LEGACY
Prolecna Akcija: Pozelenimo Balkan!
34 odgovora2,917 pregleda
Korenko
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
KorenkoISTRAŽIVAČ
feb 2012.
feb 2012.#1
Pozdrav svim
lanovima Foruma!
Ideju koju u vam predstaviti imam ve nekoliko godina ali je joa nisam realizovao.
Ve neko vreme planiram da krenem u akciju "poaumljavanja" mog kraja konopljom. Za to bih koristio seme industrijske konoplje koje je i jeftino i, u principu, legalno nabaviti i saditi. Svaka zelena povraina mo~e postati dom ovoj plemenitoj biljci. Ja sam planirao konkretno u mom kraju da "poaumim" deo toka reke jer pored reke e sigurno imati dobre uslove i nee joj trebati nikakva nega. Posle godinu ili dve ona bi se ve sama raairila na ostala mesta koja su pogodna za njen rast.
Razgovarao sam sa prijateljem biologom koji mi je potvrdio da bi se konoplja posle godinu dana sama razno~avala i airila. U tome bi joj pomogle ptice i ostali stvorovi kojima bi ova biljka bila zanimljiva. Naravno, ato je vei broj posaenih biljki, to bi se br~e i ja
e razmno~avala. Ova biljka je jako otporna i lako se razmno~ava. Jedini razlog zbog
ega je ne sreemo tako
esto u prirodi je taj da su je ljudi gotovo iskorenili. Donoaenjem glupih zakona, ljudi su je se po
eli plaaiti i gledali su je uniatiti gde god su je naali.
Naravno, sve to bi se trebalo raditi diskretno, ispod radara, da je ne bi krenuli uniatavati pre nego ato se raairi. Bilo bi zanimljivo videte reakcije kad ljudi odjednom shvate da im "trava" raste svuda, oko reke, iza bolnice, akole ili pored policijske stanice :eyebrows:
Seme ne bi trebalo biti problem nabaviti jer ga ima u nekim prodavnicama zdrave hrane i prodavnicama hrane za kune ljubimce. Ja sam pre neki dan kupio kilogram semena za prehranu ptica i probao da vidim da li klija. Za nepuna 24h su izbile veoma jake klice. Kilogram je 350din (~3,5 Eur). Kontam da posejem desetak kg.
Molim sve koji imaju nekih ideja i informacija o tome kako bi trebalo da se seje (sadi) da se jave. Mene sad konkretno interesuje da li bi bilo dobro potopiti to seme pre sejanja? I interesuje me da li bi trebalo ba
eno seme da se nagazi nogom (kao kad se seje ukrasna trava, da bi se seme zabilo u zemlju)?
Joa malo vremena je ostalo za palniranje, dolazi vreme za delovovanje!
Hvala svima koji su se zainteresovali za ovu ideju!
peskafondo_420
ISTRAŽIVAČ128 REP52%
→ Entuzijasta
peskafondo_420ISTRAŽIVAČ
feb 2012.
feb 2012.#2
Dobra ideja mestre podrzavam ovo, kad se biljka rasiri i pocnu reportaze iz gradova brzo cemo skuzit gdje ko zivi sa ovog foruma :)
Etajglecha
AMBASADOR2.042 REP15%
→ Legenda
EtajglechaAMBASADOR
feb 2012.
feb 2012.#3
:thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb: ja to radim vec par god. unazad..... ali koliko se secam, nigde gde sam pobacao...nisam video ni jednu biljkicu.......celo leto......jbg....ali ima da raste svuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podrzavam!!!!!! UKLJUCITE SE I VI OSTALI :))))))))!!!!!!!!!
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2012.
feb 2012.#4
vodite racuna gde sadite industrijalku, na taj nacin sebi onemogucavate outdoor za brendirano seme bar par kvadratnih kilometara od svake muske biljke koja nikne!
H2O888
LEGENDA13.298 REP83%
→ Zmaj
H2O888LEGENDA
feb 2012.
feb 2012.#5
reka bi terminator negatve..i sto da te capaju pozdravi se s hobijem za ubuduce...prati ce te i jos sto negativnih stvari oko tega,ako ne sadis deri po konoplji..al neznam jel se i to smije?cak za duhan sadit moras imat dozvolu:icon_lol:
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
feb 2012.
feb 2012.#6
Izgubio sam brojku, al ti si ve negdje 10-ti sigurno sa ovom idejom xD
Inae, bilo ih je koji su i napravili akciju, pa je bilo panike kasnije i admini br~e briaite temu i tako hehehehe Samo furaj, pogotovo sad kad ve neko zna ata namjeravaa xD
Korenko
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
KorenkoISTRAŽIVAČ
feb 2012.
feb 2012.#7
U pravu si, ali hajde da gledamo krupniju sliku. Ovom akcijom bi za po
etak vratili kanabis u naae okru~enje. Posle, kad bi on postao raairen i uobi
ajan, onda bi mogli da uvodimo kvalitetniju genetiku. To bi moglo da se postigne sadnjom muakih biljki kvalitetne genetike koje e da opraauju ~enske industrijske u okolini i ve sledea generacija bi trebalo da bude znatno potentnija.
Big L
LEGENDA10.622 REP56%
→ Zmaj
Nisam ja
ENTUZIJASTA404 REP51%
→ Poznavalac
Nisam jaENTUZIJASTA
feb 2012.
feb 2012.#9
Mislim da sam negdje citao,da od 1-3% pronadenog thc-a nisu kaznjiva :) Ne znam koliko bi industrijalka mogla imat,odnosno dali ima? Mislim da ima,ali nisam siguran koliko :) Dobra ideja,al.. hm.. Otkrivanje za ubuduce,znaci tajno to moras ;)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2012.
feb 2012.#10
"It contains extremely low levels of THC, as low as 0.05 percent."
izvor:
Hemp and Marijuana: Myths & Realities, by David P. West, Ph.D., The North American Industrial Hemp Council
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
feb 2012.
feb 2012.#11
Mislim da u HRV od 0.3%thc-a se zove droga i dovoljno je da se pokrene kazneni postotak. Za industrijsku opet treba dozvola kao i za duhan... Mogu da kazne gdje hoe.
Domacin
AMBASADOR4.162 REP76%
→ Legenda
DomacinAMBASADOR
feb 2012.
feb 2012.#12
ma kakva industriska :)
daj da mi nabavimo par kila/dzakova feminiziranog semena sa preko 20% thc-a i bacamo oko reke i jezera, nek se usreci narod...
Shanti
ENTUZIJASTA245 REP11%
→ Poznavalac
33 REP66%
→ Istraživač
mar 2013.
mar 2013.#14
ovde ima te kudelje gde god da se okrenes... mada nevidim razlog zasto da je nesadis, nevidim ni razlog da je sadis jer nije "upotrebljiva" samo unistavas dobre outdoor lokacije... peace...
20 REP40%
→ Istraživač
mar 2013.
mar 2013.#15
poroblem u hr, sta bi ve
ina aumskih radnika, ribolovaca......
im bi to konoplje odma bi to prijavila,
lamp3rija
AMBASADOR1.527 REP1%
→ Legenda
ocusadit
ENTUZIJASTA284 REP21%
→ Poznavalac
ocusaditENTUZIJASTA
mar 2013.
mar 2013.#17
morat cemo ic daleko.......... dalje nego sta ovi industrijski brijaci idu.
dobro lamperija ka~e... hermiji svima... :popcorn:
16 REP32%
→ Istraživač
apr 2013.
apr 2013.#18
Pa ja ja lepa je zamisao,samo naea neko zaba
eno mesto i milina^^ ako ti uspe zamisao
astia nas sve :P
feb 2012.
1 / 18
feb 2012.
apr 2013.