VUTRA
ForumMarihuanaAktivizamGanja marsh
LEGACY

Ganja marsh

150 odgovora21,058 pregleda
mladifilozofISTRAŽIVAČ

feb 2005.

#1
ako hocemo da se ove godine ganja marsh odrzi i u beogradu, mogli bi vec polako da pochnemo da razmishljamo o tome. maj mesec se blizi. kad bi izaslo na ulicu bar 50-ak ljudi sa transparentima ne bi bilo loshe, a ja mislim da bi nas bilo mnogo vishe. ako je neko za akciju nek mi pishe mejl poshto sam retko na forumu. damn [email protected]

mar 2005.

#4
Ideja je ok i mi smo imali nesto slicno na umu, ali za pocetak bez transaparenata vec da se okupimo kuliramo, zezamo i upoznamo pa kad skupimo dosta "vijernika" da pocnemo sa transparentima i ostalim zezancijama.

mar 2005.

#5
ja sam za to! :D
embrlajzerENTUZIJASTA

mar 2005.

#6
A bi li došao na tu gej paradu? ::behehe

mar 2005.

#8
Pa ako Avram dolazi ne mora da znaci da ce biti gej parada ... Haha ponekad sam sebe zasmijem...naravno ovo je sala ::histerija
embrlajzerENTUZIJASTA

mar 2005.

#9
::histerija ajme meni... jel ovo trebala da bude ozbiljna tema?

mar 2005.

#10
e bre, prekinite da me prozivate!

mar 2005.

#11
A fazon kad ce se to odrzati ?

mar 2005.

#12
pa obrati se coveku na: [email protected] i pitaj ga da napise i ovde
SLO-EraLEGENDA

mar 2005.

#13
Bev jaz na toa strana ama ne razbiram ništa. Šo be pisuvate u kirilica :), ne se razbira poštu ste u slièna govna(kaže li se tako bugarski) javite se jošte po koji pat, ke zborimo malku :pivo pozdrav za braèU iz BUGARSKE
#14
Mladi filozofe, poslala sam ti mail, oèekujem odgovor, napiši i ovdje kada je marš, ukoliko æe ga biti!!! ~)
#15
dobra ideja....mogli bi stvarno d ase okupimo... upoznamo...osnujemo neku tajnu vutra organizaciju.. i terorisemo beograd dimom iz nasih dzointa... !~

mar 2005.

#16
:D pa vec smo `tajna` vutra.organizacija
#17
ma za sada virtuelna organizacija hmmmmmmm..........nisam jos video dim nad beogradom.......ja pricam o akciji ::dzok

mar 2005.

#18
pa ono... pocni nesto :D
#19
vazi! samo se nadam da ja i moja ekipa nismo jedini. pridruzite nam se ::dzok

mar 2005.

#20
Da bude nesto kao ovo l;)
#21
hahahha bash to hahahha

mar 2005.

#22
Evo sta je napiso: "ne znam tacno ali mislim da je 6. maja, treba to josh da se ljudi dogovore... aj napisi na forumu ako ti nije frka, posto nemam vise vremena... pozdrav!!!"

mar 2005.

#23
Marsh u hrvatskoj prosle godine: http://www.klik.hr/vijesti/2001/05/05/0002027.html Evo kako je to kod hrvata izgledalo, bilo je dosta ljudi, i u srbiji bi se trebalo organizovati bar da bude 50-100 i da se objavi na svim vecim forumima i slicno. Ako naravno hocete da dodju ljudi...
dread irieENTUZIJASTA

mar 2005.

#24
naravno. kada bude dosao trenutak, cimacemo se i vise od toga. najbolje je pripremiti flajere i plakate, izlepiti grad... i pozvati ljude da se pridruze mirnom protestu u ime kanabisa/konoplje/marihuane. verujem da bi na taj nacin postigli i mnogo vise nego sto iko ocekuje... do tada, cimajte se... pricajte sa ljudima, trudite se da pokazete koliko je to sasvim normalna stvar, deo svakodnevnice, i koliko su promene neophodne... zbog medicine, zbog slobode i vere, zbog prirodnih i ekoloskih proizvoda, zbog buducnosti nase planete..

mar 2005.

#25
Meni se skroz svidjelo kako je to kod hrvata izgledalo... Samo je problem sto ako se ne najavi skup moze doci do problema kao sto je doslo sa organizatorom tog marsha u hrvatskoj... mislim da su podnjeli krivicnu prijavu protiv njega. Pogotovo onaj lik sto rola u onu veliku rizlu sa cvikama na sred trga l;)
dread irieENTUZIJASTA

mar 2005.

#26
kada su takvi protesti u pitanju, uvek ima zrtava, na zalsot... treba prijaviti protest, i zatraziti dozvolu, ali su male sanse za dobijanje iste, tako da ostaje da razmislimo dobro... ljudima treba poruciti da protest nije samo skup ljudi koji su dosli samo da se naduvaju slobodno na sred ulice, vec nacin da se izrazi neslaganje sa zakonima i represivnom politikom, kroz miran protest, bez ispada. ako se vec rola na ulici, to treba uraditi diskretno, najpre zbog svoje bezbednosti. nikada se ne zna ko je tu pandur a ko ne... zato samo pamet u glavu...

mar 2005.

#27
Jasno. I tamo je spominjano, u jednom drugom tekstu, vezanom za millenium marijuana march u hrvatskoj, da je murija bila u civilu.. i da je bilo par privedenih ljudi. U svakom slucaju ja iz RS cu da dodjem..
dread irieENTUZIJASTA

apr 2005.

#28
pozdrav ljudi! jedna veoma lepa vest za sve vas... Sa zadovoljstvom objavljujemo vest da ce se prvi marihuana mars u Srbiji i Crnoj Gori odrzati 7. MAJA u Beogradu. Trenutno se jos uvek radi na organizaciji, tako da je tacna lokacija skupa jos uvek neodredjena. Spominju se Terazije, kao i jos neki veci trgovi Beograda. Ideje i predloge mozete nam slati na forumu, kao i na email adresu: [email protected] ili [email protected]. LEGALIZE CANNABIS, FOR HEMP, MEDICINE, RECREATION... Ako zelite da se ukljucite u organizaciju protesta, javite se na [email protected] ... i polako pripremajte transparente... flajere i ostalo... pogledajte probnu verziju flajera za mars http://dready.suonline.net/flyer/nesto.png ... uskoro i finalna, tako da cete moci da skinete i delite u vasem gradu, kako bi okupili sto vise podrske i jasno i glasno porucili da su promene potrebne... IRIE Posetite www.irie-people.com i www.gdv.co.sr za vise informacija.. Ites
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#29
Ja mogu da dodjem. Takodje, mogu da odstampam neki broj flajera i ovde da podelim nekima. Mozda bi uspeo nekoliko drugara da nagovorim da dodjemo. Samo kazite kada bude bilo sigurno oko te organizacije. Vidim u Hrvatskoj dosta ljudi bilo..
embrlajzerENTUZIJASTA

apr 2005.

#30
@ dread_irie Dobar je flajer, jos malo da se koriguje i da se stavi datum i mjesto odrzavanja i eto ti. Samo jos nac ljude koji ce to da razdjele raji.

apr 2005.

#31
Mi cemo da uradimo mali dvo stranicni katalog o marihuani. Ljekovitim svojstvima, legalizaciji, pitanjima zasto i zato...naravno ako se marsh desi. Mada "Vutra Festival" zvuci lagodnije ::histerija
dread irieENTUZIJASTA

apr 2005.

#32
Samo napred, pripremite materijal, ali nas na vreme obavestite i posaljite elektronsku verziju da se postavi na sajtove za download, a i kako bi mi mogli da se nadovezemo na sadrzaje, da budu potpuni i raznovrsni. mora se posvetiti vise paznje ovome, jer maj i nije tako daleko... a sto se tice nekog festivala, bice priliike i za tako nesto... treba sacekati kraj godine, pa da sednemo svi zajedno i uzivamo u plodovima naseg rada...

apr 2005.

#33
genjo, javi ako šta treba
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#34
Javi, i to sto pre....da stondirane glave mogu da "planiraju" da dodju:)
dread irieENTUZIJASTA

apr 2005.

#35
Beograd 7. maj 2005 - Milionski Marihuana Mars Obavestavamo vas da ce se ove godine odrzati prvi ovakav protest u nasoj zemlji, i pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruze u mirnom marsu u ime legalizacije kanabisa. Skupljamo se na trgu Terazije u Beogradu, u 15h, odakle cemo nastaviti dalje, u za sada nepoznatom pravcu... ali uskoro cemo i to definisati. Bitno je da je ovo zvanicna vest, i da cemo se definitivno okupiti. Pripremite transparente, neki zanimljiv kostim (najlepsi ce biti nagradjen), neki cvetic (po izboru) i osmeh, koji nesme da izostane. Poruka ovogodisnjeg marsa jeste poziv na reforme kanabis zakona, koji ogranicavaju u negativnom smislu, slobodu gradjana, njihovu slobodu izrazavanja i slobodu izbora. Takodje, trenutni zakon ogranicava razvoj industrije konoplje, kao i razvoj biljne kanabis medicine, koje su poslednjih godina u svetu dozivele pravu renesansu. Mislimo da je krajnje vreme da ustanemo za svoja prava, i prekinemo jednom za sva vremena sulude Kanabis Zakone i Prohibiciju koja je donela samo lose, i koja nije postigla gotovo nista tokom vise od 50 godina koliko traje u nasoj zemlji. Zato, ocekujemo vas 7. maja na Terazijama, i ocekujemo da pozovete vase prijatelje, rodbinu, babe, dede, kao i sve druge koji bi mogli da ucine da ovaj dogadjaj bude lepsi i snazniji!! Takodje, molimo vas da prosledite ovaj mail na sto vise adresa.... Uzivajte, vidimo se!!! Kontakt: Irie People :: [email protected] Grupa Dobre Volje :: [email protected] www.irie-people.com, www.vutra.org i www.gdv.co.sr
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#36
I'll be there!! Hoce li biti i finalna verzija flajera, pa da to nekako uklopimo zajedno?

apr 2005.

#37
evo mog doprinosa, samo recite sta da izmenim... ili da saljem psd od 5mb??? (teshko)
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#38
Meni se svidja... Mozes da pomeris nekako ono LEGALISE IT...
dread irieENTUZIJASTA

apr 2005.

#39
postavicemo danas na stranicu flajere i plakate za download, pa mozete poslati vase predloge na email [email protected] ... flajera ima, i to dosta verzija, tako da jos neki nece biti previse... skinite flajere i saljite dalje .. ako mozete stampajte i delite... bitno je da se svi aktiviramo.. svako po malo, i eto uspeha... :)
dread irieENTUZIJASTA

apr 2005.

#40
evo i flajera... www.irie-people.com/mmm/index.php?go=fly

apr 2005.

#41
poslacu iriedread-u psd (ako hoce) pa nek javi...
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#42
Mada, mislim da vise odgovaraju ovi njegovi, za koje je ostavio link gore. Kao dzointi marsiraju - odlicno! U stvari samo je jedan. Ja sam te njegove vec skinuo i malo obradio za stampu. Naravno, bilo bi dobro da imamo dosta uniqe flajera. I da ne zaboravim, ja sam takav da trazim bilo kakve greske, tako da, dread irie, ispred onog "i osmehe" izbrisi onaj zarez....bruka da smo nepismeni ...

apr 2005.

#43
Hi dudes, i'm a member of Promena movement (www.promena.org)and i'm so glad to to be here. I saw the post made by Avram on our forum. That's great guys- MMM all over the world. I hope that i would be there- to celebrate together, to make fun, to show, that we are not criminals, but beaming, happy people. We will stage MMM here, in Bulgaria, on 14th of may- one week later- 'cause the 6th of may is a day of bulgarian army and will be infelicitous to make it on the next day. You are wellcome too. So, i have one question- do i need to get visa to visit Serbia or not? Respect to all :petak :petak :petak

apr 2005.

#44
I don't think you need visa, but ofcourse you can always call out embassy in Bulgraria. Glad to hear you guys are having some organized movement :)
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#45
Hello snafu. With Bulgarian passport, as i know, you do not need visa for entire Europe.

apr 2005.

#46
zdravo dobri liude its nice to know that there are good gowers there, i didnt suppose that ur growing such a good stuff!!! we have something to talk about if we actually meet A BIG RESPECT TO YOU!!
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#47
Where you found that we grow such a good stuf? :)

apr 2005.

#48
i saw good strains while reading ur forum

apr 2005.

#49
There are probably from my friend. He makes some delicious stuff, I choked my self in them. He is magician, but Slo Era is there too. For those who missed it: http://vutra.org/forum/viewtopic.php?t=10

apr 2005.

#50
respect to joshua and snafu :) !
SLO-EraLEGENDA

apr 2005.

#51
evo marširati èu i ja ako budem znao ~) sièi sa Zlatibora 06.05. je �UR�EVDAN/moja slava

apr 2005.

#52
i moja :pivo
SLO-EraLEGENDA

apr 2005.

#53
mi i naši prijatelji CIGANI :pivo reèièu ja �orðu nek vas èuva od dugih palica-pendreka :)
dread irieENTUZIJASTA

apr 2005.

#54
lepo lepo... i meni je Djurdjevdan slava... pa cemo lagano zajedno da slavimo... i 6. i 7. hehehehehe...
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#55
Ljudi pitaju, kada im kazem za mars, koliko je to sigurno, u smislu, ne bi zeleli da ih privode ili uzimaju podatke. Pa, zna li se o tome?
embrlajzerENTUZIJASTA

apr 2005.

#56
Pa stvarno, gdje odabraste dan nakon �urðeva dne. ::zidoglav

apr 2005.

#57
i mene ovo pitaju... dakle?
dread irieENTUZIJASTA

apr 2005.

#58
ovako... prvo sto se tice dana... 7. zato sto je lep broj... hehehe... zato sto je prva subota u maju... zato sto je toga dana mars sirom sveta... i zato sto je poseban... svet... :) a drugo, sto se tice policije... nadamo se da nece biti problema, jer nemoze vas iko privoditi bez razloga i uzimati vam podatke. dolazimo u miru, protestujemo zajedno sa jos mnogo mnogo ljudi, i jednostavno mislim da policija nemoze tek tako da privede nekoga. treba reci ljudima da paze, jer ne znaci ako protestvujemo da mozemo slobodno da pusimo granje... bas suprotno... tada moramo biti jos oprezniji... ako pusite, pazite... cak i ako dodate nekome dzoint, moze se okarakterisati kao dilovanje, samo da znate.. tako da, mozete da se opustite... nemojte da nas ista zaustavi. jer tako ce svi odustati. uvek na putu do slobode postoje prepreke, ali ih moramo zaobici, moramo naci nacin da prodjemo bez posledica...
SLO-EraLEGENDA

apr 2005.

#59
dali ste prijavili skup-marš... :pivo

apr 2005.

#60
ja nisam ::behehe
dread irieENTUZIJASTA

apr 2005.

#61
nismo... iz razloga sto bi nas lepo iskulirali... :) ali... tog dana se desavaju drugi protesti, pa cemo se mi tu pridruziti, i svi zajedno protestvovati u miru. nismo mogli da prijavimo iz razloga sto niko nije bio spreman da stane iza svega ovoga kao pojedinac, jer znamo kakva su iskustva imali hrvati (inicijator je popio opasnu novcanu kaznu)... ovako... niko nam nista nemoze... :)
embrlajzerENTUZIJASTA

apr 2005.

#62
Pa morate li da duvate baš tad, narkomani jedni? ::behehe

apr 2005.

#63
:D pa moramo
Spirit DancerENTUZIJASTA

apr 2005.

#64
Pa kad smo naduvani mi kao da smo strejt ... ~) ::histerija ZA marihuana mars ....
dread irieENTUZIJASTA

maj 2005.

#65
Samo da potvrdimo da se Milionski Marihuana Mars odrzava u subotu na terazijama u 15h, tako da nemojte da propustite prvi kanabis protest na ovim prostorima!! www.irie-people.com/mmm
Spirit DancerENTUZIJASTA

maj 2005.

#66
Yeah , mon ! ::h2o ::chamuga
kanehbosemAMBASADOR

nov 2006.

#67
ako 05 2007 bude bilo mmm eo neki linkiæ koji æe vjerojatno trebat postirat, djeliti ili šta veæ http://www.konoplja.org/ubbthreads/printthread.php/Board/splosno/main/56447/type/post
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#68
super što si uradio logiènu stvar i stavio ovu temu oðe.baš si pravi urednik. :P
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#69
eo neki komentari o mmm do sada http://www.moravek.net/ovisnosti/20000505.htm a ovo je neki pokušaj slièno mmm-u http://www.radiodeejay.hr/forum/index.php?showtopic=3525
propaganjaENTUZIJASTA

jan 2007.

#70
pade mi na pamet, samo nisam znao gdje da iskomentiram, pa evo ovdje... Siguran sam da ima viae redovnih puaa a ganje nego pedera u RH. Samo mi nije jasno kako se njih brdo skupi za jedan takav prosvjed a mi ne mo~emo ni organizatora izmislit. Tu~no, eto ata je. Ali imam ideju.. kad je gay pride, oni pozovu more ljudi, sve ~ive udruge i organizacije, da ih podr~e, jer kao nije to samo gay mara, to je mara za sva ljudska prava, pa ih podr~e svi koji misle da treba podr~ati slobodu izbora, bez obzira jesu pederi ili ne. Mi bi svoj mara trebali nazvati "Antirepresija mara" i tra~it 0.5 promila i dekriminalizaciju trave, onda pozvati sve ~ivo.. garant bi tad doalo viae ljudi, pa i oni koji se boje staraca zbog trave. Mogu rei da su doali zbog 0.5 promila. Pa nek nam upali i jedan od tih prijedloga, napravilo se neato, to ce dat volje ljudima za novi mara. Jesam pametan, a?
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jan 2007.

#71
to i je oslobađajući marš, koji treba biti pokriven sa svih strana - more ljudi....sve žive udruge i organizacije... to je marš za sva ljudska prava uIstinu! :) ¨ po meni, nek ostane ime mmm ili ganja march, jerbo jednostavno želimo Prihvaćanje(obostrano i mnogostruko), pa bi samim Anti u imenu našeg marša došli u bespotrebnu konfrotaciju s našom biti... alkohol? pa možda tražiti uvođenje provjere (psiho)motoričkih sposobnosti vozača, umjesto inzistiranja na vrlo relativnim i općenitim brojkama... p.s. i ne smijemo zanemariti muziku
mladifilozofISTRAŽIVAČ

mar 2007.

#72
Ganja mara u Beogradu e se odr~ati po etkom maja ove godine. Iako ni vreme ni mesto joa nisu kona no (znate li da je re kona no nastala od konoplja - kanap, konac, kona no:) dogovoreni, pretpostavlja da e se odr~ati 05. maja, kada je marihuana mara svuda u svetu. Najverovatnije e po eti u 15h sa Trga republike, a o pojedinostima ete uskoro saznati na http://www.myspace.com/dekriminalizacija, posle sastanka kampanje za dekriminalizaciju koji treba da se odr~i ove sedmice. Do sada je 179 gradova potvrdilo u estvovanje u globalnom marihuana marau uklju ujui i Beograd. http://sr.wikipedia.org/wiki/Gand~a_mara p.s. poato sam retko na forumima, mo~ete me kontaktirati na mejl mladifilozof (na) yahoo.com-u, proveravam esto.
mladifilozofISTRAŽIVAČ

apr 2007.

#73
crno beli flajeri za ganja mara su gotovi, slobodno ih atampajte, kopirajte i delite. http://konoplja.wikia.com/wiki/Slika:Flajeri.gif ako je neko dobar sa fotoaopom, nek napravi neke flajere u boji, barem za net. ovde se nalazi spisak gradova i informacije o predsojeem marau 2007. http://konoplja.wikia.com/Globalni_ganja_mara ina e ganja mara e regularno biti prijavljen kao skup za reformu zakona o konoplji, gde e se prikupljati potpisi i sli no.

apr 2007.

#74
Super stavicu to an pocetnu stranu Vutra sajta a i ostale strane. I na forumu nedje na vrhu kanaciti da nam ove godine bude mnogo vise ljudi. Takodje cu poslati gripni email svim clanovima foruma sedmicu dvije prije ganja marsha. Mogu li staviti tvoj email filozofe da se ljudi obrate? Zelis li da registrujes [email protected] ili [email protected] dajte ljudi neko neko preuzme kako treba legalizacija.org sajt i nesto ucni snjime pravedno. kanne je vec krenuo ali mu treba dosta pomoci mi vutra.org dajemo hosting i domen banner free i cjeli sajt da bude non profit pa radite nesto snjime sa myspace pa sta god samo da je aktuleno da se updejtuje i da se vijest siri... treba neki animated banner da se napravi za ganja mars da se okaci na vutra sajt i legalizacija sajt...
voxPOZNAVALAC

apr 2016.

#75
Lep pokusaj, moje pisanje "Izlecenje nacije ..." je trabalo da se umnozi i deli. Ali eto, Mladenka Pacolikic i BezObraz su nam stali u kVaj
wedPOZNAVALAC

apr 2016.

#76

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se