VUTRA
ForumMarihuanaAktivizamKanabis marš 29. septembar 2018.
LEGACY

Kanabis marš 29. septembar 2018.

40 odgovora4,461 pregleda

avg 2018.

#1
Vreme je ZA SRBIJU! Mi nemamo sponzore, blokirani smo na medijima, ali zato svaki pojedinac mo~e da pomogne, doprinese i u estvuje. BORBA za Kanabis je borba za SLOBODU, za osnovna ljudska prava, za ~ivot i lek, za nove samoobnovive eko industrije. Za suatinsku bolju budu nost, za naau decu. 29. septembra odr~ae se etvrti po redu #KanabisMara trei put u Beogradu u organizaciji viae udru~enja koja se zala~u za punu dekriminalizaciju i oslobadjanje biljke za sve namene od ishrane, medicine do industrije. Kanabis je bazi ni nutritijent za naae telo. Svako punletan kao i svako bolesno dete ima puno pravo da koristi Kanabis. Danaanji zakon i su diskriminiaui i suludi jer viae od pola miliona gradjana Srbije zvani no a u stvarnosti preko milion punoletnih korisnika Kanabisa tretiraju kao kriminalce!To je izuzetno pogreano, jako atetno za celo druatvo i nedopustivo u ma kom sistemu XXI veka, osim u diktaturama. Ovog puta zavisi od svih VAS. Pomozite nam da najzad ostvarimo oslobadjanje ljudi i biljke i u Srbiji, dodjite ovog puta masovno. Mesta za strah i vremena za ekanje viae nema. `est godina ve poma~emo jednom drugima, objasnili smo sve medicinske koristi a pacijenti sve dokazali na sebi. Autisti na korumpirana administracija uti i konstantno hapsi bolesne, kao i lanove porodica, sinove i mu~eve koji poma~u teako bolesnima. Sve to koristi narko mafija koja dnevno za radi od 3 do 8 miliona evra na Ulica ma Srbije, umesto da taj novac ide u privredu i bud~et dr~ave za sve bitno namene, od bolnica do akolstva o socijalnih programa. To mora de se prekine. Gradimir Veljkovi: Ogroman kapital se ula~e u kanabis industriju. Vrlo brzo e biti nezamisliva apoteka bez cbd. Kreme, kapi, kapsule...sve od kvalitetnih , dobro uzgojenih biljaka, lekovite. Uz sav taj potencijal u apotekama jednog od legalnih kanabinoida, uz pozitivne efekte i viae nas nee biti koliko nas je glasnih, ve e mnogi tra~iti potpunu dekriminalizaciju, to jest brisanje thc iz zakona. Ljudi su ~eljni leka zato ato su siti nuspojava. Ko ih nije sit MORA DA IMA U APOTECI DOSTUPAN NA RECEPT LEK KOJI }ELI, BEZ OBZIRA NA NUSPOJAVE. A Kanabis ih prakti no nema, najbezbedniji je lek. Pitanje koje se namee - treba li ekati srpske biznismene ili pustiti strane da prvi krenu. A strani su tu i imaju dozvole. Nije problem u naaim biznismenima, mnogi spremni ekaju ve godinama, ve u zakonima, dakle - politici. Prave se da ne uju bolesne koji vape i tako ih ignoriaui,svesno ili nesvesno rade na ja anju umesto na slabljenju kriminala. A ja eto samo ~elim da se le im BEZ STRAHA. BORBA SABORCI!!! http://irka.org.rs/

avg 2018.

#2
ako netko iz hr zeli ic sa mnom, neka se javi!

sep 2018.

#3
Poatovani sugradjani, Pozivamo vas da svojim prisustvom i aktivnostima uveli ate etvrti po redu Kanabis Mara, koji se u Srbiji tradicionalno organizuje u septembru mesecu. Sa po etkom u simboli nih 4 sata i 20 minuta popodne, 29.09. okupiemo se na Trgu Nikole Paaia i zajedno krenuti u mirnu aetnju. Nakon aetnje predvien je jedno asovni program u kom e predstavnici UG IRKA i SKK Beograd, Domaica tima i brojni drugi pojedinci odr~ati govor o potencijalima i koristima kanabisa, odnosno atetnosti njegove prohibicije. Mara se zavraava muzi kim programom i dru~enjem, a ukoliko sve prodje u najboljem redu mo~e potrajati i do 11 uve e. Shodno trenutnim stavovima zvani ne stru ne javnosti o kanabisu i njegovim svojstvima, a u skladu sa novim Zakonom o izmenama i dopunama zakona o psihoaktivnim supstancama, tematizovali smo ovogodianji Kanabis Mara i odlu ili da ga posvetimo dekriminalizaciji kanabisa. Obzirom da se sve organizacije koje se bave legislativom kanabisa zala~u za potpunu legalizaciju kanabisa, a da prema tome u ovom trenutku postoji zna ajan otpor, dekriminalizacija kanabisa namee se kao idealno trenutno reaenje za brojne probleme sa kojima su pripadnici kanabis zajednice suo eni, a koji se u velikoj meri odra~avaju i na ostatak srpskog druatva. Skup je zvani no u ime svih udru~enja kao domain prijavio SKK Beograd, dok su ove godine nove mlade snage iz 'Domaice' preuzele odgovornost organizovanja, a poziv za u eae va~i za sve, za organizacije i udru~enja koja se joa nisu priklju ila zajedni kom zahtevu, za sve proizvoa e i uvoznike konoplje i proizvoda, kao i za saborce iz regiona i sveta. BORBA saborci. SOLIDARNO! Jer od svih nas zavisi. JEDNO

sep 2018.

#4

sep 2018.

#5
evo i klipa, gornji print je sa fb pa nisam teo da ga postavljam odanle rvFnVIy8nnY:3 RUTA Trg Nikole Paaia -- SKUP`TINA  Takovska -- zgrada RTS  Svetogorska  Makedonska -- zgrada POLITIKE  Kolar eva  Terazije  palata PREDSEDNI`TVA SRBIJE -- Pionirski park  Trg Nikole Paaia PONETI Dobro raspolo~enje, puno osmeha i optimizam :) a posebno nadahnuti mogu da naprave i transparente i na taj na in poaalju svoju poruku o kanabisu. e obavezna flaaica vode i slojevito obla enje e PA}NJA !!! *Kao ato ni prethodnih godina nismo imali problema i ove godine o ekujemo da sve prodje u najboljem redu  nemojte izneveriti naaa o ekivanja. *Na naaim skupovima ima bolesnih ljudi, dece i ~ivotinja  pirotehnika je strogo zabranjena. * Svest o o uvanju ~ivotne sredine je vrlina koja krasi svakog pripadnika kanabis zajednice  neka ni papiri iz naae kolone ne zavrai na ulici. JAVNI POZIV ZA U E`E U PROGRAMU Pozivamo sve zainteresovane koji bi svojim nastupom mogli da poboljaaju kvalitet naaeg programa da nam se jave. Ukoliko koristite kanabis ili samo podr~avate njegovu legalizaciju, ukoliko ga ve promoviaete kroz svoj rad, iskusni ste u javnim nastupima, imate ata da ka~ete na ovu temu i ~elite da vas drugi uju  piaite nam. Nau nici sa Univerziteta u Masa usetsu objavili su da je izlaznost na javnim skupovima u Srbiji mnogostruko vea kada se pojave poznata lica, a u istoj studiji nam otkrivaju da e srpski zvani ni mediji doi da nas snime samo ako postignemo visoku brojnost. =) Domaini skupa su UG Socijalni kanabis klub Beograd i Domaica tim, ispred UG IRKA (Inicijativa za promenu zakonske regulative kanabisa), a u saradnji sa UG Hepatitis Hilfe i UG Novi Horizont.
MaystorPOZNAVALAC

sep 2018.

#6
Necu imat mira dok se ne legalizira (y)

sep 2018.

#7
Vodi nas bozice

sep 2018.

#8
sad ce neko da kaze mlllllllloooogo (je kume) mislim na cifru od milion korisnika. ali evo jedan fan fekt, sad bas nesto kalkulisem :D kod mene od coska do coska ima osam kuca u kojima zivi/elo nas 25-35 prosek godina nam je bar 40+ 20 nas su korisnici, od redovnog (to bi bio ja :D i jos jedan) preko vikendasa, zatim oni praznicari, pa do onih sto su dunul par puta sa nama. ahahahahah, YBTEEEEEEEEE, sad ovo kad citam..... aaaaaaaaa svi su na vutri :lol: a zivi nas oko 80k ovde

sep 2018.

#9
Kad se homici mogu drzati za ruke i slobodno setati i slaviti to, zasto mi normalni nebi mogli s pljugama u rukama slobodno setati.. Ajmo ljudi u sto vecem broju podrzati bracu, nek vidi vlada da nas vise ne moze praviti budalama i zrtvama, nek vide da nas ima i da nismo glupi kako oni misle, da nam je stalo do naseg zdravlja a ne do njihovog bogacenja kroz farmaceutsku industriju.. Pozz i vidimo se 29-og ::listomahanje:::rasta:

sep 2018.

#10
Podr~avam maksimalno. 30.9. Sam u Bgu a nadam se da cu skombinirati da pobjegnem 29. na mara.

sep 2018.

#11
fino, gotove i zastavice :)

sep 2018.

#12
evo jedne novine se usudile da objave vest/text o marsu etvrti Kanabis mara 29. septembra u Beogradu Udru~enje graana Irka organizuje u subotu 29. septembra etvrti Kanabis mara u 16:20 na Trgu Nikole Paaia. https://www.danas.rs/drustvo/cetvrti-kanabis-mars/

sep 2018.

#13
odo da se opremim, pa u skevendzer hant po bedzeve :P weedimo se za sat, sat ipo (zavisi od prevoza)
Minja3LEGENDA

sep 2018.

#14
baci neku sliku - kako je bilo - :)

sep 2018.

#15
ziv zdrav i naduvan za rimu me inspirisao bvana, bravo brt, pocecu da slusam rep :D o utiscima sutra (mada sumnjam) a slike cu prebaciti kad izadju, ja nisam fotografisao, a bice i filmic. super je bilo. #domacica natasi sve pohvale za (su)organizaciju!
Minja3LEGENDA

sep 2018.

#16
ZijDVuOVFkY Bilo je o ekivano ... gradski oci su zatezali kolko su mogli ... zabadali klinove .. ali je grupa entuzijasta ipak uspela da proaeta kroz grad .. Meni ovo kad gledam ste~e grlo ... a kad je u jeku parada pedera doe mi da nekog koknem .. ne zbog samih pedera jer nisam homofobi na , nego zato ato toliku mo imaju neki idioti koji zate~u legalizaciju i dekriminalizaciju konoplje iako viae nemaju argumenata sem da lupaju neke nebuloze, ute , dr~e predloge u fijokama i ostaju gluvi i oravi za muke ljudi koji prolaze golgote em zbog bolesti em zbog pandura i sudija... a neke perverzije se otvoreno nameu i to i deci po vrtiima ... i joa ko alag na tortu - doe premijerka da podeli s narodom svoj ponos ... I mi , marva, sve to puatamo .... i tako godinama ... VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV IzBosne je doaao Irfan sa svojim svedo enjem o le enju MS-a - da podr~i inicjativu u Srbiji - lepo de ko pri a ata mu se desilo i kako se vratio na put zdravlja i radosne mladosti ... ako to nije dovoljno .. ja stvarno ne znam ..........

sep 2018.

#17
jos gore je sto nije bilo tzv. vip-ovaca, sise1 cak ni onaj pisac, dok prosle godine kad je trebalo da reklamira novi roman, znao je da se pojavi i odseta sa nama skoro ceo jedan krug, onda se izgubio sa drugarom koji je imao neki "brendirani" dux pa nije hteo da ga busi bedzom :D ps. jaooooooooo, eto mene na teveliziji :) http://mondo.rs/a1135447/Info/Drustvo/Marihuana-kanabis-u-medicinske-svrhe-protest-u-Beogradu.html

okt 2018.

#18
vajs report https://www.vice.com/rs/article/yw4nmx/na-ulici-sa-aktivistima-za-legalizaciju-kanabisa

okt 2018.

#19
ostatak fotki na domacicinom fejsu
Minja3LEGENDA

okt 2018.

#20
"Na bini su se dalje smenjivali govornici, i osim jednog malo obrvodi~ueg uzleta mlade Nataae o tome kako bi legalizovana vutra zna ila i da omra~eni OVK ne bi imao ime da se finansira, svi su uglavnom ponovljali istu pri u uz malo li nije note, i kulminaciju kada je Miloa Simi, jedan od organizatora, progutao kanabisovo ulje na o igled svih i poru io da mogu da dou da ga uhapse. S time je skup zvani no zavraen ,, Hahahha, OMG ! Ko da je progutao flaau sone kiseline ..baa je vickast ovaj novinar . Protr ao je kroz argumente aktivista za legalizaciju - ko da fali joa miliJon stvari .... Lepo ljudi ka~u - ostavite nas da sadimo na miru - usaglasite realnost sa zakonom - a ne obrnuto ... pa ionako sadimo hahhaha , ubismo noge i lea - ko nema vodu blizu... jedva ekam da koknem na sred dvoriata bar jednu divovsku sativu - iz sekvoja fenotipa ... da miriae cela ulica :)
BadiZMAJ

okt 2018.

#21
Sve pohvale susjedima, ovo je korak naprijed::listomahanje::...nadam se ne em sli nom napokon i kod nas:rasta:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se