
Galerija nije uvezena
Pozz evo da ukratko opišem svoj grow kutak :wave: Vege box DŠV 20 40 60 cm HPS 70w outake 120 mm 12V PC vent intake 80 mm 12V PC vent Hps je odvojen staklom od biljaka Flowering box DŠV 50 90 160 cm HPS 250w philips son-t 120 mm kupaonski vent 120 mm PC vent Sjeme Moj cross Northen Lights senssi i indica dominant hybrid domačica (uknown zapravo mrzim termin domacica) NL je bila regular sjeme, domaja čistokrvni mudonja Zemlja - terramagma 80%, 10% stiropor i 10% humus domači prosijani, s time da su seedlingsi direkt u teramagmi Gnojiva Compo za cvijeće, čaj od humusa i koprive 7 dana stare biljke pod hps 70w
Nakon 2 i pol dana grana samo sto ne pukne...pošto su budovi dosta flufasti i brzo se suše, vec idu u teglice i svaki dan ce se otvarati nekoliko puta i pazit na plijesan. biljka 2, tvrdi vrhovi, nepuna teglica biljka 1 velika flufasta, prepuna teglica :) Gramaža me ne zanima, u svakom slucaju nije preko 60ak grama... .ide na dugo kjuranje, a dotle imamo 50g poklonjenog outdoora :) Može se zaključat, a smoke report cemo tamo nedje drugom prilikom
haha ma kakvi...flufasto je ono gore, ali ono dolje je kao kamen na slici di vise... ona dolje još 3 tjedna da je bila, to bi bila bomba al šta je tu je...bolje ipak vrabac u ruci nego golub na grani
ma nisam mješao direkt vec slavol recimo ujutro sa malo vode, ovo sutra ili navece..ovisi kolko sam pogubljen ili sabran biljke su dobile bile i flush isto bile sa malo meda ali sam zajebo jer mislio da mogu ostavit dugo pa reko dva dana prije prisilnog harvesta...ev vam pol doze crvene planteluše odvratne pa capao nakon 2 dana...probao isprat..nadam se da nisu popile puno....al kjurat ce se ovo mjesecima...tko zna, mozda polaganim jako sušenjem u klima ne direktno u vutru prostoru, ventilatori, bla bla..idealna temp vlaga....što polakse osušit pa kjurat par mjeseci..tko zna mozda i bude ok nesto..mozda sazriju trihomi na njoj u mraku iako je mrtva, al ju nije napustila duša :signs053: a dotle neki https://vutra.org/topic/1830-sto-trenutno-pusite/page-94#entry266003
biljke skinute 2 tjedna prerano radi zajebancije po kuci...iduci put ce biti bolje ;) album http://imgur.com/V7jjmCq,SCfBp1u,JbQbOum,kmBzSb0,MqIX2Pz,eD6Z235,ZsEkXli,xZLrsoC,Qse9Tpc,VgBoEs4,JGB9Tha,pevnXt6,iklbygu,wn16Zfy,e7KrPMw,KnTH1qf,g2cQhTs,g5BmLM5,D3Ua5Fb,JcIP8r5,QDjA6Wf,xxGupzC#16 Gramaže koliko ima ima, neda mi se zamarati...kvaliteta isto... trenutno se duva nesto drugo :) : http://imgur.com/ZQ3U3c1,X2ExnIc#1 http://imgur.com/ZQ3U3c1,X2ExnIc#0 Smoke report tamo negdje iduce godine.... pozz od Smaka vidimo se tamo na proljeće sa indoor-outdoor kombinacijom
Hvala Bugi, Jutro je bilo napeto, doma kenjaža i diktiranje autoriteta vlasnika stambenog prostora. Harvest mora pasti na način da ih sad flusham...moguce nažicam 2 dana mraka negdje, drž te mi fige Imam vremena do navecer za ugasit box. Znaci bit ce flush pa mrak. Eto ako ništa drugo idealan prostor za sušenje: Klima, ventilacija, mrak i izuzetno niska vlaga, čist. sušio bi što polakše mogu, kjurao bi također dugo..mjesec i pol najmanje. Nabavio sam za pušit pa nemam potrebe dugo dirat. Trihomi su jako milky...prozirnih nema ili ih ja nevidim. bit ce im 44 dan cvjetanja...malo :( Ako se promjeni do navece situacija, mozda ih mogu držat u obicnom ormaru stisnute nekako malo pod 70w i jednom neonkom od 24w :) javim vam svakako malo krilo ormara u malom prostoru.. jedva saksije stanu :) drž te mi fige edit: u jednu ruku cak i pozitivno gledam sto cu mozda prvi put probat "milky" travu ;) hvala Bugyu, Kali-u, Bassmanu itd na kratkim ali jasnim savjetima i primjerima, kako meni tako i ostalima.. ;)
haha bugi..eto opet sranja danas ih moram micat radi x stvari i problema u kuci. idu pod nož, box u šupu, trava najvjerojatnije u humus ili ako mi se dadne u shit. Šteta...trudio se jesam, ali eto..imam jedno iskustvo više. Jako mi je zao truda i volje koje sam ulozio u sve, pa eto tako završi... Trava ce biti nekvalitetna, odvratna za pušenje, water curing mi nekako nema smisla, jer uzivam najvise u okusu i mirisu...tako da jbg mozda na ljeto se cujemo.... hvala sto ste pratili dnevnik i pomogli mi da doguram do ovdje
dan 57 12/12 Jos 14 dana na životu, pa 2 dana mraka i idu pod nož Neznam jel sam si utripao, ali vrhovi su samo 2 dana nakon doze meda postali puno tvrđi...na ovoj NLx domacica su kao kamen! Trihome je teško prikazati sa mobitelom, ali poceli su poprimati pravilan oblik..sad izgledaju kao male gljive pod mikroskopom i boje su mlijeka vecina, nasao sam par crnih ali ima još i koji proziran. sorry radi loših slika pod HPS, bar se malo vidi setup Dodao sam i 2 neonke od 24w daylight, dodiruju donje vrhove...mislim da ne škodi Temperatura je idealnih 25C, lampa 400w mi je pocela treperit, vratio sam na 250w te sam ju spustio na 15 cm od vrhova..pretpostavljam da to nije loše, pošto stvarno ne osjecam nikakvu vrucinu na toj udaljenosti pod rukom... :watchplant: također vent koji je postavljen na reflektor radi odlican posao...preporuke svima kad budu sklapali setup...mozda se gubi malo na refleksiji, ali zato smanjuje temp. oko lampe drastično...usudim se reci da bi mi bez tog venta, temperatura na toj visini bila 40C! :abducted: EDIT: dao sam im 16ml na 2L vode plantele cvet zadnji put ipak... neznam koliko ce jos gurat, ali po planu bi trebao za 4 dana flush, 10 dana bez icega, 2 dana mrak... vec 2 stranice pricam kako cu ih flushat :rofl: edit: upravo dobio ultimatum u kuci da u subotu moram skidat... nadam se da ce bar malo radit.. :sad2:
fan listovi idu u humus iza kuce, a od "shugar" listova cu najvjerojatnije raditi maslac.. Jucer su dobile mrvu vode umjesto flusha...pola litre svaka..i manje Danas bi im dao malo melase sa zalijevanjem...popile su odma jucer svu vodu, nije iscurila ni kap iz posude tako da mislim da im nece biti previše zaljevanja.. napravio bi pauzu onda sa zaljevanjem par dana..pa flush jel to ok?
dobro se napuših pa razmislih ja cu ih samo normalno zaliti, te nahraniti još jednom, pa tek onda flushati...ebe me se za goste. Skidam kad budu 20% brown trihomi ova se komotno još može hraniti i papati mogao bi na njoj malo defolijacije pasti, šta mislite? sve fan listove skinut ostaviti samo novi rast?
12/12 53 dan biljka 1 biljka 2 album http://imgur.com/WXPr9ua,5y8S8NY,0117kuR,hqrWqsp,NO2J8A9,ft251vI,j0R3h7O,ekEjX0w,XDC3USc,tES4Xa3,wZkAAYh,D6oV9dE,54Hd8uh,pF92YpA,wcCEbpt,OyTVhBu,yZqozs8,zCIvCxp#15 Biljke sam mislio danas flushat sa 5x više vode od volumena posude, sa vodom ph 6.3, te zadnjih 2-3 litre vode dodati melasu. Biljke ce biti na životu još 2 tjedna max bez vode i hrane, dva dana mraka te cap cap
Ja Vas cijenim i poštujem. Ne radim i trudim se ne činiti zlo ni nevolje sebi ni svojoj okolini. Uzgajam cannabis isključivo za svoje potrebe, kako medicinske, tako i za potrebu relaksacije i uživanja u ovom brzom, nepoštenom i surovom svijetu sa kojim se ponekad tako teško nosim. Odlučio sam svojim činom uzgoja osigurati svoje skromne "potrebe" za ovom, još uvijek nelagalnom nažalost supstancom. Svojim činom ne utječem direktno niti indirektno na svoju okolinu, pošto uzgajam 2 biljke cannabis indica skromne veličine isključivo za osobnu konzumaciju. Svoj, nazovimo ga lijek, koristim isključivo sam, te ga ne nudim niti prodajem za bilo kakvu imovinsku ili nematerijalnu vrijednost. Uzgoj biljke cannabis indica, vrši se jedino i isključivo unutar moje adrese stanovanja, te se konzumira u istoj. ovaj post pišem ukoliko nedaj Bože budem u situaciji da moram davat iskaz na mupu, kao "zakletvu" da je samo za mene i osobnu upotrebu. Paranoican sam jer su neki pizduni popadali u mom kraju, a na ratnoj smo nozi u 3 koljena...pa da nebi bilo slucajno nekih podvaljivanja.. :sadbanana: :ohno: taman zapalio trubu sa prijateljem i krene mi pricat kako murija upada okolo svako malo.. mnogo sam paranoican
12/12 48 dan http://imgur.com/kpuRWDT,znxcnlg,k3t3Rfl,G1BUswQ,POLcjbX,C1DMMRx,10oc14g,w7KX7aq#7 Sutra dobivaju zadnju dozu plantele, pa kroz tjedan dana flush do kraja trihomi su cca 80% milky -20 % prozirni čekam cca 20% smeđih
molim malu pomoc.. Biljke su 47 dana na 12/12...pustam ih do 68 dana na 12/12 ili nekih 57 dana cvjetanja...mora tada ici dolje jer mi dolaste gosti i rodbina u kucu :sadbanana: , tako da jbg... Plan je iduci..posto sam samo do sada davao plantelu cvet i slavol jednom u 8 dana... pognojiti još jednom na dan 49 12/12 sa plantelom cvet 20 ml na 3L, pa dan 55 flush pod tušem sa jako puno vode + žlica meda zadnje 3-4l flusha i ostavit desetak dana da se suši zemlja, mrak 2 dana i cap cap?.. trihoma vec sada ima prozirnih i milky jel to ok?
http://videobam.com/zVRFt#
12/12 41 dan kliknuti za zoom na sliku..wanna be macro fotke biljka 1 biljka 2 izgleda da im paše malo češće hranjenje, polude nakon doze gnojiva..dotle kao da stagniraju malo....trihoma na biljci 2 koja kasni za biljkom 1 ima jako puno album http://imgur.com/vRr2aH1,ZC58sWx,SbIj6eD,8Y4lvNq,ijYc8JK,USuHzPP,AcPHMXX,ZL5Q0Bi,2x14rq9,e0BOEpv,14SFiny,XvUh9Za,PVAeTHN,52DjqiC,5GnwZfn,KcKTBlO,l5dKotx,aGf0Lzz,nrEWm14,dZUoC9M,o1dTZPe,aAH6Vqu,EUBOORa,206Vxnx,wWB4eLp,jxVGfws,a3bzfGK#14 :spcartman:
box je 50 x 90 x 160 cm piše sve na pocetku EDIT: A ovo sto si rekao je istina..necu pisat koliko dugo cvjetaju, jer stvarno nemam pojma :) Pogubio sam se, loše evidenciju vodim.. Al nema veze...dovoljan je info o 12/12....trihomi ce reci kad je kraj, tjedni su mi u biti nebitni..
70w hps je bio samo za seedleng fazu, sada je 250w hps, a zadnjih 3 tjedna cvjetanja ce biti 400w HPS ili 400w HPS + 250w MH ako budem imao volje napraviti aircooled hood mislio sam stavit tu 70w između biljaka da prodire do donjih grana, ali mi se neda petljat sa žicama
12/12 37 dan..4 tjedan cvjetanja...valjda... :spcartman: http://imgur.com/Tonfhwe,NPP0DIz,MxtRBCg,4GfCu33,88dUeZH,nlS8B0a,KH2qn3s,ABaYIKd,jRrgPVb,bzM7Jdp,ifBVbxP#0 još ništa od digitalca par dana :shit2:
Kad sam se vec raspisao...hehe da napravim rezime kraja 3. tjedna cvjetanja i pocetak 4. Biljke su strašno razgranate, sa LSTom su popunile prostor od 50x90 cm, svaka ima preko 12 grana iste visine, te "sunce" prodire kroz njih. Trudim se da dobiju max svjetla sa svih strana. Svakodnevno ih okrecem oko osi za 1/4 te vežem da svaka grana bude udaljena 15 cm od lampe. Tu mi se čak javlja problem, jer kad nabijem lampu skroz dolje, fokusira mi svjetlost na malu površinu... sa svega par cm razlike u visini lampe, na oko se gubi dosta lumena. Također tu dosta veliku ulogu igra i reflektor koji nije sjajno rješenje za svoju namjenu da reflektira svjetlo...ali zato jako dobro hladi lampu. Ja stvarno vrucinu ne osjecam na ruci ni svega par cm od lampe...možda pretjerujem, ali par CFL ki po meni više zagrije nego ovo čudo..kao malo jača žarulja..ništa specijalno. Dovoljno je staviti jedan jaki pc vent da puše između lampe i biljaka, problema sa vrucinom nema (naravno na ovoliki prostor i konstantnu vanjsku temp od 21C) Budovi.... :bale na biljka broj 1. (pogledati slike - tamnija smeđa tegla) dosta su flufaste strukture, dlačice su "krivudave" te vec postoji poneka brown pistila...kaliksi se lagano naziru te ce se sa vremenom i pravilnim hranjenjem napumpati bez sumnje. Kristala ima u budovima, te se vide pod HPS svjetlom..svakim danom sve ih više primjecujem. Main cola je negdje izgubljena sa strane u lst šumi, te se trebam ponekad skoncentrirat da ju nađem...ustvari veličinom ne dominira naspram ostalih, jer nije u "centru pažnje", odnosno točno ispod lampe. Miriše po travi koju bi rado htio zapalit. jednostavno kad ju izvadim iz boksa i zabijem glavu u nju..miris opija :) biljka broj 2. (pogledati slike - svjetlija smeđa tegla Također jaki LST ali ne toliko dobro napravljen kao na biljci broj 1. Main cola se bori, te je dominantna spram ostalih, kako u visinu tako i u veličinu :) . malih vrhova, ali jako dugih i isključivo bjelih pistila svukuda. Od vrha pa do dna grane..sve je u budovima. Lisne mase ima jako puno, ali listovi imaju duge petiljke te ne rastu blizu stabljike kao na biljci broj 1. Borba sa LSTom je svakodnevna, zaklanjam listove, okrecem ju, savijam....nekad me toliko izmuči da bi joj najradije stavio HPS 70w u sredinu samo da dopre svjetlost kroz nju.. također ima zaseban PC vent koji puše odozdo kroz nju, da nebi bilo frke sa vlagom...Trihome ne primjecujem još u nekom velikom broju, ali također uzimam u obzir da je procvjetala malo kasnije od biljke 1. te je totalno drugačiji fenotip, makar poticu od istog sjemena...totalno drukcija biljka! Miris...neznam opisati :) nešto između metvice i bora + limun. Prehranjujem ih sa 2/3 plantele cvet i malo folijarno slavol poprskam sa ex-parfem sprejom pažljivo po listovima. zaljevam kad se sjetim, ne više od 2x tjedno. Ph vode je stabilan, 6.3 Za sada sam prezadovoljan i presretan kako sve napreduje, problema nemam apsolutno nikakvih... više sam nego zadovoljan. Biljke su zdrave, rastu kao lude...yeild bi mogao premašit moja očekivanja-nadanja. Na početku growa, da mi je netko pricao da cu biti ovako sretan i ispunjen,zadovoljan...bio bi skeptičan :) Oprostite što sam se raspričao too much, napušen sam ko guzica i neke emocije me peru dok virim u svoj box... Hvala Vam što pratite i pomažete mi da izguram svoj indoor voli vas Smak :common028: PS u četvrtak stiže dobar digitalac, pa ce biti malo kvalitetniji fotosešn
eh..meni vec velki budovi...relativno :) al evo nađoh neki uradak di se to radi http://youtu.be/wvHsjYJacZI mislio sam poskidati one najdonje budove...ne grane, tako da biljka ne troši energiju na njih vec da pumpa gore..doslovno pahuljice sa par dlačica
Molio bi nekoga tko je radio i tko zna nešto više o lilipopanju.. Koliko sam shvatio..to je uklanjanje najdonjih hedova i listova da ne troše energiju? Činjenica je da mi taj "krš" dolje ne dobiva bog zna što svjetla i ne raste nešto specijalno. biljke su u 3 tjednu cvjetanja
Evo malo video otvorenog boxa, kako i šta http://www.putlocker.com/file/8706C834AD141226# http://www.putlocker.com/file/08427E8BFE8A199B# http://www.putlocker.com/file/B2B27F82385FF719# malo low quality videa ne škodi da detaljnije vidite box :)
samo LST i lampa nabijena u sredinu, tj dno biljke...glavne kole u kutevima boxa, pa ih svaki dan rotiram za 1/4
evo malo probao bolje slike okinut http://imgur.com/eJ6ExtD,cc6CNIy,nRXjcOT,XJZW2M2,tq8xCJ0,5x7PyVQ,X4heVKv,hWUZJub,9Twun1b,l7QUuBp,Nwz5F6E,jZUAjit,c2nh4ms#12 :spcartman:
To je samo evidencija..ne brojim. po trihomima se ravnam, naravno kad ih bude :) ima tu još preko mjesec dana jahanja...tek cvjetaju cca 20ak dana pokazale su spol na cca 10 dana od prebacivanja..dan više manje Dobile danas 3x u karijeri 2/3 plantele cvjet 12 ml na 2L. Ne pokazuju nikakve znakove da im išta fali, ali vidim fino se napumpaju i živnu poslje klope svaki put..za sada cu se držat tog rasporeda..hrana, pa voda, pa hrana...cca zadnji put hranio prije 8-9 dana http://imgur.com/aKqtS41,HCRDjUh,BW2bhTQ,oforZEy,3GWdD1R,mErKRMM#0 Malo pokusao okinut slike ispod hps sa sunčanim naočalama ispred kamere na mobu i stavio ekspoziciju na -1....valjda je bolje..jbg nemam bolje :)
Molio bih malu pomoc.. proletio sam kroz podforum unutrašnje uzgajanje i problemi, prehrana itd. nisam se baš najbolje snašao sa svojom situacijom.. naime, petiljke fan listova dobivaju crvenkastu boju.. Eliminiram problem hladne temperature po noci, jer ona iznosi oko 20 C-22 C. Također bi eliminirao "root-bound" ili ti petljanje korjena u maloj posudi...8 L, korjenčići ne vire iz rupa Dakle preostaje mi gnojivo, ph, nedostatak mikroelemenata Svi listovi izgledaju zdravo, štoviše tamo-zelene su boje, dakle N nije Gnojio sam 2x do sada sa plantelom cvet 2/3 doze u razmaku od 8 dana cca.. zadnji put prije tako negdje.. :) također sam primjetio par brown pistila na obje biljke :watchplant: Ne brinem, dapace...ali pokusavam ih nahranit pravilno Ph metar-crko slika je skinuta sa interneta, identicna situacija
jedan mali video na 27 dana 12/12 :spcartman: View My Video da li ima neki prijedlog, savjet..bilo sta? veca biljka mi je strašno gusta, unatoc tome što je vezana...da li bi bilo dobro malo udaljit svjetlo da se izduže pa opet zavezat i spustit...ne prodire svjetlo duboko u nju..
23 dana 18/6 25 dana 12/12 album http://imgur.com/gINrN7h,VXyTSkA,BoxPrCE,vawo83X,gQcOzF8,17s1M3I,4No79Tb,snVhHbN,6PxEUT9,yVLVzLB,QnRBCx8,OG8DIxS,6dMWZgq,tBVzwMy#6 Biljke zaljevam rijetko, ne izgledaju žedne jako,recimo 2x tjedno max, ne brojim.... temperatura 28 C sa svjetlom, mrak 21-22 C mislim da cvjetaju oko 2 tjedna..dan + - ja zasada sretan i zadovoljan :spcartman: evo kako izgledaju vrhovi odakle je uzeto sjeme
Nađoh jeftinu soluciju... Vortice punto filo kupaonski vent 150 28w 0,15A 335 m3/h 59 Pa 40,1 dB hoce li ovo biti ok za filter? ovaj 120 mm stari kupaonski sam mislio staviti na CT njegove spec 20w 185 m3/h 49 Pa 34,4 dB složio bi tako da CT ima zaseban sistem i da vuce zrak izvan boksa, da nemoram komplicirat. razlog za uzimanje tog venta: besplatno.. edit: zanimljivo..koliko ta 2 venta daju decibela skupa http://www.noisemeters.com/apps/db-calculator.asp
prije pet dana su dobile plantela cvet 20 ml na 3L vode, biljke su buknule.. razmišljam da kupim Salvol, pa dajem u kombinaciji.. Sa gnojenjem nemam pretjeranog iskustva, pa neznam koliko često i kakav raspored bi im dao. Za sada izgledaju zdravo i pune cvjetove polako ideja potkrepljena iskustvom dobrodošla, za neki blagi raspored plantela cvet - salvol :spcartman:
a to je za dvije indice..ova treca je onaj mutant sativastog lišća, tj uknown :)
23 dana 18/6 17 dana 12/12 indica 1 sativa nažalost pokazuje jajca..hermij..ide van indica2 sve skupa Šteta za hermija sativu..ostaju 2 indice i još jedna mala biljka koja danas dobiva hermijevu posudu Prije 2 dana su dobile Plantellu cvet 15 ml na 3L vode, ph otopine 5.8 iduci tjedan ide 400w i cool tube i FILTER!!! upravo mi stara kaže kad je ušla na kat, da se jako intezivan miris osjeti :(
Nije nikakav update, vec sam snimio jedan video da pokažem kako vrlo jednostavno i efikasno hladim svoj grow tent na 23 C sa lampom 250w 20-25 cm od vrhova Znaci još jednom: Kupaonski vent 195 m3/h, na reflektoru tocno iznad lampe je PC vent 100mm jake snage od 3w,izvlaci i gura toplinu od lampe prema gore tj kupaonskom ventu, i ispod lampe je jedan vent PC 100mm također snage 3w koji puše između lampe i biljki. Staklo je maknuto, samo se gube lumeni. Upuh pasivan, donji dio boxa sa sve 3 strane osim vrata. Temp u sobi je 21C Testirano sa 3 različita termometra. Vlaga od 70% nije relana jer mjerač stoji na zemlji netom poslije zaljevanja..krece se cca 55% View My Video :spcartman: Dapače, mislim da cemo uskoro upgarade svjetla radit Odoh do trgovine skoknut samo po žarulju...ako netko može preporuciti koja je bolja, philips son-t pia 400w ili osram vialox nav-t super plus 400w? edit: danas nedilja... :sadbanana: neradi ducan
18/6 22 dana, 12/12 8 dan Biljke napreduju dobro nakon male doze NPK 12-6-6 temp 27C na 20 cm od lampe uknown sativa indica #1 indica #2 pokazala pistile cura grupna jel valja? :spcartman:
DIY aircooled hood u nastajanju... stavljeno staklo ispod HPS 250w i 2 venta 100mm 3w....temperatura drastično manja
Slike nažalost gore nisu bile tocno u dan vremenski..popravimo to 18/6 22 dana, 12/12 3 dan Ova biljka ima na listovima uvrnute kanđice..pretpostavljam da je ph vrijednost Nažalost nemam ph metar Vani je pakleno vruce, sukladno sa time i temp u boxu je i dalje visoka....al valjda ce zahladiti brzo vani Danas proklijale još 6 sjemenki, idu u 2L boce direkt 12/12 Kritike, savjeti dobrodošli, pogotovo za ph :spcartman:
Biljke su stavljene na 12/12 nakon 20 dana od izbijanja iz zemlje. Na ovu soluciju sam se odlučio jer nije fem sjeme. Još sjemenki je stavljeno na klijanje i idu u boce od 2.5 litre, sog Biljke u 1L posudama sutra idu u 5L Edit: Cilj mi je svakih 20ak dana dodavati novu turu biljki u boce od 2L, Ova velika biljka ako se pokaže ženska, ide natrag u vege box na 18/6 režim kao mama za klonove
:kiss: E sad može update Biljka najveca presađena u loš mix teramagma, crvenica i humus (ovo dvoje sterilizirano parnim peračem), dodan stiropor. Loš potez. Idu u čistu teramagmu + stiropor. Pošto sam pristalica velikih potova i dobrih mixeva, ne želim gnojiti u vege fazi. Temperatura idealnih 26 C, vlaga odličnih 52% 16 dana stare biljke... ovaj mutant se bori, izbacio je tri grane umjesto 2..njega cu pokušat fimat za par dana.. :spcartman:
pa ovako.. ja volim da mi takve stvari budu čvrste, kompaktne i sigurne. Nocas sam se budio 5x i gledao, škicao u box dal je sve ok. Prigušnica je malo smrdila, al to je normalno jer je nova bila..danas vec ne Temp u boxu 32C na 35 cm od biljki...zabrinjavajuće pomalo, al nece biljkama niš bit morat cemo ipak ct radit odnosno aircooled hood. Nisam sad u mogucnosti za bolji vent.. Neda mi se zaebavat sa ghetto stvarima više..gledam ormar i očajan je... prekosutra idem kupit ovaj fan 33w, 2 brzine (250 m3/h - 365 m3/h) , 34 db (kao moj kupaonski)... ako je to buka na maximumu, onda odmah ubacujem HPS 400w, a ovu 250w cu zamijeniti za MH iste snage. Sutra sam kod limara da mi napravi hood, vatrostalno staklo imadem
malo su mi precesti updatovi, al stigla ghetto 250w koju me uopce sram pokazivat, al za koji dan cu napravit reflektor normalan..i bogme prigušivač za ovaj vent! biljke rastu dobro..mutant baca 3 grane prve :) Lampa je cca 35 - 40 cm od biljaka P.S. držte mi fige da me ne ubije struja il ne izgori kuca sa ovim reflektorom okačenim sa špagom... :spcartman:
:spcartman: idem radit reflektor, a vi mi ovdje davajte moralnu podršku u pismenom obliku, kritike, savjete...i tako Prebacite me u dnevnike ak nije problem :kiss:
10 dana staro bilje mutant Vlaga pada dok radi svjetlo na 40%....pokusavam ju dici sa čašom vode u koju je uronjena krpa i stoji vent ispred nje i puše po biljkama...al jedva dojde blizu 50%....nesto cu smislit po tom pitanju... problemi i dalje sa HPS 250w...nece se upaliti mislim da je do propaljivača...testiramo sutra prekosutra...nekako mi se strechaju previše biljke pod 70w HPS, a opet ih ne želim skurit mlade i preblizu stavljat, makar je staklo između...na nekih 15 ak cm...ako ne i 20 od lampe su. za slijedeči grow sigurno cemo vege box preradit u neonke vertikalno na bokove stranica, tako da biljke u vege dobivaju 360 stupnjeva svjetla, sad nemam živaca za to... Pokusao sam otvoriti ovu temu u dnevnik uzgoja podforum, al mi neda