LEGACY
Uzgoj medicinska marihuane u RH
28 odgovora3,169 pregleda
Klarificiranimaslac
AMBASADOR1.609 REP3%
→ Legenda
KlarificiranimaslacAMBASADOR
sep 2020.
sep 2020.#1
Pozdrav cijenjeni forume!
Molio bih sve vas koji ste se ikada informirali o legalnom uzgoju u poslovnom smislu da podjelite svoje informacije. Papirologiju i dozvole je puno lakse ishodovati nakon posljednje izmjene zakona koliko sam shvatio, za pravne osobe. Znaci potrebno je registrirati d.o.o., sorte su sve navedene na EU listi, taj dio mi je jasan. Ujedno trazim na forumu postove koji su vezani uz Hemps.hr, covjek je dokumentirao veci dio procesa usko vezan za ovu temu, ali ne mmogu naci te postove. Ako netko ima jos linkova na ovu temu ili jos bolje iskustva; molim vas podijelite ih.
Po vasem misljenju koliko je realno potrebno proizvoda za "biti konkurentan" na trzistu pa onda shodno tomu i koja bi bila pocetna investicija ukoliko je netko vec radio kalkulacije.
Nadam se konstruktivnoj raspravi i molio bih moderatore ako sam promasio rubriku da premjeste temu ::listomahanje::
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
Slavol ŽižekLEGENDA
sep 2020.
sep 2020.#2
Nisi ti promaaio rubriku nego planetu. Kakva medicinska marihuana, mo~ea gajiti industrijsku ako dobijea dozvolu. :D
tiki
ZMAJ19.969 REP
tikiZMAJ
sep 2020.
sep 2020.#3
Mislim da je dozvoljeno cbd sadit ima tip u ri koji plasira cbd vutru po kioscima i ostalim ducanima koji zele al ato se tice zakona i papirologije neznam
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
Slavol ŽižekLEGENDA
sep 2020.
sep 2020.#4
Koliko je meni poznato CBD se dobija od industrijske. Postoje sorte koje imaju ravnomjeran udio CBD-a i THC-a, ali to 100% ne smijea saditi nigdje na Balkanu, a to ato tip iz Rijeke plasira ima 0.2% THC-a, ili tako neki smijeaan, zanemariv procenat, jer ina
e ne bi mogao dobiti licencu. Medicinska marihuana mo~e biti i neka kua
ina sa 30% THC-a ako ti je doktor propiae, ali mi na ovim prostorima emo se na
ekati do toga.
Klarificiranimaslac
AMBASADOR1.609 REP3%
→ Legenda
KlarificiranimaslacAMBASADOR
sep 2020.
sep 2020.#5
Reformulirat cu pitanje onda, konoplja koja se moze koristiti u medicinske/ kozmeticke svrhe. Znam da su sorte regulirane, nisam ni mislio na sorte s THC > 0.2% jer takvih nema na listi. Nespretno sam se izrazio u zurbi, isprike na nesporazumu.
satarush
LEGENDA6.667 REP17%
→ Zmaj
satarushLEGENDA
sep 2020.
sep 2020.#6
nista od uzgoja "medicinske".. prodaja i distribucija (i plasiranje) je dozvoljeno za proizvode s manje od 0,2% thc-a, zato i imaju cvjetovi i drugi proizvodi negdje za kupit (cbd ulje, garica i sl).
Proizvodnja cbd-a i dalje nije dovoljena, nego kako kazu kolege, samo industrija, tj 20ak vrsta (strainova) koji su na popisu, i korisni su uglavnom za industriju, tekstil i sl. Udio cbd-a u njima je takoder neusporediv s onima koji su orjentirani na cbd, nitko tko pusi i cbd ili mu koristi za zdravstvene svrhe, nece koristiti nista s hrvatskih polja.
vec sam negdje linkao, al evo i tu: jedna od mogucnosti je da uleti neki vanjski kapital sa jakom pricom, pa onda i regulatorni organi naprave izuzetak za takvu firmu (uglavnom na celu iste je politicki podoban nazalost), kao u makedoniji
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
tiki
ZMAJ19.969 REP
tikiZMAJ
sep 2020.
sep 2020.#8
Prodaje se ta cbd s 0.2 % thc to sam vidio al za uzgoj neznam al raspitat cu se malo jer frend od moje ~ene se bavi time pa javim sta kaze :) ;)
mester
ZMAJ15.124 REP
mesterZMAJ
sep 2020.
sep 2020.#9
To rade ljudi vec, al ukratko ti je savjet da zaboravis na to. Bolje ti je uvest pa trgovat.
Klarificiranimaslac
AMBASADOR1.609 REP3%
→ Legenda
KlarificiranimaslacAMBASADOR
sep 2020.
sep 2020.#10
Kada bi ulazio u takav projekt, sigurno se ne bi limitirao iskljucivo na pusace jer takvi pokusaji vec postoje kod nas, jedina mogucnost je plasiranje raznovrsnih proizvoda, naravno tu moze i mora biti i cvijet, ali pusaci su premala skupina. Opca populacija bi se prije upoznala s biljkom kroz razne kozmeticke proizvode, ali takav proizvod ima i najtezi put do trzista. Kada dospije do trzista onda je to skroz druga prica. Industrijska primjena je nezaobilazna,ali prije bih pokusao plasiratisto vise gotovih proizvoda. Veca je vrijednost takvoga proizvoda od sirovine. Postoji stvarno puno opcija i jako me zanima kako stvari stoje kada se podvuce crta, financijski.
Himalaya
ZMAJ145.729 REP
HimalayaZMAJ
sep 2020.
sep 2020.#11
Evo ovdje imas vise o tome,tu ti je i obrazac za skinuti
https://poljoprivreda.gov.hr/vijesti/proizvodjacima-industrijske-konoplje-olaksan-uzgoj-i-omoguceno-koristenje-cijele-biljke/1371
Za tocne detalje vjerujem da ce ti se javiti ekipa koja je ove godine vec krenula sa uzgojem industrijske konoplje. Ona prava je jos ilegalna u hr!
Koristi trazilicu na forumu i vjerujem da ces i sam naci odgovore koje te zanimaju a ne odma nova tema!
satarush
LEGENDA6.667 REP17%
→ Zmaj
satarushLEGENDA
sep 2020.
sep 2020.#12
ja ti samo velim da su za covjekove potrebe, pa i za trziste, i kozmetiku ipak potrebni drugi strainovi (potentniji i s vecim udjelom cbd kanabinoida) ako govorimo o proizvodnji proizvoda na bazi aktivnog sastojka cbd-a, ovi dozvoljeni s liste su iskoristivi za druge potrebe.
Maxell
ENTUZIJASTA529 REP82%
→ Poznavalac
MaxellENTUZIJASTA
sep 2020.
sep 2020.#13
`to se ti
e uzgajanja industrijske konoplje, ja mislim da najviae informacija o tome i savjeta mo~ea nai na agronomskom faxu.
Jer jedan kolega studira agronomiju i ka~e da dolazi dosta ljudi da im oni pomognu oko uzgajanja industrijske konoplje u hrvatskoj.
Rekla je da prije nego ato dou ljudi donesu zemlju da im oni testiraju i onda im oni naprave cijeli plan.
ne znam viae tako da neu pri
ati, u rijeci postoji takoer shop prodaje induktorsku konoplju zove se garicacbd.com.
Da ne reklamiram jednu kompaniju, postoji kompanija na kojoj ljudi kupe mjesto za svoju biljku(industrijska konoplja), i to se uzgaja u avicarskoj, i 50 posto uroda ide tebi 50 posto, jer u veini zemalja je dozvoljeno prodavati CBD, a uzgoj nije pa je ta kompanija to napravila.
toliko od mene.
JankoP
ISTRAŽIVAČ54 REP3%
→ Entuzijasta
JankoPISTRAŽIVAČ
mar 2021.
mar 2021.#14
Vidim da si napisao da ne ~elia promovirati tu tvrtku, no da li je mogue saznati link na njihov web?
Mo~da da mi ga poaaljea u PM?
Hvala unaprijed
Tvrle
AMBASADOR1.805 REP9%
→ Legenda
TvrleAMBASADOR
apr 2021.
apr 2021.#15
Sli
an topic sam vodio gdje sam objasnjavao poprili
no transparentno ato i kako vodimo u naaim poslovnicama, ~ao mi je ato je maknut. Uzgoj Medicinske kree ubrzo, pravilnik je sastavljen, proaao je ping ponganja izmeu Ministarstva Poljoprivrede i Ministarstva Zdravstva, a trenutno je zapeo u Ministarstvu unutarnjih poslova. Da skratim pri
u, uzgajat e se ako imate dozvolu HALMEDA i ako ste registrirani za proizvodnju lijekova. Niti ostali uvjeti ne idu na ruku manjim igra
ima - 4 metra visoke ograde, zaatitarska slu~ba 24/7 itd.
Ovo ato spominjete avicarsku firmu je
ista ponzi aema, savjetujem izbjegavati u airokom luku. Upiaite naziv fimre (da sad ne napominjem radi reklame) i dodajte ponzi, pa vidite ato google izbaciju. Razmislite zaato bi netko tko ima takav facility dao baa vama za iznos od npr. 5000 lifetime prihode po biljci. Napravite sami ra
unicu :)
sep 2020.
1 / 15
sep 2020.
apr 2021.