VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaOsnivanje stranke za potpunu legalizaciju kanabisa
LEGACY

Osnivanje stranke za potpunu legalizaciju kanabisa

44 odgovora4,117 pregleda
Jasoubica420ISTRAŽIVAČ

okt 2018.

#1
Sve vise i vise zemalja diljem svijeta legaliziraju kanabis ( i to zemlje sa jako dobrim zivotnim standardom s obzirom na zemlje balkanskog poluotoka: Ceska, Portugal, Nizozemska, Kanada...) a u Hrvatskoj i dalje ces biti nazvan narkoman ovakav onakav zbog pusenja trave. Mislim da to nije u redu sto smo zaostali po pitanju toga i sto necemo nikada napredovat ako ostanemo slusat babske price da si je tamo neki decko odsjeko kurac zbog trave (siguran sam da je svatko bat jednom cuo tu pricu, ja sam je cuo od 3 razicite osobe - jedna od njih je moja baka:djede:). Ono sto zelim izjasniti jest da ne samo sto bi kanabis nam mnogo pomogao u medicinske svrhe (samo proguglajte bolesti kod kojih kanabis se pokazao kao odlican lijek ili dodatak uz njega: rak gluakoma multipla skleroza epilepsija depresija AIDS PTSP ADHD ...) vec bi se biljka koristila kao gradevinski materijal tekstilni u proizvodnji papira (nema potrebe za onakvom masovnom sjecom suma) proizvodnja hrane za stoku hrana za ljude pa cak i gorivo (80 posto naftnih resursa smo potrosili sada trebamo trazit obnovljive izvore energije a kud ce bolje nego trava koja u 4 mjeseca naraste preko 2 metra). Zelim da se legalizira i zelim to sto prije jer netreba mislit samo na sebe vec i na buduce generacije kojima svijet ostaje pa jel zelimo da oni zive u propagandi i lazi dok se svijet okolo razvija a ko ce razbit tu negativnu propagandu o travi ako necemo mi koji znamo najbolje o njoj::listomahanje::::listomahanje::
Minja3LEGENDA

okt 2018.

#2
Mrka kapa batice .. nama "vutromanima" ostaje izgleda samo ovaj forum - gde mo~emo da se oseamo kao kod kue ... Napolju su stvari mnooogo komplikovanije nego ato ti mislia .. Svi ljudi koji se preko politi kih partija zala~u za neku ideju zavise od svojih finansijera , jer obi no oni koji imaju ideje nemaju ni pare ni mo ... Jedino ako imaa neku nakaradnu ideju - za to se lakae nee donator da ti plaa festivale, proteste, nastupe u medijima i sli no ... Vidi samo koliko se Pernar mu i - a ovek govori samo istinu i zala~e se za pravdu ... SADI SLOBODNO - U}IVAJ DOK GLEDA` KAKO BILJKA RASTE I MIRI`E - LE I SE - NEK SE VIJE LEKOVITI DIM ... Ni nama ne fali slogana - ali niko nee da ide na ulicu da se bori za leglizaciju - iii vrlo malo njih hoe , ko ato smo videli ... eto ekamo da se neato desi .... i sadimo po aibljacima ... Bajdvej Kanada nije na Balkanskom poluostrvu .. a da bi bio politi ar moraa da ve~baa da mnogo pri aa a da niata ne ka~ea ... ne da greaia sa zagradama i zarezima :) :) :)
Jasoubica420ISTRAŽIVAČ

okt 2018.

#3
Minja3 ja sam svega toga svjestan ato si sad nabrojio. Nemam ni novaca ni nekoga ko e mi financirati prosvjede, festivale, nastupe u medijama i sli no... Nisam joa ni zavraio akolu da mogu ~ivot 100% usmjerit na legalizaciju... Ali nisam ja jednini u ovoj dr~avi koji puai travu niti jedini koji ~eli legalizaciju... Ono ato mi imamo su brojevi, toliko ljudi puae da toga nismo ni svjesni: doktori, profesori, advokati, pekari... A ato se ti e novaca ja bi prvi dao sve ato imam (dobro ne baa sve... Treba ostavit za koju pljugu) fondu za kojeg znam gdje e te pare oti, a ne nekim mutnim poslovima kojih ima sve viae posljednjih godina. Pernar ima odli ne ideje i ovjek je odli an (u usporedbi s ostalima u saboru), ali te nekakve njegove glupe svae i privla enje pa~nje nisu potrebne (postovi da se posvao s starom jer joj je ispran mozak, krava uala u vodu i dobila sonar pa je tako nastala evolucija, neobavezno cjepivo itd. Ali mogu sve to ignorirat kad legalizira). Zaato da ekamo ato e se dogodit, zaato se nebi mi dogodili jer ako ostanemo ekati, ekat e i naaa djeca, naai unuci i svi e o ekivati da e legalizacija past s neba sama od sebe. I bajdvej otkad Kanada nije na balkanskom poluotoku:ajnstajn: Malo sam se zajebo oko pravopisa...Nisam ja kriv trava je:)):))
MaystorPOZNAVALAC

okt 2018.

#4
Prije svega,u Hrvatskoj ipak nisi narkoman ako pusis travu koliko god neki zeljeli prikazati da to uistinu jest tako. Sigurno da postoji odredjena drustvena stigma, no, pretjeruje se. Mi smo tradicionalno, no i tolerantno drustvo. Odstupanja moraju postojati. Potrebna je jedna jedina stvar a to je potpuna legalizacija kanabisa, i tocka. U sve moguce svrhe. No shvacam realnost situacije i realno je ipak da moraju postojati nekakvi zakonski okviri. Sigurno nebi bilo zgorega da ih pokusamo predociti u slovo. Nece nam nitko nista pomoc osim nas samih. Za moga zivota ce biti legalna, kako god veliki brat odlucio, a ipak mislim da ako bi suradjivali da bi obje strane bile na dobitku.
Jasoubica420ISTRAŽIVAČ

okt 2018.

#5
Maystor naravno da nisi narkoman ako puaia travu, trava nije opojna droga jer neizaziva fizi ku ovisnost (a ato se ti e psihi ke ovisnosti do koje dolazi u rijetkim slu ajevima, nije do trave ve do ljudi je... Psihi ki ovisan mo~ea biti o bilo emu ato izaziva ugodu bila to kava, slatkiai, pornografija i bilo ata drugo). Mo~da neea biti narkoman, ali sigurno ea biti nazvan kloaar jer kraia zakon jednako ko i ubojica, silovatelj i lopov. Potpuna legalizacija kanabisa bila bi jedna od boljih dr~avnih odluka posljednjih 20 godina i za ekonomiju, ekologiju, viae radnih mjesta, ponovan razvoj poljoprivrede i manje e ljudi biti ovisni o svakakvim antidepresivima koji su ina e ko lijekovi novi u farmaceutskoj industriji i imaju dosta negativnih posljedica (naravno da kanabis ima negativne u inke zato nemislim ga davati ko recept maloljetnim osobama kojima je mozak joa u razvoju). `to se ti e zakonskih okvira nemoramo izmialjati toplu vodu, granice ve postoje - 30 grama ili 4 biljke je viae nego dovoljno za jednu osobu. Sla~em se da nam niko nee pomo mi smo ti koje smo ekali. :respect:
think_greenPOZNAVALAC

okt 2018.

#6
[QUOTE=" - Ono sto zelim izjasniti jest da ne samo sto bi kanabis nam mnogo pomogao u medicinske svrhe (samo proguglajte bolesti kod kojih kanabis se pokazao kao odlican lijek ili dodatak uz njega: rak gluakoma multipla skleroza epilepsija depresija AIDS PTSP ADHD ...) vec bi se biljka koristila kao gradevinski materijal tekstilni u proizvodnji papira (nema potrebe za onakvom masovnom sjecom suma) proizvodnja hrane za stoku hrana za ljude pa cak i gorivo (80 posto naftnih resursa smo potrosili sada trebamo trazit obnovljive izvore energije a kud ce bolje nego trava koja u 4 mjeseca naraste preko 2 metra) Po meni upravo zbog intresnih lobija iz svih ovih grana industrije sto si naveo je trava ilegalna...jednostavno su to preveliki ,umrezeni legalni karteli da bi ih mogli ni kao "obicni,mali" ljudi srusiti...

okt 2018.

#7
Pa da, koliko para toliko i muzike, na kraju kupujea glasove kao SDA u BiH :rofl: zato se i dr~e te sve zloudne stranke na prvim pozicijama.. Pri ekajte samo neko vrime, samo Njema ka mora zapo eti prvi vei korak u EU ato se ti e legalizacije, i onda e sve lanice EU zapo eti istim koracima, u ovo ne nabrajam `paniju (koju nikako ne mo~ea mjeriti sa njema kom ato se standarda ti e) i tkd.. jer oni su zadnja rupa na sviralu ato se ti e eu parlementa.. dok god se to ne desi, mo~ete bilo kakve organizacije i stranke zaboraviti, na~alost.. No i u Njema koj polako po inju debate zbog legalizacije i veoma su dobre aanse da se to i ovde ostvari, jer do kraja godine trebaju 4 vee firme dobiti licence za kultivaciju medicinskog kanabisa u nekim bivaim hitlerskim atomskim bunkerima, poslije toga e se nadam dosta toga biti lakae, a im velika sestra merkel potvrdi, eto i kolinde za njom.. i onako uvoze sve ~ivo iz de u hr.. od prodavnica do tv programa.. im avabo po ne praviti novac od poreza u vezi gand~e, eto i ostalih da uzmu komad kola a na tr~iatu u eu.. ~ivi bili pa vidjeli..
1310ZMAJ

okt 2018.

#8
Ja bih neku funkciju u stranci, dobro placenu, auto i sofera, tajnicu. Neki odbor za poticaje, labos mozda. I klizno radno vrijeme. U stvariuopce nebih imao radno vrijeme, ni ured ajd auto i tajnica,kartica pride. Ne treba ni tajnica, sam cu motat!:cool23::vutra:
Jasoubica420ISTRAŽIVAČ

okt 2018.

#9
Think_green takvo razmialjanje je upravo ono ato nam NE treba... "Obi nih i malih" ljudi je 99% i ako itko mo~e sruait velike korporacije to su ti obi ni i mali ljudi... Pro itaj ovaj tekst samo: "William Randolph Hearst ( Citizen Kane) i Hearst Paper Manufacturing Division (Hearts proizvodnja papira) Kimberly-a Clark-a imali su u vlasniatvu ogromne aumovite povraine. Hearst tvrtka radila je uglavnom proizvode od papira. Patty Hearst-ov djed, razara prirode zbog svoje osobne koristi, gubio je milijarde dolara zbog konoplje. 1937. godine, DuPont (kompanija koja znanstvenim radom stvara nove proizvode) je patentirala proces dobivanja plastike iz nafte i ugljena. Godianje izvjeae DuPont-a pozvalo je dioni are da investiraju u njenu novu petrokemijsku industriju. Sintetika kao ato su plastika, celofan, celuloid, metanol, najlon, rayon, dacron itd., sada su mogla biti napravljena od nafte. Prirodna industrijalizacija konoplje mogla je uniatiti viae od 80% DuPont-ovog poslovanja. Andrew Mellon (DuPont-ov bankar) postao je Hoover-ov tajnik riznice (Hoovers Secretary of the Treasury) i DuPont-ov glavni investitor. Imao je veze sa Morgan-ima, Rockefeller-ima i Rothschild-ima koji su bili tri najvee bankarske obitelji onda, i danas. Mellon je postavio Harry J. Anslinger-a (Mellon je bio stric Anslinger-ove ~ene) na najviau poziciju Federalnog zavoda za narkotike i opasne droge (Federal Bureau of Narcotics and Dangerous Drugs), danas Agencija za suzbijanje droga, DEA (Drug Enforcment Agency)Ovi financijski tajkuni esto su odr~avali tajne sastanke. Konoplja je proglaaena opasnom i prijetnjom za njihove multi-milijarderske kompanije. Kako njihova bogatstva ne bi nestala, konoplja se morala istrijebiti. Ti ljudi su uzeli ne baa jasnu rije iz meksi kog slanga marijuana i gurnuli je u svijest amerikanaca, a kasnije i cijelog svijeta"... Razlog zabrane kanabisa jest da bogati ljudi postanu joa bogatiji tako ato e ostali narod osiromaaiti (ne govorim o milijunima ve o milijardama)... Prednost je naaa ato narod viae nije u 1930-ima i nije naivan ko prije da vjeruje svakoj stvari koju vidi na televizoru (barem se nadam da je tako). Naravno da e kanabis preokrenuti cijelu industriju, ali to se nee dogoditi preko noi, to e ii korak po korak, a tajkuni e padat jedan po jedan.:let:

okt 2018.

#10
pfffffffffffffff, al ga iskomplikova ybte... :lol: kontrolor proizvoda sa radom kod kuce!
Jasoubica420ISTRAŽIVAČ

okt 2018.

#11
420Florist to je sve jedan veliki AKO... Naravno da e se trava legalizirat to je iz godine u godinu sve viae o ito, jedini problem je ato u Njema koj ~ele legalizirat travu u medicinske svrhe i jedini na in da puaia travu jest da zamolia nekoga s AIDS-om za nezaatieni seks tako da i ti imaa pravo kao bolesnik puaiti::sex::. Hrvatska mo~e legalizirat i prije Njema ke ili po et ozbiljnu raspravu o tome da bar potakne Njema ku i dr~ave okolo da i oni po nu razmialjati o tome. U Njema koj neea smjeti sam uzgajati ve ea smjeti kupovati samo dr~avnu "visoku kvalitetnu" robu koju je "nemogue" uzgojiti sam na svoju ruku... Ako Hrvatska bude ekala da Njema ka "legalizira" kod nas e pasti isti zakoni... `to prije po nemo s ovom temom u saboru to bolje...::sudija::
Jasoubica420ISTRAŽIVAČ

okt 2018.

#12
A uj, financiraj stranku i mo~ea biti glavni u njoj:rasta:

okt 2018.

#13
Nije to tako kako ti tvrdia, jer poznajem masu osoba koje uzimaju bedrocan i tkd na recept, za neke mogu ak i rei da su viae muljali doktoru nego ato su u stvari i bolesni.. A tako isto imam kolegu koji je prije 4 godine imao saobraajnu nesreu sa motorom, ono ~eae se mu i ponekada, i opet ne mo~e dobiti dozvolu za medicinsku vutru a ganja to ve skoro 2 godine, sve to zavisi od doktora kojeg imaa i kako te on uputi.. Kod nekih te odmah upute iz prakse/ureda vani, ne ~ele o tome pri ati uopate, a onda imaa doktore kod kojih sve to ide lakae i viae su informisani/educirani o svemu tome, ustvari nije teako vutru ni dobiti na recept u njema koj, ali jeste teako doi do vutre onda u apoteci, ekaa po 7 mjeseci, i platia 20 eura 1 gram, i joa jedna mana, ak i da dobijea recept - ako imaa polo~eno, mo~ea slob prestati voziti, jer zakon ne pokriva to ukoliko te provjere na testu da si potizivan na thc, a puaio si prije 2 nedelje, opet e te kaznuti, i to je ono dilema.. koji e mi onda recept/ljek, ako mi treba voza ka dozvola za posao, a istu izgubim zbog ljeka, a ista mi je potrebna da si na kraju platim taj ljek u apoteci?
hazeriZMAJ

okt 2018.

#14
Nase drustvo je sve...samo ne tolerantno,a niti tradicionalno...koliko god mi to zeljeli:smoke:
.i.ZMAJ

okt 2018.

#15
Dobro je nama i ovako, bolje nego da nam se dr~ava mjeaa u hobi.
1310ZMAJ

okt 2018.

#16
Ajd glupost, stranka za travu. hebo te ko paradajz stranka. Hoces promjenu, jedino revolucija donosi promjenu! Al mjena je konstanta ( dozivjeli smo u sfrj. Kurta i Murta u glavnim ulogama. Propao experiment.
think_greenPOZNAVALAC

okt 2018.

#17
Jasoubica420 sve je to znam, i sve sto si rekao stoji,ali ako zivis u HR ili okolici tesko da cemo to dozivjeti..ovdje kod nas tajkuni padaju jedan po jedan,ali se zato dizu iz pepela jaci nego ikada...generalno stanje uma je takvo da prosvijed tesko ili nesto slicno tome tesko moze uspijeti,osim ako nije rezirano tipa satorasi...kao sto kaze .i. dobro je i nama ovako dok ne prate struju,radio sam u Fra 2 god i kaze mi tamo kolega da se on ne usudi sadit da im moze doc murija radi struje..u medicinske svrhe jos mozda i bede kod nas dozvoljeno,ali rekreativnu upotrebu tesko,iako da legaliziramo vutru i kurve,uz turizam koji imamo...

okt 2018.

#18
Ma mene za predsjednika izaberite i prepisat u vam svima po 10 duluma dr~avne imovine da imate di saditi gand~u... bez plaanja reketa naravno.. :D`alu na stranu, ma kakva bolan stranka.. pa ta bi stranka postala isto meksi ki kartel kakav na naaim prostorima, ne bi opstao 3 dana sa funkcijom u stranci pored silnih krimo tajkuna... Gujzci epa tra~iti.. da izvinete... neka, bolje je ovako
MaystorPOZNAVALAC

okt 2018.

#19
Ne nego eto sad njemacka pokrene legalizaciju jeij neces moci saditi nego samo kupovati njihovo? Hvala ali ne hvala Salu na stranu. Mislim, eto dekriminalizovano je kod nas u Hr pa opet sipak. Mislim, dok je ovakva situacija moras radit u takvim uvjetima a to znaci totalna glupost. Postoji jedan jedini put opet ponavljam a to je potpuna legalizacija i nek drzava drzi svoje sape sto dalje. Sve ostalo jednostavno ne valja. Ovih par rijeci od gori treba uokvirit i ispunit. Potpuna legalizacija jedino dolazi u obzir , sve ostalo je varanje i mazanje ociju. Ne pristajem na nista drugo.
PanzerENTUZIJASTA

okt 2018.

#20
Eh da je bar tako, svi ti tajkuni kontroliraju monetarni sistem, a preko monetarnog sistema svaku dr~avu. Malo preciznije, medije, sudstvo, policiju, vojsku, politi are, itd. Onaj state ako se ne varam Colorado je potpuno legalizirao marihuanu, pa eto tajkuni nisu pali. Dosta ta rupa o 'tajkunima' ide duboko, i samo pitanje konoplje to nee rijesit. Danas su ljudi takvi da bi svoju rodbinu prodali za saku love, pogotovo na balkanu. A onda kada imas takve politi are, ko zna u kojoj krajnosti bi to zavrsilo.

okt 2018.

#21
da, ali je takodje dozvoljena i mala privreda, nas vise od toga bas i ne treba da interesuje :)

okt 2018.

#22
Kada se legalizira ja bi volio da se osnuje podcast pa da lanovi foruma pri aju svoje pri e i dogaaje.
bubinhoAMBASADOR

apr 2019.

#23
tako mi je svejedno, ja cu i dalje kao i do sad.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se