VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaKomentar "doktora" Aleksandra Vujoševiæa
LEGACY

Komentar "doktora" Aleksandra Vujoševiæa

36 odgovora5,513 pregleda

maj 2005.

#1
Dok sam citao vijesti sa b92 o MMM-u na koji nisam mogao da dodjem iz financijskih razloga, naleteo sam na "interesantan" text: Kako za Glas kaže dr Aleksandar Vujoševiæ, doktor Zavoda za bolesti zavisnosti u Drajzerovoj, legalizacija ne bi donela ništa dobro, jer je marihuana droga i tako tretirana i treba da ostane. - Marihuana je opasna sama po sebi i najèešæe uvodi u konzumiranje težih droga. Iskustva naših pacijenata govore da su gotovo svi poèeli upravo sa duvanjem trave, a nije prošlo mnogo vremena do prelaska na heroin ili sintetièke droge. Svako od njih veruje da im se neæe dogoditi da se "navuku", ali to je pravilo, kaže doktor Vujoševiæ. Prekid konzumiranja kanabisa izaziva apstinenciju, kaže Vujoševiæ, kada osoba dobija izražene simptome nesanice, uznemirenja, strahova, stomaènih tegoba, dijareje, èak i halucinogenog i delirijumskog stanja. Najèešæi pacijenti Zavoda za leèenje bolesti zavisnosti su oni u životnom dobu izmeðu 24. i 30. godine. Dok se dr Vujoševiæ nada da kanabis neæe doživeti svoju legalizaciju dotle sa pomenutog sajta za današnji "Marihuana marš" pozivaju da na okupljanje "renesanse marihuane" graðani povedu prijatelje, rodbinu, babe, dede i sve koji bi mogli da uèine da ovaj dogaðaj bude "lepši i snažniji". http://www.b92.net/info/vesti/pregled_stampe.php?yyyy=2005&mm=05&dd=07&nav_id=167955
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#2
E moj doktore...da je 1970. pa ni rec da ne kazem a ovako...sramota :pegla

maj 2005.

#3
Sramota ... na kojem je nivou znanje(i razmisljanje) nasih 'doktora' o cannabisu. Skoro da je ravno razmisljanju iz cetrdesetih godina:
zekrtENTUZIJASTA

maj 2005.

#4
..ni ovde u susjedstvu nije bolje.. ..etiketiran si ako samo pomislis na marihuanu, ne samo od starijih ljudi nego od mladih koji bi trebali da koliko toliko razumiju pravo izbora..
trusHardyISTRAŽIVAČ

maj 2005.

#5
upravo zato trebalo bi se nekako aktivirati za dekriminalizaciju a to nije samo tako

maj 2005.

#6
Sramota, takve ljude treba obrazovati malo... Ma sve napamet prièaju... Nemam komentara na ovo.
didjilidooISTRAŽIVAČ

maj 2005.

#7
moja majka osobno priznaje da je puna predrasuda prema marihuani i da ih se nece rijesit i da ju ne zanima sta imam za rec niti micanje tih predrasuda. a kak bi drukcije i bilo,kad imamo debile za znanstvenike,kao ovi navedeni,kao nas dragi sakoman,i ostala djubrad,koji fino formiraju misljenje ljudima oko nas. usput kakva je okolo situacija sa drotovima,mene krimovci rastepaju svako malo,nikad nist ne nadju,al bome se trude,a to me polagano i zabrinjava...
trusHardyISTRAŽIVAČ

maj 2005.

#8
e stari moj to nije dobro...a šta dilaš?
zekrtENTUZIJASTA

maj 2005.

#9
..slièna stvar, nalazio se ovdje na faxu ili 170 km južno, doma, ne prodje tjedan da me ne zaustave na ulici i traže licnu kartu..jebiga, mene to u vecini slucajeva zabavlja i laska, ali nekad stvarno znam popizdit jer im svasta pada na pamet..e onda se nedam.. 0029
didjilidooISTRAŽIVAČ

maj 2005.

#10
ne dilam
Spirit DancerENTUZIJASTA

maj 2005.

#11
eeeeee , ne dilas ..... ::histerija
#12
zalosno mi je vidjeti da su ljudi prije nove ere bili viseh open minded nego neke individue danas, u 21. stoljechu... o tempora, o mores ::zidoglav
Spirit DancerENTUZIJASTA

maj 2005.

#13
Svako ima pravo na svoje misljenje (ma kakvo ono bilo), pa ko zeli neka veruje "doktoru" .... Viva la Mery Jane ::histerija

maj 2005.

#14
brate ne moze to tako! moramo ljudima otworiti ochi! barem onima koji nam mogu pomoci da legalizujemo ganju... ili bar dekriminalizujemo istu.
trusHardyISTRAŽIVAČ

maj 2005.

#15
svakako da treba širiti istinu o ganji i razbijati predrasude kod ljudi, to nije nimalo lako ali treba se potruditi pa možda nešto i bude
dread irieENTUZIJASTA

maj 2005.

#16
Sta mozete uciniti povodom ovoga? Ako zelite, mozete napisati nesto vezano za ovu temu za irie magazin koji ce izaci krajem meseca... :)
trusHardyISTRAŽIVAČ

maj 2005.

#17
pa ne znam baš nemam neko štivo ali ako središ pristao bi se slikat za playboy... ~~

maj 2005.

#18
Hehe... mislis PlayGirl?
trusHardyISTRAŽIVAČ

maj 2005.

#19
playgirl da...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se