evo da i ja podijelim moje (ne)iskustvo
prvi put je bilo prije 6-7 god. idemo prika i ja doma iz izlaska negdje oko 4 ujutro, vozili smo tada skutere, malo dilali, uglavnom da imamo besplatno za pusit
i to vecer krenemo prema doma a kisa ulije ko iz kabla, sta cemo, ajmo negdje zapalit da prode pljusak, on ispod sica od motora nekih 90gr ja mozda 100
i sjednemo kraj doma zdravlja jer je bilo natkriveno, a taj dom zdravlja kojih 150m od policijske stanice
izvadimo trubu, on povuce par dimova i da meni, kisa pljusti, kazin
i ja povlacim seriju kad ispred mene izleti neki balavac i kaze "POLICIJA"
ja ga ono blesavo gledam, neznam ocu mu samar opalit sto me prepo, mislim neki balavac se hoce izgrebat dim pa me dode peglat
kad ono znacka hehe
sreca da nije skonto motore da su nasi
samo nas popratio do stanice kojih par min pjeske :)
next time dok sam sluzio ovu nasu bajnu hrvatsku vojsku
cuvali strazu u nekom skladistu koje se upravo praznilo i odnosila se municija
ja odgulio smjenu i kontam idem malo prosetat, vidit sta se to iznosi
kako je kamion upravo otisao ta skladista ostala otvorena, da napomenem, ja u dzepu 50 gr vutre sto se nas par stavilo
gledam stvarno nigdje nitko blizu i ja lagano unutra
znali smo pucat iz AK47 kad bi dezurni posao negdje ali su meci bili problem
i ja normalno napunim pune dzepove vojnih gaca, a ima ih 6 :)
izlazim vanka, gace padaju od tezine, drzim ih rukama, kad ispred mene 2 casnika
jedan ovaj moj dezurni, a drugi ni manje ni vise vec natporucnik SIS-a (bivsa udba :)) koji je tu dosao iz Zagreba oko 400 km udaljenog samo da bi nadgleda iznosenje municije
kaze "sta radis tu"
meni je doslovno srce prestalo radit, kroz glavu leti razgovor u pol, kaznena prijava, zatvor
i samo mi prozuji BJEZI i ja pun gas trka, ali mi ne padne na pamet da u dzepovima imam (poslije se ispostavilo :) 78 metaka, ljudi to tesko pun *****
kad skontam da nemogu i nemam gdje, nakon par sek, stanem i dodem do njih i kazem "isao sam srat" :)))
SISovac odma zove vojnu policiji i dolaze dva razvodnika, pokupe metke i travu i u postaju
kad su ta dva iz VP nasli travu, malo su se odmakli i cuo sam da jedan komentira onu kesu i nesto se smjeska, da napomenem, trava je stvarno bila dobra, kupili u nekog lokalnog havera koji je to sadio
da skratim, sad imam potvrdu o oduzimanju 78kom metaka.... i 6.9gr marihuane :)))))
razvodnici "u transportu" digli kojih 40gr cvijeca i ostavili meni na vagi 7gr prpe za osobnu upotrebu :)))
uvjetna traje jos koji mjesec