LEGACY
Brussels sud za ljudska prava
10 odgovora1,689 pregleda
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
jan 2008.
jan 2008.#1
Evo pala mi je ideja napamet..
Zamislite samo broj zainteresiranih.. bilo bi u desetcima tisuca ako se pokrene ideja i rasiri svim vecim canabis forumima.
Dakle glavni argument bi nam bili znansveni medicinski dokazi, a nakon toga osnovno ljudsko pravo da za svoje potrebe (medicinske/psiholoske/ljudske/kulturne/vjerske) kultiviramo do 6 biljaka unutar privatnosti nasih domova.
Ovaj zakon je na snazi u Californiji u sta sam se i sam osobno uvjerio posjetivsi domove nekoliko ljudi koji legalno growaju na taj nacin.
Nedavno je u njemackoj jednoj starijoj gospodji odobreno koristenje canabisa u medicinske svrhe.
Imajuci u vidu ovakve cinjenice, iskreno smatram da imamo sansu skupit dokaze i kriticnu masu ljudi koja zeli sudjelovati u toj parnici DA MOZEMO IZBORITI SVOJA OSNOVNA LJUDSKA PRAVA KOJA SU NAM USKRACENA.
Dakle ispred sudnice se pojavi 5000-10000 ljudi iz svih dijelova svijeta.. i kazemo
"Smatramo da su nam uskracena: vjerska, medicinska, kulturoloska itd. prava i iz tog razloga zahtijevamo da nam se zakonski omoguci uzgajanje ~6 biljaka za osobne potrebe unutrar privatnosti nasih domova."
U ovom topicu ne zelim bezobrazni pesimizam i razloge zasto nece uspijeti nego konstruktivu raspravu. Kako cemo uvjeriti nekoga drugoga u nesto u sta ni mi sami ne vjerujemo? Dobro se zapitajte..
Dakle zelim da prvo UVJERIMO SAMI SEBE da je tako nesto moguce. Treba potaknuti i upaliti tu iskru koja ima ogromnu potencijalnu energiju.. treba baciti tu grudicu snjega sa vrha himalaje, a kad se dokotura do dna imat cemo sta vidjeti.
THINK POSITIVE
Nitko se nece izboriti za to umjesto nas, ako to ne odlucimo uciniti mi sami.
Zapitajte se na cijoj ste strani vec jednom, jer sireci pesimizam i negativnost jedni medju drugima ta vasa vibra dopire puno dublje nego sta ste i sami svjesni.
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
jan 2008.
jan 2008.#2
Belgium Decriminalizes Marijuana for Personal Use, Users Must Grow Their Own or Buy it in the Netherlands, Says Government
The Belgian government last Friday moved to decriminalize the use and possession of small amounts of marijuana. In so doing, it joined a number of other European Union countries where the use and possession of marijuana is de facto tolerated, including the Netherlands, Switzerland, Italy, Spain, and Portugal.
http://stopthedrugwar.org/chronicle-old/170/belgiumdecrim.shtml
Ako nemoze u Brusselu zasto ne uzeti ove zemlje kao primjer i na nasem sudu tuziti vladu/sabor/stagod ?? Svi dokazi su na nasoj strani.. samo treba imati **** za dignut malo prasine. Cak i da ne uspijemo iz prve lazno je razmisljati kako treba cekati pravi tren.. jer pravi tren je upravo prosao, je upravo sada, je za sekundu, je za sat, je za dan.. stalno je pravi trenutak da nas se cuje!!
Ako nista drugo onda barem mozemo sanjat i nabijat pozitivnu vibru smisljajuci razne pristupe.. prije ili kasnije istina ce nas osloboditi ako ju imamo **** reci neznalicama :thumb:
mari-huan-ko
ISTRAŽIVAČ191 REP94%
→ Entuzijasta
mari-huan-koISTRAŽIVAČ
jan 2008.
jan 2008.#3
Obo~avam dobre ideje.
Eto, ako neko zna nekog doktora neka mu pod hitno odr~i jedno predavanje. Pa ne, ozbiljno, kako ako ne tako? `ta u kada nisam doktor. Ajde doktori dobrovoljci javite se!
E a ja na
ula negde da invalidi puae kao ludi? Zna li neko neato o tome? Mo~da smo mogli da kontaktiramo neko udru~enje invalida, oni su u devedeset posto slu
ajeva cool likovi.
kanehbosem
AMBASADOR1.914 REP12%
→ Legenda
kanehbosemAMBASADOR
jan 2008.
jan 2008.#4
mo~ea dobiti potvrdu da koristia kanabis kao sakrament,mogu ti dat link.zapravo ja ga imam hehe.mislim da sam
ak to i postirao negdje. u thc ministry mislim.
no, nezunam kako bi to proalo na sudu.mislim da znam,ali ne ~elim pokvariti raspolo~enje:punch:
Ledo
ENTUZIJASTA572 REP93%
→ Poznavalac
LedoENTUZIJASTA
jan 2008.
jan 2008.#5
pozdravljam ideje visokih ambicija, moram priznat da nije losa... Ja imam slicnu samo za Ustavni sud RH, a ne Bruxeless jer da bi dosli u na taj sud za ljudska prava morate iscrpit sva pravna sredstva u drzavi... Za sastavljanje takve tuzbe trebaju nam odvjetnici/pravnici... Ja radim u tom poslu, kolko god ljudi bili fini znam ih nece radit djaba:)
Poceo sam ja samo iniciativno nesta sastavljat, al tu ima jako puno posla dokazi su briga nevidjena. Znaci: svjedoci, vjestaci, doktori, prilozeni dokumenti na tu temu, znanstveni radovi...tralala....
Evo kad sam vec u zaru pisanja pala mi je ideja na pamet, a vezano za ovo.
Sad cu otvorit post na tu temu...
kanehbosem
AMBASADOR1.914 REP12%
→ Legenda
kanehbosemAMBASADOR
jan 2008.
jan 2008.#6
neznam jeste naletili na onu temu gdje
ovjek iz engleske
eka sud pred bruselom, zbog vutra kao sakramenta.
proguglajte pod canabis assembly il tak neat.budem vidio kasnije ak ima interesa.a
mo~da je i zgodno za onu temu dokazi ato je otvorio Ledo?!?
jan 2008.
1 / 6
jan 2008.
jan 2008.