VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaPrica se da ce biti legalizovano u Srbiji
LEGACY

Prica se da ce biti legalizovano u Srbiji

88 odgovora10,395 pregleda

sep 2011.

#1
E ovako: Cuo sam price da razmatraju o legalizaciji u Srbiji, takodje da je trenutno dozvoljeno da na ulici da imas 2gr kod sebe (za licnu upotrebu) i da ce u avgustu (koj je vec prosao) biti legalizovano da se moze pusiti na ulici... Ovo je magazin u kome je to pisalo ali nazalost ja nisam uspeo da se docepam njega http://www.nin.co.rs/pages/issue.php?id=61557

sep 2011.

#2
Ovo za Hrvatsku mi je totalno cudno i prva rijec jer mi ne napredujemo nego unazadujemo sve dok je Jaca ne vlasti. Ona ima svoju brnjicu na glavi i ne vidi ni lijevo ni desno....
EtajglechaAMBASADOR

sep 2011.

#3
ali ne znam koliko je to sigurno....

sep 2011.

#4
kako da ne , za 2g kazna 12000din(120€)+6000(60€) troškovi sudjenja(minimalna kazna) ako nisi pre osudjivan za posedovanje.
SecretGardenENTUZIJASTA

sep 2011.

#5
Nema nista od toga,dezinformacije.

sep 2011.

#6
Pa upravo su svi moji snovi unisteni :ohno: Mada ja idalje mislim da ima nade jer ako idemo u Evropu to ce (koliko ja mislim) biti zahtev i takodje mislim da 2gr ima smisla jer je to sasvim dovoljna kolicina dobrog herba za high stanje a (da zamislimo da je ovaj zakon na sceni) ljudi bi onda mogli da odu iznova i iznova do kuce da uzmu po jos 2gr...
popajISTRAŽIVAČ

sep 2011.

#7
IIIII nebi bilo sretnijeg od mene (oma bi se preselio u srbiju),nazalost jako tesko,jos uvek su velike kazne za vujuuu....Jaca je smece,neradi nista po pitanju vutre(znate ono nije jos momenat....mozda kad Vecina E-ski zemalja legalizuje... al...).... mozda onaj narkooooman Ceda J. nesto odradi u srbiji al tesko,(Dzindjica bi kremirali al, nisu smeli,posmrko bi ga Ceda...) navucen je na hemiju(opste poznata cinjenica)....tako da nam ostaje da se borimo za prava nase biljke u svakom pogledu ... nadam se uspehu bar za nasu decu(cisto da se zna ISTINA)...do tada cuvajte se i neverujte nikome.... VOLIM vas SVE ... POZDRAV !!! PS.neveruj samom sebi !!!
hazeboyENTUZIJASTA

sep 2011.

#8
Mozemo se borit kolko hocemo necemo nista postic.pogle ove silne strajkove i prosvjede zbog cijena,placa,opcenito stanja u hrv.nista se ne postize.i onda da bi mi nes uspjeli jer trava je ipak droga,trtara,bjelo,ex,to je sve isto njima.a nasa ministrica vlade je tolko protiv toga zato jer je njen sin(neznam jer jos) pusi travu i klosar je.evo prva ruka da se tako izrazim.
crookrutniENTUZIJASTA

sep 2011.

#9
Bilo bi lijepo da bude legalna uporaba proizvoda od marihuane u Srbiji , ja bih prvi bio gore kao turista . Dok ova naaa koza samo pred izbore provlai temu legalizacije pa onda zbog (psovka , njih viae u nizu ) crkve povue iz glasovanja u saboru .
MeskalitoLEGENDA

sep 2011.

#10
Postoji preporuka Svetske organizacije da se legalizuje , gde oni priznaju da je rat protiv droga izgubljen ! E sad ,da li ce nase vlade to prihvatiti i da li im odgovara je drugo pitanje :)

sep 2011.

#11
Ma Ceda jes narkoman al nesto ga ne cujem da se javlja... Cuo sam i ja da su priznali poraz u ratu protiv droga i mislim da kad bi mi (srbi,hrvati i svi ostali (sto vise to bolje)) napravimo strajk udruzen da bi mogli da bar njima stavimo do znanja da bi bilo veoma pametno i korisno legalizovati marihuanu. To bi sve bilo veoma korisno iako ne primetimo promene tako brzo samo postoji problem kako organizovati pravi i ozbiljan strajk... Ako se ikad desi strajk ja idem u prvi red da se borim za svoja prava koja su (***** im materina svima) uskratili!:ridinghorse:

sep 2011.

#12
Medicinski stru Znanost potvrdila da su endokanabinoidi bodyguard mozga!

sep 2011.

#13
Medicinski stru http://www.zelenisvijet.biz.hr/?p=920
pav1337oENTUZIJASTA

sep 2011.

#14
Kad UN ukloni cannabis iz "Opium Act" (njime se ograni ava promet opijumom, a vutra je uba ena 5 do 12 zbog egipatske delegacije) od 1961. onda e cijeli svijet moi legalizirati tj. sve zemlje UNa. Do tad se mo~emo nadati eventualnoj dekriminalizaciji. Ina e, nizozemska je odbila opium act tako da kod njih to funkcionira. Ako je istina da je svijet priznao da je rat protiv droga izgubljen, mo~e se o ekivati promjena povelje "Opium Act". Da se malo naaalim, pitao Nemanja Vidi srpskog premijera hoe li dekriminalizirati travu, a ovaj mu odgovori:"Pa, Nemanja, vidiu!" :D
tomasAMBASADOR

sep 2011.

#15
Evo skena za NIN od 16.juna koji je bio posveen temi legalizacije trave: http://img4.imageshack.us/img4/484/image0006lp.jpg http://img821.imageshack.us/img821/7571/image0007h.jpg http://img843.imageshack.us/img843/5994/image0008u.jpg http://img189.imageshack.us/img189/7038/image0009y.jpg http://img6.imageshack.us/img6/940/image0010k.jpg http://img716.imageshack.us/img716/7630/image0011tn.jpg http://img695.imageshack.us/img695/5224/image0012f.jpg http://img9.imageshack.us/img9/4297/image0013nd.jpg http://img690.imageshack.us/img690/5592/image0014hk.jpg NIN je jedan od ja ih politi kih nedeljnika u Srbiji ali joa nema meu politi arima pobornika ideje o legalizaciji. Osim ako ne zafali neka ideja pred izbore. Svakako dobro je da se otvara pristup temi.
SekachAMBASADOR

sep 2011.

#16
Rep za sken... Super je da se malo slobodnije pocinje na nasim prostorima o ovome pisati...

sep 2011.

#17
ako bog..da.. -BORN TO BE GREEN-Kod nas u hrvatskoj smo skoro ostali danas bez jace i aeksa..jer se bina skoro sruaila na njih u ARENI ZAGREB..ahhaha sekach-sorry za sliku nisam niti vidio niti znao..
tomasAMBASADOR

sep 2011.

#18
Zahvaljujem na repu...Dobro je da se kree i ovaj broj NIN je lijep primjer. `teta ato nije spomenut forum.
GoranmasterISTRAŽIVAČ

sep 2011.

#19
Ma mi balkanci imamo takav mentalitet. Ajd medju nama omladinom i pokojim old-school-om se moze pricati o marihuani, ali sa starijim ljudima-to je TABU TEMA, makar ovamo gde ja zivim. Politicari neke stvari jednostavno nemogu da shvate, kao sto je u ovom slucaju marihuana. Ni sami nisu svesni koliko bi mogli povecati drzavni budzet kada bi legalizovali i stavili u zakonik da samo da se samo jedna drzavna, nazovimo je, firma, moze baviti proizvidnjom i prodajom marihuane. Samim tim bi i cena opala za nekih 500%. Bilo bi u pocetku buna i ustanaka od raznih organizacija i starijih ljudi sto se legalizovalo, kao na fazon: "Nisu nam isplacene plate jos od januara, a oni legalizovali marihuanu" ; "Drzava u teskim go**ima, a oni legalizovali vutru" ; "Penzije i plate male, a oni legalizovali" i sl. Pa Holandija ima najmanji procenat korisnika teskih droga u evropi, a verujem i u svetu. U jednim novinama sam citao ispovest ljudi koji su na teskim drogama i kazu "Da je marihuana bila legalizovana, nebih sigurno presao u "teskase"." A da nespominjem jos i medicinske razloge za koje svi verovatno znate...Sve u svemu, poznavajuci nas i nas vrh vlasti, tesko da ce to stupiti na snagu....

sep 2011.

#20
Ima taj NIN a da nije na cirilici? Mene, Hrvata, nisu ucili cirilicu u skoli, a rado bih ga procitao.
tomasAMBASADOR

sep 2011.

#21
Ima verzija na latinici kod elektronskog izdanja ali zahtijeva pretplatu. http://www.nin.co.rs/pages/issue.php?id=61557 Jedino ako neko nije postavio negdje na netu copy/paste latini nu verziju. `tampno izdanje ide na irilici tako da kod skena nema izbora.
HighBadgerPOZNAVALAC

sep 2011.

#22
Ces da ti prepisem na latinicu? :D
SekachAMBASADOR

sep 2011.

#23
http://tamburica.ta.funpic.de/pics/azbuka_gr.jpg Ufuras se za 10 minuta cak i ako prvi puta vidis cirilicu...mozak automatski pocne citati bez da razmisljas...

sep 2011.

#24
Ima convertor ali jebiga ne moze citat jpg: Prebacivanje iz ?irilice u latinicu - plain text
DEDEPOZNAVALAC

sep 2011.

#25
Pozz Sad ce joss malo jer se najavljuje druga velika svetska kriza. Sta ima veze sa krizom pa pogledajte Grke nezapamcena kriza pa zbog sto veceg priliva turista i zarade legalizovana. Italija skoro legalizovana treba samo kolicine da se odrede koje mozes imati kod sebe, takodje uzdrmana jako sa krizom. I tako mocnici da bi malo umirili masu posto znaju da su ljudi pod uticajem marihuane mirni i neidu na demostracije, dopustaju legalizovanje. Bacaju nam koske da bi bili mirni. Sad se nedavno sastala Bilberg grupa o kojoj skoro da nije bilo nikakvih vesti ( ni necudime kad drze skoro svu zutu stampu i sve vece svecke medije informisanja ) da odluce kome ce pripasti preostala nafta i koja je sledeca drzava na redu da se napadne. Neka neka nam odobre to malo radosti da nas barem netretiraju kao kriminalce, mi smo skromni zadovoljicemo se i sa legalizacijom. Budite strpljivi jos malo.
ludi skorpionISTRAŽIVAČ

sep 2011.

#26
Ja sam iz Srbije i mogu da kazem samo jedno.Kada bi na izborima dobio Ceda tj.Cedomir jovanovic bila bi legalizacija.
tomasAMBASADOR

sep 2011.

#27
Srbija nije predaleko bar od dekriminalizacijie trave. Uz primjer Gr ke na koju se oduvijek pozivalo i mjerilo, stvari bi se lako mogle okrenuti. Vjerovatno najvei problem e predstavljati sprega narko trgovaca i vlasti kojima sadaanje stanje odgovara i donosi prihode. Obi an narod bi lako prihvatio travu. Meu sadaanjim politi arima u Srbiji ima dosta njih koji su duvali(osim ede) i kojima ta ideja nije daleka mada se niko ne zalijee sa izjavama. E sad koja e struja prevagnuti bog sami zna. Legalizacija zna i opati profit dok prohibicija donosi lovu pojedincima. Ako se potrefi da grupi na vlasti zafali love i marketinga koji donosi legalizacija pa sklone ovu grupu avercera koja dr~i monopol na drogama, bie sree i za nas.

sep 2011.

#28
Prvo bih zeleo da se zaahvalim Tomasu za odvojeno vreme da bi sa nama podelio ono sto pise u magazinu. E sad da kazem svoje misljenje... Po onome sto sam procitao vecina je za neku vrstu legalizacije,sto je odlicno... ali nisu naveli sve dobre strane marihuane, cak sada postoji i resenje za dim koji da se ne lazemo jeste stetan (tako da je sad jos jedna losa stvar manje),ali to je sve vec relativno nebitno... Inace ja mislim da bi najbolje bilo da nam odobre da mozemo da gajimo u svopstvenim kucama za svopstvene upotrebe ali postoji dosta problema jer ima dosta debila koji zele da u svetu bude haos i naravno dosta mocnih krimosa koji se dobro staraju da se nesto ne lagalizuje jer to ne ide u njihovu korist (kako ce oni onda da dobijaju pare ako se ne kupuje kod njih) i naravno tu su firme za alkohol,cigarete.....i gomila drugih a posto se od konoplje moze praviti i odela tj tkanina, gorivo,ulje, i opet jos gomila stvari, to definitivno ne ide u njihovu korist pa se oni sve zajedno drze i placaju lepu sumu novca da se tema o legalizaciji potisne i da se ljudi koj samo koriste u licne svrhe zatvore a dileri drze na slobodi jer oni su kljucan deo prodaje... Velika je ovo tema i definitivno treba neko ko ima dobar uticaj da je malo prosiri da ljudi malo razmisle SVOJOM glavom.

sep 2011.

#29
Ne primajte se na te price za legalizaciju u Srbiji(u skorije vreme svakako nece biti tako sto je tek stupio na snagu novi zakon u koji su ulozili dosta para:) )....i da spomenem za one koji misle "trava nije droga nece mi nista"(a ima ih..) KANABIS SPADA U ISTU KATEGORIJU SA KOKAINOM I HEROINOM (u Srbiji) A sto se vlade tice niko od bitnijih nije potezao uopste temu o legalizaciji...
GoranmasterISTRAŽIVAČ

sep 2011.

#30
Surova istina ... mi smo poseban narod sa posebnim mentalitetom sto se tice legaliacije pa i jos mnogo cega. Legalizovace se tek kad nove generacije dodju na vlast sa pravim znanjima i kada to vec nebude tabu-tema nasem narodu (vecinom starijem).
tomasAMBASADOR

sep 2011.

#31
Mislim da treba zadr~ati optimizma jer ako mi sami, koji to toliko ~elimo, smatramo da je legalizacija nemogua kakve su tek onda aanse da se to ostvari? Ve 15 godina duvam i ~ivim u paranoji od sistema da li e mi se sutra ~ivot preokrenuti naopako zbog ljubavi prema travi. Sam ovaj forum je veliki uspjeh i bio sam iskreno oduaevljen kada sam ga pronaaao. Pru~io mi je utjehu da nisam sam i omoguio brojne informacije. Oko legalizacije smatram da treba viae energije usmjeravati na pokuaaje da se stanje popravi nego na konstatacije o mraku koji nas okru~uje. I pucati na medije. Ve sam rekao da znam za neke politi are na vlasti da im nije strano povui dim a meu novinarima je joa viae takvih primjera. Nevjerujem da e eda da potegne tu ideju zbog slike koja ve vlada o njemu kao narkomanu a nema aanse da sam pobijedi na izborima. lanci iz NIN su dobar medijski pomak bez obzira na sve nedostatke u tekstu. Sve je to u slu~bi ispitivanja javnog mijenja ato stranke i prate. Sondira se javnost na ideje. Zbog toga bi bilo dobro, i jeftino, krenuti u popularizaciju ideje preko internet portala medijskih kua. Pratiti lanke vezane za marihuanu i lagano ostavljati afirmiaue komentare. itaju to novinari. Kada vidia da je veina komentara na lanak pozitivna u pogledu marihuane uti e to na svijest i PR menad~ere.

sep 2011.

#32
U obzir ne dolazi da mi klonemo duhom i povucemo se! Nego ono sto bi moglo da pomogne ljudima da razmisljaju i da ova teme bude postepeno sve manje tabu, je da se o ovoj temi pise malo po novinama ,pojavljuje na vestima i tako neke stvari... Tako da bih molio da svaki uzivalac se pobrine da se ova teme prosiri (ako neko zna nekog ko radi za neke novine da mu predlozi da pise o ovome (kao sto je NIN pisao)), to bi nam neopisivo pomoglo da se ljudi priviknu o razgovoru na tu temu i polako ce se smiriti i priviknuti i vise nece biti toliko ekstremno koliko oni zamisljaju... Zelim svakom srecu i da se zahvalim svima koji su ovde pisali jer je bar meni posluzilo kao dobra inspiracija sta sve se moze probati da ostvarimo nase snove!
tomasAMBASADOR

sep 2011.

#33
Molio bi nekoga da mi odgovori na stvari koje su mi ostale nejasne i pored itanja foruma. 1. Da li je legalizacija.org i ovaj forum jedina organizovana grupa koja se bavi pitanjem legalizacije u Srbiji? 2. Da li je legalizacija.org i zvani no registrovana kao udru~enje? 3.Da li je u Srbiji po zakonima dozvoljeno registrovati udru~enje koje bi se bavilo promocijom legalizacije marihuane? 4.Da li postoji neka saradnja sa organizacijama oboljelih(rak, MS...) kojima bi u interesu bila medicinska marihuana? Vidio sam da odreena udru~enja iz HR imaju aktivnosti u cilju legalizacije. Da li to postoji u Srbiji? 5. Da li ispred legalizacija.org postoji osoba za kontakte sa medijima?
Bob _MarleyENTUZIJASTA

sep 2011.

#34
Sam naslov sve govori "Prica se"...

sep 2011.

#35
1. Nazalost ja mislim da je to istina. 2. Ne. 3. Ne znam ali mislim da to nije problem. Problem je stavit ugledno lice iza udruzenja. 4. Ne. 5. Ne. Hvala na interesovanju! Kao sto sam rekao dosta puta ja nazalost nisam osoba za javno predstavljanje. Javno treba da nas predstavi neko ko je fin, ugledan i skolovan. Ukoliko neko takav postoji i ima zelju i vremena da se bavi pitanjem nek slobodno kaze barem zdravo za pocetak.

sep 2011.

#36
Sve je to vec napisano da ljudi nebi postavljali ovakva pitanja... ili sam ja smislio sam odgovore? u svakom slucjau ovde pise osnovno... https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html e a sad koliko si ti zainteresovan toliko ces i da kopas da saznas..... Srecno.
tomasAMBASADOR

sep 2011.

#37
Zahvaljujem na odgovorima. Imam kontakte sa medijima i u nekim segmentima mo~da mogu doprinijeti. Ne predla~em sebe za javno nastupanje jer to nisam u mogunosti zbog posla koji radim. Za sve ostalo rad sam pomoi. Imam plan o dokumentarcu koji bi se bavio pitanjem legalizacije i to pokuaavam progurati u nekim medijskim kuama.
delboyLEGENDA

sep 2012.

#38
Za javno predstavljanje mo~da bi ja imao frenda za to, koji je ''pozitivan'' na predstavljanja ispred aire mase ljudi. Zna igru rije i, spontan je i prirodan i joa svira gitaru. Preostaje mi samo joa nagovoriti ga. :D Prilog za youtube, koji se mo~e emitirati i na tv-u za po etak kao ''trailer'' ... Recimo ske snimit aaljiv i u serijama ga izbacivati... :) svaata mi sad pada na pamet.
ShantiENTUZIJASTA

sep 2012.

#39
http://www.youtube.com/watch?v=xHz0pc1AT0A Treba zvati Antonija :)

sep 2012.

#40
ceda izdajnik izdao je kosovo strani placenik haha
tomasAMBASADOR

sep 2012.

#41
Jedan od na ina za uticaje na medije je ostavljanje komentara ispod lanaka koji se odnose na konoplju. Ovde ima tema "Vijesti iz medija" preko koje bi trebalo pratiti vijesti i organizovano ostavljati komentare. Li no kad god naletim na takvu vijest ostavim afirmativan komenatar o legalizaciji
Losmi the EvelENTUZIJASTA

sep 2012.

#42
Al je tebi dobro, prijatelju... daj i meni malo toga:banana_rasta:
tomasAMBASADOR

dec 2012.

#43
Zamoljen sam od strane jednog forumaaa da ponovo skeniram NIN sa temom o legalizaciji jer su postovani slabe rezolucije. Zaista, kada sam ponovo pogledao skenove, te~e su itljivi. Ne znam kako mi je to sve promaklo ali evo ih ponovo: NIN, 16.6.2011. http://imageshack.us/a/img248/5427/sken10000.jpg http://imageshack.us/a/img211/2232/sken10001.jpg http://imageshack.us/a/img547/8720/sken10003.jpg http://imageshack.us/a/img407/11/sken10004.jpg http://imageshack.us/a/img836/7431/sken10005.jpg http://imageshack.us/a/img705/2769/sken10006.jpg http://imageshack.us/a/img62/3823/sken10007.jpg http://imageshack.us/a/img33/175/sken10008.jpg http://imageshack.us/a/img593/5369/sken10009.jpg
BladeZMAJ

dec 2012.

#44
Baa sam htio da istaknem da ubuduce malo mislite i na nas koji neznamo cerilicu.......ipak....sproveo sam text kroz google transl...lol.....i koliko sam uspio shvatiti text je izmialjotina za popunjavanje prostora...po meni...
MeskalitoLEGENDA

dec 2012.

#45
Pa uglavnom prenose strana iskustva ali ima i neka razmisljanja nekih srpskih politicara gde se jasno vidi gde nam je vlast sa stanjem svesti u vezi biljoze (a i drugog ,sto da ne hehe ) gde dopusta sebi da ima misljenje bez ikakvog iskustva ili samo prepricha tudje vec poznate misli :), ebg da bi bilo nesto mora dodju novi sklopovi mozga .

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se