VUTRA
ForumMarihuanaAktivizamGlobalni Marihuana Marš, Beograd! 4. maj u 12h
LEGACY

Globalni Marihuana Marš, Beograd! 4. maj u 12h

92 odgovora7,396 pregleda
ShantiENTUZIJASTA

dec 2012.

#1
PLATO ISPRED FILOZOFSKOG FAKULTETA, 4.5.2013. - 0, 1, 2, 3, 4, 5! Odbrojavanje kree! Datum kada sve kona no po inje i kod nas! Nije bitno da li ste konzument ili ne, bitno je da se marihuana omogui bolesnim ljudima kojima je preko potrebna. Bitno je da se svi skupimo i ka~emo NE sistemu koji ne valja! Vidimo se, ta no u podne ;)
Mr.VinjauPOZNAVALAC

dec 2012.

#2
Odakle ti ova informacija?? :)
ShantiENTUZIJASTA

dec 2012.

#3
Informacija je 100% legitimna, odakle mi nije bitno ;D E da... Svi e dolaziti u zelenim majicama, pa s' toga i zelena slova.
Mr.VinjauPOZNAVALAC

dec 2012.

#4
Nesto mi tu smrdi...
DJFlyHighLEGENDA

dec 2012.

#5
da vas se skupi 1000 nemogu vam nista... a ima nas svuda to se vec zna :)

dec 2012.

#6
ja necu da idem tam da bleim ko ovca i da me neko zapazi nego ovaj sajt je iskreno pomalo glup i neistinit nista se ne bori za legalizaciju nego dal ima neko na ovom sajtu ko se razume u zakon da pokrenemo neku inijacitivu za legalizaciju marihuane ja se kladim da bi nas doslo ispred skupstine beograda bar 100 hiljada smislite nesto peticija il tako nesto nama trebaju advokati koji se razumeju u zakon a ne cobani nezelim kritike nego da me bilo ko ubedi u suprutno a mozda su i administratori murijasi pacovi pa do sad nisu pokrenuli nijednu inijacitivu samo me ubedite u suprutno al ima mnogo korisnih informacija za uzgajanje mada cabe cabe hocu legalizaciju stop pacovi izvinite zbog gramatickih greska
TropicoLEGENDA

dec 2012.

#7
Pa lako se okupe ljudi u ovo vrijeme...sredite peticiju a uz to i hektolitre pive i evapa, bosanskih somuna i da vidia kakav e odaziv biti....eto, moj prijedlog a ti vidi

dec 2012.

#8
***** ti ovaj zivot kad je trava nelegalna mozda je za neke vanzemaljce sargarepa nelegalna hahaha
weedoyeLEGENDA

dec 2012.

#9
Otkazan Gand Oce se odrzati i naredne godine ko sto je odrzan prethodih? Vinjau pitas odakle mu informacija pa zna se kad je datum,to se ne menja svake godine... Pero22 aj molim te prestani da kucas gluposti i stavi nekad tacku kad pocinjes recenicu, napisao bi 5 reda u jednoj recenici...
pljuga2ENTUZIJASTA

dec 2012.

#10
meni je vutra mars svaki dan ;)

dec 2012.

#11
samo mi reci sta je glupost peticija ili da ovaj sajt treba da se bori za legalizaciju cim nista neradi po tom pitanju ja se kladim da ga kontrolise murija u smislu cenzure administratori daj otvorite jednu temu o legalizaciji jel je to pojenta ovog sajta ili gresim ???
Mr.VinjauPOZNAVALAC

dec 2012.

#12
weed4life Onda moja greska,nisam u toku kog datuma se obicno odrzava :) Ako dodje 1000 ljudi bice miran mars,a ako dodje 100 bice opste hapsenje,ubedjen sam u to.

dec 2012.

#13
kazitemi sta treba da znam o peticiji jebote ja cu da pokrenem peticiju letke i tako dalje nemozemo samo da se naduvamo i da stondiramo ozbiljan sam
weedoyeLEGENDA

dec 2012.

#14
pera22 https://forums.vutra.org/legalizacija-online/ -- jesi posetio mozda ovaj deo foruma? od svih ljudi ti mi najvise smrdis na pandura al to nije poJenta :D

dec 2012.

#15
ma nisam ja nikakav pandur je to zbog toga sto sam nepismen pa si pomislio da sam padnur hahaha meni nije jasno kako se na tom marsu skupi 1000 ljudi a ja znam njih 150 koji duvaju samo kazem da treba da napisemo peticiju da se marihuana legalizuje kao neki stand treba 1 mesec pre ovog okupljanja da se istampaju letke to nije skupo to moze ovaj sajt da finansira ili da se otvori neki fond pa kad se skupi nekih 30 hiljada ljudi samim tim ce i svest biti veca znaci 1 letke 2 stand o prezentaciji i najvaznije 3 peticija ljudi neznaju sta je trava misle da se travom bodemo u venu nemojte da se ljutute na mene samo sam nezadovoljan sto je marihuana nelegalna i hocu ja to da promenim a znam da nemogu sam pomozite hvala
loopAMBASADOR

dec 2012.

#16
prvo ne pisi post za postom drugo ne lupetaj,peticijom se APSOLUTNO nista ne postize,prvo moras naci za svakog njihovog lekara/strucnjaka bar 2 'nasa' koja ce opovrgnu negativne stvari i neistinite koje se pripisuju vutri-sto je NEMOGUCE,jerbo je to mnogo lekara/strucnjaka,da ne pricam o tome da niko ne zeli da 'talasa' niko ne zeli da ga snime i prate,a zna se da te skupove panduri nadziru ako ti se ne svidja forum-a ti slobodno-exit stage right ali mislim da bi PRVO trebalo malo da se informises kako se zakon menja-pa tek onda da napadas ljude dakle,PODNESAK iliti PREDLOZAK iliti DOPUNA zakona se PRVO PODNESE na uvid skupstini,pa predsedniku,pa se tek onda OVERAVA nadji mi politicku stranku koja ce se zalagati za tako nesto-politicko SAMOUBISTVO a tebe,Joe Schmuck-a,nece niko pustiti za govornicu da izneses stavove,sigurno-jer te nije narod izabrao za predstavnika. i opet kazem,i da sve navedeno uradis-moras pridobiti/pobediti lekarski lobi-sto je nemoguce a moram ti vala i skrenuti paznju na jednu stranku,vojvodjansku,koji su imali slogan 'vi nama glas-mi vama gras'-pre cca 10tak godina su postojali jel treba da ti kazem kako su prosli na lokalnim izborima? ili kako su se provodili kasnije u zivotu? da je to tako-letci,peticija i to...e moj brale,pa svuda bi do sad bila legalna

dec 2012.

#17
o ovoj temi smo raspravljali bezbroj puta....i vidim je na grobljuuuuuuuuu
jesamZMAJ

dec 2012.

#18
i ja hou, pa me nitko ne razume, haha pa me nitko ne razumije

dec 2012.

#19
tako kazes, i to mislis, ili se ne razumemo
makisplitAMBASADOR

dec 2012.

#20
e moj lipi ovik...ljudi nemaju za kruh i mliko pa ne izlaze na ulice o razlozima nebih jer cu bit isuviae nepristojan.....nemoa skupit 1000 ljudi osim kako ti tropico rece ako cea skuhat penzionerima 100kg graha doc ce ti svi penzici jer ih je 90% gladno pa ce netko i pomislit da skup ima smisla,,,,na kraju balade otic cea doma sa prijavom i sa mialju kako je bolje da si osta doma smota jednog u toplo gledajuci oronulog all be back testosterona
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#21
Ma najbolje je samo sjediti kod kue, trolat po forumima i puno jezikom blebetat ali nikada niata zaozbilje ne napraviti. Svi bi se mi jebali a da nam ne ue. Klasi na pri a balkanskog narod od pamtivjeka. Uvijek nam je netko aefovao jer ne znamo ustati i dii glas za svoja prava. Pa ata ako ljudi hoe peticije. Trebamo ih stotine napraviti i slati svugdje. Koga se bojite na marau. Pa nIste valjda toliko glupi da na mara odete sa buksnama. Nitko vas nee hapsit za miran prosvjed u kojemu grupa ljudi tra~i neka prava. Bojite se da vas ne prepozna netko pa da se pri a kako ste haaiaar. E to je ve vaa problem ako nemate muda priznati tko ste i ato ste. Pedere svi biju al oni su bome imali muda priznati tko su i ata su. Gle kolika prava svaki dan dobivaju. E pa kad bi se i sve ove glave skupile pa krenule u promjene ali djelima a ne pri ama, mo~da bi i bilo promjena. Dokle god ih nitko ne tra~i neemo ih ni dobiti. Samo znam da pri ama i mudrovanjima na forumu neemo ama baa niata postii.

dec 2012.

#22
u srbiji ima 100 hiljada ljudi koji puse travu kakvi doktori kakvi bakraci trebaju samo letke i mesec dana ranije da se dele dabi doslo bar 20% ljudi koji puse travu dovoljno da ljudi vide tih 20 % ljudi i verujte mi ako moze duvan koj ima 3000 hiljade stetnih supstanci da bude legalan zasto nemoze marihuana ono sto nemoze jedna osoba da uradi mogu dve ja samo hocu da pokrenem svest vas koji cekate nekog drugog da to uradi pa nece niko da se bori za legalizaciju nego mi da se istampa pet hiljada letaka nekosta vise od 50 e vi kazite sta bi trebalo da pise na tim letkama ja cu licno da ih istampam delim i tako dalje samo kazite neki vas predlog hvala ocekujem pozitivne kritike na ovu temu i nemojte da me prozivate od toga nema leba i izvinjavam se administratoru ako se uvredio
ShantiENTUZIJASTA

dec 2012.

#23
Globalni Marihuana Mara, Beograd! 4. maj u 12h
ShantiENTUZIJASTA

dec 2012.

#24
Kome je frka da okolina zna, nek stavi masku. Bice dosta ljudi sa maskama, a i bez :) p.s. ne verujem koliko su neki clanovi foruma bez volje i verovanje da ce to proci dobro. dosta se toga promenilo u Beogradu - Srbiji... Evo bas gledam par scena "budva na pjenu...." i matori djed pusi travu sa unukom i njegovim curama ;D
weedoyeLEGENDA

dec 2012.

#25
Pa da promenilo se i dr Nele je pominjao u par emisija ali sve se to nekako sporo odvija, prvo treba dekriminalizacija, pa medicinska pa tek onda puna legalnost a dok to dodje ja cu biti vec mator i ko zna dal cu motati zelenilo....
MarcoPoloLEGENDA

dec 2012.

#26
shanti ovo je odlicna vijest...samo nek se odrzi i nek dodje puno ljudi...al manite se glupih transparenata...napisite neke cinjenice, neke stvari koje nemogu opovrgnuti...a kad to prenesu i mediji postigli ste cilj...samo naprijed nadam se da ce se i kod nas u hr tako nesto pokrenuti...povedite i starije, nek vide da i njih ima :-) ja bi poslao strica tamo, koliko je lud jos bi i otisao ;-)
ShantiENTUZIJASTA

jan 2013.

#27
Iskreno, sa organizacijom nemam nikakve veze. Samo delim informaciju koju sam dobio na flajeru ;D
MeskalitoLEGENDA

jan 2013.

#28
Lepo bi bilo da se organizator marsa javi ovde , sigurno ce dobiti podrsku i pokoji dobar savet a smanjice (ili povecati ) nasu paranoju :)

jan 2013.

#29
Ne bih da budem partybreaker, ali mislim da e se protiv tog maraa prvo crkva dii. Ne znam ko je i zaato izabrao taj datum, ali dva dana pre urevdana ne verujem da nee izazvati buru, a pored toga ove godine je 5. maja Uskrs.
TropicoLEGENDA

jan 2013.

#30
Imate par istaknutih glazbenika za koje se zna da pusikaju i koji u svojim pjesmama promoviraju vutru. ako bi ih organizatori pozvali ne sumnjam da se nebi odazvali a samim time bi se privukli i oni koju duvaju i oni koji ne duvaju ;-)
grow_man_ENTUZIJASTA

jan 2013.

#31
Pogledao sam onaj video sa yt na prvoj strani komentara i neide mi u glavu da tamo neki idiot mijesa pojmove problema kosova i metohije sa jednim mirnim protestom u vezi jedne bezazlene biljke kao sto je marihuana (naravno da nije sasvim bezazlena al sa odredjenim regulacijama kad bi se legazivala dosli bi i na tu razinu). -Bas smo zaostali,nisam iz Srbije al' jesam Balkanac,to je ono sta nas sviju veze,u vecini slucajeva,nazalost,po debilizmu svakojakim s**njima i ostalim glupostima.

jan 2013.

#32
Svi smo se mi susretali sa raznim likovima koji uzivaju biljozu. Ja sam duvao sa direktorima banaka, hirurzima, preduzetnicima, zaposlenima u upravi za indirektno oporezivanje, inzinjerima.., kako njih motivisati da izadju na nekakav mars, nekakvo paradiranje? Nema tu marsiranja bez ozbiljnije organizacije, a to podrazumijeva malo ozbiljnije pripreme. Mora se imati uvid u brojno stanje osoba spremnih da se izlazu riziku, ne od hapsenja, vec od gubitka ugleda koji su godinama gradili. Organizacija nekog koncerta kojim bi se skrenula paznja na ljude koji su se uz pomoc konoplje izlijecili od teskih oboljenja i njihovo gostovanje na koncertu, dovodjenje bar 5-6 muzickih grupa, za sta bi trebala novcana sredstva, hronologija desavanja, znaci, napraviti jedan ozbiljan projekat da se privuku ozbiljni ljudi. Zamislite copor naduvane omladine kako se okupio ispred filozofskog fakulteta i nesto zahtijevaja. Meni to ne izgleda nimalo ozbiljno. Ako planirate neko okupljanje, poradite na planu mnooooogo ozbiljnije, jer cete svojim ozbiljnijim djelovanjem ozbiljniji utisak ostavljati. Ovako nesto ne pije vode. Ni sta ce se desavati ispred fakulteta, ni da li ce neko drzati govor i ako ce govoriti sta ce govoriti, jer zaboga, valjda treba da znam sta, konkretno, podrzavam. Ni meni nije problem napisati "organizujem rostiljadu, dodjite sutra oko podne ispred zgrade vlade" :konjo

jan 2013.

#33
Zvuci super tu smo da podrzimo ukoliko je skup prijavljen i naravno ukoliko je dobijena dozvola od grada. Samo napred!
PinkFrojdENTUZIJASTA

jan 2013.

#34
Ja navijam ZA, mada se bojim da nam zemlja jos nije spremna za nesto ozbiljnije po tom pitanju, jbg. samo moj utisak.
SLO-EraLEGENDA

jan 2013.

#35
predlog Umesto marsiranja....zadnjih godina skupi se dosta ljudi, kojima marihuana-konoplja nesto znaci... Uglavnom uredimo decija i sportska igralista,park. Napravite neko dobro delo lakse, e vas uti "druga strana"

jan 2013.

#36
Da se nadopunim na Sloerov post - dobro se dobrim vraca!
HighBadgerPOZNAVALAC

feb 2013.

#37
Ja prvi put cujem za ovo i vidim sad ovo ovde. A onaj klip na pocetku mi se cini da je to pre nekoliko godina snimljen, ne znam tacno kad, za jedan od marihuana marseva u bg-u, ista prica, plato ovo ono... Cak mislim da sam ga videla i na tv-u. Stvarno ne znam o kakvim lecima pricas, mislim da siris dezinformacije. Kako niko od nas nije cuo za to niti video letak ili slicno? Ja se nadam da nisam u pravu, nemoj pogresno da me shvatis, i rado cu prisustvovati takvom dogadjaju i povesti sto vise ljudi sa sobom... I sto 4. maj, kad svi znamo da je 20.4. pravi dan za takvu akciju i to treba da se ispostuje! I slazem se da organizator treba da se javi ovde jer ce dobiti punu podrsku od svih ovde, ako ga uopste i ima....
maverickAMBASADOR

feb 2013.

#38
Nije to amerika, a i neki ( itaj ~uti novinari) u Evropi bi to mogli s hitlerovim roendanom asocirati...

feb 2013.

#39
Nema niko pojma o cemu je rijec. Bice da je u pitanju neki naduvani klinjo u pokusaju okupljanja naduvanih klinaca na istom mjestu u isto vrijeme, umjesto da su naduvani i rastrkani po gradu, sve zarad konoplje. Sta je tu bolje i cemu okupljanje sluzi i kakav ce utisak ostaviti medju mnogo zastupljenijim pripadnicima zajednice nije bitno. Bitno je doci, zapaliti vuvu i nabaciti osmijeh od uva do uva "on the face" a sta se time postize i kakav odraz ima u ocima zajednice- who cares! Ako se postavimo kao pametni i korisni drustvu tako ce nas drustvo i gledati, a to "palamudjenje" o pravu da se drogirate na javnim mjestima zaboravite sto prije.
ShantiENTUZIJASTA

feb 2013.

#40
`ta se palite svi, flajeri su bili ostavljeni na Filozofskom fakultetu, ja sam ga li no pokupio kod Njegoaevog spomenika. Zabole me Q ko i ata organizuje, ja u tamo biti... A posle dugogodianjih sranja na tu temu logi no je (kao ato je o igledno) da je organizacija anonimna... Celo moje druatvo e ii, a niko od nas nije raspali "klinac". Naravno da mi ne pada na pamet da palim xnu na sred Platoa, niti bilo kome to preporu ujem. Dolazim da svojim prisustvom i zelenom majicom podr~im to ato e se desiti, isto kao ato sam otvaranjem ovog topica ve i uradio. P.S. Ono ato ja li no mogu da primetim je da NE POZNAJEM oveka iz svog okru~enja koji ne vari, svi radimo (fax, posao...) i uspeani smo, neko manje, neko viae. Tako da mislim da je za Srbiju odavno vreme da malo krene napred.
MarcoPoloLEGENDA

feb 2013.

#41
ajde sta ste napali covjeka...pa vidio sam taj datum na nekoliko mjesta ve, doduse spominje se na globalnom nivou...za beograd neznam tocno...upitajte u mupu, sigurno znaju nesto o tome ;-) http://cannabis.wikia.com/wiki/2013?useskin=oasis&cb=2358 http://www.hailmaryjane.com/cannabis-event-calendar/
TropicoLEGENDA

maj 2013.

#42
Kako je proaa Marihuana Mara?

maj 2013.

#43
zar je bio
TropicoLEGENDA

maj 2013.

#44
Govorilo se da ce biti pa cak i onda kad nije bilo "dokaza" da ce se odrzati pa zato i pitam :D
pocetnickiLEGENDA

maj 2013.

#45
Neznam ima li potrebe marsirati nama kada nam je mladic na vlasti :) to i gej prajd je bezveze. Dekriminalizacija ce biti i u srbiji, htjela to srbija ili ne, uvjet za eu ce to biti svakako... strpite se jos malo :) nasi su isto svasta morali potpisati prije ulaska u eu, a to je igra bez granica ... :)

maj 2013.

#46
U pravu si dijelom ato se tog ti e pocetnicki, samo nemoj biti naivan i vjerovati da je to uvjet za EU. Libo te glaveaine taki za maricu, a EU je robija za svaki narod, kako e uskoro postati za HR od sedmog mjeseca tako e i za svakog sljedeeg tko pristupi tome. Tvorevina od koje e profitirati samo oni na vlasti dok e obi an ovjek joa viae ispaatati. `to se ti e dekriminalizacije, to e ti biti isti oblik dekriminalizacije kao i u HR. Zna i padnea, plaaa globu masnu za koju trebaa raditi 2-3 mjeseca i bok bako. `to se ti e sadnje isto e ti biti iako e sudovi mo~da malo biti bla~i prema onima koji sade za osobne potrebe u svrhu lije enja nekih bolesti. Uvjek sam bio skepti an prema toj EU tvorevini, a i mnogi koji su u njoj je blate i to javno i u EU parlamentu. Evo ti dokaz toga: http://youtu.be/T2AjuEN1gS4
roowerPOZNAVALAC

maj 2013.

#47
Ne kuzim sad ,,,uvjet za ulazak u Eu je Dekriminalizacija vutre? neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee he he he,,e da je tako,,,Albanci bi bili vec odavno u Eu

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se