LEGACY
u mom gradu...
28 odgovora2,538 pregleda
THC mind
ISTRAŽIVAČ162 REP75%
→ Entuzijasta
THC mindISTRAŽIVAČ
apr 2008.
apr 2008.#1
moj grad je jedno prosjecno mjesto u kojem svi sve znaju..ima poprilicno puno ljudi zvanih "malograana" koji imaju tradicionalnu svijest i koji u mladima vide vlastitu i nasu propast. postoje neke odredjene udruge koje se bave razno raznim aktivnostima ali one se vise bave stavima vezane uz skolstvo i slicno. posto je mali grad i svi sve znaju, a ja pogotvo jer se krecem medju tim ljudima, ima puno "duvaca" starije i mladje dobi te su oni kao takvi oskvrnjeni, izopaceni i u najgorem slucaju narkomani. jako mi smeta sto vidim doslovno djecu (makar i ja spadam medu njih) koja se vikendom opijaju i unistavaju si svoje jos nerazvijeno tijelo. za njih se ne zna, i oni uvijek prolaze kao djeca koja vise na centru s biciklima i promoviraju zdrav zivot. dok se recimo ja, nesmijem pojavit umorna, crvenih ociju i slicno jer sma omdah napljugana ili sto vec ne. planiram osnovat organizaciju koja ce se bavit problemima mladima i moje pitanje..
s kojim bih ja nastupom treba skrenut paznju na "nas anere" a da mi to sve ne padne u vodu i da li je uopce moguce s obzirom da je to ILEGALNO? :(:smoke18:
stay cool...
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
apr 2008.
apr 2008.#2
Trenutno stanje stvari je takvo da bi to bila borba sa vjetrenjacama.. Bila bi proglasena narkomankom, a tvoj trud da okolina sazna istinu o cannabisu bi protumacili potpuno krivo kao i inace te bi postigla kontra efekt.
Trenutno mi se cini da je najvise sto pojedinac moze uciniti edukacija svoje blize okoline u koju imas povjerenja sireci dokumentarce na tu temu, te eventualno online djelovanjem prosiriti istinu i rastjerati neke demone proslosti koji su iz nepravednih politickih razloga postali sastavni dio rijeci marihuana.
U svakom slucaju mislim da je krucijalno znati prepoznati trenutak kada djelovati, a kada se opustiti i sacuvati zivce jer bi trud bio uzaludan.
Obzirom da na zapadu uvode automate za cannabis, i koristi se sve vise u medicinske svrhe u sve vise zemalja iz kojih smo mi i prepisali zakone, vjerujem da drakonska dogma na tu temu nema dugotrajno i cvrsto uporiste u nasim krajevima. Pogledajte samo primjer zerpa i podvijenog repa.. zbilja ne vidim situaciju gdje ce u nase krajeve doc medicinski korisnik canabisa sa zapada i da ce radi toga biti maltretiran.
No obzirom da su nam na vlasti primati logika nema veliku ulogu u predvidjanju buducnosti. Mozemo se samo nadati da neki od njih vide svijet van svojeg tanjura i casice.
THC mind
ISTRAŽIVAČ162 REP75%
→ Entuzijasta
THC mindISTRAŽIVAČ
apr 2008.
apr 2008.#3
svjesna sam te tuzne cinjenice...mogu djelovati na internetu sto se tice uzeg kruga ovog grada, a osobe medju kojima se krecem i kojima vjerujem su "sa mnom u svemu tome". mislila sam uz tu organizaciju koja je u pocetcima nekako uvest i taj dio...barem neka bude neki mali korak..jer ako se budemo skrivali..skirvat cmo se zauvijek kao da jedemo zabranjeno voce...neopisivo mi je zao sto je tako i voljela bi barem malo doprinjet boljitku i borbi
ili cu jednostavno cekat kao i svi drugi pravi trenutak..koji ce doc..ne znam kad :(
mr. Gucho
AMBASADOR2.051 REP16%
→ Legenda
mr. GuchoAMBASADOR
apr 2008.
apr 2008.#4
prete~ito to
na izjava, to i jest zabranjeno voe, ili bolje re biljka, po svim zakonima je zabranjena, ali, evo jedan tip mo~da malo OffTopic
damiana - biljka, listovi se puae, laganije od vutre, ka~u neki slian osjeaj, premda mene malo takne.... blablabla, i sad miriae kad je zapalia ko dobra vutra, i svatko koga pitaa re e da je vutra, ali ti se ne skrivaa, psiholoaki shva
aa da nema u tome niata loae
znai u glavi presla~ea: damiana -> legalno=ok -> mogu puait gdje hou...
a takoer slo~ia i: vutra -> nelegalno=not ok -> skrijmo se...
prema tome, prvo u glavi moraa preslo~it da je legalna kako bi drugima to pokazala... jest riskantno, ali malo je onih koji tako rade, ja bar ne, a ti si ~ena, ni da o
ea nemoa imat ****, ali mo~da imaa ata drugo pa pokrenea revoluciju u mjestu...
sretno
Tihojla
ENTUZIJASTA291 REP23%
→ Poznavalac
TihojlaENTUZIJASTA
apr 2008.
apr 2008.#5
uh nisam dugo svratio na forum i moram priznati da sam se ful razveselio kad sam naletio na ovaj post i kad sam vidio da ima nekih koji su voljni stvarno zasukati rukave i poduzeti neato ato nije internet ihad. Zato respect i moja puna podraka.
a sad na tvoje pitanje.
meni se
ini da samo zagovaranje da je vutra OK u tvojoj sredini ( u bilo kojoj sredini) nema smisla ako nemaa visoko pozitivan status, ako te ljudi ne glaedaju kao netko tko je pametan i netko tko zna ato govori, ako nemaa status osobe kojoj ljudi vjeruju, ako nisi uzor svojoj sredini. Zato mislim da zagovarenja da je trava OK je kontraproduktivno jer sredina nee dobro reagirati.
(stariji) Ljudi su jednostavno tvrdoglavi i ti ne mo~ea ti biti toliko u pravu koliko oni mogu biti tvrdoglavi. Zato nema smisla im govoriti kako je trava manje opasna kad oni "znaju" koliko je to zlo.
No ato ti mo~ea?
sudei prema tvom postu pljugeri u tvom gradu su tretirani kao otpadnici, oloa, aljam ... obi
ni narkomani. Sad razmisli koju sliku ljudi u tvojoj sredini imaju o ankijima. Zapiai si na papir najgori stereotip. U mom gradu (a vjerujem i drugdje) ankiji ( bez obzira dal se radi o heroinu ili vutri - neznalicama je svejedno i to je isto) su: kriminalci, epari, rasadnik bolesti, ljen
ine, dileri ...
Prvi cilj vam je pokazati da niste kriminalci, lopovi i ljen
ine ve da ste korisni i aktivni.
Ono ato ti trebaa svojoj sredini pokazati je da ti nisi propala, da si aktivan i vitalan sudionik druatva, da mo~ea pozitivno pridonjeti svojoj sredini - ukratko da si (te) korisni. Moj prijedlog bi bio da se organizirate u udrugu i krenete pokazivati svojoj sredini da ste korisni pa mo~da
ak i da ste vrijedniji svojoj sredini od onog dijela koji vas osuuje.
Po
nite raditi volonterske akcije - uredite neku aumicu da ne bude aikara, po
istite livadu od smea, probajte sakupiti lovu za obnovu dje
jeg igraliata ... dakle alat u ruke i krenite mijenjati tmurnu i zapuatenu atmosferu oko sebe.
Kasnije mo~ete probati i promovirati svoju subkulturu - naite neku zapuatenu zgradu i organizirajte grafitiranje ...
dakle sve u svemu napravite pozitivnu promjenu i osigurajte da svi to vide, da to bude dobro popraeno.
Nakon ato izgradite pozitivan imi odr~avajte ga. Nikad nemojte zaboraviti na to da vi sami pridonosite zajednici.
Paralelno sa time mo~ete po
eti i baviti se "problemima" - napravite anketu meu mladima, pitajte ih koliko
esto puae, piju, konzumiraju, drogiraju se i to javno poka~ite. Kontaktirajte zdravstvene institucije i pitajte ih koliko mladih sa vaaeg podru
ja je hospitalizirano zbog alkohola i marihuane i to publicirajte.
Dakle malo po malo prezentirajte informacije svojoj okolini. Malo po malo. Ako ih pokuaate uvjeriti iz prve naletiti e te na zid tvrdoglavosti i etiketirati e vas kao muljatore.
Morate shvatiti da njihov stav kako je "trava zlo" nije nastao u jednom danu. Oni su ~rtve dugogoianje porpagande tako da njihov stav ne mo~e nestati agresivnim pristupom ve malo po malo i ne uvijek izravno.
Mo~ea ljudima pokazati statistike da je alkohol vei problem meu mladima nego marihuana, no ne mo~ea im pokazivati statistikama da pljugeri nisu ljen
ine, ali im mo~ea pokazati da su "pljugeri" ( a oni znaju koji su to, jer se sve zna) aktivni ( volontiraju, rade,
iste, daruju svoje slobodno vrijeme zajednici i stvaraju korist druatvu), da su kreativni ( izlo~be fotografija, grafita, rade filmove ... ) i na kraju bilo bi dobro da poka~ea da je ta tvoja grupa pametna da niste budale ( organizirajte radionice slikanja, kreativnog pisanja, informatike - ovisno o mogunostima)
Dakle sve u svemu tvoj zadatak je razbijati predrasude ne o travi nego o vama, jer oni preko vas sude i travi.
THC mind
ISTRAŽIVAČ162 REP75%
→ Entuzijasta
THC mindISTRAŽIVAČ
apr 2008.
apr 2008.#6
uvau! stavrno nesto konretno i moram priznat da sam ostala zapanjena u veoma dobrom smislu :)
moj prvi korak je organizirat organizaciju koja ce se bavit sviim mlidm problemima a medju ostalim i o travi... i sto se tice same vutre, veoma si me sada inspirirao i obavjesavat cu vas o stanju i napretku
HVALA!
Tihojla
ENTUZIJASTA291 REP23%
→ Poznavalac
TihojlaENTUZIJASTA
apr 2008.
apr 2008.#7
evo ti male pomoi oko osnivanja
http://www.uzuvrh.hr/defaulthrv.aspx - stranica ureda za udruge, tamo ea nai odgovor na veinu pitanja. Statut iskopaj na netu, hvala bogu ima ih masu.
ali ukratko, statut, zapisnik o osnivanju, popis osniva
a, pe
at i neato biljega ( mislim 40 kn) za po
eta. joa treba obaviti dobivanje ra
una u zavodu za statistiku i otvoriti ra
un u banci i pravni posao je gotov.
`to se banke ti
e raspitaj se jet to joa tako. ja sam otvarao u Hypo banci jer oni naplauju odr~avanje ra
una samo ako ima prometa po njemu dok ostale banke naplauju 15 - 20 kn mjese
no.
ako imaa kakvih pitanja baci mi privatnu poruku jer u zadnje vrijeme dosta rijetko zalazim na forum
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
SLO-EraLEGENDA
apr 2008.
apr 2008.#8
ve
nekoliko godina i mi sami funkcioniaemo kao sajt, ali nismo bili organizacija koja u stvarnosti mo~e pokrenuti ideje, akcije,vase projekte... Po
eli smo sa registracijom udruge kona
no,po
eli smo sa predstavljanjem organizacije u globalnoj cannabis kulturi....
Tu onda mo~e pojedinac sa ~eljom planirati,pokrenuti projekt sa pomo
i ostale vutra.org
lanova... koji
e podupreti stav ako je u airem intersu ili doprinosi zajedni
kom zalaganju...Naprimer onda se mo~ete javiti za sredstva projekta/konkurs..dr~ave,EU,UN,sponzora sa naom pomo
u..... Tako mo~e jedan sam pojedinac lakse airiti svoj glas,ideju..+viae se
ujemo.. sigurno vas dosta ima sli
ne probleme,ose
anja ,ideje...
vutra.organizacija medjunarodna organizacija za promovisanje cannabis cuture na podru
ju Balkana..
Za sad prvo,da zavraimo postupak registracije baa za podru
je celog Balkana..
:)
napisa
emo nesto obairnije uskoro o Vutra organizaciji..
Bugi
POZNAVALAC1.232 REP70%
→ Ambasador
BugiPOZNAVALAC
apr 2008.
apr 2008.#9
nazalost trava nema veze sa ovim...
ovo vise zvuci i vuce na komunu a ne organizaciju(udrugu)...
ja osobno mislim da se ovim od trave radi preveliku stvar (slona od muhe)...
ovakve aktivnosti kao sto si naveo su ljepe same od sebe, ali nemaju veze sa travom...
ako te ovakve aktivnosti vesele i sipunjavaju ucini ih, i to bi bilo jako odvazno i posebno od tebe...ali u suprotnom, ako ih radis iz drugog interesa nemaju smisla...
sestra i prijatelji su se vukli po ovakvim udrugama i sve u vjetar otislo...iako ih cijenim sto su pokusali...
ja sam rekao da cu poceti sa bliznjima i kad sa njima uspijem idem na veliko...
i nemogu, svaku priliku sa starcima vec par godina koristim za otvorenom pricanju o marihuani, ali presporo napreduje...
oni razumiju i vjeruju mi, da ona nije opasna, i ziv sam primjer da se normalno funkcioira i u skoli i na poslu...ali opet...uvijek zavrsi "radi ti sto oces, ali nama to nije drago"...i jebat ga, njima nije drago...ti ljudi kao da imaju neki unutarnji umjetno stvoreni instikt da to nije dobro, bez posebnog razloga...
zamislite ilegaliziraju jabuke...i sad se pojavi hrpa ljudi na trgu i promoviraju kako su jabuke zdrave, jedu ih neprestano, prezderavaju se, povracaju na kraju od njih, desni i jednjak nastradaju zbog prekomjerne kolicine jabucne kiseline...
kako bi vi sad gledali na te ljude....
O.o :signs053::cool44::icon_confused::punch::wave:
anyway, nemam pojma sto bi trebalo uciniti zato bi bilo bolje da usutim :sick:
Ledo
ENTUZIJASTA572 REP93%
→ Poznavalac
LedoENTUZIJASTA
apr 2008.
apr 2008.#10
ovo sto ljudi nerazumiju i nece da prihvate "njima nije drago..." to je sucaj u svim bivsim socijalistickim i komunistickim zemljama... Tako stvari stoje kod vecine starijih ljudi, pa i mojih kod kuce... Moje misljenje je da ce se svjest o vutri i ostalim u hrvatskoj kontroverznim stvarima (homoseksualnost, prostitucija, lake droge....) promjeniti tek kada postepeno pocmu odumirati starije generacije i dolaziti novi narastaji, moja je procjena da za to treba jos nekih 10-15godina...
Ja sam takvu teoriju prije par godina reko svom profesoru iz Sociologije s cime se on slozio i oslobodio me pismenog djela ispita:-)
THC mind
ISTRAŽIVAČ162 REP75%
→ Entuzijasta
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
apr 2008.
apr 2008.#12
Razmisli logicno.. Da neka skupina ljudi za koju ti je mentalno usadjeno kako je losa pocne skupljat smece po parkovima.. (npr. alkoholicari) jel bi to usitinu promjenilo tvoj stav prema kronicnom alkoholizmu?
E pa za te ljude mi smo kronicni alkoholicari.. jer su u godinama i na stupnju obrazovanja koji im ne dozvoljava da shvate sto je trava uistinu. Jednostavno nisu sposobni razlikovati cannabis od speeda/kokaina/heroina iz razloga sto su po zakonu izjednaceni, a zakon je u njihovim ocima apsolutni sveznajuci bog vladar, jer nisu svjesni da te zakone pisu ljudi koji blage veze o pravom stanju stvari nemaju, pa prepisuju zakone iz zapadnih zemalja, a u zapadnim zemljama glavno pravilo je da ono sta vrhu drstva ne donosi profit ili moze nastetiti njihovim industrijama ne moze biti legalno.
Zato je stevia (biljka 400 puta sladja od secera) ilegalna za komercijalnu upotrebu u SAD iako se u japanu koristi tisucama godina sa pozitivnim zdravstvenim nuspojavama, a umjesto nje u SAD se kriste umjetni zasladjivaci koji su sinteticke kemikalije tipa natren, splenda, sucralose, acesulfame k, saccharin, aspartam itd koje uzrokoju bezbrojne zdravstvene tegobe a izmedju ostaloga nekontrolirano DEBLJANJE!! Paradoksalno ali savrseno istinito i znanstveno dokazano.. jer organizam se od toksicnih kemikalija sititi na nacin da ih izolira iz krovotoka i pohrani u masnu stanicu, i tako da bi sprijecio smrt stvara sve vise i vise energetski nepotrebnih masnih stanica, ali potrebnih da bi izolirao toksine iz krvotoka.
Zapamtite da ova kemija ide u svaki diet coke, diet soda, il bilo kakvo pice koje se reklamira da je bez secera..
Enivjej uduvan sam totalno i skrenuh sa teme.. poanta:
Ledo je generalno u pravu.
Strpljen spasen, a u medjuvremenu energiju ulagati u mladu inteligentnu okolinu koja je sposobna informacije procesirati vlastitim mozgom.
THC mind
ISTRAŽIVAČ162 REP75%
→ Entuzijasta
THC mindISTRAŽIVAČ
apr 2008.
apr 2008.#13
slazem se s tim..drago mi je sto sam dobila i "drugu" strano
no...
isti taj zakon, ustavi i sve te gluposti koje vlada donosi(kopira) malogradjani sljede i gledaju kako da isto prevare...nema logike.
svi se oni zale na ovo ili ono...
izgleda da zele vjerovat samo onome sto ima pase
vrlo zalosno
mr. Gucho
AMBASADOR2.051 REP16%
→ Legenda
mr. GuchoAMBASADOR
apr 2008.
apr 2008.#14
pa ata neznate da je vutra joa i prije bila prijetlja americi, tj. konoplja!!!
joa prije nego su je i osvojili!
Pa od vutre se rade naj
vra
a u~ad ikad poznata od bilja, a ameri je nisu odmah imali, tako da su im konkurirali, zbog THC-a su je kasnije sjebali do kraja
ja tvrdim do treba joa pro najmanje 30 godina dok se situaija ponegdje omekaa, jer kad mi doemo ve u kasnije razdoblje znat emo, zato bolje svojim vranjacima pri
ajte o vutri, jer oni e vas bar s razumijevanjem sluaati, a starci e vas proglasiti luakom!
nemojte svojoj ekipi prezentirati vurtu kao => amo da se urokamo, nego ljepo im priajte kad se napuaite, pri kraju filma, jer i mi emo kad tad do na "vlast"
zato:
pri
ajte svima svojima (vranjacima -+5 godina ) o tome kako je dobra
... izgubih misao ROFL
uglavnom bit je tu!, ako se sjetim ata sam imo re donapisat u
THC mind
ISTRAŽIVAČ162 REP75%
→ Entuzijasta
THC mindISTRAŽIVAČ
apr 2008.
apr 2008.#15
malo sam si razmisljala..
recimo da ce se to promijenit kad se sadasnja vlast i vlada smijeni tj. odu u penziju
ali onda je velika mogucnost da oni izaberu pojedince iz nove generacije da nastave njihov poso.
ako im je navodno toliko stalo..
apr 2008.
1 / 15
apr 2008.
apr 2008.