VUTRA
ForumMarihuanaAktivizamKanabis mars 2015 Beograd
LEGACY

Kanabis mars 2015 Beograd

176 odgovora19,002 pregleda
voxPOZNAVALAC

jul 2015.

#1
1. septembar 2015 KANABIS MAR`!!! Beograd - kod Kneza! #StopNakroMafiji Mara ZA PRAVA najvee obespravljene manjine u Srbiji! ZA pravo na IZBOR - ZA pravo na }IVOT - ZA pravo na LEK! KANABIS nije problem - on je reaenje mnogih problema! U Srbiji po zvani noj statistici ima preko 400000 osoba koje koriste Kanabis (6%!). U Srbiji dnevno umre preko 70 osoba od kancera, dok se preko 110 razboli i to uglavnom mladi. U Srbiji postoji pola miliona dijabeti ara. U Srbiji postoji preko pola miliona invalida. U Srbiji postoji preko 300000 obolelih od hepatitisa C. Svima njima Kanabis poma~e ili mo~e pomoi. U svetu se za koriaenje kanabisa ne odgovara krivi no, osim mo~da u par diktatorskih ili islamisti kih re~ima. Srbija jedina krivi no ka~njava za posedovanje, dok je u demokratskim dr~avama koriaenje ili legalno ili prekraaajno ka~njivo. U Srbiji osnovna prava imaju svi. I LGBT i sve manjine, izbeglice, alkoholi ari, pravnici, tajkuni, strani biznismeni, ~ivotinje, partije i poslanici koji ne brinu o potrebama graana i za to su zaatieni... i to je ok. Ali osnovna ljudska prava imaju baa svi - osim bolesnih i onih koji ne ~ele alkohol i droge ve ~ele da koriste Kanabis. Oslobaanje konoplje i korist od prirode: Naae mialjenje i stav zasnovan na realnim istra~ivanjima i nau nim dokazima o viaestrukoj koristi po zdravlje i ekonomiju, je da kanabis (konoplju) treba potpuno osloboditi svih zakonskih stega, a sve poslove vezane za njeno koriaenje oporezovati kao i sve ostalo. Ovo je jedina biljka koja je ikada bila potpuno zabranjena na nivou UN od 1961. zarad razli itih interesa i vreme je da je vratimo u potpunu upotrebu kao najkorisniju biljku na planeti za hiljade namena i proizvoda. Vreme je da je slobodno proizvodimo kao i naai preci, po emu je Srbija bila naairoko poznata. Najbolje mogue reaenje: Ukinuti krivi ni zakon o koriaenju, uzoju i trgovini kanabisom i naravno ukinuti besmisleni mikroskopski dozvoljen procenat THC-a od 0,3% , ato je zapravo zabrana prirode i spre avanje sadnje za sve industrijske i prehrambene namene poljoprivrednicima. Reaenje je oslobaanje najkorisnije biljke na planeti, bez zakonskog uslovljavanja. Meutim za proizvodnju leka koji e se prodavati ili izdavati na recept, itekako je potreban zakon o stogoj kontroli organske proizvodnje kanabisa i provere kvaliteta ulja od cvetova. Mislimo da se oko toga veina sla~e, jer to je u cilju zaatite pacijenata i samih lekara. Ko ~eli sam da sadi niko ne bi smeo da ga ometa, a injeniica je meutim da veina bolesnih to nee moi. Zato su neophodni humanitarni uzgajiva i za bolesne, i socijalni kanabis klubovi, npr. po ugledu na `paniju, jer u njima bolesnima besplatno prave ulje, zapoaljavajui i tehnologe. Pozitivan efekat za bolesne, kompletno zdravstvo, graane, poljoprivredu, ekonomiju i finansiju dr~ave bi bio neprocenjiv. Shvatamo da to trenutno mnogima osim graanima Srbije i ekonomiji dr~ave ne odgovara, ali emo se za ovo zalagati dok god se ne desi potpuno oslobaanje ove udesne biljke. #KanabisMara organizuje Socijalni kanabis klub IRKA Beograd
MeskalitoLEGENDA

avg 2015.

#2
Dobro vreme i setnju zelim . To bi bio utorak , tad radim do kasno ...

avg 2015.

#3
Mi smo bili u organizaciji prvog marsa pa za drugi problemi za skinhedsima (obraz itd) a mediji (B92) su samo lozili na vatru objavljujuci anonimno pismo jednog skinhedsa...jbg drugacija vremena. Sad je definitivno vrijeme da se nesto zvanicno promjeni. Nema potrebe da se ne pomazemo. Vidjecemo da objavimo neki newsletter. Zajedno Irka, Lekalizacija i Vutra.org Svaka cast za mars! * Ajmo Zagreb dje zapelo :)

avg 2015.

#4
to ono pre desetak godina?
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#5
Gornja slika je sa anonimnog marsa 2005-e, koji je prosao nezapazeno. Secam se i ja dobro te 2007-eg_GBHHmlNIg a da nije bilo bas samo na verbalnim pretnjama https://www.stormfront.org/forum/t382028/?s=162302f70f31e0c4b97280f7e4da7404forum/t382028/?s=162302f70f31e0c4b97280f7e4da7404 i http://forum.srpskinacionalisti.com/viewtopic.php?f=1&t=10850 Naravno, Obraz i nac. stroj su sada zabranjeni, IRKA i Lekalizacija su uradili puno na edukaciji opste populacije i promeni medijske percepcije kanabisa. Nazalost, jos uvek ima sulude desnice u vidu naslednika Nacionalnog stroja "Srbske akcije" koja se ponosi antikanabis aktivizmom. http://www.vesti-online.com/Vesti/Drustvo/446695/Srbska-akcija-prekinula-tribinu-o-marihuani-na-FPN-u http://www.srb-akcija.org/blog/7676/marihuana-cinjenicama-protiv-lazi-i-zabluda/ http://www.24sata.rs/smrt-travi-studenti-ultradesnicari-imaju-novog-neprijatelja/4712 Imali su i tribinu sa ovakvim "ekspertima" 06DoyT5R2WI 0dnosno 6ZGBhC9BVeE (Tuzno je sto su to dogadjaji sa kraja 2014-e i pocetka 2015-e) Da se vratimo u 2015-u: Predviena RUTA maraa uz posetu poznatim institucijama u Beogradu: Trg Republike - Terazije - Predsedniatvo - Kralja Milana - Kneza Miloaa - pored zgrade Vlade - Nemanjina - zgrada Ministarstva zdravlja - Nemanjina - zgrada Vlade - Kneza Miloaa - bulevar K. Aleksandra - Skupatina Srbije - Skupatina grada - pored trga Nikole Paaia - Terazije - Trg Republike. O ekujemo podraku organizacija za zaatitu ljudskih prava, udru~enja bolesnih, lekara, pravnika, nau no-medicinskih institucija i politi ara (po 1 iz svake partije, viae ne treba, ovo nije mesto za njihovu promociju). Nismo sigurni da ~elimo prisustvo medija i 'poznatih li nosti' osim hrabrih i normalnih pojedinaca koji su javno dali podraku, niko drugi od njih do sada nije prstom mrdnuo za prava najbespomonijih, bolesnih, pa to ne o ekujemo ni sada. Ovo je skup obespravljenih i onih koji se bore za osnovna ljudska prava na ~ivot, le enje i izbor, a povlaaene face sa medija to svakako nisu. http://irka.org.rs/o-nama/ Moguce je pomeranje na petak 4. septembar 17h, mozes glasati na https://www.vutra.org/anonymurl/?url=https%253A%252F%252Fwww.facebook.com%252Fevents%252F1157238150969834%252F

avg 2015.

#6
Potrudit cu se da budem u BG tada. Cim prodje glasanje za nagradnu igru stavit cemo vasu objavu na vrh foruma. Promjene su neizbjezne cim ima toliko organizacija koje se bore na razlicitm frontovima. Ali i ulje je donjelo dosta promjena. Ljudi su bili prisiljeni da promjene svoj stav zbog bolesti . Tuzno ali istinito.

avg 2015.

#7
ahahaha, u pravu je onaj nesretni kirbi (usa ambasador u bg) da smo sizofreni, koliko bre treba da budes bolestan, opicen u glavu da kao srbin podrzavas/zastupas nacizam???????????? a i taj petrovic, pre par godina je hteo da rusi nasipe po holandiji da potopi hag! bolid, mada vise mislim da je hteo neslano da se nasali. ima jedna scena u filmu sisanje, kad lik kaze "skinsu" da bi mozda treba da pocne koristiti travu :D
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#8
Velicanje nacije, rase, klase, krvi, tla ... je prijemcivo za vremena krize. Uvek bilo. Ako je vec sve loshe, zamisli da si vitez koji nas vraca u velicanstvena vremena i ima "misiju" da "ocisti svet od olosha". Tuzno je posle otvaranja svetu u SFRJ, ali je i logicna posledica zatvaranja pod Slobom i krize posle. Sto se tice scene iz "Sisanja", koliko se secam dolazi u sukob sa svojim prijateljem, jer ovaj ima "necistu krv" - a duvanje vidi kao posledicu. I odbija pomoc do juce bliske osobe u korist novog drustva. Da, u pitanju je dobri doktor nauka sa tako fascinantnim idejama, sto se i vidi iz gornjeg izlaganja. Ali, polako nazad na mars. Na fejs dogadjaju mozete postaviti i predloge plakata, glasati za datum (stariji ljudi traze odlaganje da ne bude 1. septembar - radni dan i upis dece u skolu), dati sugestije organizatoru i na druge nacine uobliciti predstojeci dogadjaj. Hvala! Istina je da je ulje Rik Simpsona uspelo da izazove mini revoluciju u polju medicinske upotrebe. Svedocenje obolelih koja je uradila IRKA (nasi ljudi, njihove sudbine) su zaista fascinantna, posebno sto se radi o odraslim, tesko obolelim ljudima, pa je razbijen i mit o "klincima duvacima"
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#9
Mo~da postajem dosadan, ali mi je pomalo tu~na ovakva neodlu nost ili nezainteresovanost. Jedan mara nee promeniti stanje, ali je istovremeno jedini na in da promena po ne. Koliko sam informisan, od lekalnih tokova se mo~e (bez dodatnog pritiska) o ekivati samo medicinska legalizacija za slu aje kancera (ato bi rekli, tamo gde je i morfijum maltene dopuaten), a nesreni KZ po kome je i posedovanje krivi no delo ostaje na snazi. Pa posle nemo da se ~alite na nagodbe o visokim nov anim kaznama i uslovne osude, bajbok ili ... kao u Medicinal fried chicken south parku kad budete visili na mikrotalasnim slepljenih polnih organa :-) http://southpark.cc.com/full-episodes/s14e03-medicinal-fried-chicken#source=57baee9c-b611-4260-958b-05315479a7fc:25eec018-ed8e-11e0-aca6-0026b9414f30&position=3&sort=!airdate http://southpark-zone.blogspot.com/2010/04/medicinal-fried-chicken.html https://en.wikipedia.org/wiki/Medicinal_Fried_Chicken imajte muda pre nego sto bude kasno :-) 9VUgN_GbY3o [*]Obavezno dolazim 2 vote(s) 11.8% [*] Mozda se pojavim 13 vote(s) 76.5% [*] Nisam zainteresovan / ne podrzavam 2 vote(s) 11.8% Budite makar kao Homer, bez ispale za datum 1uVFxLX-3xY http://www.ebaumsworld.com/video/watch/82282738/ https://en.wikipedia.org/wiki/Weekend_at_Burnsie%27s
mlstPOZNAVALAC

avg 2015.

#10
Dosao bih, ali . .. .. Em sa "daleko", em radim. Homer out :D
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#11
Hvala M&M. Traje do devet :-) Trouble in paradise, SNP Naai tra~i zabranu "propahiranja droge", ali oddr~avnih organa. I ka~njavanje Sergeja Trifunovia! http://nasisrbija.org/drzava-da-zabrani-kanabis-mars-zakazan-za-1-septembar/ https://www.facebook.com/snpnasi/posts/851738144861303?comment_id=851819074853210&notif_t=like
SuperflyAMBASADOR

avg 2015.

#12
Zar stavrno u Srbiji 70 ljudi DNEVNO umre od raka, jel to stvarno takva brojka? (Eto piae u uvodnom postu!)
L0oDZMAJ

avg 2015.

#13
Nazalost po statistici je tako :(
SuperflyAMBASADOR

avg 2015.

#14
dammitdammitdammit:grrr:rak nema pasoa/putovnicu (isti kurac-nas 0.3% svijetskog stanovniatva govorimo isti jezik a uvijek nas netko ~eli posvaati -zato smo mi u tu koji djelimo ipak isti mentalitet i jezik ato je va~no da stanemo na kraj tim podjelama koje uvijek samo podmazuju ne ije fotelje a raja nek se pati...e pa ne e viae... ak i slovenca mogu razumjeti i mogu rei da je to jezik na kojemu se mogu sporazumjevati, izmeu recimo spike zagreba ke i beogradskog fazona postoje suptilne razlike koja nas dopunjuju i zbli~avaju a ne udaljuju....~ivio sam ja u Bg (ja sam iz Zg) prije rata cca 1986 godinu u Genexovom neboderu u Beogradu, ou da ka~em soliteru :rasta: i tako mi svega nikad se nisam bolje proveo...komaija mi bio bubnjar od Rambo Amadeusa ... i upoznao sam opako najnapuaeniju ekipicu u BG u to doba...jesmo se napuaavali a onda u onaj restoran na fontani (ako joa postoji) na Jagnjeu orbu sa siretom i kraorevom aniclom i kilo voda....baa mi je brodo bilo u begeau mo~da opet doem....:D
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#15
Ako dobro razumem, stopa mortaliteta od kancera se meri stopom na 100 000 stanovnika, i po referentnoj instituciji, Batutu je oko 170 slu ajeva na 100 000 ljudi godianje (2011 http://www.batut.org.rs/download/publikacije/rakUCentralnojSrbiji2011.pdf ). Ako nas ima 7 miliona, to je oko 11 900 smrti godianje, ato doe 30-ak smrti dnevno. Naravno, ovo su stariji podaci i nisu nacionalni (ne uzimaju Vojvodinu) a dobijeni su krajnjim mojim uproaavanjem - postoje podru ija koja su viae pogoena, starosne grupe i sl. Zvani no je priznato da je pored sr anih bolesti rak uzrok smrti u Srbiji broj dva. Ovaj lanak navodi 21 269 smrti (36 408 obolelih) u 2012. ato doe 58 smrti dnevno i navodi stopu rasta od 2-3% godianje. Iako isti krivi isklju ivo bombardovanje odnosno osiromaaeni uranijum (isklju uje faktore ishrane, stresa i sl. stila ~ivota i socijalnog okru~enja) podaci su verovatno ta ni. http://www.dnevno.rs/info/drustvo/51080/tragicne-posledice-bombardovanja-eksplozija-kancera-ubija-srbiju Sve u svemu, Irkina cifra je mo~da malo naaminkana da zvu i bombasti nije, ali na~alost nije delako od istine. A mo~da imaju preciznije podatke.
SuperflyAMBASADOR

avg 2015.

#16
@vox vidia ovo nisam ni znao da su koristili osiromaaeni uranijum u municiji...sad su brojke od kancera puno jasnije...to sme e koje su jenkiji koristili ubija dugo i sporo i nakon primarne explozije... koriatenje osiromaaenog uranija usred jugoisto ne Evrope, baa im ono hvala na svakom miliradu ili kako se ve zove ta skala
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#17
Kao roeni Beograanin (gen 1979), iz iskustva svog detinjstva i razgovora sa svim starijim od mene , mogu da se slo~im da je Beograd bio daleko liberalniji i lepai grad pre nacionalizma, izolacije i siromaatva. Grad se prirodno menja, ali je ovde re o promeni stanovnika - oko moje generacije je mnogo ljudi otialo iz zemlje a zamenjeni su izbeglicama, konzervativnijim ljudima iz unutraanjosti i novim tranzicionim generacijama - ime se promenio i do~ivljaj ~ivota u gradu. `to ne zna i da i u tom duaevnom smislu nee doi nove bolje generacije, kada se okolnosti promene ili ljudi delimi no promene i postaju obrazovaniji, uljudniji, civilizovaniji. Primer naveden u videu u ranijem zabranjenom kanabis marsu 2007-e je da je u SFRJ no big deal bilo duvati na platou ili studenjaku. A sad treba da imamo nekakve podele i teake re i. Netrpeljivost, samoljublje, neznanje ...
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#18
Ne bih isklju io isti, ali koliko znam zvani no to nisu bile ugro~avajue radioaktivne koli ine. Ipak, nistranci ni mi nikada nismo obele~ili i ispitali detaljno stvar. Koliko vidim zvani no je veina lokacija osiromaaenog uranijuma na Kosovu http://postconflict.unep.ch/publications/duserbiamont.pdf pa su ak umirali i lanovi NATO snaga dole. Sto me zmaci da oni koji su ucestvovali u ratu kao i interno raseljeni nisu bili izlozeni. Pricam da 16 godina kasnije to sigurno nije jedini uzrok raka. Relatives of Italian soldiers believe 50 of them have died since the war due to their exposure to depleted uranium weapons.[106]UNEP tests found no evidence of harm by depleted uranium weapons, even among cleanup workers,[107] but those tests and UNEPs report were questioned in an article in Le Monde diplomatique.[108] Mislim da je ipak u pitanju nagla promena ~ivotnih prilika - stres, loaa ishrana, nekretanje i sl. Kao i opate zagaenje i kvalitet hrane, vode i sl. Mada nazalost osiromaseni Uranijum je koriscen i u Iraku i Bosni, pa sad .... samo tra~ite NATO. Jadni Kosovari, verujem da je to tamo tabu tema. Vidim da je BBC pisao o tome joa 1999. http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/408122.stm
vetarPOZNAVALAC

avg 2015.

#19
1999 godine je baceno 30 000 projektila koji zajedno sadrze onoliko uranijuma kao 500 atomskih bombi koje su bacene na Japan pa ti vidi a ta radijacija poagadja skoro celu Evropu, Afriku..
SuperflyAMBASADOR

avg 2015.

#20
Eh, sve sam vas pro itao, znam ja da NATO koristi dosta esto i rado zrna od osiromaaenog urana, zaato? Eh zato jer ne mogu poveati (ili joa jako malo) izlaznu brzinu zrna/taneta/rakete ali mogu pove ati drasti no MASU.Energija na mjestu udara je brzina-puta-Masa im ve a energija lijepae tane probija i ubija a to ato je radioaktivno nije ak ni namjerno ato je najgore, to je samo zato da masu poveaju drasti no ato mogue samo koriatenjem osiromaaenog uranija i eto, oni znaju za tu "nuspojavu" but "hey, no American lives were in danger at any given time"....a najdivniji su kada je Snowden provalio njihov monstruozni plan prisluakivanja ja itao sve njihove online novine lavne skoro i forume pratio, kod njih je jedini i javni i privatni problem bio ato se sluaaju ameri ki graani!!! koji su oni konkvistadori...bah fuj :vozdra: Vox, potpuno se sa trobom sla~em za Bg jer u Zg je isto, kad ka~ea na vlasti su u Beogradu, :plac:glavnom gradu, prestolnici na kraju krajeva ljudi iz unutraanjosti, provincijalci, isto kao kod mene samo moji su joa gori od tvojih ako je to iako mogue...i ata nam se deaava u grad i skupatinu doaao drugi mentalitet i na vlasti je, to je frustrirajue, rekao si da se Bg menja ipak, i Zg isto ali ne dovoljno brzo ni kod tebe ni kod mene koliko bismo to ~eljeli, joa uvijek za svoju dr~avu (Hrv.) moram sa ~aloau saop iti da kao prvo u mojo dr~avi nema trodiobe nego razdiobe vlasti a to nije ista stvar, a na vlasti su niatarije velikih usta a godina u recesiji....samo uhlebljuje nove i nove kadrovike na dr~avnu sisu, nije po stru nosti nego po knji~ici/iskaznici eyessss: i tako ostajema ili da ekamo promjene ili odemo u bijeli svijet ja ima 50&aanse da odo u Irsku do Bo~ia (al ostasjem na forumu hehe)...i tako to ... @vetar : imaa kakve linkove na ove brojke ? to u airit na fejsu da proka~em licemjerje amera mada nisam ni rusofil nakraju hebo politiku ne smije se i to je dobro...... Eto...svima ugodnu ve er.... S. ps-odo rolat zadnji ali relax radim sutra od 8 ALI na biciklu a imam hebeni MTB sam 12 doi 15 min na poslu i pola je nizbrdo (kada se vra aa doma uzbrdo nije va~no al kad ~uria i kasnia na poso ko ja jest...:vutra:
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#21
Nisu svi projektili sadr~ali osiromaaeni uranijum. Procena je oko 10t. http://inserbia.info/today/2014/02/un-hid-alarming-report-almost-10-tons-of-depleted-uranium-on-kosovo/ 9.45 tons of nuclear waste dumped on Kosovo Parsons said that already in February 2000 the data of the Dutch government in outlines coincide with the data of the U.S. non-governmental organization MTP (Military Toxic Project). In January 2000 MTP asked the U.S. government to lift the confidentiality tag from the files on the use of DU in Kosovo. MTP received the file on January 30 2000 and based on it, the NGO calculated that 9.45 tons of nuclear waste was dumped on Kosovo. http://www.bandepleteduranium.org/en/docs/136.pdf The major focus of the bombing campaign in which this type of weapons was used was in the area of Prizren, Uroaevac, Djakovica, De ane and Djurakovac (Kosovo and Metohija), the municipalities of Vranje, Bujanovac and Preaevo (southern Serbia) and the Luatica peninsula (Montenegro). There is a discrepancy in the number of targets quoted in the report submitted by NATO to the Panel of Experts on Depleted Uranium in Geneva in 2000 at UNEPs request and the data available to the Serbian military: according to the latter, 85 locations were targeted in Kosovo in Metohija, 4 in southern Serbia and 1 in Montenegro Da se vratimo na temu maraa, upuen je poziv medijima, pa ak i vicekancelaru, ups prvom ministru A.V. 20=8G=8 ?>782 @54A54=8:C ;045 ;5:A0=4@C CG8[C 70 CG5H[5 C 0=018A 0@HC C A5?B5<1@C, 70 ?>4@H:C 1>;5A=8<0 8 ?@><5=C 70:>=0. >782 X5 C?C[5= 8 A28< ?0@B8X0<0: ">HB>20=8 3>A?>48=5 CG8[C, ?8H5< 0< 8A?@54 #4@C65Z0 3@0R0Z0 ,,=8F8X0B820 70 ?@><5=C 70:>=A:5 @53C;0B825 :0=018A0, A:@0[5=>  , A 65Y>< 40 0A ?>7>25< =0 0=018A <0@H :>X8 [5 18B8 >4@60= 1. A5?B5<10@0 2015. 3>48=5 C 5>3@04C >4 17 4> 21G. 1@0[0< 0< A5 A0 <>;1>< AB>B8=0 =0H8E 1>;5A=8E G;0=>20 :0> 8 E8Y040 4@C38E :>X8 >G5:CXC 40 8 :>X8 B> ;0:> <>65B5, ?>:@5=5B5 >?HBC X02=C @0A?@02C 8 8=8F8@0B5 E8B=> 4>=>H5Z5 70:>=A:8E @5H5Z0 :>X0 [5 ><>3C[8B8 E8Y040<0 1>;5A=8E 40 =5 AB@0ECXC >4 70:>=0 A0<> 70B> HB> :>@8AB5 X548=8 ;5: :>X8 8< 708AB0 ?><065. 5A5B8=5 Z8E AC ?@5BE>4=8E <5A5F8 A254>G8;8 X02=> =0 B@818=0<0, A:C?>28<0 8 8A?@54 X02=>3 A5@28A0 A28E =0A, "!-0, 157 @50:F8X5 <548X0 8 8=AB8BCF8X0 A8AB5<0. 8 B@5=CB=> ?@54AB02Y0<> =0X25[C >15A?@02Y5=C <0Z8=C C !@18X8, =8X5 =0< 4>72>Y5=> =8 40 A5 X02=> >1@0B8<>. @5BE>4=8 8 A040HZ8 <8=8AB0@ 74@02Y0 >15[020XC 1>;5A=8<0 25[ 2 3>48=5 70:>= > <548F8=A:>X ?@8<5=8 0=018A0 8 =8HB0 A5 4> A040 =8X5 45A8;>, >A8< HB> E8Y45 =0H8E AC3@0R0=0 =0102Y0 5:AB@0:B5 :0=018A0 C 8=>AB@0=AB2C 8;8 =0 F@=>< B@68HBC !@18X5, =5 7=0XC[8 70?@02> HB0 =0102Y0XC. 8H5 25@CXC ;5:0@8<0 =0 70?04C, =53> =0H8<0, >4 :>X8E 7=0XC 40;5:> 28H5 > ;5:>28B>AB8 :0=018A0, X5@ AC A5 A0<8 C25@8;8 8 B> X5 ?>@06020XC[5 AB0Z5 70 A@?A:C <548F8=C. #4@C65Z5   G8=5 >1>;5;8, G;0=>28 Z8E>28E ?>@>48F0 8 3@0R0=8 :>X8 65;5 40 8< ?><>3=C 40 HB> X5 <>3C[5 ?@5 4>18XC <>3C[=>AB 40 ;530;=> C730X0XC, =0102Y0XC 8 :>@8AB5 :0=018A 8 5:AB@0:B5 F25B>20 :0=018A0 70 ;5G5Z5 A2>X8E >1>;5Z0. 5RC =0<0 8<0 8 >A>10 A0 8=20;848B5B>< :>X5 AC 0:B82=5 8 G5AB> @045 28H5 >4 A28E. >=>A=8 A<> =0 Z8E 8 >=8 =0<0 74@028X8<0, 40XC 4>40B=C A=03C 8 A83C@=>AB 40 [5<> 7=0Z5<, 8AB8=>< 8 4>:078<0 CA?5B8. # !@18X8 ?> 720=8G=>X AB0B8AB8F8 8<0 ?@5:> 400.000 >A>10 :>X5 :>@8AB5 0=018A (6%!). # !@18X8 4=52=> C<@5 ?@5:> 70 >A>10 >4 :0=F5@0, 4>: A5 ?@5:> 110 @071>;8 8 B> C3;02=>< <;048. # !@18X8 ?>AB>X8 ?>;0 <8;8>=0 48X015B8G0@0. # !@18X8 ?>AB>X8 ?@5:> ?>;0 <8;8>=0 8=20;840. # !@18X8 ?>AB>X8 ?@5:> 300.000 >1>;5;8E >4 E5?0B8B8A0 &. !28<0 Z8<0 0=018A ?><065 8;8 <>65 ?><>[8. # A25BC A5 70 :>@8H[5Z5 :0=018A0 =5 >43>20@0 :@828G=>, >A8< <>640 C ?0@ 48:B0B>@A:8E 8;8 8A;0<8AB8G:8E @568<0. !@18X0 X548=0 :@828G=> :06Z020 70 ?>A54>20Z5, 4>: X5 C 45<>:@0BA:8< 4@6020<0 :>@8H[5Z5 8;8 ;530;=> 8;8 ?@5:@0H0X=> :06Z82>. 5G X5 > >A=>2=>< YC4A:>< ?@02C =0 871>@, 8 A20:> B@510 40 8<0 ?@020 40 >4;CG8 :0:> 65;8 40 A5 ;5G8. 5;8:8 1@>X 4@6020 # 8 @0728X5=8E 4@6020 A25B0 A5 >28E <5A5F8 >4;CGCX5 > ?>B?C=>X 45:@8<8=0;870F8X8 >25 87C75B=> :>@8A=5 18Y:5 :0:> 70 <548F8=C, 8AE@0=C, B0:> 8 70 X0:> 25;8:8 1@>X 5:>;>H:8E 8=4CAB@8XA:8E ?@>872>40 8 =0<5=0. !83C@=8 A<> 40 AC 0A 20H8 AB@CG=8 A025B=8F8 25[ >1025AB8;8 > A28< ?@54=>AB8<0 ;530;870F8X5 0=018A0. 0> 4>40B=5 8=D>@<0F8X5, =0 A0XBC =0H53 #4@C65Z0 <>65B5 =0[8 ?@52>45 AB>B8=0 =0CG=>-<548F8=A:8E ABC48X0 > ;5:>28B>AB8 :0=018A0, :0> 8 > 5:>;>H:>< 8 5:>=><A:>< 7=0G0XC :>=>?Y5 70 ?@82@54C. "0:>R5 8 > @57C;B0B8<0 45:@8<8=0;870F8X5 C 4@6020<0 :>X5 AC B> C@048;5 ?@5 =5:>3 2@5<5=0. >@8H[5Z5 ?A8E>0:B82=8E AC?AB0=F8 8 0;:>E>;0 X5 7=0B=> A<0Z5=> :>4 <;048E, :0> 8 A<@B=>AB 8 ?@54>78@0Z5 ;5:>28<0. !<0Z5= X5 1@>X B5H:8E :@828G=8E 45;0, ?@8E>48 =0@:> <0D8X5 AC 4@0AB8G=> A<0Z5=8, 4>: A5 4@602=8 1C_5B >4 B0:A8 =0 :0=018A 7=0B=> C25[0>, >B2>@5= X5 25;8:8 1@>X =>28E @04=8E <5AB0 8 ?>:@5=CB5 <=>35 3@0=5 8=4CAB@8X5:http://www.irka.org.rs 0H5 <8HY5Z5 8 AB02 70A=>20= =0 @50;=8< 8AB@06820Z8<0 8 =0CG=8< 4>:078<0 > 28H5AB@C:>X :>@8AB8 ?> 74@02Y5 8 5:>=><8XC, X5 40 :0=018A (:>=>?YC) B@510 ?>B?C=> >A;>1>48B8 A28E 70:>=A:8E AB530, 0 A25 ?>A;>25 2570=5 70 Z5=> :>@8H[5Z5 >?>@57>20B8 :0> 8 A25 >AB0;>. 2> X5 X548=0 18Y:0 :>X0 X5 8:040 18;0 ?>B?C=> 701@0Z5=0 =0 =82>C # >4 1961. 70@04 @07;8G8B8E 8=B5@5A0 8 2@5<5 X5 40 X5 2@0B8<> C ?>B?C=C C?>B@51C :0> =0X:>@8A=8XC 18Y:C =0 ?;0=5B8 70 E8Y045 =0<5=0 8 ?@>872>40. @5<5 X5 40 X5 A;>1>4=> ?@>872>48<> :0> 8 =0H8 ?@5F8, ?> G5<C X5 !@18X0 18;0 =0H8@>:> ?>7=0B0. @54;>3 =0X1>Y53 <>3C[53 @5H5Z0: #:8=CB8 :@828G=8 70:>= > :>@8H[5ZC, C73>XC 8 B@3>28=8 :0=018A>< 8 =0@02=> C:8=CB8 15A<8A;5=8 <8:@>A:>?A:8 4>72>Y5= ?@>F5=0B "%&-0 >4 0,3% , HB> X5 70?@02> 701@0=0 ?@8@>45 8 A?@5G020Z5 A04Z5 70 A25 8=4CAB@8XA:5 8 ?@5E@0<15=5 =0<5=5 ?>Y>?@82@54=8F8<0. 5H5Z5 X5 >A;>10R0Z5 =0X:>@8A=8X5 18Y:5 =0 ?;0=5B8, 157 70:>=A:>3 CA;>2Y020Z0. 5RCB8< 70 ?@>872>4ZC ;5:0 :>X8 [5 A5 ?@>4020B8 8;8 874020B8 =0 @5F5?B, 8 B5 :0:> X5 ?>B@510= 70:>= > AB>3>X :>=B@>;8 >@30=A:5 ?@>872>4Z5 :0=018A0 8 ?@>25@5 :20;8B5B0 CY0 >4 F25B>20. 8A;8<> 40 A5 >:> B>30 25[8=0 A;065, X5@ B> X5 C F8YC 70HB8B5 ?0F8X5=0B0 8 A0<8E ;5:0@0. > 65;8 A0< 40 A048 =8:> =5 18 A<5> 40 30 ><5B0, 0 G8Z5=8F0 X5 <5RCB8< 40 25[8=0 1>;5A=8E B> =5[5 <>[8. 0B> AC =5>?E>4=8 EC<0=8B0@=8 C730X820G8 70 1>;5A=5 8 A>F8X0;=8 :0=018A :;C1>28, =?@. ?> C3;54C =0 (?0=8XC, X5@ C Z8<0 1>;5A=8<0 15A?;0B=> ?@025 CY5, 70?>HY020XC[8 8 B5E=>;>35. >78B820= 5D5:0B 70 1>;5A=5, :><?;5B=> 74@02AB2>, 3@0R0=5, ?>Y>?@82@54C, 5:>=><8XC 8 D8=0=A8XC 4@6025 18 18> =5?@>F5Z82. CB0 0=018A <0@H0: "@3 5?C1;8:5 - "5@078X5 - @54A54=8HB2> (;52>) - 5x A:C?HB8=0 !@18X5 (45A=>) - @0Y0 8;0=0 (5x !@. ;040@0) - =570 8;>H0 - >@54 73@045 ;045 (..) - 5<0Z8=0 - 73@040 8=8AB0@AB20 74@02Y0 - 5<0Z8=0 - 73@040 ;045 (..) - =570 8;>H0 - C;520@ . ;5:A0=4@0 - !:C?HB8=0 !@18X5 - !:C?HB8=0 3@040 - ?>@54 B@30 8:>;5 0H8[0 - "5@078X5 - "@3 5?C1;8:5 . @54A54=8: !X548Z5=8E <5@8G:8E 4@6020 0@0: 10<0 X5 87X028> 40 X5 :0=018A <0Z5 HB5B0= >4 0;:>E>;0. !@40G=>, !>Z0 >7;8=0 @54A54=8: #4@C65Z0   A>10 A0 AB>?>AB>B=8< 8=20;848B5B><, X54=0 >4 >=8E :>X8, 80:> B5H:> 1>;5A=8, @045 A20:>3 40=0 70 :>@8AB 4@C38E 3@0R0=0 8 1>;5A=8E :>X8 B> =5 <>3C, 157 48=0@0 =04>:=045.
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#22
Zvu i kao opis naae situacije, ali je u stvari model la~nonacinalne plja ke stare-nove elite bio sli an - zamajavati narod dok se ne uzme joa viae moi i para, a ko aljivi za razoreno druatvo kad je njima dobro. U Srbiji je zbog gluposti vlasti i meunarodnih sankcija samo siromaatvo bilo o iglednije, a zakasnela tranzicija nije u ila na greakama komaija. Divan opis druatvene situacije dao je splitski rege rok bend Zinedin zidan P.S. Ima i stih "Streets are full of panthagana(police) You go to prison for marijuana" :-) 3:18 09CQz3Q0bp8
SuperflyAMBASADOR

avg 2015.

#23
a ima i ovoga kod nas... Jg05jZf9t88 jel ovo ista grupa?
SuperflyAMBASADOR

avg 2015.

#24
Ja sam esto znao razmialjati ato bi bilo da sam roen 200 km sjevernije u Austriji i da se ne jebem sa retardiranom dr~avom kojoj nijednoj od ex yu republika nnema sunca prije 30 godina a za 10 gr ki scenarij prvo Hrvatskoj pa onda Srbiji bojim se ako ue u EU....
SuperflyAMBASADOR

avg 2015.

#25
ha, ja sam razmialjal biti diNozzo da si stavim nick a sad vidim zauzeto hehe , dobro da nisam..ovaj mi se svia moj...:)..jesam vejstan/rasturen/ubijen al ne da spavat...:puuuh::
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#26
Da, jeste. Odličan splitski bend. Imaju na istom Panthagana ritmu, pesmu o kanabisu :) MEnrydkflyE Nadjoh zašto su Naši toliko kivni i na Sergeja Trifunovića, ne samo da je učestvovao u aktivnostima IRKA, već je i javno zagovarao isti cilj. VsmlCdCo-Rk Zanimljivi su mi "zahtevi" SNP Naši da se zabrani "propagiranje narkomanije", to je klasik, ali makar u načelu prihvataju legalizaciju u medicinske svrhe. Samo su nesvesni da opšta legalizacija koristi bolesnima (van ruku farmaceutskih kuća), ali i industriji jednako koliko i uživaocima. Dobra vest je da je SNP Naši fejsbuk slabo posećen, mada je pitanje efekta ako krenu da dele zahteve sa "saborcima". Krajnje mi je zanimljiv argument zabrane skupa zbog PROPAGIRANJA narkomanije. Nisam pravnik, ali koliko mi je poznato zabranjeno je KOMERCIJALNO REKLAMIRANJE a ne STRUČNE RASPRAVE. http://www.zdravlje.gov.rs/downloads/Zakoni/Zakoni/ZakonOPsihoaktivnimKontrolisanimSupstancama.pdf http://www.zakon.co.rs/nema-vise-droga-i-narkotika-u-nazivima-zakonske-regulative.html Oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci Član 7. Oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci, u smislu ovog zakona, je svaki oblik davanja informacija o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama opštoj i stručnoj javnosti. Zabranjeno je oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci: 1) kojim se bilo koje lice navodi na zaključak da psihoaktivne kontrolisane supstance spadaju u hranu, dodatke hrani ili predmete opšte upotrebe; 2) kojim se bilo kojem licu, na bilo koji način, daju netačne i nepotpune informacije, odnosno kojim se kod bilo kojeg lica stvara zabluda u vezi s primenom, odnosno upotrebom psihoaktivnih kontrolisanih supstanci; 3) upotrebom slike, crteža, znakova, izraza ili teksta kojim bi bilo koje lice moglo da se dovede u zabludu u vezi sa sastavom, svojstvom, namenom ili dejstvom psihoaktivnih kontrolisanih supstanci. Ne smatra se oglašavanjem u smislu stava 1. ovog člana objavljivanje stručnih stavova i obaveštenja o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama u stručnim knjigama i drugim stručnim publikacijama, na stručnim skupovima, kao i u sredstvima informisanja u kojima se iznose stavovi stručne javnosti. Tuzno je u kom hemijskom društvu je kanabis http://www.mup.gov.rs/domino/saveti.nsf/drogainformatorl.pdf --------------- Zanimljivo je videti neke komentare kanabis aktivista na fejsbuk stranici naših ---- https://www.facebook.com/snpnasi/posts/851738144861303?comment_id=851819074853210&notif_t=like [*]Μαύρο ΓάταАј пробајте да ми ратному ветерану РВИ 2групе 100% + ПТСП и бившем руском добровољцу да забраните да ја идем на тај марш и да подржим легализацију канабиса!!! НАЈЕБАЧЕТЕ СЕ КО ЗЕЧЕВИ! КАНАБИСОМ ЈА СМИРУЈЕМ ДУШЕВНИ И ФИЗИЧКИ БОЛОВЕ У КОЈИМА ЖИВИМ СВАКИ ДАН. Ја сам спреман да попијем метак од било ког, само да не живим више у том болу, у којем живим кад немам канабис. И боли ме курац и за вас и за полицију - УБИТЕ МЕ КУРВЕ ОНДА ОДМАХ!!! УСТА ВАМ ЈЕБЕМ КО ХОЋЕ ДА СПРЕЋИ ОВАЈ МАРШ! МА КО СТЕ ВИ, ДА ПОКУШАВАТЕ ДА МЕ ЛИШИТЕ ЛЕКА?! СТАЛИ СТЕ ОТВОРЕНО НА СТРАНУ НАРКОМАФИЈИ. КАКВЕ СТЕ У КУРАЦ ПАТРИОТЕ, АКО НЕ МИСЛИТЕ НА НАС ВЕТЕРАНА-РАТНИХ И ВОЈНИХ ИНВАЛИДА, КОМЕ МАРИХУАНА БУКВАЛНО СПАШАВА ЖИВОТ?! ЈЕБЕМ ВАС ГЛУПИХ! https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1006241272733363&id=100000424987159&notif_t=like 5 · 5 hrs · Edited [*] [*]Zvezdan Bojovicti sto organizuju mars ne organizuju ga zbog bolesnih vec zato sto su zavusnici nadam se da policija nece podleci pritiscima i legalzovati ovo zlo 3 · 10 hrs [*] Мистер ПроперVI STE MALO DEBILNI AAA ??? !!! Pa jel Bog izmislio biljku ili ja majke ti mile ajde ko je izmislio prirodu.. ZAVISNIK SI TI OD OPERACIJE MOZGA grin emoticon tongue emoticon [*]Branislav PesicTo će marširati uživaoci neće bolesnici [*] Μαύρο ΓάταМа ЛИПОВ КУРАЦ су они - САМО ХОЋЕ ДА СЕ НЕШТО ПИТАЈУ, ДОК НЕ ДОБИЈУ ПО ПИЧКЕ. ------------ Zahtevi naših ------------------ СНП НАШИ обавештава јавност да се већ данима увелико преко Фејсбук страница и појединих портала најављује „Канабис марш„заказан за 1. септембар 2015. године. Организатор је такозвана „Иницијатива за легализацију марихуане„ , која покушава да обмане јавност да је њихов циљ „легализација марихуане у медицинске сврхе„, да би се касније у њиховом промо тексту видело да они заправо траже да свако може да узгаја марихуану и да је слободно користи. Чак наводе да је „основно људско право ако не желе да користе алкохол и дроге, да користе канабис„ . Што нам јасно говори да њихов циљ није брига за болесне, већ жеља да се канабис легализује као опијат. 1. СНП НАШИ најпре захтева да се специјалистички тим доктора медицине изјасни да ли је марихуана корисна за тешке болеснике и да ли је и када треба користити, и да уколико изнесу позитивно мишљење они поднесу захтев за дозволу за њено коришћење у медицинске сврхе. 2. Захтевамо да се скуп „Канабис марш„ законски забрани. 3. Захтевамо да све промотере легализације марихуане попут глумца Сергеја Трифуновића држава законски казни. По кривичном закону Републике Србије канабис је дрога, и забрањено је вршити његово популарисање. Информативна служба СНП НАШИ
SuperflyAMBASADOR

avg 2015.

#27
:rasta:Ha, joa nisam irilicu zaboravio sve sam odma proitao dobro je, uvijek je korisno znati ato viae jezika i pisma, kad sam bio klinac imali smo diktate na irilici moralo se znat a onda kad sam doaao u Francusku radio aalabahtere na papiru za geografiju na irilici i pita me profi sku~i da imam i uzme i ne ku~i a ja reko mrtav hladan da me pere nostalgija i da piaem u Jugoslaviju ocu koji je doduae bio u Zagrebu ali ata je profa znao to je bila la Yougoslavie, svi su ju poznavali...times, they are o'changing
vetarPOZNAVALAC

avg 2015.

#28
nemam linkove. u Srbiji je takva situacija da ljudi masovno umiru od raka i ostalih bolesti a sve to zbog radijacije, samo sto se o tome cuti. siri ti samo dalje na fejsu mada slaba vajda od toga jer su ljudi postali zombiji, ispranog mozga koji ce pricati sve najgore o Americi a uvece ce da odu u Mek na chizburger i koka kolu.

avg 2015.

#29
problem sa osiromasenim uranijumom nije u zracenju, radioloskoj stetnosti, nego u njegovoj toksicnosti, koja je nekoliko stotina puta veca ali i dejstvu koje je "kurvanjsko", tiho, pa udari nekoliko godina kasnije. sto se tice statistike: Increasing trends in both overall cancer incidence and mortality rates were identified for Serbia. In men, lung cancer showed the highest incidence (ASR-W 2009: 70.8/100,000), followed by colorectal (ASR-W 2009: 39.9/100,000), prostate (ASR-W 2009: 29.1/100,000) and bladder cancer (ASR-W 2009: 16.2/100,000). Breast cancer was the most common form of cancer in women (ASR-W 2009: 70.8/100,000) followed by cervical (ASR-W 2009: 25.5/100,000), colorectal (ASR-W 2009: 21.1/100,000) and lung cancer (ASR-W 2009: 19.4/100,000). Prostate and colorectal cancers have been significantly increasing over the last years in men, while this was also observed for breast cancer incidence and lung cancer mortality in women. In 2008 Serbia had the highest mortality rate from breast cancer (ASR-W 2008: 22.7/100,000), among all European countries while incidence and mortality of cervical, lung and colorectal cancer were well above European estimates. http://www.biomedcentral.com/1471-2407/13/18

avg 2015.

#30
da dodam i ovu tabelu, nesto sam se zacitao pa mi prosao edit :D ali i forum nesto steka, mozda je do toga. Overall cancer incidence and mortality in Serbia - trends (19992009) and predictions (20102014). Legend: Red bold line  incidence, men. Red regular line  incidence, women. Black bold line  mortality, men. Black regular line, mortality, women. All dotted lines continuous to these are depicting predictions. i sto je zanimljivo, citajuci neke textove i izjave, ispade da u srbiji nema zdravog coveka, secerasi, kardiovaskularni bolesnici, kancer ... dead land in 10 years, rofl, nije bas tako. @vox smaras brate sa desnicarima i nacistima, nece oni nista, jaki samo na netu i u saopstenjima.
vetarPOZNAVALAC

avg 2015.

#31
moj grad je gadjan na 4 mesta, 2 kasarne, prigradsko naselje i relej na planini iznad grada. taj relej su gadjali mozda 10 puta a sto pa da bi izbacili sve to, naravno da su mogli da ga pogode iz prvog puta. znam samo da posle bombardovanja kod nas slabo sta radja, dal je do kemtrejlsa ili uranijuma znam da djed ne moze da ispece ni 5 litra prepeka... edit. ja mozda dodjem do bg tad, ko ide sa vutre ili koje iz bg neka sibne poruku pa da se upoznamo i odemo zajedno...
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#32
Nadam se, mada nisu svi samo "Internet ratnici". Doduae, smeatan mi je poziv Antisistemskih Naaih da ih dr~ava posluaa :) Svakako ovog puta nema odustajanja zbog neslaganja drugih. Va~nija tema okrenuti se samom Kanabis marau. Do neke naredne vesti od organizaora, rege radio emisija na temu kanabisa Gosti u emisiji: - dr Stevan Svilokos, Centar za dnevni tretman zavisnika (Klini ki centar Vojvodine) - Nikola Neaovi, Inicijativa za promenu zakonske regulative kanabisa (IRKA) - Lazar Anguelov a.k.a. Selector Lazy Face, rege umetnik i autor rege emisije (Bugarska) http://oradio.rs/sr/podcast/tlb-marihuana-reggae-emisija-260.html
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#33
Bitna informacija: Datum maraa je promenjen na PETAK 4. septembar, vreme i mesto isto (17-21h, Trg) Nadam se da e to omoguiti u eae veem broju ljudi, pa i lanova ovog foruma. `irite birnu informaciju! ---------- Re organizatora ------------------- "Onako kako veina ~eli! Dragi prijatelji na zahtev velikog broja ljudi, porodica, naaih prijatelja koji ~ive van Beograda, i naravno zato ato je velika veina glasala za 4. septembar, petak u 17.00, promenili smo datum *#KanabisMara, -a. Ima joa ta no mesec dana do dugo o ekivanog velikog Maraa za oslobaanje Kanabisa, ima dovoljno vremena za sve pripreme i organizaciju, pa molimo sve da obaveste prijatelje i rodbinu koji nisu na fb-u smile emoticon"
SuperflyAMBASADOR

avg 2015.

#34
Ako i da idem, moram odma da ponem da srpski ve~bam i to dobro da mi kaj ne izleti na Terazijama....:)...ma zezam se...ali kad se potrudim i da sam 15 dne opet u BG brzo bih skinuo fazon...:puuuh::

avg 2015.

#35
obavezno treba prosdljedit poziv svim balkanskim repperima i pola javnih licnosti..KAd hrpa anonimaca marsira bas i nema neke tezine, al ubacite koju poznatu facu...

avg 2015.

#36
Obavijestite premijera o promjeni termina odrzavanja marsa, mogao bi doci 01.09. pa se razocarati. Volim procitati dnevnu stampu, onako, uz jutarnju kafu, informisati se o desavanjima u zemlji i svijetu, ali nigdje nisam procitao clanak o organizovanju marsa. Ne bi bilo lose, putem medija, makar i placenim oglasom, uputiti apel gradjanima da svojim prisustvom podrze legalizaciju i na taj nacin pomognu oboljelim, kojima je pomoc i te kako potrebna. Blagovremeno obavjestenje igra veliku ulogu. Bez informacije nije moguce djelovati.
vetarPOZNAVALAC

avg 2015.

#37
ne potrebe nista da vezbas vec govoris srpski :D salim se malo, ne brini nista ti se nece desiti u bgd i da pricas siptarski, dodji u goste slobodno :) Papa mediji kontrolisu oni koji ne zele da se kanabis legalizuje, slaba vajda od toga, jedino na internet ostaje...

avg 2015.

#38
Mediji objavljuju ono sto ljudi zele da cuju. Samo ih treba navest ko ovce u tor i oni ce objavit sve jedan za drugim.
vetarPOZNAVALAC

avg 2015.

#39
oces da kazes da narod voli da gleda one silne serije ili se to servira kako bi ih drzali u polubudnom stanju? sve se to planski radi jer su se svi prodali a evo ja npr ne zelim da cujem to a i ja sam narod a ima nas jos koji misle kao ja :)

avg 2015.

#40
Da vjerujem. Nemoj zaboravit da svi vidimo ovaj svijet drugacije. A ogromna vecina ga vidi potpuno drugacije od tebe i mene.
vetarPOZNAVALAC

avg 2015.

#41
naravno da svi vidimo svet drugacije, slazem se. istina je jedna a istinu ces naci u medijima samo u tragovima dok se laz ponavlja konstatno dok ne postane 'istina'. svi se mi ovde zalazemo za to da se biljka oslobodi a kad treba da se ode na mars da ljudi vide koliko nas ima mi odemo toliko da ti isti ljudi pomisle da smo bas mala manjina i onda se stvori misljenje da je to par narkomana koji bi hteli da duvaju. ajde da se prebrojimo ovde na vutri i da vidimo koliko nas sa vutre ce obavezno dodji. kontam da iz Srbije nece dodji ni 15 coveka...

avg 2015.

#42
Misljenja sam da klince koji duvaju zabole patka za ljekovitoscu kanabisa, pa tako i za bolesnicima koji bi ga koristili za lijek. Upravo to i koci legalizaciju. Da se na marsu pojave rodjaci, kumovi, komsije i prijatelji bolesnika, koji kanabis ne koriste ni u kakve svrhe, na cijelu pricu bi se sasvim drugacije gledalo. Gore navedeni rodjaci i ostali moraju biti kvalitetno informisani o ljekovitosti kanabisa i to toliko kvalitetno da ih nista nece sprijeciti da se na marsu pojave. Svi mi u medijima trazimo nesto sto ce licno nas zainteresovati i besmisleno je osporavati ili omalovazavati tudji izbor. Veliki broj gradjana gleda rialitije, citaju dnevnu stampu, slusaju radio stanice, pa bi po nekoj logici s te strane trebali i poslati informaciju o marsu. Dakle, stvar je prosta. Bolesnih je daleko manji broj od zdravih, a znamo da bez kriticne mase nema pomaka sa mrtve tacke. Zdravi mogu da pomognu, treba samo da se pojave na odredjenom mjestu u odredjeno vrijeme i da nista ne barkaju. Poneki transparent sa kvalitetnom parolom mnogo govori.
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#43
Ako neko ima ideju koga - i kontakte telefone i mejlove javnih li nosti za koje potencijalno mislite da bi se odazvale - dajte. Ja u sutra da skoknem do ofisa IRKE da vidim da pomognem malo, svako je dobrodoaao. Imaju ofise i kanabis klubove u viae gradova Srbije. Najavite se prethodno telefonom ili mejlom. http://irka.org.rs/o-nama/ Da, sada e morati ponovo da obaveatavaju medije, Vu ia i sl. Na~alost, ni ja joa nisam video ni plakat, ni medijski natpis ali to sve treba da se deaava tokom ovog meseca, pretpostavljam. Moj li ni doprinos e biti lanak - najava za srb magazin hemp for humans, kao i review kad isti prodje. Odli an citat, hvata smisao - koji je mo~da nedovoljno naglaaen. Dobrodoali su svi koji iz bilo koh razloga podr~avaju legalizaciju kanabisa ili ljude koji ga koriste.
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#44
Ka~u organizatori da u danaanjoj Srbiji nije lako doi do medija. Vojine ne znam ko je pisac ovoga al, na marau kao ato je bilo i 20 aprila na Svetskom Danu Marihuane, e biti bolesni, lanovi porodica (svesniji od svih) i uglavnom stariji sugraani, 'klinaca' nigde nije bilo, a nee ih ni sad biti, nijh uopate 'zabole patka' za sve, ekaju u oakovima da se neko drugi za njih izbori... nadaleko uvena 'srpska hrabrost'... Takoe ni mi nismo klinci, znamo viae nego dobro kako se organizuju javni skupovi i koji su bitni detalji da bi bilo uspeano. Naravno treba nam pomo u svemu, ali kao i do sada zavisno od mogunosti sve e biti dobro organizovano. Mediji su pod kontrolom a mi nismo miljenici vlasti kao 'Lekalizacija Srbije'... mo~emo da dubimo na glavi kao ispred rts-a mesecima, i opet nee od nas zavisiti. wink emoticon Svima je poslat dopis i bie puno puta... Zvani no smo Udru~enje ali prenee radije objavu pti arskog druatva iz Ljiga...
komsijin maliPOZNAVALAC

avg 2015.

#45
@vox koja je svrha tog marsa kada se nezvanicno zna da je "legalizacija" gotova stvar? Oni malo obavesteniji vec znaju i ko ce uci na trziste Srbije kao snabdevac tako da...
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#46
Lekalizacija, koliko se seam samo za kancer i industrijski kontrolisana proizvodnja "leka". Otkrij nam ko e biti snabdeva :-) Valjda ato nismo zadovoljni ni sadaanjim, ni "obeanim" stanjem
komsijin maliPOZNAVALAC

avg 2015.

#47
@vox ne znam zaista ko ce se sve pojaviti kao snabdevaci i ne zanima me. Znam jedino ko 100% nece, a meni je ta informacija sasvim dovoljna;)

avg 2015.

#48
@komsijin mali Prvo piaea da se zna ko su snabdeva i pa onda napiaea da ne znaa ko su :) WTF ? I hajde ,podelite i te informacije makar bile neproverene ako neato znate . Sve se opet svodi na rekla-kazala i neke pretpostavke . @vox hvala ti za korisne informacije i obavestenja . I molim te prestani da nepotrebno citiraa postove , sam sebi trolujea temu i pravia je vrlo ne itljivom . }iveli , i veliki pozdrav od mene
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#49
Stara loaa navika da se ostavi relevatan citat, ak iako je poruka na koju se odgovara "prva iznad". Ideja maraa je da se iska~e nezadovoljstvo joa uvek aktuelnim lanovima KZ-a kojim je kanabis kriminalizovan ( itaj posedovanje i bilo kakav uzgoj je krivi no delo) a delom i da iska~e da proces legalizacije u medicinske svrhe ide isuviae sporo, kao i nedovoljno obuhvatno. ini se da, iako je sama legalizacija u medicinske svrhe, imala prili no dobar medijski odziv, ovakav protest koji bi elitisti smatrali preteranim - imati slab odziv zvani nih medija. Pokuaau da radim sa IRKOM da tokom meseca dobijemo viae medijskog prostora, bio on na ulici, Internetu, atampi ili radiju, ali mislim da tome svako mo~e da doprinese i da je to jednako bitno koliko i dolazak na sam mara. Sve to sa razumevanjem da jedan mara, bilo na njemu 15,150 ili 15 000 ljudi, nee izazvati promenu odmah ali da je vreme da se iska~e da je potrebno viae. I sad malo ostavljam prostor drugima da se iska~u.
komsijin maliPOZNAVALAC

avg 2015.

#50
@vox da me ne shvatis pogresno na osnovu mojih prethodnih komentara, meni je rad IRKE kao organizacije skroz OK. Mislim da je termin marsa pogresno odabran i da ce zbog toga odziv biti dosta slabiji. Puno bolji termin bi bio kraj desetog ili tokom jedanaestog meseca jer biste imali vise vremena da medijski pokrijete mars sto kvalitetnije, a bilo bi i vise ljudi koji bi uzeli ucesce na marsu (mislim prvenstveno na studente).
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#51
Bie prilike i narednih godina. Pripremljen je plakat za Kanabis mara, uz poziv svima koji ~ele da pomognu atampu, distribuciju i lepljenje, da se jave IRKI. https://www.facebook.com/LegalizacijaKanabisaSrbija/photos/gm.1171536122873370/837714983010214/?type=1&theater

avg 2015.

#52
i sta sad, mi koji nemamo fb da otvorimo profil?

avg 2015.

#53
Postavite plakat na forum. Alergican sam na fejsbuk :) Sorry, this content isn't available right now The link you followed may have expired, or the page may only be visible to an audience you're not in.
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#54
Za istinu, oslobaanje biljke i pravo na LEK! 4. septembar 2015 KANABIS MAR`!!! Beograd - kod Kneza! Slobodni graani Srbije, delite svima dobru vest. Hvala Ena za plakat heart emoticon `aljite nam svoje predloge plakata. Poziv svima, posebno atamparijama i onima koji mogu da nam pomognu u atampanju i lepljenju plakata da se jave na telefone Udru~enja IRKA

avg 2015.

#55
Stavljen oglas na vrh stranice! Vidimo se tamo!
Ed RosenthalAMBASADOR

avg 2015.

#56
http://www.huffingtonpost.com/2015/06/22/public-health-service-review_n_7635760.html

avg 2015.

#57
nisam iz RS ali vas podr~avam ZA PRAVO NA LEK , ! " ..... poato nisam iz RS neu sudjelovati u marau ali SRETNO joa jednom
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#58
Hvala! Odli an avatar, doduae kod nas su blantovi klasa :-) Evo i flajer c/b varijante i za atampa e
SuperflyAMBASADOR

avg 2015.

#59
ovim putem puna podraka iz Zagreba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- p.s.-doi e dan kad emo mo sjest u superbrzi intercity vlak Zagreb -Beograd (1h15min) pa ja sjednem i doem nekom od svojih drugara u Bg. (imam ih joa uvijek hvala kanabisu...:)) i zapalimo ko ljudi ili netko doe iz Bg meni u posjet na pljugicu ili pet... Srbija i Hrvatska se geografski savraeno nadopunjuju i trebali bi imati meusobne ekonomske ugovore da se poja aju i Srpska i Hrvatska ekonomija a ne da strance bogatimo, ukinit carinu i sva ograni enja ekonomska izmeu naae dve zemlje i procvjetali bi za pet godina, mi srpske aute vi recimo naau farmacetsku industriju pa Kraa pa Bajadere pa Vegeta pa mi kupujemo srpske industrijske proizvode kojih kod na nema i to bi moglo pokriti 80% potreba prosje nih a drugih cca 20% naravno posto iz svijeta i tako bi zaposlili meusobno naae sve industrijske i uslu~ne sektore..u Srbiji posla viae u Hrvatskoj naravno posla viae joa da ne spominjem turizam koji je na nekakvom ledu a moje je mialjenje da bi puuuuno viae ljudi doalo ljetovati iz Srbije na Jadran da se osje aju sigurnija, uglavnom tako bi jedne drugima pomagali i postali ju~na Koreja ovog dijela Europe, hej gradili smo mla~njake i helikoptere i golfove, dooae tajkuni i ode sve u bananu a ova moja je ideja jako dobra mislim samo zbog mase stvari daleki san....ustvari koliko nas ima taman bi mogli se svi udru~iti i kupiti manji otok na Jadranu obzirom se prodaje Saudijcima mogli bi i mi jedan manji pa imamo mjesto za dru~enje preko cijele godine a mogli bi tamo imati HQ od :vutra: dobro malo sam zabrijao ali imao sam nekako energije od divne amnezije svaka joj dala :rasta: tipkamOSE
HookerLEGENDA

avg 2015.

#60
Kratko i jasno,dolazim...
ludPOZNAVALAC

avg 2015.

#61
nemam mogucnosti da dodjem,al sam za neke stvari da se izmene i promene,a to je u medicinske svrhe,kao i u ostalim drzavama....:joint2::joint2::joint2::joint2::joint2::joint2:

avg 2015.

#62
duhom sam s vama ekipa!!
voxPOZNAVALAC

avg 2015.

#63
Hvala! Nedelju dana do marsha, medijska slika je ... cutanje, sa izuzetkom par portala (SEEcult.org I vesti.rs) pa se pored retkih plakata i flajera, najava svodi na Internet I staru skolu od usta do usta :-) P.S. Fejsbuk dogadjaj je dosao do 1.8 hiljada dolazaka (mada je tu 10% realnost, a sve preko uspeh). Mali podsticaj uz NORML rimejk Afromanovog hita d8AuMOGx_KY
HaslerAMBASADOR

avg 2015.

#64
Dolazimo naravno :)
MeskalitoLEGENDA

avg 2015.

#65
Vido sam malu najavu u vecernjim novostima ,bas sam se prijatno iznenadio !
HaslerAMBASADOR

sep 2015.

#66

sep 2015.

#67
Poenta je da bude sto vise ljudi. Dodje li malo onda je bolje da nije ni biilo marsa jer pokazujemo da nas nema. Zato bolje da se prosetate :)
wedPOZNAVALAC

sep 2015.

#68
Evo nesto zanimljivo u vezi marsa. http://www.vice.com/rs/read/prvi-mars-za-kanabis-u-beogradu-nece-biti-zabavnog-karaktera?utm_source=vicefbsr

sep 2015.

#69
Pa do promjene regulative u srbiji e doi prije ili kasnije, to je ono ato i EU tra~i u sklopu pregovora o pridru~ivanju. Bio mara ili nebio, ako je to jedini cilj toga maraa onda ne ku~im poantu. Totalna liberalizacije je neato sasvim drugo i to teako da e doi u EU uskoro, mo~da za 10-20 godina. Niti Nizozemska koja je prili no otvorena po tom pitanju, niti nakon toliko godina legalizacije nije otiala korak dalje pa uredovala totalnu liberalizaciju, mislim da iza toga stoji netko moniji poput farmaceuta kojima to nikako nije u interesu. Pravo na lijek je neata treeg karaktera, i to bi trebala biti svrha maraa, da se omogui upotreba za medicinske svrhe za po etak. Mnogo ljudi neshvaaju da dekriminalizacijom se nedobiva mnogo, ne mi kao fizi ke osobe, niti mi kao medicinski korisnici, tu profitira dr~ava i dr~avni prora un i nemojte se nadati da e vam dekriminalizacija pomoi. Kod nas je dekriminalizacija stupila na snagu od ulaska u EU i kao ato je vidljivo niata nije poalo na bolje po nas obi ne smrtnike, samo se puni dr~avni prora un, ljudima oduzimaju lijek, privode ih radi uzgoja par biljaka i mi kao takvi smo i dalje primoreni da se skrivamo, uzgajamo i lje imo se u ilegali. To je jedan od bitnijih razloga zaato dekriminalizacija nije korak naprijed. Ona je niata drugo ve noga u guzicu i udri po d~epu onih koji samo ~ele ~ivjeti bez tegoba, patnji i bolova.
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#70
Ako imas link ili sken bilo bi lepo. VICE je jedini dao lepu i duzu najavu i SEE.cult Vidimo se sutra kocAoUpPqcc A posle marsa je planiran i mali party https://www.facebook.com/events/1661982580680893
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#71
Cilj marsa je totalna liberalizacija, a za uslove Srbije i dekrminalizacija je dobar korak napred. Hvala svakako na iskustvu susedne nam Hrvatske. Za septembarski Hemp for Humans sam napisao tekstove o iskustvu totalne legalizacije u Urugvaju (za sada) i o Kanabis marsu, pa cim zvanicno izdaje, postavljam i ovde :-)

sep 2015.

#72
voted maybe, ali sam danas imao neka posla i premoren sam i smeta mi vrucina, pogotovo cimanje u kombi prevozu do bg-a, tako da se izvinjavam na mom nedolasku.
PicVajZPOZNAVALAC

sep 2015.

#73
Svi na Trg. Dobrodosli saborci! Istinom do pobede :)

sep 2015.

#74
Idemooo!

sep 2015.

#75
evo vesti, sudeci po slikama uspelo je. cestitke organizatorima. http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&nav_id=1035224
mercijanaPOZNAVALAC

sep 2015.

#76
izgleda mi nekako maleno ... imam neko ko je bio pa da stavi jos neke slike i podjeli malo iskustvo kako je bilo i to ... ?
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#77
kanabis mars je uspesno odrzan, bez incidenta. Izuzetak je pretnja sa prekrsajnim prijavama govornicima jer nije najavljeno javno obracanje tokom rute !!!???? Nazalost od 2300 fejsbuk ljudi se materijalizovalo dvesta, ali je skup na trgu, obracanja, sam marsh sa bicikl saund sistemom bio odlican. I dobio je medijski odziv. Isto ovako i naredni put, samo dodjite u vecem broju Evo kritike jednog ucesnika: [*]Rebel B Bass CodonPotpuno pogresan pristup bez kreativnosti sto je logicno rezultiralo fijasku. Napisacu na wall-u sve fejlove i dacu deko napredniju inspiraciju za sl put 1 hr · Like [*] Vojin VidanovicZa obican stap i kanap (20-ak organizatora koji su lepili plakate i sl.) je nekakva organizacija.Da vise ljudi hoce da radi na pripremi i organizaciji, uvek moze bolje. Sve je skripalo pomalo. 1 hr · Unlike · 2 [*] Rebel B Bass CodonSve je po kliseu koji nikada nece proci nigde pa ni kod nas. Okacili balone i pustili Marlija. Pa nije moglo smesnije. Ako se vec neko ozbiljno zalaze...onda bi trebalo da angazuje neke vise strukture a ne samo blejace i dredloke. Da se pocimaju ljudi iz javnog zivota, lekari, odrzi tribina sa aktivistima iz okolnih zemalja koje su stvar legalizovale. A ovako je bilo 200 rendom entuzijasta...a ostatak rastamana je istondiralo na gajbama, drugi deo je verovatno bio na sljaci, urbane klince je mrzelo da dodju, dizelatori iz huda je bolelo uvo, a svi reperi koji toliko vole buxnu su izugnorisali. To ne ide tako jer je orgsnizacija neozbiljna..jbg 13 mins · Like [*] Vojin VidanovicPogledaj sajt lekalizacije - oni to rade strucnije, ali samo sa polovicnim ciljem lekalizacije (kao sto im ime kaze). IRKA je obicno udruzenje obolelih i nista mocnije i nista vise. Cilj i jeste da svedoce obicni ljudi a ne tipa Marcelo, Sergej ili slicni cije misljenje znamo, a lekari, psihijatri ... cak i da misle drugacije moraju da slede zvanican stav, pa molim za neki naredni skup nadji ljude koji ce javno i strucno da obrazlazu za kanabis. Naravno da je pustan rege, ma koliko smesno zvucalo i da se slusa kvalitetan rege (Marlija bilo najmanje) u centru grada, je bio lep dozivljaj. Ukratko: slazem se da moze ozbiljnije, nista te ne sprecava da se ukljucis u organizaciju. Bez budzeta i politicke podrske je nemoguca vecina stvari koje zelis / i ja bi ih pozeleo. Sto se tice ostalog, slazem se potpuno. Postenije receno - nadji jacu i vecu organizaciju u Srbiji od IRKE a koja ce da zastupa legalizaciju kanabisa u Srbiji. Za mene je i ovo hrabro i lepo, ma koliko neprofesionalno. Lekalizacija ciji je npr, podpredsetnik direktor SV Save je odbila da ucestvuje na bilo koji nacin, jer smatra da se oni bore samo sistemskim sredstvima (kao da aktivizam i protest nisu takodje legalna i sistemska sredstva izrazavanja volje). Evo medijskih natpisa, slika i videa. Vise kada IRKA objavi svoje http://rtv.rs/sr_lat/drustvo/kanabis-mars-za-marihuanu-kao-kamilicu_635612.html http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/588247/Kanabis-mars-u-Beogradu-za-leKalizaciju-marihuane http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&nav_id=1035224 http://www.newsweek.rs/srbija/56452-kanabis-mars-u-beogradu-trazi-se-lekalizacija-i-dekriminalizacija-marihuane-foto.html http://mondo.rs/a827103/Info/Drustvo/U-Beogradu-odrzan-protest-za-legalizaciju-marihuane.html http://www.naslovi.net/2015-09-04/n1-info/odrzan-protest-za-legalizaciju-marihuane/16202848 A bio je pokusaj antiprotesta, ali je vlast zabranila taj skup https://www.facebook.com/events/408190999375529/ http://www.vaseljenska.com/vesti/policija-zabranila-protest-studentske-akcije/
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#78
U redu je iskreno se izvinuti. Velika vecina koja se sama najavila (ne mislim ovde, fejsbuk) se nije ni toliko potrudila. Vreme je bilo iznenadjujuce dobro u periodu skupa i marsa (nazalost prethodile su vrucine a sat posle zavrsetka svega sledili brzi jaki pljuskovi) Za neki naredni put ostanite to vece kod Beogradjana, recimo na izlazak ili kunt pa sutra nazad, ako vam se vec samo dolazak na "mars ne isplati". Razumem da sve moze da smeta, ali eto posao, pa pomoc organizatorima pre skupa po vrucini, pa visesatna setnja, pa brze poluBiblijske kise ... i osecaj je da smo nesto lepo uradili i da je vredelo.
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#79
Hvala svima koji su dosli. Dve grupe amaterskih slika, za one koji nemaju FB (i znaju zasto nece da ga imaju sa pravom) cim bude na sajtu, stavljam likove.https://www.facebook.com/groups/legalizacijamarihuaneusrbiji/permalink/619557338187047/ https://www.facebook.com/groups/legalizacijamarihuaneusrbiji/permalink/619556528187128/ i jedan mali detalj https://www.facebook.com/radio.santos/photos/a.10151454131469565.1073741825.78413474564/10153292771004565/?type=1 Nominacija za naj video prilog N1 http://rs.n1info.com/a90165/Vesti/Protest-za-legalizaciju-marihuane.html

sep 2015.

#80
:respect: za organizatore i za sudionike

sep 2015.

#81
Ja nazalost zbog posla nisam stigao ali znam par ljudi koji su otisli. Dosta je gundjalo zasto nije subotom jer mnogo nas radi do 6. Ali gundjat je uvjek najlakse. Svaka cast organizatorima! Ja sam iskreno mislio da ce biti manje ljudi :) Maksimum 100 :)
PicVajZPOZNAVALAC

sep 2015.

#82
Bilo je odlicno. Dobri ljudi, pozitivne vibracije, jasna poruka - kanabis je lek! Istinom do pobede i potpunog oslobodjenja biljke. Bless
HaslerAMBASADOR

sep 2015.

#83
Jucerasnji mars je prosao odlicno, vaoma mi je drago sto su ljudi dosli u tolikom broju. Idemo do pobede :)
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#84
Inicijativa za legalizaciju Marihuane u Srbiji>X8=e ova jesen e ka~u biti duga i topla duuuuugo, nema potrebe da se eka naredni septembar, ali o tom potom. Svi e biti obaveateni o mestu i datumu sledeeg maraa. 9 hrs https://www.vice.com/rs/read/prvi-beogradski-mars-za-kanabis-protekao-bez-zapaljenog-dionta?utm_source=vicefbsr https://www.facebook.com/ksenijaaa/media_set?set=a.10207546478449605.1073741836.1519024720&type=3&pnref=story
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#85
Hvala! Ipak je bilo sitnog policijskog zastrasivanja, sa navodnim povodom da svako javno obracanje ispred "milih" nam institucija mora posebno da se prijavi. Mrdjic Dragoljub Yesterday at 8:42am Ovo moram da podelim sa Vama.Jucerasnji dan cu pamtiti ceo zivot ,od euforurije do straha za sopstveni zivot!!Policija tj. sam vrh tog odelenja( njih dvojica) su mi na svakih 10-15 minuta,pretili rasturanjem marsa i pisanjem kazni .Vrh njihovog ludila rastao jr iz metra u metar,pretivsi da ce "onog malog debelog" on da smiri ako necu ja,do trazenja da pod hitno saznam " kako se preziva ova sto sere" pred skupstinom.Unosenje u lice pretnja kaziprstom,blago siktanje prilikom naredjivanja su mi i dalje u glavi.Na srecu tu pored mene bio je i moj kum ,koji je i uvek bio tu kad je trrbalo.Moja greska je sto im nisam rekao da ce kod skupstine biti obacanje( jbg. zaboravio sam).ne znam kako oni reguju kad je zaista tezak problem,a juce videh i preziveh njegovo obracanje.U kompletnom ludilu( licni dozivljaj) saznam da nasoj Danici preminula sestra,a kako posle grozne vesti ide jos jedna , taj njijov big bos dolazi fo mene i pita me zasto si stao kad moras da budes tu iza mene,rekoh mu,a on rece,pa to je zivot.Bukvalno sam bio parslisan od straha od njihovog izdrkavanja( oprostite na izrazu) pa cestito nisam ni video mars od njih dvojice.Ponosan. na sam na jucerasnji dan,i duboko povredjen.Do konacne pobede! KANABIS JE LEK
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#86
Blagi medjunarodni odjek http://praguepot.com/2015/09/06/serbian-protest-for-cannabis-reform/ SERBIAN PROTEST FOR CANNABIS REFORM Posted on September 6, 2015 by praguepot Leave a comment The 4th of September saw an interesting protest take place in Serbias capital, Belgrade. Hundreds of people gathered in the Republic Square to help push their government to accept our new understanding of the cannabis plant. Serbia is a country with an outdated approach to cannabis, the authorities believe strongly in maintaining cannabis prohibition, even though our knowledge of the plant has changed. If we, as private citizens can read and understand that science says the plant is healthy for you, then why cant the government? We dont want to have politicians playing god, especially if they are ill informed. Cannabis can kill cancer cells. It is an amazing pain and inflammation medication. It can help promote harmony rather than chaos and it does all this while being non toxic and safe. Cannabis is a cheaper and healthier medicine than almost half the drugs on the market today. Pharmaceutical companies know this and are happy to block any decriminalization efforts with their dirty lobbying money. If you are in Serbia and you want to get involved, contact these activists. Together we are stronger. Together we can stand up against the commercial interests of criminal politicians.
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#87
Evo kako je izgledao policijski stit pred pocetak marsa, verovatno je to odbilo ljude koji su manje hrabri. Ali posle dobrog pocetka, vise hrabrosti u danima koji dolaze :-) vK51jtAJoNo
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#88
Snimak 13 minuta svedocenja bolesnih pred marsh (na Trgu) Fqi6R4aB1j8 A evo i nove IRKA himne, nikakva visoka produkcija 9fI5-N_Upj4
voxPOZNAVALAC

sep 2015.

#89
Konacno i moj autorski tekst - najava marsa u HH, koji nazalost kasni sa izlaskom http://www.hemphumans.com/mars-za-slobodu-biljke-konacno-i-u-beogradu/ kao i tekst o legalizaciji u Urugvaju danas http://www.hemphumans.com/legalizacija-kanabisa-u-urugvaju-dve-godine-kasnije/ 6 minutni video edit sa marsa, od strane IRKA 857442941037418 Sto se tice nastavka aktivizma, za sada je najavljen nastavak svedocenja bolesnih koji se lece kanabisom https://www.facebook.com/events/721267414672456/

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se