VUTRA
ForumMarihuanaAktivizamPravni savjeti - www.legalis.hr
LEGACY

Pravni savjeti - www.legalis.hr

92 odgovora30,043 pregleda
kanehbosemAMBASADOR

apr 2007.

#1
Ako padnete s vutricom na legalis.hr - forum-pravni savjeti-kazneno pravo mo~ete nai kvalitetne upute ata da radite nick xsara ima vrlo kvalitetne odgovore osim toga ima dosta korisnih informacija i o drugim pravnim pitanjima
kanehbosemAMBASADOR

apr 2007.

#2
http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=15808&forum=30&1 baa sam maloprije pisao post kako svaki dan netko padne s travom i itam link gore, momak se ~alio i ide na vrhovni sud
kanehbosemAMBASADOR

apr 2007.

#3
konzumiranje - posjedovanje interesantno razmialjanje nisam itao do kraja http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=7619&forum=30#38358
Vuk_samotnjaKAMBASADOR

apr 2007.

#4
Jep, stranica je odli na... Ali nadam se da nitko od nas nee trebati pravne savjete te vrste. Zapravo, nadajmo se svi zajedno. Hmh...da...
kanehbosemAMBASADOR

apr 2007.

#5
tihojla jel znaa ti ata o ovome lanak 28. Nema kaznenog djela iako su ostvarena njegova zakonska obilje~ja ako je djelo o ito bezna ajno s obzirom na na in postupanja po initelja, njegovu krivnju i nastupjelu posljedicu za zaatieno dobro i pravni sustav. naao sam malo o tome http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=9956&forum=30#50259
TihojlaENTUZIJASTA

apr 2007.

#6
to je stvar subjektivne procjene, ali definitivno se treba probat iskoristiti.
kanehbosemAMBASADOR

maj 2007.

#7
evo rasprava sa legalisa http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=16102&forum=30&30 ja sam carinik, i na granici nemoram pitati niti moliti da mi se otvori, policajci su dobili te ovlasti sa zakonom o policiji ali se u tom dijelu kosi sa KZ pa na kraju ispada da samo carinici imaju pravo na grani nom prijelazu vraiti pregled i pretragu vozila i robe u vozilu i putnika. i istina je da ako je policajcu dobrovoljno otvorila torbu a oni nisu imali nalog sve pada u vodu, nedugo sam prisustvovao na jednom predavanju pa je bilo rije o tome, a predava je ina e predava KZ na Policijskoj akademiji

jan 2008.

#8
Molim, imajte u vidu da se na legalisu mo~ete susresti i s vrijedjanjima i soljenjem pameti s visine, jer ste upali u problem zbog trave. Moderatori i urednici - poprili ni desni ari :-(
bongashLEGENDA

jan 2008.

#9
Pa ata drugo mo~ea o ekivati od uatogljenih odvjetnika ? Isti ti e danas sutra bakicama uzimat po 100 eura za napisati ~albu na A4 komadu papira ... :icon_confused:
CutkiISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#10
to ti je zapravo jednostavna stvar: posjedovanje do par grama, recimo 2-3 se kvalificira kao beznacajno djelo i nece nikad doc do suda, a ako i dode neces dobit zatvorsku kaznu. u najgorem slucaju drustveno koristan rad.. samo ti je bitno da nije prodaja ili neko drugo kazneno djelo, nego l. 173 stavak 1. posjedovanje. Znaci, zapravo je i kod nas legalno posjedovati opojne droge za osobnu upotrebu, ali u malim kolicinama, naravno :)

jan 2008.

#11
Da na~alost :-( No, ja bih od njih ipak o ekivala da se ponaaaju u skladu s pravilima legalisa, to nije teako. Pustit ljude da imaju svoja mialjenja, a ako je netko upao u problem zbog trave (masa topica s tim problemo!) pa ga se vrijedja, da bude taj koji vrijedja prognan, molim lijepo.

jan 2008.

#12
Dakle, posjedovanje male koli ine za svoje potrebe se tretira kao prekraaj. Ali, ekaj samo da ti se taj prekraaj ponovi 3 x, ako si pegula, a punoljetan si. Moja poznata ide u zatvor na 4 mjeseca. Nikad nije prodavala marijuanu :-(, ali naali je 3 puta s nekakvim koli inicama i neka njena frendica svjedo ila da joj je ova dala duvati ru no napravljen joint. U Hrvatskoj stvari s tim postaju sve gore. Tko mlati ~enu i djecu, ispada da radi manje zlodjelo! Apsurd...
LedoENTUZIJASTA

jan 2008.

#13
Ti sto na legalisu vrijedjaju osobe koje su upale u probleme zbog trave i drze nekakve moralne govore nemaju veze s pravom, vjerovatno su studenti prve,druge godine koji jos nisu pozili KP i KPP. Nemaju ni iskustva ni prakse, nego tamo sole pamet ljudima.
mr.skunkAMBASADOR

jan 2008.

#14
Onaj utjerivac zakona mi se cini nekako najpametniji i najrealniji.
CutkiISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#15
ne kuzim kakve veze ima ko je polozio KP i KPP sa tim da vrijeda druge osobe... to je jednostavno nizak IQ, ili prenapuhano misljenje o sebi, a koja je godina faksa nema nikakve veze s tim. ne?
kanehbosemAMBASADOR

jan 2008.

#16
taj utjerivac zakona mozda jest pametan i realan, ali ne navija za tvoju stranu, i nije objektivan. zaboravio sam kak se zove nick... neato ~ensko, nemogu se sjetit.daje sobre savjete smo ato je jako rijetko na forumu.barem onda kad sam ja posjeivao. neke njene savjete i sad valja pogledat ak neko upadne u frku.

jan 2008.

#17
Upravo Utjeriva zakona e ti meu svoje ature ali recimo ok savjete ubaciti savjet da "ne upadaa viae u govna". Mislim da je ta rije neprimjerena. Notarica daje ok i hladnokrvne savjete bez eti kih ocjena, ali vrlo ature, kao pravi odvjetnik koji svaku svoju rije naplauje. Meni se neato udno dogadja s Legalisom. Ne mogu viae na njega, pa sve mislim jesu li me prognali, jer sam protestirala protiv vulgarnih rije i, a na koje urednica nije reagirala, dok reagira na mialjenje da nije ok da je trava inkriminirana. Brrr. Jel oni to mogu apijunirat s kojeg se kompa ovjek uklju uje na forum? Nisu dali registraciju mojoj frendici koja je radila s mog kompa. Ili sam samo paranoi na, ali ini mi se stvar monstruoznom.
mr.skunkAMBASADOR

jan 2008.

#18
ma ne , izgleda da im je pao forum ili tako nesto ni ja ne mogu uci na legalis.
kanehbosemAMBASADOR

jan 2008.

#19
.... -ll- .....

jan 2008.

#20
E fala vam ko brai. Sad mi je lakae :-) Baa sam se nadala da e mi netko potvrditi da nemre na Legalis. Ja volim tamo ipak ii, a tu sam se uklju ila potaknuta njihovim stavovima o travi. Nisam konzument, ali sam totalno protiv da bude inkriminirana. `toviae sam za legalizaciju. Ako mogu cixe i pivo...
mr.skunkAMBASADOR

jan 2008.

#21
to si u pravu, ali tip razmislja kao pravi sudac i jako dobro poznaje kz i sudsku praksu totalno je u filmu pravde. Probaj postaviti bilo koje pitanje on ce ti obavezno odgovoriti pa makar bila i nebuloza on uporno odgovara.
UNDERCOVERPOZNAVALAC

mar 2008.

#22
koji je novi link za "legalis"? ovaj stari neradi
mr.skunkAMBASADOR

mar 2008.

#23
pa strpi se malo pao im je server.

mar 2008.

#24
Danas radi...
Bezze_SaAMBASADOR

dec 2009.

#25
Da nema neato sli no za ostale zemlje (BIH, Srbija, C. Gora) ????? mislim slu ajno da nema neko neki link ove vrste???? Mada u BIH se ne zna niata, ni ko pije ni ko plaa... pogotovo kad ima parlamentaraca viae nego u jednoj osnovnoj akoli..... ne bi me udilo da niko niata ne radi po tom pitanju....
#26
Dali se moze past sa sjemenkama?
baobabLEGENDA

nov 2015.

#27
Ilegalno je posjedovanje sjemenki kod nas.
[Manijak]ISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#28
Zahvaljujem na informacijama,zapamtiu URLZa ne daj "bo~e" da to moram posjetiti :D
CvećarENTUZIJASTA

maj 2016.

#29
Kod nas joa uvek va~i zakon da ako npr neko ode na pecanje i sasvim SLU AJNO stane ili doe na skoro pa 10 metara od par komada biljki, koje naravno NISU njegove, iz okoliaa poiska u panduri, uhapse ga i dobije par godina zatvora... ALI... Postoji i slu aj koji je u % negde na 97,37% SIGURICA, da osoba gaji sasvim dovoljno za sebe i bli~nje i da to radi do kraja svog ~ivota.

sep 2016.

#30
novi zakon , ukoliko vam nau vutricu ika policajci , pa ak i za sopstvenu upotrebu isto e se tretirati pred sudom kao da ste diler , jako va~noooo , tako da ako neko planira boraviti u Srbiji ili mi ato ~ivimo tu ... da se zna ...

sep 2016.

#31
to od juce? kako bez skupstine? drugar pre par meseci platio samo prekrsajnu, a nije mu prvi put. bila zurka koja je posla naopako, dosli plavci, pretres, ovo, ono, on izvadi i pokaze im ket sa gram max.
chika BikaPOZNAVALAC

feb 2017.

#32
e sad pod utjecajem lemon hazea i kiefa iz grindera promisljajuci o elementarnim stvarima kao sto su razlozi nastanka covjecanstva i svrsi zivota :) znate vec taj euforicno zamisljeni haj poslje dobre sative :) dosao sam do nekih meni nerazumljivih tvrdnji kao i pitanja , koje naravno svi dozivljavamo i bez pljuge , kao i oni koji ne koriste kanabis a muckaju glavom :) tu je naravno more pitanja promisljanja filozofiranja pa evo samo jedno onako koje me muci i koje je mi je nelogicno pa ako neko voljan mozda pruzit neki drugi pogled , otvorit vidike slobodno neka odgovori mada bi ja osobno volio da se ukljuci i poneki pravnik ako ima na forumu . e pa dragi forume kako je moguce da je hrvatska medicinski legalizirala kanabis , a istovremeno nije dopusteno uzgajati u osobne svrhe . ne kose li se tu 2 zakona , ustav i kazneni zakon? moj komsija ima daturu u svom dvoristu koja svi znamo sta je i sta je skopolamin , jedan od najgorih otrova na svijetu , koji ja ako se ne varam na sluzbenom popisu zabranjenih tvari u RH. znaci kako je moguce da je skopolamin ilegalan a datura ne a kanabis lijek a trava ilegalna haha pa to je presmijesno.ili zamislimo situaciju da je aloe vera lijek ali se nesmije saditi kod kuce.sta je sa ljudima koji si svoj lijek nemogu priustiti? pa to je apsurd to je cisti korporativni fasizam farmaceutske industrije i postoje li jos neke instance osim hrvatskog sabora kome bi se moglo ukazivati na takve situacije jer ako se njima bude dalo nesto na rjesavanje to bi moglo biti kobno :) svi znamo koliko su pouzdane te skupstine i politicari koje ulaskom u uniju vise ne odlucuju sami o nicemu. eto tolko zasad valjda sam bio kolko tolko razumljiv mada i ovo mozda nije tolko pravno nego moralno pitanje ili neznam spada u sferu logike filozofije ili etike ja sam ga postao ovdje pa sta bude bude . pozzz and stay high like giraffe pussy!
Kovačević IvanISTRAŽIVAČ

apr 2020.

#33
Lani, oko sedmog mjeseca, mi je upala policija bez naloga, u moj dom, Zagreb, Vukomerec. Pronasli su 14 stabiljka u vegetativnom razvoju na mome balkonu, koji je bio vidljiv svim susjedima vec godinama, jer godinama i gajim no to sada nije bitno. Bitno je da su mi upali bez naloga u Dom. Mene odveli u policijsku stanicu Heinzlova gdje su tek tada zatrazili Suca Istrage nalog za pretres, te ga i dobili. Moje pitanje, za upucene, jest: Kako i kome se ~aliti? Hvala unaprijed.
crnicarLEGENDA

apr 2020.

#34
14 stabljika na balkonu...godinama...mislim da im ne treba nalog za upad jer se radi o osnovanoj sumnji o pocinjenju kaznenog djela proizvodnja i preprodaja droge ...mislim da nema te zalbe koja ce ti proc... Da je par biljaka u pitanju mogao bi mozda proc sa forom za osobnu upotrebu i da je dom po Ustavu nepovrediv. Dok nema osnovane sumnje u pocinjenju kaznenog djela ti ne mogu i ne smiju upast bez naloga i svjedoka u pretresu. Ali 14 biljaka nije osobna upotreba
BadiZMAJ

apr 2020.

#35
Kova evi Ivan `ta si zabrijo, da si Escobar ili tako neato? :lol:
FatOneZMAJ

apr 2020.

#36
Samo da te ispravim nesmije ti nista bez naloga. Znam iz iskustva dok sam ja pao. Znali su da imam ali nisu nista dirali dok nisu dobili nalog, zvali suca bla bla. Bila je noc ja sam trebao cekat jutro u stanici, ali sam rekao da mi se neda cekat i dao im sve sto sam imao. long story short ne smiju ti upast bez naloga jedino ako im dozvolis. Jer i oni i ja smo znali da imam vutre u autu ali nisu dirali dok im nisam dozvolio, ili bi cekali zajedno jutro za nalog. A ovaj gore sto je postavio pitanje je prica za sebe, niko mu nemoze pomoc xD EDIT: Sjetih se ovom gore moze pomoc sud za ljudska prava u strazburu, ali to je metak u prazno nekad. Treba se dokazati previse stvari i previse sve to kosta. ali isplati se ako ti prijete sa nekoliko godina robije.
crnicarLEGENDA

apr 2020.

#37
Pretpostavljam da si ti pao sa jednom vrecicom ajmo rec od 50g. To je prekrsaj, dokle god tih 50g nije spakirano u 10 ili 20 ili 50 vrecica/paketica sto tada postaje kazneno djelo te si u ocima zakona diler a ne povremeni konzument, i to prolazi na sudu sa novcanom kaznom ili ako je prvi prekrsaj i manja kolicina ide pisanje ili cak nista. Ovdje se radi o osnovanoj sumnji o pocinjenju kaznenog djela proizvodnje i preprodaje droge sto dalje nalaze da se moze instant upast u dom radi pretresa jer takoder postoji sumnja da se dokazi uniste. U tom je fora i zato ti mogu upast u dom bez naloga. Ako ti upadnu i ne nadju nista onda ti njih mozes tuzit za povredu ustavnosti i ljudskih prava i slobode.
FatOneZMAJ

apr 2020.

#38
Bilo je upitanju nesto vise od kile, vaga itd ali necu u detalje, odgulio nesto robije za to naucio lekciju sto je najbitnije. Ali zakon je jesan nesmije ti upast bez naloga, jer ako je bez naloga dokazi mogu pasti u vodu.
kekAMBASADOR

apr 2020.

#39
Poanta pri e je da nikad nisu nekome bez razloga upali u kuu.....
crnicarLEGENDA

apr 2020.

#40
Osobno poznajem decka koji je imao skoro pa istu situaciju kao ovaj escobar gore. Inace je iz dobrostojece familije te je obiteljski odvjetnik rekao ovo isto sto sam ja napisao a ja samo prenosim. Doduse to je bilo jos iz kvartovskih dana kad smo tek pocinjali pusit iza skole. Dakle ima tome preko 15+godina
FatOneZMAJ

apr 2020.

#41
Da neidemo previse u offtopic otvori kazneni zakon, ljudska prava itd ako te zanima. Tvoje ljudsko pravo je odbit pretres bez naloga, jednostavno je bez naloga ili tvojeg dopustenja nesmije uc na tvoj posjet bio stambeni ili mobilni. To sto si cuo je ono kao gluhi telefon. Ja sam rekao iz osobnog iskustva prije nekih 3-4god.
GrooverENTUZIJASTA

apr 2020.

#42
Da se ne aire dezinformacije. Kopiram lanak 246. aktualnog Zakona o kaznenom postupku. Dakle situacije kada policija mo~e napraviti pretres bez naloga. lanak 246. (1) Pretragu mo~e odmah, a najkasnije osam sati nakon ato je kazneno djelo otkriveno, provesti bez naloga dr~avni odvjetnik, istra~itelj ili policija kad provodi o evid mjesta po injenja kaznenog djela za koje se progoni po slu~benoj du~nosti, ako je to prijeko potrebno radi otklanjanja opasnosti po ~ivot i zdravlje ljudi ili imovinu veeg opsega ili radi osiguranja tragova i dokaza koji su u neposrednoj vezi s kaznenim djelom zbog kojeg se obavlja o evid, osim ako se radi o pretrazi doma ili prostora iz lanka 256. ovog Zakona. (2) Policija mo~e provesti pretragu doma ili drugih prostora bez naloga: 1) kad je prema posebnom zakonu ovlaatena ui u tui dom ili drugi prostor, a postoje uvjeti iz lanka 240. stavka 2. ovog Zakona, 2) ako je to prijeko potrebno radi izvraenja naloga o uhienju ili radi uhienja po initelja kaznenog djela ( lanak 107. to ka 2.) za koje je propisana kazna zatvora najmanje tri godine. (3) U slu aju pretrage iz stavka 2. ovog lanka, ako se pretraga provodi u domu ili drugim prostorima po initelja kaznenog djela, pretraga se mo~e poduzeti i radi pronala~enja ili osiguranja dokaza. Ta se pretraga mo~e poduzeti samo u prisutnosti najmanje dva svjedoka. (4) Policija mo~e bez naloga o pretrazi provesti pretragu osobe pri izvraenju naloga o dovoenju ili pri uhienju ako postoji vjerojatnost da ta osoba posjeduje oru~je ili orue za napad ili ako postoji vjerojatnost da e odbaciti, sakriti ili uniatiti predmete ili tragove koje treba od nje oduzeti kao dokaz postupku. (5) Kad policija provede pretragu bez naloga, du~na je zapisnik o pretrazi i izvjeae odmah predati nadle~nom dr~avnom odvjetniku. Vrlo je jasno. Za viae detalja pro itajte sami.
crnicarLEGENDA

apr 2020.

#43
Ne pisem po forumu ako nisam 100% siguran u svoje tvrdnje. Nisam ja to cuo od nekog tamo nego pricao sa odvjetnikom iz ove price te sam i ja na isti nacin kao ti reagirao i rekao mu kaj brijes pa ne smije ti upast bez naloga na sto je on meni rekao ovako: susjed te vidi sa svojeg balkona da si upucao svoju zenu ili nekog tko se u tom trenutku nalazi kod tebe i pozvao je policiju. Sta bi sad policija trebala cekat nalog do jutra da ti upadne u kucu a ti si puko i imas namjeru pobit sve ukucane. Di je njihovo pravo na zivot i je li taj nalog u tom trenutku bitan ako se radi o osnovanoj sumnji o pocinjenju kaznenog djela. Dileri su takoder ubojice jos i gori jer ubijaju polako ne samo jednu osobu nego cijele obitelji. Njegove rijeci. Ako sere on onda serem i ja ovdje i ispricavam se zbog toga Toliko od mene da se ne raspravljamo jer bi mogli uzduz i poprijeko
FatOneZMAJ

apr 2020.

#44
Jedina bitna stvka u sve tome je ova. Ako nije nista ugrozeno nesmiju. Sto se tice sumlje na unistavanje dokaza ide drugi postupak. koji je bio i kod mene. Pecat na vrata ili u mom slucaju dosao je tehnicar i zapecatio auto dok im nisam dozvolio, a tebe vode u postaju do tvojeg dopustenja ili naloga. Ako niko ne vristi u stanu ne cuje se unistavanje itd nesmiju nista bez naloga. da je tako koliko bi ljudi vec palo jer policija moze rec da je imala sumlju jer je tebe na ulici ulovila sa kvalitetnom vutrom ili vidjela kroz prozor ljubicasto svjetlo recimo. Prosao sam kroz sve ovo osobno i jako dobro znam kako ide.
GrooverENTUZIJASTA

apr 2020.

#45
Nije jedina bitna stavka, odakle si to is itao lol??. To je samo jedna stavka, ako itaa sa razumijevanjem pronai ea ostale, i ta stavka ne mora biti niti ispunjena, imaa joa jednu iza nje, onda imaa za provoenje naloga za uhienje, pa za po initelja kaznenog djela za KD za koja je propisana kazna zatvora vea od 3 g ato bi se moglo primjenjivati u slu aju koji je pokrenuo ovu raspravu. Prijatelju tvoj slu aj je pri a za sebe i nema veze s tim... Bit je te~ina djela i da oni to znaju. Jesu oni znali da si ti imo kilu ne ega i nzm ata joa? Tvoj slu aj nije takav da je prijetila opasnost da ea uniatiti iata jer su ti oduzeli slobodu. Ponavljam ovo nije istina, znam i situacije konkretne kada su bez naloga na silu uali, niko vriato, moj prijatelj osuen ;). A ovo sa sumljom vutrom i ljubi astim svjetlom neu komentirat Pro itaj joa jednom i prvi i drugi stavak, pogotovo to ku dva drugog stavka... Mislim da je vrlo jasno svakome tko ita sa razumijevanjem. }ivio

apr 2020.

#46
Uop e sadit, a susjedi znaju :fuck: Policija smije u i u kuu, ukoliko se u kui odvija kazneno dijelo i to joa na vidljivom mjestu. :zvezda::
YaichiiAMBASADOR

jun 2020.

#47
vidim dosta ljudi sadi po balkonima :P

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se