VUTRA
ForumMarihuanaAktivizamPrijedlozi sto bi mi svi zeljeli, a da je kolko tolko realno
LEGACY

Prijedlozi sto bi mi svi zeljeli, a da je kolko tolko realno

158 odgovora10,022 pregleda
jesamZMAJ

jun 2012.

#1
Tiskovna konferencija povodom obilje~avanja Meunarodnog dana borbe protiv zlouporabe droga (26. lipnja) Povodom obilje~avanja Meunarodnog dana borbe protiv zlouporabe droga i nezakonitog prometa drogama, 26. lipnja 2012. s po etkom u 10.00 sati u Uredu za suzbijanje zlouporabe droga, Preobra~enska 4, V kat, odr~at e se tiskovna konferencija. Info: Ured za suzbijanje zlouporabe droga, Sanja Mikuli, tel. 01 4878 122 i 4878 125, [email protected] . Kad ne moze bolje... Prije dva dana bila javna tribina, al ne znam jel je netko bio i znao, pa ako je, nek nam udijeli . Nema veze, nova prilika je tu. Dakle, sto da se predlaze, priznajem, nisam jos procitala konkretni prijedlog te famozne radne skupine, ali budem. Ovako nabrzinu bez puno razmisljanja i na osnovu par postova sto sam tu procitala: 1. jasno razgraniciti razliku izmedju trave i kem. droga, mozda traziti cak da trava nije droga 2. mislim da je OK prekrsaj za posjedovanje trave za osobnu uporabu, ali jasnu legislativu, eto, do 5 grama 100 kuna, a ne kako se komu sucu svidi 3. ne zelimo da nas se naziva ovisnicima (mada se i meni tako nekada cini, lako je pretjerati), mozda cak i do neke 18 ili cak 21 godine mogucnost besplatne psihoterapije umjesto prekrsaja (a to je i sad, al ovisi o sucu) ili obavijest roditeljima, a i za sve starije koji to zele, 4. uzgoj za osobne potrebe - cini se da bi idealno bilo 5 biljaka, pa tak je i drugdje, mozda i ogranicenje za 400 HPS, da pokazemo dobru volju, pa ak bas mora i registracija, ali bez ikakvih posljedica i u strogoj tajnosti, nesto tipa dijagnoze, nemamo se cega sramiti, a tko se srami nek ne gaji 5. tko proda, nek snosi i posljedice, al ono 12 godina, pa trava ce postati skuplja od kemije, i odu nam djeca u ... 6. meni bi se jako svidjela mogucnost osnivanja udruga za zajednicki uzgoj, pa makar i samo za medicinske svrhe Ajde ljudi, ukljucite se i vi malo, a ne samo brijati po uzgoju. Znam da je starijim clanovima, mislim po sudjelovanju u forumu, vise glupo, al ono...ne bude nitko umjesto nas... Eto kako ispuniti vrijeme dok se pauzira vec vise dana...odoh ja na bajk :vb_wave:

jun 2012.

#2
Evo me... ceko sam da se naduvam, onda mi je veci gust tipkat i imam bolje fix ideje :D Uglavnom, ako zelimo bilo sto postici na polju marihuane, moramo napravit plan i organizirati se. Ajmo razdijeliti situaciju: 1. Uzrok problema (ilegalna marihuana) 2. Rijesenje problema (legalizacija/dekriminalizacija marihuane) E sad, posto mi ne zivimo u normalnoj drzavi, u naseg naroda logika ne pali pa imamo i 3. dio a to je "Nacin rijesavanja problema". Uglavnom, da ne duljim. Uzrok problema je to sto ne mozemo pusiti marihuanu niti uzgajati je a da ne budemo kaznjeni za to, iako nema niti jednog objektivno realnog razloga za prohibiciju marihuane. Rijesenje problema lezi u izmjeni zakona RH. Zakon mogu promijeniti samo saborski zastupnici koji predstavljaju narod. I sad nazalost imamo 3. stvar, kako sam rekao, nekim ljudima se mora sve doslovno crtati a nasima nacrtas pa opet ne kuze ili ne zele razumijeti. Kao jedino logicko rijesenje, namece mi se osnivanje peticije za... za sto? Znamo li mi samo uopce sto zelimo? Ja. osobno, zelim da se potpuno legalizira za sav uzrast iznad 21 godinu. 18 mi je jos nekako premlado, nije ni pubertet prosao. Pusenje bi bilo dozvoljeno ali samo u privatnom prostoru, kafici/restorani/usluzni objekti koji su unaprijed izvijestili sve strane o dozvoli pusenja u tom prostoru. Pusenje bi bilo zabranjeno samo na javnom mjestu, identicno kao i pusenje duhana. Uzgoj marihuane bi bio dozvoljen u osobnim prostorima te u prostorima specijalno namijenjenim za proizvodnju marihuane. Prodaja marihuane ne bi bila ogranicena kolicinski, cemu to. Zakon slobodnog trzista. Eto.
Z&NZMAJ

jun 2012.

#3
Ve je i mislim da je to i poanta vladajuih. Ja nikada neu pristati na kompromis i nikada neu pristati da me "ragistriraju" i nikada neu prihvatiti trpanje u isti koa sa kriminalcima i narkomanima, jer stoneri nisu narkomani i to ka i ako ikada nedo bog padnem neu pokazati niti trunke ~aljenja zbog svojih postupaka. ( a poato je poricanje standardno kod narkomana, na*ebo sam ko ~uti u tom slu aju, jer to e i rei vrli stru njaci tipa Sakoman ) Neki pametan prijedlog nemam. ini mi se da viae nitko ne mo~e utjecati na bilo ato i da samo batine nekim likovima mogu izbiti iz glave stavove kakve sad imaju. Dobro, mo~da ne batine, al prisjetite se samo naaeg vele va~nog gospodina predsjednika koji je zduano branio autorska prava, dok mu nisu blokirali slu~beni sajt i pokazali ko je gazda na netu :icon_lol: Samo i jedino silom! Druga ije ne ide, a sila se ne mora pokazati fizi kim nasiljem :icon_wink: Probajte, nadam se da vas niata nee koatati. Ja se borim na svoj na in, jer ipak moram uvat guzicu, a ako se nekom exponira, svaka ast, skidam kapu. Mene nije stid priznati da si ne ~elim muriju navu na vrat. Ne joa... :icon_lol:

jun 2012.

#4
Mislim da se objektivno mozemo pozdraviti s bilo kakvim promjenama, nismo aktivni ni na forumu a kamoli uzivo.
Z&NZMAJ

jun 2012.

#5
Kolega, lan si jednako dugo kao i ja. Ako se ne sjeaa, evo da ti osvje~im pamenje :) U vrijeme kada smo se mi regali, na forumu je bilo manje od 10000 lanova. Trenutno stanje je 21380! Dnevnika je viae nego ikada kao i growera (kakvih dnevnika i kakvih growera nije tema rasprave :icon_lol: ) i to je jedan od na ina borbe i aktivnosti. Offline se nitko ne ~eli eksponirati i riskirati da mu se murija navali na vrat. Ajde, tko te dr~i? Napravi nekog vraga, neku peticiju na potpisivanje, organiziraj po ve im gradovima atandove itd. Ja ti prvi doletim i stavim svoje ime i prezime na papir, ali brate, organizaciju prepuatam tebi. Znam, mo~da ea rei da sam pi*da radi toga. I'm sorry but j*bi ga...

jun 2012.

#6
meni ovo sa prijedlozima zvuci dobro....svasta bi mi htjeli, ali ipak mislim da od toga nista .Neodgovara drzavi da se uzgaja jer smo onda direktna konkurencija njima samim.Hooker je vec pokusao nesta slicno ,cak je mislio pisati pisma nekim ljudima u vladi ako se nevaram.........Danas u novinama procitam slj:Mlada ehinja se popela na elektricni dalekovod misleci da se nalazi na mostu rijeke Drave policija i vatrogasci su je uspjeli skinuti i spasiti od sigurne smrti ..(e sada ono najvaznije) djevojka je bila pod utjecajem droge skunk koja izaziva jake halucinacije........i onda bi mi pokrenuli nekakve akcije....ne samo da je uzalud se eksponirati nego je i opasno.
makisplitAMBASADOR

jun 2012.

#7
AJD VJEVE da ti stisnem like poslje nekog vremena :) Ostavi se *****rija i ne pomialjaj na exponiranje jer imaa prostora oko sebe pa onda put vani,sla~em se sa ZLO u potpunosti....ne radi se o tome jesam li ***** koja bi gledala po strani a da netko drugi odrauje nego mi je kristalno jasno da trebam prvo stvari oko sebe dovesti na razinu koju pri~eljkujem kako bi u buducnosti mogao raditi takve i slicne stvari a da me zaboli ocu li na tjedan-dva i prespavati u buvari te da ljudi oko mene budu relativno zaaticeni od mojih egzibicija imao izlete...atetio sebi a gnjidama gotovo pa niata....e necea viae,,,,naoru~aj se pa kreni...bez S-300 RAKETA ne krecem viae nigdje!

jun 2012.

#8
Bojim se da se opet nismo razumjeli... osim onog za standove i peticije. Nisam ja rekao da se trebamo eksponirati, dapace. To bi bilo stetno. Sta sam htio rec... tek sam se digo. joj Ovak... istina, ima "nas" sve vise i vise, broj raste eksponencijalno i to upravo zahvaljujuci nasoj Vladi koja toliko brine o nama da nam je u par godina nabila cijenu grama na 50/100kn (ovisno o lokaciji i kvaliteti "robe") a nekada se za 50kn dobilo 7 grama, jednako kvalitetne robe. Nego sam htio reci sljedece... Jesam je lijepo otvorila temu, pita sto MI zelimo. Ocito ce gospodica ici na taj skup gdje ce i iznijeti neke prijedloge ili ima poznanike koji ce to uraditi. A sta smo mi ucinili na tom pitanju? Dosli smo ja i Zlo, napisali par redaka. Vise ja nego Zlo, on bi se tuko. Evo sad citam, kaze Maki da bi on nesto poduzeo samo kada bi imao vojno naoruzanje ROFL. I onda meni kazu da sam lud :PP Kolko nas ima ovdje na forumu, mogo je svako napisti 2, 3 recenice kako on/ona zamislja idealni zakon o marihuani pa nek nas oni predstavljaju ondje. Jesam nije trazila niti imena niti prezimena niti adrese. Samo je postavila temu s upitom. Ja sam mislio da ce tema buknuti kao teme u "Medicina" podforumu kad ono dodem navecer niti jedan post. I nemojte ste sada osjecati prozvanim, nitko nije duzan napraviti ista osim umrijeti. Ja bih najradije isprintao papire i trazio potpisivanje peticije. Da obidem samo svoje frendove, imam preko 100 potpisa. Punopravnih, punoljetnih ljudi. Ako nas na forumu ima preko 20 000, da 100 ljudi s foruma uzme 100 potpisa od prijatelja to je 10000 potpisa. Tih 100 frendova nek nazica jos par frendova poznanika i dobivamo ogroman broj. Pusaca/uzgajatelja marihuane u HR ima u izobilju, 80% mog drustva pusi, 20% ne al oni ni ne puse cigare tak da to ni ne racunam kao faktor. I sta bih ja trebao sa svoje 24 godine? Ulazit u politiku? Pa pogledajte kako je Pernar zavrsio. Justin Bieber broj 2. Covjek nesto radi a svi ostali pljuju. Ni ja se ne slazem s Pernarovim idejama al on je odlican primjer funkcioniranja ove zemlje. Ljudi vise mrze Pernara nego Sanadera. WTF ljudi, o cemu mi pricamo? Ruku na srce, u ovoj zemlji nema 5% pametnih ljudi, pa ovo je sve ludo. Kud ovo vodi? Dosla su vremena da bih najradije pobjego u sumu i zivio tamo s zivotinjama, mislim da bih veca prava imao. Ionako bih bio na vrhu hranidbenog lanca, zabolio bi me tuki. A to cu i napraviti jednog kada kad mi se posloze kockice. Da imam preko 30 godina, VSS... zasto da ne? Ali tko sam ja u ovoj drzavi da me netko ozbiljno shvati. Mogu jedino, kao sto rekoh, zavrsiti ko Pernar. Lik ima IQ 160 al to nitko ne zna, svi misle da je lik budala zeljna samopromocije. Ljubomora, zavist, mrznja, netolerancija... rakovi koji izjedaju ovu zemlju u korijenu. I zato me pomalo ljuti kad ste tako pasivni. Jesam, Ja, Zlo, Opa Cupa, Maki. I sad dode neki Vladin "izaslanik", malo njuska po forumu i ima kaj vidjet. 5 ljudi od kojih jedan hoce tuci a drugi granatirati. I kad to cita, onda stvarno moze pomisliti da se zena napusila skanjare i popela na dalekovod. I sto se tice te price, nitko se nikada nije zapitao kako je moguce da su novinari dosli prije nje do dalekovoda. Jeste li vidjeli sve slike? Pa zena se jos nije ni popela a novinari su bili oko nje. To je namjerna propaganda "visih sila". Platili su zeni da se popne i kaze NAPUSILA SAM SE TRAVE hahh JA SAM PRIMJER STONERICA I AKO CETE LEGALIZIRATI MARIHUANU I VASA DJECA CE SE SVAKI DAN PENJAT NA BANDERE. Stoneri VS Veliki Kapital Sta da vise kazem... trebali ste doc u ovu temu, rec ja ocu ovako ja ocu onak i nek Jesam ide na skup i neka nas prezentira. Il tko vec. Ja cu sigurno jednog dana osnovati politicku stranku, uvijeti za to su stvarno prebrodivi. Uopce nije problem. Samo ja nisam dovoljno... svasta jos za to. I nemojte sad vise o meni, radi se o velikoj temi. I da, zaboravio sam reci. Nemojte mijesati Hookera i njemu slicne u ovoj temi. Ja im se iskreno divima na entuzijazmu, ali oni nisu gradani RH a ovdje se radi o RH. Ne isticem sada nacionalnu pripadnost/nepripadnost NEMOJTE ME KRIVO RAZUMJET. Samo kazem, radi se o HR i nek pisu HR ljudi pa kad neko dode i pogleda neka kaze VIDI OVI HRVATI, STVARNO DOBRI STONERI. A ne rakete i tucnjava, manite se toga, bar na forumu. Doma radite kaj ocete.
jesamZMAJ

jun 2012.

#9
Evo, jedna prilika nasla mene, a ne ja nju...vec danas popodne....tu sam se spremna eksponirati al u 4 oka, a ostali pritisci mogu se i drugacije rijesiti...uostalom, cista ko suza....ne spominjem forum, al bogme 21380 je vrlo respektabilna brojka, pa nek si oni misle Ajmo ljudi nabrzaka protuargumente tom radnom nacrtu Dakle, tocke 1, 2, 3, 4 al bez registracije, mislila sam na uzgoj, a ne nas kao narkomane (to mozemo, za uzgoj, ostaviti za sami kraj kao neki kompromis, pa ko hoce hoce, ko nece, ne mora, naravno ak do icega uopce dodje) i 5. 6 ne dolazi u obzir, al ak se, recimo, sredi sve ostalo, onda ni to ne bi bio problem. Dodajem jos i Vjevinu tocku 7, al samo privatni prostor, pa ne trazimo coffeeshopove jer je nerealno. Da sad svakom pojedinacno ne odgovaram, Nije ni u Amsterdamu legalizirana, samo dekriminalizirana...naravno da je to i njima veliki problem, jer se legalno prodaje, a uzgoja nema u zakonu...il je jako ogranicen i ne pokriva potrebe...u vise navrata i na vise vremena boravila tamo...pusaci su def 2. kategorija...i moje koji me ugoste lagano sram mene, pa sam i pred njima u ilegali, kolko je god to moguce, hehe. Inace, Nizozemci se okrenuli u vecini teskoj desnici, ne samo oni na vlasti, mrze strance vise nego mi Hercegovce (ja nisam ta, jasno mi je da ljudi idu trbuhom za kruhom i tamo di im je bolje), a mi Balkanci smo za njih doslovce, ne Romi, vec cigani. Ipak mislim da nije cilj da nam deca odu u k...mozda samo u Europu, pa da sranci uzivaju u ljepotama nase zemlje, al je odlican protuargument, joj, danas cula da se neki decko,25, jednostavno nije probudio, navodno zbog nekog prljavog eksa il tak naekaj, ajme meni, nije mi dobro.. Ajde dajte cijene kemije koja je jeftinija od trave, ja nemam pojma i nemam vremena istrazivati, a i to je odlican protuarg. Puno toga bi ja jos napisala al je pametnije da sad nadjem taj radni nacrt, pa ga keljim tu...ajte i vi,,,mozda jos nije kasno... Ma kakva peticija, bez imena i prezimena, adrese i OIBa ne vrijedi nista i strogo se provjerava, ja tu svoje ime nedam AJMO PROTUARGUMENTE na nacrt, brzo...tu sam do negdje 4, a onda mozda slijedi moj obracun s njima, na finjaka naravno...hehe
Z&NZMAJ

jun 2012.

#10
Opet samog sebe citiram :icon_lol: Rekoh svoje u prvom postu. Ajde da budem jasniji :) Ja ~elim potpunu legalizaciju bez ikakvih ograni enja jer prohibicija, pa ak niti onakva kakva je trenutno po pitanju duhana NEMA efekta. NEMA apsolutno NIKAKVIH argumenata koji mogu pobiti moju tvrdnju, jer: [*]Svake godine sve vei broj mladih ljudi u~iva sve vrste droga, bile one legalne ili ilegalne [*]Svake godine sve se viae novca baca u vjetar besmislenim ratom protiv droga, a bacanje u vjetar dokazuje predhodna tvrdnja koja je TO NA [*]Svakim zatvaranjem klinaca radi "zlouporabe droga" se stvaraju generacije novih kriminalaca, jer zatvori ne vrae funkciju odgojno popravnih ustanova, nego obrnuto. Isto vrijedi i za popravne domove za maloljetnike. Primjer smo imali neki dan na forumu kad smo dvojici delikvenata, inae domskih kolega polepili banove radi poprilino loaeg ponaaanja i atetnih stavova po naau organizaciju. [*]Nema apsolutno nikakvog smisla u ilegali dr~ati supstance koje pogoduju boga enju kriminalnih organizacija koje oateuju prora une dr~ava za ogromne iznose ato direktno ato indirektno, dok te iste supstance ne uzrokuju niti pribli~no veliku atetu po zdravlje ovjeka u odnosu na neke koje su dopuatene. Ajde sad nek to netko ka~e nekome, ne znam ni kome, kad netko tko e to sluaati nema apsolutno nikakvu namjeru promjeniti situaciju u korist opeg dobra, kad ope dobro nije u interesu onih koji su postavljeni da rade za ope dobro. Zato bez iskazivanja SILE nema pomaka. Da biste bolje razumjeli SILU u ovom kontekstu, pogledajte gornji citat. E da, joa neato :) Sad si probajte shvatiti zaato ja osobno ne trpim na ovom forumu dilere, ljen ine, da ne ka~em glupane koji se nisu u stanju sami potruditi da shvate ato i kako. Nama ne trebaju svi! Nama trebaju sposobni i pametni! Tek kad bude dnevna statistika dosegla barem 200-tinjak ljudi online u jednom trenutku i kad budemo imali masu kvalitetnih growera koji su spremni svoje znajnje prenijeti novim lanovima, imat emo tu silu. Jel sad jasno!? Edit: Sorry, al ne mo~e! Briaem i ka~njavam svakog tko napiae bilo ato po tom pianju. PRAVILNIK!

jun 2012.

#11
Zlo, jako lijepo receno. Nego, evo prijedlog sto se tice growanja. Nek bude dozvoljen uzgoj osobama kojima je to potrebno za medicinsku uporabu. Citate forum, znate sve, znaci ne moram u detalje. Ako osoba ima odredene medicinske probleme i zeli ih lijeciti marihuanom, nek bude zakon koji to dozvoljava. Kao u Kanadi. Ako imas depresiju, sadi brate. Ak imas MS ili sto vec, iskreno ne znam ni sam, nikada se nisam bavio tim tezim bolestima... ako imas rakove, tumore... sadi brate sestro. Prijavi da ces saditi i sadi. Nek dolazi inspekcija isto kao i u OPG (Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo... za one koji ne znaju to je vrsta privatne firme u RH ((postoji "Trgovacka djelatnost", "Obrtnicka djelatnost" i "OPG") ). I zasto ti sad Jesam, kada bi doslo do peticije, ne bi stavila svoje podatke na papir? Kaj mislis da bu ti neko zato dosel doma za par godina i kopal po kuci? Ako cemo tako svi razmisljati onda stvarno ni ne nemamo o cemu razmisljati, djabe ti i taj skup i sve skupa. Al dobro, neka si to priznala, drago mi je u jednu ruku. Sad bar znam na cemu sam i da se nemam cemu nadat. Sadim dalje ilegalno, znacke sto hapse .I. Bok
jesamZMAJ

jun 2012.

#12
Zlo, slazem se ja sa svim tim i apsolutno si u pravu, al cemu traziti ono sto je nemoguce ili odustati jer je svijet pokvaren i par njih manipulira milijardama. Uostalom, Marx je rekao da filozofi nisu zato da tumace svijet, nego da ga mijenjaju . Pazim ja na sebe, valjda. I znas kaj, usutkali me strahom i opakim prijetnjama pred desetak g, i ne samo mene, puno nas i ne zbog trave, a da nisu uspjeli, bilo bi nam svima skupa puno ljepse. Ima i Vjeverica pravo, jos uvijek ima ideale, za razliku od nas malo starijih. Meni se vise ne da zivjeti u sutnji, pa nije samo trava u pitanju, tak i tak se pusi na sve strane, legalno i ilegalno, a i nije takva frka za nas pusace...Nije da me nista ne drzi za ovu zemlju, itekako, ali, pa nije to jedino mjesto pod suncem... Zato sto na tom papiru ne bi bilo 20 imena, mozda sam i puno rekla, probaj, obecavam da 201 jesam. Eto, i ja sad visim tu umjesto da citam ono kaj treba, odoh ja to konacno naci. Sad i meni dodje da....al necu iz principa. :ridinghorse:
hazeboyENTUZIJASTA

jun 2012.

#13
vjeverice pametan prjedlog sta se tice med.marihuane.ja mislim da nije legalna u canadi nego u coloradu.ljudi kako to sve ljepo zvuci ali bojim se da nece nasi to tako lako prihvatit.sve ce nam se slomit na ledima jednog dana.a promjene ce dozivjet nasi unuci tek...mozda djeca.ako i tad.jer mi balkanci smo takve konzerve.danas vidis tetoviranog covjeka i ljudi ga gledaju ispod oka.zato kazem moj grad di bi se odselio je lylons u coloradu.gledam neke dokumentarce od tamo.trebalo bi snimiti to pa poslat nasima u vladu pa da ljudi vide kako trava cini cuda i spaja ljudeaaaa
jesamZMAJ

jun 2012.

#14
Hajde da budemo optimisti. Mislim da imamo razloga za to. Evo, otvoren mi put rego, puno lakse nego sto sam mislila i nije u pitanju vrli nam I.J. Idem u utorak, al tek onda zakazujem sastanak, jbg, covjek pretrpan, pa evo imamo jos vremena se bolje pripremiti. Ustvari, ispalo sve puno bolje, mislim da imamo i neka poznata imena koji su voljni, imamo i bikere, i branitelje. Eto, svi komentiraju Poljakinju kao medijsku patku, to je ono sto je privuklo paznju, a ne radni nacrt, nazalost. Nisam ga nasla u originalu, al ono kaj sam citala o tome je teski bullshit koji nije tesko pobit. Valjda bi morao biti na Min pravosudja. Zao mi je sto sam jucer reagirala onako na peticiju, stvar neke osobne frkice, al evo danas mijenjam misljenje. VJEVE i svi ostali, idemo radit PETICIJU!!!!!!!!!!!!Vidjeti zakon sto za to kaze, kolko potisa treba....Standovi nam nit ne trebaju, nit ne znam ko bi ih nam dao, cini mi se da bi to bilo jako komplicirano, a treba djelovat jako brzo, jer ce se ljudi pokupit uskoro na more. I ja, sam da platim struju, ostao mi bojler cijelu zimu, joj.

jun 2012.

#15
A ipak si se predomislila :D Bas mi je drago. Ja stvarno ne znam nista o tom peticijama, mozda da pitamo Gradansku Akciju. I jos bih nadodao... moje misljenje je: potpisivanje peticije je jednako opasno otvaranju dnevnika na forumu. Pametnom dosta.

jun 2012.

#16
Mozda nekakva online peticija ali koliko ona vrijedi bez potpisa OiB-a ? to je vec diskutabilno....hm
jesamZMAJ

jun 2012.

#17
Ma ne moramo mi nikog pitat, pa imamo net....al kad smislimo sta i kako mozemo i te neke udruge il sta vec traziti podrsku...ne znam jel bi i mi morali imati udrugu za peticiju....mislim da Pernar trazi isto legalizaciju...ne da mi se sada istrazivati jer me boli glava i umorna... Ako bas nitko drugi nece, bum ja to istrazila, sutra, al dajte ljudi malo pomozite...mozda bi fakat mogli traziti legalizaciju, ne znam sad nista vise, previse mi je sve to odjednom, odoh ubit oko jos malo

jun 2012.

#18
Takvu peticiju nitko ne bi shvatio ozbiljno. Znaci, ocemo po onom planu sto sam ga iznio? Treba prvo smisliti strategiju a onda organizaciju. Dakle, prvo se moramo dogovoriti MEDUSOBNO. Sto tocno zelimo. Ja sam svoje misljenje iznio, hocu potpunu legalizaciju. Djelomicna legalizacija/dekriminalizacija nam ne bi puno pomogla i mogla bi se "abusat"/iskoristavat. Trebalo bi natipkati tekst, s nekoliko ponudenih opcija. A onda otvoriti temu i anketu s pitanjima da li zelite a) b) c) d) rijesenje. Ja sam se isto tek sad digo hehe jesmo opiceni svi skupa, bas smo neozbiljni :D pa mi se ne da puno razmisljat niti tipkat. Ajmo se dogovorit. Uzet rok od 7 dana, do sljedece nedjelje. Do tada razmislite o svemu, natipkajte tekst pa cemo otvoriti temu za 7 dana s svim mogucim opcijama i anketom? Veliki problem je sto nemamo uvid u novi prijedlog zakona pa ga ne mozemo modificirati, pitanje je koje on sve stavke ima u sebi. To bi nam puno pomoglo, onda mi samo radili copy/cut/paste po njemu.

jun 2012.

#19
mislim da se Zlo vec sada hvata za glavu....tesko je bez nekakvih argumenata napisati bilo kakav kvalitetniji tekst...a opet postivati pravilnik naseg foruma.. ovo se slucajno naslo kod Hazeboya u njegovom postu: Kada se sve zbroji i oduzme taj proces ce biti dugotrajan.... kako god i gdje bio pokrenut. Na nama ostaje da budemo strpljivi a to i je nasa odlika....strategija je vrlo bitna a to Pernar nije imao........Edukacija i upoznavanje ljudi sa Marihuanom kroz medicinski aspekt ima jako dobar ucinak i to bi bila prva linija nase obrane,znaci strpljenje je nase oruzje. e sada da se nadovezem ...brzo djelovati bez strategije-znaci izgubljeno vrijeme+posljedice....Djelovati mozemo brzo i odma na okolinu oko sebe svoje najblize.Pkusati objesniti da Marihuana nije samo duvanje na klupici. To mozemo odmah i sada

jun 2012.

#20
Ja imam ideju da, kada prezentiramo nase ideje, da ih prezentiramo na bar 15 stranica A4 formata, popisemo sve pluseve i minuse, sve negativno i pozitivno vezano uz legalizaciju/dekriminalizaciju marihune. No imas pravo, prvo trebamo odobrenje na forumu. Bude vec netko doso pa reko...
shtef25ISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#21
od svih tih to aka najjasnija i najbolje sastavljena trebala bi biti ona koja govori o materijalnoj koristi dr~ave/vladajuih politi kih ili ekonomskih elita od te legalizacije...netko im mora turiti gotov projekt iz kojeg ce od nas iscjediti joa novaca na kratki rok ali barem se nee ii u zatvor...kroz nekakav porez po sadnici ili tako neato ato manje infrastrukture i nekih skupih kadrova bi taj projekt zahtjevao bilo bi ga i lakae uvesti
makisplitAMBASADOR

jun 2012.

#22
sine ove rakete su u prenesenom znacenju na ukupnu poantu mog posta...i pravo da ti ka~em ludost joa uvik neznam jel to mana il vrlina

jun 2012.

#23
Molim odobrenje nadleznih za daljni rad na ovoj temi. Hvala
Z&NZMAJ

jun 2012.

#24
Moje isprike :) zbunjuju me te vaae sise i minii na avatarima :rofl: Dajte budite ozbiljni :icon_razz: Samo ti radi, ne zadr~ava te niata osim pravilnika ;) Dakle, nema pri e o kemiji, nema pri e o zaradi i takve fore. Pravila foruma su jasna, rasprave vodite u skladu sa njima i to je to. Cijelo vrijeme samo to i tupim, a nitko me ne ita :icon_lol: NE! Nikakvi porezi, dosta ih je i ovako. Sagni se da te lakae preko lea! Ma da nebi!!! Umjesto progona, edukacija! Umjesto aikaniranja, rehabilitacija (nije da je potrebna svima, al nekima je :P ) Uatede vidljive samim inom legalizacije su smanjenje sudskih procesa, smanjenje zatvorskih kapaciteta i pove anje produktivnosti, jer e poljoprivreda ~ivnuti, vei broj radnih mjesta jer e se pokretati proizvodni procesi bazirani na konoplji te naravno ekoloaki aspekt povrh svega. Aj sad vi!
jesamZMAJ

jun 2012.

#25
Nis meni vise nije jasno, ko da pricamo kineski, osim da svi hocete legalizaciju, pa hocu i ja, ali je li to imalo realno. Nabrojite zemlje gdje je tako? Jel mi jedni druge opce citamo??? Znam za ono selo spanjolsko, al ni tam se nisu uspjeli dogovoriti, pa odustali. Isto ko i ovdje, a i na Srbiji, kak se cini barem. Slazem se da ak se radi nabrzaka, moze lose ispasti. Al na ovaj radni zakon treba reagirati. ETo, meni pada na pamet, ako nista drugo, bar ga ismijati, tj. ljude koji na tome rade. Nis ne kuzim, jel nam opce stalo ili nije. Pada mi na pamet da su gruveri mozda veci "ovisnici" o adrenalinu nego o vutri. I dajte nemojte krivo ovo shvatiti ovisnik. Za sebe znam da je i jedno i drugo. Pada mi na pamet da ni samom forumu nije stalo. Al kuzim kaj Zlo misli pod silom, al svejedno treba dati razlog. Al isto tako, kaj se desilo Assangeu, il kak lik se vec zove. Aj kad se ljudi vrate s mora, bit ce valjda vise pameti.
konoplja666AMBASADOR

jun 2012.

#26
Treba skupiti statisti ke podatke o utjecaju legalizacije na druatvo u zemljama koje su legaliziralie marihunu, tipa Portugal,Nizozemska, eaka.... Podvui crtu izmeu marihuane i drugih droga,te jasno definirat svaku! Dozvolit uzgoj do 3 sadnice po osobi. Strogo zabranjena prodaja domaeg uzgoja, dr~ava bi imala privilegiju prodaje kontroliranog uzgoja uz neki certifikat kvalitete ( sadr~aj thc-a) te bi na taj na in punila prora un, gotovo u potpunosti ukinula uvoz marihuane te naai novci ne bi iali van, preprodava ima bi oduzela posao, rasteretilo bi se sudstvo, rasteretila bi se policija. Zabranjena konzumacija na javnim povrainama,osim u predvienim ustanovama koje dozvoljavaju koriatenje (coffe shopovi.....) Dozvoljeno noaenje 5g na javnim povrainama, te dopuatena koli ina od 300g u kuanstvima. Treba ubacit i ekonomski aspekt:- produ~ivanje turisti ke sezone, otvaranje novih radnih mjesta ( sadnja,obrada,prodaja), medicinski turizam, razvoj farmacije......

jun 2012.

#27
Ja sam malo pricao s ljudima o toj peticiji i vecina mi je doslovno rekla da ih nije briga. Mislim da cemo i dalje samo sanjati o lijepoj drzavi di bi svi zivjeli ko bubreg u loju. Ako zelite moju pomoc, ja cu dat sve od sebe ali objektivno, smatram da nista od tog biti nece jer ljude jednostavno nije briga za ista.
konoplja666AMBASADOR

jun 2012.

#28
Kod nas su na vlasti lijevi,i da je legaliziraju ,nakon 4g doi e desni i to ukinut. Da se skupi 100 000 ljudi na organiziranom skupu,to bi ve dalo neku te~inu, u hrvatskoj ima oko 350 000 ljudi koji konzumiraju marihuanu,te sad je poanta kako privu ljude,znam da bi bilo negdje oko 20 000 penzia ako bi se dijelio besplatan grah. Za legalizaciju bi trebali imati veliku podraku medija koji bi vraili pritisak na vladu,a mediji bi trebali biti dobro informirani,bez ijedne greake,jer samo jedna greaka i sva pada u vodu,ato jednostavije i efikasnije.
Z&NZMAJ

jun 2012.

#29
Samo se vi borite s vjetrenja ama... Eto, ja rekoh ato ~elim i rekoste mi da sam nerealan... realno je da ti vlast koju si sam postavio zabranjuje i kontrolira svaki tvoj korak dok si u svom domu i da te policija sa natpisom na autu "sigurnost i povjerenje" maltretira, ali je nerealno rei da ~elia slobodu... sanjamo ju od kad postojimo i nikda ju nismo imali, a ini se da i neemo. Mene iskreno zabole za zakon, ato uostalom mo~ete pro itati u mojem prvom komentaru. Ostajem tu da moderiram, ato mi je i posao, a vi diskutirajte o porezima, dopuatenom broju biljaka i ograni enjima, ja sam over&out...

jun 2012.

#30
http://ch-slike.com/images/2012/06/24/eLFpH.jpg http://ch-slike.com/images/2012/06/24/lH894.jpg
jesamZMAJ

jun 2012.

#31
Da pojasnim samu sebe, nisam mislila da mi dobivamo dijagnoze, nego da se primijeni za registraciju nesto slicno kao zakon o tajnosti lijecnickih dijagnoza, al u ovoj zemlji se po potrebi dila i dijagnozama, pa ono... Za neke velike projekte trebaju i velike pare, a da je netko od nas tu project manager, ziher ne bi visio na forumu, vec bi zaradjivao lovu. Ovo mi nije jasno iz istog texta JL, 21.6. 2012: Naime, kako saznajemo od radne skupine koja je proteklih mjeseci radila na doradi teksta novog Kaznenog zakona, koji je Sabor prihvatio lani u studenom, a koji bi na snagu trebao stupiti 1. sije nja sljedee godine.... a onda No, ovo je tek prijedlog radne skupine, koji treba proi javnu raspravu i saborska itanja... Nisam nigdje nasla ni nacrt, ni javnu raspravu, osim ovoga DATUM: 24.5.2012. GOSTI: - mr.sc. Sanja Jeli, Psihijatrijska bolnica Vrap e - dipl.iur Sanja Mikuli, Ured za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske - prof.dr.sc. Ksenija Turkovi, Katedra za kazneno pravo Pravnog fakulteta Sveu iliata u Zagrebu Povodom izmjena i dopuna novog Kaznenog zakona, dana 24. svibnja 2012. , u prostorijama Pravnog fakulteta u Zagrebu, odr~ana je tribina na temu dekriminalizacije posjedovanja i koriatenja lakih droga. Izlaganje je zapo ela prof.dr.sc. Ksenija Turkovi, osvrui se na izradu novog Kaznenog zakona, gdje je istaknula problematiku odredbi u kaznenih djela protiv zdravlja, to nije odredbi o pitanju droge, koja su ostavljena kao posljednja za urediti. Radna skupina se, pri izradi Zakona, suprotstavljala da odredbe o posjedovanju droge ostanu u Kaznenom zakonu, no tada su naiali na prepreke opre nog mialjenja Vlade Republike Hrvatske. Trenutno, radei na izmjenama istog Zakona, Radna skupina se posebno osvre na spomenutu problematiku, po evai od odredbe koja propisuje kaznu zatvora do 6 mjeseci, za neovlaateno posjedovanje droge za osobnu uporabu. To je protivno stavu Radne skupine, koja polazi od raznih statistika i parametara : Dr~avno odvjetniatvo je u svom istra~ivanju prikazalo pregled za razdoblje od 2009. do 2011. godine, isti ui kako je u tom periodu, za povredu lanka 173. st. 1. (posjedovanje droge za osobnu uporabu), od 17.002 prijavljena slu aja, odbijeno njih 77 % , i kroz praksu malog broja kazni zatvora (do najviae 3 mjeseca), suci su ta kaznena djela klasificirali kao prekraajna djela. Takoer, sudovi su kroz praksu ozna avali povredu istog lanka ili kao bezna ajno djelo, ili su ih odbacivali zbog primjene na ela oportuniteta (60% slu ajeva). No, kroz istra~ivanje je do izra~aja doala i problematika neujedna enog postupanja sudova, u raznim gradovima Republike Hrvatske. Nova Radna skupina zala~e se za rjeaenje tog problema, na na in kojim bi se l. 173. st. 1. (posjedovanje droge za vlastitu ili osobnu uporabu) izbacio iz Kaznenog zakona. Time bi se to djelo depenaliziralo i prealo u sferu prekraajnog djela, ato bi osiguralo rjeaenje za problemati ne rezultate istra~ivanja DORH-a , smanjenje stigmatizacije po initelja, kao i fleksibilnost postupanja. Takoer, Radna skupina isti e i nu~nost smanjenja kazni, koje su prema starom Kaznenom zakonu bile rigorozne , ak i u odnosu na europska zakonodavstva. Za primjer se daje odredba o ka~njavanju proizvodnje i prerade droge i sredstava za njenu proizvodnju, gdje se kao novo rjeaenje, daje gornja granica od 3 godine zatvora, dok je u prijaanjem ureenju ona glasila na 15 godina. Radi se i na uvoenju popisa kvalifikatornih okolnosti, koji e osigurati, da samo u slu aju takvih djela, za koja se izri e kazna zatvora od 3 do 15 godina, sude ~upanijski sudovi i da ih se na taj na in nastoji rasteretiti. Prof. Turkovi se osvrnula na problem inkriminiranja tvari u sportu te na listu tvari zabranjenih u sportu, koji nastaje pri izbacivanju novih lijekova na tr~iate te problem vremenskog razmaka, koji proe do njihova stavljanja na spomenutu listu, a za to je vrijeme njihova uporaba legalna.Dipl.iur. Sanja Mikuli je istaknula, kako posao zakonodavca, pri izradi Kaznenog zakona, nije odrediti koli ine, ve da je to pitanje prakse sudova, ali i procjene policije , no isti e prakti no rjeaenje da se drugim zakonima urede zabranjene koli ine droge (npr. Zakonom o drogama). Osvrnula se na istra~ivanje koje pokazuje, kako spram drugih europskih zemalja, po pitanju konzumacije i njenih posljedica, ne spadamo u rizi nu skupinu (od ispitanika se samo 3% se izjasnilo u~ivateljima teakih droga). Statistike tog istra~ivanja pokazuju da je godianje oko 7000 prijava za koriatenje, 6000 zaprimljenih prijava od strane policije, 150 smrtnih slu ajeva (od ega 60% nastalih zbog intoksikacije metadonom). Isto istra~ivanje pokazuje da je prosje na dob ljudi koji se prijave za lije enje 30 godina. Osvrui se na rad i tendencije Radne skupine, u depenalizaciji spomenutog posjedovanja u osobne svrhe, isti e primjer Portugala, gdje se takvo rjeaenje pokazalo u inkovitim. Za kraj, mr.sc. Sanja Jeli se osvrnula na svoja iskustva u praksi, kroz rad s ovisnicima, isti ui problem droge meu mladima te kako je upravo ta skupina u zabludi glede dva pitanja: uvjerenja da mogu kontrolirati u~ivanje droga te glede uvjerenja da se ovisnost nee dogoditi upravo njima. Smatra kako nema svrhe izricati klasi ne sankcije starijim punoljetnicima, ve ih je potrebno usmjeravati na razgovore i psiholoake tretmane.Na tribini se doalo i do zaklju ka da bi depenalizacijom bila smanjena i potroanja dr~ave na postupke suzbijanja droge (koji trenutno u RH iznose 90 milijuna kuna godianje). Kolko sam skuzila, uvijek isti ljudi, rade na istom rjesenju. Vracam se ja na ideju bomb attacka, treba im dati do znanja da ce izgubiti pola milijuna glasova.

jun 2012.

#32
Nisam bio na toj radnoj skupini niti sam upoznat s time, no iz ovog teksta vidim da oni uopce ne prave razliku izmedu laksih i teskih droga, njima je to sve ista skupina. Potpuno su neupuceni, svatko danas moze imati diplomu u HR i biti doktor ne znam cega na temelju niceg. Ne znam sto bih pametno rekao na ovo, samo mi izaziva dodatan stres. Nego, htio bih reci nesto nevezano za ovu "radnu" skupinu. Jedva smo se rijesili HDZa i to na jedvite jade, nije puno falilo da opet budu oni na vlasti. I sad kako takvom narodu ista racionalno logicki objasniti? To je, ja mislim, problem broj jedan. Neukost. Nepismenost. Neobrazovanost. Netolerancija. I tako dalje da ne nabrajam...

jun 2012.

#33
Pa klju na rije u svemu ovome je 90 milijuna kuna godianje !!! `to zna i,~ele li se odrei novaca; policija,sudovi,psihijatri,psiholozi,zatvori i sli ni, sa kojima si primoran 'razgovarati' kad padnea sa 1 stabljikom posaene marihuane.Pa naravno da ne ~ele. To je direktna i 'laka' lova uzeta od poreznih obveznika !!! Ostatak teksta sam obrisao,jer je tragikomi an bio,(~elim blindirani bmw,vruu janjetinu i prasetinu,...):icon_lol: @jesam,ovo bi ti bio najjednostavniji na in,kopiraa ato hoea pa klik na onaj oblak i zalijepia izmeu :icon_lol:
jesamZMAJ

jun 2012.

#34
venLo tnx, pa nek se brise .
jesamZMAJ

jun 2012.

#35
Tvrdite mi da sam sigurna i ja vama vjerujem. Evo, sad cu staviti karte na stol...pa cu se malo jos i dodatno otkriti. Nije meni bed zbog vas, nego zbog njih, ali oni su puno gluplji nego sto sam mislila. Nemamo se mi koga bojati. Nakon uspjesne, ali gotovo neprospavane noci, vrlo uspjesni jutarnji dan. Dakle, bila sam osobno na presici. I to ne sama, pazi sad ove slucajnosti. Prava prica. Nakon laganog jutarnjeg mamurluka, nisam mogla naci maramu sto sam je kanila staviti, pa su mi ostale samo naocale. Prije nego sam isla, malo sam jos pogledala forum da si nabrzaka postavim pitanja s namjerom da ih ismijem, u cemu sam i uspjela. :bananica:banana_rasta::bananica I am feeling so good. Nisam se u tramu mogla sjetiti trece trodiobe vlasti, a tu je jedna nelogicnost, no o tome drugom prilikom. Zovem frendicu i pitam, a ona meni di si. Ispalo da smo fakat slucajno u istom tramvaju. Ona do tramvaja bezveze kupila pokrivalo za glavu, hehe, i odluci ona svoje obaveze obaviti kasnije i ici sa mnom. Moja najbolja i najdraza prijateljica u zadnjih godinu dana nije sve skupa zapalila ni 10 jointeva, a prije toga nije duvala godinama, nesto malo u pubertetu. Dala ona meni sesirce i mi pravac na peti kat. Kao sto sam i mislila, od medija nista, samo mediaservis, nova i rtl. Sjele mi iza kamera. Presicu drzali neki valjda zamjenik glavnog k za gudru, zensla iz zdravstva i dk. Prvo im se prezentacija nije htjela podici, mislim ono, pa su se uznervozirali. Bla, bla, jako duga prezentacija (HZJZ), al mislim da to nikog ne zanima....ima pitanja...samo novinarka mediaservisa jedno neko glupo pizanje, nekaj oko komune susret...zgasile se te dve kamere...dosla ja do stola...samo malo, imam ja, a laganini skrivam facu s onim sta sam napisala odozgora, a odozdola, pazite sad: sad cu postat da mozda ne stisnem krivi X, jer sam se malo nagradila...pa ona poslije connect
jesamZMAJ

jun 2012.

#36
Znam da naslovnica krasno izgleda, zato sam je i kupila, mislim na nekoj akciji za dve,tri kune. Neke ce mozda zainteresirati, ja popusila ozrenkanceljakov marketinski trik, pa oni koje to zanima, a znam da ih ovdje ima, ako j os ne znate, ono malo kaj sam opce procitala je cisti feik. Posebno obratite paznju na crvena slova...to mi je bio cilj. Ovako je to otprilike izgledalo.... Taj k za kriminal se poceo znojiti i kreveljiti s rukama preko cijelog lica i onda velim ja otprilike ovako, frendica snimala, pa kad nadjem siguran nacin uploada i ak to sve stima, saljem. ja: Izuzetno mi je zao sto nema drmrscr K.T. i neki k mr. S.M. (pogledajte Tekst iz pravnika), jer sam ih ovdje ocekivala, s obzirom da je Medj. dan ...imala bih pitanja zapravo za njih, ali sad cu iskoristiti priliku.... i onda sm. Evo, ja sam tu, pitajte ja: zanima me radni nacrt bla, bla,bla sm: Trebali ste doci na javnu tribinu........ ja: nisam znala, inace dobivam takve pozive, a i danas je m.d. sm: a tko ste, to onu glupacu nije pitala, prije je bilo nezamislivo postaviti pitanje a ne reci iz kojeg ste medija i ime i prezime ja:bubnula, ajme smijeha, al necu (kljuc8ne r), e a ime s. heeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrreeer, velim ja njoj: vas cu kasnije nesto pitati, al prvo mi recite zasto nije objavljen nacrt r. z. sm: objavljen je na MIN ja. nije, gledala danas, nema veze ja zeni iz zdravstva: moja frendica odnedavno ima M......S, iako sve apsolutno govori u prilog toj dijagnozi, samo joj napisali izolirani slucaj, sprasili 5 kortikosteroida za koje se sigurno svi slazemo da su stetni i poslali je doma s apaurinima s uputom da se opet javi kad dozivi novi relaps. Zasto ona sebi ne bi sadila i odabrala sebi prirodni lijek? Zena zakolutala, ovak i onak i bez mene zgleda ko da ce svaki cas onesvjesti, nekaj promrmljala ona i onda: dk: Ma ja sam htio 2 bilje dozvoliti..prekinem ja njega ja: znam ja sto ste vi htjeli, prekine on mene dk: dozvolite da kazem do kraja, znate, ne bi vjerovali kakve sam dvije bilje nasao u septickoj jami, pa da se time lijeci?, visak, manjak, prodaja (to ga nisam ni pitala) i prekinem njega, a onda pitanje za tog nekog k, za kojeg sam skuzila da je i obratila mu se kao zam ravnatelja poli, (a na to njih troje drzaca pras u smijeh, a taj k veli, da sam bar) koji se cijelo vrijeme, valjda u strahu od crvenih slova na knjizi, nelagodno meskoljio, inace, tip je, btw, bas zgodan, mlad i na prvi pogled simpa zgleda, ko Robert Deniro, al visi, ali neki plasljivac ,joj,joj,joj ja:sigurno ste culi da je nedavno netko pao, mislim, ulovili su ga s 2 kile duvana, i znate sto se desilo, na placu je duvan bio 60 kuna, a sad je 90. Mozete li nabrzinu zakljuciti sto iz toga slijedi s obzirom na novi zak, i on zbunjeno suti...

jun 2012.

#37
Jesam, ja tebe nisam nista skuzio.
shtef25ISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#38
zaato si ga prekinula? u medijima je obrazlo~enje bilo "ato ako dobro rodi?" u smislu mo~da i je htio zasaditi za sebe ali sad kad mu je dobro rodilo mo~da nee lol ateta ato si prekinula ovjeka IMO http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/borba-protiv-nove-vrste-droge-dizajnerske-droge-sve-prisutnije-na-trzistu.html jel se radi o ovom ovjeku?
jesamZMAJ

jun 2012.

#39
ja: evo male pomoci, recite mi jel znate cijenu h i cannabisa, (u medjuvremenu sam nekome rekla da ne zelimo vise da travu zovu marihuanom jer je pogrdno, nego cannabisom K: Cijena jednog g je 5 tis eura!!!!?????, a svi blenuli u njega, ajme smijeha ja:ma dajte, ja cula da se g moze za 150, a on se malo snasao pa: k: a ne, to je O,1, znate, oni to na doze ja. da, imate pravo, pogrijesila sam, nas to uopce ne zanima, jos samo jedno pitanje za vas, kako je moguce da policija na cijim autima pise povjerenje i sigurnost ulazi u nase kuce bez kucanja i odobrenja i radi pretrese bez naloga, znam ja vas odgovor, obratite se nadleznoj kontroli, ali nasa djeca se boje jer znaju da ih u tom slucaju ceka tarapana u mraku ja: pitanje za ms: recite mi koja je razlika izmedju trave i skunka ms: ja sam samo zamjenica, glavni je dk, prekinem ja nju, ja: ja pitam vas, a ne dk dk:to je vjestacki uzgojena trava u laboratorijima, razlika je samo u koncentraciji, skunk ima 10 posto, a na to se ta SM, iliti ga ms, da sad sve ne mijenjam, digne i zavristi, konf je gotova, nema pitanja....ono sto sam jos uspjela je obratiti se tom jadu i bijedi od novinara i to ovako: Gospodo novinari, moji bivsi kolege, sram vas bilo, ko vas i koliko placa, dogovorite se jel Poljakinja il Cehinja i onda nas je obje od silnog bijesa sm doslovce izgurala kroz vrata, a ni nama se naravno vise nije dalo tamo nikako biti, hehe. U tom naguravanju jos sam rekla da mi vise ne pristajemo na dekriminalizaciju, nego da trazimo legalizaciju!!!!!!!! I m so proud. Hodala sam gradom uzdignute glave i da ne velim jos cime, hehe. A u glavi mi je bila misao koju je Mrkvica napisala Mazaru: KAD TE ZGAZE, TI SE USPRAVI POPUT TRAVE!
nenashPOZNAVALAC

jun 2012.

#40
Kao da namjerno piaea zbunjujuim stilom.Inicijali, sleng, ovo, ono...Pa ako si objasnila u startu o kome i emu se radi, ne shvatam zaato te neke aifre i gluposti. I na kraju ea oka iti video svega:blah:.

jun 2012.

#41
Svaka cast Jesam, to su... a nema potrebe za vrijedanjem. Uglavnom, svaka cast. Udaj se za mene :))) I znao sam da su neobrazovani ali tolko. Gram h 5000 jurica xd lol rofl omg xd loool trolololol. A 0.1.... joj da nije tuzno bilo bi smijesno. Skunk uzgajan u laboratorijskim uvijetima ROFLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

jun 2012.

#42
a ~eno jesi ga iskomplicirala, mislim da taj tekst ne razumije nitko osim tebe...
jesamZMAJ

jun 2012.

#43
Tesko mi je sad citirati, pol tastature mi ne sljaka,nemam mis, prepustila dragom koji na drugom kompu igra igrice, pa mene ostavlja na miru, hehe. Pa cu ovako: Za Napusenu V: A kog sam ja to uvrijedila? Cilj mi je bio ismijati, a ako se netko nasao uvrijedjen, drago mi je, jer dosta oni vrijedjaju nas. Ako mislis za novinare, ja kad sam se time bavila, jako dobro sam proucila temu o kojoj pisem, a internet nije jos bio uopce i bas dostupan. Rucno sam ja kopala po arhivi koja je bila ogromna i nesredena, sve dok mi nisu zabranili ulaz u nju, pa na HTV itd i naprosto mi zabranili rad i opako mi se zaprijetili iz visih struktura, hehe. Al su mi zato textovi bili istiniti i dobri. SM je i veleuvazena clanica tog famoznog radnog nacrta, i zamjenica tog ureda, a ne zna o cemu se uopce radi, mislim pa ono, ko nam sudbinu kroji. Zato nam tak i je, ne samo za travu, opcenito sve. Stef25: je, radi se o tom covjeku, rekla ja njemu da cijenim njegov trud i zalaganje, al sam znala da nemam puno vremena...to na dnevnik.hr mi je izuzetno glupo i opasno za djecu, to ti je isto kao da djetetu das cokoladu i kazez mu da ju ne smije otvoriti....btw, te njegove izjave nije bilo na presici, a mozda ju je dao nakon sto me SM fizicki izbacila. Nenash: zato jer cuvam sebe, pa i forum. Jako sam naljutila SM, pa i tog za kriminal. Ja znam kako bih bar pokusala otkriti tko me tako ismijao i pokazao da ne zna posao za koji je debelo placena, a mogu si misliti koja dodatna lova je u pitanju za mjesto u toj famoznoj radnoj skupini. Ne pisem u ozbiljnim novinama, kojih vise uostalom ni nema,( cak je Novi list zastranio, sto nije ni cudo ak mu pogledas vlasnika), pa da ne koristim sleng, nego na forumu, eto, naprosto, to je moj stil pisanja i ako ti se ne svidja ili ti je naporno, ne citaj. I ne znam zapravo sto je toliko zbunjujuce i komplicirano, jel inicijali osoba koje su drzale presicu? Ili nesto drugo????

jun 2012.

#44
"to su... (i onda sam mislio natipkat neke uvredljive rijeci pa sam se u zadnji cas predomislio). Nisam mislio da si ti vrijedala, dapace. Samo si postavila pitanja na koja su trebali biti barem spremni, kad ih vec ne znaju u glavi.
jesamZMAJ

jun 2012.

#45
Inace, bila frendica i preslusala ja samu sebe. U cijeloj ovoj prici, nesto vrlo malo nadodala, nenamjerno, naprosto zato sto sam to mislila reci, pa mi se uslijed adrenalina, jbg. malo pomijesalo. Ali nije puno toga, nemam video, ali imamo snimku, pa kad se konzultiram s eticarem koji isto voli rakete i travicu, bum valjda okacila. Uglavnom, trebalo je deset minuta i par sekundi da me izbace, hehe. Imam jos jedan post u ovoj temi koji ce vam se ziher svidjeti, ali sutra, sad vec polako spavam. E da, dk je puno puta ponovio: Znate, kanabis je jako cudna biljka. Ma mojne mi rec? simpa covac, Ne znam sad vise jel sam u prici rekla da mi je ta zena iz zdravstva pocela nesto o travi kao gateway drogi, a ja njoj, nesto: ma da, jel to znaci da prvo pijem colu, pa pivo, a onda postanem i alkos. Ipak je ova tema bila vrlo konstruktivna, i gotovo sve sto sam govorila je iz nasih postova i foruma.:dada
Z&NZMAJ

jun 2012.

#46
Pa da, ata se smijea, istina je! Gle ovu sliku: Vidia da su ak i menke u epruveti! To se samo u laboratoriju smije otvoriti. Sorry, morao sam :ludaci_lol: Neu viae, asna pionirska :lml_spam:

jun 2012.

#47
Ja sam danas cuo da marihuana nije prirodna jer je prskaju s metadonima. Brijem da ju poprskas s time da bi crkla. Uglavnom Vlada je odlucila o zakonu, promjena biti nece. Sadnja kazna, kupovanje od dilera legalno. Pricat cemo dalje o ovome za par godina, mozda se stvari promijene. A kad si vec spomenuo laboratorijske uvjete... njima su laboratorijski uvjeti HPS lampa s Cooltube-om i pokraj toga boca HESIa. Tko ne vjeruje, nek si procita novine, ne da mi se sada trazit. Najbolje mi je bilo kad su izricito napisali da su uz grow opremu nasli CAK i kemiju za bolji rast biljaka. Jao jao.
jesamZMAJ

jun 2012.

#48
@Napusena VjevericaUglavnom Vlada je odlucila o zakonu, promjena biti nece. Sadnja kazna, kupovanje od dilera legalno. Pa pomirimo se mi sa svim tim ili idemo rusiti vladu, hehe. Ljudi moji, vidite sta moze napraviti jedna, tj. dvije zene, koja uopce i nema bas nekog interesa.. Znam da mi neki ne vjerujete, pa ne bih ni ja. Budem ja to okacila, i to ne samo tu, al da prvo nadjem najbolji nacin. Nacrt mora biti objavljen i otvorena javna rasprava, svak od nas se moze ukljuciti. Ako to ne naprave do petka, sluzbeno trazim po zakonu na javnu informaciju. Razumijem ja zasto se mnogi ne zele izlagati, pa ovo je prvenstveno grow forum. Ne bih ni ja, al ja sam se svojih predragih biljcica rijesila....smrc...i bas sam bijesna, pa me ono zaboli, a ustvari niti se nisam izlozila.

jun 2012.

#49
Jesam, vjeruj mi na rijec, promjena biti N E C E. Ako ne vjerujes, odi na bilo koji politicki forum, otvori temu s anketom za ili ne za legalizaciju, i dam se kladit da neces dobiti ni 50% podrske. Imas puno kvalitetne energije, zasada je usmjeri negdje drugdje. Mozda nesto postignes, ovo polje je blokirano. Vjeruj mi na rijec.
jesamZMAJ

jun 2012.

#50
Pa da, prebacujem se na rusenje vlade, hehe. Sva sreca da mi je na mobu ostalo "svi na ulice". Ali kako ne bi bilo promjene, mijenja se karamarkojadranku u karacaciczokija. Eto, vratila se ja u nirvanu nakon druge joje, a valjda ja bolje tako nego da radim pi...aije po gradu. Sve je to produkt pauzice od desetak i nesto dana. Sad kad malo pogledam unatrag, i meni totalno smijesno. No, to ne znaci da bas potpuno odustajem. Bilo je ludo i nezaboravno, ponavljam opet nesto tako, mozda u nekom drugom aranzmanu.Evo za kraj ove price, dok me elan jos imalo drzi, i jedan pjesmuljak koji je nastao nacistaka i totalno nabrzaka. Pao je i dogovor da ce ga uglazbiti jedan apsolutno nas covjek, poznati i vjerujem svima nam dragi panki roker. http://www.youtube.com/watch?v=vBcwRqBkzlo
jesamZMAJ

jun 2012.

#51
Sad sam malo proguglala o svemu tome, oni su svi totalni manipulatori i psihopate, idioti , kreteni, a mi napusene budale. Al to ne znaci da prostora vise nema, pa bas zato i ima. No passaran! Ono, pa stvarno i zasluzujemo takvu vlast, kad smo svi toliko pasivni i bez nade, jadni, pokradeni. pod ovrhama, bez posla i skolstvom ubijeni u mozak. Nije da vjerujem u neke pozitivne rezultate, ali u svemu tome ima toliko nelogicnosti da je smijesno, ili tuzno, kak se uzme. Ali ljude pokrenuti da misle svojom glavom, a ne samo travom...pa to mi ne bi uspjelo ni da sam animir dama. Ne mislim naravno na sve, eto postoje i mnogi izuzeci....Da se svi kolektivno odreknemo pusikanja na par dana, ziher bi se skupilo dovoljno energije... Eto, jos cu se malo razotkriti. U medjuvremenu, dok sam ovo pisala, nazvao me jedan moj mali s kojim jako dugo radim, jedno totalno, najblaze receno, nevino, 14. g. dijete i veli on meni, izmedju ostalog, ovako: prof. je samo mene pitao hocu li 4 il samar. Kad sam razmislio, ja sam rekao da hocu samar i zakljucio mi pet. He,he, uspjela sam, da netko krivo ne shvati, sama ocjena uopce nije bitna, al trebalo je vise godina, a sad sam ponosna na njega, a bogme i na svoj neuobicajeni rad i bas sam hepi. Inace, gong.hr, da bezveze ne keljim nesto na sto uopce nece biti akcije, ili se varam?

jun 2012.

#52
Prljavo Kazali Nikad ova zemlja nece biti bolja. Ajmo dalje svirat frulu... Dobro, malo sarkazma. Ak trebas kakvu pomoc, javi.
Z&NZMAJ

jun 2012.

#53
Ovo je pomalo nejasno!? Imaa neku ideju da bi se ta organizacija mo~da aktivirala na blagi poticaj s naae strane? isto sumnjam, da budem iskren. Nisam baa u tim vodama navikao plivati. Politika je neato sa ime se ne optereujem, dosta mi je svakodnevnih stresova da bih se joa radi debilizma sekirao. `to se tie ove primjedbe: Daj bokte, tek sam ju er nakon du~e pauze zapalio, a sad da opet pauziram!? Nisi fer :P

jun 2012.

#54
@jesam Ako sam dobro razumio tvoje pisanje, malo mi je zbrkano, zakljucio bih da si ti otisla na nekakvu press konferenciju sa namjerom da im se nahebes pola mame, a sve za cilj da se konoplja legalizuje, ne da se dekriminalizuje, vec legalizuje! Upala si tamo nepozvana, predstavila se nerazgovijetno da si iz necega i pocela sa nezgodnim pitanjima?! Pa onda zakljucak, kako su te izgurali iz sale ili cega vec, i kako si bila puna sebe, ispunjena ponosom, cila i vesela! Izrazicu svoje vidjenje stvari na osnovu tvoga opisa tog dogadjaja. Kao prvo, nisi ucinila nista pozitivno za legalizaciju, vec si, naprotiv, zivi dokaz tvrdnje da konoplja zaglupljuje, a samim tim si dala jos jedan razlog za odrzavanje konoplje ilegalnom. Kao drugo, ljudi na visokim pozicijama ili sa zavrsenom visom skolom se uce hijerarhiji, a to znaci da se postuju autoriteti. Ko si ti da upadas na press konferencije i dijelis kritike?! Ko te ovlastio za to?! Skola ili glasaci?! Osobe sa zavrsenim fakultetima treba da se bore za dekriminalizaciju, potkovani cinjenicama, a ne naduvane osobe sa minimalnim obrazovanjem. (ne odnosi se na tebe ili bilo koga sa foruma, uopsteno pisem) Razmislite prije bilo kakvog djelovanja. Kakve ce to posledice imati po vas?! Kakve ce posledice imati po pitanju dekriminalizacije konoplje?! Nije narod blesav kada kaze "bolje je cutati i pustiti ljude da misle da ste glupi, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju"

jun 2012.

#55
Papa nisi ni daleko od istine ali pametniji uvijek popusta, zato budale vladaju svijetom. ;) Ona je bar imala hrabrosti otici tamo i reci sto misli, bez obzira na nacin kojim je to pokazala dok mi ostali skrivamo i sebe i biljke ko zadnji papci. Kazem opet, u pravu si. Ali je i ona. I da, vec sam jedno postao ovaj film no i ovdje je primjenjen. Vuce na smijeh ali je do srzi istinit i realan te valja razmislit o tome: http://www.youtube.com/watch?v=M58kGCQLwxU
jesamZMAJ

jun 2012.

#56
Nisam uopce mislila na tebe, pa ni na ljude na ovoj temici.
Z&NZMAJ

jun 2012.

#57
HBA7ZgryT-E :thumb:
jesamZMAJ

jun 2012.

#58
Ne znam tko bi se aktivirao osim nas samih. Ipak je to gradjani organizirano nadgledaju gradjane, sto mi se nimalo ne svidja. Oni su odigrali svoju ulogu, i sad bi bi bilo najbolje da ih vise nema, ali...tu su, Soros, Rockfeller ....a to svima nama ne odgovara, zato se, kak izgleda, i vodi specijalni rat, ne protiv droga, nego trave Mislila sam na Pravo na informaciju, a i ima gotov zahtjev: GONG Ipak, nije u redu da taj nacrt nije javno objavljen, a imamo apsolutno pravo to zahtijevati i reagirati. Ja budem. Bio jucer kod mene eticar, napricali se uz vutra radio, na kraju zaboravila pitati za snimku, al tak i tak jos nije vrijeme za takve objave.
jesamZMAJ

jun 2012.

#59
@Papa Romeo Nisam jucer stigla reagirati, pa to cinim danas. Bas mi je drago sto si se i ti ukljucio, ali ne znam sto te toliko naljutilo, ali si vjerojatno zato reagirao. Gle, ja se na tebe uopce ni ne ljutim, bez obzira na tvoj ton. Jel u pitanju djecja pjesmica? Aj ju poslusaj nekoliko puta, pjesma je upravo kao narucena za nas. Vlak u snijegu od Mate Lovraka. Da ne bi bilo zabune, gl. urednik i graficari mogu se dvojako shvatiti, sto mi se totalno svidja. Dakle, istovremeno mislim na ljude koji odrzavaju ovaj forum, pa im i tom pjesmicom zahvaljujem, a s druge pak strane, na vlast. Doduse, ja se nadam da ih tu i nema. Priznajem da je mrvicu, ali samo mrvicu, zbrkano prica, ali sam isto tako napisala da sam se, eto, nagradila, ako razumijes sto mislim, a mislim naduvala. Ne na presici, nego doma, kad sam se vratila.Sto je to toliko nejasno? Pa punoljetan si, citao si lektiru, neku dramu, bio u kazalistu. Nisam otisla na bilo kakvu konferenciju, da si procitao samo prvi post ove teme, bilo bi ti jasno kakvu i kojim povodom. A kamoli da si procitao cijelu temu, pa i pravnik, na koji sam uputila, skuzio bi inicijale, a i konkretno o cemu se radi. S jedne strane nije mi se dalo pisati puna imena i prezimena jer to mi je gubitak vremena, a s druge strane, zakljuci sam. Tu smo na kraju nekako se dogovorili da ne pristajemo, samo na dekriminalizaciju, vec da upravo treba traziti legalizaciju. A tko bi nekoga od nas pozvao na takvu presicu, konacno to je presica otvorenog tipa, inace ne bih ni mogla uci unutra.Da, da, odrzavaju se i zatvorene, premda po svom difoltu, ne bi smjelo biti tako. A sto mislis da sam se trebala predstaviti pravim imenom i prezimenom? Pa to nisam ni tu, a nisi ni ti. Da ti bude jasnije: s. heeerrrer, mislila sam na Jacka Herrera, hehe, opet dvosmisleno, i na aktivista i moju omiljenu travicu. Ne sumnjaj u moje obrazovanje, s travicom nisam zavrsila samo jedan fax. Nekad sam znala i ispite polagati lagano napusena i sasvim mi je dobro islo, hehe, i nije to bilo iznosenje pukih cinjenica, nego zakljucivanje na osnovu razlicitih logickih postupaka. Radila bih to i cesce da mi se prokleto ne vidi na ocima, a ne dolazi mi u obzir da nesto kapam u oci jer to ne mogu. Na kraju krajeva hebes ti i fax, skolu, sve je to indoktrinacija, najbolja je zivotna skola. Gle, pa svjesna sam ja da se nista neda napraviti u ovom trenutku za legalizaciju, i to upravo zbog hijerarhije, koju postavlja ni sama ne znam tko, ali imam pravo sumnjati i to ne samo ja, nego jedan dio ljudi na ovom nasem svijetu, kojima se eto, ne na moju srecu, pridruzujem i ja, premda sam dugo odbacivala to kao glupe teorije. A koje autoritete da postujem, one koje postavlja vlast, (a mislis da ju postavljaju bas glasaci kojima se manipulira, kako tobom, tako i mnome), zato jer su glupi i poslusni, tzv. autoriteti, a fakultete su kupili, ne samo ispite, vec cijele diplome, pa cak i lijecnicke, za to postoje dokazi koji su i objavljeni, i to ne jednom, ili drcsmr koji mogu imati IQ 180, ali drze svoje stolice zbog love i misle da imaju moc, ali prava moc je znanje. Vidis da nisam bezobrazna, inace bih ti drugacije odgovarala. Ovo mi je oduzelo jako puno vremena, pa te najljepseje molim da mi javis sto ti to jos nije jasno. A tko sam? Ja jesam. A tko me ovlastio? Moja osobna sloboda. Ponosna sam i dalje, volim ispitivati vlastite granice, sto jako dugo nisam, pa je sada buknulo duplo. Molim jos samo da mi ovo pojasnis, na koji nacin sam ja zivi primjer da konoplja zaglupljuje? I nije to sve sto zadnjih dana radim. Ako te zanima, mozes i ti. Prave sitnice koje mozda lagano mijenjaju krive percepcije i mentalitete.

jun 2012.

#60
Znas, imam fix ideju. Opet. Da znam, opet. Tinuninu cuju se kola za ludnicu... Nego ozbiljno... Mogli bi od sljedece godine krenuti u radikalniji pristup. Ja sam mislio to napraviti ove godine sa svojim muskim biljkama al od 10 komada ko za k sve zenske a sad nemam ni zenske ni nist. Uglavnom, doma zasaditi biljke i preko noci ih puknut outdoor ali ne u gerilu nego na javne povrsine tako da dode do medija. I sad recimo, hipoteticki, nas 20 s foruma iz 20 razlicitih gradova pukne 20 biljki i to ce biti senzacija u medijima. Naslov preko cijele strane "Masovno pojavljivanje stabiljki marihuana na javnim povrsinama"... ili tak nesto, ovo sam bubnuo bezveze. Radikalna vremena zahtjevaju radikalne poteze. Jesam li ovime prekrsio pravilnik foruma?

jun 2012.

#61
@jesam Vjeruj da sam kompletnu temu procitao, pojedine postove vise puta i jasan mi je cilj koji si zacrtala, ali mi sredstva za ostvarivanje cilja nisu najjasnija. Donio sam zakljucak da planiras provokacijom da se boris za legalizaciju, a to ne mora da znaci da je zakljucak ispravan, zato smo na forumu, zar ne? Svi mi razmisljamo o produktivnoj ideji za legalizaciju. Neki se zanose raznim naucno fantasticnim idejama, dok neki konstruktivnije sagledavaju stvari. Jedan od, naizgled konstruktivnih pristupa je da se lobira neka stranka iz opozicije, kojoj fale glasovi za osvajanje vlasti. Posto novca nema, lobiranje bi islo preko glasova na izborima. Recimo, obeca im se 20 000 glasova, uz uslov da se sprovede legalizacija konoplje. Zamislimo da je dogovor pao - oni legalizaciju mi glasove. Prvo sto bi oni trebali napraviti je da u dnevni red sjednice vlade proguraju zahtjev za legalizaciju, sto podrazumijeva izmjene zakona o psihoaktivnim supstancama. Ako bi uspjeli uvrstiti prijedlog izmjene zakona o drogama u dnevni red, postavljam sebi pitanje - kakve bi telefonske pozive predlagaci primali? Da li bi prevladavale pohvale ili kritike uz prijetnje po zdravlje porodice?! Kriminalci, hladnokrvne ubice su na vrhu hijerarhijske piramide, ispod se nalazi zakonodavna vlast koja donosi zakone sa zamaskiranim rupama da bi nesmotreni iz vrha piramide izbjegavali zasluzene kazne, a potom ide izvrsna vlast, koja za cilj ima sprecavanje konkurencije onima na vrhu, a sekundarni cilj im je kaznena politika u smislu prekrsajnih prijava iz zakona o bezbjednosti saobracaja, kojima popunjavaju bure bez dna zvano budzet. Sve dok je takva situacija, sve dok se ne pojavi neka nova generacija kojoj ce jedini cilj biti poboljsavanje kvaliteta zivota gradjana, a uz to moraju imati ogromna, kockasta muda da bi se obracunali sa narko mafijom, necemo nista postici. Uvjeren sam da veliki broj poslanika uziva u carima konoplje, ali sam isto tako uvjeren da strah upravlja njima, a preko njih i nama samima! @jesam: "Molim jos samo da mi ovo pojasnis, na koji nacin sam ja zivi primjer da konoplja zaglupljuje?" Hehe, daj mi molim te opisi sebe u njihovim ocima!

jun 2012.

#62
Nije ti ideja niti losa ali kada bi se bilo koja (trenutno) parlamentarna stranka ukljucila u legalizaciju trave, izgubila bi glasove od vecine stanovnika starijih od 40 godina. Sve oni to znaju, imaju puno bolje statisticke podatke nego mi, nijedna stranka se nece upustiti u to. Cak ni ona stranka zelenih lol koja nikad nisu nista postigla na izborima, samo se promoviraju bezveze. Evo ti primjer, mladi SDPa. Pa to su sve stoneri odreda covjeca, dobro ne svi ali vecina, recimo oko 65%. Pametnom dosta.

jun 2012.

#63
Lobiranje nije javno, pogotovo ako se uslovljavaju legalizacijom zabranjenih supstanci :-) To se radi incognito. Sustina je u interesu, a znamo da je vecini u interesu da cijena grama bude sto veca, a to znaci da ako gajis ne kupujes njihovu skupu, a to nije lijepo i ides u tvorza!
Z&NZMAJ

jun 2012.

#64
Nisi :icon_lol: Ali si vrlo blizu toga da ti prigovorim navoenje drugih lanova na radnje opasne po njihovu slobodu :icon_lol: Nije da si prvi kojem je takvo neato palo na pamet hehe... Neki su imali ideje sadit murjacima u dvoriate :rofl: ups, sad i ja to radim :ohno:

jun 2012.

#65
Pa dobro, super. A kako planiras uspostaviti komunikaciju izmedu stranke ili stranaka s dovoljnim brojem ljudi da bi oni imali interesa i lobirali za legalizaciju? To bi bilo nemoralno. Ja imam fix ideju al ne bih time ugrozavao tude slobode. Spomenuo sam javnu povrsinu a javna povrsina pripada svima nama. :vb_wave:

jun 2012.

#66
vjeverice, ideja ti mo~da i nije najmudrija ali je svakako zanimljiva, fino si me nasmijao. ( ne kraia pravila) ato se toga ti e, potpuno si u pravu, to bi bila prava senzacija po medijima... zamislite naslove: "preko noi niknule biljke trave po hrvatskim gradovima"... trebalo bi na javnim povrainama u vrtove sa cvijeem stavljati sjeme domaice pa neka klija i raste po javnim povrainama, imali bi ljudi ato vidjeti... edit: dok ja napiaem svoje pojavilo se joa 10 postova...
jesamZMAJ

jul 2012.

#67
To bi trebao pitati njih. Nazovi ih ili mejlaj, sve su to javne osobe do kojih nije tesko doci preko institucija u kojima rade, a ako i dobijes nekakav odgovor, sto cisto sumnjam, ti im samo vjeruj.....hehe, opet ti o autoritetima, hijerarhiji.... A evo odgovora iz moje perspektive, a i frendicine: Klaric je covjek kojemu je sve jasno, ali nema podrsku...., pa ni od nas samih, nije mi bio cilj njega diskreditirati, sto i nisam napravila Zena iz javnog zdravstva je bila zbunjena, i njoj uostalom nista ne zamjeram, premda, ako vec sudjeluje kao netko tko drzi presicu, morala bi biti puno informiranija, ali konacno ona je i rekla svoj stav: trava je gateway droga. Policajac je bio zbunjen, sto se iz njegovog odgovora da gram h. kosta 5000 E vidi,hehe, ali i jako preplasen, sto sam vidjela po njegovom body language, a i samom odgovoru, cesto se okretao, a i plazio objema rukama preko svoje zgodnicke facice, naravno, ako ijedan murjak uopce moze biti simpa, meni bas i ne, a pogotovo ne ako je zamjenik kriminaliteta za gudru. Mikulic je bila jako ljuta na moja dva pitanja, na jedno je lazno odgovorila, a drugo preusmjerila na Klarica, sto joj ja nisam dopustila, ipak je ona zamjenica tog famoznog ureda, pa mora znati koja je razlika izmedju trave i skunka,hehe. Namjerno sam pitanje tako postavila. Ipak ja iza sebe imam intervjua i intervjua, pa znam tehnike na koji nacin provjeriti govori li moj sugovornik istinu. Iz rijetkih novinarskih ili cijih li vec izvjestaja kako otprilike izgleda taj radni nacrt prema kojemu ce se, jel laka droga, dekriminalizirati, proizlazi da i ona radi na tom novom zakonu. A onda je, valjda, kad joj je mozak procesuirao moja pitanja i njene odgovore, skuzila da se nasla u jako nezgodnoj poziciji, totalno pobjesnila, sto se vidi iz toga da je nas dvije mrsavice, a ona je sama jos veca mrsavica, izgurala van. Inace, bas ti hvala na tom pitanju, podsjetio si me sto vam svima zelim jos u vezi toga reci, sad sam si skeljila na post it na komp da opet ne zaboravim, a bitno je, ali o tome veceras il kad vec stignem. Vidis da i ti znas biti pristojan, e, a sad o konstruktivnosti i SF-u drugom prilikom. Pa svi znamo da mi ne mozemo izglasati zakon, al to ne znaci da nemamo nikakvog utjecaja, ako se tako postavimo.. . I opet ti o autoritetima, hijerarhiji...na takvu argumentaciju ne pristajem. Jos nesto, nemam ja tako visoke ciljeve, i nemam nikakvu misiju, hehe, ali naprosto ne zelim da budemo sjene, pa ni sjene sebi samima, hehe, jer tko visoko leti, nisko pada. Sada jos jednom, lijepo molim, argumentirani odgovor na koji nacin sam ja zivi primjer da konoplja zaglupljuje. Zaboravila sam na novinare. Face im nisam vidjela, a s njihove strane je bio totalni muk. Da sam ja na njihovom mjestu, postavila bih upravo ova i jos mnoga pitanja, bez obzira na vlastite interese, bila ja travarka, narkomanka ili ne, jer bih se dobro pripremila. Kuzim ja i njih, jer su tako i tako preko k. odradili, ali mene bi bilo sram.

jul 2012.

#68
Ja sam se bacio malo u istrazivanja. Necu u detalje jer nemam opipljive argumente pa ne zelim uci u tu temu. Uglavnom, Republika Hrvatska je banana drzava, njome zapravo upravljaju britansko-americki masoni koji su i rastvorili Jugu na sastavne dijelove. Njima nije u interesu da RH prosperira. Evo sada krece zakon o porezu na imovinu, dirigiran od strane MMFa (koji je pod direktnom kontrolom maloprije navedenih "sila"). Nismo mi Latino Amerika i ne mozemo se suprostaviti tolkoj sili. Cak i da okupimo 80% stanovnista ZA legalizaciju, opet bi trebali nekoliko godina i promjena vlasti da se volja gradana ispostuje, znaju oni odugovlaciti itekako. Znaci, prvo bi trebali educirati stanovnike (a to je isto ko kad bi nas par forumasa s ove teme otkrilo bozju cesticu), onda bi ih trebali nagovoriti i "mobilizirati" i tako dalje i tako dalje... Mislim da bi lagano trebali skrenuti ovu temu u neki objektivniji smjer. Legalizacija to definitivno nije. Nego, da se vratim na "vutra terorizam". Cak i kad bi nam to nekim cudom uspjelo, mislim da bi bilo vise kontraproduktivno nego produktivno. Kao da diras u osinje gnjezdo. Ili jos bolje, kad diras ***** ono smrdi.

jul 2012.

#69
@jesam Ako ikako mogu, zamolio bih te da mi oprostis na komentarima ispisanim na ovoj temi. Ako je tacno da konoplja zaglupljuje, onda sam ja zaglupljen, jer sad ne razumijem tvoje javne istupe. Ne razumijem tvoj cilj, niti borbu za ostvarenje cilja, niti mi je bilo sta jasno, a i koji krivi meni ima sta biti jasno. Ljudi koji su na nekakvim funkcijama i koji imaju uticaj na trenutna i buduca desavanja u drustvu su zakljucili da konoplja zaglupljuje one koji je konzumiraju, da izaziva agresivno ponasanje itd., te sam shodno njihovom (upitnom) zakljucku napisao da si zivi dokaz da konoplja zaglupljuje povodom tvog "upadanja" na press konferenciju ili sta vec i daljnim desavanjima na istoj! Ponizno se izvinjavam zbog napisanog i molim da mi oprostis! @vjeverice Slazem se sa zakljuckom - "Cak i da okupimo 80% stanovnista ZA legalizaciju, opet bi trebali nekoliko godina i promjena vlasti da se volja gradana ispostuje, znaju oni odugovlaciti itekako."- jos bih dodao, sve sto je protiv interesa vladajuce strukture ne pije vode, ma koliko to zeljni narod zelio. 100% naroda ce glasati za smanjenje PDV-a na djeciju hranu i odjecu, za skolski pribor itd., ali im to ne pada na pamet da ostvare, nije im u interesu. Kada osmislimo metod za legalizaciju koji ce im donositi znacajan priliv sredstava u budzet (da se mogu bas lijepo gotiviti) tada ce postojati realna sansa za ostvarenje cilja. Sve vlade bivsih jugoslovenskih republika igraju kako jaci sviraju, da nije tako ne bi bili na vlasti, ne samo bivse Juge, vec sve male zemlje i zemljice na svijetu. Razlika je samo u tome ko se kojem gazdi priklonio!
jesamZMAJ

jul 2012.

#70
@Papa Romeo glupo je i kontraproduktivno, da ne kazem sabotirajuce, da sad sve ovo postane obracun izmedju nas dvoje, ili mozda cak i troje, jer ako si ti papa, a ne tata, a ja Jesam, nas dvoje se u Apsolutu nikako ne slazemo. Palo mi na pamet da umijesam i Ja nisam (sorry), a ja Jesam, eto, nas dvoje smo puno puno bolji par, iako se po logici Stvari, ustvari ponistavamo. Al to mi i vise odgovara. Nije ovo samo sum u komunikaciji, ovo je totalni nesrazmjer. Stoga ja sutim, sto se tebe tice, al to ne znaci da se ne javim ostalima vec sutra. Netko uceni je rekao da bi dao zivot svoj da netko drugi slobodno izrazi svoje misljenje, a ja samo kazem ZIVJELA SLOBODA USMENE I PISMENE RIJECI: Ostali, please, sve ovo zanemarite, jer se to vas i ne tice. Odoh se ja sad malo isfankirati.

jul 2012.

#71
@jesam "Ostali, please, sve ovo zanemarite, jer se to vas i ne tice. Odoh se ja sad malo isfankirati" Jbg, ti sa ovim ukljucujes ostale u nesto cega nema! No Doubt - Don't Speak live - YouTube
makisplitAMBASADOR

jul 2012.

#72
a fala kurcu viae....je da ti je trebalo 25 postova u ovoj temi al bolje ikad nego nikad :icon_mrgreen:

jul 2012.

#73
Ja bih bio najsretniji da sam u krivu i da je ta "teorija zavjere" samo iluzija show man-ova, ali sve na ovom svijetu potvrduje teoriju zavjere. Inace, da se distanciram od "okultnog", osobno sam poslao Vladi dopise s cinjenicama, s brojevima, sve sve. I izricito su mi odgovorili da legalizacije biti nece. I sad ako gledamo malo dalje u buducnost, velika je vjerojatnost da ce osvojiti i sljedece izbore. Cak i da ne osvoje, imat ce puno zastupnika a ni ostale stranke nisu nista bolje po tom pitanju. Eventualno gore. Ulaziti u sukob s njima je ravno borbi s vjetrenjacama. Nego htio sam reci nesto a zaboravio sam sto... aha. Vas dvoje, znate na kog mislim, svoje filozofsko ljubavne kompleksaske ili kako god ocete to nazvat, rasprave... prenesite dalje jer mi je osobno stalo da radimo na ovome i dalje pa makar i samo kroz ideje, ova tema je davno zadubila u krive vode i nema potrebe nastavljati tim tokom. Nemojte se sada ljutit, znate da sam u pravu. Budimo konstruktivni a ne destruktivni, i ovako smo "jadni" i nema nam spasa. Mozda bas jednog lijepog suncanog dana netko pametan dode s pametnom idejom i pokrenemo nesto, nemojte upropastiti tu priliku. Ja sam osobno sve svoje karte ispuco i nemam vise nista u rukavu tako da ni ja ne mogu doprinjeti ovoj temi ali bolje da stoji nego da tone. Zivjeli. ;)
makisplitAMBASADOR

jul 2012.

#74
a ata se prika moj tu ima za dodat? Ako legaliziraa sebe samoga i popuaia si kitu prije nego puaia drugome i ne okrecea naokolo guzu napravio si puno, a ako nedozrelo glumia frajera probuaenih epova i sa piatoljem bez municije bolje da odmah odea u buksu da te ato prije izjebu pa da se vratia kuci sa misaonim alertom kako nemaa pojma gdje se nalazia ti,tvoja kuca,dr~ava,svijet,svemir! eto ti sad joa jedna misaona filozofska kurcebatina,drugi put reci ime naglas pa cu ti joa neato lipo napisat!
jesamZMAJ

jul 2012.

#75
Sorry, Vjeverice, nije da te zezam, jednostavno mi pase kao primjer. Nije istina. Vlada jos nista nije odlucila, ne dok nije na papiru i izglasan. Ovakvi unaprijed zacrtani stavovi ne vode nikuda. Niti u bilo kojem drustvenom smislu, a pogotovo ne u privatnom zivotu. To je samo jedan od nacina manipulacije. Uvjeriti gotovo sve da se nista ne moze napraviti. A onda te hrane samo losim vijestima......a na kraju lazima.(primjera u Najnovijem bar 20) A evo i primjera, recimo, samomanipulacije, hehe...citati..citati ...uporno sam radila samo jednu j. gresku, jer mi drugo uopce nije palo na pamet. Meni se cini da je i ovo manipulacija, i to debela i opaka, koja je puno ozbiljnija nego s travom. Tome bas ovdje nije mjesto, ali evo kao jos jedan primjer. Prvo kazu da ce oduzeti imovinu kriminalcima, pa se narod poveseli.... onda ce lupiti poreze onima koji imaju nesrazmjernu imovinu jer su je stekli sumnjivim putem......onda je bogat onaj koji ima stan i vikendicu....pa napadnu banke sta cekaju sa ovrhama na te iste stanove i vikse jer koce oporavak gospodarstva.....a na kraju kazne banke tako sto im nece vise dozvoliti da naplacuju opomene 50 kuna.....i narod je opet sretan. Ipak nasa vlast nesto cini za sve nas. Dakle, vlada nije jos nista odlucila. Ali je zato izdala priopcenje putem presice u uredu za droge povodom Medjunarodnog dana protiv droge, u kojem se uopce ne spominje taj radni nacrt o novom zakonu o drogama, a koji je u tijeku ili je gotov, i nigdje nije objavljen, bar ga ja nisam nasla. Hajde da ga jos netko proba naci. Mozda ja ne vidim. Priopcenje pocinje ovako: ravno od godine 1987... VLADA REPUBLIKE HRVATSKE Ured za suzbijanje zlouporabe droga 7. prosinca 1987., Glavna skupatina UN-a rezolucijom 42/112 odlu ila je 26. lipnja proglasiti ......blablala....... a zavrsava nakon valjda 10 stranica statistickih podataka i 10 str.opisa kako se odvijala borba protiv droga od proglasenja RH. A na kraju ne pise nista. Kad ih nitko nista ni ne pita. U njemu jos pise: Prosje ni udio kriminaliteta iz oblasti zlouporabe droga u sveukupnom kriminalitetu u 2011. na podru ju Republike Hrvatske iznosi 10,27% (2010.: 10,64; 2009.:9,64%). Evo, recimo, statistickih podataka za moju ulicu: u prosjeku pusi travu nesto vise od 10 % mojih susjeda, od tih 10 %, najmanje 40 % ih je imalo problema, manjih ili vecih, s murijom, neki su bili u pritvoru jer im je netko bezveze slozio pricu, a neko ce po teoriji vjerojatnosti zavrsiti i u zatvoru. To je ono sto ja znam, a di su jos podaci koje ne znam?......Eto, za mene zna samo par ljudi, bar mislim. Mora da zivim u jako cudnoj ulici, pa su krive podzemne vode....i energetska zracenja.... Pise jos i ovo: U ukupnom kriminalitetu zlouporabe droga na podru ju RH, KD iz stavka 1. participiraju s 67,8 % (5.269), slijede KD iz stavka 2. (1.819  udio 23,4%), te iz stavka 5. (6,4%) odnosno 495 KD-a. Ostali modaliteti manje su zastupljeni, stavak 3., 8 KZ i stavak 6., 107 KZ. U kojoj se kategoriji vi mozete naci? Nema vise zatvora za konzumente, al ce biti debele kazne.. Kolke, nigdje ne pise. A za biljke...to svi znamo do tri godine. A pise jos i ovo: Tako je u 2011. zaplijenjeno: marihuana  zaplijenjeno 395 kg, 982 g, ato je 6,11% manje nego 2010. (421 kg, 754 g) haaia - zaplijenjeno 2 kg, 713 g, odnosno 20,50% manje nego u 2010. (3 kg, 412 g), pa onda jos pise: Prikaz uniatenih oduzetih droga u 2011. marihuana i hasis 297 kg 899 g Pa se ja sad pitam, a gdje je ostatak, ? To je manjak od 100 kila. Valjda ceka novo spaljivanje ili.........Velika, velika steta u svakom slucaju..

jul 2012.

#76
Jesam, jesam ti lijepo rekao da sam slao dopis i da su mi izricito odgovorili da legalizacije biti nece. Nemoj me ljutit. To sto oni pricaju da su nonstop u kontaktu s narodom je cista demagogija. Niti jedan prijedlog gradana NIKADA DO SAD nije usvojen. Ako mi ne vjerujes na rijec, pozabavi se istrazivanjem. Edit: Nisam vidio tvoj 2. post, zasto postas dvaput? Uglavnom, to sto pise njih ne zanima uopce. Oni su pod utjecajem NWOa, jebo mene pas ako nisu. Pa zasto u 6mj nisu jos nista napravili da pomognu sirotinji? Jer NWO zeli da sirotinje bude sto vise, to im je u interesu, eto zasto. Sta mislis zasto je Holy potjerana? Jer je stala ispred krupnog kapitala. Ova vlast ne sluzi narodu, kao ni prethodne vlasti. Sada 4 godine mogu raditi sto hoce, 6mj. prije izbora ce povuci neke poteze koji ce se narodu svidjeti i opet doci na vlast ili biti velika oporba. Sjeti se mojih rijeci za 4 godine. I necu vise pisat u ovoj temi sve dok necemo imat o cemo konstruktivno pricat. I isprike na brzini, bas sam doso na forum nisam ni gledo kad si postala. I jos da ti kazem za te podatke. Poslao sam Vladi sve zive podatke. Nisu ih NI PROCITALI, samo su rekli NISTA OD TOGA.
jesamZMAJ

jul 2012.

#77
Ajme sta si brz. Skeniraj i zaljepi. I cuj, jesi ti to meni u kompu? Da ne bi bilo zabune, da se malo ogradim od Vjevericine price o masonima, premda ni to nije daleko od istine, al me to tak jako ni ne interesira, a i naporno je. Dakle, ono sto nam prvo treba je objava Radnog nacrta novog Zakona o drogama i otvaranje javne rasprave. To se moze uciniti preko vec gotovog zahtjeva skinutog s gong.hr. Imamo pravo na informaciju po zakonu: Molim da se javno objavi....Zahtijevam slijedecu info....Zasto nije......Kada ce biti..... Sto pise.... i slicni upiti. A kad javna rasprava bude otvorena, nek svak trazi ono kaj hoce. Sto je nacina kako poslati mail, i to ne samo jedan, na sve institucije javne vlasti pod svojom ili vec nekom adresom. A postoji i posta. Pa ne budu uzimali otiske. Moze se slati uredu, saboru, strankama, zastupnicima, lokalnim mocnicima, udrugama za ljudska prava.......pa i hepu sa zahtjevom da smanje nocne tarife.... Pa vi sad nemojte uopce reagirati. Pola sata il 15 kuna je stvarno puno. Neka nas hvataju, opale po djepu, pa nek besplatno radimo na auto-putu il neka nam uzmu kucu, nek grow propadne jer iskljuce struju. I nek nam hit bude...nemam ni za rizle, zbog svjetske krize....a najveca kriza u nasim vlastitim glavama, i to ne od vutre, nego manipulacije. Ako netko hoce, super, ako netko misli da bude, OK, a ako nece, pa dobro, to je isto njegovo pravo. PODNOSITELJ: (ime i prezime/naziv, adresa) TIJELO JAVNE VLASTI: (naziv i sjediate tijela javne vlasti) ZAHTJEV Radi ostvarivanja prava na pristup informaciji Temeljem l. 4. st. 1. i l. 11. st. 1. Zakona o pravu na pristup informacijama (NN 172/03 i 144/10) od gore imenovanog tijela javne vlasti zahtijevam da mi se dostavi slijedea informacija: (navesti podatke koji su va~ni za prepoznavanje tra~ene informacije) Tra~eni na in pristupa informaciji: (ozna iti) Neposredno pru~anje informacije (usmenim putem) Uvid u dokumente i pravljenje preslika dokumenata koji sadr~e tra~enu informaciju Dostavljanje preslika dokumenata koji sadr~i tra~enu informaciju Dostavljanje informacije u elektronskom obliku Ostalo: (navesti) Datum: Potpis: I na kraju puno pozitive i dobre vibre. Logo molim zanemarite. _ibuShuqB_I

jul 2012.

#78
A gdje se mora podnijeti taj obrazac?
jesamZMAJ

jul 2012.

#79
Zlo, hajde budi tako dobar, pa zakljucaj ovu temu. Ionako je to sve moja online Ivana Brlic Mazuranic.
Z&NZMAJ

jul 2012.

#80
:icon_neutral::bong7bp::lock::watchplant:

🔒 Ova tema je zaključana