VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaKazneni zakon Republike Srbije + izmene
LEGACY

Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

1052 odgovora127,417 pregleda
GreenManAMBASADOR

dec 2005.

#1
Kazneni zakon Republike Srbije GLAVA DVADESET TREA KRIVI NA DELA PROTIV ZDRAVLJA LJUDI Neovlaaena proizvodnja, dr~anje i stavljanje u promet opojnih droga lan 246. (1) Ko neovlaaeno proizvodi, prerauje, prodaje ili nudi na prodaju ili ko radi prodaje kupuje, dr~i ili prenosi ili ko posreduje u prodaji ili kupovini ili na drugi na in neovlaaeno stavlja u promet supstance ili preparate koji su proglaaeni za opojne droge, kaznie se zatvorom od dve do dvanaest godina. (2) Ako je delo iz stava 1. ovog lana izvraeno od strane viae lica koja su se udru~ila za vraenje tih dela, ili je u inilac ovog dela organizovao mre~u preprodavaca ili posrednika, u inilac e se kazniti zatvorom od pet do petnaest godina. (3) Ko neovlaaeno dr~i supstance ili preparate koji su proglaaeni za opojne droge,kaznie se nov anom kaznom ili zatvorom do tri godine. (4) U inilac dela iz stava 3. ovog lana koji opojnu drogu dr~i radi sopstvene upotrebe mo~e se osloboditi od kazne. (5) U inilac dela iz st. 1. do 3. ovog lana koji otkrije od koga nabavlja opojnu drogu mo~e se osloboditi od kazne. (6) Ko neovlaaeno pravi, nabavlja, poseduje ili daje na upotrebu opremu, materijal ili supstance za koje zna da su namenjene za proizvodnju opojnih droga, kaznie se zatvorom od aest meseci do pet godina. (7) Opojne droge i sredstva za njihovu proizvodnju i preradu oduzee se. Omoguavanje u~ivanja opojnih droga lan 247. (1) Ko navodi drugog na u~ivanje opojne droge ili mu daje opojnu drogu da je u~iva on ili drugo lice ili stavi na raspolaganje prostorije radi u~ivanja opojne droge ili na drugi na in omoguuje drugom da u~iva opojnu drogu,kaznie se zatvorom od aest meseci do pet godina. (2) Ako je delo iz stava 1. ovog lana u injeno prema maloletnom licu ili prema viae lica ili je izazvalo naro ito teake posledice, u inilac e se kazniti zatvorom od dve do deset godina. (3) Opojne droge oduzee se.

dec 2005.

#2
Bezobrazluk... ovako ako nastavimo, nikada je necemo dekriminalizovati ::placko
GreenManAMBASADOR

dec 2005.

#3
Jos je ovo i dobro,bolje je od prethodne verzije.Tamo nije bilo sanse da budes oslobodjen ni ako imas 1 gram vutre za licnu upotrebu.Moras da platis u najmanju ruku.Sporo ide,kao i sve ostalo,ali sta da radimo.

dec 2005.

#4
Ne vidim nigde nista za licnu upotrebu... :petak
BloodspillerPOZNAVALAC

dec 2005.

#5
Kod nas èeš se teško izvuæ ako imaš za pljugu kod sebe. Trebaš biti sretan ako ti poslje ne naprave pretres stana!
GreenManAMBASADOR

dec 2005.

#6
Pa procitaj pa ces videti.Nema za licnu al' ima za sopstvenu. :)

dec 2005.

#7
Pa'i stvarno... nisam bash ni gledao kako treba fala :)
Be_HappYISTRAŽIVAČ

dec 2005.

#8
Definitivno je bolji od zakona za 2005!!! imam pitanje... Mene su navatali ove tekuce god (2005) u maju, sa nesto gandze... a tek ce mi u januaru ili kasnije biti sudjenje... hoce gledati po novom ili po starom????

dec 2005.

#9
U svakom slucaju si prso (poznajem te... mnogo si sumLJiv) :D
Be_HappYISTRAŽIVAČ

dec 2005.

#10
Nista od kape!!

dec 2005.

#11
Kako bre nista od moje kape?
dzontraISTRAŽIVAČ

dec 2005.

#12
po starom
zekrtENTUZIJASTA

jan 2006.

#13
Gledace te po starom ako se ne varam jer vredi onaj zakon koji je bio na snazi kada si pocinio "kazneno delo" jebiga.. Ovaj, ajde, ovo je meni novost da mogu da te oslobode kazne..
parameciumENTUZIJASTA

jan 2006.

#14
svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujwmo

jan 2006.

#15
eeeeeeee... obradovah se kad videh ovo, a imaju me u evidenciji za "zlodelo" od 1 gram iz 2004e. Kade te navataju, sudi se po najblazem zakonu, dakle novom. Vremensko važenje kriviènog zakonodavstva Èlan 5. (1) Na uèinioca kriviènog dela primenjuje se zakon koji je važio u vreme izvršenja kriviènog dela. (2) Ako je posle izvršenja kriviènog dela izmenjen zakon, jednom ili više puta, primeniæe se zakon koji je najblaži za uèinioca. (3) Na uèinioca kriviènog dela koje je predviðeno zakonom sa odreðenim vremenskim trajanjem primenjuje se taj zakon, bez obzira na to kad mu se sudi, ako tim zakonom nije drukèije odreðeno.

jul 2006.

#16
e behappy ako ti jos treba pravilo je da sude po onom zakonu koji je blazi za pocinioca ako postoji 'sukob'. ja sam u istoj situaciji pao sam '05 a sude mi sad i sude mi po novom. glavno da naglasis da si hteo sam da izduvas i verovatno ces proci. aj javi kad ti se to zavrsi bas me zanima koja je presuda

sep 2006.

#17
I mene itekako zanima, ali reklo bi se da nije dobra kad se ne javlja :?:

sep 2006.

#18
Rei u mu da se javi, viao sam ga na chatu.
Be_HappYISTRAŽIVAČ

sep 2006.

#19
Nije jos gotovo... sad 18.09 bi trebalo da bude konacno sudjenje... bilo je par odlaganja pa oni zakazu za 3 meseca (somovi) jedva cekam da skinem to s'qrca Poz za sve :)

sep 2006.

#20
Pohvala za Srbiju lepooo, napreduje se, mislio sam da ce potrajati duze ali izgleda da nece taj zakon da ti niko nemoze nista ako si koristio za sopstvenu upotrebu je odlican i to je vec jedan vid legalizacije koja je za pohvalu Srbiji. Mada opet se stvara crno trziste za dilere, kada bi je legalizovali onda bi bilo dobro za drzavu i kupovali bi u apoteku ili na trafici cistu vutru ili da biramo u nekim sopovima od npr 50-100 vrsta koju zelimo a sve da je lepo iskontrolisano. Ehhh jos malo pa valjda ce drzava videti koliko bi novca mogli imati kada bi se uozbiljili malo.Ovako jos uvek te stavljaju u nezgodnu situaciju zbog uzgajanja jer moras kupiti kod nekog ko opet moze da te otruje. Znaci ipak je to jedno govno dosta smrdljivo tu jos uvek nazalost samo su promenili kontekst dok se sve skoro ostalo isto ako ne i jos gore. npr. Uhvate te sa vutrom ti kazes za sopstvenu upotrebu a mogu i da pretresu stan i pronadju stabiljku sto te opet po zakonu stavlja u jako los polozaj zbog niceg odnosno stavlja te u polozaj kao nekog ko je prodavao 5 godina i trovao ljude. Znaci pod ovim proizvodi se podrazumeva uzgajanje a to znaci da te mogu zatvoriti od minimum 2 do 12 godina zatvora. Nebi se ja zezao sa ovim vise ljudi jer ovi neznaju za salu ja najverovatnije odustajem neko vreme jer sam posadio biljku ali cu je sada otkinuti i baciti. Pozdrav
TripcoPOZNAVALAC

sep 2006.

#21
Ne znam, sve mi se èini da je situacija nekako represivnija nego krajem devedestih. Tada je Slobin režim prilièno tolerisao neke manje kolièine (za razliku od poèetka i sredine te dekade kad je bilo bolje da te æape sa kilo horsa nego s jednog 'miæa vutre). Znam mnogo ljudi kojima je tada ('97, '98.) oduzet ketpa i samo su zapisani. U Vojvodini i Timoèkoj krajini je bilo još liberalnije - durpani nisu ni obraæali pažnju na duvku u kafiæima i sl. Ja sam se u to vreme izvukao s 30g s jednom noæi provedenom u stanici i nikakvim priznanjem (istina, nije bilo moje, nisu ga ni našli kod mene lièno, ali je bilo u šanku kafiæa gde sam radio). Moj odlièan drug je u to vreme prošao sa godinu uslovno za 600g koje su mu našli u kuæi. Sad je opasnije. Friška prièa- Roðeni brat mog dobrog druga je na ovogodišnjem EXIT-u motao džoks i oko njega je bilo još par ljudi. Stajao je gore, negde na zidinama i izgledalo je da nema frke. Primetio je tipa koji je èuèao (vrlo èudna poza, zar ne) par metara dalje od njih. Pomislio je da 'oæe da im se uvali za duvanje. Meðutim, kad je smotao spravu, tip ustane, pokaže legitimaciju i pokupi ga sa nekih desetak 'miæa vu i nešto malo hasha. Suðenje mu je sad negde, u ovo vreme. Pitaæu ga š'a je bilo. Varljivo leto, nije drugo.

sep 2006.

#22
Send her my Love and last farewell :cry:

sep 2006.

#23
Ja sam bio na EXITu i na Fusion stage-u su neke likove tako pokupili i odveli (negde). Pitaj tog lika jel' to bilo na Fusion stage-u?

sep 2006.

#24
meni je pre dva dana bili sudjenje za 0.24 gr vutre od pre 22 meseca. prva stvar: nema veze kad su vas navatali, moraju da vam sude po novom zakonu jer je blazi. posle petominutnog saslusanja sam proglasen krivim i oslobodjen od kazne i sudskih troskova. moj drug je kod iste sudije za 0.8 grama isto tako prosao. dakle, ako vas posalju na sud, pozovite se na clan 246 stav 4 KZRS, kazite da je bilo za licnu upotrebu. da li ce to proci zavisi od sudije. jer tamo pise "...MOZE se osloboditi od kazne" ne pise MORA. znaci zavisi koga dobijete. a ova sto sam je ja dobio kao da je bila advokat :) ali zato jedan drugi drug je pao na egzitu sa jednim dzokavcem pa dobio 12000 i zalbu tuzioca vrhovnom sudu da ga jos zesce oderu. znaci mnogo zavisi od sudije. e, sad lose vesti: receno mi je "protiv ovog resenja moze se u roku od 7 dana od prijema podneti zalba vrhovnom sudu srbije, sto ce tuzilac vrlo verovatno i uraditi jer mu se nesvidja da je neko proglasen krivim pa oslobodjen..." sranje.... dakle, petoclano vece vrhovog suda treba da se bavi kolicinama vutre od manje od 1 gram.... kakve budale.... neka se bave malo legijom i mladicem za promenu, vidim da im to bas i ne ide, pa moraju da se izivljavaju na omladini. ZAKLJUCAK: 1. Ma kada ste privedeni, ako vam sada sude, ide novi zakon. 2. Pozovite se na 246/4 KZ, trazite da vas oslobode od kazne 3. Ako je mala kolicina, a ovo pod dva ne upali, nadjite nekog advokata, pa pisite zalbu vrhovnom sudu.
geckOISTRAŽIVAČ

sep 2006.

#25
A shta se deshava kada ti nadju biljke sa nekih 300-500 grama ploda na njima...da li postoje neke shanse da se izvuchesh sa onim fazonom da je to za lichnu upotrebu a shto stvarno i jeste... :D Pretpostavljam da bih dobio robiju istog trajanja kao i lik koji je drzhao polje maka...

sep 2006.

#26
@geckO za to dobijes godinu dana, ako se zalis dobijes 2, ali ako odes na posmatranje, ne ides na izdrzavanje kazne ali moras da se javljas svakih mesec dana, sto i nije lose u odnosu na zatvor.
Be_HappYISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#27
Ujebase me totalno... ako neko ima neki savet neka procita presudu pa nek javi. **PRESUDA** - mrtav link
PSG fanENTUZIJASTA

jan 2007.

#28
Au tebra ne znam sta da ti kazem, jako lose... smrt policiji! A.C.A.B.

jan 2007.

#29
Sranje druze. Trebao bi da nadjes nekog advokata ako ti nije istekao rok za zalbu. za ovo valjda moze da se izvuce uslovna.

jan 2007.

#30
Cao druze, ponovo Stvarno mi nije jasno kako su te osudili za taj stav 247/2. Evo sad sam ponovo pogledao ovu tvoju presudu. Tamo pise da je sud u potpunosti prihvatio i tvoju izjavu i izjave tvojih drugara. A ti si rekao da im nista nisi nudio ili davao i oni su rekli da im nista nisi nudio i davao; jel sam dobro skontao?? E pa kako su te onda osudili za tezak oblik "omogucavanja uzivanja opjnih droga" (=prema vise ljudi) kada su prihvatili da im ti nista nisi davao ili nudio; osim sto je jedan lik uzeo da rola??? Valjda bi prvo oni morali da se napuse, odnosno, valjda bi prvo trebalo da postoje dokazi da su se oni napusili od tvoje vutre, a ja nigde ne nadjoh u toj presudi da je dokazano da je iko od njih bilo sta pusio, a taj sud je prihvatio izjave da nisu pusili. Doticni clan smrdljivog fasistickog zakona, kaze: ---------- (1) Ko navodi drugog na uživanje opojne droge ili mu daje opojnu drogu da je uživa on ili drugo lice ili stavi na raspolaganje prostorije radi uživanja opojne droge ili na drugi naèin omoguæuje drugom da uživa opojnu drogu,kazniæe se zatvorom od šest meseci do pet godina. (2) Ako je delo iz stava 1. ovog èlana uèinjeno prema maloletnom licu ili prema više lica ili je izazvalo naroèito teške posledice, uèinilac æe se kazniti zatvorom od dve do deset godina. -------------------- E pa ja ne vidim sta su oni uspeli da dokazu da si ti tacno radio od svega ovoga... Nije dokazano da se bilo ko navario od tvoje vutre niti da si bilo koga nudio niti si bilo koga pustio da se napusava na tvojoj gajbi. Jedino sto je jedan lik spravljao dzok koji nije stigo ni da zapali kad su upali murkani... Pa sve i ako si kriv sto je on srolao taj dzok, to je omogucavanje prema jednoj osobi, pa onda valjda stav 1, a ne stav 2 (prema vise osoba) za koji su te osudili. Anyway mislim da moras da nadjes nekog advokata. Prilicno skoro. Aj srecno, pa javi jel si nesto uspeo da uradis. Smrt fasistickoj prohibiciji, sloboda narodu!
PSG fanENTUZIJASTA

jan 2007.

#31
Stvarno je bolesno da neko za 3g idi na mardelj i to 8 meseci, pa jebote lik izbode nekog nozem i bude osudjen na 1-1.5...Ali ko sto je meni rekao pandur, 1gram vutre-1gram dopa sve vam je to isto pred zakonom... Ulozi zalbu, nemas sta da izgubis.
Be_HappYISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#32
Advokata imam jos od pocetka. Omogucavanje uzivanja je samim tim sto sam ja kesicu spustio ispred sebe umesto da je vratim u dzep .... tako oni kazu... zalba se pishe. Ako neko ima nekog iskusnijeg advokata (ovaj moj je prilicno smotan) neka mu pokaze ovu moju presudu i pomogne za zalbu. Pozdrav svima i hvala na podrshci

feb 2007.

#33
Eto, sta da ti kazem ... ja pao 3 puta ko debil ... od toga sam uspeo da se oslobodim jednom od krivice (jer stvarno nije ni bilo kod mene) a ostalo sam bogami dobroooo platio. Imam advokata do jaja al toklko i kosta - 500e ... pa sta da ti kazem .... vidi!? Takodje mi taj isti advokat kaze da tu tacku u kojoj se pominje sopstvena upotreba, jos nikome nisu uvazili u odbrani ... ccc!!! Sude ti po zakonu koji je bio na snazi u trenutku kad si pao i to je to ... Ako nemas krivicu i ako je stvarno mala kolicina itd. mozda ti i ne treba advokat. U suprotnom obavezno ga nadji ... BTW ovo je super, registrovao sam se cim sam vas spazio i nadam se da ce se iz ovoga nesto izroditi .... i naravno u tom njihovom zakonu su opusteno mogli da napisu "gudra" posto je isto toliko jasno kao i "opojna" droga tj. nista ne znaci.

maj 2007.

#34
ja sam pao na Exit-u 2006 za 1 dz i cekao sam tek februar 2007 da bi mi stigo poziv i pocetak sudjenja. nadjem advokata pozovem se na 'sopstvene potrebe' oni me proglase krivim i oslobode kazne. al se javni tuzioc zalio vrhovnom sudu u Beogradu i sad ponovo cekam...i cekam. sta sad!???
kanehbosemAMBASADOR

maj 2007.

#35
sad ekaa suenje i odluku vrhovnog suda javni tu~ioc jei mnogo glup ato ide pred vrhovni sud ako je bio jedan ok? nadam se da ti vrhovni sud nee izrei neku kaznu? osim sopstvenih potreba, mo~ea se vaditi i na delo malog zna aja lan 18 u krivi nom zakoniu trebamo ga oka iti ovih dana na net tko te proglasio krviim?koji sud? jesi li bio na jednom ili viae sudova? ako te ne frkira jeli mo~ea dati cijelu kronologiju dogaaja?
GreenManAMBASADOR

maj 2007.

#36
Samo se uporno drzi iste price i ne popustaj.EXIT tamo vamo,hteo si malo da se zezas imao taj jedan dzoint,sad to vise ne radis i tako to.A taj tuzilac je smrdina nad smrdinama...Zali se Vrhovnom sudu za jedan dzoint na EXIT-u???Kakav je to pacijent,a mogu da se opkladim da mu u fioci lezi gomila papira na osnovu kojih bi mogao da optuzi kriminalce za ko zna kakva dela...ALI...ali njih ili ne sme ili nece,pa nadje tako obicnog coveka da sebi gradi karijeru...Jajara najobicnija!

maj 2007.

#37
ajde stavi presudu joa jednom baa me zanima ata je bilo, a nemogu ju skinut tj. nee se otvorit...
SLO-EraLEGENDA

maj 2007.

#38
jedino sato poma~e je dam im dokazujea- da ina er ~ivia kvalitetan,ispunjen ~ivot....
Be_HappYISTRAŽIVAČ

jul 2007.

#39
I da... ima boga!!!! :) Upravo sam saznao da mi je presuda ponistena i vracena na ponovno sudjenje... tacka koja me optuzuje za omogucavanje nema osnova...!!!! Sreca sreca radost :D
LucidDreamAMBASADOR

jul 2007.

#40
Posle nesrece dolazi sreca i hoce te happy,ali nek ti to bude nauka za sledeci put da pazis kako se ponasas dok si u poslu sa ganjom.Veruj mi da ako bi te jos jednom murija uhvatila za bilo sta kaznjivo,ako si punoletan zavrsio bi u tvorza a ako si ispod 18 onda KPD pa makar ti i cale bio nacelnik supa(ustvari tad bi mogao da zataskas ali tesko).peace

okt 2007.

#41
eo i ja problem imam pa ako ko zna shta neka javi. uhvatili me pre godinu dana ispod knez mihajlove sa 9 grama. tu nos proveo u pritvoru i pustili me kao prvi prekrshaj. dao sam tamo izjavu i zvali mi nekog advokata kao da idemo kod tuzhioca sutra. sutra me samo pustili iz pritvora ni tuzhioca ni nishta. al sad mi doshao poziv za sud za 20nov. oce li biti jbno ,shta mislite?:D

nov 2007.

#42
Ja sam osudjen 2005-e godine,po chlanu proizvodnja,posedovanje i pushtanje u promet 2 grama marihuane!?!Zakachila me je po tom chlanu bez obzira na malu kolichinu.Isto je kao uzeto u obzir da mi je prvi prekrshaj,ali to ti i nije od neke bash velike pomoci. Dobio sam 6 meseci uslovno + 10.000 din kazne. Moj savet:Uzmi advokata!Ja sam se zeznuo nisam to uradio,a mogao sam da budem oslobodjen presude po novom zakonu. Ako nemash kesh da platish,odmah kad dodjesh tamo sudija ce ti ponuditi njihovog advokata po svaku cenu ga uzmi,pogotovo sobzirom na kolichinu koju si imao kod sebe.9g ce ti teze proci za sopstvene potrebe. Sa ok advokatom i sa tim kao prvim prekrshajem,verovatno cesh dobiti uslovno i neku malo jachu novchanu kaznu.Trebalo bi da bude sve ok,ali nemoj da se pojavljujesh i izjashnjavash bez advokata. E da,ako im kazesh da nisi zaposlen,manje cesh platiti. Pozdrav

nov 2007.

#43
246/3 - ~35000 din, ako se pravis pametan pa te posalju kod psihijatra ~50000, ako radis ~60000 din, a ono 246/4 mozes da zaboravis meni je sudija spomenuo mali milion puta za licnu upotrebu no kao sto rece "preventivno obavezna" novcana kazna ccc ~430e za 1g :( sve osude za 11/2007 ... ja, ortak, ortak :(

dec 2007.

#44
ja sam pre 2 meseca pao sa pola kile i nista vratio sam se za 2 meseca :ludaci_lol:

dec 2007.

#45
informer ili se bavia hipnozom pa si tako izaaao ? ja nikada nisam pao ali samo zato ato nikada nisam prodao ni gram bolje mir u glavi nego kinta u dzepu
LucidDreamAMBASADOR

dec 2007.

#46
@brane922 mozda si pobegao ne izasao...:signs053:
CrassENTUZIJASTA

dec 2007.

#47
Ma cesto se ljudi izvuku... Nebi se cudio da je istina

dec 2007.

#48
iskreno ni ja ... sve je moguce SRBIJA BRATE he he ... pr: vozio sam napusen pandura kad me skembao, u optuznici mi pogresili 100 i 1 gr ja sudiji nije 100 nego 1 on meni ko da je to bitno, interventna nas zaustavlja dimi se iz auta nikom nista ... sve je moguce kao sto sam rekao SRBIJA ha ha ha ma loodilo ... da ne kucam dalje decko ima srece 2 meseca = 60 dana * 1000 din = 60.000 din za 500g ortak isto toliko platio za 2 koma nesto g ... ako se saplicemo nek bude na veliko isti q***!

jan 2008.

#49
nemoj kezo da si na kraj srca , nikad nemoj chupati biljku, shta je tu je trebao si to znati kad si je zasadio uostalom kazi gde je ja cu je maziti ,paziti i zvati je Djole:watchplant:

mar 2008.

#50
(4) Uèinilac dela iz stava 3. ovog èlana koji opojnu drogu drži radi sopstvene upotrebe može se osloboditi od kazne.

mar 2008.

#51
"mo~e" ali ne mora :sadbanana:zavisi kako se svidia sudiji i koja je pri a :icon_confused:

maj 2008.

#52
Ajmo ljudi upomoc.Posto me mrzi da kucam sve opet,ja cu vam sad pastovati sta sam poslao advokatima na mail,a stavicu vam i sta mi je jedan advokat odgovorio da radim,pa ajte procenite dal da tuzim te pandure za uznemiravanje il sta.Otvoren mi je dosije u mup-u i zato sam toliko prso.Aj citajte :) Juce oko 5-6 poslepodne stigao sa sa posla i izasao napolje kod zgrade >>>>> na pivo sa drustvom.Tu se naravno i motalo nesto i pusilo.Onda su nam >>> naletela 2 inspektora i krenula pretres.Naravno svi smo sve izvadili i >>> oni su nasli u jednoj pakli maramica oko 0.5 grama trave.Ja sam imao >>> svoje maramice (naravno ne te u kojima je nadjeno,one su zaplenjene) i >>> jedan inspektor je posle pretresa samo rekao ako vec niko nece da kaze >>> cije je,uperio je prstom u mene, ti ides u stanicu.Dosla je marica i >>> odvela me u Kraljevica Marka,gde sam opet pretresen,uzeta je izjava i >>> toliko sam bio sludjen i zbunjen da sam i potpisao da je meni oduzeta >>> ta >>> trava.Posle tog sam odveden u prizemlje i otvoren mi je >>> dosije.Napominjem posle svega da sam ja od te pakle maramica bio >>> udaljen >>> otprilike 2 metra i da to stvarno ne znam cije je bilo.E sad,ja bih da >>> tuzim PU Novi Sad za protivpravno privodjenje i otvaranje >>> dosijea,pretrpljen strah itd,imam i 4 svedoka koji su prisustvovali >>> celoj sceni,a pokrenuo bih i disciplinski postupak protiv ta 2 >>> inspektora. >>> Da li mi mozete reci kome da se obratim i da li da cekam rociste za to >>> sto je pronadjeno,tj koji su mi sledeci koraci? >>> Ovo je odgovorio: Pozdrav >> U prvom redu Vam sugerisem da sto pre angazujete branioca.i da mu >> predocite ove cinjenice a narocito dokumenta koje ste potpisali. >> Ovo narocito ako ste potpisali neku izjavu koja ne odgovora onom sto ste >> vi ispricali ili sto se stvarno desilo. >> Dobro bi bilo da Vi napisete neku izjavu i prituzbu na rad ovih lica iz >> razloga koji ste opisali u ovom mailu.To treba da je obicna ljudska >> prica >> koja se stvarno desila. >> Usled ovih podataka mogu da zakljucim da ce MUP preduzeti i dalje >> korake, >> novo vase saslus(anje bilo pred njima bilo pred istraznim sudijom, >> (ukoliko >> se niste odrekli prava na branioca i dali izjavu u njegovom odsustvu). >> i da ce neki postupak ici. Zato preduzmite neke korake (nije nuzno da to >> budu radnje strucnog lica) nego Vasa ''prica'' koja bi uzdrmala pomenute >> okolnosti i koje bi sprecile da se nastavi bilo kakav postupak protiv >> Vas. >> Vecina advokata ce Vas savetovati da sacekate pozive ili neke odluke , >> s(to >> je i taèno, ali Vas ne sprecava da vi ljudski reagujete na ove >> dogadjaje. >> Kasnije se ulazi '' u masinu'' u kojoj ce biti otezano dokazivati sve >> ovo, >> nije ni nemoguce vec znatno otezano. Pa sam ja pitao: Hvala vam puno,posavetovacu se sa prijateljem iz suda koga da angazujem> oko ovog slucaja,samo ako bi ste mogli da mi pojasnite,ta izjava protiv > tih lica koja su me privela,da li je predajem ja ili moj branioc i kome > bih to trebao da dostavim,posto stvarno,znam koje je otezanje u zivotu > otvoren dosije u MUP-u,pa bih to hteo da resim i da li da prituzbu pisem > odmah ili da sacekam savetovanje sa mojim braniocem?Izjavu nisam > potpisao,potpisao sam samo potvrdu o oduzimanju i to sa pretnjom da ce > mi doci i ti koji su me priveli na sud i da ce mi tamo biti mnogo teze > ako su oni tu.Izjavu sam dao,pisana je u blokce,ali nekako i nisam bas > siguran,po coveku koji je pisao to,da je napisao bas mojim recima kako > se sta desilo. Pa sam dobio odgovor: U svakom slucaju prvo se posavetujte sa nekim strucnim licem. Vasu prituzbu ili primedbu posaljite SUP cim pre..., bez obzira na sve.. Ali kako zakljucujem da Vi niste davali formalnu izjavu (koja bi se mogla koristiti na sudu) nego ste više davali informacije kao gradjanin..u tom slcaju ovakva prituzba bi bila preventiva. Ipak je potrebno da sve i detaljne informacije opisete nekom pa da on ili ona to proceni. Bitna je stvar da li su Vam saopštili u kom svojstvu ste tu, da li ste osumnjiceni ili gradjanin, da li su ''procitali'' saopstili Vasa prava i sl.. od tog zavisi kakav je karakter te ''izjave'' i vaseg procesnog položaja- da li ste gradjanin koji je pozvan-doveden na informativni razgovor ili ste osumnjiceni Meni naravno nit su prava citana nit ista,a otvoren mi je dosije....
IvoryENTUZIJASTA

okt 2008.

#53
Nabijem ja te njihove zakone
dreadheadsicENTUZIJASTA

feb 2009.

#54
Jel zna neko da li je moguce odloziti "glavni pretres" tj. sudjenje nekom molbom?

mar 2009.

#55
rec

mar 2009.

#56
mozes. pise ti sve u pozivu kojeg dobijas par nedelja ranije.

maj 2009.

#57
E imam i ja pitanje. Jel zabranjeno zakonom pusiti gandzu na ulici,pandur te uhvati da duvas,a nemas kod sebe ni jednu vise?! I jos jedno.. ako je vec pusim,nema nikog pored,naleti pandur i vidi me,jel to spada u posedovanje za sopstveno konzumiranje ili ne? hvala unapred na odgovoru
TarkiPOZNAVALAC

maj 2009.

#58
1. da 2. da 3. fakat su ti glupa pitanja :D

avg 2009.

#59
Ako u semenu nema THC-a(kao sto sam procitao) da li i ono vazi kao "opojna droga" ?
BeyondLEGENDA

avg 2009.

#60
ne, al va~i kao sredstvo za proizvodnju opojne droge

okt 2009.

#61
lan 5 ovog yakona je najjaci.....xexexexexexexexe

okt 2009.

#62
Ne najjaci je 4. clan! Znaci oslobodjeni smo svih kazni i novcanih i zatvorskih. Bar mi u Srbiji! xD

nov 2009.

#63
Moze li neko da nam onako laicki pojasni sta se desava sa zakonom Srbije. Pa da stavimo na sajt. Cuo sam da je bilo nekih velikih promjena u zadnje vrijeme. Jeli neko upucen?

nov 2009.

#64
Na sajtu Narodne skupatine RS i dalje stoji stari zakon (iz 2006)
LucidDreamAMBASADOR

nov 2009.

#65
Pa sta onda ne valja?

nov 2009.

#66
Ja sam cuo da pustaje sve ispod 1.5 grama. Znaci bez novcane ili prekrsajne kazne. Po novom zakonu koji je dopunjen u Septembru. Medjutim ja taj novi dopunjeni zakon ne vidim na netu to jest svi clanovi su isti. E sad jedino ako ovaj clan nije ono bas stupio u snagu na licu mjesta: (4) Ucinilac dela iz stava 3. ovog èlana koji opojnu drogu drži radi sopstvene upotrebe može se osloboditi od kazne.
LucidDreamAMBASADOR

nov 2009.

#67
Cudi sto nema nekog pravnika da se javi ovde,obicno neko zna odgovor... Ali svakako bi bilo vise nego dobro imati taj zakon na nasoj strani.Promenilo bi puno toga.I nestalo bi puno straha.Tj strah bi se barem za nijansu smanjio,a posto je ogroman kod ljudi danas,i to je puno.
green_floydISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#68
fino bome.. to bi bio veliki korak prema legalizaciji :D sretno vam bilo :D
MeskalitoLEGENDA

feb 2010.

#69
Glava dvadeset trea KRIVI NA DELA PROTIV ZDRAVLJA LJUDI Neovlaaena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga lan 246 (1) Ko neovlaaeno proizvodi, prerauje, prodaje ili nudi na prodaju ili ko radi prodaje kupuje, dr~i ili prenosi ili ko posreduje u prodaji ili kupovini ili na drugi na in neovlaaeno stavlja u promet supstance ili preparate koji su proglaaeni za opojne droge, kaznie se zatvorom od tri do dvanaest godina. (2) Ko neovlaaeno uzgaja mak ili psihoaktivnu konoplju ili druge biljke iz kojih se dobija opojna droga ili koje same sadr~e opojnu drogu, kaznie se zatvorom od aest meseci do pet godina. (3) Ako je delo iz stava 1. ovog lana izvraeno od strane grupe, ili je u inilac ovog dela organizovao mre~u preprodavaca ili posrednika, u inilac e se kazniti zatvorom od pet do petnaest godina. (4) Ako je delo iz stava 1. ovog lana izvraeno od strane organizovane kriminalne grupe, u inilac e se kazniti zatvorom od najmanje deset godina. (5) U inilac dela iz st. 1. do 4. ovog lana koji otkrije od koga nabavlja opojnu drogu mo~e se osloboditi od kazne. (6) Ko neovlaaeno pravi, nabavlja, poseduje ili daje na upotrebu opremu, materijal ili supstance za koje zna da su namenjene za proizvodnju opojnih droga, kaznie se zatvorom od aest meseci do pet godina. (7) Opojne droge i sredstva za njihovu proizvodnju i preradu oduzee se. Neovlaaeno dr~anje opojnih droga lan 246a (1) Ko neovlaaeno dr~i u manjoj koli ini za sopstvenu upotrebu supstance ili preparate koji su proglaaeni za opojne droge, kaznie se nov anom kaznom ili zatvorom do tri godine, a mo~e se osloboditi od kazne. (2) U inilac dela iz stava 1. ovog lana koji otkrije od koga nabavlja opojnu drogu mo~e se osloboditi od kazne. (3) Opojne droge oduzee se. Omoguavanje u~ivanja opojnih droga lan 247 (1) Ko navodi drugog na u~ivanje opojne droge ili mu daje opojnu drogu da je u~iva on ili drugo lice ili stavi na raspolaganje prostorije radi u~ivanja opojne droge ili na drugi na in omoguuje drugom da u~iva opojnu drogu, kaznie se zatvorom od aest meseci do pet godina. (2) Ako je delo iz stava 1. ovog lana u injeno prema maloletnom licu ili prema viae lica ili je izazvalo naro ito teake posledice, u inilac e se kazniti zatvorom od dve do deset godina. (3) Ako je usled izvraenja dela iz stava 1. ovog lana nastupila smrt nekog lica, u inilac e se kazniti zatvorom od tri do petnaest godina. (4) Za delo iz st. 1. i 2. ovog lana nee se kazniti zdravstveni radnik koji u okviru pru~anja medicinske pomoi omoguava upotrebu opojnih droga. (5) Opojne droge oduzee se.
MeskalitoLEGENDA

feb 2010.

#70
Obratiti paznju da u svakom clanu obavezno oduzimaju , da ne zaborave

apr 2010.

#71
pozdrav svima :) nisam mogao da nadjem pravi deo foruma da postavim ovo pitanje, pa cu ovde - jel zna neko kakav je zakon o uzgajanju psilocibnih pecurki / posedovanju istih i posedovanju i prodaji spora ? Nigde ne mogu da nadjem zakon o tome, a interesuje me.

apr 2010.

#72
pozdrav svima :) nisam mogao da nadjem pravi deo foruma da postavim ovo pitanje, pa cu ovde - jel zna neko kakav je zakon o uzgajanju psilocibnih pecurki / posedovanju istih i posedovanju i prodaji spora ? Nigde ne mogu da nadjem zakon o tome, a interesuje me.

jul 2010.

#73
Evo ovako, Srbija nema zakone i/ili ih niko ne postuje.. Ortak i ja blejimo u parku pre desetak dana, naravno da popusimo nesto, nailazi interventa, ja bacim ket i rek'o laganica... Oni dodju, krenu da se deru, kazu da je neko prijavio "duvace" u parku iz obliznje zgrade, krenu da gledaju okolo jer su nas krajnje grubo pretresli i nisu nista nasli, tu su nas smarali nekih 15 minuta, dok su ova dvojica trazili tu okolo, ovaj jedan nasao pola ugasenog dzokavca i tu nas "privedu". U stanici dodje inspektor i hodniku krene da se dere na nas dvojicu, ciji je dzok. Mi rekli da tu ima stalno ljudi koji puse i da nije nase, ali bedak meni na celu pisalu da sam naduvan i uvede on ortaka u kancelariju mene u neku sobu, i tu krene napusavanje, kad ja popi jedan samar, a odmah i nekom knjigom po glavi, i tako par puta... Onda je otisao u kancelariju, predpostavio ja da isto uradi i ortaku. Srecom mi smo bili u fazonu "nije nase" do samog i kraja, onda je krenula prica da ce nas puste kao da se nista nije desilo ako im samo kazemo da li znamo nesto ne zakonito sto se desava u nasem kraju, Jos par samara i izbacise nas ispred stanice. Ja mislio da se vratim u stanicu da pitam jel smo mi sada zapisani za nesto ili bilo sta slicno ali me nisu hteli pustiti unutra. Posaljem ja sutradan advokata da vidi sta se desava, i on je dobio odgovor da oni nemaju pojma ko smo mi i da sinoc niko nije priveden ko odgovara nasem opisu... Eto.. zemlja Srbija, budes srecan sto si dobio batine i posle toga nista :P
#74
Ne znam kako na to gledate,ali setite se '90-tih i nase domace dzeje,a da ne pominjem ranije godine!Ja sam ubedjen,kada bi legalizovali marihuanu i uskratili ostale teske(lakse za preneti)gudre jos vecim kaznjavanjem uzivaoca(ovisnika)recimo 1g horsa 50 god.robije i vise,da bi nasa zemlja procvetala(uvek smo imali dobru domacicu,zar ne?)!Ako to pogledamo sa strane drzave,ne da nam nebi trebala evropska unija,nego bi uzivali kao i do sada sa spravom umesto tompusa,kao nas stari(Tito)!Moje skromno misljenje je da od samo jedne drzave koja je to uradila i bahanalise se tim,a ovamo hag bas u njoj,zasto ne i mi 'jer sam siguran da bi mi to mnogo bolje odradili i ceo svet bi mogao da nas povuce za k...c i naravno da povuce njihovo trziste koje je osnovano '81god. da nam sjebe citavu drzavu i omladinu i dovede do ovoga sada!Na posletku bi ih naterali i da kamioni kojima je kurs Avganistan-evropske zemlje-Amerika itd. zaobilaze Balkan,suptilno!Tako da ako se neko slaze sa ovakvim pogledom na stvari,a ima volje i zelje da se ostvari bar deo toga neka ustane i slobodno kaze sta misli,mnogo njih ima koji ce ga podrzati... Voleo bih kada bi cuo jednog dana na vestima:"Balkan je plodna zemlja,ove godine je zarada po hektaru mare prevazisla godisnju zaradu po hektaru maka u Avganistanu". JUST STAY IN THE HOPE C[:-)

sep 2010.

#75
LJudi da li je ovo poslednja verzija zakona o opojnim drogama ?????? Ja sam cuo da je sad minimalna zaprecena kazna zatvora 3 godine pa makar ti nasli 1 gram !!!!

sep 2010.

#76
Dobro doali na balkan. Kod nas u HR bez obzira koliko imas kod sebe te kazneno progone! Ko zadnjeg kriminalca.... Isto je 3 godine minimalno!

sep 2010.

#77
e moji vi ortaka navatali na exitu sa pola dzointa posto su ga upisali i izbacili cekao mesecima doshao poziv za sud tamo ga osudili i 25k dindzi kazna plus se tuzioc zalio ko fol nije dosta da se ponovi postupak, lol za pola dzoka na festivalu... kakva demokratija i liberalnost.. nema nas nigde batice holy marijaana se posmatra kao duhovno svetovni incident

sep 2010.

#78
Dobro je prosao 250 eura je mala cijena za tako nesto. Barem za pocetak to je dobro jer vjeruj bilo je mnogo gorih slucajeva. Ukoliko ga opet uhvate kazna ce biti oko 600 eura.

okt 2010.

#79
mora da se borimo svi za legalizaciju koordinisani napad na strukture sistema slediti primer holandije, evropske vrednosti bla bla pa 5, 6 mitinga po 500k ljudi sa koncertima po blakanistanu i kulerica ali jasna poruka i eto lagalizovana gandza ;DD

okt 2010.

#80
dobar dan. Prvi moj post ikada na bilo kom forumu. skoro se dogodilo ( beer fest, polovina avgusta ) da jedan moj blizak prijatelj, ako ne familija, padne zbog jointa. Bio je u marici sa jos 6 ljudi koji su isto pali zbog jointa. Tada sam cuo da je zakon poostren sto se tice kazni za takve prestupe. Kazu mi da je minimalna novcana kazna 100 000 dinara (1000 eura) i da je minimalna zatvorska kazna 3 meseca. Moze se dobiti i drustveno-koristan rad (minimum 60 sati i to 2 sata dnevno, tako da te turiraju 2 meseca, ne mozes da organizujes poso, fax...) ali samo ako to ponudi tuzilac u nagodbi. Ako ima najnovijih informacija na ovu temu prosledite ih, molim vas. Ja cu se za oko mesec dana konsultovati sa poznanikom pravnikom oko tog pitanja, kad se budem vratio u rodni grad na slavu. Tada cu vam ispricati koliko je ovo ovde istina il nije. Sto se tice priketa sa beer-festa, sudjenje je za otprilike 2 meseca.
dr.manijakAMBASADOR

okt 2010.

#81
Drukare uvek najbolje prodju. :E

okt 2010.

#82
bio sam do zavicaja i razgovarao sa prijateljem pravnikom, koji ima veoma bogato iskustvo, i on je rekao da se u ovim situacijama nikako ne uzima advokat. Ako uzmes advokata oni misle da kad vec imas kes da ga platis onda imas kes i za vecu kaznu. Sto se tice kazni, u ovakvim slucajevima je gotovo uvek uslovna, a price na netu o 3 meseca zatvora i 1000 eura minimum uglavnom pricaju advokati kojima treba angazovanje. Zamislite niskost te osobe koja te prvo uhvati u nevolji, pa te onda naplasi pa ti namakne vecu kaznu i sudske troskove, samo da bi nesto od tih sudskih troskova mogao i on da pokupi
#83
Imam jedno pitanje... Mozda vec negde pise na sajtu ali stvarno nisam uspeo da nadjem... Izvinjavam se unapred ako je tako. nego: U zakonu se pominju opojne droge, ali nigde nema spiska opojnih droga. Da li neko zna tacno koje su to supstance tj. biljke na listi? hvala unapred :D

okt 2010.

#84
To se i ja pitam, Patofno. :)Sranje. Meni samo nije jasno kako oni utvrde da li je nosia "za sopstvene potrebe" ili nosia nekome.
#85
Ali mi je neverovatno da ne mogu da nadjem... mozda nema u elektonskoj formi a mozda ja ne umem da guglam -.- ali me interesuje, jer ima nekih biljaka za koje kazu da su legalne, al nikad ne mozes da budes siguran :D mos zbog rekla-kazala da zavrsis u zatvoru
#86
"Slu~beni list SRJ" br. 44/2002
pav1337oENTUZIJASTA

nov 2010.

#87
Koliko vidim, joa uvijek na popisu nije salvinorin-a Udri po salviji dok stignea :) EDIT: Naravno, zadnju re enicu uzmite s dozom humora. Salvia divinorum je IZUZETNO potentna biljka. U inci na tijelo i um su viaestruko ja i nego oni od cannabisa i treba joj se pristupiti s visokom dozom poatovanja. Bez zajebancije. Svi koji su probali, znaju o emu pri am, i strah me uope zamisliti u inka kad bi se popuailo viae od ona 2 dima.
#88
takodje nisam tamo nasao tujon, ergin, ibogain, atropin, efedrin. tako da smelo napred! ) ali postoji jos i lista kontrolisanih prekursora, lepo bi bilo da neko i to rasvetli
#89
Danke! covece ovo sam trazio dosta dugo :D inace ja ne koristim droge uopste, ali znanje nikad ne skodi :D inace zivim u becu tako da se sve beli oko mene i to ne zato sto trenutno pada sneg :D ovde je svako na necemu... -.- oni koji se ne drogiraju, zive ''zdravim'' zivotom na steroidima i drugim hemijama... meni je smor malo, jer vise volim dobar alkohol nego ostale psihoaktivne supstance... hvala za info :D

nov 2010.

#90
'Ajmo, ko bi se sve preselio u Bec ovog trenutka? :)
#91
zaboravljas da je ovo drustvo ljubitelja malo manje sintetickih droga :D

dec 2010.

#92
kao odgovor na sveze procesiranje well ne tolikos veze u pravu je onaj cova shto spika da se ne uzima advokat ortaka navatali sa pola dzojosa na exitu cekao par metra dana pa ga procesirali u stilu kafke prvi put kao dobio kaznu 15k dindzi on tuzioc zatrazio novo sudjenje onda otisao ponovo na sudjenje i dobio dinu dana uslovno lol tuzioc se opet zalio... eto kakos e trosi kinta poreskih obveznika da se juri korektan coek (ne bi se druzili od detinjstva da nije tako) za dzojos vutre a politicari se tale sa kriminalom i kradu onos to je ostalo josh enrazgrabljeno od resursa prokleti srbistan odo u holandiju ili british kolumbiju sto posto cims e stvore uslovi u zemlji dahija i lazi za zatucan narod nema i nece biti slobode
Teglica_UnkaAMBASADOR

dec 2010.

#93
i meni je zelja da pobegnem od ove stoke...nedavno je lik osudjen na 5 godina za dvostruko ubistvo samo zato sto je sin pokojnog kriminalca pa je ostalo love za sudije i tuzioce a ubio je oca i sina pucao im u glavu e u takvoj zemlji ja zivim ***** VAM MATERRRRRR

dec 2010.

#94
glup i zatucan narod tovar granda tovar farmi i ostalih voajerskih sranja, propaganda i cepaj oduzimaj slobode gde god stignes doktori prze decu zrachenjima, ministar taluje milione vakcina koje se posle bace i svi su na istim funkcijama josh prde nam svima u nos kako rade svoj posao lol normalno da pharma mafija nece da ulje od kanabisa curi kroz slavinu nece alternativni lek za depresivu i druge psihofizicke bolesti ko ce onda kupuje tablete?? zato trpaj im alkohol i pljuge a gandza je zlo lol robovi i taoci smo svi jednog monstruoznog sistema

dec 2010.

#95
Par drugara pohvatali na nekom festivalu sa 3 dzointa u posedu. Dvojici pisali posedovanje i omogucavanje, a jednom samo posedovanje. Ovom kog terete samo za posedovanje je stiglo nesto iz suda da moze da donira novac za kliniku za odvikavanje, a ovoj dvojici jos nista. Sta mogu da ocekuju?
ZOKIAMBASADOR

dec 2010.

#96
docice kad tad... ja sam pao na exitu i doslo je posle 8 meseci negde u februaru ce doci.. samo sto sam ja pao jos jednom a na uzlovnoj sam pa me zanima ima li neko iskustva sa tim i dal moze nesto da se sredi na sudu.. posto ja nisam kriv ao ovo ozbiljno al su meni pisali i ja sam potpisao ,, ne znam dal; moze da se menja izjava.. ili da se je uopste vis ne vracam u zemlju dl ce to nesto resiti ili da odem na sud pa da kazem istinu i da dovedem tog lika kojeg je dzokavac stvarno bio?
#97
@pav1337o ja znam sto je salvia jel znas gdje se moze sjeme SALVIE narucit???
BeyondLEGENDA

jan 2011.

#98
http://www.themajka.com/

mar 2011.

#99
Pao i ja na Exitu... Exit je postao izgleda hvataliate... Nego, zanima me da li neko zna, taman sam naaao posao van Serbie i sad mi trebaju oni izvodi da nisam ka~njavan iz pandurije, da li i ata e da mi piae tamo?
pav1337oENTUZIJASTA

mar 2011.

#100
Potvrda o neka~njavanju potvrduje da se trenutno protiv tebe ne vodi postupak odnosno da NIJE na snazi NEPRAVOMONA presuda. Ako si ka~njen (pravomono - postupak zatvoren) radi bilo ega, to ti nee pisati u tom dokumentu. Nitko nema pravo (osim par institucija) davati informacije zbog ega si (ako jesi) bio u zatvoru/uvjetnoj/nov anoj.
pav1337oENTUZIJASTA

mar 2011.

#101
@korisnicko ime: Ne znam gdje se mo~e nabavit. Ja sam veinu droga probao u Nizozemskoj :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se