VUTRA
ForumZajednicaKo ste?Zdravo
LEGACY

Zdravo

22 odgovora1,197 pregleda
ProlomPOZNAVALAC

feb 2025.

#1
Prolom = prolom voda Nije reklama nego manjak kreativnosti za izbor nik-a. :) Ja sam iz Srb, nije vazno kako se zovem i iz kog sam grada. "Ja sam odvjec vec star..." sto rece Broj Jedan ( Stariji znaju ko je Broj Jedan ), skoro pola veka pa samim tim imam visedecenijski staz u rolanju. Nikad nisam gajio zbog raznih okolnosti ali nazire se svetlo na kraju tunela pa sam pre nekog vremena poceo polako da se pripremam za indoor. Citao, citao, citao, gledao YT StrainShow bezbroj puta njegov begginer guide ( decko sazvakao za nas glupave citavu pricu da ne moze jednostavnije :D ) pa sam na kraju uz pomoc nove funkcije Googlovog AI izvukao sve savete iz njegovih klipova u jedan dugacak Word doc i odstampao, citao ovde razne savete, pitao AI i vijao se na razne nacine da ukapiram osnove. Dobro, imam jos nekih nedoumica koje nisam zapamtio u ovom moru informacija ali o tom potom. Teorija je jedno a praksa nesto drugo pa sto se tice iste, krenuh polako u nabavku opreme. Ne zurim nigde, sve nabavljam polako pa kad sve nabavim, krecem u akciju. Nece skoro propast sveta. Za sad imam samo svetlo (Lumatek Attis 300 pro ), za dan dva mi stize CloudlineT6, sledece na spisku za nabavku je AC Infinity filter sa izmenjljivim karbonom zatim i njihov rotirajuci ventilator, a za kraj ostavljam HomeGrow sator 80x80x180. Malo overkill svetlo i turbina ali je poenta da ne radi sve na maximu, jel tako, radi produzetka zivotnog veka a i svaka fora za smanjenje buke je i vise nego korisna. Ok, ovlazivac vazduha ( u lungh room-u mi je vlaga zakucana na 20% pa sam siguran da ce mi trebati ovlazivac), meraci i ostale sitne potrebstine nabavljam kad za to dodje vreme. Trebace mi i neki filteri za vodu pa cu oko toga pitati na forumu da vidim sta kazu ljudi iz Srb posto je kod mene voda sa slavine dno od dna dna. Dobro ste procitali. E, cesto radim sve naopacke tako sam prvo nabavio semenke. Ima 20-ak komada, 4 sorte ako me secanje dobro sluzi. Spakovane u male ampule koje u cepu imaju oring radi diihtovanja pa su te ampule obmotane tankim crnim sundjerom i sve je ubaceno u plasticnu cev od jezivo tvrde plastika ( to je neka kutija u kojoj lokalna VR igranica daje zetone ) , navoj je obmotan teflon i stavljen poklopac. Vece su sanse da dobijem 3x za redom 7-cu na Loto-u nego da vlaga i svetlost dospeju do semenki. Bice pitanja, ponekad i nekih banalnih pitanja ( hrana, treninzi ) jer ko ce sve odmah zapamtiti na prvu. Online sam od 96`` tako da znam kulturu foruma. Malo zbrda zdola kako mi misli nalecu ali mislim da je to to...za sad.:D

feb 2025.

#2
Pozdrav, dobro dosao :wave::wave::wave:

feb 2025.

#3
Eh da je svaki indoor grower na po etku bio ovakav...gde bi nama kraj bio :) :respect: Sa ovakvim stavom i ~eljom, a bogami i predznanjem - nee biti greake! I ja ga volim, mada vidi - po ovome ato piaea, i kako ve sad kapiraa materiju...to je ve bojanka za tebe :D ako me razumea Sad lagano pikiraj next level: Aroya, Growcast, DeBacco, Build-A-Soil... ato viae tu upijea, pre ea skontati ata i kako I naravno dnevnik otvori, i uska e ekipa da pomogne :) Nemoj da te uju ovi iz Zrenjanina i okoline, naljutie se :D osim ako i sam nisi iz tih krajeva, onda niata.... sau eae :D "Za te stvari....Ali posluaaj moj savjet - ako kania pobjediti, ne smea izgubiti!!!" Dobro nam doaao, i sretno u avanturi!!
BizzzoZMAJ

feb 2025.

#4
Ovo skoro kao sam ja pisao tamo 2013. itam tekst i ne vjerujem :rasta: Uglavnom, dobro nam doaao. Oprema je fora, imaa udjbenika par tu na forumu s tom opremom :) Cheeers :rasta: PS. Ovako se uklju uje na forum. Svaka ast i pravi primjer svim novim lanovima :) Nick odli an.
Johnny666AMBASADOR

feb 2025.

#5
Dobro dosao ! :wave:
ProlomPOZNAVALAC

feb 2025.

#6
Hvala. @Wendigo Nisam iz Zre ali ovaj narod uporno ponavlja jednu te istu gresku decenijama. Neko ti skace po kicmi a ti mu se uporno zahvaljujes if u know what i mean. SS mi je super jer ne komplikuje previse, jasan je i koncizan i za sve lepo objasni zasto nesto uradiliti ili ne uraditi. Mnogo toga sam ukapiram iz njegovih klipova. Bacio sam oko na BAS, cini mi se da je tip u istom fazonu kao SS. Realno, ima dosta growera ali retko ko lepo objasnjava, kao za djake prvake. :D DeBacco je vec visa matematika, to kad potpuno savladam osnove i predjem sa reci na dela. Verujem SS-u kad kaze da je prva biljka najlosija od svih koje covek uzgoji. Ne zurim, u narednim mesecima cu skupiti svu opremu i (phonictrap crevo, kvalitetan ph metar i ostale potrebstine ) Znas i sam kako je u Srb - supak civilizacije pa moramo da Grunfujemo kad hocemo nesto kvalitetno da porucimo online. Doduse, nista od opreme ne narucujem direktno vec preko ljudi koji dovoze raznu legalnu robu iz inostranstva uz odredjenu novcanu nadoknadu sto je svakako bolje i jeftinije nego da te draga i voljena drzavna administracije osuri po usima toliko da ti se pusi iz istih narednih godinu dana a i mirnije cu spavati ako znam da nigde nema evidencija da sam narucio npr sator za gajenje itd. Ne znam da li se negde vode evidencije sa potencijalno sumnjivom robom ali necu da mislim. Em mnogo jeftinije nego direktno narucivanje em stealth. Pare na ruke, roba u ruke, hvala dovidjenja prijatno do sledece porudzbine i vidjenja. 100% sam u fazonu " no tell, no sell, no smell" cak i za visedecenijske ortake. Sto se kaze, ni rodjenoj majci ne verujem. :D @Bizzzo Da nisam ja ti iz proslosti koji je odputovao u bucnost? :D Hvala svakako. Pa najlakse je nazvrljati 2 recenice ali je fora olaksati prvo sebi a onda i ostalima. Sto vise das konkretnih informacija, manje ce se cimati onaj od koga trazis odgovor na konkretno pitanje. Lakse svima. Simple as that. Vecina ljudi je generalno lenja i hoce sve na gotovo bez obzira sto je nesto sazvakano, prepricano, nacrtano, obojeno XY puta i to vidjamo svakodnevno na svakom koraku. U Clerks-u ima scena koja savrseno to opisuje : Kupac stoji ispred brda roba iznad koje ogromnim slovima pise "new" a on pita prodavca "sta ima novo?" Hvala svima, ne bih vas vise zadrzavao....

feb 2025.

#7
Dobrodosao, evo nadoh jednu u galeriji, naravno nije ona u flasi. Zivio i opusteno, nema nikakvih evidencija slobodno naruci sta god zelis.
ĆyroZMAJ

feb 2025.

#8
Odlican uvod nema sta :) dobrodosao nam!:wave:

feb 2025.

#9
Dobro doaao ! @beatija nikad neu zaboraviti kada sam na partiju bio ~edan i vidim druga sa bocom prolom vode ,i ja onako ~edan kazem daj da pijem on samo prizio ja krenuo gutati kad ono rakija haha nije imala boju kao tvoja:rofl:

feb 2025.

#10
Ovo je iz barrique bureta tako da se ne moze zamjeniti :D ali susosjecam, takoder imam slicna iskustva.

feb 2025.

#11
Jedna od prvih stvari koju napravim kad doem kui u domovinu je da kupim Prolom. Neverovatno mi je da je i dalje pakuju u plastiku i nemaju neku staklenu ambala~u ali to je ve njihov problem :) Elem, super intro, super primer za nove lanove, super priprema u vezi grow-a i super da si tu sa nama. Dobrodoaao na naa community!

maj 2025.

#12
Dobro nam dosao kolega. Svaka cast na predstavljanju. Respekt za citanje i saznavanja osnovnih stvati samostalno,sa foruma,YT,AI...nebitno , najbitnije je da tvoje prvo pisanije ne bude tipa posadio sam seme u vrhunsku zemlju koju sam iskopao pored drveta ili zemlju za cvece iz prodavnice od 50 kinti,ali nesto nece da raste,a na fotki mocvara,nema rupe na dnu i sl. Nastavi sa citanjem i zapisuj najbitnije stvari,lakse je. Imaj na umu da svako ima svoj pristup growanja , kao ja npr,ne slusam nikog,pa nemam sta ni da uberem :rofl:. Obzirom da ces indor , ima puuuno zavrsenih dnevnika koje vredi peocitati. Ako kupujes sve "1/1" to je dosta skupo,al memas brigu. Medjutim ima neke stvari koje smo sami pravili radi ustede ,a pokazalo se odlicno,npr osvetljenje. Onavezno otvori dnevnik i `ta nije u redu Svako e da uleti sa nekim savetom da pomogne da se povadis. Ne znam iz kog da Srbije si,ali ja u Shumadiji godinama koristim cesmovacu, sacekam 10 minuta da ispari hlor, narihtam PH, koji je bitan posebno za unutrasnje uzgajanje. Prvih nekoliko puta sam merio i dodavao 1mlkiseline na 1l vode. Kiselinu sam napravio od limuntusa,imas recept na forumu,koliko me pamcenje sluzi stavljao sam na 200ml vode kesicu limuntusa 10g. Tu kiselinu cuvaj na hladnom,u frizideru je odlicno. Zelim ti svu srecu i nije istina da se prva biljka baca, a to mozes ti i da dokazes. Pozdrav iz Shumadije

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se