. Govorim si sve je to u glavi samo izdrži ali nepušta. Inače pusti za par minuta. Čini se da je masu potisnutog materijala izletilo vani. Držalo me sigurno 45 minuta. Tornado klasa 5... srica da mi je draga bila s menom. A ja sam bio blijed ko zid od jupola. Nikako se ugrijat... Par sati nakon svega sam leža na kauču sa dragom u zagrljaju i gledajući televiziju govorim njoj i sebi kako je život ironija. Svi misle da se u nevinost dolazi bez seksanja ali prava istina je da nevinost dođe kad te pošteno izjebe sve šta te ima. Onda tek dolazi spokoj, sve želje utihnu, um utihne, ostaje samo radost šta si živ. Jesam-biti-svemir. :D Sry za dugi post i ne pišem baš najbolje ali smisao je tu negdi. Ironija je šta je sušiona bila mozda metar zračne udaljenosti od policajca :D Eto drago društvo to je to zasad :wave:
Ej Form raširio sam maksimalno zapinje sastrana u vent i filter. UPDATE 8. 97.DAN 68. na 12/12 Evo jos malo. Prije 2 dana napravio sam i drugi flush i do 10 min svaka pod tušem (ofc. ovisi koliko jako voda ide). Na brzinu slikao par slika. editiram još kasnije, moram ici na posao :D
:thumb: Dignuo sam do kraja, ne ide dalje jer zapinje u vent i filter. Ovaj jedan je malo više i nakošenije da bolje pokrije. Ali pogledat cu da li se šta može napravit.
Hvala ljudi:thumb: Samo da izgura bez pljesni i biće stvarno sretna nova godina :joint2:
UPDATE 8. 87.DAN 58. na 12/12 Blue Dreamovi bili na tusiranju 58 dan cvijetanja. Skidat ću ih otprilike za nekih 15-20 dana. Ovaj put baš želim flushat pošteno pa da probam osjetit razliku između flašane i neflašane. Postoji puno priče oko toga da li flush ili ne, da li se tu gubi na urodu i da li uopće organsko gnojivo treba flushat. Iskustvo će pokazati kao što je pokazalo da sam jako loše napravija ovaj ajmo nazvat scrog, ali sam puno naučio. Kad bi se više potrudio bilo bi to bolje ali ovako kampanjski kad ulovim vremena napravim nešto. Zbog manjka vremena ni slike nisu nešto ali biće boljih... Mirišu slatko da ne mogu slađe sa notom borovnice. Stvarno jako "mainstreem" miris pa ne znam kome se nebi svidilo. Mogu reći da zasad po mirisu, urodu i metabolizmu BD mi je favorit. Jedan od tri je najkristalniji fenotip i na njega bi se preplatio da mogu. Zasad sam preneorganiziran za neke majke i kloniranja. Već sam pušio svoj BD iz micro CFL growa ali sam zaboravio i nisam baš to uzeo kao da znam kako radi. S obzirom da sam uzjeban ,sklon panikama i paranojama na "večim"količinama THC-a, nadam se da će BD zbog svog alfa pinena i mycerena djelovat više opuštajuće nego ove limunske,citrus, limeta sativa hybridi, a kako kaže leafly ima i dosta CBG-a koji je isto dobar antianxiety. Ništa, vrijeme će pokazati... trenutno pušim Moby Dick i Moby dick CBD. Zovu se isto ali razlikuju se dosta po mirisu i okusu (o radu ne treba ni pričat). CBD je nekako sandalovina-fuel, dok običan je kao iso-sport piće, nekako jako "panđnt" grejp-limeta... Vlaga je od 55-65 jedan vent puše po vrhovima dok kupaonski je kod sakcija okrenut prema gore puše, a vuće kroz crijevo zrak "svježi" iz prostorije. Skidam svo lišče koje propada relativno rano da smanjim mogučnost plijesni i neka mi nebo pomogne :D...
:thumb: Hvala lauba. Nije loše, nije loše... može to i bolje ali nije loše.
BLACK &WHITE- MIDNIGHT EROTIC SHOW
Evo uhvatio vremena pa se poigrao malo fotoaparatom i postprocesingom pod hps-om.
UPDATE 7. 71.DAN 42. na 12/12 Nisam još instalirao ventilator jer je bura, a to je vjetar koji kod nas donosi jako suh zrak. Vlaga ne prelazi 50 ali sve je spremno za promjenu vremena. Dobivaju punu dozu gnojiva. Debljaju se relativno dobro s obzirom na osvjetljenu površinu. Evo malo slika sa mobitela da osvježim dnevnik, a uskoro ću ih izvadit pa se poigrat i fotoaparatom.
E to to... baš sam čitao da visoka vlaga je čak dobra za metabolizam jer pore ostaju otvorene pa više CO2 se apsorbira i ako dobro riješiš cirkuliranje zraka da nema straha za buđ. @Sensi Star vjeruj mi da ću sljedeći put napravit da mogu rastegnit ako se koja razgrana. A što se tiće venta stavit cu da odozdo ubacuje i puše po srediti odozdo tako da cijeli zrak u boksu se pomiće. Hvala na savjetima ljudi... stavim koju sliku čim instaliram.
Hvala Zec ;)... Imao sam jednu, pa dvije pa kako mi je zima bolja za growanje zbog temperatura reka da odradim sa dvije zarulje koje imam. Računao da će taman popunit box ali ovo se u najmanju ruku troduplalo. Moja greška. Danas ću, sutra ću prebacio na 12/12 oko 30. dana. Imam na lageru jos 3 sjemenke Blue widow, Blue cheese i CBD OG kush ali cu ih max 20 dana u vege. A kasnije po dvije mislim pod jednu žarulju... a gledaj ja to sve kao experiment radim sa back up planom ali moram priznat da su prerasle sva očekivanja;)
UPDATE 6. 60.DAN 31. na 12/12 Polako budovi rastu. Biljke su mi prevelike za boks, nikako na zelenu granu sa tim cvijetanjem. Sljedeći put ih stavljam nakon 20 dana na 12/12. Nisam ih bio zalio kad sam trebao pa su malo bile žedne i naoštrile zube na listovima. Jednu trečinu sam skinuo dolje. Problem mi je visoka vlaga 60-70 posto. Ubacit ću još jedan vent da vadi vani jer bila lako mogla se pljesan uhvatit. Vrtim ih, a ovaj Purple Orange sam stavio u kut jer se izdužio dosta. Eto ukratko to je to... uvijek kratak sa vremenom ali uspio sam malo slika opalit ipak je prošlo 15 dana... Vlaga mi je problem. Osjetim u cijeloj prostoriji da je vlaga povišena jer se ona slabo ventilira, ima samo jedan manji prozor. Ne znam da li da stavim wc vent da puše po njima odozdo gdje ubacuje pa crijevom usmjerit jer razmišljam ako stavim da vadi vani neću puno promjenit vlagu s obzirom da je u cijeloj prostoriji visoka, a na ovaj prvi način ću barem dobit da mi puše po biljkama da se ne javlja ustajali zrak "ispod površine".
UPDATE 5. 45.DAN 16. na 12/12 Drage biljke su malo previše narasle. SCROG mi više koristi za odvojit grane i malo ih privezat nego šta bi trebao. Uvijek nekako to cvijetanje krene kasnije nego šta planiram. Spojio sam drugu žarulju i spojio je na reflektor od cool tuba starog. Magnetska prigušnica koju tu koristim je vruča da je nemoš taknit, ali sada kad sam je podigao na malo željezno postolje se malo popravilo... inaće je bila par dana na podu na OSB pločama (drvo). Lolipopao sam sve vrhove na donjoj trečini dok sam fan listove pustio pa ih skidam kako vidim da propadaju. Večeras ću malo Purple Oranga podvezat ovih par grana koje se strečaju ko lude. Dobro ide s obzirom koliko vremena imam za brinuti se... ako se još šta sjetim editirat ću... zasad evo malo slika. Raste kao ludo dao sam jednu dozu za sada Blooma i kombiniram Fish Mix i Grow naizmjenice. Nadam se da će stati streč jer mjesta mozda ima jos 15-20 cm za dizat lampe, a onda ću morat improvizirat... Purple Orange lijevi donji kut pokazuje dosta sativičnu-hibridnu morfologiju....:rolleyes: Pozdrav :smoke:
Koristim ti filter tako da mi se miris u ovoj fazi ni ne osjeti. U cvjetanju mi se isto nije osjetilo dok ne otvoriš boks, a onda treba malo provjetrit ako dolaze neželjeni gosti. Ali dok nisam ima filter ima sam malo boks 30*30 cm i bilo je vruce u njemu i mogu reci da se miris osjetija sigurno 8, ako ne i 9. Ali tesko mi je reći imam stvarno jako razvijen njuh dok mi je vid slab...;)
Evo improvizacija. Štipaljke zasad najbolja ideja za mogučnost micanja po visini. Malo sam se borio da poguram to sve ispod ali debele su grane. Neka se još malo rastegne. Napravio sam i lolipoping ali samo "vrhova" nisam skidao fan listove.Vjerovatno cu jos. Purple Orange počeo cvijetat... I evo Moby Dick CBD. Satrao sam se dry trimingom. Sušilo se 12 - 16 dana jer sporo to ide. Skidao sam kako sam trimao. Nije se presušilo jer je vlaga bila 0d 60 -70 ali najviše oko 65. Dim je svakim danom sve bolji i bolji. Loša stvar je to da nije najbolje flushana bila jer sam planira je drzat do 11. mjeseca ali puno čimbenika mi je igralo tako da nije dočekala termin, a tako niti nije baš izgladnila bila.... usput sam radio masu testova, od papirnatih vrečica do otvaranja i ne otvaranja tegli. Možda budem probao sa dijelom uroda napravit ulje jer mi je od prijateljeve cure otac obolio od karcinoma bronha pa bi probao za početak sa malom dozom 50-100g.
Hvala ljudi :thumb: Ma ipak volim da mi hobiji ostanu igre u slobodno vrijeme nego posao ;)... Mrežu sam kupio zelenu sa pravokutnicima. Nakraju bilo u tamo nekoj firmi koja se samo s tim bavi, svi ovi ostali ne režu na metre. Slike stavim čim sve napravim.
I evo kao šta sam obeća. Poigra sam se malo sa fotoaparatom pod HPS-om. Necu svaki put moci ali bice ponovo kad badovi krenu. Evo uzivajte i pozdrav...:wave:
E mislim da u peveca ima takve sa tim manjim kvadratima i ona ide na metre. Samo su nekako kvadrati manji, a ova sa vecima ide samo u paketu od 25 m i dođe 30+ eura. Mogu uzet dva metra ove pa sam napraviti vece kvadrate ali sam se mislio kako ce mi onda ti iskidani rubovi biti oštri pa trebam paziti da mi ne iskida biljke. Vidit cu da probam to jer ce mi najmanje vremena uzet jer sam na sto strana i kad navecer dodem kuci nemam snage ni živaca iako volim se družit sa njima ali treba to napravit dobro kad se radi... ;). P.S. Napravit cu veceras koju sliku pod HPS-om gdje su živahne jer ovo u updejtu su uhvacene u sred spavanja. A mogao bi sutra i scrog napravit, napravit cu dobar đir pa cu vidit što će rijeka sudbina donjeti od materijala :rolleyes:
UPDATE 4 - 31. DAN - 2 NA 12/12 Nema se puno za reči. Čekam da počne cvijetat, a do tada trebam pripremit drugi HPS i mrežu. Pleroma Bytus još nisam našao riješenje ali nisam ni imao vremena. Dvi opcije su mi u glavi. Ili cu napravit okvir od ovih tankih PVC cijevi, a ako toga ne bude ili ako ne bude odgovaralo veličinom i cijenom onda cu uzeti malih letvi drvenih spojit u okvir i splesti mrežu.Malo je zafrkancija ali cu to na poslu u dežurstvu radit. Moby Dick trimam vec 5 puta po malo. Ostalo mi jos malo, a prislo je snap test.Miriše kao slatka sandalovina sa limetom. Edit: kopirao sam ime od Plerome i sad mi ovo funkcionira kao link. Jedino da sve ponovo napišem ali tko će zapamtit :D. Riješeno tipkom "ukloni link"...:upiii:
Bio sam u Peveca, brodomerkura i još par tih za građevinski materijal, nažalost nisu imali. A dnevnik sam ti baš prije par dana prolista. Nekako bi za prvi put probao ovako da ipak mogu izvuči biljku lakše jer kad ih je 4 i zaljevanje je otežano pa ih vadim vani da lakše vodu iz podmetača ispraznim. Ali baš takvu mrežu sam i tražio ili onako pravokutnu zelenu ali zasad ništa. Kroz 7 dana ću morat riješit na jedan ili na drugin način jer ovo je ušlo u "rage mode" nakon malo manje od pola doze Fish mixa ;)
Hvala Himalaya ;) E to je super stvar, viđam često na youtube kod "garden tours". Možda sam i moga nešto takvog sklopit pa prilagodit sebi jer prostor mi je 80*80, a posude su već 32cm, pa nebi scrog trebao biti siri od cca 38*38. Ali kada budem malo se igrao sa jednom biljkom ovako nešto sigurno ide. Podigneš posudu, i lijepo široku mrežu i topirat par puta i jos možeš podešavat. i još na kolima da možeš manevrirat. Prava stvar... edit. Vidiš sad mi je palo na pamet. Mogao bi ja samo okvire napravit od PVC-a i onda špagu provući. Da znaš da mi je to i bolje nego od odgrade jer ću lakše nabavit i neće biti problem pričvrstit na ove nosače koje imam. A onda mrežu mogu napravit kakvu hoću..
UPDATE 3 - 24. DAN - TOPIRANJE Pozdrav kolege, evo topiranje je bilo tri dana nakon presađivanja čim su uhvatile novi ritam. I to se dogodilo ima 4-5 dana cca. Zasad samo voda, uskoro bi moglo ići pola doze fish mixa da ga malo isprobam prvi put, pa onda na 12/12 pa full doza za streching fazu. Slike sa mobitela jer je mrak, a ugrađeni blic od aparata je malen i objektiv malo veći stvara sjenu tako da kad uhvatim vremena ubacim i koju malo "umjetničku" pod hps-om ;). @vager -u moj plan je zdravo seljacki nagurat sve u boks, a ako ne bude to islo onda improvizacija. To tvoje je već zahvat ali to bi bilo super kad bi uspio u ct uvalit dva hps-a i stavis wc vent da puše ili vuče kroz njih da se ne stvara prevelika temperatura i riješio si se temperatura visokih barem do ljeta. Ukratko i dalje bez problema teče rast, listovi lijepi veliki. A da to ne bi ostalo samo na riječima evo i malo slika :thumb:. Donji desni kut je Purple Orange ostalo Blue Dremovi... ova najmanja je prva izasla ali nije mogla skinut ljusku bez moje pomoći. Sada u glavi kombiniram kako da složim neki scrog jer sam kupio ove plastične štapove jednog za svaki kut i njih bi nečim uhvatio za rubove i stavio žičanu mrežu. Nažalost nigdje se ne prodaje na metre nego samo po 25m ali cuo sam price da ima na jednom mjestu koji se baš sa time bavi ali rade samo prvu smjenu i nije baš blizu pa nikako otić. Evo plana :rolleyes: Čekam da vidim kad cu na cvijetanje pa da odrežem visinu malo točnije nego ovako od oka. Probao sam isplest od konopa ali premekana je bila za korištenje bez čvrstog okvira, ako budem radio sam koristit cu onu tvrdu žicu za struju.
@Squerlz hvala i dobro došao ;). @Mobi Dik hvala. Biti će poučno pa makar "što ne raditi" :D I evo malo off topic. Jučer iz outa skinut CBD Moby Dick od dinafema. Jako dobra genetika potrefila ovu biljku. Najbolje podnosila manjak vode i najzelenija i najgušča (wtf:confused:) ostala do samog kraja. I naravno to sve je imalo posljedicu u masnim ko rucna granata headovima. Žao mi je šta nisam imao sliku iz prirode jer mi nije bilo do slikavanje tad nego skidaj i biži, ali super primjerak je bila :D. Pripremljeno za dry triming da isprobam ;)... vlaga 60 posto, temps od 17 do 23 c. Namjesten ispuh iz boksa da lagano puse po budovima i jos jedan indirektan wc vent.
Update 2 - 16. dan PRESAĐIVANNJE Zasad zadovoljan. Obavio presađivanje danas iako je moglo koji dan ranije ali nisam bas imao snage i vremena jer bilo je tu posla oko mješanje zemlje sa perlitom (10%), cijeli boks opran alkoholom i još sam neki kartonski zid prema prozoru napravija čisto da ne moram stalno zatvarati prozor kad otvaram boks. Sada su isle u Potground H i biti će na 250 w hps-u do otprilike 30 dana vidit cu kako ce ici nakon topiranja koje ce biti uskoro. Ovo su slike od dan prije presađivanja. Ove su od danas nakon presađivanja: Šlape kolekcija proljeće - ljeto :D
Super je tvoja za 7 dana bila. Tako ću i ja kad se napunim zaliha ubacit jednu scrog, dugi vege, muli toping i ići malo ozbiljnije. Jer imam ja dvi posude od 2 litre ali mi takve 4 ne mogu stat u ovaj moj inkubator maleni. Da sam išao dvi onda bi sigurno u 2l. Kod mene se nažalost biljke moraju prilagođavat meni, često žedne i sve u zadnji tren . Mislim da je bolje to šta ti kažeš , ali mojima je suđeno skromno djetinjstvo , što ne znaći da neće biti bogata otpremnina;).
@hazeri ja ti pokušavam biti što praktičniji jer nemam baš puno vremena. Prije sam znao isto tako u litru stavljat, odrezao bi bocu od 1.5 l. Ali najmanje vremena mi oduzme ovo u obične plastične jer mi je iz njih lako i presadit. Uzmem ih na poslu, odmah probijem i napišem. Vjerovatno je optimalnije ako biljka dobro napreduje nekad i ranije presadit ali primjetio sam da tek simptome počne pokazivat tamo od 15+ dana. Malo počne prvi list se žutit i malo usporavat. Ali za fotoperiodne nije neki problem i ako se dogodi. Do sada uvjek vegetiram pod ovim osvjetljenjem i tako oko dva tjedna mi taman dođe za 0.5l . Radim sve u hodu :thumb: jer znao sam i po više komada sad prije outdoor sezone pa onda samo peglam po provjerenoj shemi i to je to. Tako i sa klijanjem. 24 sata voda pa onda 24 ili 36 maramice i evo do sada sve sjemenke proklijale i to brzo (30+). Točno koristim po jedan list papira za wc, preklopljen na 1/4 za svaku vrstu. Probao razne načine nakraju mi najbrže i najbolje u ovom hibridnom načinu... želim reći da nekad izaberem praktičniji put prije nego optimalniji jer biće za mene dovoljno ako se ne dogodi neka elementarna nepogoda ;)... edit: sad vidim da je tvoja malo razvijenija bila za isto vrijeme tako da tu isto varira presađivanje.
;) @Mobi Dik osvjetljenje taman za prvih tjedan + dana. Jednostavno i učinkovito. @truare nekako uvijek imam običaj da iz ovih 0.5 l presađujem od mozda 13. dana do 18. ovisno kako idu, a i taman ce mi perlit doci za par dana pa da smiksam.
UPDATE 2 - 8. dan Lijepo se razvijaju. Evo opet terra brill zemlja pokazuje lijepu svijetlu boju na biljkama baš sam htio vidit da li će biti jer se pokazala takva već par puta. Malo su valovite ali nema veze. PH spuštam do 6.3 i zalio prije 5 dana sa 1.5 dl cca... Blue dream 1 Blue dream 2 Blue dream 3 Purple Orange CBD Zajedno... :wave:
Puno hvala na podršci i interesu... :thumb: potrudit ću se da dnevnik bude zabavan sa dobrim slikama i koristan sa "znanstvenim" podacima .:rolleyes: @vager što se tiće rasvjete ja imam 2 zarulje, 2 reflektora (jedan cooltube), 2 prigušnice i startere tako da su to dva odvojena sustava. Namjeravao sam standardno sve spojit i stavit reflektore jedan do drugoga što bolje, a s obzirom da je jedan cool tube trebalo bi biti mjesta. Kasnije će ići update..:popcorn::
Što se tiče zemlje ona je skoro pa najbitnija i tu je najbolje uzeti provjerenu. Vidio sam biljke u lošoj zemlji koje su u 20 dana narasle kao u 5 dana i kad su presađene u terra brill onda su tek krenule tako da po zemlju ja potegnem i 50 km ako treba. Što se tiče boxa i broja biljaka ovo je mali eksperiment. Potrudit cu se da napravim na svakoj posudi mrežu iznad i da nakon topinga brzo krenem na 12/12 tako da se nadam da ću taman površinski popunit box i dobit ravnu površinu. A upitne mi ostaju i temperature s obzirom da cu stavit dva puta po 250 w. Imam zamisao u glavi kako bi to trebalo izgledat, a vrijeme će pokazat što će se dogodit ;)
Hvala Mobi Dick... nisam ti ništa dodavao jer nisam naletio na perlit u mojoj okolici. Naručivat ću gnojiva uskoro pa ću kod presađivanja ubacit nešto perlita ali dosada nisam ništa ubacivao ni u prošlim growovima.
:D Hvala ljudi! Nadam se da će tako raspoložene biti i ove kalifornijske prijateljice iz biljnog svijeta ;).
Hvala, hvala...:) @hazeri taman si u prednosti sa plavim da pokupim koji trik :D