LEGACY
Marihuana znakovi, majice i ostalo...
40 odgovora10,484 pregleda
PaKa
ISTRAŽIVAČ138 REP59%
→ Entuzijasta
PaKaISTRAŽIVAČ
feb 2011.
feb 2011.#1
Pozdrav,
Jasno mi je kako mentalna blokada Babylona dugo nee proi ato se ti
e ilegalnog stanja u kojem je naaa sveta biljka trenutno.
No recimo - imam jedan hoody na kojem je nacrtan list marihuane i piae "Legalize it". Zanima me ako sam zakonski u prekraaju ako to nosim u javnosti? Mo~e li me gamad radi toga privesti ili mi nabiti neku kaznu? Tek toliko da znam s
ime se igram...
Peace. Legalize it.
Punxer
ENTUZIJASTA574 REP94%
→ Poznavalac
PunxerENTUZIJASTA
feb 2011.
feb 2011.#2
Teoretski moze. To spada pod poticanje na upotrebu opojnih sredstava il tako nesto..
Doduse ja imam crnu majicu sa bijelim listom kanabisa na sredini pa mi nikad nisu nista rekli u vezi toga niti me posebno ispitivali. Ali pazi se kad to nosis, jednom su me pretresli na putu do skavilla i vodili u stanicu jer sam pretres odbio(da stignem sakrit). Tek na putu natrag skuzio sam da na sebi imam tu majicu xD
dakle pazi se ;)
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#3
neznam kako je za majice, ali vjerovatno je isto kao i za mobitel,
ako čovjek ima list marihuane na displayu mobitela, ili prišivak ili otisak na majici, može biti kažnjen do 5000kn kazne ili ti oko 715€
tako da, pazite šta radite
PaKa
ISTRAŽIVAČ138 REP59%
→ Entuzijasta
PaKaISTRAŽIVAČ
feb 2011.
feb 2011.#4
Hvala brate, dakle postoji u zakonu baa to... hmm... jebeno, a ato je s "alternativcima" kada nose crvene zvijezde i Titove slike po sebi to nije poticanje na mr~nju i o~ivljavanje propalog re~ima...jebena gamad.
Upravo to ato kazes, nije problem zbog toga nego im budem sumnjiv i onda me pretresu radi toga i nau
arobnicu kod mene =).
EDIT:
SiD ... 5000kn? wtf... daj koji *****... jel' znaa neki slu
aj ili iz iskustva itd?
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
feb 2011.
feb 2011.#5
Heey :icon_arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=lroy3cFaPeM
R.I.P. Preo :icon_frown:
hardbluesman
ENTUZIJASTA300 REP25%
→ Poznavalac
hardbluesmanENTUZIJASTA
feb 2011.
feb 2011.#6
Ma ne hebem ja to,ja imam par majica,ogrlicu sa listom,na obje gitare imam naljepnice,i redovno na svakoj svirci u inozemstvu promoviram legalizaciju,ma zaboli me,neka me hapse...sad ozbiljno,znam da je zabranjeno,ali ~ivimo u demokratskoj dr~avi,tako da ono.jedini problem je ato ako te vide ne gine ti pretres,tako da ili majica ili stash...nikad oboje sa sobom nosit ! :-D
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
HighBadgerPOZNAVALAC
feb 2011.
feb 2011.#8
A kako moze da bude zabranjeno kad je sloboda misljenja i govora dozvoljena? Imam i ja majicu Legalize it sa listom, i mindjuse i ogrlicu i sta sve ne...i ono, lagano furam u javnosti...I u skoli! xD Pa mi niko nikad nista nije rekao...A sto se tice pretresa, hm, to imaju obicaj da rade i kad vide da si "cudan" ili kad vide da imas dredove...I tako neka obelezja koja te dovode u vezu sa gandzom...
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
feb 2011.
feb 2011.#9
Zakon o suzbijanju zloupotrebe opojnih droga
lanak 4.
Zabranjena je izravna i neizravna promid~ba izrade, posjedovanja, uporabe i prometa opojnih droga i promid~ba opojnih droga na bilo koji drugi na
in.
Ne smijea nositi majicu s listom trave isto ko i ustaaku kapu npr.
Punxer
ENTUZIJASTA574 REP94%
→ Poznavalac
PunxerENTUZIJASTA
feb 2011.
feb 2011.#10
Evo prvi jubilarni troznamenkasti :D
mogu ti srat koliko znam i za srpove, cekice, svastike i sta ti ja znam isto.. Ali ne vjerujem da je kazna za sliku na mobitelu, mislim mobitel je osobna stvar i nije javna tako da.. Na osnovu cega bi ti trebali naplatit kaznu? :/
ja osobno namjeravam nosit i dalje majicu kad nemam sa sobom nista jer nit je uvredljiva za nikog, nit kome skodim. Nosim ju, eto, sto podrzavam legalizaciju, isto ko sto netko nosi majice nogometnog kluba, politicke stranke, benda i sl. :)
@Tarki znaci po tom clanku je i ova stranica ilegalna, iako se ne potice upotreba kako fino pise, i iako je to sloboda govora i obrazovanje eto ima list na njoj xD
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#11
evo ima tu neato, ali i
uo sam prije da je to ka~njivo, nije to neka novost!
http://www.racunalo.com/telekomunikacije/234-marihuana-na-t-mobileu.html
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
HighBadgerPOZNAVALAC
feb 2011.
feb 2011.#12
Pa pazi...ili ce da me hapse zato sto nosim majicu sa lisitcem, ili da me hapse za skidanje u javnosti... Meni je svejedno...:icon_lol:
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
feb 2011.
feb 2011.#13
Ova stranica ne podlije~e zakonima RH, tak da eto.
Mislim gle ljudi jedno je zakon a drugo je provoenje istog.
Ak naletia na debilnog pandura on e te kaznit i srat ti, normalan nee. Sve je to relativno.
I daj za tu slobodu govora... ljudi alo to je mrtvo slovo na papiru u ustavu, nemojte isfuravati neke idealisti
ke utopisti
ke aeme jer u pravom ~ivotu toga nema, pogotovo za nas haaiaare kakva sloboda govora, za slobodu govora moa dobit jedino pendrek u bubreg.
PaKa
ISTRAŽIVAČ138 REP59%
→ Entuzijasta
PaKaISTRAŽIVAČ
feb 2011.
feb 2011.#14
Prvi puta
ujem, gle svaki trei mladi ima takvo neato na sebi...tako da ono ne seru uopce zbog tog.
Ali "ja osobno namjeravam nosit i dalje majicu kad nemam sa sobom nista jer nit je uvredljiva za nikog, nit kome skodim. Nosim ju, eto, sto podrzavam legalizaciju, isto ko sto netko nosi majice nogometnog kluba, politicke stranke, benda i sl. :)" dio mi je odli
an, hvala brate no mozda mi se to sad tako cini kad sam napusen hah =)
@SiD hvala.
super kush
ENTUZIJASTA502 REP76%
→ Poznavalac
super kushENTUZIJASTA
avg 2013.
avg 2013.#15
a sta je molim ljepo sa tetovazama moj rista ima veliku tetovazu na ramenu ja imam tetovazu na ramenu,a planiram jos napusenog strumfa stavit.. i sta je s tim?
10 REP20%
→ Istraživač
feb 2014.
feb 2014.#16
Kontam da imamo slobodu da nosimo sta hocemo?
Ma sta god one znacile :dada
zmiugaloma
POZNAVALAC724 REP14%
→ Ambasador
zmiugalomaPOZNAVALAC
dec 2015.
dec 2015.#17
Ja imam duks sa celim prekrivenim ledjima listovima vutre, i duz rukava, kao i majicu prepunu listova, i nikad me niko nije upozorio.Cak sam bio u MUP da produzim licnu i podignem pasos, i niko mi nista nije reko, samo pohvale kako su duks i majica vrh od strane samih pandura.Inace se slobodno setam kroz grad do zore leti u toj garderobi, nit me startuju nit Boze daj
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
feb 2011.
1 / 21
feb 2011.
dec 2015.