LEGACY
Komentar "doktora" Aleksandra Vujoševiæa
36 odgovora5,513 pregleda
47 REP94%
→ Istraživač
maj 2005.
maj 2005.#1
Dok sam citao vijesti sa b92 o MMM-u na koji nisam mogao da dodjem iz financijskih razloga, naleteo sam na "interesantan" text:
Kako za Glas kaže dr Aleksandar Vujoševiæ, doktor Zavoda za bolesti zavisnosti u Drajzerovoj, legalizacija ne bi donela ništa dobro, jer je marihuana droga i tako tretirana i treba da ostane.
- Marihuana je opasna sama po sebi i najèešæe uvodi u konzumiranje težih droga. Iskustva naših pacijenata govore da su gotovo svi poèeli upravo sa duvanjem trave, a nije prošlo mnogo vremena do prelaska na heroin ili sintetièke droge. Svako od njih veruje da im se neæe dogoditi da se "navuku", ali to je pravilo, kaže doktor Vujoševiæ.
Prekid konzumiranja kanabisa izaziva apstinenciju, kaže Vujoševiæ, kada osoba dobija izražene simptome nesanice, uznemirenja, strahova, stomaènih tegoba, dijareje, èak i halucinogenog i delirijumskog stanja. Najèešæi pacijenti Zavoda za leèenje bolesti zavisnosti su oni u životnom dobu izmeðu 24. i 30. godine. Dok se dr Vujoševiæ nada da kanabis neæe doživeti svoju legalizaciju dotle sa pomenutog sajta za današnji "Marihuana marš" pozivaju da na okupljanje "renesanse marihuane" graðani povedu prijatelje, rodbinu, babe, dede i sve koji bi mogli da uèine da ovaj dogaðaj bude "lepši i snažniji".
http://www.b92.net/info/vesti/pregled_stampe.php?yyyy=2005&mm=05&dd=07&nav_id=167955
GreenMan
AMBASADOR4.602 REP89%
→ Legenda
GreenManAMBASADOR
maj 2005.
maj 2005.#2
E moj doktore...da je 1970. pa ni rec da ne kazem a ovako...sramota :pegla
47 REP94%
→ Istraživač
maj 2005.
maj 2005.#3
Sramota ... na kojem je nivou znanje(i razmisljanje) nasih 'doktora' o cannabisu.
Skoro da je ravno razmisljanju iz cetrdesetih godina:
zekrt
ENTUZIJASTA549 REP87%
→ Poznavalac
zekrtENTUZIJASTA
maj 2005.
maj 2005.#4
..ni ovde u susjedstvu nije bolje..
..etiketiran si ako samo pomislis na marihuanu, ne samo od starijih ljudi nego od mladih koji bi trebali da koliko toliko razumiju pravo izbora..
trusHardy
ISTRAŽIVAČ93 REP29%
→ Entuzijasta
trusHardyISTRAŽIVAČ
maj 2005.
maj 2005.#5
upravo zato trebalo bi se nekako aktivirati za dekriminalizaciju a to nije samo tako
19 REP38%
→ Istraživač
maj 2005.
maj 2005.#6
Sramota, takve ljude treba obrazovati malo...
Ma sve napamet prièaju...
Nemam komentara na ovo.
didjilidoo
ISTRAŽIVAČ143 REP62%
→ Entuzijasta
didjilidooISTRAŽIVAČ
maj 2005.
maj 2005.#7
moja majka osobno priznaje da je puna predrasuda prema marihuani i da ih se nece rijesit i da ju ne zanima sta imam za rec niti micanje tih predrasuda.
a kak bi drukcije i bilo,kad imamo debile za znanstvenike,kao ovi navedeni,kao nas dragi sakoman,i ostala djubrad,koji fino formiraju misljenje ljudima oko nas.
usput kakva je okolo situacija sa drotovima,mene krimovci rastepaju svako malo,nikad nist ne nadju,al bome se trude,a to me polagano i zabrinjava...
trusHardy
ISTRAŽIVAČ93 REP29%
→ Entuzijasta
zekrt
ENTUZIJASTA549 REP87%
→ Poznavalac
zekrtENTUZIJASTA
maj 2005.
maj 2005.#9
..slièna stvar, nalazio se ovdje na faxu ili 170 km južno, doma, ne prodje tjedan da me ne zaustave na ulici i traže licnu kartu..jebiga, mene to u vecini slucajeva zabavlja i laska, ali nekad stvarno znam popizdit jer im svasta pada na pamet..e onda se nedam.. 0029
didjilidoo
ISTRAŽIVAČ143 REP62%
→ Entuzijasta
Spirit Dancer
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
26 REP52%
→ Istraživač
maj 2005.
maj 2005.#12
zalosno mi je vidjeti da su ljudi prije nove ere bili viseh open minded nego neke individue danas, u 21. stoljechu...
o tempora, o mores ::zidoglav
Spirit Dancer
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
Spirit DancerENTUZIJASTA
maj 2005.
maj 2005.#13
Svako ima pravo na svoje misljenje (ma kakvo ono bilo), pa ko zeli neka veruje "doktoru" ....
Viva la Mery Jane
::histerija
kobasicat0r
LEGENDA6.919 REP19%
→ Zmaj
kobasicat0rLEGENDA
maj 2005.
maj 2005.#14
brate ne moze to tako! moramo ljudima otworiti ochi! barem onima koji nam mogu pomoci da legalizujemo ganju... ili bar dekriminalizujemo istu.
trusHardy
ISTRAŽIVAČ93 REP29%
→ Entuzijasta
trusHardyISTRAŽIVAČ
maj 2005.
maj 2005.#15
svakako da treba širiti istinu o ganji i razbijati predrasude kod ljudi, to nije nimalo lako ali treba se potruditi pa možda nešto i bude
dread irie
ENTUZIJASTA320 REP30%
→ Poznavalac
dread irieENTUZIJASTA
maj 2005.
maj 2005.#16
Sta mozete uciniti povodom ovoga? Ako zelite, mozete napisati nesto vezano za ovu temu za irie magazin koji ce izaci krajem meseca... :)
trusHardy
ISTRAŽIVAČ93 REP29%
→ Entuzijasta
trusHardyISTRAŽIVAČ
maj 2005.
maj 2005.#17
pa ne znam baš nemam neko štivo ali ako središ pristao bi se slikat za playboy... ~~
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
maj 2005.
1 / 19
maj 2005.
maj 2005.