VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaDa sam protiv
LEGACY

Da sam protiv

78 odgovora6,807 pregleda

maj 2007.

#1
Da sam protivnik legaizacije evo sto i bi bili moj argumenti: 1.Odgovorite mi sto mislite dali bi narkoman postao narkoman da nekim slucajem nije nikad pio alkohol,pusio niti dosao do trave.Odgovor je jasan NE.Legalizacijom potencjalnim narkomanima priblizavamo svijet droge. 2.Svi se slazu da Marihuana nije za 18god

maj 2007.

#2
freedom of choice ja imam neosporivo pravo na izbor na ina na koji u ~ivjeti svoj ~ivot pogotovo ako to nije niukom slu aju prijetnja ili na bilokoji na in ugro~ava drugoga. Ako je ovo slobodna zemlja onda ja imam pravo na tu slobodu i nitko mi nema pravo govorit kako smijem a kako ne ~ivjeti svoj ~ivot. Zar bi flomaster trebao biti zabranjen da nebi djete aaralo po zidovima s njime? zar bi trebalo bit dozvoljeno imati samo par mikrograma kuhinjske soli doma da neko djete nebi pojelo previae i umrlo, ili biti ilegalan deterd~ent za pranje sua iz istog razloga, ili aspirin, aeer, voda? ...zar bi svi trebali biti zatvoreni u stanovima da nebi netko gledao u sunce i oslijepio ili se prekomijerno sun ao i dobio rak ko~e? zar zbog toga i sunce treba zabraniti? NIKAD nee biti mira dok god ovjek nee biti slobodan i smjeti ~ivjeti SVOJ ~ivot kako on ~eli
NarquilaENTUZIJASTA

maj 2007.

#3
E ovako ja mislim da po ne znam koji put ponjavljam ovo ali Dirty Deeds dobra ti je tema Kad bi se trava legalizovala nebi imali kontakt sa dilerima,tj. nebi bili u doticaju sa hemijom (to znaci da se broj ovisnika nebi povecavao svakim danom kao sto se sada desava) i to je jos jedan veliki plus za legalizaciju; To bi bilo drugacije kad bi se legalizovalo trava bi se mogla pusiti svagdje i mogla bi se lako nabaviti kao i alkohol a i sami znate sta ima omladine po vasim gradovima koji uzimaju samo alkohol tako bi dosta i nas samo vu
TripcoPOZNAVALAC

maj 2007.

#4
Svojevremeno je na odavno nepostojeem Irie forumu bila tema u fazonu, "`ta su vaai razlozi protiv" ili sli no neato i tu je na nekih 4-5 strana bilo nekih 95% postova koji su govorili zaato su ZA pa je moderator morao da upozorava ljude da se vrate na temu, ali slaba vajda. O igledno je teako na ovakvim forumima nai odgovore koji govore protiv legalizacije i uopate upotrebe VU. No bez obzira na to, ipak je ovde mnogo viae relevantnih ljudi nego na nekom firumu opateg tipa gde (manje ili viae upueni) ljudi ponavljaju ono ato im se servira u javnosti (bilo to Za ili Protiv). No, ajdemo po Dirty-jevim pitanjima. 1. Da, neko i bez prethodne upotrebe alkohola ili ganje mo~e postati korisnik teakih droga (ako alkohol u to ne ra unamo, mada, po meni, to alkohol jeste). Stvar je u okru~enju i druatvu. Nekada je apsolutno naj eai put do teakih droga bio preko dilera koji je klince navla io prvo na Vu, pa onda na ostalo. Danas se prili no esto po inje sa EX-om, a nisu viae retki ni slu ajevi kad se kree s heroinom. Ovo s horsom je naro ito simptomati no u manjim gradovima gde klinci nemaju prilike da vide i saznaju kakvo je to zlo pa ih je lakae navui u startu. Pre godinu-dve je bio po novinama u Srbiji lanak o nekom selu u Vojvodini gde je gomila srednjoakolaca navu ena na hors od po etka. 2. Klinci od 12-13 ionako puae travu i bez legalizacije/dekriminalizacije. Mislim da u svim ex-YU dr~avama postoji zakon kontra prodaje alkohola i duvana maloletnicima pa ipak se to radi. Spre avcanje upotrbe ulegalnih sredstava za maloletnike je na dr~avnim organima. 3. "Postoji ekipa koja dimi i nista ne radi,prosirila bi se" Nije mi baa najjasnja ova ta ka. Ali ako si mislio na to da na in ~ivota u stilu "puaim i to mi je dovoljno, ne zanima me niata drugo" mo~e imati jako puno sledbenika legalizacijom, mo~e, da, ali samo ako ~ivia u nekom rajskom mestu u tropima gde ti hrana (voe) na dohvat ruke, ne treba ti grejanje ni neka odea i mo~ea le~ati po ceo dan i razmialjati da li ea ovaj ili onaj hed sledei da ispuaia. Za sve nas ostale nesretnike ovo ne va~i. Na kraju krajeva, svako od nas ko je dugogodianji puaa (bio ili ostao), imao je makar jedan period u ~ivotu kad se oseao jako stabilizovanim na VU i ~eleo da tako ostane. Vremenom se uvidi da to nije pravo reaenje (ne ra unam tu prisilne varijante tipa posao) i ovek se izvadi iz te letargije. Jer ako puaenje postane jedini smisao ~ivota, onda apostaje banalna stvar kao i mnoge druge stvari koje smo rpisiljeni da radimo zbog toga ato nam je to u biti kao ~ivim biima. 4. To da je zabranjeno voe najslae dolazi u sukob sa tvrdnjoma pod 2 i pod 5. Sve je stvar afiniteta i trenutne mode. Ako bi sutra stogo zabranili upotrebu npr. jogurta, isto sumnjam da bi najvei frajer na velikom odmoru u osnovnoj akoli bio onaj koji jede burek s istim. 5. To ato se broj korisnika raznolikih psihoaktivnih supstanci u Holandiji poveao od legalizacije na ovamo, nije posledica same legalizacije Vu na lokalno stanovniavo, ve to ato se od tada Holandija vidi u svetu drugim i ima. Mnogo je ljudi iz celog sveta otialo da ~ivi tamo zbog liberalne politike (u svim sferama). A to poveanje se odnosi prvenstveno na A/dam i na joa nekoliko veih gradova. Drugo, broj korisnika svega i sva ega se tokom devedesetih zna ajno uveao u svim zemljama Evrope i Amerike. Posebno, ako pogledamo isto nu Evropu ili Latinsku Ameriku, onda je Holandija niata spram toga. Ja sam puno puta razmialjao o tome kako su oni tamo izveli legalizaciju (zapravo dosta liberalno uraenu dekriminalizaciju) i definitivno mislim da je to zbog jedne dosta uporne grupe ljudi kojima se posreilo, a koji su uz to uspeli da ubede vlasti da e to imati o iglednog povoljnog (ekonomskog) efekta po celu dr~avu, ato govori u prilog onome ato je Dirty rekao na kraju svog posta, a to je da oni to umnogome (ako ne i u potpunosti) gledaju kroz zaradu.

maj 2007.

#5
Imali smo slicnu temu prije pa je ja mislim Avram poludio i obrisao je jer je bila puna zasto bi je trebalo pusit postova :icon_lol:
VanzemaljacAMBASADOR

maj 2007.

#6
DA!jer bi krenuo sa ljepilom,benzinom itd,ato je ve u startu puno opasnije! 2.Svi se slazu da Marihuana nije za 18god
TihojlaENTUZIJASTA

jun 2007.

#7
Vidim teako ti je biti protiv pa i argumenti nisu najuvjerljiviji ali dobar pokuaaj evo mojih odgovora Ne postoji niti jedan medicinski dokaz da upotreba jednog sredstva vodi ka drugom. Sve razne gateway teorije su viae puta pobijene te je dokazano da je jedina veza izmeu droga ona socioloakog tipa (okru~enje, dileri prodaju sve droge ...) 2.Svi se slazu da Marihuana nije za 18god

jun 2007.

#8
fina rasprava, respect
prolaps_rektumaENTUZIJASTA

jun 2007.

#9
smatram da bi se legalizacijom smanjio postotak dilera,barem ja bi kupovao provjerenu robu ,a ne na ulici... jedina negativna stvar u legfalizaciji bi bila dostupnost maloljetnima ato se ne mo~e sprije it...jer da meni doe neko od 16 god i ka~e da mu kupim i da e mi neato dat od toga...mislim ko ne bi...
s.t.a.r.s.ISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#10
pa sto sam ne kupis?
s.t.a.r.s.ISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#11
zivjele razlike: 1.Odgovorite mi sto mislite dali bi narkoman postao narkoman da nekim slucajem nije nikad pio alkohol,pusio niti dosao do trave 1. potreba ljudskih bica za stanjima (ne)obicne stvarnosti je urodjena i budi se sa "znanjem" 2.Svi se slazu da Marihuana nije za 18god< 2. da, ali u uredjenom drustvu, kakvom valjda tezimo, zabranjene stvari NE MOZE kupiti maloljetna osoba, 90% kontrola prodaje + odgovor br. 1. (moj klinac igra God of War, a ja sam sa tri godine ???? ni klikera ...?) 3.Postoji ekipa koja dimi i nista ne radi,prosirila bi se. 3. od cega zivi? ko su oni? klinci? imam dva sina, uspjesan privatni posao, i jos kilo cuda, a varim preko 7 godina. svaki dan. 4.Zabranjeno voce je najsladje.Barem 50% ljudi za koje ja znam da su pusili cinili su to da bi bili COOL,misle oni jebes alkohol i duhan ajmo drogu.E ti ljudi bi vukli spid da je trava legalna. 4.dileri traze pare, vutra moze svudje da se kupi upakovana u kutije sa dzizovima ili u kesicama pa sam motaj, to vise nije para za njih tako da ce drogasi kupovati drogu a vutra to nije, zakon da se pod marihuanom ne smije upravljati motornim vozilima kao ni masinama i alatima opasnim po covjeka,ima u tom razvijenom drustvu (ovo malo off, ne mogu da izdrzim :) ) 5.Nizozemska je oduvjek jedna od zemalja koje su pune droge.E od kad je trava legalna kod njih ima puno vise droge.Ako izuzmemo konzumaciju heroina(smanjio se samo broj registriranih ovisnika),konzumacija ostalih droga se povecala,tako da fore da je legalizacija trave Harm-reducton ottpada. 5. stvarno ne pratim statistiku.... drogu treba suzbiti ....iskorijeniti Kad/ako opovrgnute moje tvrdnje napisat cu jos. aj daj , al nesto ozbiljnije ps. volis li ti da varis? ako DA, kako to objasnjavas?

jun 2007.

#12
Ljepo zvuce ti vasi odgovori ali definitivno nisu primjenjivi na nase drustvo. 1.Postojala bi velika zarada za dr~avu od poreza ali i veliki gubitci zbog zdravstva.Makar trava ne stvara ovisnost njen dim nije nista manje stetan od duhanskog dima.Zasto to sad nije problem,zasto trava ne steti sad i ne cini ljude bolesnima.Zato sto je ilegalna!!!Mozda se krug pusaca marihuane i nebi puno prosirio ali ljudi koji sad zapale jednom tjedno bi pusili svaki dan a oni koji sad puse svaki dan bi pusili pljugu za pljugom.Ne znam za vas ali ja bi travu,da je legalna,pusio mnogo vise nego sad a to nemoze biti dobro za zdravlje. 2.Duhan...i s njim nije bilo problema dok nije postao opce prihvacen i dio kulture.Danas je Marihuana za njene ljubitelje,tolike sorte se stvaraju zbog "sladokusaca" i svako moze naci sortu koja mu/joj najvise odgovara.Da sad Marihuana postane legalna u cijelom svijetu izgubila bi svoju vrjednost.Postojale bi ogromne plantaze gdje bi se Marihuna prskala raznim sranjima da pocne stvarati ovisnost,da se dobije ogromni prinos,bolesno jake sorte bi bile posljedica prckanja sa DNA te bi Marihuna ubrzo postala karcerogena i stvarala bi snaznu ovisnost. 3.Mnogi pusaci bi nastradali da postane legalna.Nebi se vise bojali priznati da puse.Zbog toga ljudi nebi zavrsavali fakultete,pronalazili posao....sve zbog toga sto se vise nebi skrivali a vecina ljudi bi ih gledala kao narkomane i zagorcavala im zivot.Zar nije bolje da takvi ljudi ostanu zasticeni ilegalnoscu,zakonom.

jun 2007.

#13
Sasvim sigurno je da upotreba niti jednog sredstva dovodi do upotrebe niti jednog drugog sredstva. Znam po sebi i po dosta ljudi koje poznam da nikad nebi probali nista drugo da nismo pusili travu.Svatko tko je konzumirao pored trave jos nesto moze to potvrditi.Kad svoju percepciju,osjecaje jednom promjenis malo i to ti se svidi sigurno neces imati nista protiv toga da svjet na par sati izgleda jos drukcije.
Yami_RazielAMBASADOR

jun 2007.

#14
1.Kao da sad ne postoje ljudi koji zapale po 3-4 kutije dnevno?a sto se tice toga,ti...kao pojedinac..biras sam koju substancu i u kojim kolicinama ces unosit u sebe....nekom ce biti dosta 1 join tjedan dana...nekom 1 kila u 2 dana...sve ovisi o covjeku...nista u prekomjernim kolicinama nije dobro za zdravlje,cak ni hrana,voda ili previse sna...sve treba biti umjereno....tako da...ovo tu ti pada u vodu...a i kad bi bilo legalno mislim da bi bile sprave tipa vaporizatora puno rasirenije...tako da zaboravi unistavanje pluca...a i vjerovatno bi se mogli kupiti mnogi preparati od trave...ajmo rec da naprave travni namaz...s sirom..odes doma,namazes snitu kruha s tim,i pozdravi se :))) tako da....jer u ovo vrijeme mislim da nikog nije briga za mogucnosti,svi se tek krenu brinut kad se to dogodi...ni mene evo nije briga dal cu imat rak pluca....al kad se dogodi itekako ce me biti briga i zalit cu...ili ko zna...sve to ovisi... 2.jako jako tesko...a usput...ako je vec legalno...sta nebi doma mogo uzgajat?domace je najbolje...a i mislim da bi podosta ljudi bojkotiralo marihuanu(bar kupovnu) u slucaju da ju krenu prskat s svakakvim sranjima....a oni kojima je svejedno vjerovatno iovako i onako ne ostaju samo na travi..... 3.mozda prvih 2-3 godine,dok se ljudi ne priviknu...kao prvo,kada bi vlada radila svoj posao i prestala sirit lazi o marihuani(i ujedino svakoj drogi sto se tice ovog al sad je tema legalizacija trave pa samo o tome) mnogi ljudi zapravo nebi imali pravo smatrat druge narkomanima...jer bi uvidjeli da da je istina malo drugacija nego hrpa lazi koja se sirila i prosirila previse posljednjih godina.... problem je u tome sto ljudi misle "gle ovaj koristi travu svaki dan,ziher je ovisan o njoj" TO NIJE JEBENA ISTINA,bilokoja osoba moze bez trave,ako nemoze onda si je tesko zabrijala i vjerovatno nije vrijedna ove preljepe biljke,jer ti mozes bez problema prestat pusit,nepostoji ovisnost o marihuani,postoji samo ovisnost o zivotnom stilu koji sadrzi marihuanu,dakle da ti je jedina poanta cijelog dana da se napusis,a nazalost ima previse takvih ljudi....marihuana nije ovisna,ovisan je zivotni stil...to je isto kao da ja kazem "gle ovaj ide u teretanu svaki dan,ovisan je o teretani..." pa jebote...ako mozes prezivjet tjedan dana bez trave nisi ovisan...i tocka...a to svatko moze...koliko god da si netko zabrije to svatko moze...
hahISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#15
Kanabis ubije 0 ljudi na godinu,duhan ubije stotine tisua ljudi godianje, a alkohol ima pribli~an broj, ali ipak cigarete i cuga nisu droge!! To je legalno Da covjek treba imat pravo izbora... Pogledajte kataloniju u vrijeme spanjolskog gradanskog rata, u njoj je bio vrhunac anarho-sindikalizam i bio je puno manji postotak kriminala i tezih i cak laksih droga nego u drugim vrstama vladavine a ljudi su imali potpuni slobodni izbor, sto zelim reci da covjek puno bolje shvaca odgovornost prema sebii prema drugim ljudima u slobodnijem drustvu e sad se taj primjer moze koristit kod mnogih pitanja...
cannebosanacPOZNAVALAC

jun 2007.

#16
Ova prva re enica ako uope ima ikakvog smisla nema nikakve veze sa onim dalje ato piaea. Ona prva ako sam uope uspio skontat onaj udesni logi ki sklop od re enice,govori da upotreba nijedno sredstvo ne vodi upotrebi drugog sredstva. A opet kasnje ka~ea da ne biste probali niata drugo da niste probali travu. To je tvoje iskustvo i to ato si iza trave probao joa neato drugo nema veze s travom nego s tvojim karakterom tj. nekarakterom ,radoznaloau ili tko zna s ime ima veze samo nikako nije zbog toga ato si puaio travu , zaato ja nikad poslije trave nisam probao niata drugo , osim duhana neko vrijeme ato sam puaio ,viae ne puaim osim rjetko kad u jointu jer rijetko kad imam dobre vutre ,a i nemam vaporizator ili neku drugu napravu na koju bih mogao puait bez duhana. I alkohol sam dosta konzumirao ~estoko samo 5-6 puta i to oko litra svaki put, ono loza aljiva, stock, i vrlo vrlo rijetko nekad davno u manjim koli inama votka , gin i sl. gluposti ,sve skupa 7-8 litara ~estokog u 15 godina otkad sam prvi puta probao alkohol(pivo prvi put), trenutno ako i pijem alkohol to je prete~no pivo , i vrlo rijetko neko vrhunsko domae vino. edit:evo pogledah i po etak ovog topica , pa majko mila ata je ono , da se pitam bio bi ti ban iste sekunde. Ali neka imaa i ti pravo na svoje mialjenje koliko god ono bilo glupo.

jun 2007.

#17
Ti vjerovatno nemas frendove koji vole drogu,vjerovatno uopce nemas kontakta s ljudima koji si sjebavaju i mozak i tjelo ali ja imam!I onda nemoj srati kako to nema veze sa travom jer ti nemas veze sa stvarnoscu.Ja obozavam Marihuanu i oduvjek sam za legalizaciju.Temu sam otvorio tako da se vidi i losa strana legalizacije.Ocito samo ja ne zivim u bajkovitom svijetu gdje na postupke ljudi ne utjece nista izvana nego samo njihov karakter(genotip). Ako je moje misljenje(sto nije moj stav nego cinjenice i ono sto vidim) glupo onda je tovje ravno djetetu od 2 godine koje ne vidi dalje od svoje zvecke. Evo ti konkretan primjer:Jedan moj frend je do prije par godina bio protiv svih droga ukljucujuci travu.I onda se ljepo jednog dana napusio samo da vidi sta je to i sad nema sta nebi probo.Najveci dozivljaj mu sto je smrko kokain.Jebo ti to sto je kriv njegov karakter,on nije ni znao kakav je njegov karakter,trava ga je napravila. To sto ja volim pusiti travu ne daje mi pravo da zbog toga drugima govorim lazi.Ako je dokazano da manju ovisnost i manje steti LSD onda je to istrazivanje financirala narko-mafija a ako kazu da je trava manje stetna od alkohola i duhana onda je do istina. ZAKONI SU STVORENI DA STITE SLABIJE A VECINA LJUDI JE SLABIJA OD DROGA.
s.t.a.r.s.ISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#18
Naravno, ali u ,kako ga ti jednom nazva, razvijenom drusvu ce biti primjenljivi. bicemo mi to ...nekad... Dim marihuane NIJE ni 1/4 stetan kao duvanski dim i tu nema diskusije. Takodje je opste poznato da marihuana NE iziazva fizicku zavisnost organizma dok duvan i alkohol itekako IZAZIVAJU. (licno poznajem covjeka koji se par dana onesvescivao kad je posle 35g pusenja naglo prekinuo). Marihuana STVARA psihicku zavisnost koja je opet individualna i mnogo vise izrazena kod mladih i nestabilnih ljudi. Licno sam misljenja da osoba koja sebi ne umije organizovati vrijeme bez marihuane treba posjetiti ljekara. Moram te podsjetiti da je alkohol legalan pa opet se ljudi ne pjane po cijeli dan, izuzimajuci pojedinacne izuzetke, vec za to traze slobodno vrijeme. Takodje je pod alkoholom zabranjeno obavljati odredjene fizicke i drustvene aktivnosti tako da i kad bi htio, ne mozes piti po cijeli dan. Isto bi bilo i sa marihuanom. Ne mozes navaren na posao, fax, na autoput....e sad o pretjerivanju u slobodnom vremenu... opet individualno. Pa ne znam bas..... da smo drustvo kome tezimo pljuge se ne bi smjele variti svugdje. udjes u tudju kucu, izujes se i ostavis pljuge :). a opet kad bi bila legalna bas mislim da bi ljudi birali sta kupuju ili sta sade, bas kao i sa alkoholom. ne pijes svasta sto te klepa po lobanji.. (zato ja pravim svoj alkohol :))) Opet odgovor od prije.... ipak pijan ne mozes na posao, u auto, na fax. naravno postoje ljudi kojima je alkohol upropastio zivot i postali su pjanice koje prose za bocu vina, ali na osnovu njih ne mozemo generalizovati stvari. niko se ne boji priznati da pije, postalo je normalno da nam se 17 godisnje musko dijete vrati subotom vece pripito ili pijano....(ne odobravam, ali...potreba ljudskog bica za stanjima (ne)obicne stvarnosti je urodjena i budi se sa "znanjem", i cesto sam cuo recenicu opravdanja koja kaze "sto prije pocne prije ce se smiriti".... i naravno da bi izbjegavali javnost jer ti je svakoko neprijatno kad si odvaljen od alkohola u prodavnici recimo. Slazem se sa tobom naravno.Okolina je puna ljudi koji su "slabi" i kojima je jedan susret sa (ne)obicnom stvarnoscu dovoljan da posegnu za bilo cime sto ce ih jace klepiti.A pri tome ne razmisljaju o svom tijelu i umu.Donekle bi EDUKACIJA pomogla ali samo donekle. Vaspitanje je takodje bitan faktor. Nikome ne mozes nista zabraniti ali ako ga naucis pravilno sta je sta i sta ce mu se desiti, mozda se nesto promijeni....mozda... U civilizovanom drustu zabranjene stvari maloljetnici ne mogu da kupe, naravo uvijek ce biti odraslih koji ce im kupiti, ali to su izuzeci i u globali bice van toga dok ne dobiju licne karte a onda nek rade kako mise da treba.Ovo bi odvojilo marihuanu od ostalih narkotika, jer je dileri vise ne bi valjali. isto ko sa alkoholom i pljugama. Nas cetvoro smo na fax-u imali bend i kao i sva omladina u slobodno vrijeme pili varili zezali se, kasije smo se razisli, a cura mog najboljeg druga se navukla na hors par mjeseci posto su raskunuli, nas dvojica smo uvijek ostali na vutri.Stvarno ne mogu dozoliti sebi da mi tijelo postane ovisno o nekoj supstanci!!!! Opet prica odozgo... Opet TACNO! Marihuani zamjeram: 1.SMRDLJIVOST ne mozes reci relativno,jer ako zavaris u sobi, zmrdi ko djavo. osoba koja je varila smrdi iz usta i ruke i odjeca, manje nego pljuge ali nikako ne mirise. Ja licno volim miris bud-a, ali moram imati obzira prema surugi i klincima jer kad se vratim sa balkona u dnevnu sobu .....fuj.... ali tu je WATER CURING he he e da prestao sam da varim pljuge bas zbog te smrdljivosti! Kad sam upoznao moju danasnju suprugu ona nikad nije pljugu zavarila, i da se ne bi ljubila sa pixlom, end. ili svi varimo ili svi ne varimo.... 2.CACKANJE CENTARA KRATKOROCNE MEMORIJE. memento, to niko ne moze opovrgniti (napravim bozanstveni sendvic, gricnem par puta kad...... nema ga ... pogledam po kuhinji ....nema....dnevna soba, stocici....nema... pitam zenu "dje mi je sendvic?... "pa pojeo si ga"kaze ona. Ja tuzan,nijesam ga ni osjetio... nastavim sa filmom,, malo posle odem da se obujem kad u hodniku na stocicu moj sendvic, samo dva put griznuo....odvalio sam se od smijeha....(smaram) 3.STO IDES U ZATVOR ZOG NJE ........... al tu ona nije kriva!!!!!!!! Varim dugo,i naravno svaki dan,ali ne varim pljuge, i na meni nema psihofizickih ostecenja.jel do mene ili se generalno moze reci , nemam pojma. znam da dosta utice na pritisak pa bi oni sa labilnim pritiskom trebali da budu oprezni. e sad, dok sam se bavio muzikom, najbolja svoja "djela" sam uradio pod marihuanom. Pod alkoholom u zlo doba ni zice na vidim. Danas, najbolje pripreme za stampu i graficka resenja sam UVIJEK uradio pod marihuanom. Znam to jer uvijek uporedim ono sto uradim po danu na poslu i ono sto uradim po noci. razlika je OGROMNA. Cinjenica je da kod vecine marihuana izaziva lijenjost i tupavost , ali ne kod svih! UDAVIH VAS! oprostite mi SVI sto vas ovoliko smorih.....malo sam :) poz!
s.t.a.r.s.ISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#19
Ako ne varis pljuge, NEMOJ ni u joint-u. U krajnjem slucaju proklijaj par sjemenki i zasadi nedje dje neko ne provaljuje i dodji posle par mjeseci,nije bitno sta je..... operes, osusis, isitnis i eto ti mix za joint-ove.
TripcoPOZNAVALAC

jun 2007.

#20
Sve u svemu, ja li no imam samo jedan razlog kontra legalizacije a to je, da e onda svi po eti puaiti ka nezdravi. Ljudi, svi znamo kakav je narod kod nas, to sve nezasito, gladno svega i sva ega i sklono preterivanju. Treba ljude edukovati pre toga, ali ne ovako, preko interneta, nego minimum godinu dana treba prvo o tome pisati, govoriti na TV, da ljudi malo ukapiraju neke stvari. Jer, ma koliko nama izgledalo da svi ve duvaju, nije tako. Velika veina uopate ne zna ata je VU u stvari. Mislim, ko da sam sad otkrio Ameriku, ali kad se ovek stalno kree u krugu ljudi koji su u tom fazonu, zaboravi na sve one ostale koji nemaju kontakta s time. Zamislite samo napuaene poatare koji isporu uju paket vaaih jedva do ekanih semenki nekoj babi s kraja ulice, ili lekara koji se ubije od smeha kad mu ka~ete da vas neato probada po grudima, ili saobraajca koji se ubacio da je na sred rave-a pa zvi~di ko sumanut na sred najprometnije raskrsnice. Sad, nije da ve nema takvih slu ajeva, ali... A tek seljaci, pa kad se to navu e na duvku, nee biti rakije ni za lek. Ozbiljno, narod na ovim prostorima nikad nije dobro stajao sa zdravom pameu, a tokom svih sranja u devedesetim svi su totalno otiali u out. Stoga, treba sa initi jedno dobro uputstvo za upotrebu pre svega. A definitivno e mnogo toga sa ovog foruma jednog dana biti citirano prilikom leg./dekrim.
GreenManAMBASADOR

jun 2007.

#21
1.Imam svoju travu,svaki dan mi je na dohvat ruke,ali nema sanse da pusim po ceo dan.Pusim iskljucivo kad nemam nikakvih drugih obaveza.Ovo je individualna stvar.Po meni ova tvrdnja nije dovoljno jak argument,jer smatram da vecina ljudi (i koji puse i koji ne puse) ipak,manje-vise, ima dovoljno svesti i savesti.A slozices se da je |zabranjeno voce" najsladje.Mozda bi u prvi mah narod "odlepio" i vario po ceo dan,ali bi ubrzo shvatili da je to besmislica. 2.Teorijski bi moglo to da se desi,ali da je npr. dekriminalizovan uzgoj 3-4 biljke onda ne vidim opsanost od takvih stvari.Ja sigurno svoje biljke ne tretiram hemijskim sredstvima.A i vrlo je diskutabilna tvrdnja da bi stvarala snaznu ovisnost itd.Kontrola kvaliteta mora da postoji,s moje tacke gledista to je samo razlog vise zasto ne treba da bude ilegalna. 3.Naravno da nije bolje,jer ako te murija nahvata sa jednim dzointom sledi ti krivicna prijava i dobijas dosije u policiji.E onda si definitivno obelezen kao narkoman.Zasto se npr.,posot je alkohol legalan,za svako0g ko kaze da se napio ili koga vidimo da pije ne tvrdi da je alkoholicar? Sto se mene tice nijedan od ovih argumenata nije argument protiv.Sve su argumenti za legalizaciju. Protiv legalizacije mogu biti samo zato sto zivim na Balkanu,gde ljudi nemaju dovoljno informacija,dovoljno saznanja o marihuani,gde smo skloni svemu i svacemu jer smo preziveli svasta itd.Znaci mora se ici korak po korak,informisanje,edukacija,podizanje nivoa svest i savesti,zestoka borba protiv organizovanog kriminala,dekriminalizacija...pa onda jednog dana i legalizacija.Naravno za sve ovo treba dosta vremena,ali polako.Problem je vrlo ozbiljan i ne moze se ni resavati preko noci.
hahISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#22
puno bolje to nego da kupuje kod dilera pa ga tjera diler da kupuje nekaj teze, to se prilicno cesto dogada ako ne uvjek(!!!)...
TorpedoISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#23
Dirty, u tvojim tezama ima i puno poluinformacija i ata bi bilo kad bi bilo nagadjanja...mislim, da je vutra legalna svi bi vukli speed!!!!!!! Zar ga i ovako ne vuku????? Nadlezni treba da shvate da je trenutno stanje neodrzivo i da je broj zavisnika od teakih droga /odmah da kazem, ja ganju ne svrstavam u droge ni lake ni teake ---jer to nije droga/ svakog dana sve vei i vei....Morali bi da mrdnu sa tog statusa quo, a ako se niata po pitanju ganje ne pokaze kao produktivno, uvek se mogu vratiti stari zakoni na snagu...Promene su neophodne...samo se batalite nagadjanja i gatarskih pri a, ajmo injenice, ali konkretno!!!!!
kanehbosemAMBASADOR

jun 2007.

#24
sve ima svoje dobre i loae strane naprimjer laserom mo~ea izvesti preciznu operaciju na pacijentu kako bi mu popravio zdravlje a opet istim tim laserom mo~ea strahovitom preciznoau pobiti samo ljude bez da oatetia okolinu,eto malo karikiram. isto je i sa spikom o legalizaciji marihuane za koju sumnjam da emo do~ivjeti na balkanu, moje mialjenje je da ispravna informacija vodi ka ispravnom izboru,a puaenje marihuane treba biti stvar izbora,ako to nije stvar izbora onda se postavljaju neka druga pitanja koja vode do odgovora koje daje anrahizam a ato se ti e ispravnog informiranja javnosti to je pitanje medija koji jako slabo obavljaju svoj posao to ato je ne iji frend probo a prije nije probo to je apsolutno njegova stvar, a legalizacija nema veze s tim, kako god, znam da su informacije mo, mo~da zato obavijeatajne slu~be i jesu najvee zlo ovog svijeta puno vee nego ato su to droge... i upravo zato ato su informacije mo i zato ato je javnost slabo ili pristrano informirana o ovoj temi trebalo bi poraditi na prezentaciji tih podataka, kao ato i radimo, ato se ti e ove rasprave upotreba marihuane bi trebala biti osobna stvar, a ne pravno/politi ka, tako da bi rasprava trebala ii u tom smjeru, dakle pitanje treba glasiti koji su to razlozi zbog kojih ne bi trebao puaiti travu? a ne moj frend se navuko na drogu, prvo je probo travu, i zato bolje da je ilegalno. razmislite malo o 6500 policajaca, koji su proali ironiju rata na droge, bili jedni od najveih policajaca, da bi doali do toga da se zala~u za legalizaciju (www.leap.cc) i danas se srame toga ato su hapsili i uniatavali mlade ljude , ~ivote, karijere,obitelji..

jun 2007.

#25
Nemojte zaboraviti da dosta ovoga sto sam napisao pisem jer sam otvorio ovu temu i ja bi kao predstavlja one koji su protiv. Ovo stvarno mislim:Lako je kad se radi o tudjem frendu.Nije ljepo pomisliti na to kako ima xxxxx ljudi ciji su frendovi umrli zbog droge dok oni znaj da se nista nebi dogodilo da se nisu uopce poceli sa drogiranjem.Tako se ni ja ne osjecam ljepo kad shvatim u sta se pretvara nevino pljuganje:I u opce nije stvar u tome sto je taj moj frend prvo probo travu nego sto je zbog trave probo druge droge.Znam da se on nece navuci i sjebati ali puno ljudi bi. E da i molio bi sve one koji se furaju na to da Marihuana nije droga dok su LSD,duhan,alkohol,MDMA.........droge da mi objasne sto je onda i sto je za njih droga.Ne mogu se sad sjetiti kako tocno glasi,ali definicija droge potpuo vrijedi i za drogu.Rjec droga i njeno pravo znacenje uopce nije negativno.Kako neko moze reci da Marihuana ne spada u lake/bezopasne/slabe/korisne..... droge!? Sto je zajednicko svim drogama.....Droga je kemijski spoj,izoliran ili u sklopu biljke,koji uzrokuje promjenu u percepciji,raspolo~enju ili emocijama.To je i Marihuana.
TorpedoISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#26
Zato ato je to u najgorem slu aju psihoaktivna supstanca, a po `vici i Nema koj nije ni tako definisana ve kao neka vrsta oaamuiva a, poput gasa smejavca.... Letalna doza ne postoji, broj umrlih od marihuane jednak je nuli, i brojem 0!!!! Meni je masa ortaka ili mrtva od dopa ili je na njega navu ena...sami su izabrali heroin i ganja sa tim nema veze...danas se stariji likovi, koji su izbegli pakao heroina, navla e na kokain...i opet su oni to izabrali i opet ganja sa tim nema veze... Da je tako kao ato ti pri aa, rastafarijanstvo viae ne bi postojalo, odnosno, svaki bi rasta po toj logici do sad davno overio od payda...
Misticni YaracISTRAŽIVAČ

jun 2007.

#27
Torpedo ****r covek, big up ;) LoL... ne mogu da napisem "mu dar"
kanehbosemAMBASADOR

jun 2007.

#28
ato je droga? droga je ono ato ka~ea da je droga.ovisi o rkakvoj raspravi se radi?dakle pitanje je radne definicije. a za ovu naau raspravu bi dobro doala pravna definicija prema tome droga je http://forums.vutra.org/30292-post6.html
kanehbosemAMBASADOR

jun 2007.

#29
dakle ako je droga tvar umjetnog ili prirodnog porijekla koja je uvratena u popis psihotropnih tvari, a poato je taj popis doneaen odlukom ministarstva zdravstva, onda je droga ono ato ugro~ava javno zdavlje ljudi problem nastaje u nerazlu ivanju na ina upotrebe droge koje ugro~ava javno zdravlje i same droge koja mo~e ali nemora ugro~avati javno zdravlje. dirty,naai prijatelji nisu umrli od droge ve od posljedice svoga izbora, a na~alost pretpostavljam da je njihov izbor doneaen na temelju poluispravnih informacija nametnutih od druatva, prema tome legalizacija svih droga u smislu safe enviroment dakle iste igle, siguran prostor, i sli no mi se ini daleko sigurnijim rjeaenjem po pitanju javnog zdravlja i spre avanja nekih zaraza i bolesti, od sadaanjeg rjeaenja prohibicije i represije. ato tu radi marihuana?mislim da je woody to dobro rekao kad je tu zaslugu pripisao aslingeru kako god, javna tajna je da posao drogom ide uz ratno profiterstvo, pranje novca i sli no, i ne u ini li vam se ponekad naivnim raspravljati o legalizaciji i idealnom rjeaenju kad se javno zna da se krajnji dileri nalaze u samom vrhu vlasti... da, definitivno se u raspravi o legalizaciji ne radi o legalizaciji ve o politici. sljedea bitna stvar koja je zapravo najbitnija stvar je stvar moi centrima moi je u interesu da se preko droge pere lova,a civilni sektor je preslab da promjeni ovu situaciju stvar se mo~e promijeniti tek kad se odnos snaga promjeni. o malim pomacima mo~emo raspravljati u kontekstu ako pobijede ovi onda e biti dekrim a ako pobijede ovi onda e biti malo tvre dakle opet se vraamo na tezu da je ovo rasprava o politici prema tome opet se ponavljam anarhizam daje odli ne odgovore, malo sam promijenio spiku zato ato mislim da ova strana pri e baca druga ije svijetlo na cijelu situaciju pa eto.. ako sam pretjero s nekim izjavama to je moje osobno mialjenje a ne stav vutra.org
UserNameENTUZIJASTA

jun 2007.

#30
Efedrin - kapi za nos. Sa dvije bocice koje kostaju par kuna mozete prosiriti zjenice preko obrva i dici puls na 180 bez naprezanja. Obedijali - tablete za mrsavljenje. Iako se zabranjivalo uzimanje vise od jedne dnevno, ako se odjednom uzme nekoliko (5-6-10), moze se biti budan nekoliko dana. Da bi se sprijecilo jedenje, u ove antigojazore stavljane su tvari koje iritiraju centar za ravnotezu, tako da se svaki zalogaj ili gutljaj vode ispovraca... Ovi prirucni toksikomanski izazivaci amfetaminskih stanja pogubno uticu na jetru i mozak, a razdrazena stanja bez sna na kraju dovode do raspada licnosti... Medicina ima legalan proizvod sto ga je nemoguce odbiti, a iskoristavajuci ljudski strah od kojekakvih gluposti, medicinska nas je industrija sve pretvorila u ovisnike o lijekovima, a njezin totalitarna praksa proglasila je sve one koji odbacuju njezine tekstove i proizvode "psihopatima", "pervertitima" i "ovisnicima". Nadalje, promicuci krivo misljenje da bolje zdravlje znaci bolji zivot, medicinska industrija omogucuje drzavi ozakonjenje autoritarnih zapreka zudnji i uzitku. Drzava sada moze tvrditi da su intervencije i zakoni protiv uzitka doneseni za dobrobit pojedinca. Ako smo ista naucili od totalitarnih ustanova drzave, to je da kad nam nase ovisnosti odabiru drugi, zivot postaje isto sto i smrt. "Ideje o kontroliranom ili ritualnom uzimanju droge zagluaene su histeri nom bukom o ovisnosti. Svaka misao o uzimanju droge kao univerzalnoj pojavi u svim kulturama gubi se u toj buci. Druatva s funkcionalnim pravilima o koriatenju droge bilo u vjerske, rekreativne ili ekonomske svrhe isklju ena su iz rasprave. Slobodan od droge ili ovisnik - nema druge mogunosti. Umjerenost je nespojiva s drogama. "(Critical Art Ensemble) I to je jedini razlog zasto vutra ne moze biti legalizirana na brdovitom balkanu. Svi gore navedeni razlozi protiv legalizacije ne drze vodu jer marihuana nema tu moc da bi mogla upravljati pojedincem za razliku od mnogih drugih "legalnih" droga u nasem drustvu... Dakle razlozi protiv mogu biti jedino strogo individualni..
cannebosanacPOZNAVALAC

jun 2007.

#31
Imam prijatelje tj. imao sam jer ih je par otialo, totalno u ***** i pitanje je samo vremena kad e preseliti na onaj svijet , nekima ni komuna ni ne znam ti ata viae ne mo~e pomoi , volio bih da ima pomoi za njih , ali koliko se meni ini teako da im ima spasa , 10 godina na ~utom ,vrlo jebena situacija. A svi su po eli kao i ja s mlijekom materinim , a ne s travom , a probati travu i probati onda iza toga heroin ili bilo ata drugo nema nikakve veze isto kao ato nema ni maj ino mljieko s travom . E, sad ako emo travom(kanabisom) nazivati bilo kakvo ***** s ilegalnog tr~iata , koje je zelenkasto ili ~ukasto , i iole podsjea na pravi propisno uzgojen kanabis koji ljudi u normalnim zemljama koriste kao lijek,naravno na propisan na in uglavnom na vaporizer(jer je najmanje atetan na in brzog unoaenja THC-a u organizam) ,onda si ti upravu, trava ima veze s prela~enjem na te~e stvari ali opet kod samo jednog djela labilnijih osoba koje kad se sjebu sa ko zna kakvim travuljinama . I ja sam duvao ali davno ve 9 godina ne duvam niata osim samo propisno uzgojenih stvari ,u nedostatku vaporizera jebiga motam pomalo i s duhanom nekad istaka , naravno samo kad prave stvari tako da i to sve vrlo rijetko tako da i to ato puaim ne mo~e mi baa neato ozbiljno ugroziti plua ,a kamoli da pri amo o prela~enju na neke druge stvari to je za mene neato totalno nezamislivo i glupo , mogu se samo nasmijati, na tvrdnje da je neko zbog trave preaao na neato .Radi se o karakteru ili mo~da nekoj skrivenoj ~elji za samoubistvom ,pa svako imalo normalan ,ko razumije bilo koji jezik na svijetu zna da je heroin jednostavno skok u skoro 100% sigurnu smrt,i zaato onda neki idu probati , nije mu to zato jer je probao i travu nego pitaj boga zaato . Ja sam popuaio gomilu smea u svojih prvih par godina duvanja rjetko kad je bio neki iole dobar domai dim koji ovdje redovno nazivaju skunk(mada skunka nije ni vidilo,pola tih) ali kad vide malo bolju damaicu ,e onda ono odma ovo ti je skunk ,i kao ono skunk to ti je najja a stvar na svijetu, dovoljno se iz takvog razmialjanja mo~e skontati da nemaju pojma i koliko su ljudi ne informirani. Odli no re eno u potpunosti se sla~em.Jako jako polako. Stvarno me nervira kad ljudi misle da bi legalizacija , ne podrazumjeva i konrolu kvalitete i prodaju,i kad ljudi misle da bi legalizacija izazvala kaos i da bi svi(ono baa svi) odjednom po eli duvat ko ludi i da bi sve otialo u ***** i stao bi svijet. Kad bi vutra bila legalizirana i kad bi ljudi imali priliku da duvaju prave stvari i joa na sprave koje daju visoko kvalitetan dim sa zanemarivim koli inama atetnih tvari , ak i kad bi duvali svaki dan po 5 grama shvatili bi ve nakon kratkog vremena da nema smisla duvati za kur evo zdravlje , jer stvarno ukoliko duvaa dobar dim(koliko god mo~ea koli inski) na propisan na in , jedina posljedica je da te viae ne puca , ato je posljedica tolerancije koja kod vutre postoji kao i kod veine opojnih sredstava. Najbolji dokaz zato sam i ja sam ,ili npr. ova jedna ~enska u Americi Angel Raich ~enska pati niza bolesti trava joj spaaava ~ivot , ~enska duva koristi preko 4 kg vutre godianje ,duva svako 2 sata ato na lule , ato na vaporizer, zahvaljujui vutri ustala je iz invalidskih kolica...,i ~ensku dim uope ne puca ,jednostavno koristi vutru kao lijek ,ali ne bilo kakvu vutru nego samo stvari vrhunske kvalitete.Viae o tome kad bude gotov prijevod koji sam obeao napravit za ovu epizodu(Talk show ovog lika u avataru mi ,veinom mu je tema medicinski kanabis) pa sam zejebao stvar zbog svih ostalih obveza u ~ivotu , mo~da je neko i preveo nemam pojma nije me bilo odavno ,nisam ni povirio na forum ima mjesec ini mi se , pa evo skoknem na zadnji post koji sam slao da vidim ata ima i zavraim ovdje. Nedgje sam ve dao svoju definiciju rije i droga , Dirty deeds ini mi se da si pitao ata mislimo ata je droga, pa evo opet u da definiram , moje mialjenje i mislim da je dosta dobro i odreeno . Droga pod broj jedan zna i lijek ,na engleskom i na njema kom i na naaim jezicima bi trebala isto da zna i ali zahvaljujui idiotima i dezinformatorima koristi se samo za tvari koje obavezno stvaraju ovisnost , bilo kakvu ovisnost. I trava je dakle lijek(droga) dobro si rekao: I trava u to stvarno spada laka , bezopasna, korisna ,naravno sve pod opet nekim uvjetima da ih ne navodim opet propisno ovo i propisno ono ,ali tih propisa kod nas joa nema i o njima mo~emo joa uvijek samo sanjati. I heroin je droga(lijek) i kokain i mnoge druge stvari samo ato su mnogo,mnogo opasnije 1000000 puta od kanabisa,a pogotovo je tako u dr~avama gdje su pojediine droge(lijekovi) zabranjeni kao kod nas i to vodi samo do joa veih posljedice ,ponajprije zbog same kvalitete tih droga koja je veinom toliko loaa da se ono ***** koje se prodaje ne bi uope trebalo nazivati , Kanabis ,Heroin,Kokain...itd.,dalje posljedice su te da u dr~avama s takvim zakonima situacija najbolje odgovara mafiji koja na tome vrti ogroman novac skupa s odreenom korumpiranom trule~i u vladama policiji i tako dalje , ima ih pa maklar oni bili samo pojedinci ali ima ih ih i rade totalno sranje. `vicarska je prije nekoliko godina pokrenula program u kome se onima koji su ve ovisnici omoguava pristup naj istijem moguem heroinu koji proizvodi njihova farmakologija a ne kojekakvi priu eni kemi ari u laboratorijima i ono ***** koje razbijaju dileri na ulici po nekoliko puta onda dok doe do jadnog narkomana u njemu nema niata , a onda jednom kad mu naleti istak predozira se ko malo djete i crkne ko atakor negdje u nekom podrumu.Druga stvar koja se radi avicarskoj je da im daju iste igle i medicinske sestre im ve pripreme autove s vodom koja je pre iaena tj.koja se ina e koristi u medicini za ubrizgavanje svih ostalih lijekova(droga) intravenozo,ili intramuskularno. `to je ogromna razlika od pucanja na ulici vodom iz pipe(punom kamenca i ostalih govana koja ina e kad pijemo vodu se pre iaavaju kroz probavni sustav,bubrege i sve ostalo) heroinom aklj kvalitete iglom punom hepatitisa i ko zna ega sve ne. Ne ~elim s ovim zadnjim rei da je pravi heroin ustvari dobra stvar , ak i pravi je puno puno puta opasniji nego ato je to pravi kanabis,ali ima npr. svoje primjene(kao i vutra u nekim dr~avama) kod ubla~avanja bolova kod pacijenata npr.oboljelih od raka kojima nema spasa ali im daju npr. morfij (ato je sli no heroinu samo jedan opiumski derivat prije heroina, koliko se ja kontam u to).Znam za slu aj kod nas gdje je morfij na lije ni ki prijedlog i joa nekakav papir(ne znam da li je bio slu~beni recept ili ata ve,samo bio je nekakav papir) proavercan iz Njema ke gdje je dobiven legalnim putem,znam zato jer mi se radilo o vrlo bliskom prijatelju roaku malo daljem u familiji,prije 15-godina,ali pomoi mu nije bilo, to je bilo samo radi bolova . I mislim da su `vicarci napravili odli an potez zato jer e oni koji su ve ovisnici radije doi na ovaj propisno pripremljen istak,nego ii dilerima kao prije i pucati se raznim smeem i riskirati da onda jednom nalete na iznenadni istak kojim e se ionako sjebani ,ne pazei koliko stavljaju predozirati. Naravno da gore joa uvijek ima onih koji ne ~ele biti registrirani pa e uzimati u ovih ilegalaca kojekakvo smee ali siguran sam da e nakon malo du~eg vremena situacija da se promjeni i da e maknuti svo ilegalno smee s ulice i da e ljudi ako ih bolje educiraju i informiraju kona no shvatiti da se s heroinom nije zajebavati kao s travom. `to se ti e ovih koji su ve u programu gledao sam jednog na SAT 1 , lik radi kao vatrogasac ima ~enu i djecu ,ide 3 puta dnevno na aut u tu nekakvu ambulantu gdje mu je aut ve pripremljen,prikazalo je policu sa ve pripremljenim apricama na nekima je pisalo 30 mg na nekima npr.50 mg , 90 mg, 150 mg itd . ovaj lik koji je bio u tome prilogu u emisiji Planetopia je 3 puta dnevno na 200 mg, i ka~e da se osjea puno bolje nego prije nema kriza nikakvih osjea se sasvim normalno kao kad nije uzimao heroin nikako i nema nikakvih bolova i sranja koja je imao kad je uzimao ***** s ulice.I dalje je ovisnik ali bar nema gomilu posljedica koje je prije imao i vodi koliko toliko normalan ~ivot, i ovi na inzulinu pucaju se nekoliko puta dnevno i ne puca ih niata :) , i dok imaju sasvim su normalni , zaato i ovi na heroinu onda ne bi mogli tako. I ato je najva~nije ako ato vei broj ve registriranih narkomana pree na ovaj istak proizveden pod dr~avnom kontrolom kao i svi ostali lijekovi(droge) ilegalni dileri opstati e bez posla. A oni koji ~ele probati heroin ,kojima avo neda mira ,neka idu i registriraju se pa neka probaju ,bar e biti sigur ata probavaju i probati e ga na puno bezazleniji na in nego na ulici neko razbijeno ***** u aprici koja proala kroz 100 vena i s vodom iz pipe.
dehhiherENTUZIJASTA

jul 2007.

#32
Sve je ovo istina, ali je nesumnjivo da se povecao i broj stanovnika a bogami i broj turista...

jan 2008.

#33
:spiderman:Ne mogu vjerovati,saznajem za sve viae osoba koje su prije par godina govorili:Samo trava a heroin ili tak neko sranje nikad,ma niata osim trave.......I evo sad saznm za jednog lika da se i fikso :-(.O.K i mojoj ekipi je bilo ono u pocetku sta ce nam drugo imamo travu,ja koliko se sjecam nisam tako razmialjao ni na pocetku tako da nema veze trava s tim ato joa ja uzimam i bi volio.Ali jedan moj frend je bio prije strogo protiv svega(i trave)......onda je upozno jednu ~ensku i ona ga razuvjerila,prvi put se napuaio a sad nekih 3 godine poslje mo~e SVE.Meni to nesmeta i lik se nece navuci na neato ili tak neat ali poznam ljude koji bi si mogli gadno sjebat ~ivot.Evo prvi put da sam naao neki razlog da me natjera da malo razmislim,naravno da ostajem kod legalizacije(pogledajte naslov).Ljudi kad zapale pljugu shvate da je sranje ono nema lakih i teakih droga.....no i nakon legalizacije osim puaaca nitko nece Marihuanu dozivljavati poput alkohola,nece ju prihvatiti i dalje ce trava otvarati vrata u ogromni svijet droga koji ne mogu svi kontrolirati.Btw. od 12 osoba koje su samo pljugale sad 7 uzima i druge stvari.Jebiga ja sam reko da sam za legalizaciju gotovo svih droga jer je to jedino pravo rijeaenje(primjer:Nizozemska-nema veze ato nije sve legalno jer ko da i je a tako je bolje) ali oni koji nisu za legalizaciju svega recite mi kako sprijeciti 7/12,ato predpostavljam ~elite?:spiderman:

jan 2008.

#34
Ne mora znacit da su svi takvi, odi u onaj novi post o legalizaciji i pogledaj sto sam napisala. Prvo i prvo, nikad ne reci nikad. Jel? To svi znamo. Drugo, osobe koje imaju slabu licnost, nemaju svoje ja, najlakse padnu na teze narkotike, haj da ih samo probaju, ali ne - postanu ovisnici. A osobe sa jacom licnosti ne padaju na tako glupe fore. Droga je izmisljena samo za uzitak i ovisnost. Osim uzitka, naravno uz ovisnost - za zaradu!!! Ljudi to ne znaju pa probaju, pa malo po malo - navuku se i tek onda vide u kakvom su stanju ali si ne mogu pomoci. Sto ne mora znacit da cu npr. ja danas-sutra postat narkomanka, a nemora znacit ni da necu. Legalizacija bi mogla pomoci, barem da jadna omladina ne dobije kaznenu prijavu zbog jednog jointa. Da se barem ne moraju skrivati. Pogledaj svoja pitanja u prvom postu. - Ofkors da bi se trazila neka dobna granica, licna karta na uvid i sl. A bilo bi i lijepo da imaju posebno oznacena mjesta gdje se smije, a gdje ne - duvat. Ljudi koji bi legalizacijom ganje presli na nesto jace - bi bili glupi. Jel dosta sto se ljudi bore za legalizaciju ovako male, ali njima bitne stvari, da bi to neki pogresno shvatili - i s tim sto su dobili prst, uzeli bi i ruku? E onda je to do ljudi. Na nama je legalizacija, a unistavanje pojedinaca je njihov problem. Iako ja cvrsto vjerujem da bi se s tim moglo nesto promjenit.

jan 2008.

#35
Dakle, po mom, nikako sprijeciti, jer ako se nece svi ukljucit, nije na jednom pojedincu da se brine o ostalima. Ako se ljudi zele unistiti. Nek izvole.

jan 2008.

#36
Pa nije bas tako, posto po ustavu i medjunarodnim zakonima, drzava se mora brinuti za svoje gradjane, pa makar nas morala prisiljavati na neke stvari, poput ne konzumiranja droga itd. A posto je trend u svijetu da je vutra losa stvar tako i hrvatska i srbija i ostali primjenjuju zakone protiv nje. St se tice opcenitog, i ja se slazem da me puste na miru da se unistim ako zelim, jer na kraju to i rade kad je rijec o cigaretama, no i to se polako mjenja. Mislim da bi se trebali strpiti do trenutka kad ce se pojaviti kriticna masa ljudi zbog kojih ce se morati promjeniti zakon.
BlacknessISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#37
Po toj logici su alkohol i duvan pocetnici svega, jer nema toga ko se nije napio i probo duvan prije trave. 2.Svi se slazu da Marihuana nije za 18god

jan 2008.

#38
Ja sam probao prije duhana. Mislim da je maj ino mliko onaj pravi 'gateway drug', nema tko nije probao maj ino mliko pa onda travu.
elephant0rAMBASADOR

jan 2008.

#39
Takodje sam kao i brejn probo prije duhana.. Btw reko bih da je kisik ipak prvi gateway drug i on vodi sljedecoj posasti koja je toliko adiktivna da nemozemo pljunit tu fakin sisu iz usta ni pred sam kraj zivota.. :icon_mrgreen:
BlacknessISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#40
Lol. Mialjah ilegalno.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se