LEGACY
Nizozemski Parlament: Prohibicija javnog pušenja
22 odgovora3,899 pregleda
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
dec 2005.
dec 2005.#1
Pušenje cannabisa na javnom mjestu uskoro bi moglo postat prošlošæu ako se prihvati prijedlog manjine dan u Nizozemskom Parlamentu. Stranke CDA, VVD i SGP prihvatile su prijedlog Kršæanske Unije ("Christen Unie") o zabrani pušenja na javnom mjestu 22.11. predlažuæi i novu direktivu Ministarstva javnog reda kako bi nove zakone i odredbe uèinili još efektivnijima i prilagoðenijima njihovom prijedlogu.
Ministar Pravosuða Piet Hein Donner nije veliki podržavaoc ove ideje. Tvrdi da nema dovoljno slobodnih agenata koji bi mogli provjeravati da li je prohibicija uèinkovita ili nije.
Parlament želi da prohibicija bude uèinkovita podjednako kao i ona protiv alkoholiziranja na javnom mjestu. Koncil Amsterdama veæ je glasao za uvoðenje experimentalne prohibicije javnog pušenja u nekim èetvrtima veæ prošlog mjeseca.
Bloodspiller
POZNAVALAC1.123 REP58%
→ Ambasador
BloodspillerPOZNAVALAC
dec 2005.
dec 2005.#2
Ja sam èuo da u Amsterdamu i inaèe ne možeš pušit travu bilo gdje. Da imaš odreðena mjesta na koojima smiješ pušiti. Neznam jesam li dobro informiran, jer nikad nisam bio, a svatko prièa drugaèiju prièu.
kobasicat0r
LEGENDA6.919 REP19%
→ Zmaj
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
dec 2005.
dec 2005.#4
Fora je u tome da baš zbog te èinjenice da su ljudi pušili npr. na kolodvorima, autobusnama itd. i na taj naèin davali lošu sliku npr. onima koji ne puše. Jer iako je legalizirano, opet neæeš nikad naæ da država propagira pušenje i reklamira vu sa funkcijom stvaranja novih konzumenta. Stvari mogu bit liberalne, èinjenice realne al nigdje neæe stajat jumbo plakat:
"Ljudi pušite!"
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2006.
avg 2006.#5
Zivim u Amsterdamu 7 godina, pa evo ono sto ja znam.....
Sto se tice "mjesta" u smislu birtija, kafica, restorana, i sl:
u kofishopovima (gdje se trava prodaje) je po defaultu dozvoljeno, a u ostalima je prepusteno gazdama da odredjuju politiku. Tako je moguce pusiti u mnogo mjesta koja nisu kofishopovi, ali su "alternativna", tj dio su (sub)kulture u kojoj je duvanje svakodnevna pojava. Ovo takodjer ukljucuje apsolutno sve vecernje, nocne, disko i ine klubove u kojima sam ikad bio, sve koncerte napolju i unutra, itd.
Ako pak zapalis tamo gdje nije dozvoljeno (neka mjesta mogu prevariti trosnim izgledom i opustenom atmosferom), konobar ce te samo ljubazno upozoriti da ili ugasis ili izadjes napolje da popusis. Na terasama ovo cesto znaci stati samo metar dalje, izvan zamisljene (tj zakonske) granice terase i dovrsiti joint :)
No u principu, ovo se desava samo turistima, jer domaci uglavnom znaju gdje se smije gdje ne, pa izadju unapred. No i onda uglavnom unutra srolash (to ti nitko ne moze zabraniti).
A na ulici je zasad dozvoljeno svagdje - osim spomenutih vrlo skorih pokusaja da se ponegdje zabrani, sto zasad ne radi UOPCE. Dapace, table koje su to trebale oznaciti su pokradene isti dan :)))
Tako da bi onaj citat gore bio tacniji da kaze "imaš odreðena mjesta na kojima ne smiješ pušiti"
Reggaesaurus
ENTUZIJASTA301 REP25%
→ Poznavalac
ReggaesaurusENTUZIJASTA
avg 2006.
avg 2006.#6
Zar se ne placa neki poseban porez na tu uslugu ili to ipak samo zavisi od gazde lokala?
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2006.
avg 2006.#7
mislim da samo kofishopovi imaju posla s porezom itd. glede trave (jer na njoj zaradjuju) - a ovo je samo pitanje toga ko sta dopusta u svom lokalu....
ali nemam birc pa ne garantiram da sam u pravu ;)
BrkZorba
ISTRAŽIVAČ186 REP91%
→ Entuzijasta
BrkZorbaISTRAŽIVAČ
avg 2006.
avg 2006.#8
Joj,divna zemlja!
A ja nikako da odem u ekspediciju...
Nadam se da ti bar koristis sve prednosti? :D
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2006.
avg 2006.#9
Prekrasno! Zamisljam sad kako bi bilo lijepo da mogu izaci na ulicu, nazvati prijatelja, otici na kavu, i slobodno izvadit rizle i travu i poduvati joint uz kavu dok mi konobarica u plavim borosanama cisti pepeljaru i zica dim. :lol:
Ili, hodati do posla i doc ispred zgrade, pozdravit se s kolegama i rec "evo me, samo da popusim"...ili pod pauzom otic jesti i zapaliti si hasis uz sendvic.
Joooooj!
Dosta mi je vise skrivanja i pusenja u mracnim ulicicama, iza stepenica, u haustorima, u stanovima...
Uvijek si uplasen da te ne bi uniformirani pas nanjusio, legitimirao te nasred ulice i preðepao kao obiènog kriminalca koji je maloprije ubio obitelj motorkom i pojeo hrèka.
DA GURU
ISTRAŽIVAČ122 REP48%
→ Entuzijasta
DA GURUISTRAŽIVAČ
avg 2006.
avg 2006.#10
mudro zboriš...nadajmo se doæi æe i taj dan kad nas neæe tretirati ko najobiènije kriminalce, lopove i ubojice...
Reggaesaurus
ENTUZIJASTA301 REP25%
→ Poznavalac
ReggaesaurusENTUZIJASTA
avg 2006.
avg 2006.#11
Ja sam zbog svih ovih stvari koje navodite odavno prestao du pusim napolju. Mislim popnem se na krov nekada, priroda i stvari licne tome, ali ono ulicice i zezancije slicne tome sam odavno prestao da konzumiram. Valjda to ide sa godinama... neznam. Jednostavno na takvim mestima nema vise high osecaja ma koliko ja sdimio dzidza.
dec 2005.
1 / 12
dec 2005.
mar 2007.