LEGACY
Kolorado legalizovan
26 odgovora3,080 pregleda
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
VutragenjoZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#1
U Koloradu legalizovana upotreba marihuane za sve upotrebe. Licna upotreba ima vecu taxu na kupovinu 25%.
Poskupljenja su moguca ali cijena koju cu rado platit :)
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/usa/10561837/Colorado-suffers-cannabis-shortage-week-after-legalisation.html
http://www.thedailyshow.com/watch/thu-november-8-2012/post-democalyptic-world---marijuana-legalization
47 REP94%
→ Istraživač
jan 2014.
jan 2014.#2
http://rt.com/news/france-medicine-marijuana-approve-386/
nadam se da ce u ovoj 2014. promeniti zakoni
barem u srbiji jer ovde ljudi idu i za 1 g po 3 god
Turf.
POZNAVALAC1.006 REP45%
→ Ambasador
Turf.POZNAVALAC
jan 2014.
jan 2014.#3
Vlasnici kanabis shop-ova u Coloradu tvrde da su zaradili 1 mil. $ prvi dan legalizacije rekreativnog koriatenja kanabisa. Legalizacijom kanabisa u 2014 se
ekuje zarada od 2,34 milijarde $ uklju
ujui medicinsku i rekreativnu prodaju.
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/1185477_598044260249034_1558430033_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/s720x720/1526665_597548660298594_1391690958_n.jpg Ispred shopova dug red bio :D
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#4
Zamislite sad kako bi se ove nase drzave podigle iz mrtvih kad bi i mi ovako kao Kolorado. Mislim od poreza i to. Ne kontam ove nase politicare. Jel to njima nije u interesu ili sta? :ohno:
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
VutragenjoZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#5
Treba nam samo javno lice za kampanju pa mozda i pokrenemo nesto zvanicno. Al do tad smo svi ususkani za stolice iza kompova.
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/431722/Red-za-marihuanu-Satima-cekali-da-bi-kupili-kanabis-koji-je-legalizovan-u-Koloradu
sale82ful
ZMAJ43.002 REP
sale82fulZMAJ
jan 2014.
jan 2014.#7
To stoji... Valjda je to jedino sto mozemo... Nazalost.
EDIT: Citam ove komentare sa blica sto si postavio,i jasno mi je sto se nece kod nas tako lako legalizovati. Pa pola njih svrstava maru i heroin u isti kos... Pa ne mogu da vjerujem.
3 REP6%
→ Istraživač
apr 2015.
apr 2015.#8
Drzave podigle iz mrtvih kad bi i mi ovako kao Kolorado. Mislim od poreza i to. Ne kontam ove nase politicare.
________________________________________
*Signature*
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
maj 2015.
maj 2015.#9
otvorise i hotel :D
http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2015&mm=05&dd=06&nav_id=988694
đokson
POZNAVALAC1.482 REP98%
→ Ambasador
đoksonPOZNAVALAC
maj 2015.
maj 2015.#10
Kad bi legalizirali marihuanu, balkanski mozak regira odma tri stepena iznad,a tada bi heroina bilo na svakom oaku,a ko ima malo dijete,mislim da se sla~e samnom.Neki dan bio kod doktora, u redu 10 mlaih osoba eka suboteks,jadno i ~alosno.Treba je legalizirat za medicinsku uporabu i pove
at koliinu za osobne potrebe starijima od 18.U Irskoj trave ima dosta na ulicama ,ali heroina ima puno viae i postotak se samo poveava po broju ovisnika,na svakom oaku ih ima, za nevjerovat i nepovjerovat,sve su to mladi ljudi kojima je mozak totalno uniaten od jakih droga,i ti ljudi za niata viae nisu ,pa ak ni poslje komune ako se uspiju iupat.Legalizacijom marihuane neki ljude se odma vide u biznisu,za to i ako doe moraa imat fakultet da bi mo~da to smijo radit, jel bi to onda svaka osoba uzgajala i vidila sebe u profitnoj organizaciji a nezaposlenih u HR je jako puno.Znam da sa cofeshopovima bi se uplaivalo u dr~avni proraun i da bi dr~ava profitirala od toga,ali bi neke druge stvari zeznila,tako da je to oatrica sa dvije strane,a Kolorado je samo pokusna dr~ava za to pa e se vidit statistike.A i prio sam sa nizozemcima koji se sele iz svoje dr~ave jel se navuklo bagre u dr~avu da se viae nemo~e iskorijenit.
baobab
LEGENDA14.229 REP92%
→ Zmaj
baobabLEGENDA
maj 2015.
maj 2015.#11
Nema ti post baa puno logike, legalizacija marihuane u rekreativne svrhe nema nikakve veze sa suboteksima i ovisnicima o heroinu. Kad ve ka~ea za djecu, danaanjim klinci puae svakakva sranja tipa osvje~iva
a zraka itd. jer im je dostupno, legalno i jeftinije. To je ono ~alosno...
đokson
POZNAVALAC1.482 REP98%
→ Ambasador
đoksonPOZNAVALAC
maj 2015.
maj 2015.#12
vadia rijei iz konteksta a ne iz razumnog zakljuaka ata sam htio re,sve 5,a vidit ea kolorado za 5 godina s ime
e se borit! jel kad ljudima daa neato, oni uvijek tra~e ono ilegalnije i zanimljivije,ato im stvara osjeaj zadovoljstva.
zlotvor
AMBASADOR4.075 REP74%
→ Legenda
zlotvorAMBASADOR
maj 2015.
maj 2015.#13
Colorado e se za pet godina boriti sa nedostatkom poreza od alkohola (ato je ve sad slu
aj). Veina odraslih ljudi konzumira kanabis jer im odgovara na
in na koji djeluje. Jedan dio ga konzumira iz potrebe ali se ni oni ne ~ale na "nuspojave", a nakon zavraetka terapije obi
no nastave rekreativnu konzumaciju.
Teorija o kanabisu kao "prijelazne droge" je davno sruaena, tj. ne dr~i vodu. Osobe sklone teakim drogama e koristiti teake droge bez obzira na legalni status kanabisa. Takve osobe imaju problem i trebaju adekvatnu terapiju kako bi se rijeaili problema koji ih tjera na konzumaciju.
Heroin je i sada dostupan u HR, u trenutku kada vutre nema ni za lijek. Uvijek je dostupan i bit e ga dok god ima zarade na njemu.
Prema mojoj procjeni otprilike 10% ljudi u naaim krajevima konzumira kanabis. Ljudi za koje znam da konzumiraju (i
esto se vrlo iznenadio kad sam doznao) su uglavnom smireniji i bolje podnose stres modernog ~ivota nego oni koji ne konzumiraju. Isto tako su uspjeaniji u poslovnom smislu od prosjeka. Dio njih ima svoje firme ili su na odgovornim pozicijama unutar veih privatnih firmi.
Nikome od njih ne pada na pamet igrati se sa "teakim drogama", ali bi rado platili i 100% PDV-a kad bi mogli uaetati u trgovinu i kupiti sortu po izboru.
jan 2014.
1 / 14
jan 2014.
maj 2015.