VUTRA
ForumZajednicaHumorCrna Gora nezavisna samo ceka da joj ga neko utjera!
LEGACY

Crna Gora nezavisna samo ceka da joj ga neko utjera!

70 odgovora6,025 pregleda

avg 2006.

#1

avg 2006.

#2
ek, ne kontam: Jel ovo etiketa sa neke flaae malo preraena ili... A za sliq... hm... :roll: mislim, zavisi sa koje ta ke glediata gledaa, mo~e da bude i smeano, a i ne mora...

avg 2006.

#3
E bas si bukvalista ...meni je smijesno :--) A slike je preradjena sa Vranca...

avg 2006.

#4
Pa dobro, ti si "evropski ovjek, airokijeh shvatanja", ato bi rekao Mima Karad~i u seriji "M(j)eaoviti brak" pa ti je smeano, ali verovatno ima neko ko bi se uvredio ovom slikom, kapia?

avg 2006.

#5
Ko god bi se uvredio nek mi odje dodje :biTch:

avg 2006.

#6
Hm... ok 8)
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

avg 2006.

#7
zdimih se -izuzetno puno bukea- :D dramica, po~eljeh da naletim dole :oops: ovo finooo i fino vinooo, dima dah - ah;

okt 2006.

#8
Sto sam ja na dobrom mjestu jer zivim u Crnoj Gori :oops:

okt 2006.

#9
iman rec samo ovo LOL :D

nov 2006.

#10
E ljudi ovo je malo van teme ali ko hoce malo chat moj mail za MSn je [email protected] Pisite
Zabljak 1992POZNAVALAC

apr 2008.

#11
Ovo nije smijesno ali uopste!
Silent BobPOZNAVALAC

apr 2008.

#12
Vutragenjo sram da te bude!!!

apr 2008.

#13
Pa da nije zalosno mozda? Jednostavno dobro je ispalo a na Vrancu vinu mozda bas zato je napravljeno kao subliminalne poruke. Mozes ih samo malo dotjerat i ispadne to. Na kraj Boka Kotorska ispala odma ispod klitorisa. Zabljak nisi valjda jedan od onih nacionalista? Moja drzava moja svetinja...ono je cisto dobra forma ja ne znam sta tu ima toliko lose. Sam je bog isklesao taj dio evrope da bude takav.
Zabljak 1992POZNAVALAC

apr 2008.

#14
moguce da je tako isklesana ali isto si se fino potrudiio da je fino ilustriras.nisam nacionalista ali da je da je izbacio nesto slicno sa sr,hr ili slicno bilo bi reakcije.nisam nacionalista ponavljam ali od crnogorca???jos na vranac...cccccc dakle ne slika nego naslov...

apr 2008.

#15
Moji zive u CG od 1300 i neke i valjda mi to daje pravo da malo popljujem po njoj. A i ja zivim i bogami znam sve sto se desava kao i svaki crnogorac kako nam drzavu podjelise rusi i englezi i mafija. Dje se prodaju prirodna bogastva i tvrdjave stare masu godina. Zamislite da neko proda kalemegdan ili neku staru tvrdjavu rusima. Prodali su arzu, vrmac, i mnogo stosta....MA OKLE IM PRAVO MAJKU IM!!! Ja znam da mi odje izbjegavamo politiku ali eto ja pljujem po sopstvenoj drzavi. Ok je ajde sto prave rugla od zgrada svudje na sve strane i sto je kvadrat skocio do nebesa ali nemojte dirat kulturna bogastva dje smo proveli djetinjstvo. Oce i mamulu da prodaju...eeee. Evo malo slika da vidite o cemu se radi: ovo je mamula i namjeravaju da je prodaju: ovo je arza i vec je prodata rusima:
Zabljak 1992POZNAVALAC

apr 2008.

#16
Prijatelju mi nemamo sto raspravljat oko ovoga mene si uvrijedio.znam ja dobro kakva nam je drzava danas ali da je moja drzava nezavisna i da ceka da joj ga neko ucera...ti imas problem onda sa mjestom dje si rodjen.ne moze niko da mi zgadi moju drzavu.a ja pozdravljam itebe tvoj forum

apr 2008.

#17
Nije ovo moj forum i valjda ja mogu iznjeti svoje misljenje iako sam administrator. Moram li vazda gutati pljuvacku. Pa dobro vecinom vremena moram ali ponekad zelim i ja da kazem sto mislim...Ipak ti zivis na sjeveru i nisi u centru zbivanja i ne vidis kako se rusi razbacuju sa parama a nasi rade kao kuvari 12 sati dnevno a zaradjuju 200 eura mjesecno. Politicari samo obecavaju a siromasni postaju sve siromasniji jer standard raste a plate ostaju iste. Kad sam rekao da joj ga neko utjera mislio sam bas na to! A da ces naci nekog ko voli crnogoru kao ja to sumnjam! Crna Gora je najljepsa zemlja na svijetu tu nema sumnje (u poredjenju na kolicinu ljepote na tako malom prostoru). Ali sta mi da radimo sa tom ljepotom? Jel znas da oce da grade branu na tari? Zar te to ne nervira? Tara je inace drugi po velicini kanjon na svijetu odma poslije kolorada. Ja nisam protiv prelijepe crne gore i crnogoraca nego protiv politike, mafije i korupcije. Sacuvajmo prirodu to je sve sto ja zelim da kazem. Prokleti novac samo ce donjeti jos vise korupcije i siromastva. Osim ako se crnogorci ne osvjeste kao i nadam se svi narodi svijeta. Da nam se Njegos ne prevrce u grobu sto radimo od kulturne bastine. Eto rekoh svoje ako ti bas smeta obrisacu ovaj post ali eto ne mogu ga izbrisat iz tvoje glave pa zato izvini ako sam te uvrijedio. VsRQZwdTkgg
Zabljak 1992POZNAVALAC

apr 2008.

#18
1.Ne zivim na sjever zivim u podgoricu a zabljak jer smo na zabljak 92 ili 91 tada nedje proglaseni eko. drzavom i ako to nismo ni danas 2.Te stvari o kojima pricas bole me sigurno koliko i tebe i a arza i tara i skadarsko koje ce brzo u ***** da ode... 3.vise od svega me boli kad vidim da neko pljuje sve a j``` mu se ka mi u cg sve u svemu razumijemo se reagova sam malo impulsivno,jer nisu crna gora ni ti rusi ni politicari nego i ovaj sto si spomenuo da se prevrce,vjerovatno. pozdravljam

apr 2008.

#19
Meni je drago da su se dva crnogorca dovatili ove teme. Mene nervira kako ljudima pune glave kako trebamo voljet svoju zemlju toliko da okrenemo glavu kad ti isti trpaju novac usvoj dzep. Kao ono za Crnu Goru umires u jadu a ustvari umires za ljude od krvi i mesa. Znaci lazni nacionalizam isti kao u americi i hrvatskoj i bilo dje. Za majku Srbiju sve trebas dati ooooo boze ne moze to tako. Ono vebiga sve se nadas nesto ces promjeniti ako kazes neko svoje misljenje...a vecina stvari ostaje ista i onda popizdis kao ja sad. Eto i ja se izvinjavam na popizditisu. Mislio sam da si ti jedan od nacionalista pa mi odma krv proradila. Inace ja sam bio za nezavisnost Crne Gore ali ne na ovaj nacin. Htio sam da cuvamo nase a ne odma sve klikere da rasprodamo. :family1:
elephant0rAMBASADOR

apr 2008.

#20
Genjo i Zabljak potpuno vas kuzim.. identicne misli se meni vrzmaju glavom.. u vezi ove regije, a pogotovo hrvatske. Ljepa je i bosna, i crna gora i sve te zemje su ljepe.. I zalosno je da se rasprodaju otoci i zemlja strancima koji ne mare za tradiciju i prirodu. Razmislite li malo vi ste veliki sretnici jer hrvatskoj je vec odzvonilo, a kod vas zvoni tek dolazi.. :(( Usput mene ne zanimaju skupine ljudi uopce.. ja znam tko sam i netrebam se skrivati iza nikakvih zastava da prenesem svoju poruku i smisao zivota ostatku svijeta.. Zlo mi je vise od kategoriziranja ljudi na temelju nacionalnosti, religije itd.. a uglavnom si ono gdje si rodjen.. i onda ajmo se mlatit, klat i ubijat sa bracom samo zato jer su rodjeni 60km preko granice od nas.. MA BLJUV primitivcuge bolesnih iskrivljenih umova.. Postujem sav zivot na zemlji ali dodje mi da ih vilama sve na hrpu nabacam i zapalim.. jer tehnologija im daje tu moc da svoje iskrivljene i bolesne umove reklamiraju, a mediji ih pakiraju kao savrseno mentalno zdrave pojedince.. tako da se infekcija mrznje siri kao u igri pokvarenog telefona.. na kraju se svi ubijaju, a nitko nezna zasto, pa se ubijaju radi toga jer su se ranije ubijali.. to postane dovoljan razlog za nastavak krvoprolica..

apr 2008.

#21
E slone slone svaka ti je ka njegoseva (-: Samo sto Hrvatska barem primorje ima bolje zakone o ocuvanju kulturne bastine. Na primjer u hrvatskoj se ne smiju graditi apartmanski kompleksi na samom moru i zgradurine dok kod nas je tek taj zakon uveden. Naravno kad se sve vec izgradilo. Takodje jos nisam cuo da Hrvatska prodaje stare objekte muzejske vrijednosti. Tip tvrdjava i slicnog. Mozda grijesim.
elephant0rAMBASADOR

apr 2008.

#22
Ma meni onaj otok sta prodaju, iako je prazan skroz, na njemu stjena i 3 bora.. svejedno znaci vise nego sve tvrdjave na svijetu.. To je nas otok.. od naroda.. tj svaciji i nitko te nema pravo prodat.. kao sto nebi smio prodat ljudsko bice.. Tu su nasi pra oci odmarali, barili cehinje i lovili ribu.. Zelim da to rade i nasi unuci!!!!
Zabljak 1992POZNAVALAC

apr 2008.

#23
genjo htio sam jedan tekst povodom ove cijele price mozda je mnogo ipak je ovo relax sajt,ali andrej nikolaidis je fino opisa stanje na nase primorje,mozda si cita ali ako nisi nije zgoreg.brisi slobodno ako je offtopic ili sl.elephantor je moj choek! Sirotinjska raskoa Ulazak u crnogorske primorske gradove pretvorio se u traumati no iskustvo. ovjek krene na more, tra~ei istou kamenjara, miris makije i plavetnilo mora, a nae se prestravljen monstruoznim graevinama, koje su liaene ljepote, smisla i graevinske dozvole. Ru~no i nelegalno, prvo je ato vas do eka na ulazu u naaa turisti ka mjesta. Ru~ne su kue u koje se primaju turisti, ru~ne su gu~ve, napokon i sama masa turista koja se ulicama primorskih gradova kree kao kolona mrava; besmislen je koncept masovnog turizma koji u Ulcinju i Budvi pro~ivljava svoju terminalnu fazu, neku vrstu dekadentnog sirotinjskog baroka; nelegalno su podignute kue, u kojima nelegalno, bez prijave i plaene boraviane takse, borave turisti. Ovo ato imamo u Crnoj Gori, estetika je sirotinje. I navodna raskoa koja ni e, raskoa je sirotinje. Sve su to natalo~ene generacije neimaatine, svemu je tome glad u temelju. Glad koja se pamti, koja se pretvorila u glad da se zgrabi, aklapi, zaku i joa, dok se mo~e. A to ato se zgrabi, da se gurne u se, na se i poda se. Svi se crnogorski primorski gradovi polako ali sigurno stapaju u jedan. Predjeli makije i pusti krajolici nestaju pod gusjenicama bagera. Najljepai djelovi naaeg primorja su oni gdje graditelji joa nisu oposlili svoje. Ono ato je ostalo van domaaaja njihovih investicionih planova, jedina je ljepota koja je na Crnogorskom primorju preostala. Crnogorske kuerine mogu fascinirati jedino one koji su odrasli u stepi. Ako ste se podigli u Sibiru, gdje vam je najbli~a zgrada bila na dva dana vo~nje vozom, biete fascinirani svakom graevinom, pa i ovim crnogorskim. Ali da li neko zaista misli da crnogorska novogradnja mo~e fascinirati zapadnog gosta, koji sti~e iz deset vjekova starih gradova? Ako je Crna Gora imala ata da ponudi ovjeku sa zapada, bio je to prostor. Ovdaanji prostor bespovratno je uniaten, jer je popunjen arhitektonski, estetski i istorijski bezvrijednim graevinama. Gdje e nadalje graditi u naaim primorskim mjestima? Uskoro e se, kao u brazilskim favelama, umjesto placeva prodavati plo e ve gotovih kua, da novi vlasnik zida nad glavom staroga. Ovdje su sitnosopstveni ki interesi i sirotinjska filozofija trijumfovali nad elementarnom logikom. Koja glasi  dok imate prostor, imate aansu. Sada na primorju ne da viae nema aanse za razvoj, nego nema ni vazduha: ljeti se bukvalno ne mo~e disati. Ono ato se podiglo, nije aansa, nego teret. U jednom trenutku doi emo, bo~emioprosti, do zaklju ka: najbolje emu se mo~e nadati crnogorski turizam jeste novi zemljotres. Putnik prilazi Budvi, kroz joa o uvanu ljepotu Paatrovia. Stvari stoje dobro i na prilazu Ulcinju - sa svoje desne strane putnik vidi isto more i zelenu obalu prekrivenu jedinstveno lijepom mediteranskom vegetacijom. Ekstravagantne kue zavode posmatra a  najupe atljivija od njih svakako je vila na samoj obali, iji je vlasnik, ka~u mjeatani, Roman Abramovi , simpati ni Rus i vlasnik nesimpati nog ali uglavnom efikasnog F.C. Chelsea. Paatrovii su budvanska, Kru e su ulcinjska Toskana: sa obje strane puta pitomi krajolik koji je ljudski rad oplemenio, za razliku od ostatka Ulcinja i Budve koji su ~rtva tragi ne injenice da su ljudska bia obdarena rukama i, kako nesrea nikada ne dolazi sama, joa i potrebom da te ruke uposle. Lijene ruke su avolova igra ka, ka~e jedna protestantska poslovica. Kada vidite ato su vrijedne ruke napravile od Ulcinja i Budve, tih poba aja koncepta neimarstva, nu~no se zapitate nad mudroau te umotvorine. Da: na prilazima naaim turisti kim centrima krajolik je lijep. `to e samo poja ati traumu ulaska u grad. Ljepota nas, uostalom, uvijek razoru~a i opije - ovjek obuzet ljepotom bie prva ~rtva gadosti koja se iza te ljepote valja, prva ~rtva ultimativnog pasjaluka koji, u svojoj sklonosti da o igledne stvari skrijemo gustom aumom jezika, zovemo ~ivot. Nali je neobuzdane gradnje najuo ljivije je na modernim tr~nicama robova. U Ulcinj se ulazi kroz apalir fizi kih radnika koji stoje sa obje strane bulevara, stoje i ekaju da ih neko pokupi i odvede na neko gradiliate gdje e zaraditi svoju bijednu dnevnicu. Prizor je nesvakidaanji: gomila ubogih, odrpanih muakaraca stoji kraj puta. Svako malo zaustavi se automobil, debela ruka iz vozila mahne, radnici joj prilaze i, poslije nekoliko razmijenjenih rije i, odlaze na gradiliate. Ljudi su roba  uvijek i svugdje, samo se to na Pigalu i u Crnoj Gori vidi jasnije nego na drugim mjestima. To bijelo roblje u plavim kombinezonima okosnica je crnogorskog zimskog turizma. Oni su jedini gosti zimi. Potom e doi ljeto, kada se, naaem turizmu hvala, kao gosti u vlastitim gradovima i kuama osjeamo  mi sami.

apr 2008.

#24
Super! Ja vjerujem da postoji razlog zasto si bas sad postovao taj tekst u ovom trenutku kad bas krojimo jednu ideju. Kad se malo razbistri voda ideje kontaktirat cu te.

apr 2008.

#25
e brake moje crnogorske ~ivio sam i u i van crne gore svue ima mafije ali samo crnogorska dozvoljava gradnju na samom kraju pla~e sv.stefana zna i kraj pla~e to jest pijeska i odma 6 spratova..ccc ali volim crnu goru i vazda u je voljeti i ranije sam vieo ovaj post,ali nisam htio niata da odgovaram mislim da je to genjov gnijev na situaciju koja nas dugo guai po meni nije nikako smijeano jer poti em nee oko klitorisa na slici
Zabljak 1992POZNAVALAC

apr 2008.

#26
Genjo milo mi je da te je tekst. pogodio dje treba to mi je bila namjera...ja sam raspolozen za svaku akciju sa ljudima koji znaju sto treba...mora se zastitit ovo malo zemljice lijepe... pozdrav balcan smoke i genjo
didjilidooISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#27
da,ta mamula i sta oce od nje da urade... prosto uzas-nevjerujem! treba neke prosvjede tamo ak im padne na pamet to u praksu... zabljak,pa kako te moglo uvrijedit to, ajde neke zene da je uvrijedilo-> hahaha pa da vidimo ko nije nacionalista haha.... ;) sala afkors,meni slika presuper,pozelih bit iz te pripizdine hahaha,sad sam vec neukusan,al ak se jos nisi uzrujo,onda nisi nacionalista. :) ne,al stvarno ponosio bi se tom slikom da je to moja drzava,ljep je to jedan dio tjela! mi kao imamo izgled nekog zmaja,al meni to zakrzljalo i nakaradno izgleda kad se tak pogleda. kako je inace sa cijenama->stan najam,cijena, u podgorici,cetinju?standard zivota,nisam bas upoznat,no ne djeluje najpovoljnije za nas obican narod po tom sto kazes vutragenjo.
#28
a sam iz Crne Gore i obozavam Crnu Goru, i ne mogu da shvatim da se neko iz Crne Gore naziva srbinom ali isto tako moram da priznam da je sramno ovo sto se radi u CG sa prodajom nekretnina ... a da ne govorim sto ima vise rusa nego crnogoraca... tako da , svako je u pravu na neki nacin :) dzidza je svuda ista (otprilike) tako da nema svadje :)

jun 2008.

#29
svakoga treba poatovati kako god se on osjeao bez toga nema normalnog komuniciranja ja sam crnogorac ali poatujem svakog iz crne gore ako zaslu~uje poatovanje osjeao se on srbinom hrvatom albancem ili muslimanom nema nikakve veze sa tim kakav je ovjek jer govna svue isto smrde:hippy:
Weed KillahPOZNAVALAC

jun 2008.

#30
potpisujem...

avg 2010.

#31
Pa[a pogani, ovo ti je majka na sliku, aj re i da nije

avg 2010.

#32
svoju patolosku mrznju prema crnoj gori lazni srbi iz crne gore (a ustvari crnogorci) maskiraju cesto pricom o naravno postojecim mnogim losim stvarima u majci nam crnoj gori. Ne dajte da vas zavara to, jer to stanje ih u dusi veoma raduje. To su ljudi koji se izdaju za srbe a cesto sebe nazivaju PRAVIM srbima, nazivajuci srbe iz srbije prasadarima, seljacima, gedzovanima i slicno. To je paradoks da srbi iz srbije bracom nazivaju upravo ove izrode koji ih vrijedjaju a ne nas, obicne crnogorce koji ne mislimo da smo bolji od srba, ma ni gori, kunem ti se. Braca smo naravno i hrvatima i muslimanima i ostalima, a srbi iz crne gore samo sebi. Tuga... Sveti ih je petar prokleo i neka je, te pogani i glib ljudski. Evo detalja iz pravilnika: 10. Bez politi kih i verskih tema! Strogo je zabranjeno pokretati politi ke i verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i politi koj osnovi bie momentalno obrisana! Ovo je forum namenjen korisnicima sa prostora bivaih Jugoslovenskih dr~ava i molimo Vas da to poatujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mestu.

avg 2010.

#33
slaga si pogani da ces obrisat post

avg 2010.

#34
http://img828.imageshack.us/img828/7616/vutragenjo.jpg evo malo citata vutragenjovih koje cu iskoristiti jer su od administratora - njegovi su, samim tim i ja moram biti u pravu :) po koju rijec sam ispravio " Nije ovo moj forum i valjda ja mogu iznjeti svoje misljenje iako NIJESAM administrator. Moram li vazda gutati pljuvacku. Pa dobro vecinom vremena moram ali ponekad zelim i ja da kazem sto mislim..." "Ko god bi se uvredio nek mi odje dodje :biTch:" "Pa da nije zalosno mozda? Jednostavno dobro je ispalo a na Vrancu vinu NIJE mozda bas zato je napravljeno kao subliminalne poruke. Mozes ih samo malo dotjerat i ispadne to" "Ja nisam protiv prelijepe crne gore i crnogoraca nego protiv politike, mafije i korupcije." - nijesam ni ja protiv tebe, krv suzani pio hehehe

avg 2010.

#35
Nije dobro,nije dobro :( Predla~em da se ovo sve komplet izbriae. Ovaj forum ne bi trebao biti mjesto za rasprave ovoga tipa.

avg 2010.

#36
Al ste se nalupetali a i ja sa vama.

🔒 Ova tema je zaključana