VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaPolitics
LEGACY

Politics

72 odgovora4,464 pregleda
BeyondLEGENDA

sep 2007.

#1
Prije svega, ja mrzim politiku i dr~im se podalje od nje ato viae mogu, vjerojatno i veina vas, ali... vidite... Mi se tu borimo za legalizaciju, ona je odreena zakonom a zakon je kreiran politikom. Vidite, koliko god mrzili politiku, ako ~elimo neato postii po pitanju dekriminalizacije moramo ii glasati za one koji dijele sli no mialjenje s nama, ili bar ka~u da su za. Svi mi znamo da su oni svi u politici roeni manipulatori i la~ovi, ali ipak... ako netko djeli mialjenje s nama, u ovom slu aju o dekriminalizaciji, mi moramo ii glasati za njih jer jedino oni mogu izmjeniti zakon ako dou na vrh piramide. Sada su na vlasti dezinformirane konzerve, i zbog toga njih je veina u saboru i vladi, i zbog toga je nama minimalizirana nada da mo~emo svojim vlastitim trudom neato postii. Pogledajte ovo: http://www.net.hr/vijesti/page/2007/09/19/0433006.html eto vidite... onaj ovjek na slici je premijer RH i svakim danom me sve viae fascinira njegova vjeatina laganja i manipuliranja, stvarno je impresivno. On je trenutno na vrhu, a skoro pa svi njegovi politi ki stavovi kose se s mojim. U 11. mjesecu hrvatski dio nas istomialjenika moi e poduzeti neato po pitanju dekriminalizacije i po pitanju ovog trenutnog, nevjerojatno primitivnog zakona o drogama. Hrvati znaju koja je to stranka za koju trebaju glasati, ona nam nee promijeniti i donijeti bolji ~ivot, ipak su samo govna u druga ijem pakiranju (izuzeci uvijek postoje), ali eto, mogu nam pomoi oko ovoga ato mi svi jedino ~elimo. I za kraj mislim da ete se s ovim svi slo~iti: Nedajte glas konzervama!
BugiPOZNAVALAC

sep 2007.

#2
yea, istina istina, nikad ih nisam volio...ni izbore ni politicare... jer nisam nista zelio od njih, nikad... sada zelim, ali ljudi pomozite... za koga da glasam? tko je od njih najliberalniji... dakle sigurno nitko nece legalizirati lake droge...ali ako netko ima tko misli dopustiti kolicine za vlastitu upotrebu onda ok... i to je super... ja UOPCE nemam pojma o strankama tim...znam sad da HDZ ne zeli lake droge... ali pametno on kaze "nesmimo se igrati sa lakim drogama"....to je... zato treba polako krenuti... al eto ja pesmist, vjerujem kako od toga nece nist biti :P
BeyondLEGENDA

sep 2007.

#3
Za korak prema ostvarenju naaeg cilja, po meni je najbolje dati glas za glavnu konkurenciju vladajueg HDZ-a, glas za SDP, njihov predsjednik Milanovi bar je rekao da je za dekriminalizaciju. HDZ i SDP su glavni igra i, prvi su konzerve, drugi su liberali, ali kad sve to stavia u bocu i dobro protresea, van dobijea isto sranje ato se tie cjelokupne politike.
kanehbosemAMBASADOR

sep 2007.

#4
u pravu si. ja ina e prekri~im listi. ali ovaj put u neat zaokru~it. pretpostavljam nekog sdp predstavnika.
Kurblaj KanAMBASADOR

sep 2007.

#5
Ja ve du~e vrijeme tak okolo govorim ljudima da glasaju za SDP ali problem je ato kod nas veina ljudi iz tradicije glasa za HDZ iako nisu ni upoznati s njihovim programom ni niata nego jednostavno glasaju za njih jer su oduvjek glasali za njih
Svizac_:)ENTUZIJASTA

sep 2007.

#6
I meni se politika gadi iz istih razloga koje je i Weed-ran naveo al ove godine planiram glasati (do sada nisam nikada) i to za SDP. Nevjerovatno je kakve sve poteze poduzimaju politi ari kako bi ocrnili konkurentske stranke. To stvarno nema smisla i ponaaaju se kao da su im smrtni neprijatelji. I ova Sanaderova izjava je tako jadna da ju je suviano komentirati. U njegovoj izjavi spadne da SDP umjesto akolovanja hrvatskoj malde~i nudi drogu i poziva ih na buntovniatvo. Nitko nije za to da se droga "nudi" niti se bilo gdje nudi niti bi to imalo smisla nego je stvar u tome da par grama trave ne zna i zakonski gledano da si narkoman ve da kao u ostalom civiliziranom svijetu postoje nov ane kazne za posjedovanje odreene koli ine. Problem je u tome ato 90% bira ke populacije nema pojma ata zna i dekriminalizacija i kada uje ovakvu Sanaderovu izjavu odmah e pomisliti da ako na vlast doe SDP nastupa stanje anarhije u kojem nitko ne ide u akolu, kao ato bi to htjeo Sanader nego se svi drogiraju. Ma ne da mi se uope viae optereivati takvim ljigavim izjavama...jedino ato preostaje da se nadamo da je ljudima viae puna kapa HDZ-a i dvoli nih manipulatora i da ima onih koji su za promjenu vladajueg vrha pa ato god nam to donijelo.
TihojlaENTUZIJASTA

sep 2007.

#7
Pred neko vrijeme sam postao temu zaato ja mislim da ne treba glasati za SDP. Moje osobno mialjenje je da svaki politi ar koji podr~ava tezu da marihuana vodi ka te~im drogama ne zaslu~uje moj glas. moglo bi se re da SDP ovako pokuaava uhvatiti joa viae glasova ali ja osobno neu glasati za stranku koja se dodvorava zadrtom mialjenju ve isklju ivo u glasati za stranku koja e sna~no i bezkompromisno stati iza dekriminalizacije.
TihojlaENTUZIJASTA

sep 2007.

#8
no oni koji ne dijele moje "visoke" standarde nek pogledaju kako predsjednici mlade~i stranaka govore o pitanju lakih droga

sep 2007.

#9
Ja mislim da treba glasati za SDP jer ostale stranke makar bile liberalnije od SDP-a nemaju aanse protiv HDZ-a. Tihojla ti ka~ea da ne treba glasati za SDP jer ka~u da marihuana vodi ka te~im drogama,nadji stranku koja to ne ka~e....U HR ne postoje istinski liberalne stranke.Zar nije za pocetak dovoljna dekriminalizacija,to ide nama u korist ato god naveli kao razlog dekriminalizacije. Mo~da ovako izgleda kao ga~enje principa i vjere u bezopasnost Marihuane no tako sigurno nebi razmialjao kad bi uhvatili tebe ili neku osobu do koje ti je stalo i najebe 10x viae nego da je SDP na vlasti.
Petar PanPOZNAVALAC

sep 2007.

#10
Od dva zla biram manje, moj glas ide SDP-u. Ako oni dou na vlast postoji barem mala vjerojatnost za dekriminalizaciju, dok sa HDZ-om nemamo nikakve aanse

sep 2007.

#11
Gle izjavu od Baneka, on jos nije preaao na novu 'istinu' o marihuani, onu o gubitku interesa i volje za zivot, ko zna sto sve ne... On se jos drzi one stare, 'preci cete na teske droge'... Pa daj molim te, kad vec lazes, lazi u skladu sa vremenom :rofl: Ma mislim nije on kriv sto mu je mozak u guzici... ali stvarno pretjeruje
TihojlaENTUZIJASTA

sep 2007.

#12
kao ato sam ranije rekao to je razlog zaato JA neu glasati za SDP zbog te izjave. Neu se ljuditit niti neu zamjeriti nikome tko e glasati ili pozvati druge da glasaju za SDP. Ja osobno smatram da je HNS po tom pitanju kod nas ist. Oduvijek je bio na pravoj strani i nikad nije ni na koji na in "pljuvao" po travi. ovo mi je malo nejasno. Koja normalna osoba koja podr~ava legalizaciju uope uzima HDZ u ra unicu? A uostalom sve druge stranke koje se zala~u za dekriminalizaciju nee odustati od tog stava zato ato je SDP na vlasti. sadaanji izbor je izmeu DC-a SDP-a i HNS-a(ako e te glasati isklju ivo za "velike" stranke). To je situacija di ne biraa manje zlo ve vee dobro. Pa kad ve , hvala bogu, imam izbor zaato da biram onog tko je najmanje pridonjeo borbi, zaato da ne biram onoga tko je najviae pridonjeo. Jedino ato je bitno je da svakog tko bi dao glas za ove stranke treba motivirati da ode i da glasa. Kamo e otii moj glas je najmnaje bitno. Jedino bitno je da svi glasovi stignu na prijateljsku adresu.
Petar PanPOZNAVALAC

sep 2007.

#13
Pa nisam ni reka da sam normalan :-))) Meni dekriminalizacija nije najbitnija stvar u ~ivotu, i mislim da nitko ne bi trebao glasat za neku stranku samo zato ato je ona za dekriminalizaciju. Tako da za mene HNS odmah ispada iz igre. Prije bi proda duau vragu nego svoj glas da Radomiru a iu i Vesni Pusi. Ili to doe na isto? :-) `to se ti e HDZ-a, s obzirom da sam iz Dalmacije, Sanader me je na neki na in kupio kroz ovaj svoj mandat. Imam osjeaj da se napokon po elo neato ulagat u ovaj kraj i od strane dr~ave, a ne samo od pojedinaca koji grade apartmane i naruaavaju izgled obale. Ali svejedno mislim da je to jedina pozitivna stvar koja dolazi od njih. Od SDP-a sam puno viae o ekivao, tj. od Milanovia. Sve je bilo idealno dok ovjek nije 'progovorio'. Jedino ato me tjeai je injenica da u slu aju pobjede SDP-a premijer nee biti Milanovi, nego Ljubo Jur i. Milanovi nije SDP, i njegov stav nije slu~beni stav SDP-a. Oni su barem poznati po tome da su im dopuatena razli ita stajaliata unutar stranke. SDP-ovci su daleko najaktivniji u Saboru kad je u pitanju dekriminalizacija. `imi Lu inu i Nenadu Staziu moramo svi biti zahvalni, jer likovi se stvarno zala~u za dekriminalizaciju, daleko viae od svih. Zalaganje za neato nije kad te novinar pita jeste li za to, a ti ka~ea da jesi. Zalaganje podrazumijeva odreenu aktivnost i anga~iranost u smislu ostvarivanja nekog cilja ili ideje. DC nisam uzimao u obzir, nekako su mi oni u po etku svog postojanja viae gravitirali HDZ-u, imali su nekih razila~enja, ali to je bilo skoro pa isto. Drago mi je da si mi skrenuo pozornost na njih, baa sam maloprije itao njihov program i vidim da im se politika (a i ljudi) uvelike promijenila. Jel' zna 'ko kakav je stav HSLS-a i HSS-a po pitanju dekriminalizacije? I postoji li ijedna stranka u hr koja u svom programu ima crno na bijelo napisano: DEKRIMINALIZACIJA LAKIH DROGA ?
TihojlaENTUZIJASTA

sep 2007.

#14
mo~da nije najbitnija ali bez nje meni, a vjerujem ni veini forumaaa, stranka ne dolazi u obzir. Hebea gospodarsku politiku ako se ljudima bezrazumno uniatavaju ~ivoti zbog zadrtosti onih gore. e ovo je zanimljivo pitanje. HSS bi prema onome ato tvrde da jesu trebao biti proti a HSLS prema onome ato tvrde da jesu za. No HSS je prihvatio homoseksualce pa bi mogao i marihunau. Treba iz pitati.

sep 2007.

#15
nasa politika i politicari su svi mito i korupcija,i nista od njih puno nemozemo ocekivat...svi oni igraju po pravilima nekih nasih tajkuna i skacu na njihove rijeci tako da ce bit kako glavni igraci naloze...kad im se smisli dat ce nesta korisno...bar se nadat treba
Lud-MladISTRAŽIVAČ

sep 2007.

#16
Ja vjerujem da sigurno ima netko ko je za legalizaciju lake droge,no to vjerujem nece nikada doci,jer bi ih tim postupkom vecina ljudi ispljuvala i nebi vise glasovali za njih,jer znate i sami da vecina njih ni neznaju sta se ubraja u laku drogu i sta je uopce marihuana!!!
BugiPOZNAVALAC

okt 2007.

#17
evo u zadnje vrijeme dosta pricam sa ljudima o ovoj temi...legalizaciji, dekriminalizaciji i slicnom, i nakon svih tih razgovora stvarno sam ostao obeshrabrem... ti politicari, vecina njih...a i velika vecina desnicara su zestoko pritiv droge... tako da sumnjam da ce im netko promijenitii misljenje... a i ne bih glasao za nekoga tko je za legalizaciju ako je i usput ljigav kao osoba/stranka.... dok govorimo o legalizaciji nema nikog za cuti...a kad je u pitanju postrozenje, uvik ce razmotriti ili primjeniti u praksi na odredeno vrijeme da vide ucinak... a moja zadnja misao je:"bilo bi se lakse napraviti novu drzavu nego promijeniti ovu"... najvjerojatnije moj pesimizam nije dobar ali stvarno pokusavam biti sto realniji...
gensAMBASADOR

okt 2007.

#18
I ja nisam neki ljubitelj politike, ali je baa dekriminalizacija razlog koji me potaknuo na razmialjanje o tome kome dati glas. SDP nije jedini zagovornik dekriminalizacije, ali je trenutno najja a stranka koja se bori za to. E sad, ostali, koji su istog mialjenja, su puno slabije stranke i ne vjerujem da e skupiti dovoljan broj glasova da bi mogli napraviti neku promjenu... Eto, to je jedini razlog zaato u dati glas SDP-u, a ostalo e ionako biti isto sranje ko i do sad... za HDZ ne bi glasao jer mi je Sanader ljigava peder ina!
mr.skunkAMBASADOR

okt 2007.

#19
jebo politiku !!! http://www.youtube.com/watch?v=G8SCmmDuKqA
#20
jedno je pitanje i treba li se po pitanju dekriminalizacije pouzdati jedino u stranke? tj. mogu li oni i ~ele li ozbiljno poraditi na tome ili u pri i o dekriminalizaciji samo vide na in da pokupe ata viae glasova? o tome piae i ministarstvo marihuanarstva: http://marihuanarstvo.info/2007/10/10/politikom-protiv-droge jahi
TihojlaENTUZIJASTA

okt 2007.

#21
pa pitanje nije baa tako plasti no i jednozna no. Pravo pitanje bi trebalo glasiti "za ato stranke mogu slu~iti a za ato ne mogu slu~iti". ima aktivnosti koje inicijative/udruge graana ne mogu odraivati a ima ima aktivnosti koje stranke ne mogu odraivati. I jedno i drugo su alati koji se koriste i samo je pitanje za ato je potreban koji alat.
mr.skunkAMBASADOR

okt 2007.

#22
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hdzov-suzbijac-opojnih-droga-mi-duuuvamo-dok-nam-ne-postane-lose/362959.aspx i onda se cude zasto pusim jedino underground glazbu. ajd da je pjevao za sdp ili liberale ali za stranku koja ima najtvrdokorniji stav po pitanju vutre ,hmmm bas me zanima vase misljenje
Kurblaj KanAMBASADOR

okt 2007.

#23
Ma gamad pokvarena konzervativna to nije normalno cijeli mi je grad oblijepljen plakatima u kojima hdz izravno napada SDP A najja i mi je onaj kao legalizacija droge a nitko ju nije ni spominjo od sdp-ovaca stavrno ovi temelje svoju kampanju na strahu i neznanju ljudi to je katastrofa a i ide im dobro bome moj stari e svakako glasati za njih
kanehbosemAMBASADOR

okt 2007.

#24
moje mialjenje je da lova pokree svijet ajde razmisli koliko su mu platitli ma pjevo bi i ti brate mo~da samo jednom ali eto aaman je dobro opisao taktiku
BeyondLEGENDA

okt 2007.

#25
Narod je naivan, narod ne razmialja, i dok god e biti tako politi ki manipulatori e svoju mo dobivati zbog utjerivanja straha ljudima u kosti, a ne zbog ispunjavanja interesa dr~avljana. Taj princip je najstariji i najdjelotvorniji; Stvori la~nog neprijatelja i predstavi se kao spasioc. Prevareni um e sigurno glasati za svog "spasioca". Ako je nekad bilo va~no da ljudi po nu razmialjati onda su to ova vremena, ali oni joa uvjek spavaju jer im je netko rekao da je joa no, a vani je sunce na vrhu neba.
stoned_cowISTRAŽIVAČ

okt 2007.

#26
osim sto su deklarativno za dekriminalizaciju, sdp ne trenira strogocu na malom obicnom covjeku. hdz je totalna konzervativno-pandurska partija. sjetite se onih 4 godine racanove vlade, murija je skroz manje naporna i nasilna bila. nakon tumana osjetio se velik pomak u tom smislu. pandurskih tortura gotovo da nije bilo, a ljudi koji bi pali s nekom sichom trave prolazili su samo s novcanom kaznom. cim se vratio hdz u "novom" pakiranju, policija je opet ona dobra stara tiranska. a i ljudi koji padnu ne prodju bas tako olako. a na kraju krajeva, usporedimo samo ministre; LU IN - KIRIN dovoljno?
prolaps_rektumaENTUZIJASTA

okt 2007.

#27
http://www.net.hr/vijesti/izbori/page/2007/10/28/0007006.html vijest baa i nema veze sa legalizacijom...ako sdp pobjedi ukidavjeronauk u akoli...to mi je + i sigurno glasam...joa i ako ukinu glasanje iz dijaspore....
kanehbosemAMBASADOR

okt 2007.

#28
ako odem na izbore ili u prekri~it listi ili birat sdp u oba dva slu aju dirau *****:kackepieksen:
BeyondLEGENDA

okt 2007.

#29
Dosta udno ali, sla~em se sa svime ato sam do sada usput uo od SDP-a, a sa niti jednim od HDZ-a.
prolaps_rektumaENTUZIJASTA

okt 2007.

#30
sve mi se viae ini da sdp ide prema nekoj promjeni dr~ave,i ja se nadam da e tu biti nekih promjena,makar ne bile radikalne ali svejedno... @kanehbosem zaato bi dodirnio *****..."ne kudi konja kojeg nisi jahao"
JoseENTUZIJASTA

okt 2007.

#31
ja, iako sam dosta oprezan, imam povjerenja u novi sdp. kad je milanovic doso na mjesto predsjednika stranke, bio sam skeptican i nisam mislio glasati za njih, a sada, prateci redovito njihove izjave, bez obzira na gluposti koje su znali izreci, mislim da imaju i ideje i snage i zamaha da nesto pozitivno naprave. nisu zatucana diktatorska stranka kao hdz, milanovic je mlad i shvaca sto znaci gradjansko drustvo, jurcic ima ugled ozbiljnog strucnjaka i postenjacine, iako nema politicko iskustvo, itd. s vecinom stvari koje su dosad najavili se slazem, nekakav program su i zacrtali, drzavu misle voditi prema otvorenosti, socijaldemokraciji i modernitetu... ima to sve glavu i rep. treba izici na izbore. nemojte ostajati doma ni krizati listice. a ako se ovo sto sam napisao ispostavi pogresnim i sdp pokaze kao jos jedna bezlicna prevara na celu drzave, e onda u qratz, onda stvarno nade vise nema.
mr.skunkAMBASADOR

okt 2007.

#32
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/Izbori_2007/2943963/index.do evo nastavka sapunice.......
kotvaENTUZIJASTA

okt 2007.

#33
nevolim politiku, na svake izbore izlazim samo da iskoristim onaj listi i to je to,a kad izaem van, ni ne sjeam se za koga sam glasao...
LedoENTUZIJASTA

nov 2007.

#34
evo jednog predizbornog plakat, sto se nas postenog svijeta tice... :-) http://img251.imageshack.us/img251/6969/zasakucu2.jpg
LedoENTUZIJASTA

nov 2007.

#35
evo predizbornog plakata, sto se nas postenog svijeta tice... http://img217.imageshack.us/img217/2130/hdzfq2.jpg http://img251.imageshack.us/img251/6969/zasakucu2.jpg
BeyondLEGENDA

nov 2007.

#36
Dobra! ledo
Kurblaj KanAMBASADOR

nov 2007.

#37
Dobra je fora sam ato mi je i to malo izvrtanje injenica jer je tih 2 godine za prodanih aaku trave i to je prodo lik koji ima dosje i sve Ali je ipak to previae u svakom pogledu tak da valja Svia mi se ato nije pretjerano napadno

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se