VUTRA
ForumMarihuanaAktivizamMonsanto tko i zasto
LEGACY

Monsanto tko i zasto

198 odgovora18,072 pregleda
StipaZMAJ

avg 2018.

#1
Odlicni automati. Ne znam jel znas za info, ali Monsanto je kupio General Hydroponics, Gavitu i Botanicare...

avg 2018.

#2
Pa nisam dzaba se potrosio na klime :D a ja eo u hotelu sjedim, imam clip venti, bolje im nego meni.. :djede: Ako na mene mislia, ne, nisam znao, ek jel to onaj veliki gignat proizvoa a sjemena za agro kulturu i ubriva iz usa ato je bio na loaem glasu jedno vrime? Znam da je davno bio neki skandal u Argentini zbog pesticida koji su se nalazili u produktima tog proizvoa a, ako se ne varam. Ina e, GHE ima veoma kvalitetno ubrivo za kultivaciju u hydro sistemima, ata mi je na planu isprobati iz njihove serije, je ovo, jer tra~im soluciju hydro kultivacije pomou bio ubriva, tako da bi to bilo dobro isprobati, ako ne onda u to koristiti u smart pot sistemu (autopot, samo potovi od tkanine i uz to airdome pumpa) ako mi ne uspije organski substrat u iduem grow pokuaaju :D, a i dwc projekat mi je otiaao malo u xxl verziju ato mi nije bilo u planu, prvo financijski treba pokriti troakove, a i treba se brinuti o tome, skoro pa full time job, i joa jedna meni vrlo bitna stvar, kultivacija u zemlji ( ak i kada se mineralna ubriva koriste) ima znatno bolji okus/miris a i potenciju, a tek kod full organskog uzgoja, kao ato @hazeri jednom re e, d~aba ti to kada imaa hedove od pola metra, no moraa staviti 1g u d~oju da se poateno navaria, a kod full organskog uzgoja ti je dovoljno i 0.3 da poginea :D Iako koristim razli ite trichoderme, mykorhize i bakterije specijalno za hydro sustave, i kojakve tamo enzime i humino kiseline koje baa pofino koataju, opet nije to to, po mom ukusu je kvalitet sasvim decent, ali nije sada kvalitet kao kod Sensija, pante ili hazerija, gdje aeer oblije hedove, gdje garant isto i terpeni izbijaju na sve strane, jedina dobit kod hydroa po mom mialjenju je XXXL urod, sve ostalo je decent.. no et isprobao sam, nau io sam dosta toga u brzo vrime, a usput mi je ostao i kvalitetan setup, tak ako budem ponovo se navario hydro furati, lahko instaliram to sve ponovno, no do tada ostajem na organskoj kultivaciji i pi im u nove avanture (auto smart pot organic).. Eh da i moj zaklju ak o mirisu/ukusu/potenciji izmeu hydro i organskog uzgoja ne izvla im iz 2 pokuaaja growinga u dwc-u, ve sam u VI`E navrata po holandiji i apaniji adio iste vrste sorti kultiviranih pod razli itim uslovima, i mogu prosto rei, zemlja pobjeuje..

avg 2018.

#3
monsanto najveci proizvodac GMO sjemena i pesticida i insekticida i herbicida za upotrebu na istima koji su vecinom karcenogeni i toksicni
StipaZMAJ

avg 2018.

#4
@420Florist WEEDetix ti je sve rekao. Ja cu samo nadodati da je plan Monsanta uci u kanabis industriju i totalno ju preuzeti, jer su shvatili koliki novac u istoj lezi. Htjeli su na velika vrata uci na europsko trziste tako sto bi kupili njrmackog farmaceutskog fiva Bayer, ali potpistivala se peticija (u kojoj sam sudjelovao) i vise od 7 milijuna europljana ju je potpisalo. Nazalost kako to biva u neoliberalnom kapitalizmu, samo su okrenuli plocu i na kraju je Bayer kupio njih. Veoma losa korporacija za covjecanstvo, kojoj je cilj preuzeti kanabis. Jer iako se biljka ne moze patentirati, sjeme i genetika nazalost moze... http://www.wakingtimes.com/2017/06/21/monsanto-bayer-maneuvering-take-cannabis-industry/
jopezgZMAJ

avg 2018.

#5
Hm,nisam znao da je Monsanto prvo htio kupit Bayer,nadao sam se da se Bayerovom kupovinom Monsanta nesto mjenja nabolje,al izgleda da sam se prevario...
StipaZMAJ

avg 2018.

#6
Bit ce Haz to da ces radit svoje sjeme u kucnoj izvedbi ako ne zelis genetski modificirano. Za Gavitu vise-manje, ali ovo sto se priprena u tihoj izvedbi na globalnoj sceni ne sluti na dobro. Naravno, nece se to desit sutra ali se priprema teritorij za to. Vidis da sve vise zemalja legalizira i neminovno je da ce kroz 20 god. 70% zemalja legalizirati. Ne zelim ja sad tu unositi neku paranoju ali to je realno stanje stvari. Kanabis industrija je ogroman kolac i takvi veliki igraci to nece propustiti. Zivimo u takvom svijetu, znas i sam, gdje se sve vrti oko brojki... Malo je mozda off topic, ispricavam se, ali ovo isto zasluzuje neku temu u pod forumu.

avg 2018.

#7
Haz, ja se ne sla~em s tvojom tvrdnjom. Umjesto da se borimo protiv takvih i bojkotiramo njihove proizvode jer svaka kupovina tih proizvoda je podraka tim istim koji nam nastoje napravit atetu.

avg 2018.

#8
Ovaj forum bi trebao biti meu prvima koji bojkotiraju takve proizvode ali na~alost to nije tako. Dijelom smo i mi sami krivi jer ne informiramo lanove dovoljno. Ja u se od sad pa nadalje buniti na svaki spomen monsanta i sli nih korporativnih ateto ina kad se spomenu na forumu. Edit: obrisat emo ovaj spam ali neke stvari treba izre i glasno i jasno da se uje. Edit 2: ne u brisat niata, mislim da ovakvi postovi moraju bit vidljivi na forumu. Ako kome smeta neka obriae, no problem.
HermicLEGENDA

avg 2018.

#9
Neka izadu na ulice samo 10-15 posto ljudi koji su bili vani i docekivali Vatrene sa svim tim nabojem i kazu ne... ma kakav monsanto ili vojska ili policija... toplo se nadam da ce taj balkanski zaostao mentalitet izumrijeti kroz dvije generacije i shvatiti u cemu je problem pa se makar 1 u zivotu svi slozimo oko samo 1 stvari a ta je da to NEZELIMO... neka se vrate u SAD i ostanu tamo gdje su pozeljni... moramo poceti drugacije gledati na sve to jer mi to necemo dozivjeti ali zasto ne bolje za svoju djecu... nije mjesto egoizmu i gledanju vlastite guzice...
StipaZMAJ

avg 2018.

#10
Ljudi, decki, cure, djevojke kako god tko se osjeca, naravno da se treba protiv toga boriti. Najmanje sto sam mogao napraviti jest potpisat peticiju sto sam i ucinio. Monsanto se nazalost nije zaustavio ali TTIP sporazum izmedju SAD-a i EU je za sada zaustavljen. To su nevjerovatno jaki lobiji sa ogromnom moci i novcem te ne prezu da gaze preko mrtvih do cilja. Jednim dijelom mi je to struka i zaposlen sam u tom sektoru i mogu vam reci da je Balkan iduci na redu. Bile su prije par godina poplave, ljudima opustosena zemlja i eto ti Monsanta "velikodusno" nudi sjeme kukuruza. Dalje, bivsi premijer RH Oreskovic dao u zakup 30 tisuca hektara slavonske zemlje sestrinskoj firmi Monsanta sa sjedistem u Saudijskoj Arabiji ili UAE sad ne znam tocno. Masa ljudi ne zna sto se dogadja i pomalo zo djeluje kao SF, ali to je jednostavno tako. Na redu je industrija kanabisa, a na malim ljudima je da se bore i udruzuju jer ako nisi pokusao dzabe sve rijeci..
hazeriZMAJ

avg 2018.

#11
i tu prica zavrsava drug...Sestrinska je kljucna rijec...a zna se desiti da ima netko i 5 sestara...i 5-oro brace....a da ne govorimo o stricevima,rodacima u Monte carlu,Kajmanskim otocjem..itd,itd...i sad bi ja trebao da se oko toga zabrinjavam...ejj drug moj:thumb: A mali ljudi kopaju po smecu,a prvi su kad treba kamenovati pedere...ili otic na ulice kad nogomet zavlada...koliko je ono bilo..pol miljona ljudi...a gladni...
StipaZMAJ

avg 2018.

#12
Napisat cu ja o Monsantu i opcenito o toj industriji kad se vratim s posla, sad sam nazalost sprijecen. Pa da se ljudi koji ne znaju, upoznaju o cemu se radi...

avg 2018.

#13
super malo opsirnije o gmo ,glifosatima i ostalim pizdarijama :D
hazeriZMAJ

avg 2018.

#14
Ponavljam svoju tvrdnju sad kad se otvorila tema. Mnogi se kunu u jedno,a rade sasvim drugo.Ti Panto si posten covijek i radis sto kazes:respect:takvih je na forumu 10-ak..ako... Mnogi ljudi osuduju,a kad im zaskripi pregaze svoje "moralne vertikale"jako brzo;) Slazem se da je Monsanto firma koja misli zaokupiti cijeli svijet.Ako ne "probiju"Evropu i proizvodnju sjemena Cannabisa...brzo ce oni naci alternativu;)neku sestru,brata po interesu.Oni koji odlucuju dali ce Monsanto doci,uzeti,shebati nama brane uzgoj i pravljenje ljeka.Takvi se prodaju za "dva otoka"na jadranu.I takve ljudi vole,njima se dive... Sve je stvar edukacije...
HermicLEGENDA

avg 2018.

#15
To je to hazeri... iskreno i ja mislim da nas je trenutno malo ali ipak svakim danom sve vise i vise... nemojmo odmah nas tri na prvu crtu obrane ali sto nebi udarili makar neke temelje pa kada dode vrijeme pitanje je dali ce nas faliti... :thumb: Pantagan moj idol...

avg 2018.

#16
Istina Haz, ali zato smo mi tu da upozorimo ljude da ne podr~avaju one koji nam nastoje uniatiti naa mali uzgoj lijeka za osobne potrebe u svrhu skupljanja profita na atetu nas i naaeg zdravlja.

avg 2018.

#17
Satanisti, svi odreda..

avg 2018.

#18
Ne bacajte djecake, oprasujte..:mario::Groweri su zadnja linija odbrane, pobrinite se za sebe i bliznje, oprasujte..:let: Na ulici se nikad nista realno nije promijenilo. Bojkot i pozitiva :respect:
prosto okoAMBASADOR

avg 2018.

#19
Ima odli na knjiga ako koga zanima . Enghdal : Sjeme unistenja Prepuna je informacija i poziva se na slu~bene dokumente. Nesto sam i provjeravao i sve stoji sto kaze. Ne znam, monstruozno je mozda prava rijec. Najvei problem je sto iza njih stoji ameri ka administracija,, odnosno oni su ta administracija. A kad zatreba oru~je, i ono je tu. Ne znam koji na in otpora je moguc, ali mislim da je proizvodnja svoje hrane, iz svog sjemena, i vutre, svojim gnojivom, i samim time biti zdrav, mentalno i fizi ki, najvei izraz neposluha ebenoj maaini
banovan240LEGENDA

avg 2018.

#20
Krosing Krosing zezanje do bola

avg 2018.

#21
Lova je motiv ,a zbog love se prodaje i rodjeni bubreg. Znaci idemo izmjeniti prirodu..sve ono sto je ona radila vise nije dobro! Monsanto ima rijesenje..imaju mikroskope i oni znaju dizajnirati gene..imaju znanje i lovu ,a znanje+lova= moc. Ljudska pohlepa ne bira sredstva!
H2O888LEGENDA

avg 2018.

#22
posto u trgovini nikad neznas sto kupujes,a sto se tice sjemena i zelje za necim domacim,kako znat jel GMO il nije..ako krenes u neki ajmo rec skrti organski uzgoj iz sjemena(GMO)?
prosto okoAMBASADOR

avg 2018.

#23
Nije problem. Par minuta na google i nades sto ti treba.

avg 2018.

#24
Kod nas u DE imaa kod "bio" produkata iz regionalne proizvodje etikete koje ozna avaju produkte da nisu genetski changed, tipa etikete: https://de.wikipedia.org/wiki/Gentechnikfrei#/media/File:Ohne_Gentechnik_logo.svg ... i joa par takvih etiketa postoji koje dodjeljuju te neke organizacije koje testiraju bio produkte na GMO, samo koliko je to real, i dont know.. Tj pitanje je dal iza takve organizacija ipak ne stoje ovi giganti :D Da je to tako lahko, eo ti primjer, postoji preko 15 000 vrsta paradajza, samo je 43 od njih dozvoljeno kultivirati i prodavati, barem u DE, ista situacija je i sa drugom vrstom povra, isto tako je zabranjena distribucija sjemena i tkd.. http://www.saatgutkampagne.org/ <- inace dobar sajt, kojeg pratim vec par godina (koga zanima, desni klik na sajtu i neka sei translatuje..) Zna i, ve zakonski ti od po etka zabranjuju, tako da se otvara bina i daje sloboda takvim gigantima da prodaju svoje genetski changed sjeme, i ti kao seljak si na kraju prinuen to kupiti jer ti ne preostaje niata drugo osim velike kazne..
prosto okoAMBASADOR

avg 2018.

#25
@420Florist Tamo si pa valjda bolje znas. Katastrofa. Samo, jesi li siguran da je zabranjeno proizvoditi za vlastite potrebe, a ne za prodaju. Ovdje mozes. Utipkaj u trazilici " razmjena starih sorti". Svake godine se odrzava bar 20 okupljanja u Hrvatskoj Ako je offtopic, isprike
StipaZMAJ

avg 2018.

#26
Buduci da je to veoma opsirna tema i mracne stvari u poljoprivredi i poljoprivrednoj biotehnologiji ne traju od jucer, pokusat cu to sazeto i razumljivo objasniti. Poljoprivredni sam tehnicar i radim u struci u jednoj znanstvenoj ustanovi koja se bavi oplemenjivanjem i genetikom strnih zitarica, naravno nisam u nikakvom laboratoriju ili tako nesto ali imam svakodnevni doticaj s ljudima koji jesu, dosta s njima pricam i cujem svakave stvari. Poljoprivredu veoma dobro poznajem, sto bi se reklo bajo sa diplomom, pa se smatram donekle kompetentim reci vam koju o grobarima poljoprivrede i biljnog svijeta uopce. MONSANTO KRATKA POVIJEST: Monsanto je americka multinacionalna kompanija poljoprivredne biotehnoligije sa sjedistem u Creve Coeuru, Missouri, SAD. Korporaciju Monsanto osnovao je godine 1901. u St. Louisu John Francis Queeny. Posao je zapoceo svojim novcem i kapitalom sto ga je stekao kao distributer bezalkoholnih pica, a kao naziv tvrtke odabrao je djevojacko prezime svoje supruge.Tijekom godina postala je omrazena zbog proizvodnje umjetnih sladila , insekticida, polikloriranog bifenila (PCB), pesticida i govedjeg somatotropina (rBST) . Proizvela je saharin koji je kasnije prodala Coca Coli. Saharin je specifican po tome sto nema nikakvu energetsku i prehrambenu vrijednost. Istrazivanja na stakorima (pacovima, pantaganama...::umirem:: ) tijekom 70-ih godina povezala su saharin sa rakom mokracnog mjehura. Zbog toga se sva hrana i pice moralo oznacavati posebnim naljepnicama na kojima je vidljivo prisustvo saharina, medjutim od 2000.g. naljepnice vise nije bilo potrebno posebno oznacavati buduci da su znanstvenici uocili da glodavci, za razliku od ljudi, imaju jedinstvenu kombinaciju visoke pH vrijednosti, visoku razinu kalcij fosfata i visoke razine proteina u mokraci zbog cega saharin brze unistava mjehure. Lijecnici jos uvijek upozoravaju trudnice da ne konzumiraju proizvode koji sadrze umjetne zasladjivace, no zbog uklanjanja naljepnica, taj savjet se tesko moze slijediti. 1944.g. Monsanto je poceo proizvodnju ozloglasenog DDT-a, vojska SAD-a ga je pred kraj rata intenzivno koristila radi kontrole malarije i tifusa medju vojnicima i civilima. Nakon rata DDT je postao dostupan masama te su ga poljoprivrednici pocelo obilato koristiti, ne znajuci ili ne zeleci znati kakvu opasnu supstancu bacaju u nasu dragocjenu zemlju. U narednim godinama proizvodnja se naglo povecala i posao pocinje cvasti. DDT je povezan s brojim bolestima: dijabetesom, astmom, ranim pobacajem, prijevremenim porodom i niskom porodjajnom tezinom. Profesionalna izlozenost u poljoprivredi i kontroli malarije je povezana s neuroloskim stanjima poput Parkinsonove bolesti. Rachel Carson, americki biolog, je 1962. godine objavio knjigu Silent Spring . Proucavao je primjenu DDT-a i ispitivao logiku oslobadjanja velike kolicine kemikalija u okolis te njihov ucinak na ljudsko zdravlje i eko sustav. Knjiga je uzrokovala javnu kampanju zbog kojeg je primjena DTT-a zabranjena u SAD-u 1972. godine. Stockholskom konvecijom 2004. godine primjena DDT-a je zabranjena u cijelom svijetu. Monsanto je 1935. godine preuzeo tvrtku Swann Chemical Company, tadasnjeg velikog proizvodjaca PCB-a. Ta kemikalija se nasiroko koristila kao dielektrik za rashladne tekucine u transformatorima, kondenzatorima i elektromotorima. Toksicnost PCB-a je bila poznata prije prve komercijalne proizvodnje kroz istrazivanja 1930-tih. Medjutim rezultati istrazivanja su odbaceni pod izlikom da su razine toksicnosti zanemarive. Slicno kao i kod DDT-a, PCB izaziva ozbiljne, potencijalno smrtne zdravstvene probleme od kojih je veoma vazan rak jetre. Nerodjena djeca su se nasla pod povecanim rizikom od promjene spola u utrobi, gdje dijete ne razvije spol odnosno postane interseksualno. Prije nego sto je Kongres Sjedinjenih Americkih Drzava zabranio domacu proizvodnju 1979. godine, Monsanto je vec proizveo 99% svih PCB-a koje koristi americka industrija. AGENT ORANGE (Proizvod zbog kojeg americki Kongres i vlastodrsce treba objesiti zbog veleizdaje i trovanja covjecanstva) Agent orange je herbicid/defoliant koji se prvenstveno koristio kao oblik kemijskog ratovanja tijekom rata u Vijetnamu. Monsantu se je "jednostavno dogodilo" da je bio jedan od dva najveca proizvodjaca ovog smrtonosnog oruzja. Agent Orange je odgovoran za vise od 400.000 smrtnih slucajeva i 500.000 urodjenih mana s vise od milijun ljudi koji pate od nekih vrsta zdravstvenih problema. Problem Agent Orange-a je lezao u kontaminaciji dioksinom. Nesto sto je Monsanto ocito znao kada je prodao Vladi SAD-a za uporabu u ratu. Implikacije Agent Orange-a u Vijetnamu jos uvijek se osjecaju, jer je formalno sluzbeno ciscenje pocelo tek 2012. Sokantna napomena je da neke kemikalije u kojima se nalazi Agent Orange se jos uvijek moze naci u nekim herbicidima koji se koriste i danas.
StipaZMAJ

avg 2018.

#27
Super krave Monsanto je 1994. godine poceo proizvoditi još jedan kontroverzni proizvod; rekombinantni govedji somatotropin ( rBST ). Kemikalija rBST povecava prinos mlijeka u laktaciji krave. Istrazivanjima izmedju 2000. do 2005. godine „USDA National Agricultural Statistic” je anketom proizvodjača mlijeka zabiljezio da 17 % proizvodjaca koristiti rBST. Mlijeko iz rBST – tretiranih krava nije kemijski identicno standardnom mlijeku, rBST – tretirane krave sadrze povisene razine odredjenih hormona. Krave tretirane rBST imaju znatno vecu stopu mastitisa, upala tkiva dojke i cesce zahtijevaju antibiotike. Round up (herbicid) Roundup herbicid, takodjer poznat kao glifosat (o kojemu ce kasnije biti rijeci) glavna komponenta Monsantovog Roundup herbicida je najkoristeniji herbicid diljem svijeta. Stvoren je u 1970. kada je Monsanto osnovao svoj odjel za proizvodnju poljoprivrednih kemikalija, a RoundUp je bio tada njihov najcijenjeniji herbicid. Glifosat je povezan s rakom, pokazuju brojna istrazivanja, zbog svojih svojstava kao potencijalni endokrini disruptor – ova kemikalija ometa hormonalni sustav sisavaca. Ta ometanja mogu uzrokovati razvojne poremecaje, urodjene mane i kancerogene tumore. Aspartam Kao i saharin, aspartam je umjetni zasladjivac koji se koristi kao zamjena za secer u hrani i picima. Monsanto je povezan sa istim u 1985. godini kada je tvrtka bila odgovornu za proizvodnju aspartama. Aspartam se jos uvijek nasiroko koristi i moze se naci u prehrani, sokovima, jogurtu, gumi za zvakanje, umacima, muslima i još u mnogo toga. Dakle ljudi ovo su samo poznatiji slucajevi sa Monsantom, a buduci da na forumu ima i roditelja ili onih koji ce to tek postati evo malo informacija i s te strane. Buduci da su danas djeca bolesnija nego ikad namece se pitanje cemu je to tako, Monsanto tu ima itekakvog utjecaja. Dolazimo do zakljucka da su pesticidi za to itekako zasluzni. Razni tumori, autizam, urodjene mane, astma te ostale djecje bolesti i poremecaji su u stalnom porastu. Sad vec davne 1975.g. otkriveno je kako je jedno od 5000 djece bilo autisticno, 1985. jedno od 2500 djece, 1995. jedno od 500 djece, 2005. jedno od 166 djece, a danas ce jedno od svakih 68-ero djece razviti autizam. Autizam nije genetska bolest, nego je uzrok u okolisu (pesticidi, cjepiva, itd.) i na to se trebaju usredotociti istrazivanja kako bi se sprijecio ovaj eksponencijalni rast stope autizma. ” Kako bismo zaustavili povecanje stope autizma u svijetu vrijeme je da krivca pocnemo traziti u nasem okolisu.” – Irva Hertz-Picciotto, profesorica epidemiologije na Kalifornijskom sveucilistu. Dovoljna kolicina dokaza sada ukazuje da poljoprivredni pesticidi (medju raznim drugim toksinima) igraju veliku ulogu u brzom porastu stope autizma u posljednjih nekoliko desetljeca. Viša istraživačica s MIT-a dr. Stephanie Seneff radi na podizanju svijesti o ovim cinjenicama koje se jos uvijek ne uspijevaju probiti od mainstream medicine i medija. Sneff je prezentirala podatke koji potvrđuju korelaciju između porasta upotrebe Monsantovog herbicida Roundup (s aktivnim sastojkom glifosatom) na usjevima i rasta stope autizma. Ovo svakako daje istrazivacima puno materijala za razmisljanje s obzirom na drugo istrazivanje dr. Sneff koje pokazuje da su simptomi autizma jednaki simptomima trovanja glifosfatom. Iako istrazivanja pokazuju korelaciju ona ne dokazuju da je glifosat direktni krivac za porast autizma. S druge strane imamo dovoljno informacija i istrazivanja koja pokazuju da bi glifosat mogao biti jedan faktor (od mnogih) a dr. Sneff tvrdi da jest. Pesticidi su povezni s brojnim poremecajima i bolestima od Parkinsove i Alzheimerove bolesti do raznih tumora i autizma. Dr. Sneff takodjer smatra da su cjepiva koja sadrze zivu takodjer jedan od krivaca za autizam. Dr. Sneff ukazuje na cinjenicu da Monsanto tvrdi da glifosat nije otrovan (unatoc brojnim istrazivanjima koja pokazuju da jest), jer nase stanice ne obavljaju tzv. ”sikamat” sintezu. Ono što je vazno napomenuti da nasa crijeva doista obavljaju tu sintezu a ona je kljucna za opskrbu naseg organizma esencijalnim aminokiselinama (izmedju ostaloga). Zdravlje probavnoga sustava je od kljucne vaznosti za zdravlje cijelog tijela, tako da su ove stvari vrlo uznemirujuce. Dr. Sneff takodjer ukazuje na cinjenicu da unutar glifosata postoje i drugi sastojci koji imaju toksicno djelovanje. Da se covjek zapita, zar ne? Kako korporacije poput Monsanta mogu tvrditi da je glifosat siguran, unatoc svim dokazima koji upucuju na suprotni? Imajte na umu da je upotreba glifosata porasla za 1500 % od 1995. do 2005., te da se 12 milijuna litara koristi svake godine na vise od milijardu hektara. Cak je pronadjen i u uzorcima majcinog mlijeka i urina u ljudima sirom Europe. Glavni toksicni ucinci glifosata koje je utvrdila dr. Sneff su slijedeci: -Ubija korisne crijevne bakterije i potice rast patogena -Ometa funkciju citokroma P450 (CYP enzimi) -Uklanja vrlo važne minerale iz tijela (zeljezo, mangan, kobalt) -Ometa sintezu aromatskih aminokiselina i metionina što dovodi do manjka kriticnih neurotransmitera i folata -Narusava sintezu i distribuciju sulfata (Izvori: -https://www.naturalnews.com/048099_autism_glyphosate_Monsanto.html -https://www.collective-evolution.com/2014/12/20/what-parents-need-to-know-about-monsanto-by-2025-one-in-two-children-will-be-autistic/) Glifosat, sto je to? Glifosat je kemijski spoj koji se masovno koristi u proizvodnji herbicida – otrova protiv svih vrsta korova u poljoprivredi. Otkrio ga je John E. Franz 1973. On djeluje neselektivno na biljke cime ne raspoznaje korisne biljke od korova. Medjutim zbog njegovog neselektivnog djelovanja, lobi genetickog inzenjeringa promovira geneticko modificiranje korisnih biljaka, koje bi nakon toga bile otporne na ovaj vrlo jak herbicid. Kao i kod covjeka, glifosat se pronalazi i u krvi zivotinja, sto je dokazano na temelju znanstvene studije koja je vršena u 18 europskih zemalja. U momentu kada se treba obnoviti licenca za uporabu glifosata u Europskoj uniji, postavlja se pitanje utjecaja raznih lobija u Briselu. Komisija EU u prosincu 2017.g. je odlucivala hoce li gradjani europskih drzava i dalje biti izlozeni kancerogenim proizvodima Monsanta ili ne? Mozda bi bilo logicnije postaviti pitanje do kada cemo unistavati nasu hranu proizvodima koji vise stete, nego donose koristi. Europska Komisija je od tada do dana po treci put odgodila svoju odluku. Jer, kako navode, treba provesti dodatne studije o stetnosti. Sad sami zakljucite zasto EU odgadja odluku???? U internom dokumentu americke korporacije Monsanto, a do kojeg su dosli Knack i OneWorld, potvrdjena je veza između vrlo popularnog herbicida Roundupa (domaci Cidokor) i bolesti raka. Odmah nakon objave internih dokumenata tvrtke Monsanta u kojima su detaljno opisani nacini dezinformiranja javnosti o toksicnosti glifosata, javnost je konacno dobila neoboriv dokaz pogubnosti Monsantovog herbicida. “Roundup utječe na jednu od presudnih faza diobe stanica, a koje bi dugoročno moglo dovesti do raka. “, piše u internoj zabilješki Monsanta. Ovi dokumenti iz 2008. godine su obliku Power Point prezentacije. U prezentaciji se citira biolog Robert Bellé, koji već 2002. u Chemical Research in Toxicology upozorava na opasnost Roundupa. Iako je Svjetska zdravstvena organizacija već 2015. znala o kancerogenosti glifosata u Roundupu, europske agencije za sigurnost hrane (EFSA) i kemijskih proizvoda (ECHA) nisu uzimale u obzir ove činjenice, te su glifosat smatrale bezopasnim za čovjekovo zdravlje. Glifosat se i dalje nalazi u većini herbicida na tržištu. Genetski inzenjering (GMO) Lazi i obmane. Vrlo cesto mozemo cuti tezu da je genetski inzenjering samo neka vrsta vrlo naprednog unapredjivanja vrsta, nalik onome sto je covjek radio tisucama godina. Ali to je jos jedan od onih mitova koje industrija siri u javnosti. Znanstvenici americke Federalne uprave za hranu i lijekove (FDA), koji su se prvi susreli s tom novom tehnologijom, vrlo jasno surekli da se radi o drukcijoj tehnologiji i da ona sa sobom nosi drukcije opasnosti. Uzimaju se geni jednih vrsta i umecu u druge vrste, a ti se geni nikad na prirodan nacin ne bi nasli u njihovim organizmima. Dakle zdrava lokiga nam govori da u startu imamo razloga za sumnju, a kad je moje, vase i zdravlje cijele planete u pitanju moje osobno misljenje je da treba biti itekako sumnjicav. Prelaze se granice izmedju vrsta i to na vrlo grub i nasilan nacin, s mogucim stvaranjem potencijalnih genskih mutacija i kombinacija. Ocekivati da ce geni u tom organizmu funkcionirati na isti nacin kao u drugom organizmu nisu potkrijepljena nikakvim dokazima. Hoce li proizvesti drukcije proteine? Hoce li taj protein imati dodatne molekule? Hoce li on biti drukcije slozen? Svatko moze shvatiti bit tih tehnickih pitanja, jer taj odredjeni gen nikad nije bio dio nekog organizma, niti cijele strukture tog organizma koja nosi sve te gene vec je umetnut na umjetan nacin. To se tesko moze nazvati nastavkom prirodnog unapredjenja vrsta. Rijec je o istoj propagandnoj poruci kao sto je ona da će GMO-tehnologija nahraniti svijet. To su reklame, i kao sve reklame, nemaju veze sa stvarnim cinjenicama nego su tu radi profita. U medijima se cesto provlači teza da GM-hrana mozda i nije zdrava, ali ionako nista od onoga sto jedemo nije bas zdravo, a nema dokaza da moze ubiti ljude ili im teško nastetiti, pa zbog cega se njome zamarati više nego ostalim namirnicama. Koje uz to na sebi imaju više herbicida. U znanstveno-popularnim casopisima cesto ce se uociti i recenica da GM-hrana nikad nije nikoga usmrtila, sto je posve netocno. Tijekom 1980-ih oko pet do deset tisuca ljudi se razboljelo, a otprilike stotinu ih je umrlo zbog posljedica konzumiranja kontaminirane verzije dodatka hrani koji se zove L-triptofan. Radilo se o proizvodu samo jedne tvrtke, japanske, koja je proizvela GM-bakterije kako bi na ekonomicniji nacin proizvela taj dodatak hrani, a samo je rijedak skup od cetiri faktora omogucio da se nedvosmisleno ustanovi da je uzrok bolesti bio baš taj GM-organizam. Uglavnom, ta je tvrtka, proizvodeci tu GM-bakteriju, stvorila otrovne tvari, no kad je FDA pred Kongresom govorio o toj smrtonosnoj epidemiji, uopce nije spomenuo genetski inzenjering i tako je od javnosti opet sakrio informacije koje bi pomogle da se ustanovi da odgovornost za stotinu mrtvih lezi u genetskom inzenjeringu. To je primjer da se vec zbila ozbiljna smrtonosna epidemija povezana s genetskim inzenjeringom i da je skrivena od ociju javnosti. Istrazitelji su bili u mogucnosti to utvrditi zato sto je bolest imala cetiri karakteristike: bila je rijetka, izbila je na brzinu, bila je ozbiljna i dolazila je iz jednog izvora. Hoce li tisuce mutacija prouzrociti neke alergijske reakcije koje su mozda odgovorne za povecanja broja alergicara u SAD-u? Jesu li debljina i dijabetes, koji su dosegnuli strahovite razmjere, mozda povezani s genetskim inzenjeringom? Postoji toliko nacina na koji bi genetsko modificiranje moglo dovesti do ovakvih bolesti, ali ne provode se nikakva istraživanja u tom smjeru. Pitamo se vi i ja zasto, pa opet radi profita. Jednostavno GMO poljoprivreda je jeftinija i sa manje truda a radi veceg profita. Zasto bi ulozio u razvoj 100 dolara kad mogu 50. To sto ce ljudi otici u klinac, a boze moj pa napravit cemo nove isto genetskim inzenjeringom. Profit, profit i samo profit... Istina je da je postupak genetskog inzenjeringa prepun nepredvidivih nuspojava. Istrazivanjima je pokazano da dodavanje samo jednog gena moze prouzrociti stotine ili tisuce mutacija DNK. Jedno drugo istraživanje pokazalo je da, doda li se svega jedan gen u DNK, pet posto gena mijenja svoju razinu izrazavanja. Postoje i mutacije odmah oko mjesta ubrizgavanja gena, postoje i geni koji se mogu potpuno ukljuciti ili iskljuciti. Moze doci do cijelog niza nepredvidivih nuspojava za koje nitko nece saznati jer znatnu vecinu istrazivanja o genetskom inzenjeringu provodi industrija. Uz sve navedeno, nikad se ne spominju iskustva zemljoradnika diljem Sjeverne Amerike koja opisuju sto se dogadja kada zivotinjama ponude da biraju izmedju genetski modificirane i genetski nemodificirane hrane. Zivotinje uglavnom jedu iskljucivo genetski nemodificiranu hranu. Farmeri su krave dovodili u staju u kojoj su se nalazila dva korita, s genetski modificiranom i genetski nemodificiranom hranom. Krave su prvo dolazile do korita s genetski modificiranom hranom, pomirisale su je, podigle glavu, pogledale drugo korito i otisle do njega. Pojele su svu hranu, otisle do genetski modificirane hrane, pomirisale je i zatim otisle. Ovo djeluju kao price iz crtica, zato mnogo ljudi i ne vjeruje. Dogodilo se to sa svinjama i kravama. Utvrdili su da guske, stakori, misevi, lososi i rakuni, svi vise vole genetski nemodificiranu hranu. Kad je radjeno istrazivanje s GM-rajcicom, stakore se moralo prisiliti da je jedu. Na kraju je utvrdjeno da je nekoliko štakora imalo krvarenje u zelucu, 7 od ukupno 40 stakora uginulo je u sljedeca dva tjedna – a GMO rajcica je dobio odobrenje za uzgoj i plasman na trziste. Sjevernoamericki znanstvenik dr. David Suzuki je rekao: „Ako ijedan znanstvenik ili političar tvrdi da je GM-modificirana hrana sigurna, onda je on ili krajnje glup ili laze. Te tvrdnje nisu tocne“. Osoba koja kaze da je GM-hrana sigurna u najboljem slucaju ne vodi racuna o cinjenicama ili ih ne zna. 99 posto GM-usjeva su soja, kukuruz, pamuk i uljana repica, a dolaze iz cetiri zemlje. Bilo je pokušaja da se to prosiri i na druge zemlje, ali su pod pritiskom potrosaca najveći europski proizvodjaci prehrambenih proizvoda u travnju 1999. godine rekli da ne zele GM hranu. Pitanje je je li je moguće izbjezi. Primjerice, u Brazilu, koji je izvor genetski nemodificirane soje, dopušteno je i sađenje GM-soje koja moze kontaminirati okolis. I mada je, prema procjenama Jeffreya Smitha, biotehnoloska industrija od 1970-ih do 2005. godine izgubila 45 milijardi dolara (samo 2004. godine izgubila 6,4 milijardi dolara) ne uspjevsi uvesti GM-psenicu niti stvoriti program za poboljsanje zdravlja ljudi, pitanje je o cemu ta brojka govori. O tome da GMO-industrija propada ili o tome da je rijec o vaznom strateskom projektu ciji znacaj nadilazi ekonomsku ucinkovitost? Cijela industrija GMO-a mogla bi se urusiti pomocu jednog opceprihvacenog (dakle od vlada i medija) istrazivanja koje pokazuje negativne ucinke. Zato su Monsanto i drugi proizvodjaci potpuno korumpirali vlade i dio znanstvenika, nastojeci ih koristiti za uvjeravanje gradjana da prihvate nepozeljne i nepotrebne GM-organizme u prehrani. Jer sto ljudi budu vise znali o GM hrani, to ce joj manje vjerovati i beskompromisnije joj se odupirati. Vec sam pisao danas da Monsanto ulazi u kanabis industriju i to je cinjenica i postavlja se pitanje kako se mi mozemo tome oduprijeti. Ima puno nacina ljudi, ne treba reci ja tu nista ne mogu jer od pojedinca krece promjena, nikad masa ljudi nije gurala covjecanstvo naprijed vec pojedinac koji je u pocetku bio lud a kasnije opceprihvacen. Nase je da se informiramo, pratimo, virimo ispod povrsine. Npr netko je rekao da nije znao da Bayer kupuje Monsanto a to je bila najveca kupovina u povijesti kompanija. Internet nam je dan da blejimo, ali i da se informiramo i to je prvo oruzje koje su nam dali a koje ce im stati na kraj. Danas se informacija vise ne moze drzati dugo u tajnosti. Ljudi kupijte na pijacama/trznicama od ljudi koje poznajete, nemojte jesti gluposti iako su vam fine. Zivotne navike i navika opcenito su nas mac iznad glave. Ako mozete imajte svoju bascu/vrt, nije izlika u gradu sam pa ne mogu. Odvuceni smo od prirode i otudjeni, unistavamo ju sto svjesno sto nesvjesno. Educirajte se uo breedingu, procitajte koju knjigu ili na internetu clanke. Pa danas svatko moze imati svoje sjeme nema tu puno mudrosti samo treba imati volje. Zamislite kroz par godina razmjenjuje se sjeme napravljeno od ovog kolektiva ovdje ima u svijetu kanabisa masa takvih primjera. Takvim akcijama se staje na kraj ovakvim profiterima naustrb naseg zdravlja. Nisam ja protiv cijepljenja, ali da se cijepimo nasim cjepivima, a ne nekim treceg razreda sa masu nuspojava namjenjene zemljama treceg svijeta a koji se moraju prodati radi profiti. Nisam ni protiv kemije, naprotiv ona je dio prirode, ali da se koristi odgovorno i ciljano, sto je dokazano moguce i nije stetno za biljke i bilo kakve organizme. Primjetio sam i da puno ljudi na forumu o kemijskim sredstvima ne zna puno ili gotovo nista. Pitajte ljudi koliko mogu pomoci drago ce mi biti. Zapamtite ako niste sigurni uvijek stavite manje jer lakse je ponoviti tretman nego vracati unisteno. Kad kupujete kemiju i s njom ste u doticaju procitajte onaj papiric iza ne budite lijeni. Ako ne znate izracunati, pitajte, odgodite tretman za sutra. Promjena krece od nas samih nece ju nitko drugi za nas pokrenuti. Budi promjena koju zelis vidjeti. Naravno da je kanabis industrija privlacna takvim ljudima, pa ti ljudi su i donijeli zakone da ju proglase losom, ali kako se mijenja svjetska scena i ekonomija dosla je i nasa biljka na red. Odjednom vise eto nije droga, trend u svijetu je da se legalizira. Proucite to dugorocno i njihovim razmisljanjem. Za 20 god kod Todorica u konzumu 5 grama marihuane 249,99, a distributer neka firma kojoj je zapravo Monsanto vlasnik sa genetski modificiranim sjemenom. Nisu to nerealne price to je jednostavno kapitalizam i profit. Monsanto i slicne kompanije (a sve su pod njegovom cizmom) su veoma lose za nas, a Nadam se da ce tekst nekome pomoci i ljudima koji nisu znali neke stvari da vide kako to ide. Ovo mi je prvi veci tekst na forumu pa nemojte sta zamjerit kak bi se reklo...;) Sazeo sam koliko sam mogao iako tu jos ima puno toga za reci, ali ja sam uzeo neke odrednice za koje mislim da su vazne. Predlazem da ova tema postane generalni info o genetskom inzenjeringu na hrani i biljkama pa da se nadopunjuje kao izlaze nove informacije. Svako vam dobro svima zelim, budite pozitivni i volite, a onda ce doci i zdrav razum i dobre odluke.

avg 2018.

#28
Kapa dole Stipa, ina e "Za 20 god kod Todorica u konzumu 5 grama marihuane 249,99, a distributer neka firma kojoj je zapravo Monsanto vlasnik sa genetski modificiranim sjemenom. " Sjetit e mo se mi tvojih rije i za 20 godina :D
.i.ZMAJ

avg 2018.

#29
sve si reka, profit nas fino vodi u totalitarnu distopiju, ono tipa bladerunner, potpuni opoziv...

avg 2018.

#30
Ma njima je profit osiguran davno, baa ih zabole za novac toga imaju na pretek, mo je ono na ata su se lo~ili, na ata se lo~e i na ata e se lo~iti, mo u svakom smislu te re i, pa i u materijalnom ali to je reaeno, nema brige, malo je te~e "reaiti" ostale stvari koje podrazumevaju apsolutnu mo.. Tako nekako..

avg 2018.

#31
"Monsato- proizvoa bolesti" sam spomen tog imena jeza...kao neato okultno i zlo, svaka cast Stipa na trudu,neke stvari sam znao,neke ne,ali brine to ato se ~ele ugurati u industriju kanabisa,..dapa e,ju er kad sam itao raspravu tu na forumu ostao sam mialjenja da smo mi prebrzo zaletili se i naivno povjerovali kako vec nije odavno uaao preko neke sestrinske tvrtke, mozda i growamo njihovo sjeme a da ne znamo. Edit. Izgleda da su groweri medu zadnjim crtama obrane i stoga bi bar mi trebali ato viae sebe osvijestiti i potruditi se to prenijeti na druge,stalno naglasavat ovu temu koja sigurno ne smije potiho proci i tako im olakaati,dobiti rat je bitno,ali bitku po bitku
waynejohnAMBASADOR

avg 2018.

#32
Ovo je za sticky Stipa :respect: Baa sam se i ja zapitao isto itajui sve ovo...mo~da ve uzgajamo to isto sjeme a da i nismo svjesni toga

avg 2018.

#33
vjerovatno jos ne uzgajamo jer monsanto preferira kulture koje se masovno sade na plantazama i poljima te njihove sorte uvjek se prodaju uz napomenu da se koriste takoder preparati koje isti monsanto ili neka sestri brati firma proizvodi njihova prica i je da su njihove biljke otporne na te otrove koji pobiju sve oko sebe al sigurno da se vec guraju u tu pricu pogotovo kad po svjetu sve vise i vise legalizacije i masovne sadnje u svrhu prodaje zato ljudi cuvajte stare menke i genetike radite banku sjemena osvjezavjte banku sjemenki jer ko zna sta nam buducnost donosi :D
StipaZMAJ

avg 2018.

#34
Ne sijemo njihovo sjeme jos uvijek to je sigurno. Napisat cu navecer malo detaljnije o njihovom utjecaju u kanabis inustriji posto sam najmanje o tome pisao. Ali da s jedne strane preko velikih tvrtki ulaze u tu industriju to je sigurno. Bas cu vam izvuci preko kojih firmi i kako Monsanto to radi i sto kazu celni ljudi u nasoj industriji o tom problemu. Sad odoh u svoj komad raja, u obilazak svojih ljubimica...uzivajte.

avg 2018.

#35
Definitivno @WEEDetix ,ti imas startnu prednost jer si stekao iskustvo u breederingu da bi mogao svoj seedbank imati,"weedix genetika",ali definitivno bi svaki groweri koji voli ovo ato radi i cjenik biljku kanabisa,trebao bi u svoj hobi u plan growa sto cesce uklju iti i po par biljki samo radi skupljanja polena,sjemena,za krizanja i sli no,mozda planirati u svakom growu skinut s svake biljke nesto .s ove puleni,ovu kri~at,itd..npr,zasadio sam 4 straina,sad u plan treninga ubaciti nesto tipa "seedbreed" s svake uzet na ovaj ili onaj na in nesto od gena,..mislim ovo ozbiljno osobno pocet radit prvim sljedeim growom,ukratko ono sto je weedetix davno poceo,trebali bi pocet kopirati i tako kroz godinu dana se osigurati sebi za sjeme za iduci 5god dok ne vidimo dokle je to doslo,a u slu aju da mosatov plan(koji je po mnogima samo teorija urote),zaista zazivi nao igled,pod svaku cijenu se boriti da nitko tko treba ljek nije primoran narucit s seedbank vec mogunost da ovdje oboljeli dobiju GMO free sjeme..ali biti Ce to borba protiv vjetrenja a,dovoljan je u outu 1 GMO polen da zaluta u homemade seed i piai poraz. Ovo je tema koja bi svakako trebala dobiti puno vise mjesta u medijima,a znamo za koga javni mediji rade tako da bar ovdje mi imamo prostora stalno isticati ovaj problem,gurati ga u teme i rasprave tako da bi se ljudi sto bolje osjetili i mozda tako osjete potrebu nesto poduzet,svaki oblik borbe protiv ove bolesti je pozeljan, kad normalna osoba koja nije gonjenja nekim privatnim interesima procita ovaj od @Stipa post,vidjet Ce da u svakoj recenici jasno stoji kako je monsato- rasadnik zla i gdje je god bio prisutan izazvao je nova oboljenja i epidemije i sijao smrt iza sebe,doslovno treba preuzeti stvari u svoje ruke i ne predavat se unaprijed jer smo toliko duzni nasoj djeci,bar da im ostavimo nadu. Mene ovo jako ljuti jer sam dobro upoznat s problematikom ali nisam stru an,ato viae prostora treba dat ovoj temi,moje mialjenje

avg 2018.

#36
postoji problem kod toga da bi gmo sjeme prasilo nase biljke a to je prvo uvjek mozemo saditi in i drugo monsantu nije u cilju da njihove biljke daju potomstvo jer njihovo sjeme izlazi iz labosa poanta je da potrosac svake godine kupi novo sjeme i sve za njegov uzgoj pa je i to razlog zasto cak peludi gmo biljaka znaju bit u velikom broju slucajeva inertni tj neaktivni sterilni i nedaju dalje potomstvo ....

avg 2018.

#37
Da ali neemo "uvijek svi saditi in" ,takoer nije tu rje samo o sjemenu vec i o ostaloj opremi,ako su uzeli "gavitu", breedera sjemena(jednog od sve uglednijih),kao i gnojiva,tako ce njihovi pesticidi ubijat sve zivo sto napada kanabis u zivotnom ciklusu, napraviti e 100%preparat protiv bui i sl., Kako vrjeme bude odmicalo groweri sigurno nee ostati dosljedni u borbi,bar 90% njih..sadit e se u njihovu zemlju jer je najbolja,imat e naveo yield,najvei %thc,najkrae cvjetanje i sl..ovaj post e ostat zapisan i vjerojatno nece bit sve tako ali mozda bude i gore,pa pojavit e se njih joa monsato- breedera,povijest nas u i tako,tr~iate diktira sve,a najgore e bit ako mi budemo zadovoljni ato je velika vjerojatnost jer svi danas gledaju viae ,brze ,bolje.. isto sumnjam bas zbog Stipa posta da je njima samo lova u pitanju pa da e radit isklju ivo sterilni pulen,to bi bilo super ali ako budemo vjerovali u to onda smo vec izgubili.."monsato- u industriji kanabisa " je po meni "pocetak kraja",volio bi da grjesim i da me buducnost demantira ali ne miriae na dobrom nikako. Imaju oni druge interese"industrija raka", je prije ono cime se oni bave,stvaraju i izvoze karcinom,igraju se Boga,a nikad,nitko ,kad se pokusali igrat Boga nije dobro zavrsilo za covjeka.. isprike na dugim postovima i ako izlazim u off topic, ali ovo me vec par dana jako nervira i mislim da ovo nikako nije nesto o cemu treba autit! Sad su Bayer i Monsato- jedno,imam osjeaj da bi moglo izai ubrzo nova "neovisna"medicinska istra~ivanja o atetnosti kanabisa...
StipaZMAJ

avg 2018.

#38
Bayer (nacisticka tvornica smrti), Monsanto i ulazak u industriju kanabisa!!! Unazad par godina, kruze glasine o Monsantovom ulasku u kanabis industriju, gdje ima dima ima i vatre, posebno na multi korporacijskoj sceni. Jos tamo 2013. pocela su suskanja kako ce Monsanto kupiti najveceg farmaceutskog diva Bayer, onda je brze bolje Obamina administracija pokrenula Trans Atlanski sporazum o slobodnoj trgovini (TTIP), sto je znacilo slobodan ulazak Monsanta na EU trziste i odrijesene ruke. Zakoni su se uzurbano pripremali, diplomate sastajali, ministri vanjskih poslova putovali jedni kod drugih ali sve u laganoj tajnosti kako bi se to sto ljepse proguralo. Tu na scenu nastupa Wikileaks i objavljuje tajne prepiske izmedju SAD-a i EU, te se europska javnost dize na noge sa peticijom protiv sporazuma (TTIP). Peticiju je online potpisalo, ako se ne varam, malo vise od 7 milijuna Europljana i cijela stvar je postala sve samo ne tajna. Vlastodrsci nisu mogli nista drugo no raskinuti sporazum u pripremi, jer bi u protivnom to sigurno izazvalo masovne demonstracije i tko zna u kojem bi to sve smjeru odvelo. Europa je tada vec bila jako uzdrmana ilegalnom intervencijom u Libiji, a rat u Siriji je bjesnio, tako da im u ocima gradjana nije trebao jos jedan fijasko. Buduci da je sve propalo, na scenu stupa neoliberalni kapitalizam i slobodna trgovina na medjunarodnoj sceni a ona se odnosila na kupnju i prodaju kompanija. Lukavo su se dosjetili mocnici i smislili plan. Zasto Bayer nebi kupio Monsanto i tako usao na europsko trziste. To nam nitko ne moze zabraniti, to su temelji ekonomije, jedna korporacija kupi drugu. Tako cemo napraviti pa cemo kroz godine progurati zakon o GMO dok se bura malo ne stisa, javnost ima kratko pamcenje sto se dokazalo nebrojeno puta. Tako je Bayer ostvario najvecu kupnju otkad trziste dionica funkcionira i kupio Monsanto za 66 milijardi dolara. Veze izmedju Bayera i Monsanta nisu stare nekoliko godina te one sezu gotovo stoljece unatrag. Obje kompanije su ipreplele svoje interese u velikim ratovima kada su radile za naciste odnosno vladu SAD-a. U biti Bayer je poceo kao zloglasni IG Farben, a tada su proizvodili plin i kemijsko oruzje za 3. Reich i tu stekli moc i novac. Dok je Monsanto radio svakojake otrove za SAD i vjerovatno je tako i dan danas. Poslije 2.svj. rata IG Farben se raspao i podijelio na vise drugih kompanija a neke od njih su BASF, Hoeschst, i Bayer. Uskoro poslije Nurnberskog procesa (sudjenje nacistima poslije rata) 24 Farbenova kljucna covjeka su osudjeni za zlocine protiv covjecnosti. Sad mislite pravda je zadovoljena kad ono tropa. Ti isti ljudi, lezali su u zatvoru samo 7 godina, a poslije toga su pusteni i zauzeli su kljucna mjesta u nadzornim odborima, pogodite koje firme???? BAYERA!!! Oni koji nisu zaposleni u Bayeru njih su zaposlile vlade Britanije, Rusije i SAD-a da rade za obavjestajne sluzbe i sudjeluju u akciji kodnog imena Operation Paperclip. "IG (Interessengemeinschaft) " Udru~enje zajedni kih interesa ": IG Farben korporacija uklju uje BASF, Bayer, Hoechst i druge njema ke kemijske i farmaceutske tvrtke. Kao ato dokumenti pokazuju, IG Farben je bio blisko povezan s ljudskim eksperimentalnim zlo inima koje je po inio Mengele u Auschwitzu. Njema ka organizacija za nadzor, GBG mre~a, u posjedu je brojnih dokumenata koji dokazuju aktivnosti sadaanjeg Bayer Pharmaceutical. "- Savez za zaatitu ljudskih istra~ivanja (Alliance for Human Research Protection ) Monsanto i Miracle-Gro imaju duboke poslovne veze Pozivajuci se na Big Bud magazin Monsanto i Scotts Miracle-Gro imaju jako dobre poslovne veze i plan im je preuzimanje industrije kanabisa. U stvari Miracle-Gro posjeduje kompaniju po imenu Hawthorne koja je do sada kupila respektabilna imena u svijetu kanabisa, a to su General Hydroponics, Gavita i Botanicare. Druge hydro kompanije oglasile su se u javnosti da su i nima stigle ponuda od Hawthornea da im prodaju trgovine i shopove, no kad su ponude odbili ovi su rekli da su u stanju kupiti cijelu kompaniju kao sto su to ucinili sa 3 gore navedene. Jim Hagedorn celni covjek Miracle-Gro, izjavio je da ploanira uloziti pola milijarde dolara kako bi preuzeo jos neka vazna imena kanabis industrije. Mnogi celni ljudi velikih imena kanabis industrije upozoreni su da bi se ovo moglo desiti i polako shvacaju sto to znaci za cijelu zajednicu a ne samo za njihove kompanije. Medju njima je i glavni covjek te osnivac Advanced Nutrientsa, Michael Straumietis, koji je upozorio da je Bayer razvio duboke poslovne veze sa GW Pharmaceuticals koji je vodeca kompanija u Velikoj Britaniji sto se tice medicinskog kanabisa i imaju vlastitu genetiku medicinskog kanabisa. Logicno je zakljuciti da to moze znaciti prodor GMO sjemena preko te tvrtke sto se tice UK. Zakljucak Lako je moguce da Monsanto zeli preuzeti monopol u industriji kanabisa kao sto su to ucinili sa kukuruzom i sojom. Uz pomoc ljudi na kljucnim pozicijama, posjedujuci veliku moc i novac to uopce nije bezazlen zakljucak. Shvatili su da je marihuana cudesna biljka i lako je moguce da preotmu banke sjemena, genetski materijal i prava na odredjene genetike. Ali nije sve tako sivo, tome se treba i moze oduprijeti. Prvi korak je da se pocnu bojkotirati navedene tvrtke, da se pocne praviti i cuvati vlastita genetika jer to bar nije tesko i sjeme se moze dugo skladistiti u idealnim uvjetima. Podrzavajte one kompanije za koje ste sigurni da nemaju veze sa gore navedenima. Na kraju krajeva moc je u nasim rukama jer mi smo krajnji kupci i korisnici i bez nas, nema profita i manipulacije!!!

avg 2018.

#39
Msm da bi im najveci pogodak bio kada bi otkupili Green House Seeds firmu, po mom misljenju su oni jedini "giganti" na polju breedinga i samog cuvanja genetike strejnova u zadnjih 20 godina.. Daj boze pa da Arjan ne bude toliko pohlepan..

avg 2018.

#40
Ovo o emu piaea Stipa na tragu je mojih sumnji i strahova koje sam ranije spomenuo,isto tako pestimist no vidim budunost ali vjerujem da bitka iako teak,nije unaprijed izgubljena ali trebat Ce velika strast i ustrajnost da ne dopustimo da s vremenom ne izgubimo prirodne resurse sjemena i ostalog..bojim se da bi joa neke stvari koje sam napisao a koje zvu e crno,mogle biti istina.. treba dizat glas i biti dosljedan u tome

avg 2018.

#41
ma to o cemu stipa prica se u sjeni vec dogadja to je sve stara prica na nasim podrucjima monsantovi pesticidi i herbicidi se na nasim prostorima trose jos od sedamdesetih godina nakon poplava proslih godina na podrucju hrvatske srbije i bosne sta mislite ko je djelio besplatno sjeme i kulture monsanto naravno ima jedna izreka a ta je "There is nothing new under the sun " viselbloweri ili zvi~daci na nasi vec godinama govore o ovom a i mnogim drugim tamnim projektima koji su tu da odrze porobljavanje ljudske rase ..
StipaZMAJ

avg 2018.

#42
@420Florist Zbam da si fan GHS-a i postujem to, daleko su oni od najbolje genetike i najvece banke. Jest da su zasluzni za mnogo toga ali uz Arjana ae vezu i mnoge kontroverze. Postoje indicije a neki idu toliko daleko da govore kako imaju dokaze da je sudjelovao u namjestanju High Times kupa. Ne znam koje tocno godine, morao bi potraziti. GHS ima odlicnu reklamu i on je prvi milijunas u svijetu kanabisa, neosporno je da su zasluzni za pocetke ovakve scene kakva je danas. Pronovirali su nasu biljku i priblizili je ljudima, ali Arjan je zasluzan za to da nikad necemo znati tko je zaaluzan za WW, neke genetike je izgubio, bespovratno unistio itd... Jos jednom, to je moje misljenje i nemoj se uvrijediti. GHS ima impresivnu rolu u svijetu kanabisa ali nije jedini.
StipaZMAJ

avg 2018.

#43
Slazem se WEED s tobom. Ja sam ovo napisao jer mi je pruzena prilika, pa tko ne zna da vidi o cemu se radi. Masa stvari se dogadja i ljudi se sve vise bude, ali ima i onih koji misle da je to neki privid i iluzija.

avg 2018.

#44
Ne vrijedjas ti mene nista, ali da nije bilo pokojnog Franco Loje, GHS ne bi bio tu gdje sada jeste, i on je za mene legenda, Arjan je samo dobar u marketingu, i okupio je oko sebe prave ljude u pravo vrime da obavljaju njegov posao.. To dal imaju najbolju genetiku, buraz oni imaju u svojoj banki veliki broj tisua landrace sorti na kojima tek treba raditi i tkd.. A sve to sa zaslugom Franco Loje, naravno ne ~elim ih stavljati u top 3 pored dark horse genetics, ali pored main stream seed banki, ghs su po meni jedni od boljih.. A i teako je danas i rei ko ima najbolju i naj istiju genetiku, kada su danas boga i oca hibridisirali.. jbga, doi e vrime kada e biti naaa draga biljka legalna, pa e mo se meusobno aerati genetike i sorte, pogotovo msm da bi panta i weedetix sa ovog foruma bili daleko meu prvima sa znanjem o breedingu i tkd..
prosto okoAMBASADOR

avg 2018.

#45
@WEEDetix Ima vise pristupa. Ta tehnologija o kojoj govoris se zove terminator. Ima i traitor. Biljke razvijene tom tehnologijom mogu uspijevati samo uz kemikalije koje mozes nabaviti samo od te kompanije. Npr. Bit Ce otporna na neke bolesti samo ako dobije dozu necega. Ili da joj za prelazak u drugu fazu razvoja treba opet neka druga doza... Ima tvrtka Epicyte koja je razvila kukuruz koji djeluje na plodnost kod ljudi. Od zena koje boluju od imunosne neplodnosti uzeli gen koji stvara antitijela i ubacili u kukuruz. Nexe im smetati kad oprasi zdrav nasad. Jebote koje zlo. Stvar je u vladanju. Jos je Henry Kissinger rekao nesto u stilu ko vlada naftom, vlada zemljama, a ko vlada hranom vlada ljudima. A on je dio tog paketa, Rockefeller, Krupp... Prakticna eugrnika je njihova ideja. Ma ne znam, zlo mi je od svega toga

avg 2018.

#46
uvanje svojih sjemenki,nakon 5 godina sadnje vlastitog povrca mogu reci da sada imam svoje vlastite paradajze,krastavce,rukolu,krastavce i sjemena drugih. O ito cu morati raditi i sa vutrom. Boli me dupe za neke tamo korporacije,mogu me poljubiti tamo gdje sunce ne sja.

avg 2018.

#47
ako se mogu nadovezat, takodjer podrzavam borbu protiv te odvratne korporacije. novinarka i autorica carey gillam je posvetila svoje vrijeme u borbi protiv istih, nazalost puno ljudi ne zna za nju, za one koji zele znat vise https://www.facebook.com/CareyGillamAuthor/ mislim da nam treba vise ovakvih ljudi koji su spremni ici all-in u borbu, nazalost ovo je david vs golijat i tesko je naci lijek za pohlepu ali najmanja stvar sto mogu napravit je podrzat carey i razglasit to sta radi

avg 2018.

#48
https://www.24sata.hr/news/monsanto-vrtlaru-mora-platiti-289-milijuna-dolara-odstete-585774
hazeriZMAJ

avg 2018.

#49
"porotnici su odlucili da je Monsanto dijelovao zlonamjerno"...i daju bolesnom covijeku 300 miliona dolara.Eto,tu se vidi ta njihova "politika".Ne Monsanta vec suda jer su takvu kompaniju odmah trebali zabraniti...Ejjj..pa covjeku su zdravlje uzeli i oni jos rade..Novcana kazna...he,he..kad sam imao "visak para"uvijek sam govorio..boli me uvo,nek pisu kazne za brzu voznju,posjedovanje Trave,samar i ostale gluposti..Hocu reci..udaraju po depu "rupu bez dna",a ljudi umiru..bem ti takav svijet...

avg 2018.

#50
https://www.agromedia.rs/agro-teme/organska-proizvodnja/poljoprivreda-bez-pesticida-ipak-je-moguce Aleksandar Bulovi, Poljoprivreda bez pesticida - da, mogue je!.

avg 2018.

#51
http://croative.net/wp-content/uploads/2017/03/lista-monsanto.jpg Lista firmi s kojima " posluje" mosanto.https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ca/Aerial-herbicide-spray-missions-in-Southern-Vietnam--1965-1971.jpg i Vijetnam nakon rata.

avg 2018.

#52
Ova lista u prvom linku...jel mogue,da li je to nedvojbeno ili ??:eek::(?

avg 2018.

#53
https://monsanto.com/company/monsanto-growth-ventures/ https://monsanto.com/company/media/q/is-monsanto-working-on-a-gmo-cannabis-strain-if-so-why-did-monsanto-play-a-role-in-the-2017-california-wild-fires-due-to-competition/ ,ovo je s njihove stranice , zbog aume podataka teako je izvui neato vjerodostojno sa interneta.

avg 2018.

#54
ja cu reci samo da odavno ne zvacemo zvakace gume koje su pune gume i mikroplastike,ne pijemo coca colu koja sadrzi kancerogene stvari i ostale slicne proizvode, ne gledamo tv, plodove zemlje koje su cista reklama beyera i ostalih,pa kad samo pogledate one reklame u to vrijeme... da se ispovracas! sve je nekako povezano s njima od jela,pica,plastike,sintetike,svega sto mozete zamisliti pa do politike,medija,tv-a... kad se izbaci sve to iz navike,ne koristis njihove proizvode i nametnute informacije, informacije koje samo oni zele da ti cujes puno si sretniji! pratim to sve jako dugo, nazalost napreduju u ostvarivanju svojih agendi a prosjecan covjek je neinformiran,ne zanima ga a ako je tako onda kao pojedinac ne moze nista jer su oni jednostavno nedodirljivi. oni cu cisto olicenje zla na ovome svijetu koje treba istrijebiti. zalosno ali istinito.

sep 2018.

#55
Nije baa vezano za Monsanto, ali radi se o genetski changed Cannabisu koji treba uskoro izai na tr~iate, ispri avam se ato tekst nije na nekim od ex yu jezika ili engleskom, no ukoliko koristite browser google chrome, odite na sajt, desni klik, i prevedite si itav sajti na vaa jezik.. https://www.marijuana.com/de/news/2018/09/gen-gras-aus-uebersee-angekuendigt/
hazeriZMAJ

sep 2018.

#56
Seka od Monsanta..mozda i rodak:D:thumb:
deutch.marleyENTUZIJASTA

sep 2018.

#57
Mene zanima jedno kakve posljedice mogu biti ako Monstanto krene proizvodit svoje genetski modificirano sjeme ? Moje misljenje da ce amsterdamske stranice ostati dosljedne sebi a ne podlei toj satanskoj mafiji i da oni nece moci tako lako ovladati Evropom tj Svijetom

sep 2018.

#58
a sta ako dobiju ponudu koju nece moci odbiti, sto me licno ne bi cudilo. znas da pare vrte gde burgija nece. ovaj im moze kesirati koliko nisu zaradili unazad 5 godina. pa ti ostani dosledan a vlasnik shopa pored tebe trlja ruke :) nemojte biti naivni

sep 2018.

#59
Moral ne igra veliku ulogu kada si gladan ili pohlepan, tako da me ne bi ni zacudilo da vec neka seed banka tajno radi na genetskim promjenama sa monsantom...
deutch.marleyENTUZIJASTA

sep 2018.

#60
Mislim da malo previse crnite to sve,ne vjerujem da je tako.Mislim da u sjeni nemogu to uraditi npr. zna se da su kukuruz i soja genetski modificirani i dolaze na Balkan sa potpisom Monsanta dakle bez cenzure da se tako izrazim .A cudno mi je da Rick Simpson o tome nikad nista ne govori a cesto pratim njegove intervjue i seminare a svi jako dobro znate ko je on i sto je i zasto se bori :D Uglavnom svako ima pravo na svoje misljenje a ja sam svoje rekao

sep 2018.

#61
bas to sto pricas drug, i nase bobice ce jednog dana doci bez cenzure, al sad su pod cenzurom kao sto su nekad bili kukuruz i soja pa ipak ulazili na mala vrata. svako ima svoje misljenje, to stoji, al za ovo i ne treba neko misljenje, samo posmatranje pa jednostavno vidis bez da mislis :)

sep 2018.

#62
@deutch.marley Ne razumijem kako mozes napisati ovakav post nakon svih injenica iznesenih samo tu u ovoj temi? Vidia da je kroz povijest doslovno bio rasadnik zla,gdje god su bili umjesani ostavljali su iza sebe bolest i smrt, poput kuge,a rekao bi ak i gore ..zato definitivno nije pretjerano , naprotiv,pretiho to prolazi Edit: dao Bog da si u pravu i da svi samo nabijamo paranoju ali povijest je u iteljica zivota,zato paranoja nije na odmet pogotovo u ovom slu aju. Kanabis je sveta biljka i Monsato se igra Boga ,a znamo kako sto nas povijest u i kakve su posljedice!
deutch.marleyENTUZIJASTA

sep 2018.

#63
Postavio sam pitanje Robertu Melamedu na fb, bas me zanima sto on misli o tome. .To je jedan poznati bio kemicar,molekularni biolog i aktivist za legalizaciju marihuane
hazeriZMAJ

sep 2018.

#64
@PowerSeed Najbolje je covjek napisao:thumb: Jednostavno je neizbjezno...
prosto okoAMBASADOR

sep 2018.

#65
Bas nesto kontam, ima li iti jedna stvar gdje se okretao neki novac, a da nije sve oko toga otislo k vragu na najgori moguci nacin. A i malo je problematicno da svako bas treba imati "misljenje" bas o svemu. Nekako mi to ne lici na misljenje...
hazeriZMAJ

sep 2018.

#66
Dok god mali covijek ima misljenje ima i svijest,a ako ima svijest ima i stav.Sa stavom ces imati svoje sjeme bez "divova"kao sto je Monsanto.Samo edukacija,vlastiti uzgoj i imas ljek.. Ljudi puno slusaju,a malo rade..moze se bolje i drugacije..ovisi sa koje "strane"gledas:)

sep 2018.

#67
Imati i zastupati mialjenje je sastavni dio demokracije i pravo svakog ovjeka, samo koliko i kome to mialjenje zna i, to je druga stvar, jer po tom pravu kojeg ti imaa na slobodu govoru, tj na svoje li no mialjenje, tako ista prava imaju i drugi, a sada jesul njihovi ini moralni i ljudski, i to je druga stvar, jer demokracija ne bi funkcionirala bez kapitalisti ke druatvene podloge koju danas ima, pa ti sada zbroji slobodu govora/mialjenja i pohlepu/kapitalizam.. mo~e samo rezultirati zloporabom temeljnih ljudskih prava ato se ve deaava kod takvih kompanija..
deutch.marleyENTUZIJASTA

sep 2018.

#68
Upravo tako .nije sve tak sivo
prosto okoAMBASADOR

sep 2018.

#69
Ebiga, zaspamat crno temu, ali... Bez stvarnog iskustva u necemu, bez uronjenosti u temu, a imati misljenje i stav se ina e zove predrasuda. A ljudima sa predrasudama je najlakae manipulirati. Najja a vojska sistema. To je danas sloboda mialjenja. Pojam kojem je izvadena sr~ i unutra stavljena parodija u Pythonovskom stilu.
StipaZMAJ

sep 2018.

#70
Posljedice su velike. Gubitak odredjenih genetika, "prljanje" trzista sa GMO sortama, dugorocne posljedice na ljudsko zdravlje u obliku stetnog udara na ljudski DNK. Zamisli si sljedecu situaciju. Mlada trudnica u Velikoj Britaniji redovito konuzumira kanabisovo ulje. Recimo ujutro na bazi CBD-a a navecer na bazi THC-a i to ulje u sebi ima genetski modificirane organizme. Na kraju pri rodjenju dijete ima neki oblik deformacije, trajno je osteceno, autisticno je ili ima Downov sindrom. Dakle predstavlja svojoj okolini problem i tugu do kraja zivota. Sljedeca stvar. Imas nedaj Boze, rak ili tebi netko blizak i odbio si konvencionalan nacin medicine i okrenio se prirodi tj. kanabisovom ulju i kanabisu opcenito i recimo zivis u Velikoj Britaniji. Tano je najveci dobavljac medicinskog kanabisa GW Pharmaceuticals, koji tijesno suradjuje s Monsantom, a igrom slucaja bas od njih uzimas kanabis i preparate. Iz mjeseca u mjesec stanje ti je sve losije a ti uvjeren da si pomazes kanabisom pod genetskim inzinjeringom. Eto ti primjeri mi prvi padaju na pamet. Sto se tice preuzimanja seed banki lijepo ti je PowerSeed napisao. Ako je sestrinska firma Monsanta spremna kupiti jednu Gavitu, tko ih sprijecava da ne preuzmu sa brdom love neku manju seed banku ili ponude nemoralnu ponudu za Paradise seeds. Ako netko i ne zeli prodati zbog morala ili principa, sjeti se da vlasnik uvijrk ima obitelj, zenu, djecu, najmilije i vjeruj mi da ce brzo prodati ako se nadju u opasnosti. Takve kompanije ne prezaju od nicega, postavljaju ljude u nadzorne odbore, ministarstva zdravlja i ostale institucije. Ne znam koliko si star i imas iskustva ali tako danas stvari funkcioniraju. Svijet je postao mjesto gdje se nazalost prvo sumnja u nesto dok se tri puta ne uvjeris jer su nas takvi ljudi kao iz Monsanta na to natjerali svojim postupcima. Treba se educirati, kopati po internetu, ne vjerovati mainstream medijima, kupavati na mjestima za koja si uvjeren da su dobra. Npr. General Hydroponics moje novce nece vidjeti u buducnosti. Ne mogu takve firme, kao Monsanto odjednom postati dobre, pa one su osnovane u zloj namjeri. Kanabis industrija vrijedi milijarde i naivno je vjerovati da takvi giganti nece pruzit svoje pipke i da ce sve to gledati sa strane. Ugodan dan ti zelim i svako dobro.
hazeriZMAJ

sep 2018.

#71
@prosto oko Ljudi sa stavom i "mozgom"ne padaju pod utjecaj Monsantovaca vec needucirani ljudi i podjele koje ti isti ljudi prihvacaju.Takvim ljudima je lako manipulirat;) Misljenje i stav stvaraju covijeka,a predrasude dolaze od odgoja gdje je normalno djeci usaditi podjele medu ljudima..:thumb:
deutch.marleyENTUZIJASTA

sep 2018.

#72
A ako ne vjerujemo tim kompanijama koje proizvode medicinski kanabis treba se opredijeliti onda na ovaj nacin na koji mi radimo odnosno imati svoj grow ali sto vrijedi i to ako je sjeme Gmo .Bit ce da ce jedino Jamajka ostati netaknuta od strane Monsanta pa ce se odatle nabavljatihaha A kako imati vlastiti uzgoj ako je vecina sjemena sada GMO? Bas gledam temu iz 2012 tada su se bojali da je vec sjeme svuda gmo a sto je sada 6 godina poslije a ja sam vam malo pesimist malo optimist neznam vise sta da mislim

sep 2018.

#73
Pa da, ali lahko je zeznuti poljoprivrednika kada mu kao dr~ava diktiraa kako i ata, na kraju ak i da je educiran ne ostaje mu niata drugo nego plesati onako kako dr~ava svira, ili se ostaviti skroz poljoprivrede, nije seljak/poljoprivrednik na kraju kriv, ve dr~ava koja dopusta takvo neato zakonski i sama sklapa dealove sa takvim kompanijama na svom tr~iatu..
StipaZMAJ

sep 2018.

#74
Florist, naceo si isto veoma veliku temu. Izmedju drzave i poljoprivrednika ima toliko nerijesenih ili manjkavo uredjenih stvari, da jedni ne znaju kako sklopit kraj s krajem a drugi opet to iskoristavaju. Kako bi se reklo, svi imaju putra na glavi. S jedne strane su na koljenima ratarstvo i mljekarstvo a s druge strane ljudi koji zaradjuju na poticajima i europskim fondovima. Jaaaaako velika tema i jako puno sive zone tu postoji.
VajperPOZNAVALAC

sep 2018.

#75
Mislim da ce scenarij u buducnosti biti ovakav. Velika vecina zemalja u svijetu ce u narednom vremenu dopustiti koristenje marihuane u medicinske svrhe koja ce definitivno biti proizvod korporacija cije ulje nece biti djelotvorno.Sto se tice legalizacije kao u Nizozemskoj u Europe nijedna zemlja to nece sprovesti u to sam siguran jer bi to znacilo da je dozvoljen kucni uzgoj a ako je dozvoljen kucni uzgoj tu onda korporacije nemaju profit preko svojih ljekarni . Neke zemlje imaju stvarno blage zakone u odnosu na druge zemlje tipa Spanjolska,Ceska sto je pohvalno ali jos uvijek nemozemo govoriti da je predobro ako je kolicina veca od 15 grama kazneno djelo ,sve u svemu bolje vec na Balkanu. Citam vec da se mnogo ljudi u Hrvatskoj koji su u ljekarnama dobijali marihuanu odnosno ulje na recept vracaju crnom trzistu a njihove proizvode opisuju nedjelotvornim i preskupim,a nedavno je Rick Simpson u emisiji RTL Potraga (link reportaze vam je dole) govorio o nekvaliteti medicinskog kanabisa koji je pod kontrolom drzave i on smatra da bi si ljudi trebali sami uzgajati u vlastitom vrtu/domu organski kanabis.U Njemackoj je zabiljezen slucaj s kojim sam osobno upoznat ;Osoba koja je imala rak bila je prvo bila podvrgnuta kemoterapiji i nakon sto ju je kemoterapija unistila i istrosila tek onda su joj pripisali medicinski kanabis kada je osoba bila na samrti.Apsurdno zar ne? Mnogo sam procitao komentara ovdje na forumu koji predviaju najcrnji scenarij odnosno da ce svo sjeme ovoga svijeta biti GMO ,iskreno ja nemislim tako i nadam se da tako nece biti a i tko smo mi u toj cijeloj prici samo mali pijuni koji kao pojedinci nemogu nista bez nekog velikog ujedinjenja.Jedino sto nam preostaje je growati vlastite plodove i biti pozitiva .Ugodan ostatak veceri vam zelim _4B3AecJKqU

sep 2018.

#76
nazalost nisi dugo cekao na odgovor. izgleda da je krenulo... https://worldnewsdailyreport.com/monsanto-creates-first-genetically-modified-strain-of-marijuana/ {na ENG}
.i.ZMAJ

okt 2018.

#77
evo kaznilo ih i odbilo ~albu https://on.rt.com/9h1h

okt 2018.

#78
https://www.express.hr/znanost/jedemo-otrove-prvi-put-nasli-plastiku-u-stolici-ljudi-18184 Nije monsanto al truju nas sa svih strana.
.i.ZMAJ

okt 2018.

#79
a onda fejsbuk mame ka~u da cijepljenje djece izaziva autizam i druge poremeaje, a ljudi zadnjih 60-70 godina jedu/piju/udiau sve viae smea..... o EM zra enju neu ni govoriti
VajperPOZNAVALAC

okt 2018.

#80
Svaka ti je na mjestu a ljudi koji kazu da vec sijemo gmo sjeme nemaju pojma.Kao prvo njima se ne isplati proizvoditi gmo sjeme ako nema onu najsiru namjenu a to imaju samo kukuruz i soja.A gospodin Robert Melamede inace biofizicar i veliki aktivist mi je odgovorio putem putem fb-a da je strah opravdan ali da ce se uvijek znati koje su gmo a koje ne i da nas niko ne tjera da kupujemo njihovo sjeme.
prosto okoAMBASADOR

okt 2018.

#81
Ne tjera niko, ali... Uz nesto resursa i da su zakonski okviri takvi masa ljudi bi bila u stanju nazivati se breederom na nacin koji je danas uobicajen. Super extra big bomb elite clon X Monster white godzilla. Obavezno feminizirano. Isprobavas pa ako proe proe. I sto strainova napravis. Nema b od breedanja. To je puno laksi put i najvecu lovu okrecu takve banke. Ali kljucno je da postoji trziste za to. Tko ce se zaebavat sa reg biljkama. Linija lakseg otpora. Hocu reci da je rijec samo i iskljucivo o novcu i da je granica po tom pitanju ustvari vec predjena. I ko kaze da ne bi prolazila gm biljka sa enormnom kolicinom kanabinoida u budovima ko glava, otporna na plijesan, tjera nametnike...

jan 2019.

#82
fino, fino :D Monsanto truje novog gazdu Novi test za "Bajer predstavlja saznanje da su odobrenja za upotrebu pesticida u EU izdata na osnovu studija koje je naru io proizvoa , a ne stru njaci. https://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2019&mm=01&dd=19&nav_id=1495601
NarcoticLEGENDA

feb 2019.

#83
Danas bio da kupim seme paradajza , dosao kuci video proizvodjaca i bacio u kantu naravno... :fuck:

mar 2019.

#84
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/odluka-suda-monsantov-ubojica-korova-uzrok-je-karcinoma/8556629/
StipaZMAJ

mar 2019.

#85
Sad ce to polako sve isplivat na vidjelo. Bayer je kupio Monsanto i nedugo nakon toga krenio je trgovinski rat SAD-a sa ostatkom svijeta. Prvo je na tapeti bila Volkswagen grupa, a sad kada su Svabe pristali raditi Sjevernii Tok 2 sa Rusima krecu i l presude u slucaju Monsanto. Naravno, to je sve dobro u slucaju malog covjeka, ali sam samo htio napomenuti zasto odjednom sad sve te optuzbe kad se zna vec godinama da je glifosat kancerogen. Svabe su odbili americki LNG plin koji je 3 puta skuplji i potpisali ugovor o izgradnji Sjevernog Toka 2, sto in garantira plinsku neovisnost. Naravno, Ameri su se jako naljutili kako je netko njih odbio u slucaju energije i prvo je krenila afera sa povecanim ispustanjem CO2 u VW vozilima koja su isporucena u SAD, a kad to nije uspilo, sad krecu presude za glifosat u slucaju Monsanto, koji je odnedavno Njemacka firma... U svakon slucaju dobre vijesti za nas obicne smrtnike.

mar 2019.

#86
https://www.telegram.hr/zivot/monsanto-mora-isplatiti-803-milijuna-dolara-amerikancu-koji-je-obolio-od-raka-zbog-njihovog-sredstva-protiv-korova/?fbclid=IwAR0av9_toFie89aneghAVcTmlc9PaiszOYxVM-V4SiaX3OJ3DY8Q44RD4iY

maj 2019.

#87
Sud odlu io: Monsanto kriv za kancer potroaa a, kazna dve milijarde dolara Oukland -- Porota je donela 2,055 milijardi dolara vrednu presudu u korist bra nog para koji tvrdi da su dobili kancer zbog izlaganja Monsantovom herbicidu, preneo je CNN. Presuda suda u Ouklandu podrazumeva 55 miliona dolara odatete bra nom paru i kaznu od dve milijarde dolara za Monsanto, saopatili su tu~ioci. Ova presuda usledila je nakon nekoliko slu ajeva koje je kompanija izgubila na sudu zbog tog herbicida. Pred federalnim i dr~avnim sudovima eka ih joa hiljade sli nih tu~bi. Bajer, vlasnik Monsanta, insistira na tome da je glifosat  aktivna materija Raundapa  bezbedan za ljude. Bajer je razo aran odlukom suda i ~alie se na presudu u ovom slu aju, saopateno je iz kompanije. Sedamdesetogodianji tu~itelji, Alva i Alberta Piliod iz Livermora, koristili su taj herbicid na svom imanju du~e od tri decenije, a dijagnostikovan im je kancer istog tipa, ne-Hod~kinov limfom, u razmaku od etiri godine, kako ka~u njihovi zastupnici na sudu. Raundap je najkoriaeniji herbicid u SAD, prema podacima Nacionalnog centra za infomacije o pesticidima. ima ga i kod nas, total se zove, ali sta je zanimljivo ovde, bar ja prvi put cujem za neku presudu, dok je bilo u rukama amera, nije bilo sudjenja?

maj 2019.

#88
Imam ga ja u gara~i:fuck::)) Ne ku~im, ata se treba jos dogodit da se taj Monsato ugasi? Danas pricamo o necem sta se dogaalo u proalosti prije viae desetljea, stvari koje su dokazane, pitam se hoce li i za 20/30 god bit ista pri a pa e netko pisat o nama, a i dalje sve po starom.. Do tada ce biti svi Monsato Edit, evo vidim post jutraanji u temi "kanabis ulje, izrada i doziranje" joa jedan slu aj istog oblika bolesti kao ato je kolega naveo u postu iznad https://www.vutra.org/threads/kanabis-ulje-izrada-doziranje-i-djelovanje.13428/post-636838
trubabubaLEGENDA

maj 2019.

#89
treba mnogo toga ljudima u glavi da se promeni. nece to za mog zivota nazalost :-(. a ako se promeni kroz 50ak g, pricat ce deci koji smo ludjaci bili i trovali sebe i okolinu sa bojevim otrovima.

maj 2019.

#90

maj 2019.

#91
https://novac.jutarnji.hr/novcanik/farmaceutski-div-placa-dvije-milijarde-dolara-zbog-posljedica-koristenja-svog-proizvoda/8865998/
superoperaterAMBASADOR

maj 2019.

#92
I kod nas monsanto pocinje djelovati na svoj nacin https://sadamalo.blogspot.com/2019/05/monsanto-pobedio-doneta-presuda-protiv.html?spref=fb&fbclid=IwAR1bJ_AkT3huLGdejuO_9yXaV-J6pm2MAEWqNS7keo37s2uIXvxGByGyQ-c

maj 2019.

#93
qDIf6OA065k

maj 2019.

#94
https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/605835/moze-li-vas-cidokor-doci-glave-pesticid-kojim-nasi-seljaci-naveliko-prskaju-polja-kancerogen-je-i-otrovan-cak-je-i-ministarstvo-priznalo-da-postoji-rizik

jun 2019.

#95
Truli kapitalizam... https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/607509/ministarstvo-tvrdi-da-je-cidokor-koji-se-cesto-koristi-na-nasim-poljima-rizican-a-strucnjaci-su-uvjereni-da-uzrokuje-rak-sto-onda-ceka-ministar-tolusic-zasto-ga-ne-zabrani

jun 2019.

#96
A i Bayer je sam po sebi katastrofa... Neki dan naidjem na ovo: http://humansarefree.com/2016/09/complete-history-of-bayer-one-of.html?m=0&fbclid=IwAR3MbqBlwagjrR5nQHJu95jkGRmvjuYRpEtT5aiiiULNgkLS5g6Go8tS3E0

jul 2019.

#97
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/moramo-zabraniti-taj-monsantov-otrov-prva-drzava-u-europi-uvela-zabranu-kontroverznog-herbicida-sve-je-vise-znanstvenih-dokaza-da-izaziva-rak/9070835/
Mars1987POZNAVALAC

nov 2019.

#98
Taj monsanto ce nam svima doci glave. Cuvajte autohtono seme kao oci u glavi...
Mars1987POZNAVALAC

nov 2019.

#99
Nema organskog uzgoja sa GMO semenom.
Budi KushAMBASADOR

nov 2019.

#100
Citam bas nedavno o ljudima u kanabis svijetu, kako su neki presli na drugu stranu I slicno, I spominje se I Monsanto. "Sam the Skunkman is the one collaborating with Monsanto to produce GMO modified cannabis along with herbicide ready varieties and strains ****with NO THC content**** HortiPharm ( Clarke and Watson) sold the HortiPharm genetic library to GW Pharmaceuticals. And GW is connected to Bayer Pharmaceuticals. Bayer is the money behind the acquisition of close to 40k acres within the Emerald Triangle. That partnership bought Bayer the licensing for Sativex in the US as the only competitor for Marinol." Monsanto terminator technology is being applied to Cannabis by (David Watson) at Hortapharm in Holland".' Quote: Terminator seeds are genetically engineered to produce a plant that will not produce viable seed, meaning that growers would be forced to go back to Monsanto each year to buy more seed stock to replant. Governments and public alike became wary of the concept when it was discovered that the terminator seed could possibly cross the species barrier, possibly spreading infertility among the plant kingdom like a disease. Ako nekog zanima, izvorni text je tu rDUaWDYK

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se