LEGACY
4:20
22 odgovora8,336 pregleda
44 REP88%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#1
valjda sam na dobro mjesto otvorio temu?
kolko od vas je upoznato sa izrazom 4:20(cetiri i dvadeset)?
sve je pocelo davne 1971 u srednjoj skoli San Rafael u Kaliforniji gdje se drustvo nekolko tinejdzera
skupljala svaki dan u 4:20 da ispali joint sve je vise ljudi pocelo da koristi izraz 4:20 tako se prosirio izraz pa je do 1980 4:20 postao kod za duvanje kod tinejdzera.
dan zemlje je 20.04 a dok je u americi obratno mjesec i dan 04.20 pa je sigurno nekom stoneru u americi palo napamet da iskombinuje dan zemlje sa njihovim "kodom" tako je dvadeseti april evoluiro u praznik svih pusaca kanabisa.
svake godine 20 april kod pusaca trave proslavlja tako sto sirom citavog sveta u tacno 4:20 svi ljubitelji trave zapale po jedan.
dok se u nekim drzavama ovaj praznik proslavlja tako sto se velike grupe pusaca okuplja na javno mjesto
da ispale jedan tacno u 4:20 a i na neki nacin to dosta ljudi smatra kao neki protest.
tako sve pusace pozivam da proslave dan zemlje i 4:20 tako sto ce na 20 april u 4:20 zapaliti najmanje jedan joint i da protestujemo malo:)
http://www.dailycamera.com/videos/detail/420/ )
p.s. ajde ako je neko iz sarajeva za to da se skupimo da da proslavimo ovaj dan?
Gilgamesh
ISTRAŽIVAČ125 REP50%
→ Entuzijasta
GilgameshISTRAŽIVAČ
apr 2009.
apr 2009.#2
Ovo prvi put
ujem, super ideja, i naravno zapalit u na taj dan u toliko sati.
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
apr 2009.
apr 2009.#3
4:20 je policijski kod koji se koristi (u USA) kad je u pitanju prekraaj vezan uz drogu ...
Ovo ata si napisao je mambo-ambo koji je kasnije smialjen.
EDIT:
evo sad vidim da na netu ima nekih rasprava ata je bilo prije, kokoa ili jaje, policija ili studenti. :sun2:
Džidžadžojac
POZNAVALAC846 REP27%
→ Ambasador
DžidžadžojacPOZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#4
Bolje mi le~i ta pri
a za studente :) to za policijski kod sam
uo od jednog Amera da nije ta
no, da je neki drugi.
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
apr 2009.
apr 2009.#5
Sada vjerovatno je, budui da je ovaj odavno provaljen.
U biti, koga zanima nek' googla pa nek' se odlu
i za jednu od 'istina'. :sun2:
44 REP88%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#6
i ja sam skoro cuo za 4:20 ali u svaki slucaj dobra ideja pravo ajde mozda se i kod nas na balkanu nekad ovaj praznik bude slavio javno:)
ja sam skoro naletio na netu bas za tu raspravu oko tog sta znaci 4:20 imalo je jos nekih teorija kao da u marihuani ima 420 hemikalija a ustvari ih ima 315 pa isto je imalo i oko policiskog koda a ustvari 420 je kod za ubistvo imalo je jos nekolko teorija ali kao ipak je ispalo da je prica sa studentima razlog za 4:20
Džidžadžojac
POZNAVALAC846 REP27%
→ Ambasador
DžidžadžojacPOZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#7
Takoe, to je ve deo kanabih kulture, tako da stvarno nije ni bitno viae poreklo :) ja ve uveliko planiram da uradim barem majicu sa tim simbolom.
bahatee
ENTUZIJASTA216 REP4%
→ Poznavalac
bahateeENTUZIJASTA
apr 2009.
apr 2009.#8
Davnooo samo
ula za to.
Svake godine i "proslavim" taj dan (isto ko ato za St.Patrick's day pijem vopi tako i 20.4 zalipa joju baa u ta doba)
`ta ja znam to mi je nakako simpati
no :costumed-smiley-027
Jednom mi se dogodilo da me joja
ekala ispred akole usred nastave.
I pita me prof. Ko gdje ea ranije iz akole? Koliko je sati?
Samo sam mu rekla: Meni je 4 i 20.
Vuk_samotnjaK
AMBASADOR1.587 REP2%
→ Legenda
Vuk_samotnjaKAMBASADOR
apr 2009.
apr 2009.#9
Ne pale me te 420 fore, makar razumijem povijesnu pozadinu toga. Ja palim kad mi se pali, neovisno o tome koliko je sati. :icon_lol:
44 REP88%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#11
ja sam ispostovo grug sa autom pogradu i jedan dzokavac tacno u 4:20:))
apr 2009.
1 / 12
apr 2009.
apr 2009.