VUTRA
ForumMarihuanaAktivizam4:20
LEGACY

4:20

22 odgovora8,336 pregleda

apr 2009.

#1
valjda sam na dobro mjesto otvorio temu? kolko od vas je upoznato sa izrazom 4:20(cetiri i dvadeset)? sve je pocelo davne 1971 u srednjoj skoli San Rafael u Kaliforniji gdje se drustvo nekolko tinejdzera skupljala svaki dan u 4:20 da ispali joint sve je vise ljudi pocelo da koristi izraz 4:20 tako se prosirio izraz pa je do 1980 4:20 postao kod za duvanje kod tinejdzera. dan zemlje je 20.04 a dok je u americi obratno mjesec i dan 04.20 pa je sigurno nekom stoneru u americi palo napamet da iskombinuje dan zemlje sa njihovim "kodom" tako je dvadeseti april evoluiro u praznik svih pusaca kanabisa. svake godine 20 april kod pusaca trave proslavlja tako sto sirom citavog sveta u tacno 4:20 svi ljubitelji trave zapale po jedan. dok se u nekim drzavama ovaj praznik proslavlja tako sto se velike grupe pusaca okuplja na javno mjesto da ispale jedan tacno u 4:20 a i na neki nacin to dosta ljudi smatra kao neki protest. tako sve pusace pozivam da proslave dan zemlje i 4:20 tako sto ce na 20 april u 4:20 zapaliti najmanje jedan joint i da protestujemo malo:) http://www.dailycamera.com/videos/detail/420/ ) p.s. ajde ako je neko iz sarajeva za to da se skupimo da da proslavimo ovaj dan?
GilgameshISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#2
Ovo prvi put ujem, super ideja, i naravno zapalit u na taj dan u toliko sati.
bongashLEGENDA

apr 2009.

#3
4:20 je policijski kod koji se koristi (u USA) kad je u pitanju prekraaj vezan uz drogu ... Ovo ata si napisao je mambo-ambo koji je kasnije smialjen. EDIT: evo sad vidim da na netu ima nekih rasprava ata je bilo prije, kokoa ili jaje, policija ili studenti. :sun2:
DžidžadžojacPOZNAVALAC

apr 2009.

#4
Bolje mi le~i ta pri a za studente :) to za policijski kod sam uo od jednog Amera da nije ta no, da je neki drugi.
bongashLEGENDA

apr 2009.

#5
Sada vjerovatno je, budui da je ovaj odavno provaljen. U biti, koga zanima nek' googla pa nek' se odlu i za jednu od 'istina'. :sun2:

apr 2009.

#6
i ja sam skoro cuo za 4:20 ali u svaki slucaj dobra ideja pravo ajde mozda se i kod nas na balkanu nekad ovaj praznik bude slavio javno:) ja sam skoro naletio na netu bas za tu raspravu oko tog sta znaci 4:20 imalo je jos nekih teorija kao da u marihuani ima 420 hemikalija a ustvari ih ima 315 pa isto je imalo i oko policiskog koda a ustvari 420 je kod za ubistvo imalo je jos nekolko teorija ali kao ipak je ispalo da je prica sa studentima razlog za 4:20
DžidžadžojacPOZNAVALAC

apr 2009.

#7
Takoe, to je ve deo kanabih kulture, tako da stvarno nije ni bitno viae poreklo :) ja ve uveliko planiram da uradim barem majicu sa tim simbolom.
bahateeENTUZIJASTA

apr 2009.

#8
Davnooo samo ula za to. Svake godine i "proslavim" taj dan (isto ko ato za St.Patrick's day pijem vopi tako i 20.4 zalipa joju baa u ta doba) `ta ja znam to mi je nakako simpati no :costumed-smiley-027 Jednom mi se dogodilo da me joja ekala ispred akole usred nastave. I pita me prof. Ko gdje ea ranije iz akole? Koliko je sati? Samo sam mu rekla: Meni je 4 i 20.
Vuk_samotnjaKAMBASADOR

apr 2009.

#9
Ne pale me te 420 fore, makar razumijem povijesnu pozadinu toga. Ja palim kad mi se pali, neovisno o tome koliko je sati. :icon_lol:

apr 2009.

#10
Ja i moja ekipa ispostovali 420...:))))

apr 2009.

#11
ja sam ispostovo grug sa autom pogradu i jedan dzokavac tacno u 4:20:))

apr 2009.

#12
http://www.cannabisculture.com/v2/content/what-420-means-true-story-behind-stoners-favorite-number

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se